Oud Katwijk: BALJUWSTRAAT 94ste Jaargang Dinsdag 27 December 1955 Tweede Blad No. 28714 Nieuwe directeur van Rijkszuivelstation Dr J. G. van Ginkel opvolger van dr C. J. Kruisheer Bij Koninklijk Besluit van 22 Decem ber j.l. is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot directeur van het Rijkszuivelstation te dezer stede dr J. G. van Ginkel, thans adjunct-directeur De heer Van Ginkel wordt dus de op volger van dr C. J. Kruisheer aan wie met ingang van 1 Januari wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend en die a.s. Woensdagmiddag afscheid zal ne men van zijn werkkring De nieuwbenoemde directeur werd in 1907 te Den Haag geboren en studeer de aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1940 bij prof. dr C. C. Blanksma pro moveerde tot doctor in de wis- en na tuurkunde op een proefschrift over ..Identificatie van alcoholen. N(2.4 dini- trophenyl-N'methlynitro-urèum". Hij aanvaardde niet lang na zijn pro- Keuringsdienst van waren VAN DE IN 1954 ONDERZOCHTE MONSTERS (3213 werden er 452 AFGEKEURD. In het zojuist verschenen verslag van de Keuringsdienst van Waren te Haar lem, waaronder ook Leiden ressorteert, lezen wij, dat het vorig jaar in de Sleu telstad in totaal 3982 inspecties werden verricht. Van de 3213 onderzochte mon sters werden er 452 afgekeurd. In totaal werden 59 processen-verbaal opgemaakt. Leidse Kerstmarkt werd groot succes WETHOUDER D. VAN DER KWAAK „DEELT" 30 KONIJNEN UIT De Zaterdag gehouden Leidse Kerst markt, waaraan een gratis verloting van dertig konijnen verbonden was, is een groot succes geworden. Behalve, dat er goede zaken werden gemaakt, was de belangstelling voor deze markt enorm. Tegen het moment - Zaterdagavond om kwart over zes - dat wethouder D. van der Kwaak de uitslag van de verloting bekend zou maken, zag het in de omge ving van het Stadhuisplein zwart van de mensen. Naar schatting waren hier zeker ruim 7000 personen aanwezig. Na een inleidend woord van de voorzitter van de afd. Leiden van de Centrale Ver eniging van de markt-, straat- en Ri viervishandel, de heer J. Stikkolorum, verrichtte wethouder Van der Kwaak, in tegenwoordigheid van de directeur van Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, de trekking. Hoewel een groot deel van de prijzen in Leiden viel, ging ook menig Kerstboutje naar één der randgemeenten van de Sleutelstad. In totaal waren deze dag 30.000 loten uit gedeeld. FILMKEURINGSCOMMISSIE. Mevrouw mr J. J. Booy—Van Slave ren alhier, dr A. J. C. Haex en de heer P. J. van Mullem te Oegstgeest. dr F. H. Glastra van Loon, de heer G. P. H Schuitema en mevr L. Timmermar Sistermans, allen te Wassenaar -n mej N. H. Schokking te Katwijk-aan-^ce zijn door de Minister van Binnenlandse Zaken voor de tijd van 5 jaar, ingaande 1 Januari 1956, benoemd tot leden van de Centrale Commissie voor de keu ring van films. De heer Van lullem werd bovendien benoemd tot lid oer Huishoudelijke Commissie, evenals orve oud-stadgenoot, de heer R. Uges te RJjs- wijk. DUIVENSPORT Tentoonstelling „Reisduif" Zaterdag en Zondag organiseerde de Leidse Postduivenvereniging „De Reis duif" haar jaarlijkse show in het club lokaal van de Vriendenclub. Beide dagen werd de tentoonstelling druk bezocht en al was de uitslag voor de liefhebbers niet altijd bevredigend, men moet be denken dat de vogels niet altijd in pri ma conditie kunnen blijven! Keurmees ter Neuman uit Haarlem had met de 150 ingezonden vogels geen gemakkelij ke taak, vooral bij de kopstukken van de show, maar uiteindelijk werden de uit slagen: Klas 1. Doffers boven de 600 km.: 1. J. v. Alphen, 2. J. van Leeuwen, 3. J. Pouw. Klas 2. Duivinnen boven de 600 km.: 1. A. v. d. Hulst, 2. F. Filarski, 3. D. v. Mosseveld. Klas 3. Doffers van 300 tot 600 km: 1. J. van Weeren, 2. A. Siera, 3. Gebr. Kok, 4. A. Singerling. 5. J. Wansink. Klas 4. Duivinnen van 300-600 km.: 1. F. W. Bouman, 2. J. v. Weeren, 3. J. Pouw, 4. Gebr. Kok. Klas 5: Doffers van 0 tot 300 km.: 1. D. v. Mosseveld, 2. A. Singerling, 3. J. en H. v. Leeuwen, 4. J. v. Weeren, 5. J. en H. v Leeuwen Klas 6 Duivinnen van 0 tot 300 km.: 1. J. v. Alphen. 2. A. Singerling, 3. J. v. Weeren. Klas 7. Jonge doffers van 150 tot 300 km: 1. A. Singerling, 2. J. v. Weeren, 3. A. Siera. Klas 8. Jonge Duivinnen van 150 tot 300 km.: 1. D. v. Mosseveld, 2. A. Siera, 3. A. Singerling. Klas 9. Jonge Doffers van 0 tot 150 km.: 1. A. Singerling, 2. D. v. Mosseveld 3. F. W. Bouman. Klas 10. Jonge Duivinnen van 0 tot 150 km.: 1. F. Filarski, 2. W. Zandvliet, 3. A. Siera. Schoonste vogel van de gehele ten toonstelling: D. v. Mosseveld. Schoonste oude Doffer: D. v. Mosse veld. Schoonste oude Duivin: F. W. Bouman. Schoonste jonge Doffer: A. Singer ling. Schoonste jonge Duivin: F. Filarski. Ir J. A. Meijlink alhier en ir. A. W. Zuidweg te Wassenaar zijn be noemd tot leden ener examencommis sie ter verkrijging van de overheids- onderwfjsakten Nk. nu, Nw en Nz. Officiële publicatie SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Bureemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis dat het kantoor van de Gemeente-Ontvanger en dat van de Gemeentelllke dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen op 30 en 31 december 1955 voor het publiek gesloten 2iullen zijn. motie een functie als scheikundige aan het Rijkszuivelstation te Leiden, sedert 1952 tevens als adjunct-directeur. Se dert de oprichting in 1946 tot voor kort was hü adjunct-secretaris van de re dactie van het Nederlands Melk- en Zuiveltijdschrift. Dr v. Ginkel heeft zich in het bij zonder beziggehouden met de vraagstuk ken van vetbederf, speciaal koelhuisbo- ter, en met de analysemethoden voor mengsels van vetten. Over het laatstge noemde onderwerp hield hij in 1952 een voordracht op het Internationale con gres van Landbouwindustrieën te Rome. Lezers sell ri jven BOEKEN VOOR HET LEIDSE DIERENASYL Binnenkort gaat men in Leiden een Dierenasyl bouwen. Wat zou het aange naam zijn als wij bij de opening het be stuur voor het vervoer der dieren een kleine auto konden aanbieden. Ik wil voor dit doel geen geld vragen, maar richt tot U het verzoek even Uw boe kenkast na te zien. Ik ben er van over tuigd, dat U voor dit doel gaarne een boek wilt afstaan. Mocht later blijken dat er voor het aanschaffen van de in ventaris van dit asyl geen geld is. dan was mijn plan om in overleg met dr mr Hugenholtz de opbrengst van deze boe ken hiervoor te besteden. W. F. K. de KIEVIT Pieter de la Courtstr. 111, Leiden. „DE SLEUTELSTAD" HIELD KERSTMIDDAG. In het Antonius Clubhuis heeft de Stichting Amusement „De Sleutelstad" Zaterdag een Kerstmiddag voor de kin deren georganiseerd. Hoogtepunt van het feest was ongetwijfeld de komst van het Kerstmannetje, dat voor velen een aardige verrassing had meegebracht. Een fraai versierde Kerstboom prijkte op het toneel. Voor de pauze heeft de uitgelaten kinderschare kunnen genieten van de avonturen van Bulletje en Bo- nestaak. Zelfs een sprekende aap werd er in betrokken! Groot was derhalve het succes, dat het Leids Kindertoneelgezel schap ook deze middag weer oogstte. De voorzitter van „De Sleutelstad", de heer J. A. Weers. had de leiding van dit kinderfestijn uitstekend in handen even als trouwens zijn medewerkers(stersj Bij het naar huis gaan kregen alle jon gens en meisjes nog een extra presentje. Het was een geslaagde middag van uit bundige (kinder) pret. MONOGRAFIE OVER EINTHOVEN Na de oorlog verscheen de bundel .Helden der Wetenschap" waarin het werk en het leven van negen Nederland se Nobelprijswinnaars werden beschre ven. Thans is de monografie over ae Leidse geleerde prof. Einthoven, uitvin der der snaargalvanometer en grond legger van de electrocardiografie, welke monografie deel uitmaakte van die bun del. als een apart werkje herverschenen bij de uitgeversmaatschappij West-Fries land. De schrijver, dr S. Hoogerwerf, heeft uiteraard wijzigingen in de tekst aangebracht, teneinde het oordeel over en belang van het baanbrekende werk zoals deze sindsdien zijn gewijzigd daar in nog helderder uiteen te zetten. Deze wijzigingen zijn echter van onderge schikte aard gehouden. NOTARISBENOEMING. Bij Jittninklijk Besluit van 20 Decem ber j.l ie benoemd tot notaris ter stand plaats Leiden de heer J. A. Post, candi- daat-notaris te Velsen-Noord, zulks m de plaats van notaris B. H. Stumpel. 111 Honderdtwee jaar geleden werd in de Kerstnacht in Den Haag een meisje geboren. Dit meisje leefde meer dan een eeuw lang in deze rumoerige wereld en heeft thans als krasse vrouw in goede gezondheid en een opgewekt humeur haar honderd-en-tweede verjaardag ge vierd in een rusthuis te Warmond, waar zij de laatste jaren woont. Het oudste Kerstkind van ons land. mevr. J. M. Stadhouder-Hoffman. werd op haar verjaardag gefelici teerd door burgemeester jhr mr L. M. E. von Fisenne. Veertien kin deren heb ik groot gebracht, burge meester. en nu heb ik 55 klein kinderen. Die komen me haast allemaal feliciteren", vertelde de jarige. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Marion J.. dr van KI. B. H. Borreman en H. Rasser: Anthonius J., zn van P. Th. Wijfje en C. M. Bax. WARMOND Geslaagd Aan de Ursulaschool slaagden de volgende leerlingen voor het diploma lingerie naaien; Clara Sikking, Jopie van Kampen, Agnes van Leeu wen, Ria v. d. Hart enThea Walraven. A.BOEHMER OVERLEDEN. In de ouderdom van 83 jaar is op Eer ste Kerstdag overleden de heer A. Boehmer. De heer Boehmer indertijd een zeer bekende figuur in Leidse Hervormde kringen, was jarenlang ouderling bij thans wijlen ds D. Kuilman en uit dien hoofde bestuurslid van „Staalwijk". De teraardebestelling van het stoffe lijk overschol zal a.s. vrijdagmiddag om 2.30 uur op „Rhijnhof" plaats vinden. TEGEN AUTO GEREDEN Zaterdagmiddag had een aanrijding plaats op de hoek van de Warmunda- straat en Dr Amanstraat. Een perso nenauto die uit de Dr Amanstraat kwam moest links aanhouden, daar hij een andere auto, die geparkeerd stond moest passeren. Een bakkersnecht, die op een bakfiets de Dr Amanstraat in zou slaan reed tegen de auto op. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. het bleef alleen bij beperkte schade aan auto en bakfiets. Door de Schiola Cantorum van het Groot Seminarie Theologicum werd ter gelegenheid vam Kerstmis in huize St. Liduina een programma van Kerstliede ren uitgevoerd. Het is jammer dat dit prachtige koor niet meer naar buiten kan optreden, want het gebodene stond op hoog peil. Voor het jaar 1956 is benoemd als voorzitter van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim alhier, prof. dr J. G. M. Willebrands en als secretaris de heer J. A. M. Luijten. Malversaties bij radiofabriek ZEVEN PERSONEELSLEDEN VOORGELEID. (Van onze Haagse redacteur) Grote en langdurige malversaties bij de fabriek Van der Heem zijn de af gelopen weken door de Haagse recher che aan het licht gebracht. 14 em ployees zün aangehouden, verdacht van diefstal en heling van radio-arti kelen en stofzuigers of verdacht van valsheid in geschrifte. De zaak is aan het rollen gekomen, toen men een 24-jarige radiotechnicus op heterdaad betrapte van het stelen van een pick up Bij onderzoek bij hem thuis vond men radio-artikelen ter waarden van f. 700, die hij uit de service-afdeling van de fabriek mee naar huis genomen had. Hij gebruikte de onderdelen om er een privé-praktijk mee uit te oefenen. Het bleek dat de radio-technicus slechts een uit de velen was. In totaal werden 14 personen aangehouden, waar van er 7 zijn voorgeleid aan de Offi cier van Justitie. De malver=atie= duur den reeds anderhalf jaar. Hoeveel in die tijd ten nadele van de fabriek is ont vreemd is met geen mogelijkheid te zeggen, maar men neemt aan, dat het bedrag zeer hoog is. De diefstallen werden mogelijk ge maakt door een af delingschef e die ver dacht van valsheid in geschrifte, gear resteerd is. Hij zou zijn ondergeschik ten toestemmirg hebben gegeven niet meer geheel nieuwe onderdelen tegen sterk gereduceerde prijzen te kopen om daarmee radio's te bouwen. Er werden reparatiebonnen op gefingeerde namen uitgeschreven. In feite werden daarmee echter de oersoneelsleden bedoeld. Aanvankelijk beperkte men zich tot deze niet meer nieuwe onderdelen, maar later verdwenen hele radio's en stof zuigers. Aanvankelijk nog tegen geredu ceerde prijs, maar later zonder enige be taling. AUTO TEGEN BROMFIETS Toen onze plaatsgenoot, de heer D. v. d. Eykel, thans wonende te Katwijk, Zaterdagmiddag per bromfiets naar zijn werk reed. kwam hij op de hoek Hee- renwegTramstraat in botsing met een auto, komende uit de richting Leiden De heer v. d. Eykel werd van zijn bromfiets geworpen en kwam met zijn hoofd tegen de zijkant van de auto voorruit terecht, waardoor deze geheel vernield werd. Dokter v. d. Laan. die eerste hulp verleende, constateerde een hersenschudding. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar zijn woning ver voerd. De bromfiets werd zwaar bescha digd. Meisj je gewurgd MARKTBERICHTEN LEIDEN. 27 December. Vette varkens- markt. Aanvoer 137 vette varkens. Prijzen: zware 184, lichte 176—182, slagersvarkens 182—184. Handel: Onzeker. BODEGRAVEN. 27 December Aan voer 22 partijen. Eén notering: 2.252.34 Handel kalm. ROTTERDAM. 27 December. Veemarkt. Aanvoer in totaal 3907 Vette koeien en ossen 1000 eebruiksvee 714. t b c -vril 625 vette kalveren 40. eraskalveren 131. t-bc- vrii 126. nuchtere kalveren 837. varkens 557. bieeen 164. paarden 52 veulens 8. schapen of lammeren 384. bokken of eeiten 20 Priizen: vette koelen le kw. 2/2304. 2e kw 252272. 3e kw. 230252. vette kalveren 280—300. 260—280. 210—250. Per stuk: zraskalveren 450. 350. 250: nuchtere kalveren 68 60. 48. Per k.g varkens (levend eewlcht). 182 180. 178 Per stuk: bieeen 52. 44 38. Per ke.: slachtpaarden 220, 200. 180. Per stuk: schapen 130. 110. 90: lammeren 120. 100 90: kalfkoelen 1120 950. 725; melkkoeien 1120 950. 725: vare koelen 795 695 595: vaarzen 780. 680. 580: pin ken 480. 425. 350. In het oude dorpscentrum van Katwijk aan Zee ligt de Baljuwstraat, waar we aan de hand van de hierbij afgedrukte foto, die omstreeks 1885 werd genomen, een kijkje gaan nemen. De fotograaf stond iets ten westen van de Princestraat (de tegenwoordige Prince- dwarsstraat), die ter hoogte van de houten lantaarn paal in de Baljuwstraat uitkomt. De opname werd gemaakt in oostelijke richting. Links op de voorgrond sluit een schutting met poort het erf af, behorende bij de woning van Klaas van der Plas, stuurman op een der bomschuiten van rederij D. Meerburg Sr. Ook de daarnaast gelegen houten schuur was bij Van der Plas in gebruik. De vrouw, die bij de schuur staat en naar de fotograaf omkijkt, is vermoedelijk Cornelia van der Plas-Vooijs, echtgenote van Klaas. Het lage schuurtje bij de lantaarnpaal, ligt op de hoek van de Princestraat en behoort bij de kruidenierswinkel van Arie Schaap, die zich juist om de hoek bevond. Op de tegenover liggende hoek, van de straat afgescheiden door een stenen muur, lag de tuin van de familie Ouwehand: het hierbij behorende woonhuis stond in de Prince straat en is op de foto niet te zien. Daarop volgde dan het water- en vuurwinkeltje van Huig Ouwehand die hierbij nog het beroep van „porder" uitoefende, tegen een tarief van 1 cent per persoon per keer. Verder heeft hij ook nog gedurende een lange tijd met paard en wagen een bodedienst op Leiden onderhouden. Het vooruitstekende pand, dat we vervolgens aantreffen (rechts van de lantaarnpaal) was de manufacturen winkel met woning van Jan Verloop, die thans nog bestaat en wordt gedreven door diens dochter. Wed. Jac. Hus. Het lage huisje dat dan aan de beurt komt, werd bewoond door de zeevisser Gerrit van Duijn. De bomen, die nog vaag op de achtergrond te zien zijn, stonden in de tuin van de oude Geref. Kerk. Wanneer we dan onze blik op de rechter straatzijde richten, dan zien we eerst de woning van de Wed. Jansje van der Plas. weduwe van een zeevisser. Thans staat op deze plaats het huis van de heer J. Schoonenberg, dat op de fundamenten van de oude woning werd gebouwd. In het pand daarnaast (alleen een stukje van de schoor steen is hiervan zichtbaar), bevond zich de woning met schilderswerkplaats van J. Schoonenberg, thans nog als zodanig in gebruik bij diens gelijknamige kleinzoon. Het daarop volgende huis tenslotte, waarvan we nog juist een gedeelte van de voorgevel te zien krijgen, stond op de hoek van de Louwestraat en werd bewoond door een zoon van J. Schoonenberg, genaamd Johannes. In dit pand, dat inmiddels werd vernieuwd, woont thans diens kleinzoon. (Opname uit de beelddocumentatle der gemeente Katwijk.) (Speciale berichtgeving) Vanmorgen om half tien is op een met struikgewas begroeid terrein naby de Herfstweg te Enschede het stoffe lijk overschot gevonden van de 17-ja- rige Hendrica Broeils, van wier ver missing de politie in de afgelopen nacht om twee uur op de hoogte is ge steld. Het meisje was gisteravond door wur ging om het leven gebracht. Dit werd de politie vanmorgen meege deeld door een niet nader bekend gewor den persoon, die mededeelde dat de 21- jarige Jan Spin hem vanmorgen had verteld, dat hij S„ gisteravond een meis je had vermoord. De politie is direct op onderzoek uitgetrokken doch trof S. niet op zijn werk noch in zijn huis aan. Hij heeft de vlucht genomen. De ver moedelijke dader en het slachtoffer werkten op dezelfde fabriek namelijk de spinnerij Transvaal. De vermoedelijke dader is reeds eerder met de politie in aanraking geweest. TWEE MILLIOEN BUITENLANDERS IN NEGEN MAANDEN. Blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in de eer ste 9 maanden van 1955 in de Neder landse hotels ruim 2 millioen over nachtingen van buitenlandse bezoekers geregistreerd Vergeleken met de over eenkomstige periode van 1954, is het aantal overnachtingen met 162.000 toe genomen, of wel met rond 9%. BREDA HEEFT DE 100.000! Vanmorgen- is in het Bredase Ge meentehuis aangifte gedaan van de ge boorte van de 100.000ste inwoonster. Zij is Wilhelmina Joanna Maria van Gils, dochter van Petrus van Gils en Anna van der Velden, het zesde kind uit dit gezin Het meisje in op Eerste Kerst dag om halfvijf in de middag geboren. De heer Van Gils is magazijnmeester. Moeder en kind maken het goed. RIJNSBURG Tulpen en hyacinthen VEILINGOVERZICHT ..FLORA" In de Kerstweek was weer het beken de beeld in Flora te zien, n.l. tulpen en hyacinten. De kwaliteit van de laatste soort is best. De Brillant Star d.e.t. is zeer slecht dit jaar. Bij vele kwekers is er zeker 50 uitval. De aanvoer was dientengevolge ook minder. De zeer hoge prijs in het begin van de week van 10- 14 ct, later zelfs 20 ct per stuk maakte echter nog wel wat goed. Voor de goede kwaliteit L'Innocence werd 35-45 ct. betaald. Pink Pearl no teerde 25-35, J. bos 30-36. Ostara 35-40 ct. per stuk. Lange tulpen kwamen er nog niet veel, daar de meeste kwekers minstens een week later zijn. De tulpen noteerden: Krelage 200-250, KM Fr. 220- 260 W Sail 180-270. Finland 220-240, Ovèrdale 250-315. Superba 220-300, Cop land 380-445. Y. Poppy 120-145, Demeter 250-300, Olga 260-285. Early Q. 160-230, Hilleg. 200-230 alles per bos. Sparrengroen 14-24 per bos, Hulst 200- 250 per kilo Blauwe Druifjes 40-65. Nar cissen 60-63, Katjes 30-55 en Skadi 30- 45 per bos. WASSENAAR KERSTSCHIETWEDSTRIJD W.P.S.S. In de schietloods aan de Johan de Wittstraat, hield de Wassenaarse Poli tie Schiet- en Sportvereniging eind vo rige week de jaarlijkse Kerstschietwed- strijd K.S.O. en buks. waaraan verbon den de Sijthoff-wisselbeker. Geschoten werd in groepen A en B. De uitslag was: Groep A: 1. W. Smeeman 161 pnt.; 2. J. W. Hoitmk 159 pnt.; 3. J. A.Schwan- tje 157 pnt. Groep B: 1. W. P. de Boeck 157pnt. 2. N. Veenendaal 152 pnt.; 3. J. H.Geurts 151 pnt. Een wedstrijd voor genodigden, alleen K.S.O.had tot uitslag: P. Hendriks 57 pnt.; 2. C. van Lede 54 pnt.; 3. P. Zon neveld 49 pnt. Hoofdinspectem- C. B. M Wolf, voor zitter van de W.P.P S., dankte de schen kers van prijzen en de schietcommissie. waarna h(j met een felicitatie de prijzen uitreikte. BEURSOVERZICHT SCHEEPVAART VAST Amsterdam, 27 December Van de drie beursdagen tussen Kerst mis en Nieuwjaar (zoals bekend blijft de markt Vrijdag as. gesloten) wordt niet veel meer verwacht. Ook vandaag was het weer bijzonder stil. De hoeken lagen merendeels verlaten en de omzetten waren dienovereenkom stig gering. Alleen de scheepvaartafde- ldng zorgde voor een verrassing. Daar iagen de koersen over de hele linie be hoorlijk hoger, voornamelijk een gevolg van de gunstige berichten over de gang van zaken bij de Nederlandse koopvaar dij in 1955. Premie-affaires droegen voorts tot de vaste stemming bij. De internationale fondsen lieten een verlaten bee'.d zien en behielden het vo rige peil. Zelfs stockdividenden Unilever waren verwaarloosd op circa f 970, dus op pariteit. Cultures prijshoudend. Ook de locale fondsen bleven op de achter grond. Certificaten Hoogovens onveran derd op 390. aandelen Havenwerken wa ren iets zwakker op 93 ingevolge het minder gunstige jaarverslag. Nederland se Staatsfondsen prijshoudend en stil. Beurs van Amsterdam Dinsdag 27 December ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 102V* 101}g Grootboek obl100% 100*4 Ned. '51 3% 100% 100i7« Ned. 53 3% 100% 100,7, Ned. '48 3% 98 98,'j Ned. '54 3% 98 Ned. '55 3% 98,'* 98% Ned. '55 II 3*4 99Vs 99,3e Ned. '47 3% 3 99% 95% Dollarlng '47 3 9599 Investeringscert. 3 99i3a 99 j g Ned. 62-64 3 99% 97 Indië *37 A 3 97A Grootboek '46 3 97A ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 83V4 84% Nat. Handelsbank 163 162% Ned Handelmij250 253% A.K.U345% 344% Philips 359% 357% Philips '55 3477» 345% Unilever 382% 382% Wilton Feyenoord 267 270% Biliton 2de r344% 341% Kon Olie f.50.— 328 Kon. Olie 656653% Amst. Rubber 136% 136% Holl. Amer. lijn 210% 212% Kon. Ned Stoomb. 208', 210% Ned. Scheepv. Unie 197% 199% H V_A149 149 Java Cult82 81 Deli Mij151 150 Senembah107% 106Y4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A dam '47 3 100 100 Den Haag 1937 1 3.. 97 B Leiden 1947 96 R'dam *37 I III 3% 101% 100% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104y4 104% Premieleningen A'dam '51 2% 135% 134% Eindhoven '54 2% 107 107% Enschede '54 2% 109A 109% Den Haag '52 I 2% 139% 140% idem n 2% 136% 136% R'dam '52 I 2% 142% 142% idem II 2% 138% 139 Utrecht '53 2% 128f j 128% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 334% 334% 269 268% Twentsche Bank 260 260!is Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr 243% 248% Kon. Ned. Grofsm. 151 Rott. Droogd. Mij. 625 627 Tieleman en Dros 18% Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 133% 133 160 158% Diversen 287 286 L Ned. M. Walv. Vrt. 84 80%exd Spoorwegen Dell Spoofw. Mij. 33% 32% Amerik. 'ondsen 73 72 y4 65% 65% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK 23/12 Holl. Constructie 416 Ing. bur v Bouwnijv - Int. Kunststofl Ind 66 66 Kon. Ned Edelmet C2GL 91 Pref. w.a idem 92 92% Textiel Gebr v Wijk 84% 84% Leidsche Wolspinn 304L 306% Ned. Electrolasm 146 Sikkens Lakfabr '53 394 394 Ver. Touwfabrieken 188% 188% Wernink's Betonm. 142 145

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3