KERSTTOESPRAAK VAN DE KONINGIN ADMINISTRATEUR Morgen laatste dag! Nieuw j aars-advertenties SCHRIJVERS EEN KNAL OUDEJAARSAVOND A. W. Sijfhoffs Uilgeversmij N.V. FUNCTIONARIS De allerschoonste taak ligt nu voor allen klaar Incident aan de Syrische grens Moskou reageerde vriendelijk op Kerstboodschap van Paus Pins Pleegde leider van sanatorium „Zandhove" verduistering Storm bij Japan eist 85 levens Koninklijk gezin naar Sankt Anton afgereisd B a 1 a n s - O p r u i m i n g IIMiBI.AIIIIi:('L\)lt: f!S NIET TE VEUVANUEN G. v. Brussel, Haarlemmerstr. 267 MACHINESTIKSTERS Aankomende STIKSTERS CONFECTIE NAAISTERS LEERLINGEN AUTOFINANCIEROïG AUTOVERZEKERING S1FU DINSDAG 27 DECEMBER HM. Koningin Juliana heeft op Eerste Kerstdag des middags over beide zenders Hilversum een Kersttoespraak gehouden. De Koningin sprak als volgt: „Waar er ditmaal bijzondere zorg aan besteed werd, opdat deze uitzending in Suriname en de Nederlandse Antillen van goede en duidelijke kwaliteit zou zijn, wil ik gaarne aan de bewoners van deze Rijksdelen, waar mijn man en ik kort geleden met zulk een grote en warme hartelijkheid ontvangen werden, een bijzondere groet en vele goede wensen zenden. Het is mij altijd een bijzonder voorrecht, met Kerstmis een heilwens tot u allen te kunnen richten en me als het ware met u te bezinnen op dit feest. Bijna ieder een trekt zich nu graag terug uit de afleiding van het dagelijks leven, om na te gaan, wat er aan warmte en licht is in de menselijke samenleving de grote optelsom van wat er in ieders leven gebeurt, die beduidt wat er in óller leven aan de orde is. Daarbij blijkt er dan in de menselijke samenleving niets om trots op te zijn. Geschiedde hier of daar een nodige verbetering of vooruitgang, dan was dat een eenvoudig staaltje van plicht, en het werd hoog tijd, dat het daar van kwam. Klinkt dit te somber? Toch zeker niet in de oren van de velen, die bij het opentrekken van de gordijnen op Nieuwjaarsochtend, en zelfs in de lichtschijn van Kerstmis, dat vreselijke gevoel hebben van het nutteloze van alle streven, van een algemeen schaakmat. De enkeling is dikwijls wijs, maar de mens in groepsverband is vaak van beang stigende kortzichtigheid. Hij sluit de ogen voor wantoestanden elders, hij wil niet beseffen dat die alleen nog erger dreigen te worden en zet daarom nog liever zijn denken stop, en vergeet dan maar dat de rekening voor wat elders verkeerd gaat, hem nog wel eens thuis gepresenteerd zou kunnen worden. De mens in onze tijd vereenzaamt in eigen kring. Hoe groter en dichter de menigte om hem heen wordt, hoe verlorener voelt hij zich. Een enkeling, alleen in de woestijn, is even eenzaam als een naamloos nummer in de massa. Bovendien heeft hij twee wereldoorlogen meegemaakt, en leeft sindsdien voort durend met op de achtergrond angst. Het enige verlossende gevoel, dat hij in zijn leven soms ervaart, is het samen met anderen werken voor een doel, dat niet zijn eigen, maar een groter en hoger belang dient. Vreemd genoeg voelt hij zich dan door de voldoening, die het geeft, weer tot zijn recht komen, zijn eenzaamheid en angst verzwakken en hij heeft het gevoel, dat zijn wezen verruimd is geworden. Over het algemeen lijkt het dan toch echter alsof we allen samen zijn gekomen, niet één keer bij de Kerstboom, zoals vandaag, maar alle dag in een groot moeras, door de onnadenkendheid van elk van ons. In hoeverre een ieder voor zich zich betrokken voelt in deze gemeenschappelijke schuld, is zijn eigen strikt persoonlijke zaak. Hij zal dit zelf tegenover God en zijn medemens moeten verantwoorden. Waarom eigenlijk blijft de mens zo volslagen berustend neerzitten by de pakken van deze gemeenschappelijke schuld? Waar de onderlinge verhoudingen immers uit ontstaan zijn? Er is toch geen enkele reden waarom we deze onhoudbare toe stand in ons aller levens zouden behoeven te dulden? Is er een gemeenschappelijke uitweg? Ons gemeenschappelijk geweten kan die wijzen, want het is het geweten, dat de beste krachten in ons wezen actief maakt. Maar de grote moeilijkheid in het algemeen gezien is. dat we altijd weer onze beperkingen hebben liefgekregen. We zitten in een kooi. we zien door de tralies heen het zonlicht. We zouden wel graag onze vleugels uitslaan en ons in het volle licht begegeven. Maar uit de kooi komen kost moeite, ja misschien pyn. Dat is schijnbaar onaanvaardbaar. Och, laten wij erin blijven. De kool is toch ook zo knus, en sluit zoveel buiten wat wij niet aandurven ja. maar niet de ondergang, en dat beseffen wij wel, met diep heimwee naar de vrijheid. Want velen weten uit eigen ervaring hoe sterk de geestkracht is, waardoor pen mens kan stijgen tot op grote hoogte en hoe hij gedragen kan worden tot in een zeer hoge vlucht, van waar zijn uitzicht veel wijder en ruimer wordt. Door de ons gegeven mogelijkheden ongebruikt te laten, laadt men voortdurend schuld op zich. In het bijzonder spreekt dat in onze kritieke tijd. Wij moeten niet alleen samen in een kring blijven ronddraaien en op dezelfde lage hoogte, die daarbij steeds lager wil worden. Wij moeten voor ons behoud gemeenschappelijk naar hoger peil. Alleen zó kunnen wij de nood van al onze broeders overzien en die ter harte en ter hand nemen. Alléén zó is het licht van vandaag het Kerst- licht niet morgen of overmorgen gedoofd, maar wordt het steeds sterker, totdat het de krachtbron is, waaruit de mensheid leeft. Christus is de bron, waarin wij alle leed, ellende en mislukking kunnen werpen, omdat hij zelf de liefde is, die zuivert tot nieuw leven en het mensenleven van zijn begin tot zijn einde verlost, evenals het gehele wereldbestaan. Wat is het, dat verruimt? Dat ons uit onszelf haalt? Is het niet al wat wij voor een ander over hebben? Hebben wij veel overvloed misschien van welwillendheid voor al wie in wezen onze broeder of zuster is? En daarbij gaat het niet alleen om het willen, maar vooral ook om het doèn. Het wonder van het leven is, dat het alles kan doen verkeren, zelfs het meest volstrekte kwaad in het meest volstrekte goed. Het is ieder mens gegeven hierin de hand te hebben. Een toestand kan als bij toverslag veranderen, zeggen we, en wy allen bezitten zelf de toverstaf, dat is de gave, die God ons by de geboorte heeft meegegeven, om alles op te kunnen wekken en in stand te houden, wat maar menselijk denkbaar is om het leven op een hoger plan te brengen. Daardoor zal pas blyken welke mogelijkheden er in het leven verborgen liggen, hoe het ons tegemoet kan komen en ons helpen en hoe ons zo openbaar kan worden, wat het leven in een mens vermag. In tegenstelling hiermee, dus wanneer wy ons deze mogelijkheden niet ten nutte maken, worden we tot degeneratie gebracht en tot een ondergang gevoerd, die tenslotte door niets kan worden weerstaan. God houdt rekening met onze hoogste verlangens, als wij onze geconcentreerde kracht opbrengen, en strijdvaardig zijn. De allerschoonste taak ligt nu klaar, juist nu. waar de wereld is geworden tot een volstrekt onhoudbare woonplaats voor mensen, die van goede wille zijn en die vaak menen, dat zy tegen de muren te pletter zullen lopen de allerschoonste taak om met ons allen deze wereld uit liefde voor God, die ons haar geschonken heeft als tijdelijke woonplaats, weer te maken tot een gastvrij oord, zoals God het bestemd heeft en daardoor op aarde te bestendigen die vrede, waarin hij welbehagen heeft. tegen speciaal, VERLAAGD tarief worden nog tot MORGENMIDDAG HALFZES aangenomen. Daarna geldt het normale advertentie-tarief ook voor Nieuw jaarsadvertenties. Syriërs .-.uben Maandag in het gebied van Ein Gef op de Oostelijke oever van het Meer van Galilea met automatische wapens het vuur geopend op een Israë lische patrouille, aldus een Israëlische militaire woordvoerder. De patrouille, die het vuur niet beantwoordde, leed peen verliezen. Het was het eerste incident gedurende de Kerstperiode. Ein Gef. een Joodse nederzetting in de gedemilitariseerde zone. was op 11 December het toneel van een Israëlische aanval op Syrische stellingen, waarbij 49 Syriërs het leven verloren. Communistische interpellatie OVER BUITENLANDS BEDRIJVEN IN INDONESIË Acht Indonesische communistische Parlementsleden hebben interpellatie aangevraagd over de buitenlandse be drijven in 'Indonesië. Zij vragen, hoeveel geld de buitenlandse ..monopoliebedrij- ven" naar het buitenland in de jaren 1951 tot en met 1954 hebben overge maakt. hoe groot de buitenlandse inves teringen thans zijn en voorts andere gegevens over de buitenlandse beleg gingen en de buitenlandse werkkrachten. Zij vragen, of de regering het met hen eens is. dat het voor de opbouw van de economie van Indonesië nodig is de macht van het buitenlandse kapitaal op velerlei bedrijven te doen verdwijnen en dat men crediet. kapitaalsgoederen, des kundigen en geld uit het buitenland kan verkrijgen, zonder de souvereiniteit van Indonesië tekort te doen. Voor de eerste maal zoveel Russische welwillendheid Van Sovjet-Russische zyde is met opmerkelijke vriendelijkheid gereageerd op de Kerstboodschap van Paus P'us XII, die Zaterdag de staatslieden van de wereld opriep bijtijds conflicten, die tot oorlog zouden kunnen leiden, te voorkomen of op te heffen. Zowel het Sovjet-Russische Per u- reau Tass als het Russische regerings orgaan „Izwestia" en het vakverbonds blad „Troed" gaven bekendheid aan óe Kerstboodschap van Paus Pius XII. Tass merkt met voldoening op, dat het hoofd van de R.K. kerk zich niet -11 ^en uitsprak vóór het staken van alle proef nemingen met atoomwapens, het ver bieden van alle atoom- en waterstof wapens en het onder contröle stellen van de bewapening, maar ook nog „waarschuwde voor de poging om net eerste voorstel van de andere te schei den". Ook deze zinsnede werd aangehaald „zonder aarzeling verklaren wy, dat de verwezenlijking van deze maatre e- »n als geheel een gewetensplicht is jot de volkeren en hun leiders". Het is de eerste maal. dat een indt'a- tief van de Paus met zoveel welwillend heid van Russische zijde is ontvangen. Over het algemeen staat het optreden van het Vaticaan bloot aan felle critiek van de Sovjet-Russische pers en in de grote Sovjet-Russische enclyclopaedie wordt bv. gezegd, dat sinds de la-tste oorlog „de Pauselijke regering geheel in dienst is gekomen van de Amerik -rise aanvalsmachten, om daarmee samen te werken bij de politiek, die gericht is op het overheersen van de wereld en het bestrijden van het vredeskamp, de de mocratie en het socialisme". PLAATS VOORTZETTING NOG ONBEKEND. Op de vergadering van de financieel - economische werkgroep van de Neder lands-Indonesische conferentie, die gis teren in Den Haag is gehouden, is nog geen beslissing genomen over de plaats waar, en de tijd waarop dit financieel- economisch overleg zal worden voort gezet. Overigens kon men na afloop van deze vergadering, die zich bezighield met de systematiek en methodiek van de ver vanging der bestaande overeenkomsten op financieel-economisch gebied door nieuwe verdragen, geen nadere precise ring van het besprokene geven. Het is te verwachten, dat vandaag over plaats en tijd voor de voortzetting van dit overleg zal worden beslist. Zoals bekend, wenst men van Indone sische zijde deze en andere besprekin gen na Kerstmis in Genève voort te zetten. Intussen is er gister een ontmoeting geweest tussen de Indonesische minis- lil^lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllilllilllllllllllllllllllllllljli Eekhoorn kwam terug f§ Twee jaar geleden ontfermde een 1 M inwoonster van Sevenum zich over H enige jonge eekhoorntjes, die ver- H laten in de bossen waren aange- M troffen. Zij trachtte de diertjes met de melkfles groot te brengen, het- geen met veel geduld gelukte. Voor H de opgroeiende eekhoorns werd in de tuin een glazen kooi gemaakt en gaandeweg werden de diertjes zeer j= vertrouwelijk. Toen er vorig jaar j§ IE een ontsnapte, zocht deze een ap- H pelboom op als woonplaas, waar hij zich nog even rustig liet benaderen, g Op zekere dag was hij echter ver- dwenen. Ook de andere eekhoorns werden vrij gelaten. H De kooi, die nog ailtijd in de tuin n H stond, kreeg dezer dagen echter be- zoek van een eekhoorn, die vakkun- n dig op een rad sprong om te kun- H nen inspecteren of er nog iets op |j H het voederplankje lag. Men meen- de de „vluchteling" te hebben zien H terugkeren. Hetgeen bevestigd werd 1 toen men het vroegere slaaphokje M- weer in de kooi plaatste, waarin de bezoeker zich installeerde. Bij nader n H onderzoek bleek hij allerlei vroeger H aangeleerde kunstjes tijdens de om- zwervingen in de bossen niet ver- n H leerd te hebben. m mimi ter van Economische Zaken, Kasimo, en de Regeringscommissaris voor Indone sische aangelegenheden, mr N. S. Blom. Deze ontmoeting had het karakter van een beleefdheidsbezoek. Na enige (lagen arrestweer in vrijheid (Speciale berichtgeving) Verleden week is enige dagen, ver dacht van verduistering, in arrest ge houden een longarts te Zwollerkerspel, leider van het Zwolse gemeentelijk sa natorium voor T.B.-patiëntcn „Zand- hove". Het onderzoek wordt verricht door de Zwolse politie, op last van de procureur-Generaal te Arnhem. Gebleken zou zyn dat de arts in de jaren 1952'55 nu en dan bedragen, welke hij onder zich had en die be stonden uit verzamelde giften van patiënten en oud-patiënten, geschon ken voor ontspanningsdoeleinden in het Sanatorium, ten eigen bate heeft aangewend. Vast zou staan dat het bedrag, dat hier mee gemoeid is, f. 5.600 bedraagt. De stortingen van oud-patiënten en ook wel van belangstellenden geschied den bijna steeds op een giro-rekening ten name van de leider van het Sana torium. In 1952 werd een stichting „Steun fonds Sanatorium Zandhove" in het le ven geroepen, welke later de aanwezige gelden officieel overgedragen kreeg. De Stichting is niet benadeeld, zo deelde men ons van die zijde mede Aanleiding tot het onderzoek werd een rapport van een Rijksaccountant over .declaraties, door de arts ingediend in zijn neven functie van longarts bij het consultatie bureau te Deventer. Het onderzoek inzake dit laatste schijnt echter niet geleid te hebben tot een bewijs voor om-egelmatigheden. De dokter is in het Zwolse Sanatorium zeer gezien bij zijn patiënten en perso neel. Hij heeft sedert zijn benoeming na de oorlog het nood-sanatorium helpen uitbouwen tot een uitstekend geoutil leerde inrichting en zich steeds inge spannen voor het welzijn van de pa tiënten, niet alleen op medisch terrein, doch ook inzake ontspanning en ar- beidstherapie. Zijn arrestatie heeft dan ook ontsteltenis verwekt in deze krin gen. Zaterdag is de dokter voor de Officier geleid, waarna hij in vrijheid is gesteld. Na zware stormen aan de Oostkust van Japan worden 85 Japanse vissers, aan boord van tien schepen, vermist Een vissersboot met een bemanning van achttien koppen is omgeslagen en gezonken. Drie bemanningsleden kon den worden gered. De anderen worden vermist. Men is op zoek naar overleven den. Ruim veertig schepen, die voor anker lagen, werden beschadigd. Vanmorgen om tien minuten voor half twaalf is Koningin Juliana mei haar dochters Beatrix, Irene en Mar griet per Koninklijke trein uit Baarn vertrokken naar de wintersportplaats Sankt Anton in Oostenrijk. Voor het vertrek hielde de Koninklijke familie zich enige tijd op in de Konink lijke wachtkamer, waar de directeur van de Nederlandse Spoorwegen, ir F. G. den Hollander, ook aanwezig was. Prins Bernhard na min de trein af scheid van zijn echtgenote en kinderen. Alvorens de trein zich in beweging zette onderhield de Prins zich op het perron voor een der ramen nog enige tyd met zyn familieleden. De Koningin nam afschei dvan de heer Nap, stationschef van Baarn, die voor de laatste maal de Koninklijke trein „affloot" wegens zyn benoeming tot hoofdoontroleur in Groningen. „Anti-imperalistische betoging" ZATERDAG A S. TE DJAKARTA Op Oudejaarsdag zal op het centrale Merdekaplein te Djakarta een grote „anti-imperialistische" betoging wor den gehouden, waar o.a. Ali Sastroa- midjojo van de P.N.I., Aidit van de P.K.I, en Aroedji Kartawinata van de P.S.LI. het woord zullen voeren. De betoging is opgezet door het „Volkscongres" en wordt gesteund door de samenwerkende partijen (thans de oppositiepartijen), die verleden jaar een betoging op het vliegveld van Kemajo- ran organiseerden, toen de missie Soe- narjo vertrok voor besprekingen met Nederland. De betoging van Zaterdag zal meer bekendheid geven aan de besluiten van het Volkscongres, dat zich tegen de be sprekingen met Nederland verklaarde en zal o.a. gewijd zijn aan West-Irian. BURGERLIJKE STAND VAN LE'DEN GEBOREN. Elisabeth, dr van A. J. E. Ravesteiin en M. Molenaar; Marina Vera Angelika. di van E. W. v. Popta en L. W. v. d. Plank; Geertruida, dr van J. Kloos en S. H. W. Mleremet; Wilhelmina Johanna, dr van C. Nieuwenburg en J. A. Langeveld- Jo hannes zn van P. W. J. van den Bos en E. Krisolln: Elisabeth Hermans Maria, dr van H. A. M. van den Berg en E. G. C. v. d. Meel: Antonius Sikke. zn van L. Schotanus en A. Glazemaker; Frans, zn van H. v. d. Kaaii en C. Logeman: Ge- rardus Machiel. an van M. Bakker en S. C. de Jong. ALPHEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk. zn van D. Streefkerk en T. C. Drenth- Robert, zn van G. H. van Beugen en N. Schkolna: Hester, zn van E. J. Krulzinga en G. Zwaan; Willem J., zn van W. de Jong en J. A. van Os. Getrouwd: E. Wiggemansen, 25 ir en M. H. Bosma 22 ir. Overleden: K. Zwavlng. 63 ir. echtge note van M. Bezemer. TEL. 20206 Hogewoerd 56 HONDENBROOD Nieuwe Ryn 50 t.o. Gangetje Maandag 2 Januari te 9 uur begint onze Voor een flinke JONGEMAN hebben wij op onze Radio- en Televisie-afdeling nog een plaats vacant. IEMCO N.V. Nieuwe Rijn 32 Leiden GEZOCHT: op Admin. kantoor voor het verzorgen der boek houding van middelgroot Aannemersbedrijf. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 4681. met onze bekende vuurwerkpakketten met alle soorten gesorteerd, elk inhoudende 30 stuks. Middel f 2,50; Zwaar f4,extra zwaar f5. Reclame pakketten f 1.15 stuks gesorteerd. By aankoop van iedere gulden 6 rotjes CADEAU, een waarde van 25 ct. LET OP HET JUISTE ADRES. Boven 18 jaar. FEESTARTIKELENMAGAZIJN Voor het nieuwe seizoen (ons 76ste bedryfsjaar) worden gevraagd: Salariëring, gratificaties en vacantiegelden volgens C.A.O. 1955. Goede sociale verzorging. De reiskosten voor trein en bus worden vergoed. Ons atelier ligt zeer dicht bij het station Holl. Spoor. Dagelijks aanmelden bij GAZAN N.V. VALDORPSTRAAT 488 DEN HAAG Sollicitanten kunnen zich ook Morgen, Woensdag 28 December, tussen 7 en 9 uur persoonlijk aanmelden in de „HARMONIE", Breestraat 16, Leiden, waar onze Heer Duyns aanwezig zal zijn om inlichtingen te ver trekken. cn Algemeen Assurantiekantoor lm. Noomen RAPENBURG IA LEIDEN te LEIDEN zoekt een voor de behandeling van de buitenlandse bestel lingen. Verlangd wordt: enige kennis en ervaring met buitenlandse handel en de formaliteiten; bekwaamheid om eenvoudige commerciële corres pondentie te voeren in Engels, Frans en Duits; Enige kennis van de uitgeverij en middelbare schoolopleiding strekken tot aanbeveling. Geboden wordt: een zeer gevariëerde werkkring met een zekere mate van zelfstandigheid. Volledige sollicitaties te richten aan de Directie. GEVRAAGD m Typiste (15—18 Jaar) per 1 Jan. gevraagd. Kantoor erva ring of diploma niet vereist. Br. Bur. v. d. Blad No. 4717 k Werkster voor 5 ochtenden oer week. Aanmelden: Haar lemmerstraat 115. Jongeman gevraagd, voor winkel en wiikwerk. Leeft. 16 18 ir. Tevens een verkoop ster gevraagd. Leeft. 1822 Ir. Bedrijfskleding wordt ln I bruikleen gegeven. Pers. aanm. I filiaal Albert Heiin. Willem de Zwiieerlaan 1. Voorschoten. Piano te koop gevraagd, ge- schikt voor zangvereniging. Brieven, merk. kleur, prils i Bur. van dit Blad No. 4719 k. BI Plano van particulier te koop gevraagd. Merk en kleur. Brieven of Tel. 90. M. Sprul- tenburg. Van der Eilkstraat [175 Benthuizen. Kamer gevraagd. Jongelui die wensen te trouwen zoeken een kamer, liefst m. gebr. v. keuken. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 222 k. E Gevraagd nette zlt-slaapka- mer en pension, voor 1 heer. b b. h. h. Liefst ln Lelden. Br. Bur. v. d. Blad No. 219 k. 9 Verpleeghulp. BU een oude hulpbehoevende dame wordt een vriendelijke hulp gevraagd Bekend met lichte verpleging. Br. Bur. v. d. Blad No. 221 k. Welke wasvrouw is genegen elke dag bil mil te komen wassen? Teven6 baby-oppas gevraagd (ook voor de mid dag). Brieven Bur. van dit Blad onder No. 214 k. AANGEBODEN Visitekaartjes. (Nieuw PTT- model) 50 stuks bedrukt met naam en adres f 3.75. 100 stuks f 5.50. Het adres voor al Uw drukwerk. A. A. Ver hoog en Zonen. Haarlemmer straat 29. Telef. 22197 - 25374 E Geschenk van blijvende waarde ls zo'n fotoserie van Uw kindie. Drie verschillende briefkaartfoto's kosten maar f 3.75. Natuurlijk bii de spe ciaalzaak voor kinderfotogra fie. Studio Koopman. Hooi- eracht 96. Telef. 31701. Schilderstukken In alle ma ten. Voor boven Uw dressoir v.af f 14.50 compleet met lijst. LUstenmakeril „De Concur rent" Haarlemmerstraat 72 Tel. 22918 Tevens het aange wezen adres voor omlijsten van platen en foto's. Slagerj) Pteterse. Woensdag en Donderdag 500 gr rund- en varkensgehakt van f 1 60 voor f 1.40. 500 gr. rookworst fl.25 en 200 gr. smeerleverworst f 0.50. Herenstraat 29. Telef. 21838. 9 Alle rr.otoronderdelen heeft motorsloperil Cor Bolman. Hekkelaan 223. Den Haag. Tel. 114501 Boetscerklei 20 ct per kg. Kan gebakken worden- Bus- les lak 38 ctalle kleuren. Penselen, behang, glas, verfwa ren. Rioh. J. Blok. Hogewoerd No. 62. Dames. Bont jasjes, kort en lang. 6 weken in gebruik, daarna vanaf f 2.p. w. of 24 maanden. Coupeur komt met collectie aan huis. Strikte ge heimhouding. Brieven Bur. v. d. Blad No. 4690 k. Kanonslag Wout. Verkoopt uitsluitend Kat's vuurwerk. Enorme sortering pakketten vanaf f 1.Extra reclame kanonslagen 10 k t 0.90. Sport- buis Wout Bergers. Haarl.str. 232. Tel. 24681. Bruidsjapon, apart model, met sluier en kapje. Prils na der overeen te komen. Brieven Bur. van dit Blad No. 4728 k Nieuw ls Uw bed als w(| het overtrekken met een mooie damast! 1-persoons vanaf f 19.50. 2-persoons v.af f26.50. In één dag gereed! De Kleine Winst", Haarlemmerstraat 51. 9 Te koop herenrUwtel. com pleet ln eoede staat f 30. Bcerhaavelaan 26 A. Twee Jonge katjes, gewend aan Felix, zoeken goed tehuis, v. Ruvsdaellaan 15. Leldschen- dam Naumann handnaaimachine ln zeer goede staat. Met ga rantie Prils f 65. Herenstraat. 23. Leiden. 9 Emigratie. Erres radio, pracht apparaat als nieuw f 100. herenrljwlel met lamp enz. in prima staat f 45. slee- stofzuiger 220 V. compl. f 17.50 Guitaar met hoes f 30. Rapenburg 84. 3 Nieuwe babybox n.et ver hoogde vlonder en telraam f 17.75. Plastic boxmatrasle f7.95. Kinderstoel f17.25. Hooglandse Kerkgracht 40A. Lelden. Tel. 22287. B Artistieke Exclusieve wand en schoorsteenklokken bil „De Goedkopere Zaak" maar betere waar S v. d. Water en Zn. Haarlemmerstraat 185. Verkeersongevallen gebeuren door onvoldoende verkeersken- nls. Oudrijbewils-examlnator Kwak bespreekt ledero Woens dag 8 uur n.m m. b. van licht beelden en verkeerstafei de voorschriften, f 1.50 p. o. Zoe- terwoudse Singel 104 Telefoon 22803. In het schuimrubber- en Plastichuis. Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tlc geschikt voor alle doelein den onovertrefbare veerkracht onverwoestbaar, duurzaam en goedkoop. Oudejaarsavond hapje6. Zalmschotels. hors d'oeuvres, oroquetten. bitterballen enz. enz. Wil bezorgen op Oude jaarsavond tot na midder nacht. Mits vroegtijdig besteld. Uw adres Gerard de Wekker. Herengracht 100. Tel. 21935. Iedereen is enthousiast als wii Uw matras overtrekken, reeds vanaf f 19.50 een-pers.. f26.50 een twee-persoons Dat kan alléén Smit. Mare 98. Vrouwensteeg 9. Telef. 23913. DIVERSEN Gevraagd net dagmeisje, v. e. e v. in klein gezin, hoog loon. Aanmelden na 6 uur Mevr. A. Vasen. De Sltter- laan 108. Gevonden by V. en D. leren herenhandschoenen. Tegen ad- vertentiekosten terug te beko men W Kiel, Groenhazen- gracht 17 A. N Nette jongen)., 21 Jaar, zoekt kennlsm met. meisle Liefst met foto eeheimh. verz. Br. Bur. v. d. Blad No. 218 k. Alleenstaande werkman. 38 ir zoekt kennismaking met longe vrouw liefst eigen wo ning 1 kind geen bezwaar. Br. met foto. welke op ere woord retour. Bur. van dit Blad onder No. 231 k.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4