ie KAPSTER HACHTWAKERS EN reserve NACHTWAKERS Aangeboden le Arnhem: 4 KAMERFLAT In Bodegraven is de bouw van zeventien woningen mogelijk Concerten Kunstkring (Hilllegoni) terecht een groot succes Tegen pijnen ROTERDDN Synode voor classes tegen Verlovingsringen ROSINE Maison v. d. Vlisf PETROLEUMKACHELS Dagmeisje MEISJE f Enige ervaren Lakspuifers p eerjongens voor de Lakkerii eerjongens voor de Montage iVADA Rijw. en Molorenfabrieli Kantoorbediende (Vr.) MELKINRICHTING MENKEN WOENSDAG 14 DECEMBER Wat Bodegravens raad gaat behandelen Ter realisering van het uitbreidlngspla n Bodegraven-Centrum zal men moeten overgaan tot afbraak van een zevental woningen. In verband hiermede zUn G.S. in principe bereid het woningcontingent der gemeente voor 19541956 met 7 woningen te verhogen. Bovendien zjjn do or G.S. in beginsel aan onze gemeente voor de zelfde periode 12 woningen toegewezen, ten laste van de reserve voor krotopruiming. Een terrein ten Westen van de Karei Doormanstraat biedt ruim te voor de bouw van 17 woningen. Wanneer nu dit aantal woningen zal ztfn ge bouwd - de door particulieren ingediende plannen mede gerekend - zal het wo ningcontingent voor 1954 t.e.m 1956 volledig z^jn benut. Een plan voor de bouw van 17 woningen is al gereed. Ze zullen een inhoud hebben van 345.8 M3 en ruimte bevatten voor de huisvesting van 8 personen. De bouw zal geschieden op grond van de Woningwet. De huurprijs wordt geraamd op f. 11 per week, incl. kosten van het waterverbruik en bijdra ge voor het onderhoud der gemeenschap pelijke voortuinen. Gelet op de capaciteit van de wonin gen kan deze huurprijs in het algemeen aanvaardbaar worden geacht. Het kan echter mogelijk zijn, dat als de woningen betrokken worden door bewoners van krotten met een abnormaal lage huur deze prijs echter toch te hoog is om ter stond in rekening te worden gebracht. Hierin voorziet echter de Beschikking Bijdragen Woningwetbouw 1950, dat in de eerste jaren na het betrekken van de nieuwe woning een bijzondere financiële tegemoetkoming wordt verleend. De huur voor deze woningen kan gedurende het eerste jaar met f. 3 per week, het tweede jaar met f. 2.40 en zo vervolgens zodat de aanpassing aan het nieuwe peil in vijf jaren kan worden bereikt. Van de kosten van deze aflopende huurverlaging komt de helft voor rekening van het Rjjk en de helft voor rekening van de gemeente. GEBRUIK GYMNASTIEKGEBOUW Nu het nieuwe gymnastiekgebouw aan de Laan van Turkenburg onlangs in ge bruik is genomen willen B. en W. een regeling treffen voor het gebruik van dit gebouw thans gebruikt door de open voor de lichamelijke oefening wordt het gebouwd thans gebruikt door de open bare lagere school, de Da Costaschool en de Verhoeff-Rollmanschool. Voor het gebruik in de avonduren kwamen aanvragen binnen van de gym nastiekverenigingen Hercules en DOS en de atletiekvereniging Nurmi. In onder ling overleg hebben deze verenigingen de aanvragen zodanig overlegd, dat de zaal gedurende een voldoende aantal uren door elk dezer drie verenigingen kan worden gebruikt. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde vergunningen te verlenen. NIEUW PLAN VOOR KOELCEL In de raadsvergadering van 18 Octo ber j.l. werd een bedrag van f. 75.000 op de begroting van 1956, geraamd voor de bouw van een koelhuis op het slacht huisterrein. In dit koelhuis waren twee koelcellen geprojecteerd, welke in ge bruik zouden worden gegeven aan de firma's Baas en Zn. en Domburg en Zn. alhier. De firma's zouden de kosten van aanschaffing, onderhoud en bediening van de in elk der beide cellen aan te brengen koelinstallaties voor him reke ning nemen. Intussen heeft de directie van de firma's Baas en Zn het gemeen tebestuur doen weten, dat zij van de te treffen overeenkomst afzag. Tegenover de firma Domburg en Zn achten B. en Kerkelijk Leven DANK AAN „WERKERS VAN HET EERSTE UUR" Ter gelegenheid van de beëindiging van het werk heeft het centraal comité van het kerkelijk en particulier initia tief voor sociale zorg ten behoeve van gerepatrieerden (C.C.K.P.) gisteren in Utrecht met vertegenwoordigers van de plaatselijke, regionale en provinciale comité's een afscheidsbijeenkomst ge houden. De minister van Maatschappelijk Werk, mr P J. F. M. van Thiel, heeft de dank en de waardering van de regering overgebracht aan „de werkers van het eerste uur", zoals de Minister zicii uit drukte, voor de tactvolle uitvoering van de moeilijke opdracht inzake de z voor de gerepatrieerden. De voorzitter van het C.C.K.i3., de heer J. Moora, had de bijeenkomst ge! opend met een beschouwing over de door het comité aan de gerepatrieerden bestede zórg. Nu dit werk, zoals van het begin af de bedoeling is geweest, is overgedragen aan de levensbeschouwelijke Nederland se organen van maatschappelijk werk en gezinszorg, is deze afscheidsbijeen komst belegd om dank te brengen aan de velen, die de zorg voor de gerepatrieer den meer dan vijf jaar lang hebben ver richt in samenwerking met de overheid. Aan ongeveer zestig van hen werden oorkonden uitgereikt. DE PASTOOR OP DE KANSEL. Bij het afscheid van ds R. Strijker van de Geref. Kerk van Lichtenvoorde, verzocht de pastoor naast de vertrek kende predikant op de kansel te mogen komen om mede namens de vier kape laans een woord van afscheid te mogen spreken (Lichtenvoorde is overwegend R.K.). De pastoor sprak een woord van dank voor de vriendschappelijke om gang en verliet zichtbaar ontroerd de preekstoel weer. Da M. C. JONGELING NAAR DJAKARTA. Mej. da M. C. Jongeling uit Arnhem is door de Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk benoemd voor de ar beid onder vrouwen en meisjes. Het is de bedoeling, dat zij in 1957 naar Dja karta zal gaan, nadat zij aan de zen dingshogeschool te Oegstgeest het Zen- dings-examen heeft afgelegd. RECTORAATS-OVERDRACHT IN KAMPEN. Maandagavond is in de aula van de Theologische Hogeschool aan de Oude straat te Kampen door prof. dr G. Brillenburg Wurth het rectoraat over gedragen aan prof. dr G. M. den Har- tigh. Ter gelegenheid hiervan heeft prof. Brillenburg Wurth een rede uit gesproken, die als titel tiroeg „De straf naar haar ethisch en haa psycholo gisch aspect". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wad- dinxveen J. J. Poot te Delft. Benoemd tot vlc. te Zoutkamp-Vierhuizen J. Grimm. vic te Joure. Geref. Kerken Beroepen te Raams- donk-Drtmmelen P. C. L. de Jager, cand. te Maassluis; te Roodesohool N. H. Nam- mensma cand te Drachten. Geref. Kerken art. 31 K.O. Aangeno men naar Zuidbroek H. M. Ohmann. cand te Meppel. Geref. Gemeenten Bedankt voor Scheveningen. J. B Bel te Krabbendilke Geref. Gem. In Nederland Bedankt voor Dordrecht. M. v. d. KetterU te Al- blasserdam. W. het gewenst en billijk niet het gehe le plan te doen vervallen, doch nu een overeenkomst te treffen met deze firma alleen. Een gewijzigd plan werd ontwor pen, nJ. de bouw van één koelcel. Deze cel heeft een inhoud van 228.7 kub. me ter. De kosten van de bouw van één koelcel worden geraamd op f. 50.000. B. en W. stellen de raad voor de bouw kosten van een koelhuis te verlagen van f. 75.000 tot f. 50.000. In het verlengde van de Vijverlaan ligt nog een stuk grond, groot 850 centiare, behorende aan de heer J. W. Tuis te Al phen a. d. Rijn. Op deze grond staat een grote schuur, waarvan de huur afloopt per 1 Mei 1956. B. en W. willen de Raad voorstellen deze grond aan te kopen voor de prijs van f. 5200. De gemeente zal dan de schuur onmiddellijk na 1 Mei slopen en de daarvan komende mate rialen aan de heer Tuis laten. De huidige gemeentelijke bouwveror dening wijkt op enkele punten af van de onlangs uitgegeven voorschriften. Uit practische overwegingen achten B. en W. het gewenst de bouwverordening aan de ministeriële voorschriften aan te passen. Het dagelijks bestuur onzer ge meente stelt voor deze wijzigingen aan te brengen. EEN NIEUWE KLOK Bij de officiële opening van het nieu we gymnastiekgebouw in Tuinwijk werd uit dankbaarheid door de beide plaatse lijke gymnastiekverenigingen DOS en Hercules en de atletiekvereniging „Nurmi" aan het gemeentebestuur een electrische klok voor dit gebouw aange boden. B. en W. willen de raad voorstel len dit geschenk in dank te aanvaarden. VERHUUR ARRESTANTENCEL Het ministerie van Justitie is bereid de beide arrestantencellen te Nieuwer- Aanvaring bij Ameland Brits schip gezonken Het Italiaanse s.s. „Valentina Bi- bolini" is ongeveer 10 mUi ten Noor den van Ameland in aanvaring ge weest met het Britse schip „Victoria- City", dat gezonken is, nadat de be manning gered was door het Poolse schip „Worlowo". INBRAKEN TE AMSTERDAM. Tweemaal f. 1200 ontvreemd. Des nachts is uit een kamer van een der kapelaans van de Parochiekerk Jo hannes de Doper aan de Warmond straat te Amsterdam een bedrag van f 100 gestolen. De dief (dieven) is (zijn) door verbreking van een ruit aan de achterzijde van de kerk binnen kunnen klimmen, daarna heeft hij de spanjo letsluiting van de deur met een stok en haak opgelicht en is (zijn) toen via een bovenlichtraampje in de kamer van de kapelaan gekomen. Eveneens een bedrag van f. 1200 is in onrechtmatige handen overgegaan, toen gistermiddag of -avond is ingebroken in een woning aan de Uitenvaarden- straat te Amsterdam. Het in de huis kamer staand schrijfbureautje heeft men opengebroken en het geld is uit een daarin opgeborgen kistje wegge nomen. Ook scholen zijn de laatste dagen in Amsterdam een geliefkoosd operatie- terrein voor diefachtige individuen. Nu is in het afgelopen weekeinde ingebro ken in een school aan de Bessemer- straat. Een bandrecorder en een projec tie-apparaat, ter waarde van 1020 gul den, werden hier ontvreemd. (Ingez. Med.-adv.) brug voor rekening van het Rijk te hu ren, nadat enkele voorzieningen door en voor rekening onzer gemeente waren aangebracht. De Rijksgebouwendienst kwam het gewenst voor om van de beide bestaande cellen één cel te maken. De kosten hiervoor werden geraamd op f. 1400. Wat de huurprijs betreft is met de Rijksgebouwendienst overeengeko men een bedrag van f. 165 per jaar. B. en W. stellen de raad voor het gebouwtje hiervoor te verhuren m.i.v. 1 September j.l. WATERVERVERSING SLOOT EMMAKADE Het bestuur van de Zuidzijdepolder heeft het gemeentebestuur verzocht te willen nagaan of het mogelijk is maat regelen te treffen ter voorkoming dat het verontreinigde water uit de sloot achter de Emmakade (ten Zuiden van de spoorwegovergang) in de polder komt. Er is een oplossing gevonden, zodat het slootwater een of twee maal per week ververst kan worden. B. en W. stellen voor dit werk, dat f. 600 zal moeten kosten, te laten uit voeren. Zowel voor scholieren (900) als ouderen De grote Beurszaal van „Treslong" te Hillegom was gistermiddag geheel gevuld met leerlingen van büna alle Ulo-scholen uit Bennebroek, Hillegom, Lisse en Sassenheim, die het eerste jeugdconcert georganiseerd door de „Kunstkring voor de Bloembollenstreek" bijwoonden. hoofdpijn griep kiespijn HF rheumatische pijnen. wordt door de meelt gevoelige moag verdrogen l De vrouic in het ambt Met 20 tegen 32 stemmen werd besloten wijzigingen niet vast te stellen DE STEMMINGEN In de gisteren voortgezette vergade ring stelde de praeses de stemmingen over het voorstel tot toelating van de vrouw in het ambt aan de orde. Eerst vroeg hij het oordeel van de classicale adviseurs. Van de aanwezige adviseurs stemden 23 tegen en 21 voor. Tien leden waren afwezig. De Synode besloot met 20 tegen 32 stemmen de voorgestelde wijzigingen niet vast te stellen. Twee leden waren afwezig. Het voorstel, alleen het ouderling schap en het diakenambt voor de vrouw open te stellen kreeg weinig steun, evenals dat voor dispensatie openstelling van alle ambten mogelijk te maken. NIEUWE COMMISSIE Het voorstel van het moderamen der Synode om de huidige voorstellen niet vast te stellen, maar een nieuwe com missie in te stellen, die vóór 1 Januari 1957 rapport aan de Synode zal uit brengen, werd met 40 tegen 12 stem men aanvaard. EEN MOTIE De Synode nam tenslotte met 36 stemmen voor de volgende motie aan: „De Generale Synode spreekt uit, dat zü in meerderheid van oordeel is, dat de ambten ook voor de vrouwelijke leden toegankelijk behoren te zijn. De Generale Synode heeft echter de daar toe voorgestelde wijzigingen In de De ..Kunstkring" had de opvoeding van de leued tot het genieten van kunst reeds lang op haar programma, maar financiële omstandigheden (deze stich ting werkt nog steeds zonder enige sub sidie. behalve bil dragen van particuliere kunstvrienden) maakten dit onmogelijk. Het seizoen 1955/'56 heeft grote veran deringen gebracht. De uitvoeringen kre gen een „besloten" karakter, waren al leen toegankelijk voor abonnees en me de hierdoor is het abonnementen-tal zo eestegen. dat men wist. dit seizoen fi nancieel veilig te staan. Al moest men het reserve-potie ervoor aanspreken, de kosel ging door de kerk: met het. werk onder de ieugd zou worden begonnen. Zo werd het eerste paedagogisch con cert georganiseerd, waarbij verheugende, medewerking werd ondervonden van hoofden en leerkrachten aan de Ulo scholen. Het resultaat was dat ln de beurszaal van „Treslong" niet minder dan 900 scholieren luisterden naar wat Marinus Adam de dirigent van het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest, hen vertelde over de functie van de diverse instrumenten in het symphonie- orkest en dit met voorbeelden illustreer de. De Serenade „Eine Kleine Nachtmu- sik" van Mozart, waarmee dit jeugd concert werd ingezet, viel kennelijk in de smaak. Iets meer moeite had men met de derde Leonore Ouverture van Beethoven, misschien ook een te zware opgaaf voor een ongeoefend gehoor. Moussorgsky's „Nacht op de Kale Berg" maakte met de sprookjes-sfeer, die in dit werk overheerst, alles weer goed. vooral na de uitleg, die Marinus Adam van dit werk gegeven had. Geheel volgens gebruik lieten de enthousiaste scholieren de dirigent nog eens „terugkomen" en beloonden hem en de concertmeester met een ovatie. Het resultaat van deze eerste proef neming Is zonder twilfel zodanig, dat de Kunstkring op de opgeslagen weg voortgaatmits. natuurlilk. dit fi nancieel mogelijk is! Een onzer muziek-medewerkers schrijft Wil menen dat op de grote orkest avonden in „Treslong" nog niet eerder een vrouw soliërend het podium betrad. Dit nu was 's avonds het geval met Janine Dacosta. Zij vormde het evene ment van het concert, dat door de Noord-Hollanders verzorgd werd onder leiding van Marinus Adam. Janine Dacosta was plaatsvervangend voor de ongestelde George van Re nesse. Het solo-concert bleef er hetzelfde om. te weten ..het" concert der concerten: dat in Bes van Tslaikofski. Wij zien in de Frangaise Dacosta een van 's werelds hoogstaande pianisten Het ontwapenende van dit hoge spel is. dat het zo simpel is. Alles ls getrouw notenbeeld met getrouw precies alle voorgeschreven tekenen en aanwijzin gen van haar partij. Men hoort geen willekeurigheden. geen vooropstellen van eigen inzicht, geen doorbraak van eorsoonliikheid. Een dergelijke uiterst doorgevoerde exactheid zou tot verve- I ling moeten leiden, ware het niet dat de precisie dermate een zaak van in- nerlilke tucht. is. dat we het samengaan dier twee een wonder noemen, dat er een levende adem stroomt in elke uit gesproken zin. in iedere passage in alle figuratie: dat dit alles met stem door trokken is Ook in dit stem-voeren heeft de vertolkster orde en rangschik king. melodie en nevenstemmen liggen altijd in een eigen onaantastbare dis positie. Het spel is daardoor ongemeen helder, van iedere noot legt zij de com ponist verantwoording af. Zouden we van een kunstenares van deze allure nu nog de techniek moeten beschrijven? Soms draagt dit woord een inferieure bijklank Het befaamde inleidende deel van het concert, dat in de verdere bouw van het werk overigens geen functie meer heeft, bezit de kracht van een uitge worpen anker. Het laat niet meer los en het bewijst hoe diep Tstaikofki de volkstoon treffen kon. Ons persoonlijk heeft het. eerste deel streng muzikaal weinig te zeegen. Voor ons begint het concert bij het verrukkeliik-tere mid dendeel. Het derde deel mogen wij om z'n vormvaste hechtheid en het, rhyth- misch onweerstaanbare. Alle thematiek bloeit op uit een diep borende weemoed. Voor de allerpersoonlijkste weemoed schamen we ons heden ten dage De eigentijdse componist, heeft voor haar geen kleur meer in z'n expressiemidde len. Daarom blijft voor tallozen Tsiai- kofski. die zij begriipen. dierbaar en onmisbaar. Verwacht men nu niet van de recen sent een orkestbeoordeling? Geven we die. dan zou zii hoofdzakelijk bestrijken dat. wat weniet hebben gehoord! Het is echter nu eenmaal zo. dat we, dit doende, tot onrechtvaardigheden kunnen komen, omdat de accoustische overdracht in „Treslong" onverhelpbare gebreken aankleeft. Ten andere willen we niet graag het werk van een in vallend dirigent voor Toon Verhey, die ziekteverlof heeft becritiseren en zout on iedere slak strooien. Moussorgski's „Nacht od een Kale Berg" stond aan de top. Beethoven's Vijfde Svmphonie sloot het programma V. Canada stelt belang in S-14 Een functionaris van de Ameri kaanse „Fairchild" vliegtuigfabrieken heeft de Hagerstown gezegd, dat de Canadese strijdkrachten belangstel ling aan de dag hebben gelegd voor het Nederlandse straalleevliegtuig Fokker S-14 en dat zij van plan zijn een groep deskundigen te zenden, die de nieuwe S-14, welk aan boord van de „Black Eagle" naar de V.S. is ver trokken, zullen bezichtigen. Het nieuwe toestel zal door Ameri kaanse piloten op verscheidene Ameri kaanse luchtmachtbases gedemon streerd worden, terwijl ook leden van de Amerikaanse Marine de demonstra ties zullen bijwonen. Officials van de Fairchild Corpora- ration zeiden er nog altijd van over tuigd te z(jn dat de S-14 een van de I beste vliegtuigen van zijn soort in de j wereld is. Zij vertrouwen dat de auto riteiten van de Amerikaanse Lucht macht en vlootdefensie nog altijd voornemens zijn een behoorlijk aantal j van deze toestellen aan te kopen, na- i dat zü de demonstraties hebben bijge- woond. De maatschappij is voornemens op 8 Januari demonstraties te beginnen voor Amerikaanse autoriteiten en Canadese experts. I LEIDERDORP Benoemd De heer W. v. d. Scfheur, chef-monteur der P.T.T., is benoemd tot opzichter van de interlocale Landcen- trale te Den Haag. OEGSTGEESi KERSTMIDDAG VROUWENGROEP V. V. D. Dinsdag kwamen de leden van de Vrouwengroep der V.V.D., afdeling Oegstgeest, in het „Witte Huis" bijeen. Dank zij het werk van haar leden, wa ren de zaal en de sfeer vol licht en stemming. Mr. J. Klaasesz Commissaris der Koningin (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen behoort tot de candidaten die in aanmerking komen voor de benoeming tot Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr J. Klaasesz, thans gouverneur van Suriname. Deze functie zal hü naar bekend op 1 Januari a.s. neerleggen. Hij werd op 5 Februari 1907 te IJlst geboren en studeerde zowel aan de Groningse Uni versiteit als aan de Sorbonne te Parijs. In 1946 bekleedde hij de functie van tweede secretaris van de Unesco, in 1947 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Wageningen, waarna hij in 1949 als Gouverneur naar Suriname vertrok. Kerkorde niet vastgesteld, aangezien een belangrijk deel der classicale ver gaderingen dit inzicht thans niet deelt Om de toenemende verdieping van het overleg in de kerkelijke vergaderingen en daarbuiten op dit punt te bevorderen heeft de Generale Synode besloten een commissie te benoemen met de opdracht binnen één jaar rapport uit te brengen over de met deze zaak gemoeide exegese, dogmatische en kerkordelijke beslissin gen, opdat de weg tot openstelling van de ambten voor de vrouw met te groter bereidheid kan worden ontsloten. De Generale Synode roept de gehele kerk en de leden van al haar vergaderingen op om in gezamenlijk overleg bezig te blijven met het zoeken van de in de Heilige Schrift ten deze geopenbaarde wil van God". Na vele bedankjes aan alle helpsters en welkomstwoorden aan Leidse V.VJD,- leden en andere belangstellenden, sprak de voorzitster eerst over het Kerstfeest óók in deze groep, voor zij het woord gaf aan de Leidse voordrachtskunste nares mevr. C. HagemanVerhagen. Met haar Kerstgedichten van oudere tijdgenoten en vooral met haar twee Kerstverhalen van simpele zielen, waar van één zelfs in het Vlaams gesproken, ja bijna „geacteerd" werd!, heeft me vrouw Hageman haar toehoorsters veel gegeven. Na het sluitingswoord en het zingen van „Stille Nacht, Heilige Nacht" keer den allen zeer voldaan huiswaarts. OVERSTE*FOCKE BEVORDERD By Koninklijk Besluit van 6 Decem ber is met ingang van 1 Januari 1956 bevorderd tot kapitein-ter-zee (boven de sterkte) de kapitein-luitenant-ter-zee (boven de sterkte) J. Focke, hoofd van de Marine Electronische Bedrijven al hier. Rijkspostspaarbank Op het kantoor alhier werd in de maand November in gelegd f. 72.094 en terugbetaald f. 67.073. WARMOND PAARD ZAKTE WEG IN DE MODDER Twee jongens, die Zondagmiddag op de Holle Mare aan het roeien waren, zagen tot hun grote schrik, dat in de Veerpolder een paard in de sloot terecht was gekomen. ZA] rapporteerden dit aan de molenaar van de Broekpolder, die op zijn beurt de eigenaar van het paard de heer W. van Rijn waarschuwde. Met ver eende krachten kon men het arme dier, dat reeds in de modder weggezakt was, weer op het droge brengen. Enige tijd later is het gestorven. TAFELTENNIS. TTV „Steeds Vooruit" Het 1ste da mesteam behaalde een keurige over winning op de koploper Sportief uit Den Haag: 82. Door deze overwinning kwam het 1ste damesteam weer iets steviger op de 3de plaats. Het 2de damesteam liet een steek vallen dooi van de Docos-dames te verliezen. Door deze 2-8 nederlaag moest het 2de damesteam de 1ste plaats af staan aan Treffers 2. Het 2de herenteam verraste de Steeds Vooruit-aanhang door met liefst 91 te winnen van A.T.T.C. 5. Het 3de herenteam speelde een goede wedstrijd tegen het sterke Reflex 1 uit Lisse, maar kon het niet klaren. RÜkspostspaarbank Op het kan toor alhier werd ingelegd in de maand November f. 25.252 en terugbetaald f. 15.836. WASSENAAR FEESTAVOND JONGERENORGANISATIE Eind vorige week werd door de Jon gerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdeling Wassenaar. Voorschoten en Valkenburg, in het Verenigingsgebouw de jaarlijkse feestavond gehouden. De voorzitter, de heer Bos, heette allen welkom. Hy kon tot zijn genoegen meedelen, dat 1955 voor de organisatie, mede door toene ming van het ledental en het aantal donateurs, een geslaagd jaar is. Hij leidde voorts het programma in. Nadat het bondslied gezamenlk was gezongen werd door eigen kraóhten het toneelstuk Pietje de Duvel opgevoerd. De rollen werden verdienstelijk vertolkt en de aanwezigen, die zich over Pietje herhaaldelijk vrolijk hadden gemaakt, waren met hun applaus niet karig. Het tussenspel werd goed verzorgd, door het eigen bandje. De heren v. d. Harst en Ouwersloot, burgemeester en wethouder van Valken burg, kwamen ook nog van hun belang stelling getuigen. Na afloop van het toneelstuk dankte de ere-voorzitter, de heer J. Binnendijk, de spelers. Hij betuigde onder het over handigen van geschenken ook dank aan de familie Roodenburg. bij wie aan huis de repetities werden gehouden, voorts ook de regisseur, de heer C. Vogelaar uit Voorschoten. Er volgde nog een gezellig samenzijn. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN De 58-Jarige J. A. van Duyn uit Sche veningen stak met zijn flets aan de hand zonder op te letten de Rijksstraat weg over, werd door een auto aangere den en liep een reohterbeenbreuk en verwondingen aan zyn hoofd op. Hij' werd naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag vervoerd. ONGEVAL Op het terrein van de houthandel De Haven kreeg de 30-Jarige J. J. TiemelJer uit Voorschoten een partij steigerpalen op zijn rechtervoet. Hij werd na de eer- t ste hulp voor een onderzoek van het gekwetste lichaamsdeel vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Geslaagd Geslaagd voor het examen acte staatsinrichting M.O. Ch. Theil, al hier. Geslaagd Voor het oandidaatsexa- men Psychologie slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam onze plaats- genote mej. M. Hazenberg. VOORSCHOTEN Voorschoten in het donker Omstreeks zes uur deed zich gister avond in onze gemeente een electrici- teitsstoring voor. Doordat een van de drie hoofdveiligheden doorsloeg kwam een groot gedeelte van het dorp in het donker te zitten. De reparatiewerkzaam heden werden zeer vertraagd door de gladheid van de wegen. Om kwart over zeven was de storing opgeheven. Opbrengst De collecte voor de blinden (De Fakkels Bijeen) heeft op gebracht f287.31. in alle maten en prijzen. Cassettes - Horloges Steenstraat 16 - Leiden Telefoon 26854 Dinsdags de gehele dag geopend. Voor direct gevraagd een NOODHULP le KAPSTER. BOTERMARKT 3 Telefoon 22806 GEVRAAGD voor een nog in Leiden te vestigen fabriek en bijgebouwen. Loon volgens landelijke loonregeling plus event, toeslagen. Leeftijd 4055 jaar. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 3701. o.a. PITSOS 41.75; BES 49.50; HALLER, "OLAR. De beroemde P.O.D. hetelucht oliekachel, brandt 10 uur op 1 Liter en geeft een fantastische warmte envolkomen reukloos Wacht niet langer en neem met deze koude er een olie kachel bij. Wij brengen U een enorme sortering, ook in HAARDEN, KACHELS, OLIESTOOK, in de meest vooraan staande merken o.a. Beckers, Jaarsma, Inventa, Etna, enz. HET KACHELADRES SINDS 1844 LANGEZAAL - Stille Rijn 3—4 LEIDEN TELEFOON 26545 Gevraagd per 2 Jan. net of MEISJE voor dag en nacht. In gezin van 3 perso nen. Hulp werkster aanwezig, goed loon. Aanmelden tussen 7—8 uur FRUINLAAN 16, LEIDEN. Bij beschikking van de Ar- rondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage v. 1 Dec. 1955 is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van A. C. J. DE VOS, zich ook wel noemende L. DE VOS, wonende te Leiden op het woonschip, gelegen tegenover Galgewater 10. 13 Dec. 1955. Mr R. Troost, curator, Eland straat 42, 's-Gravenhage. Mevr. VONK, Abtspoelweg 1, Oegstgeest (houten huis) vraagt voor direct voor halve dagen of werkster. Telefoon 26780. Het is prettig werken aan een GOED PRODUCT. AVADA Bromfietsen ZIJN goede producten. Wij vragen medewerkers om onze productie te vergroten: nelden dagelijks van 912 en 's-Woens nok van 192T uur. 'R. HENDRIKSTRAAT 16, ALPHEN A. D. RIJN GEVRAAGD: voor de verkoopadministratie. Leeftijd tot 22 jaar. Sollicitaties ten kantore der fabriek of Kerkstraat 60a te Wassenaar (na 7 uur). WASSENAAR. met badkamer en kelder, huur f57,50 per maand, voor on geveer zelfde flat of huis te Leiden. Huur plm. f 45. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 3691.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4