„ZOMERZORG" Had John met zijn vlucht naar het Oosten „bepaalde oogmerken"? SPRINGBOK Werkschema voor Genève vastgesteld KERSTDINER IVOROL: De Tandpasta van standing Met een enkel woord Kremlin-leiders zagen geen kans politiek van Nehroe te wijzigen Agenda 3 WOENSDAG 14 DECEMBER Vervolg van Pag. 1 (Van onze correspondent in West-Duitsland) De autoriteiten zullen moeten 'rachten vast te stellen of John zich aan een strafbare handeling heeft schuldig gemaakt toen hij zich indertijd naar de Communisten begaf. De vraag dringt zich thans weer op de voorgrond of John toen toch ontvoej-d is of dat de ütussm een enorme druk op hem hebben uit geoefend. Intussen dient men ook met de mogelijkheid rekening te houden dat John bepaalde andere bedoelingen heeft gehad met zijn „vlucht" naar het Oosten, bedoelingen waarover hij onmogelijk eerder heeft kunnen spreken. Volgens het West-Duitse persbureau DPA zou John bij zijn eerste verhoor in Bonn hebben verklaard, dat hq op 20 Juli 1954 naar Oost-Berlijn is ontvoerd. Zijn „vriend", dr Wohlgemuth, een West-Berljjnse arts, gaf hem een verdovend middel, zodat hij insliep. Toen hij ontwaakte was hij in Oost-Berlijn, waar hij voortdurend onder controle Is geweest Mevrouw John (in Londen) scheen op de hoogte van terugkomst van haar man Dat John nu de Oostzone weer zo plotseling de rug heeft toegekeerd, moet wel een grote slag voor de Communisten zijn. Zij gebruikten hem daar immer? nog steeds als een van de voornaamste politieke reclame-figuren. Nu hij hen opeens is ontglipt, zijn met één slag alle exemplaren van de brochure, waarin John de redenen uiteen gezet had waar om hij naar het Oosten was gegaan, uit de uitstalkasten van de boekwinkels in Oost-Berlijn verdwenen! Minister „niet verbaasd" Intussen is de West-Duitse minister van Binnenlandse Zaken Schroder, niet verwonderd. Na Johns verdwijning heeft hij zo lang mogelijk gepoogd hem ven alle schuld vrij te pleiten door vol te houden, dat John niet met verraderlijke bedoelingen was gevlucht en toen men hem nu mededeelde, dat John terug was. verklaarde hij „niet verbaasd" te zijn. Bondskanselier Adenauer vergaderde juist met enkele vooraanstaande figuren uit de C.D.U. in het paleis Schaumburg toen hij het bericht ontving, dat John weer in West-Duitsland was. Hij moest om die tijding hartelijk lachen. John's echtgenote Lucie, een Engelse van geboorte (volgens andere berichten Is zij Spaanse, Red. L.D.), was verleden Golf van misdaden gaat over België Tal van tragedies (Van onze correspondent in Brussel) Men zou haast zeggen, dat een golf van misdaden België momenteel over stroomt. Het gerecht heeft nog nooit zoveel te doen gehad en de kranten slaan er vol van. Voor het Hof van Limburg verscheen Maandag een ont aarde moeder, die de jongste van haar drie kinderen in de waterput b\j haar huis meedogenloos heeft verdronken. Een vader van twee kinderen reed, na heftige woordenwisseling met zjjn echt genote, die de echtelijke woning verliet, opzettelijk in de Maas te Profondeville en sleepte aldus zijn twee zoontjes in de verdrinkingsdood mee. Een Nederlandse deskundige is, naar de Brusselse „Soir" meldt, naar Antwer pen geroepen voor een duistere zaak van moord of zelfmoord. In een dorpje van de Antwerpse Kempen is namelijk in een kanaal het lijk gevonden van een 22-jarige jonge vrouw. Bij de schouwing werd geconstateerd, dat zij gedood werd door een revolverschot in het hoofd en haar 50-jarige vriend beweert, dat zij zelfmoord heeft gepleegd. Daar beschul digde tekenen van zinsverbijstering van een speciaal genre te zien geeft, wordt de Nederlandse deskundige geraadpleegd. Zelfs Sint Gilles, bij Brussel, waar Spaak burgemeester is, bleef niet voor de moord-golf gespaard. Een jonge ar beider heeft aldaar namelijk zijn 24-ja- rige vrouw en twintig maanden oude baby gewurgd, waarna hij door gasver- stikking zelfmoord pleegde. Deze drama's vullen thans de Belgische kranten. Men is er meer en meer van overtuigd, dat er iets moet worden ge daan om de moraal van de brede mas sa op een hoger niveau te brengen. Het jachtige leven in de grote steden en de geest van afgunst op het platteland lei den tot menselijke tragedies, en de meeste waarnemers zijn van oordeel dat de kerken, de jeugdbewegingen en de politieke partijen zich momenteel on voldoende bezinnen op de voortschrij dende golf van demoralisatie, welke men in alle lagen van de bevolking zoveel onheil ziet stichten. Syrië vraagt bijeenroeping van de Veiligheidsraad De Syrische regering heeft om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad ver zocht ter behandeling van het incident bij het Meer van Galilea. waar vijf cn vi.jftig Syrische soldaten bij een Israëli sche vergeldingsaanval om het leven zijn gekomen. Het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren aan de Israëlische ambassadeur in Parijs een nota overhandigd, waarin Frankrijk zijn bezorgdheid uitspreekt over de aanval op de Syrische stellingen. Dit werd uit officiële bron in Jeruzalem vernomen. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Parijs verklaarde evenwel van geen protestnota te weten. Hoe dit zij. de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken. Mosje Sjaret. zal volgende week zijn Franse collega Pinay en waarschijn lijk ook de Amerikaanse en Britse misters van Buitenlandse Zaken ont moeten. Van Britse zijde is te kennen gegeven, dat de Israëlische represaille tegen de beschieting van Israëlische boten door Syrische stellingen „buiten proporties" is geweest, ook al keurt men in Londen die Syrische aanvallen af. Het water ging koken Amerikaanse geleerden hebben onder zocht wat er gebeurt, wanneer men de contröle over een atoomreactor verliest. Het enige resultaat was dat het water in de installatie ging koken, zo heeft dr Clarence Larson, voormalig directeur van het Nationale Atoomlaboratorium te Oakridge, op een bijeenkomst van de Amerikaanse scheikundige vereniging meegedeeld. Het was bekend dat atoomreactors niet kunnen ontploffen zoals een atoom- r.n bom. doch er kunnen zich stoomexplo- Op de perrons VQtl het hoofd jes voordoen, aldus dr Larson. Herhaal- station van Frankfurt heeft een delijk werd bij proeven de hoeveelheid n;euxve machine enia ODZien "e .",tdio-activiteit plotseling sterk vergroot nieuw e mauuni uiig uptitu gtr in sterkere mate dan ooit door een baard. Deze Vinding kan ZOWel ge- ongeiuk het geval zou zijn doch het f ruikt worden voor het reinigen van koten.gBTOl? was' dat het w,ler 8IDg I de treinwagens, als voor het schoon- jaar kort na dc verdwijning, uit haar woonplaats Keulen naar Engeland ver trokken. Thans blijkt, dat zij al eergis teren haar woning in Londen heeft ver laten en tegen een dienstmeisje gezegd heeft, „dat zij een paar dagen op reis zou gaan". Weliswaar nam zij niet veel bagage mee, maar nochtans neemt men aan. dat zij naar West-Duitsland is ge reisd. Het zou er op wijzen dat ook zij van de a.s. terugkeer van haar man op de hoogte is geweest. (Ingez. Med.-Adv.) 'n Moscatel Geïmporteerd door OUD-Haarlem Onderbreking con ferentie tijdens Kerst (Van onze Haagse redacteur) De Nederlands-Indonesische minis tersconferentie zai gelijk in een gedeelte onzer vorige oplage gemeld Vrijdag a.s. in Genève worden wor den voortgezet. Dit is het belangrijk ste resultaat, dat het informele mi- nistersgesprek in de Lairessezaal te Den Haag gisteren heeft opgeleverd. Boven dien hebben de delegaties een soort werk-schema opgesteld voor de vier agendapunten. Het informele gesprek hierover is vanmiddag opnieuw in de Lairessezaal voorgezet. Het gehele Nederlandse ministers kwartet minister Donker incluis was gisterochtend op het appèl versche nen. De bijeenkomst in de vrijwel on verwarmde zaal niet alleen de Indo- nesiers klaagde na afloop over kou werd pas op twee uur gesloten. De Nederlandse delegatieleden zullen Zondag 18 December wegens „andere ambtsbezigheden" naar Nederland te rugkeren. Over de verdere gang van za ken zal vóór hun vertrek naar ons land worden beslist. Ook over de vraag welke Nederlandse ministers in de loop van de volgende week naar Zwitserland zullen terugkeren, zal dan een beslissing wor den genomen. De Indonesische minister van Ge zondheid, dr J. Leimena, vertrekt van daag uit Djakarta naar Genève. De mi nister van financien prof. dr Soemitro Djodjohadikoesoemo, en de minister van Economische Zaken. I. J. Kasimo, zullen de tweede formele bijeenkomst eohter niet bijwonen, aangezien zy pas Zaterdag in Zwitserland worden ver wacht. De conferentie in Genève zal van 24 tot en met 26 December voor de Kerstdagen worden onderbroken. Convooi van Bourguiba in Tunis beschoten In Tunis heeft een man geschoten op het convooi waarmee de nationalistische leider Habib Bourguiba een rondreis door het Zuiden van Tunesië maakt. De chauffeur van de eerste auto van het convooi werd gedood, een tweede inzit tende zou gewond zijn. Ook Jordanië lid van „Bagdad"? Jordanië, een van Israëls buren, zou besloten hebben toe te treden tot het verdrag van Bagdad. De chef van de im periale Britse staf voert thans onderhan delingen in Amman. Voorts zou overeengekomen zyn, dat het huidige Jordaans-Britse verdrag zou worden beëindigd en vervangen door een nieuw verdrag, gelijkend op het Brits- Iraakse. Dit nieuwe verdrag zou voor vyf jaar gesloten worden. In deze vijf jaar zou Groot-Brittannië een aanzienlijke financiële jaarlijkse steun aan Jordanië geven. Voorts zou Groot-Brittannië de defensie van Jorda nië, met name het effectief van het Arabische Legioen, helpen vergroten. Verwacht wordt, dat de huidige onder handelingen spoedig afgesloten zullen worden. Amerikaanse soldaat bleek van gedachten veranderd Gisteren is in Hongkong de 22-jarige Amerikaanse militair Richard Tenne- son aangekomen. Hij maakt deel uit van een groep van twintig Amerikaanse sol daten, die na de Koreaanse oorlog ver kozen, in China te blijven. Tenneson die er goed uitzag, verklaarde tegenover de pers, van gedachten veranderd te zijn omdat de toestand zich gewyzigd had en de koude oorlog minder hevig ge worden was. Hij zei verder te geloven, dat de Verenigde Staten tijdens de Ko reaanse oorlog bacteriologische wapens hadden gebruikt, Tenneson verklaarde voorts zeker geen communist te zijn. Hij zou niet voor en niet tegen het Commu nisme vechten. Hij werd in 1951 gevan gen genomen. „Ik was pas 17 toen ik mijn handen in de hoogte stak. Ik was doodsbang Nu ben ik 22 en weet heel wat van het Communisme af". Hij dacht, dat ook de andere Amerikanen, die in China waren gebleven, nog eens zouden terugkeren. (Ingez. Med.-Adv.) Café-Restaurant Stationsweg 35A - Tel. 21444 UW THUIS!.' Verhoog dan de feestvreugde met een extra verzorgde schotel uit onze eerste klas keuken. HORS D'OEUVRES, ZALM-, CRAB-, en KREEFT-MAYONNAISES, alsmede PUDDINGEN worden gaarne aan huis bezorgd. De politie heeft de schutter aangehou den. De man is vermoedelijk een aan hanger van Salah ben Joessef, de na tionalistische leider, die fel tegen Bour- guiba's politiek van samenwerking met Frankrijk is. De aanslag werd gepleegd toen het convooi de stad Tatahoein, ongeveer 500 km ten Zuiden van Tunis, binnenreed. Enige ogenblikken later werden stenen geworpen naar een vrachtauto met aan hangers van Bourguiba, waardoor enke len van hen gewond werden. (Ingez. Med.-Adv.) BINNENLAND Op 15 December a.s. wordt het m s. „Oranje" van de N"V Stoom vaartmaat schappij „Nederland" wederom in Am sterdam verwacht. Het schip, dat 24 No vember uit Tandjong Priok vertrok, zal ligplaats kiezen aan de Sumatrakade voor loods „Celebes". De ontscheping van de passagiers zal, behoudens onvoorziene om standigheden, ca half negen aanvangen. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het voorlopig verslag der Com missie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over de algemene politieke be schouwingen over de Rijksbegroting voor het dienstjaar 1956. De Commissaris der Koningin in de Erovincle Utrecht, mr C. Th E. Graaf van ynden van Sandenburg. zal Zaterdag middag in Zeist een dierentehuis openen, waarvoor door de afdeling Zeist van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren en door de gemeente Zeist ln samenwerking met particulieren f 50.000 is' byeenge- bracht. BUITENLAND De Britse luchtmacht zal over enige weken de eerste bommenwerper met delta vleugels voor het werpen van atoombom men. de ..Vulcan" in dienst nemen. Tal rijke piloten hebben proefvluchten met het toestel gemaakt vanaf het vliegveld van Woodford. Vervolgens zal de RAF nóg een atoombommenwerper, de „Victor" ln dienst nemen. Dit toestel is voorzien van halve-maanvormlge vleugels. De opperbevelhebber van de Britse luchtstrijdkrachten in het Midden-Oosten luchtmaarschalk Sir Claude Pelly. Is ln Cairo aangekomen, waar hij een langdu rig onderhoud had met de Egyptische minister van Oorlog, generaal Abdel Ha- kim Amer. De politie heeft Maandag te Rorukl, vijftig kilometer van Freetown ln het Britse West-Afrikaanse gebied Sierra Leone, het vuur geopend op een menigte, die demonstreerde tegen de belastingen. Drie personen werden dodelijk getroffen. De menigte had geweigerd zich te ver spreiden. waarop de politie zich gedwon gen zag het vuur op de 9.000 betogers te openen Verscheidene politiemannen en betogers werden gewond. De premier van Singapore. David Marshall, die in 1957 binnenlands zelf bestuur voor Singapore wenst, heeft bij zijn besprekingen in het ministerie van Koloniën in Londen „volledig begrip" ge vonden. .Ik voel mij zeer gelukkig", zo verklaarde Marshall Dinsdag na bespre kingen met functionarissen van het mi nisterie De functionarissen blijken .onze toestand volledig te waarderen en te be grijpen". De Portugese Nobelprijswinnaar prof. Egas Moniz ls Dinsdag op 81-Jarige leef tijd te Lissabon overleden In 1949 kreeg hij de Nobelprijs voor physiologie en me dicijnen voor zijn werk op het gebied van de neurologie. Hij verwierf wereldver maardheid door zl.ln onderzoek van her senziekten. in het biizonder tumors in de hersenen. Moniz was ook diplomaat en staatsman. Hij !s Portugees gezant ln Madrid en minister van Buitenlandse Za ken geweest -y In Londen doen hardnekkige geruch ten de ronde o"er regeringsmutaties nog vóór Kerstmis Zo oppert men de moge lijkheid dat MacMillan. thans minister van Buitenlandse Zaken, de portefeuille van Financiën van Butler zal overnemen. De huidige minister van Defensie, Selwyn Lloyd zou dan Buitenlandse Zaken krij gen. Van off'ciële ziide zijn hierover nog geen mededelingen gedaan. De Egyptische regering heeft met de Wereldbank overeenstemming bereikt over een lening van 200 mlllioen dollar aan Egypte voor de bouw van een grote stuwdam in de Nijl bij Asroean. Kort ge leden waren er geruchten, dat Egypte zich by de bouw van deze reusachtige dalh technisch en financieel geheel op de Sovjet-Unie zou gaan oriënteren. Birmaanse opstandelingen, die 1 De cember j.l. twee artsen, een Italiaan en zijn Birmaanse assistent, hadden ontvoerd hebben dezen vrygelaten, aldus meldt de Wereldgezondheidsorganisatie, voor wie belde mannen werkten. De opstandelin gen hadden ongeveer een half mlllioen gulden als losprijs gevraagd. Handelsovereenkomst (o.a. staal) gesloten De Sovjet-Russische leiders Boelganin en Kroesjtsjef schijnen er niet in geslaagd te zijn de neutralistische politiek van premier Nehroe van India te wijzigen ten gunste van de Sovjet-Unie. Dit was de gevolgtrekking in Washing ton uit het communiqué, dat gisteren by het afscheid van de Russische leiders in Nieuw Delhi bekend werd gemaakt. Het communiqué werd als een politieke overwinning voor Nehroe beschouwd, omdat daarin niet gerept wordt van iets uit de anti-Westerse redevoeringen van de Russische leiders en hun verklarin gen betreffende Kasjmir en Goa, Integendeel, in het communiqué wordt ge sproken over „verdraagzaamheid" tussen de volken. Er wordt verder in gezegd, dat de aanmaak, het gebruik van en de proeven met atoom- en waterstof wapens onvoorwaardelijk verboden moeten worden. Ook dient de conventionele bewapening verminderd te worden en dienen maatregelen getroffen te worden voor doelmatige internationale controle. Arabische Koning was wat al te royaal met cadeaux Van belang is voorts, dat er een han delsovereenkomst gesloten is tussen de Sovjet-Unie en India. De Sovjet-Unie zal in de komende drie jaar aan India een millioen ton staal verkopen. Voorts zou Rusland olie, uitrusting voor mijn bouw en andere industrieën leveren en zyn aankopen van grondstoffen en fa brikaten in India vergroten. Koning Saoed van Soedi-Arabië, die eveneens een bezoek aan India gebracht heeft en die gisteren uit India naar zijn vaderland is vertrokken, heeft moeilijke problemen geschapen door het uitdelen van rijke geschenken in India, aldus de President Tito van Joego-Slavië, die afgelopen Zaterdag aan boord van de ..Galeb" in Assab arriveerde, is Woens dag na een reis over land, die drie dagen in beslag heeft genomen, in Addis Abeba aangekomen Het Joego-Slavische staats hoofd. dat een officieel bezoek aan Ethio pië brengt, heeft in de afgelopen drie da gen 870 kilometer afgelegd. Er zijn op het ogenblik 1.200.000 artsen ln de wereld, aldus een statistiek van de Wereldgezondheidsorganisatie. In Europa is één arts op 956 mensen. Dit getal ls voor Noord-Amerlka 946. voor Zuid-Amenka 2.505, voor het Midden oosten 4.898, voor Azië 6.804 en voor Afri ka 9.111. Op een onbewaakte overweg te Brühl nabij Keulen zyn Dinsdagavond een auto bus en een goederentrein met elkaar ln botsing gekomen, waardoor 21 personen werden gewand, onder wie drie zwaar. Volgens de politie hadden zowel autobus als trein gestopt en daarna waren belde weer beginnen te rJjden, denkend, dat de andere zou wachten! houden van de perrons. Met een topsnelheid van ell km per uur ver plaatst het apparaat zich. terwijl Tegelijkertijd kunnen dan de trein wagens worden gereinigd. Up de foto is de ..elster" bezig met borstels onder de wagen zorgen j haar dubbele taak op het station voor het verdwijnen van stof en vuil van Frankfurt, van de grond, dat ivordt opgezogen. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret „De kat van huls", 8 uur nam. Stadszaal: My. voor Toonkunst. Liederen- avond Nan Merrlman, 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing dr Mulock Houwer over Kinderbescherming, 8 uur nam. „Over 't Hoff' (Gerecht 10): Kerstwy- dlng Spiritisch Genootschap, 8 uur nam. Recreatiezaal H.C.W. (Zoeterwoudse- weg). Alg. Bond van Ouden van Dagen. Feestavond aangeboden door .De Stalen Band" 7 3/4 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Voorlichtingsavond emigra tie naar Australië door Gew. Arbeidsbureau 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret „De kat van huls", 8 uur nam. Geref. Kerk Oude Vest: Heropening ge restaureerd kerkgebouw 7.45 uur nam. Lakenhal: Concert Collegium Musicum. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)„Con Amore" voert Welhnachtsoratorium uit van J. S. Bach. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Kéretbljeen- komst Nederl. R.K. Middenstandsbond. 8 1/4 uur nam. VRIJDAG St. Antonlus Clubhuls: Arbelderstoneel- ver. „D.O.S." speelt „Van ander ras". 8 uur nam. De Harmonie: Filmavond Ned. Ver. Ex- pogé. 8 uur nam. Rapenburg 61: Spr. B. v. d. Meer over: „Vrye wil en noodlot". 8 uur nam. Sohouwburg: K. en O. A.B.C.-oabaxet „De kat. van huls" 8 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Solist Gérard Souzay, 8 uur nam. ZATERDAG. Gymnasium (aula): Nieuw-Gulnea- avond voor scholleren. Sprekers dr T. D. Brongersma en ir J B. Gandjean. 7Vt uur nam. Muziekschool MIJ. v. Toonkunst: Open bare les beginnelingen, 3 uur nam. W a ii m on d. Hotel De Zon: Kinder voorstelling „Jople Slim". 2 en 4 uur nam. ZONDAG Rapenburg 6: Hum Verbond Spr me vrouw mr H. SingerDekker. 10% uur voorm. MAANDAG Gulden Vlies: Hum. Verbond. Spr. dr H. Musaph, 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal: Propaganda-avond Leldse Chr. Besturenbond, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Reisver. Spr. de heer. De Groot over: Calabrië en Sicilië. 8 uur nam. St. Antonlus Huisvrouwenver. Café Anlba: Ledenverg. Tuiniersver. „D.E.V.". 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor. „Ik wil mijn kind terug" (Die Ratten), 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Het meisje van bulten" (The country glrl), 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo. „Attila", 18 Jaar. Werkdagen 2 3U 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind". 11 Alle dagen 2 en 7.30 uur. Rex. „De wraak van het monster". 14 Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zonu 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderd cyclus „De 7e sluier". De avond-, nacht- en Zondagsdienst a apotheken te Lelden wordt van Zaterd '.3 uur tot Zaterdag 8 uur waargenonv door de Apotheek Kok. Rapenburg v Telefoon 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, Tel. 21060 politieke commentator van de „Hin dustan Times". Beoordeeld naar de In diase opvatting van correct optreden door een gast, doet dit vertoon van weelde vreemd aan, aldus het blad. Men vraagt zich af of de diamanten halskettingen, die aan de echtgenote van de president van India, dr Radjen- dra Prasad, en mevrouw Indira Gandhi, dochter van eerste-minister Nehroe, zijn geschonken, in een museum moeten wor den neergelegd en wat er gebeuren moet met de kostbare Zwitserse horlo ges, die aan hoge Indiase ambtenaren zijn geschonken. Ook lagere ambtenaren van het personeel van de woning van de president hadden giften gekregen ter waarde van 75.000 gulden De commentator merkte verder op, dat de Russische leiders, wat geschen ken betreft, zich zeer behoorlijk hebben gedragen. Verkiezingen Constituante VOORBEREIDINGEN COMPLETER DAN IN SEPTEMBER. De voorbereidingen voor de verkie zingen van de Indonesische Consti tuante zjjn completer dan die \«»or het Parlement in September, zo blykt uit een toelichting van de voor: ifter van de Indonesische verkiezingsiom- missie, S. Hadikoesoemo. Er zijn en kele gebieden, waar de stemming niet op 15 December gehouden kan wor den, nl. Atjeh (uitgezonderd West- Atjeh), enkele delen van Noord-Su- matra en Midden-Sumatra, Oost-Bor- neo, Midden-Celebes en de Kleine Soenda-eilanden. Het aantal gebie den, waar de stemmingen nu zijn uit gesteld Is kleiner dan in September. Deze gebieden hebben tot 15 Februari de gelegenheid alsnog te stemmen, Hadikoesoemo legde er de nadruk op. dat het uitstel voornamelijk gelegen is in transport- en financiële moeilijk heden en niet in de veiligheid. Er zijn nieuwe instructies uitgevaar digd om knoeierijen te voorkomen en een vlotte gang van zaken te bevor deren. Alle districten hebben instructie nog deze maand gereed te komen met het tellen van de stemmen voor het Parle ment. Uit Pangkalpinang wordt gemeld, dat 16.000 pamfletten van de P.N.I. door de politie in beslag genomen zijn. omdat zij, ondanks het verbod van de Procu reur-Generaal, een foto van Soekarno toonden. Thee Baylé wordt tenor Onze landgenoot, de bekende zanger Theo Baylé, heeft het waagstuk onder nomen van bariton naar tenor over te gaan. Hij is nu ijverig aan het oefenen en moet zijn optreden in de Weense Opera voorlopig onderbreken. Het Weense Instituut is daardoor in grote moeilijkheden gekomen, omdat liet nu niet over een passende bariton beschikt die de rol van Graaf Luna in de opera „Troubadour" kan zingen. Zodra eenter blijkt dat Baylé als tenor bruikbaar is, zal hij opnieuw door de Opera worden geëngageerd. STICHTING RECLAME-ONDERWIJS Dank zij de samenwerking van de Bond van Adverteerders, de Vereniging de Nederlandse Dagbladpers 1945, de Ned. Organisatie van Tijdschrift-uitge vers, de Ned. Vereniging voor erkende advertentiebureaux en het Genootschap voor Reclame is opgericht de Stichting Reclame-Onderwijs. Het doel van dë Stichting is te geraken tot een verant woorde mondelinge reclame-opleidino. Waarschijnlijk zal de eerste cursus begin September 1956 een aanvang kun nen nemen. Deze cursus duurt twee jaar. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8. Tel. 26274. Te ei w a "3 5 c 'i al CN Helsinki licht bew. windstil -20 Stockholm onbewolkt nw 3 -16 0 Oslo nevel windstil -15 0 Kopenhagen zwaar bew zzo 10 -1 0 Aberdeen motregen zo 2 6 9 Dublin regen ozo 12 10 4 bonden motregen zo 6 9 1 \m6terdam eeh. bew. zzo 6 2 3 Brussel onbewolkt z 6 5 1 •eriis regen zzo 5 9 07 Bordeaux regen zzo 7 11 0.7 irenoble nevel zo 1 0 0 -flee geh. bew. nw 4 10 0 3erll1n half bew ozo 6 -5 0 r ankfort eeh. bew. ozo 4 -2 0 MUnchen eeh. bew. windstil -3 0.4 ürich eeh. bew. zo 2 1 Genève eeh bew. nno 2 3 0 Locairnr eeh. bew. windstil 4 0 Wenen eeh, bew. zzo 10 -1 0 Innsbruck nevel ozo 1 -6 0 Rome nevel windstil 10 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2