tieteman Wij staan nu sterk Russische glimlach onzakelijk 25 cent Koningin reikte vaandel uit aan Korps Commando - troepen Russische fabrieksinstallaties volgens Amerikanen verouderd Dr Westrick genoemd als West- Duitse ambassadeur in Moskou Opstand in Paraguay tegen het bewind van president Strössner DONDERDAG 22 DECEMBER niet bileenkomen. Dit zal wel gebeuren od 3 Januari. Dan zal o.m. het wetsont werp betreffende adoptie worden be handeld. Op 10 Januari komen de algemene financiële beschouwingen aan de orde. (Ingez. Med.-Adv.) Dr. Drees in Eerste Kamer: Bedrijven zullen bij loondifferentiatie niet achter kunnen blijven Minister-president dr W. Drees heeft gisteren in de Eerste Kamer verklaard dat, wat de internationale politiek betreft, hfl van mening is, dat wij interna tionaal bepaald sterk staan. Economisch hebben we verder vaste grond onder de voet. de werkeloosheid is verdreven en de gezondheidstoestand van het volk is uitstekend. Daarentegen staan schaduwzijden, zoals de woningnood en de achtergebleven groepen. Wat het buitenlandse beleid betreft zijn de kansen op een wereldoorlog volgens hem sterk afgenomen, juist door de ontwikkeling van de nieuwe wapens. Aan de andere kant kan men opmerken, dat er in de wereld geen werkelijke ontspanning is en dat de Russische glimlach geen zakelijke betekenis heeft. Wat betreft de waterwegen en het Deltaplan zeide hij, dat hier niets ge heimzinnigs rond zweeft, zoals in de Kamer was gesuggereerd. Natuurlijk is er overleg met België, omdat hierbij Belgische belangen betrokken zijn. Bel gische ingenieurs maken zelfs de proe ven in het Waterloopkundig Laborato rium mee. dat is zuiver een kwestie van goede nabuurschap. Komende op de verhouding tot Indo nesië zeide hij, dat de wijze van publicatie in deze voorzichtig gehan teerd moet worden. Wat van andere kant gepubliceerd, wordt, kan Neder land niet altijd beschouwen als objec tieve geschiedschrijving. Wat het binnenlands beleid betreft eeide hij, dat de grens tussen sociale zaken en maatschappelijk werk som6 moeilijk is te trekken. De huidige afba kening berust echter op een onderlinge afspraak. Van een verslapping van de activiteit van het Kabinet in het gezicht van de verkiezingen heeft hij niets ge merkt. integendeel, zo merkte hij op. Persoonlijk was hij destijds een voor stander van belastingverlaging geweest, zei dr Drees, komende op het financiële beleid. Wat de hoge Rijksuitgaven betreft Eeide spr.. dat de regering bij nieuwe wetsontwerpen soms tegenover de Kamer met de rug tegen de muur staat om zich te verdedigen tegen steeds ver der gaande financiële eisen van de Kamer. Het is vaak het Parlement dat meer geld wil uitgeven dan het Kabinet. De personeelssterkte van de departe menten moet men niet precies af meten naar de raming voor het komende jaar, zo zeide dr Drees. Deze raming blijkt in de praktijk altijd te hoog te zijn. Voor een parlementaire enquêtecom missie in verband met financiële en personeelsbeleid was hij niet bijster ge porteerd. Misstanden komen op den duur toch wel aan het licht. Spr. verdedigde voorts het gevoerde loonbeleid, dat een ongestoorde pro ductie mogelijk maakte, benevens het opvangen van bijzondere maatregelen ais huurverhoging. Differentiatie Is er steeds geweest. Deze wordt nu in rui mere mate mogelijk. Het blijft echter vasthouden aan een minimum ter be scherming van de zwakkeren. De gro tere differentiatie zal op de meest gunstige plaatsen beginnen en andere bedrijven zullen niet kunnen achter blijven, tenzij er in het geheel geen mogelijkheden aanwezig zijn. De productie van woningen loopt niet vast op financiële gronden; de moeilijk heden ontspruiten uit de beschikbare hoeveelheid bouwvakarbeiders en het beschikbare materiaal. Wat de huren betreft, kan men van dit Kabinet niet meer verwachten, dan dat het zekere voorbereidingen treft, ook door overleg, om tot verdere huurverho ging te komen. Spr. wees er overigens op. dat ook in andere landen, o.a. Enge land, het woningvraagstuk geenszins is opgelost. Wat Rusland betreft, de wo ningtoestanden zijn daar ontzaglijk ten achter. De beraadslagingen werden hierop ge sloten. De Kamer zal volgende week per blikje Laaghartige moordpoging met vergiftigd Kerstgebak Onbekenden hebben aan Sir Richard Pirn, hoofd van de politie van Noord - Ierland, gebakjes in Kerst verpakking gezonden, die zwaar vergif bevatten. Sir Richard was niet thuis, toen het gebak bezorgd werd. Zijn vrouw kreeg argwaan, omdat even later iemand op belde en op geheimzinnige wijze infor meerde of het pakje ontvangen was. Sir Richard liet later het gebak onderzoe ken. waardoor aan het licht kwam, dat het dodelijk cyanide bevatte. Er is nu een officiële waarschuwing aan alle functionarissen in Noord-Ier- land gezonden om voorzichtig te zijn met Kerstgeschenken van onbekenden. (Ingez. Med.-Adv.) Troepeninspectie en défilé te Roosendaal Een zee van vlaggen, fleurige stellages en een erehaag van 400 school kinderen gaven kleur aan het ceremonieel waarmede II.M. Koningin Juliana vanmorgen om 11 uur, na aankomst van de Koninklijke trein, aan het sta tion te Roosendaal werd begroet bij haar officieel bezoek aan de stad voor de overreiking van het vaandel aan het Korps Commando-troepen te Roo sendaal. Ter begroeting waren op het perron o.a. aanwezig de wnd Commis saris der Koningin in Brabant, jhr Smits van jOven. burgemeester A. Frey- ters en de garnizoenscommandant van Bergen op Zoom. geschonken door Prins Bemhard en waarop dezelfde wapenfeiten ziln ver meld. bewaard zal blijven ln het Ne derlands Legermuseum ..Generaal Hoeffer" te Leiden. Sergeant-majoor G. P. Ubbels. die aan vier van de zes acties van het Korps heeft deelgenomen, was uitgekozen om H.M. het vaandel te overhandigen. Zij droeg het met een korte toespraak over aan overste de Bruin, waarna het Op de sportvelden aan de Zwaan- hoef straat. waar de officiële uitreiking zou geschieden, stonden opgesteld drie parate compagnieën en een opleidings compagnie met de Vaandelwacht en de Kapel van het Regiment Limburgse Jagers. Koningin Juliana arriveerde in ge zelschap van de Minister van oorlog, ir C. Staf. Nadat het Wilhelmus was gespeeld, verrichtte H.M. de ceremo niële inspectie. Vervolgens werd door H.M.'s adjudant het K. B. voorgelezen, waarin werd vastgesteld dat als oprich tingsdatum van het Korps zal gelden 22 Maart 1952. de datum waarop het verband met de brigade ..Prinses Ia-ene" ophield te bestaan. Voorts werd vastgesteld dat het Corps een nieuw vaandel zal ontvangen met de op schriften: Arakan 1944. Arnhem 1944, Nijmegen 1944. Eindhoven 1944. Vlis- singen 1944. en Westkapelle 1944. zijnde de wapenfeiten van de commando's. In het K.B. staat nog vermeld dat het thans in bezit van het Korps zijnde fanion, dat eertijds in Engeland werd „Precisie-instrumenten zeer goed, maar tekort aan buitenlandse machines'" „De Sovjet-Russische precisie-instru menten behoren tot de beste in de we reld, maar de algemene bedrijfsinstallatie in de fabrieken is naar Amerikaans oordeel verouderd, hetgeen tevens geldt voor de ventilatie, de verlichting en het onderhoud van de werkplaatsen. De algemene ontwikkeling van de indus trie in de Sovjet-Unie schijnt gebukt te gaan onder tekort aan invoer van bui tenlandse machines. Het Molotof-bedrijf produceert slechts één tiende van het geen Ford zou kunnen produceren wan neer dit laatste bedrijf over dezelfde productie-oppervlakte zou beschikken en in ieder geval heeft Ford veel minder personeel nodig tengevolge van betere machine-installaties". Dit was het oordeel van een drietat Amerikaanse kopstukken uit de indus trie, aan wie niet alleen was vergund in Sovjet-Russische fabrieken rond te kij ken, maar die zelfs een persconferentie in Moskou mochten houden, waar zij hun Indrukken over de reis aan de pers mededeelden. Dit was werkelijk iets nieuws. Voorheen werden buitenlandse bezoekers bij voorkeur niet in contact met de Russische pers gebracht In Ver. Staten wordt veel ruimer gepubliceerd Wilhelmus werd gespeeld en de ban gesloten. HM. sloeg hierop het défilé der troe pen gade. Voorafgeggaan door de mu ziekkapel der Limburgse Jagers pas seerde de vaandelwacht de Koningin om haar de eerste groet met het. nieu we vaandel te brengen. De wacht werd gevolgd door de vier compagnieën, waarvan de parate de groene baret droegen en opleidingscomoagnie de helm Vastgekoppeld aan de plechtige vaandeluitreiking volgde een kort be zoek van HM. aan de stad. Langzaam reed de Koningin met haar gevolg door de door duizenden inwoners omzoomde, riik met vlaggen en lichtbogen versier de straten naar het oude raadhuis aan de Markt waar zii omstreeks 12 uur een zanghulde ln ontvangst nam en een concert beluisterde, gegeven door vier harmonieeën en twee koren. In de Raadzaal was de officiële ontvangst door de stedelijke autoriteiten, in aan wezigheid van tal van militaire en bur gerlijke overheden. HM. gebruikte hier een korte lunch en verliet omstreeks 1 uur het Raadhuis en het station, van waar zii omstreeks kwart over een ver trok. Het Amerikaanse gezelschap bestond uit de heren A. Hall van de Bendïx Avia tion Corporation. Navin Bean, van de Ford Motors en H. Brandt van Westing- house Electric, deskundigen op het ge bied van de automatisering van de pro ductie. Op de vraag van Sovjet-Russische Journalisten wat de Amerikanen aan onverwachte dingen ln de Sovjet-Unie 1 techniekRed. L.D.). hadden ontmoet, werd door de Ameri kaanse deskundigen geantwoord, dat de Russische industrie voor hen een my sterie -was voordat zij kwamen en dat men in de Verenigde Staten veel libe raler is wat betreft het publiceren van technisch documentatiemateriaal voor de industrie. (Deze laatste opmerking was een dui delijke sfeek onder water: de Russen kunnen rijkelijk profiteren van Ameri kaanse publicaties, terwijl de Amerika- nen in het ontwetende blijven over de vorderingen van de^ Sovjet-Russische tonhniolr PPH B STADSNIEUWS Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde UITREIKING VAN DIPLOMA'S. De afdeling Leiden en omstreken van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw Plantkunde hield gisteravond in Het Huis over 't Hoff een bijeenkomst. In deze vergadering .die mede werd bijge woond door leden van de Bloemist- Winkeliersvereniging, de Bloemist-Pa troonsvereniging. de Tuiniers- en Bloe mistvereniging D.E.V. en de Bond van Studieclubs, dit met het oog oo een filmprogramma van de Ned. Heide Mij, heeft, de voorzitter van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer Joh. Jonker, aan een aantal cur sisten het diploma uitgereikt van twee de knecht, Bloemist-Hovenier. Het wa ren de heren P. Haaring te Leiden, Q. C. Bruinis en L. J. Rasser te Zoeter- woude. A. Roelofsen en H. Verstoep te Voorschoten. R. W. v. d. Burg te Rijns burg. W. H. Waanders te Wassenaar, P. G. v. d. Eiikel en D. Bloemend aal te Valkenburg. P. J. Brouwer te Amstel veen. J. C. Zaal. L. J. L. Aalbersberg. J. Stikkelorum. C. G. Verhagen. J. Kroese meier. J. J. v. d. Blom en J. Ph. Vlle- gendhart te Lelden. De heer Jonker, die allen gelukwenste met dit succes, bracht hen onder het oog. dat het noodzakelijk is. dat zii hun studie voort zetten en er naar moeten streven het diploma „eerste knecht" te halen. Nadat een filmle was vertoond over vlot. waren afgedaan, nam de filmband van de Ned. Heide Mil de aanwezigen allereerst mee od een tocht over het landgoed .De Hoge Veluwe". met ziln prachtig St Hubertusslot. een burcht van schoonheid. Het werd een „wande ling" door de ongerepte natuur, waar men nog eerbied heeft voor alles wat groeit en leeft. Nadat een flimple was vertoond over de vlaggetjesdag en de haringvangst buitengewoon interessanti werd de prachtige documentaire ..Langs onge- baende klingen" gedraald. Een film. welke een duidelijk beeld geeft van wat er in de laatste honderd laar ls ver anderd en het aandeel, dat de Ned. Heide Mij daarin heeft gehad. Herman van der Horst, die deze film had op genomen. toonde zich daarin een kun dig cineast. Tuinbouw en Plantkunde had een zeer geslaagde avond I De Russen zoeken ijverig naar geschikt ambassade-gehomv in het kleine Bonn (Van onze West-Duitse correspondent) In Bonn is nog altijd niet beslist, wie als ambassadeur naar Moskou zal gaan. Hierby is de naam van dr Ludger Westrick op de voorgrond getreden. Westrick. die 61 jaren telt. is staatssecretaris in het ministerie van Economische Zaken. Hij ls uit de industrie voortgekomen en heeft jarenlang aan het hoofd gestaan van de „Vereinigte Leicht-Metall-W'erke". Tijdens de oorlog was hjj „Beauftragter" voor economische aangelegenheden in Noorwegen en voor de oorlog heeft hij enige tyd op de Balkan doorgberacht. Na 1945 woonde hij aanvankelijk in Berlijn, waar zijn vrouw, die geneeskundige is, een particuliere kliniek heeft geleid. Dr Westricks benoeming heet momenteel zo goed als zeker te zyn. Hy heeft de reputatie een uitmuntend onderhandelaar te zijn. Zo iemand heeft men voor de moeilijke post in Rusland zeer nodig. In de grote politiek was hij tot dusver een outsider. Het grote publiek kent hem nauwelijks en in de laatste uitgave van dit jaar van het lijvige boek „Wer ist wer?", dat vergeleken kan worden met het in Nederland verschenen „Wie is dat?" en dat gegevens over meer dan 15.000 vooraanstaande personen in Duitsland bevat, komt zijn naam zelfs niet voor. Laten Russen bij Godesberg nieuw gebouw neerzetten Bet staat intussen nog altijd niet vast waar de Russische ambassade in West- Duitsland zal worden gevestigd. Bonn is maar klein. Zes jaar geleden promoveerde het onverwachts van een slaperige provincieplaats (waarvan de buitenwijken nog steeds een onvervalst dorps karakter hebben) tot de weliswaar „tijdelijke" hoofdstad van de nieuwe West-Duitse Bondsrepubliek, maar de heren aan wie dat te wyten is, hebben er klaarblijkelijk niet aan gedacht dat naar zo'n hoofdstad tal van buitenland se missies komen. Een groot aantal van de vreemde ver tegenwoordigingen kon in Bonn niet eens onder dak komen! De ambassades van Frankrijk, de Verenigde Staten, Italië, Joego-Slavië en nog vier andere staten zyn dan ook in het naburige Bad Godesberg ondergebracht, waar ook nog de pauselijke nuntiatuur en vijf andere gezantschappen gevestigd zijn. De am bassades van Zweden, Zwitserland en Zuid-Afrika bevinden zich in Keulen, waar overigens ook nog vijf andere lan den gezantschappen hebben en een paar andere zitten nóg verder weg. Met tuin of park. Voor de eerste maal was het een persfotograaf vergund opnamen te maken van de Zweedse Koninklijke Familie in haar slot te Stockholm De jeugdige Kroonprins Carl Gustav voelt zich blijkbaar bijzonder aan getrokken tot de pottebakkerskunst. De Russen zijn in West-Duitsland thans aan het zoeken naar een geschikt gebouw. Het spreekt vanzelf, dat het groot moet zijn. Het liefst zouden ze zien, dat het door een grote tuin of door een park is omgeven, met nog een hek of een gracht er om heen, zodat men er zoveel mogelijk van de buitenwereld is afgesloten en ongewenste contacten zo goed als onmogelijk zijn. Verscheidene oude en nieuwere kaste len en buitenplaatsen in de omtrek van Bonn hebben in de laatste tyd met dat doel de revue gepasseerd. Eerst heette het daarbij, dat de Russen het oog had den laten vallen op het slot Ernich, op een heuvel aan de Rijn gelegen, dat tot voor kort de residentie van de inmid dels naar zijn vaderland teruggekeerde Franse ambassadeur en vroegere Hoge Commissaris, Frangois Poncet is ge weest. Maar de Fransen willen dit ge bouw. dat overigens dichter bij Rema- gen dan bij Godesberg en bij Bonn ligt, voorlopig nog zelf in handen houden. Daarna beweerde men dat een hotel in Godesberg voor de Russen in aanmer king was gekomen en voor hen zou wor den verbouwd. Maar ook dat blijkt niet het geval te zijn. Bovendien vertelde men dezer dagen dat het kasteeltje Fal- kenlust, by Brüll, tussen Keulen en Bonn. een goede kans zou maken. Het ligt wel is waar vrij eenzaam in een park. op een afstand van een kilometer of tien van Bonn. en het ziet er door het hoge yzeren hek bekeken enigs zins als een betoverde buitenplaats uit, maar het zal wel te klein voor de Rus sen zyn. En intussen neemt men thans aan dat de Russen per saldo de voorkeur zullen geven aan het zelf laten bouwen van een nieuw ambassade-gebouw, dat dan natuurlijk aan al hun eisen zal kunnen voldoen! Men wees ons zelfs al een uit gestrekt terrein, dat aan de steeds druk ker wordende straatweg tussen Bonn en Bad Godesberg ligt. Daar zouden de Russen vrij dicht in de buurt komen te zitten van de Britse ambassade, die een paar jaar geleden een nieuw gebouw hebben laten zetten. Vijftig man naar Moskou... Er zullen natuurUjk veel mensen aan de Russische ambassade verbonden wor den. doch hun aantal is nog niet be kend. Omgekeerd zou naar wfj ver namen de West-Duitse republiek van plan zyn aanvankelyk tussen de 40 en 50 personen naar Moskou te sturen. De Duitse ambassadeur zou direct onder aich een medewerker met de rang van gezant krijgen die hem tydens zyn af wezigheid tegenover de buitenwereld moet vertegenwoordigen. Vóór de oorlog hebben geregeld meer dan 60 personen aan de Duitse ambas sade in de Sovjet-Unie gewerkt en na dat Hitler in 1939 zyn verdrag met de Russen gesloten had, is het aantal zelfs meer dan twee maal zo groot geworden. In het voormalige Duitse ambassade gebouw in Moskou is thans de ambas sade van de Communistische Oost-zone van Duitsland gevestigd, zodat ook voor de West-Duitse diplomaten, die naar Moskou gaan, een kwartier moet worden gezocht. Volledige telefoongids keert terug DISTRICTSGIDSEN VERVALLEN De volledige interlocale naamlijst van de telefoon keert terug. De nieu we naamlijst, waarin dan ook weer opgenomen zyn de grote steden, zal in drie of vier delen verschynen. De PTT is teruggekomen van het stel sel van de districtsgidsen op aandrang van het bedryfsleven. dat het gebruik van deze gidsen omslachtig heeft gevon den. Gevaarlijke toestand in Algerijë Terreur van extremisten In Algerije dreigt een nieuwe oorlog. In de afgelopen 24 uur zijn niet minder dan 52 mensen om het leven gekomen tengevolge van aanvallen van opstande lingen. Het vervoer tussen de steden is vrywel alleen mogelijk onder bescher ming van militaire convooien. De Mo hammedaanse leden van de Algerijnse Assemblee en de gemeenteraden zullen, naar welingelichte kringen verwachten, allen binnen tien dagen aftreden als teken, dat zij niet meer willen samen werken onder de huidige Grondwet, vol gens welke Algerije een deel van het Franse moederland ls. Mohammedaanse afgevaardigden zouden door extremisten gedreigd zijn met „aftreden of sterven". In de afgelopen dagen heeft reeds een aantal Mohammedaanse gemeenteraads leden ontslag genomen. Pas eind Januari zullen de Franse troepen, die op het ogenblik onvoldoende zyn (er zijn ove rigens 350.000 man soldaten in Noord- Afrika) worden aangevuld. Zó slecht is de toestand in Algerye op het ogenblik, dat de Franse premier Faure en verscheidene ministers hun verkiezingscampagne hebben afgebroken en gisteren in Parys overleg hebbpn ge pleegd over de maatregelen, die geno men moeten worden. Hun byeenkomst werd» o.a. bijgewoond door de minister van Defensie, generaal Billotte, door staf-chef generaal Gulllaume (van de strydkrachten) en staf-chef generaal Zeiler (van het leger). De Parijse Beurs reageerde Woensdag pessimistisch op het nieuws uit Algerye: de goudpryzen stegen opnieuw, evenals de koers voor de dollar en het pond sterling. Duitsland-Nederland in Düsseldorf Het bestuur van de Duitse Voetbal bond heeft besloten dat de voetbalwed- stryd tussen Duitsland en Nederland op 14 Maart in het Rhein-stadion te Düs seldorf zal worden gespeeld Het Rhein- stadion zal worden uitgebreid, zodat 60.000 toeschouwers de wedstryd kunnen bywonen. KORFBAL Micro-korf baltournooi van Pernix In de le klasse A van het door Pernix georganiseerde micro-korfbaltournooi werd VES eerste met 5 punten uit 3 wedstryden. Ons Eiland A viel tegen en kwam met 2 punten op de 3e plaats. Warmond A was prima op dreef en plaatste zich met 4 punten op de 2de plaats, maar Pernix B stelde als vierde met 1 punt teleur. Pernix A was in 1 B echter uitstekend op dreef en naar onze smaak de beste ploeg van de avond. Fiks A. Tonego en Ijsvogels werden met resp. 2-0, 3-0 en 1-0 verslagen. Fiks A verraste echter met een tweede plaats (4 punten) vóór de Haagse ploegen Tonego en Ijsvogels A, die beide slechts 1 punt behaalden. In de 2e klasse werden in hun groep Warmond B en Ons Eiland B eerste en de ontmoeting tussen deze beide ploegen werd door de roodbroeken met 1-0 ge wonnen. Velocitas en Ijsvogels B werden 2e waarna Velocitas met 1-0 de Hagenaars versloeg. De strijd tussen Pemlx C en Fiks B, de nummers 3, eindigde zoals hy begon. De le klasse finale tussen VES en Per nix A stond op hoog peil en leverde de nodige spanning op. VES nam de lei ding. maar in de 2e helft werd het door fraaie doelpunten van Gerard Kuipers en Niek v. d. Mey 2-1 voor Pemlx. Vlak voor het eindsignaal werd het echter nog 2—2 en daar bleef het by, ook na verlenging. Thans volgen nog twee toumooien. Voor le en 2e klassers op 14 Januari en voor lagere klassen op 24 Januari. SCHAATSENRIJDEN Twintig graden onder nul in Hamar De Nederlandse schaatsenrijders, die Maandag j.l. te Hamar zyn aangekomen hebben het tot nu toe niet met het weer getroffen. Elke dag staat de temperatuur tot ongeveer 20 graden onder nul en daarby is het somber ietwat naargeestig weer. Het ys op de baan van Hamar is keihard en daardoor stroef voor de Hol landse jongens, die elke avond trainen. In de uren vóór de middagmaaltyd staat een stevige conditietraining op het pro gramma. Alle leden van de kernploeg ge voelen zich volkomen fit en zien vol ver trouwen uit naar de eerste selectiewed strijden. welke naar het zich laat aan zien, in de eerste dagen van Januari zul len worden uitgeschreven. IJSHOCKEY De ijshockeywedstryd YHC (Den Haag)Antwerpen, welke gisteravond op de HOKY te Den Haag is gespeeld, is in een 148 overwinning voor de Hage naars geëindigd. Commissie voor bastaardwoorden Ter uitvoering van het door de Ne derlandse en de Belgische regering ge- zameniyk genomen besluit, een be perkte gemengde commissie in te stel len. waaraan zal worden opgedragen na te gaan, welke bastaardwoorden in aan merking komen om op de scholen uit sluitend in de progressieve spelling te worden geschreven, heeft de minister van O., K. en W. de Nederlandse dele gatie der Nederlands-Belgische Com missie voor de bastaardwoorden lnge- gesteld. Tot lid en voorzitter dezer com missie is benoemd dr B. C. Damstcegt, leraar aan het Gymnasium Haganum te 's-Gravenhage. Reeds eerder geruchten over verzet In de Zuid-Amerikaanse staat Paraguay zou een opstand uitgebroken zijn. Een deel van de politie zou een afdeling van de cavalerie van Asuncion, die het eerst in opstand was gekomen, hulp hebben verleend. De minister van Openbare Werken is de leider van de rebellie. Enkele minuien na middernacht, aldus berichten uit Argentinië, werden de radio- en telefoonverbindingen met Para guay verbroken. De opstand schynt gericht te zyn tegen d" president, generaal Strössner. Hij werd in Mei 1954 na een revolutie tot opperbevelhebber van de strijdkrachten benoemd. Drie maanden later werd hy tot president gekozen als officiële candidaat van de Colorado (Nationale Republikeinse) partij. Sinds dien zyn er herhaaldelijk onbevestigde berichten geweest over conflicten tussen de president en leden der party. Op 25 Januari jj. meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat een complot van partijleden tegen de president was verydeld. Later in dit jaar w aren er nog meer onbevestigde berichten over onrust. malig president van Argentinië. Deze laatste vluchtte naar Asuncion, de hoofdstad van Paraguay Hij bleef daar als gast van generaal Strössner tot be gin November, waarna hjj naar Panama ging. Peron vond gastvrijheid op vlucht naar Panama Generaal Strössner is een goede vriend van generaal Ju an Peron. voor-

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7