OXO Eerste Kamer becritiseert scherp veelheid van Overheidsuitgaven Nieuwjaars- Advertenties De heer In 1 Veld ivaarschuivt tegen Russische bedreiging Met'een enkel woord ifw wtTUwl Kent U het verschil tussen koper Agenda en goud WOENSDAG 21 DECEMBER Tegenstelling conservatief - progressief is niet vervaagd De Eerste Kamer heeft zich gisteren bezig gehouden met de algemene poli tieke beschouwingen over de Rijksbegroting 1956. De eerste spreker was de heer Kropman (KVP). Deze zag gaarne spoed be tracht met het nieuwe Burgerlijk Wetboek en met het wetsontwerp tot uit breiding van de Kamers. Zijn fractie ziet echter de noodzakelijkheid van de uit breiding van de Eerste Kamer niet in, tegen uitbreiding van de Tweede Kamer zal hij zich niet verzetten. Spreker heeft voorts de overtuiging, dat niet op efficiënte wijze met over heidsgeld wordt omgegaan. Minder ambtenaren, minder admin- stratieve rompslomp, minder kostbare drukwerken enz., zou zeker een stap in de goede richting zijn. Er ontstaat bij de burgerij een toenemende erger nis over de wijze waarop het over heidsgeld wordt uitgegeven, zo was zijn mening. Een commissie zou naast de Reken kamer z.i. nuttig werk kunnen verrich ten. Bestaat er redelijke verhouding tus sen het quantum ambtenaren en het quantum arbeid, zo vroeg hij verder en bestaat niet het gevaar, dat we teveel administratieve arbeid verrichten en te perfectionistisch worden? Komende op de loonpolitiek, zeide hij rustig te zullen afwachten hoe de rege ring deze zaak denkt te zullen regelen. Een geheel vrije loonpolitiek lijkt hem even ondenkbaar als geheel vrije prijzen zijn. De heer Molenaar (WD) zeide dat zijn partij zich sterk blijft verzetten tegen de weinige daadkracht die de re gering in de huurpolitiek toont. Ook de woningnood vormde een punt van kri tiek voor hem. Hij was allerminst ge stemd over het beleid van de regering in deze. „Desnoods moeten we de wo ningnood opheffen zonder medewerking van de P. v. d. A", zo zeide hy. Over de onderwijspolitiek zeide de heer Molenaar dat de minister kenneiyk meer in de breedte investeert dan in de diepte. „Het lager onderwijs is ontstellend", zo was zijn mening „en wat de opleiding van docerend personeel betreft lopen we hopeloos achter de feiten aan". Spr. miste in het regeringsbeleid de vaste iyn, getrokken van een centrale gedachte uit; dit is altijd het effect van een kabinet op brede basis. Spr. vroeg de regering voorts hoe zy zou staan tegenover een nieuwe loon- ronde, waarover op het NW-congres is gesproken. Hy toonde zich over de overheidsuit gaven even weinig tevreden als de heer Kropman. Zo langzamerhand wordt hij er moedeloos onder. Ook hy keerde zich tegen het PvdA- streven naar meer overheidsbemoeiing. Tevens uitte hy de vrees dat de over heid de positie van het landbouwend deel der bevolking niet op haar juiste waarde schat en het niet een recht vaardig aandeel in de welvaart geeft. Over de buitenlandse politiek in het algemeen toonde spr. zich weinig opti mistisch. Men confereert z.i. teveel, met te weinig resultaat en het gevaar bestaat dat hierdoor in het volk een zekere moe deloosheid ontstaat. Het beleid van de regering t.a.v. de Republiek der Z. Molukken kan hy niet goedkeuren; hij deelde de mening van de regering, dat het ter sprake bren gen van deze kwestie in de V.N. niet noodzakelijk is, zeer zeker niet. De heer Anema (AR) merkte op, dat het bij de komende verkiezingen o.a. zal BINNENLAND In de ouderdom van 81 Jaar is In Blarlcum overleden lr A. C. van de Stadt, oud-hoofdingenieur-directeur van het Stoomwezen. De Leuvense Rijkswacht heeft te Bertem de Nederlander F. van Milleken. verblijvende te St. Lambrechts Woluwe (B.) aangehouden. Deze hield inzamelingen ten bate van een instelling voor hulpverlening aan blinden, maar had daarvoor geen ver gunning en wordt ervan beticht het geld Fn eigen zak te hebben gestoken. Het Verbond van de Nederlandse Groothandel hield gisteren in Scheveningen zijn Transitodag 1954". Op deze bijeen komst heeft de heer J. P. Kruseman, direc teur van de K.N.S.M., gesproken over ,,De transitohandel en het verkeer" en de heer C A. Klaasse. directeur van de Amster damse Incasso Bank diverse aspecten van de transito-handel belicht. Dezer dagen heeft men zich toegang verschaft tot een showroom en magazijn van een bedryf in het groothandelsgebouw te Rotterdam. Er worden 13 fototoestellen en een partij lederen cameratassen vermist tot een totale waarde van ongeveer f 5000. De president-commissaris van de N.V. Douwe Egberts, de heer C. J. de Jong. is in de leeftijd van 86 jaar overleden De heer De Jong, die ruim 65 Jaar aan deze vennootschap verbonden is geweest .was Officier in de Orde van Oranle Nassau en Ridder in de Orde van de Heilige Gregorius. In de Maas naby de vroeger door hem bewoonde woning in Well is het lijk ge vonden van de 71-jarige P. J. Vergeld, die sinds Zaterdag 12 November werd vermist. Die dag werd het stoffelijk overschot vafl zijn 81-jarige zuster J. vergeld gevonden, maar ondanks alle nasporingen bleef de man. waarvan werd gevreesd dat hem eveneens een ongeluk was overkomen, on vindbaar. Over de toedracht van belde verdrlnklngsgevallen is niets bekend. By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van de op 5 November 1955 te Brussel gesloten overeenkomst nopens de instelling van een Raadgevende Interparlementaire Benelux- raad. Gistermiddag is het 6000ste zeeschip van dit jaar in de Amsterdamse haven aangekomen. Het is het 2375 brt metende Zweedse s.s. Vindö. dat ligplaats heeft gekozen in de z.g. Rietlanden. Hiermede is een nieuw record gevestigd voor de haven van Amsterdam. Nimmer tevoren kwam in deze haven in een Jaar een zo groot aantal schepen aan. Het vorige Jaar werd een record gevestigd met een totaal van 5515 schepen. By K B. van 6 December 1955 is met ingang van 1 December 1955: aan dr J M W. Milatz op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; deze is benoemd tot buitengewoon hoogleraar om onderwijs te geven in de wetenschap der kernreactoren. gaan om het vormen van een regering op principiële gronden of op grond van de tegenstelling progressief-conserva- tief. Het laten delen van de arbeiders in de gestegen welvaart zag spreker het beste gediend met verlaging der pryzen en niet met verhoging der lonen. Een zekere stabilisatie van lonen en pryzen is bovendien belanrijk voor onze export positie; wy zijn niet langer een goed- koopte-eiland. Spr's fractie is voorstander van een vryere loonvorming en een actieve con- Junotuurpolitiek, ook al zyn daarby hoge belastingen niet te voorkomen. Hierop werd besloten de behande ling van het verzoek van de heer Ger- retson (CH) om hem verlof te geven tot het richten van vragen aan de minister zonder portefeuille over „een z.i. onjuist antwoord der regering op een vraag uit de Kamer nopens een niet geheime, nochtans niet-overge legde overeenkomst de Deltawateren belangende", uit te stellen tot van ochtend. De heer Koüff (CH), de regeringspe riode van dit kabinet overziende, con stateerde dat men, de balans opma kend, kon spreken van een sluitende re kening met een zeer behoorlijk batig saldo. Ook hy viel over het hoge peil der uitgaven en hy hoopte dat deze regering en de komende kans zullen zien de Sta altsuitgaven enigezins te beperken. Een meer voorzichtige stijl van huis houden zal z.i. in het regeringsbudget tot uitdrukking moeten komen. Inzake het Deltaplan zag hij de noodzaak van overleg in deze met Bel gië niet in, temeer daar de Belgen te genover ons ook niet altyd even vrien- deiyk zyn. Hij drong er in dit verband bij de regering op aah onze nationale belangen met de grootste zorg te behar tigen. De heer In 't Veld (Arb.) kantte zich tegen de veel gehoorde uitspraak, dat in de politiek de tegenstelling conserva- tief-progressief vervaagd is. De PvdA heeft in deze altijd princi pieel stelling genomen. Als voorbeeld noemde spr. het debat over de belas tingverlaging en de hulp aan onderont wikkelde gebieden. Spr. is niet over tuigd dat de regering aan een bewuste conjunctuur-politiek voldoende gewicht toekent. In de huidige fase bestaat z.i. aan investeringen in de diepte minstens zoveel behoefte als aan die in de breedte. Hy heeft voorts het gevoel gekregen, dat niemand met de vryere loonvorming eigenlijk goed raad weet. Hoe ver wil men b.v. gaan met de differentiatie? Het lykt spr. juist, dat men zich hier over duidelijk uitspreekt. Van deze nieuwe loonpolitiek verwacht hy niet anders dan grote onrust. Arbeiders in achtergebleven bedrijven gaan zich ach teruit gezet gevoelen en stakingen zyn niet denkbeeldig. Spr. verwacht dat men tenslotte tot hetzelfde resultaat als een loonronde zal komen. Een nieuwe loon- ronde verdient z.i. dan ook de voor keur boven een yrijere loonpolitiek. Nog liever zou hy overigens een prijsverla- ging zien. Overgaande op de internationale po litiek stipte spr. de laatste reizen en de niet bepaald vredelievende taal van de Russische leiders aan. Rusland be dreigd ons niet alleen op militair, maar ook op economisch terrein, zo is zjjn mening. Er is z.L een bedenkelijke on derschatting van de kracht van de Russische ideologie. Die kracht kan het Westen alleen overtreffen als het op basis van de geestelijke vrijheid tot een zelfde eenheid kan komen. Ook zal men goed doen de resultaten van de Bandoengse conferentie niet te ba gatelliseren. Tenslotte stelde hy vast, dat voor zyn party de tegenstelling conservatief - progressief beslissend zal zijn voor de toekomstige te voeren politiek. De vergadering werd hierna tot van daag verdaagd. Sovjet-Unie heeft tekort aan katoen en rijst In een rede te Tasjkent heeft de lei der van de Communistische partij in de Sovjet-Unie, Kroesjtsjef, critiek gele verd op talrijke leiders vain Kolchozen, „die hun tyd verbeuzelen met lange kletspraatjes over het belang van de landbouw", aldus Radio Moskou. Er moeten „bekwame en integere" mensen met de leiding van landbouwonderne mingen belast worden om de oogstte- korten in de Sovjet-Unie, iri het bijzon der bij de katoenproductie, op te heffen. Ook de verbouw van rijst diende uitge breid te worden, ,,want wy hebben er reusachtig veel behoefte aan". Premier Boelganin en Kroesjtsjef kwamen gisteren in Moskou aan. Zij waren enige dagen geleden in Tasjkent gearriveerd na afloop van hun reis door Zuid-Azië. Vervolg van Pag. 1 Wijziging in het Britse Kabinet Men verwacht betere aanpak Monckton wordt opgevolgd als minis ter van Arbeid en nationale dienstplicht door de energieke 43-jarige Ian MacLeod die tot nu toe minister van Volksge zondheid was. Hij wordt op zijn beurt opgevolgd door Turton. Crookshank, lot dusverre leider van het Lagerhuis, de functionaris, belast met de indeling van de parlementaire werkzaamheden (niet te verwarren met de bepruikte en in toga gehulde voorzitter!) gaat als burg graaf naar het Hogerhuis. Ook Hopkin- son. de onder-minister van Koloniën, verdwijnt met een adelstitel uit de rege ring. Hij had het reeds vorig jaar ver bruid door zijn ontactische rede over Qyprus, welke het sein vormde voor de daar ontstane moeilijkheden. De 72- jarige Lord Wool ton, die de na-oorlogse Conservatieve partij van de grond af heeft opgebouwd, verdwynt ook uit de regering. Algemeen wordt thans verwacht, dat Eden met zijn ten dele vernieuwde ploeg de dingen beter zal aanpakken dan tot nu toe. Hem wordt van meer dan een zijde zwakheid en aarzeling verweten. Dit is de eerste belangrijke regerings reorganisatie sinds Eden in April de teugels van Churchill overnam. Een aantal als zwak beschouwde figu ren in het kabinet werd echter gehand haafd. Dit Is ook het geval met Sir David Eccles, de minister van Onderwijs, die het thans zwaar te verantwoorden heeft wegens zijn ontactisch optreden tegen de onderwijzers, die als gevolg daarvan met een staking en andere narigheden dreigen! Nationalisten op eerste plaats Zal Masjoemi positie versterken De eerste uitslagen van de verkie zingen voor de Indonesische Consti tuante leveren een grote voorsprong voor de Nationalisten op. Deze kwamen blijkens de on-officiële uitslagen tot 4.573.046 stemmen. De Communisten volgen op de tweede plaats met 3.429.838 stemmen. Vervolgens ko men de Orthodoxe Mohammedanen met 3.294.136 stemmen. Op de vierde plaats staat de Masjoemi met 2.601.085 stem men. Deze uitslagen zyn hoofdzakelijk afkomstig van Java. Men verwacht, dat de Masjoemi haar positie zal versterken zodra uit slagen van buiten Java binnenkomen. (Ingez. Rled.-Adv.i door de lange winter, als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met ABPlJSIHOOP/lsss» By het aan boord gaan van zijn schip, het Rynschip „Moldau", dat ln de Nieuwe Maas ligt. heeft 's nachts de 58-jarige ir.atroos W. v. d. Meul het evenwicht ver loren en is te water geraakt. De rivier politie heeft nog lange tijd geprobeerd het slachtoffer, dat ln de diepte verdwe nen was, met dreggen op het droge te brengen, echter zonder resultaat. BUITENLAND Het personeel van de verkeersleiding van het vliegveld van Nice heeft besloten zijn staking, die 38 dagen heeft geduurd, te beëindigen. Dinsdag was het gehele personeel op zijn post. Ongeveer duizend mensen hebben Dinsdag gedurende twee uur voor het Amerikaanse consulaat in Calcutta ge demonstreerd als protest tegen de Ameri- kaans-Portugese verklaring, die sprak van „Portugese provincies ln het Verre Oostep". Volgens de statistiek zijn in 1954 in Groot-Brlttannië 261 kinderen van de leeftyd van een tot vijf Jaar aan kanker overleden. De sterfte veroorzaakt door kin derziekten is achteruit gegaan. De Tsjechische autoriteiten willen geen visum verstrekken aan de Tsjechische staatsburger Geza Goldstein, die zich bij zijn vrouw en vier kinderen wil voegen, die enkele maanden geleden op familie bezoek naar Engeland zijn gegaan. De vrouw heeft te kennen gegeven, dat zy niet naar Tsjecho-Slowakije zal terugkeren. Het Poolse Rode Kruis heeft het Duitse Rode Kruis meegedeeld, dat voor Kerstmis een groep van 109 Duitse burgers uit Polen in West-Duitsland zal aankomen. Het zal de achtste groep Duitsers zijn, die sedert December 1954 toestemming krygt uit Polen te vertrekken. John Frederik. employé van een pe- troleummaatschappij op Curasao, heeft door een goede voorspelling van de uit slagen van paardenrennen in Venezuela een millioen gulden gewonnen! In het Weense Volkspark is een speciale Kerstboom neergezet voor de vogels. De boom is beladen met allerlei soorten vogelvoeder, zoals stukken kokos noot en zonnebloemzaad. De Amerikaanse film Marty" is door de Amerikaanse filmraad in New York gekozen tot beste film van het Jaar. Ernest Borgnine kreeg de titel van de beste acteur van het Jaar voor zyn rol ln deze film. De Italiaanse actrice Anna Magnanl werd gekozen tot de beste actrice van het jaar. De Britse film „The Prisoner", met Alec Guinness en Jack Hawkins, werd ge kozen als beste buitenlandse film. De Britse regering heeft maatregelen genomen om te verhinderen, dat verouderd militair materiaal, dat aan buitenlanders wordt verkocht, als oorlogsmateriaal op nieuw wordt geëxporteerd, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken Dinsdag meege deeld. Onlangs hebben Belgische firma's dergeiyk materiaal weer in goede staat ge bracht en als oorlogsmateriaal aan Egypte geleverd. President Elsenhower is. Dinsdag naar Washington vertrokken, omdat hy meer tijd wenst voor zijn Kerstvoorbereidingen. Oorspronkelijk zou hij pas Woensdag ver trekken. Zyn artsen hebben voorgesteld, dat hij naar een warmere plaats vertrekt, omdat hij daar meer van de buitenlucht kan genieten dan het klimaat in Gettys burg toelaat. In Utrero in N.W.-Spanje zijn door een ontploffing tien mynwerkers omge komen. In Dordrecht zal men allengs minder rolschaatsers op de open bare wegen aantreffen. Dordt heeft n.l. een goed voorbeeld gegeven door een rolschaats-stadion aan te leggen. Zaterdagmiddag heeft bur gemeester mr J. i'. d. Dassen dit pas voltooide „rolschaatsstadion" tijdens een korte plechtigheid geopend. De foto toont de burgemeester kort na de officiële opening temidden van een groot aantal enthousiaste aan hangers van de rolschaatssport. De Nederlander Prof. Bakker, direc teur-generaal van het Europese centrum voor kernonderzoek te Geneve, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat het begrote bedrag voor de bouw van de grootste proton-synchrotron ter wereld voor het verrichten van speurwerk is ver hoogd van 60 tot ongeveer 80 millioen Zwitserse francs. Genoemd toestel (waar mee de snelheid van atoomdeeltjes wordt opgevoerd) zal door het centrum, waarby twaalf landen zijn aangesloten, te Meyrln, bij Genève, gebouwd en in 1960 in gebruik genomen worden. Majoor Salah Salem, de nogal wilde Egyptische oud-minister van voorlichting, die indertijd ook belast was met de behan deling van kwesties betreffende Soedan, is Dinsdag te Khartoem aangekomen, waar hem een hartelijke ontvangst ten deel viel. De Soedanezen zien in zyn komst een bewys, dat premier Nasser de onafhanke' ïykheld van Soedan erkent. TEGEN GEREDUCEERD TARIEF De prijs voor z.g. NIEUWJAARS ADVERTENTIES in ons nummer van Zaterdag 31 December a.s. is 115 m.m. f 1.80 elke m.m. meer f 0.14 De beschikbare ruimte is nog be perkt. Geef ze daarom spoedig op. De opdrachten worden in volgorde van binnenkomst uitgevoerd. Nd 24 December worden geen Nieuwjaars-advertenties tegen dit gereduceerd tarief aangenomen. DE DIRECTIE Elecfriciens in V.S. onder Communistische leiding Herbert Brownell. de Amerikaanse minister van Justitie, heeft het („On afhankelijke") Verbond van electriciens er van beschuldigd, onder Communis tische leiding te staan en de Raad van Toezicht verzocht zich met de zaak be zig te houden. Volgens de bepalingen van de wet van 1954 op het toezicht op Communistische activiteit, verliest een vakvereniging, waarvan genoemde Raad verklaart, dat er Communisten in zijn binnengedron gen, het recht om de goede diensten in te roepen van de Nationale Raad voor de arbeidsbetrekkingen, die belast is met het onderzoeken van geschillen met werknemers. Mevr. Roosevelt en 41 vooraanstaande Amerikanen hebben president Eisen hower verzocht, 16 Amerikaanse Com munistische leiders ter gelegenheid van Kerstmis amnestie te verlenen. In een petitie verklaren zy, de Communistische leer niet te aanvaarden maar gedreven te worden door hun verknochtheid aan de democratie. Zy bepleiten vooral voor die vele ouden en zieken onder hen ver zachting van de straf Zij werden ver oordeeld in een periode van de koude oorlog „die vaak door hysterie werd ge kenmerkt" Onrust in India onder de koppensnellers In de Noord-Oostelijke grensgebieden van India zijn in de afgelopen maanden 258 personen om het leven gekomen en 68 gewond bij onlusten, die een gevolg waren van optreden van bepaalde Na ga-stammen. aldus is Dinsdag in het parlement in Nieuw Delhi bekendge maakt. De laatste weken is de toestand in het gebied van de Naga's, die bekend staan als koppensnellers, verbeterd en in de afgelopen maand hebben zich geen incidenten meer voorgeda'an. Bepaalde groepen Naga's wensen onaf hankelijkheid en veroorzaken onge regeldheden. die door troepen onder drukt moeten worden. (Ingez. Med.-Adv.) Culturele prijzen Groningen Officieel is bekend gemaakt, dat van de culturele prijzen der provincie Gro ningen voor het jaar 1955 de beroeps- prijs is toegekend aan de beeldhouwer W. J. Valk te Eelderwolde en de ama- teurprys aan de Groningse Bach vereni ging. De verdiensten van de heer Valk voor het Groninger cultuurleven en in rui mere zin voor de kunst der Noordelijke provincies, zijn van tweeërlei aard, aldus de motivering. Met ingang van 1 Janua ri 1921 werd hy benoemd tot leraar voor de Beeldhouwkunst aan de Academie Minerva waar hij jongeren als Me§gters, Meyer en Wladimir de Vries heeft opge leid en gevormd, terwijl daarnaast tal van plastische producten van hem en van zijn leerlingen mede het huidige beeld van stad en provincie bepalen. De Groningse Bachvereniging heeft, vele moeilijkheden overwinnende, zich met grote ijver toegelegd op de uitvoe ring van Bachs werken met het resul taat, dat zy een waardige plaats in neemt in het culturele leven van Groningen. De pryzen zullen worden uitgereikt door de Commissaris der Koningin in Groningen, mr W. A. Offerhaus, op 13 Februari in de Statenzaal van het Provinciehuis. WOENSDAG Lutherse Kerk: K. en O. Voordracht W. Berkhemer uit het boek Jesaja. Stadszaal: Kerstfeestviering Kaksschool. 7£ uur nam. Stadszaal (foyer): Bijeenkomst van ge- repatriëerden. 7 3/4 uur nam. Rehoboth: A.A. Kiesvereniging Wyk IV Spr. dhr. D. J. Brouwer. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Rederijkersver. „Jan van Beers" speelt „Welkom bp Porthenis", 8 uur nam, Stadszaal: Trio Pia Beek, 12.401.20 uur namiddag. Over 't Hoff (Gerecht 10)Ledenverg. Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plant kunde, 8 uur nam. Schelpenkade 6: Kerstviering „De Sleu telbloem". 8 uur nam. Levendaal I: Kersttentoonstelling com missie voor huishoudelijke en gezinsvoor lichting. 25 en 7.?09.30 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Ohr. Geref. Kerk: Kerstwildingsdienst. Spr. ds C. v. d. Weele m. m. v. zangkoor en declamatie. 8 uur nam. Marekerk: Kerstwijdlngsdlenst N.P.V. en Ned. Padvindstersgilde, 7 uur nam. Schouwburg: Kon. Rederijkersver. „Jan van Beers" speelt „Welkom op Porthenis", 8 uur nam. Rehoboth: Televisie-avond Veron, 8 uur namiddag. StadszaalResidentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Pianist Abbey Simon, 8 uur nam. Oegstgeest (Willem de Zwilger- kerk): Kerstwildingsdienst Ver. van Vrij zinnig Hervormden LeldenOegstgeest, 8 uur nam. Zo op het eerste gezicht lijkt het wel op elkaar maar daar houdt het dan ook verder mee op. Bij verpakte soepen is dat net zo. Op Uw bord zien ze er alle vrijwel eender uit, maar zodra U OXO proeft merkt U het grote verschil in geur, smaak en kwaliteit Neem zelf eens de proef op' de som; verlang uitsluitend OXO en U hebt het beste gekozen. SOEPEN „Chlcken"-kippensoep, Toma tensoep, Juiiennesoep, Cham pignonsoep, Vermlcellisoep, Aspergesoep. Bruinebonensoep Langebrug 63: Tijdrede E. Kogut over de komst des Heeren, 7.30 uur nam. Over 't Hoff (Gerecht 10): Soefi-bewe- ging. Spr. mevr. mr Kunst. 8 uur nam. Remonstrantse Kerk: Kerstfeest Zon dagsschool Ned. Prot. Bond, 7 uur nam. Acad. Ziekenhuis (aula): Bloedtrans fusiedienst Ned. Roode Kruis. Uitreiking Landsteiner-onderscheidlngen, 8 uur nam. Oegstgeest (Irene)Voordrachts avond Georgette Hagedoorn, 8 uur nam. ZATERDAG Lutherse Kerk: Evang. Luth. Gemeente. Kerstnachtdienst o.l.v. ds Haan, Hu. n.m. MAANDAG. Schouwburg: „Op Hoop van Zegen". 8 uur naim. Stadszaal: Bonte avond o.l.v. Willy Ver voort, 8 uur nam. DAGELIJKS: Breestraat 33: Verkoop van kinderpost zegels. 10 uur voorm.4 uur nam. (Tot en met 31 December.) TENTOONSTELLINGEN. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ten toonstelling kleurenlitho's J. Bezemer en J. van Viymen. Werkdagen 25 uur nam. (Tot 19 Februari.) Ryksnvuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Chinese houtsneden". (Tot 4 Maart, '56). BIOSCOPEN: Trianon. „Vrouw van Rome", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind". 14 Jr. Alle dagen 2 en 7.30 uur. Lldo. „The Americano", 18 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Notorious", 18 Jaar. Werkdagen 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „De Koninkiyke Reis", alle leeft. Weric- dagen 105.30 uur. Zondag 102.30 uur. Rex. „De Jungle der misdaad", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. (Donderdag- en Vrydagmiddag 22 en 23 December gesloten.) De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekweit, Breestraat 74, Telefoon 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Telefoon 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) bt 1 oj ■3 9 w' SS fiN Helsinki sneeuw no 2 -16 1 Stockholm ilsnaalden 0 2 -9 0.1 Oslo nevel 0 2 -18 0 Kopenhagen geh. bew. zo 11 0 0 Aberdeen sneeuw nw 7 -3 1 Dublin onbewolkt no 6 3 5 Londen geh. bew. nnw 4 3 0.4 Amsterdam regen z 8 3 1 Brussel geh. bew. zzw 4 4 0.4 Parijs nevel z 4 5 0.3 Bordeaux regenbui zw 4 5 18 Grenoble nevel windstil 0 1 Nice licht bew. nw 5 5 0 Beriyn nevel zo 3 -5 0 Frankfort nevel windstil -2 3 München ilzel zzw 4 0 0.1 Zürich zwaar bew. wzw 3 4 3 Genève licht bew. wzw 3 3 0.1 Locarno half bew. windstil 2 0 Wenen nevel windstil -0 0.1 Innsbruck nevel windstil -3 0 Rome half bew. windstil 7 5

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2