HAVOL1NE 30 BRYLCREEM Pas één West-Duits blad somde „misdaden van Breda" op -& CALTEX Met een enkel woord Agenda MAANDAG 12 DECEMBER Parlementslid Mende blijft maar pleiten voor de meest vulgaire misdadigers Dr Erich Mende, de militaire deskundige van de Liberale Bondsdagfractie heeft In het blad „Welt am Sonntag" opnieuw herziening van de vonnissen der in Breda opgesloten Duitse oorlogsmisdadigers verlangd. Hij heeft voorgesteld een gratie- commissie te benoemen, die uit drie Nederlanders en drie Duitsers zou bestaan, die door de regeringen zouden worden benoemd. „Wanneer wy willen bereiken, dat de kwestie-Breda niet verder oorzaak is van politiek ongewenste discussies, die niet dienstig zfjn voor het bondgenootschap der buurlanden in de Westelijke Unie en de NAVO, dan dienen wij van beide zijden tot zulk een stap bereid te zijn", aldus Mende. (Dit door de heer Mende gewenste doel kan op een eenvoudiger en in elk geval geestelijk-gezonder wijze bereikt worden dan door de vorming van een gratie commissie, namelijk wanneer de Duitsers e-I-n-d-e-l-ij-k eens rekening gingen houden met de nuchtere harde feiten, waarvoor velen hunner, Herr Mende voorop, blijkbaar nog altijd terugschrikken.... Red. L.D.) Hulde aan Socialistische „Neue Rhein Zeitung" De Liberale afgevaardigde beschuldigt Nederland ervan, dat het „de geringste vooruitgang" heeft gemaakt bij het ver lenen van gratie aan oorlogsmisdadigers en dat het voor dezen een hardvochtiger regiem handhaaft dan andere landen. De in Nederland gepubliceerde lijst van de 39 betrokken misdadigers be schouwt Mende als een bewijs, dat „in enkele gevallen tussen strafmaat en reden der veroordeling een opvallende tegenspraak bestaat". Mende herinnert er in zijn artikel zelf aan. dat hij twee jaren geleden in de Bondsdag een der gevluchte Bredase gevangenen ontging, zonder deze bij de politie aan te geven. Mende meent, dat intussen gebleken is hoe juist hij daarmee heeft gehandeld, aangezien Duitse gerechten op grond van Hitiers verordeningen(1) de uit Breda ontvluchte misdadigers asylrecht in Duitsland hebben toegestaan „Verschrikkelijke balans" Een der weinige bladen in West-Duits- land, die begrip tonen voor de Neder landse houding inzake de Bredase mis dadigers. is de Sociaal-Democratische „Neue Rhein Zeitung", die in een be schouwing over de kwestie het Duitse publiek verzoekt niet te vergeten, dat Gestapo. SD op SS in Nederland „een verschrikkelijke balans van mensen levens" achterlieten. Het blad wijst er op, dat het hier gaat om misdadigers, die na correcte gerechtelijke procedures zijn ver oordeeld en die niet slechter zjjn behan deld dan de Nederlanders, die zich aan dezelfde misdaden hebben schuldig ge maakt. Daarom gaat volgens dit blad de in Duitsland veelal gemaakte vergelijking met In Rusland tegen Duitsers gevelde vonnissen niet op. „Ook de Bondsrege- Met Kerstmis mag niemand ring is ervan overtuigd, dat in Breda geen onschuldige engelen zitten", aldus het Socialistische blad. dat tot dusver het enige is geweest, dat de misdaden van de zwaarst veroordeelde gevangenen heeft opgesomd. Belangrijke reis van Prins Rainier van Monaco. Prins Rainier van Monaco vertrok gisteren naar de Verenigde Staten voor een bezoek van twee maanden. Voor de inwoners van het kleine vor stendom aan de Franse Riviera is deze reis van groot belang in verband met mogelijke huwelijksplannen van hun vorst. De toekomstige status van heti vorstendom hangt namelijk van zulk een huwelijk af. omdat Monaco op basis van een in 1918 getekend verdrag een deel van Frankrijk zal worden indien Prins Rainier komt te sterven zonder dat er een troonopvolger is. Hierdoor zouden de inwoners van het vorstendom voor het eerst sinds de middeleeuwen Franse belastingen moeten gaan betalen en in het Franse leger hun dienstplicht moe ten vervullen. De prins, die uit Le Havre zal vertrekken aan boord van het Ameri-^ kaanse passagiersschip „United States", zal tijdens zijn verblijf in de V. S. mo gelijk een bezoek brengen aan president Eisenhower. Ook zal hij twee Ameri kaanse vrouwen ontmoeten, die hem enige tijd geleden in Monaco hebben bezocht. Een van deze vrouwen is de 20-jarige studente Joann Stork, die in het begin van dit jaar een bezoek aan Monaco bracht. De tweede is de film»- actrice Grace Kelly, die de prins be zocht toen zU onlangs voor het opnemen van een film in Monaco was. (Ingez. Med.-adv.) *Voor elk jaargetijde, bij elke weersgesteldheid. CALTEX PETROLEUM MAATSCHAPPIJ (NEDERLAND) N.V. 's-GRAVENHAGE eenzaam zijn. BINNENLAND Aan boord van het Franse zeeschip „Saint Jean", liggende aan de Sumatra- kade te Amsterdam. Is een 57-Jarlge haven arbeider uit Amsterdam, die bezig wai een vracht uit het ruim van het schip te takelen, onder een losgeschoten ijzeren plaat van 800 kg terecht gekomen en op slag gedood. Een andere havenarbeider, die eveneens in het ruim werkzaam was. werd door het vallende gevaarte licht gewond. Gisteravond is op de Zandvoorterweg by Aerdenhout een wlelrijdster. die de weg overstak, aangereden door een uit de richting Zandvoort komende personenauto en kort daarna overleden. Het stoffeiyk overschot van het slachtoffer, wier iden titeit nog onbekend is. is naar het Marine hospitaal te Overveen overge bracht. Een meisje, dat naast de chauffeur van de personenauto zat en door glas scherven lichte verwondingen kreeg, werd daar verbonden. Na een verbiyf van byna zes weken in haar vaderland is de ambassadeur van Pakistan, Begum Llaquat All Khan Zater dagavond per KLM-ljjnvllegtulg op Schip hol teruggekeerd. Zy sprak geruchten als zou zy mogelijk benoemd worden tot mi nister van Sociale Zaken in Pakistan tegen. By de Haagse politie is aangifte ge daan van diefstal van een pakje met 30 gouden horloge-armbanden, twee gouden armbanden en twee gouden colliers, ter waarde van f 3000. Dit pakje was Dinsdag J.l. op Schiphol uit Milaan aangekomen en bestemd voor een Haagse Juwelier. Het is echter verdwenen. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff en de minister van Maatschappeiyk Werk, mr F. J. F. M. van Thlel, hebben Zaterdag middag een bezoek gebracht aan de woon oorden Horst-Amerlca en Grlendsveen. In deze woonoorden zijn de eerste groepen van de 250 gezinnen uit de Oostenrykse en Italiaanse vluchtelingenkampen tijde- lijk ondergebracht, voordat zy hun defini tieve plaats in de Nederlandse samen leving zullen Innemen. In het Gemeentemuseum van Arnhem ls Zaterdagmiddag officieel de tentoonstelling „Grafiek I" geopend, om vattende het werk van Nederlandse kunstenaars, geboren tussen 1850 en 1870. Het ligt in het voornemen in enige jaar lijkse exposities telkens tegen Kersttijd dc grafische kunst In Nederland van de laatste 75 Jaar te laten zien. Op uitnodiging van het Instituut voor Internationale betrekkingen te Brussel heeft prof. mr F. J. F. M. Duynstee van daag in het gebouw van het Instituut ,,De nieuwe Nederlandse grondwetsartikelen be treffende de buitenlandse betrekkingen" besproken. Gisteren is uit Mülheim aan de Ruhr de grootste vacuumtoren van Europa, de 37.5 meter lange „Goliath", die 230 ton weegt en die bestemd ls voor de rafflna- deryen van de B P.M. in Pernis, zijn reis naar Nederland begonnen. Hy wordt vla het Ruhrkanaal en de Rijn naar Rotter dam gesleept. Een 31-jarige importeur uit Amster dam ls door de Haagse zedenpolitie aange houden wegens het importeren van porno grafische lectuur. Zyn aanhouding is het gevolg van een contröle van een vijftal tljdscnrlftenwlnkels die de zedenpolitie Woensdag J.l. hield BUITENLAND De Deense premier, Hansen, heeft een uitnodiging van de Sovjet-Russische rege ring om een bezoek aan de Sovjet-Unie te brengen, aanvaard. Het ligt in de bedoe ling, dat Hansen het bezoek in Maart brengt Hansen, die tevens minister van Buitenlandse Zaken ls. verklaarde naar aanleiding van dit bericht, dat hy, even als de Zweedse en Noorse premier van mening ls, dat persooniyke contacten xMittlg zyn. Dronkemannen achter het stuur AUTO OP ZOLDERSCHUIT. Zaterdagavond omstreeks half elf reed een 21-jarige Hagenaar als bestuurder van een personenauto met grote vaart van de Mauritskade. Op de hoek van de Frederikstraat kwam hij in botsing met een andere personenauto en daarna met nog drie daar geparkeerd staande wa gens. Er kwam geen persoonlijk letsel voor, maar wel zware schade aan de auto's. De politie constateerde, dat de bestuurder onder drankinvloed ver keerde en hield hem de nacht ter ont nuchtering In het politiebureau. In plaats van links, reed een 42-jarige inwoner van Wassenaar des nachts rechts langs het brugwachtershuisje aan de Lijnbaan te Den Haag. Aan die zijde liep geen weg, maar lag slechts water. De automobilist, die beschonken was, ming aan het groeien voor uittreding had geluk, want in deze gracht lag een van hun land uit de Ver. Naties als deze zolderschuit. Op deze schuit kwam de organisatie voort zou gaan met „het on- auto net op tijd tot stilstand met één dermtjnen van haar beginselen door ze wiel boven het water.De man kon daar- prijs te geven voor goedkope schikkin- I na zyn roes uitslapen in het politie- gen". bureaua Tocli een veto van Nat. Cliina tegen Buiten - Mongolië De Veiligheidsraad heeft Zaterdag ge. sproken over toelating van achttien nieuwe leden. Men slaagde er niet in tot overeenstemming te geraken en ging tot Dinsdag uiteen. Een woordvoerder van het Chinees- Nationalistische ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren te kennen gegeven, dat er „geen wijziging" is ge komen in het voornemen van de rege ring van Tsjang Kai-sjek op Formosa door gebruikmaking van zyn veto-recht in de Veiligheidsraad Buiten-Mongolië uit de V.N. te houden. Volgens het in vloedrijke blad „Chinpnews" in Taipeh, de hoofdstad van Formosa, is er bij veie goed-ingelichte Chinezen in de Natio- nalistisch-Chinese hoofdstad een stem Nederlandse emigrant gedood DOOR POLITIE VAN NEW JERSEY Een jonge Nederlandse emigrant is Zaterdag door de politie van Paterson in New Jersey (V.S.) neergeschoten omdat hij gevlucht was nadat hij een politie-auto de pas had afgesneden. De 23-jarige Hendrikus Johannes Schoots werd op slag gedood door een kogel tussen de schouderbladen. De politie zette de auto van Sohoots enige huizenblokken ver achterna toen Schoots plotseling de macht over zijn stuur verloor en de wagen tegen een paal opbotste. Schoots klom uit het wrak en zette het op een lopen, waarop zeven „waarschuwingsschoten" door de politie-mannen werden gelost. Doch tot him ..verrassing" zagen zij Schoots plot seling voorovervallen. Schoots, die in Paterson het beroep van huisschilder uitoefende was afkom stig uit Amersfoort waar zijn ouders, zijn drie broers en zijn zuster wonen. Hij emigreerde zes maanden geleden naar de Ver. Staten en woonde samen met een andere Nederlandse emigrant Ti- motheus A. Sart. Volgens de politie had Schoots de vo rige avond de auto van zijn vriend zon der diens toestemming geleend. Op hem werd een verlopen rijbewijs gevonden. De plaatselijke politie bestempelde het gebeurde als een „ongeluk", doch de Of ficier van Justitie Fusco gaf twee van zyn ondergeschikten en een detective be vel een onderzoek te doen naar „de mo gelijke aanwezigheid van misdadige in tentie" bij het dodelijk ongeluk. (Ingez. Med.-adv.) de natuurlijke glans van gezond haar BRYLCREEM geeft een fraaie, natuurlijke glans aan Uw haar BRYLCREEM kleef. niet. plakt niet. droogt het haar niet uit BRYLCREEM houdt Uw hoofdhuid fris en gezond, voorkomt I 'S WERELDS MEEST VERKOCHTE HAIRDRESSING Beecham NederlandN.V. voor EngrotJaeq. Mot N.VAmsterdam Schotel en paneel ontvreemd uit Frans Halsmuseum Haarlem Heeft de dader zich laten insluiten? (Speciale berichtgeving) De heer Hendrik Pieter Baart, direc teur van het Frans Hals Museum te Haarlem kwam Zondagmorgen tot een onaangename ontdekking, toen hij in ziln museum kwam om wat op te zoe ken. Uit ziin verzameling was verdwe nen een zilveren plooischotel uit 1649 en een paneeltje uit 1526. Het is niet uitgesloten dat iemand zich Zaterdag heeft laten insluiten en dat hy langs de achterzijde het museum heeft ver laten. De zilveren plooischotel, ook wel La vaboschotel genoemd, is er een van bij zondere waarde omdat hij dateert uit het jaar 1649 en een fraai exemplaar van zilversmeedwerk ls. De maker ervan is Pieters Corneliszoon Ebbekin. die in de 17e eeuw in Haarlem woonde en werkte. Hij heeft vele zilveren voorwerpen ge maakt. waarvan er nog enkelen bestaan. De zilveren plooischotel is in 1948 door de gemeente Haarlem ter plaatsing in het Frans Halsmuseum aangekocht. Hij was in het bezit van een kunsthandelaar. Voor een museum ls de schotel een be langrijk bezit en vooral voor een Haar lems. omdat de maker een Haarlemmer was. De heer Baart schatte de waarde op ongeveer f. 2500 en het is te ver wachten dat hij verkocht wordt. Het zou te betreuren zijn als dit fraaie werk verloren zou gaan door omsmelting. Mis schien krijgt men er niet meer dan f. 30 voor. Deze schotel die ovaal van vorm is en 45 bij 37.5 cm meet is zeer sober van uitvoering en geïnspireerd op de oud-Delftse schilpschalen (de zgn. plooi- of zonnebloemschotels). Aldus ontleent de schaal haar schoonheid niet aan rijk drijf- of ciseleerwerk doch aan de voor name eenvoud der rondgedreven schilp- vormen. die het licht op levendige wijze weerkaatsen Het verdwenen paneeltje was van een onbekende schilder en stelt voor Katrijn Gerntsdochter. Het hing naast een ander paneeltje voorstellende Floris van Adrichem. de man van Katrijn Gerritsdochter De paneeltjes zijn geplaatst in de Scorezaal het rech ter is verdwenen. Toen de heer Baart in deze zaal kwam zag hij het spiraal waaraan het paneeltje bevestigd was. hangen. Het paneeltje is eigendom van het Sint Elisabethsgasthuis te Haarlem en in 1872 in bruikleen aan de gemeente Haarlem afgestaan. Nadat de directeur de vermissing had ontdekt heeft hij zich in verbinding ge steld .met de Haarlemse politie. In het museum zijn geen sporen van braak ontdekt. Wel vond men aan de achterzijde een raam geopend, welk raam altijd gesloten is. Hieruit meent men te kunnen concluderen dat het niet uitgesloten is dat iemand zich Zaterdag heeft laten insluiten. Toen het donker was heeft hij zich waar schijnlijk naar de expositiezaal bege ven waar hij door het raam op het platje is geklommen. Via de muur aan het Klein Heiligland is hy op straat gekomen. Zuiveringsactie op Cyprus Circa 600 Britse commando's hebben Zondag in het berggebied van Zuid- West-Cyprus, waar zojuist de eerste sneeuw gevallen is, een grote zuiverings operatie ondernomen om wapenopslag plaatsen en verdachte personen op te sporen. In dit gebied zyn onlangs by overvallen van verzetslieden drie Britse militairen gedood. Kr zijn twee mannen aangehouden. De ene werd gewond, toen hij trachtte door een afzetting te komen. Hij bleek een vuurwapen te dragen. Ook de tweede ge. arresteerde was in het bezit van een vuurwapen en munitie. Voorts zijn in een grot een brengun en een geweer gevonden. In Famagusta en Athalassa, ten Zui den van Nicosia, zijn Zondag zeven bom men ontploft, waardoor echter alleen materiële schade werd aangericht. In een school in Nicosia zijn een handgra naat, een brandbom, wat ontplofbare stoffen en lont en een aantal Inktpotten gevuld met explosieven aangetroffen. Onderwijzeres te Hardenberg sloeg jongen Hersenschudding na oorvijg op school? (Speciale berichtgeving) Het plaatsje Hardenberg in Overijssel dat enige jaren geleden nogal in op spraak Ifwam, doordat de politie er scherp moest optreden tegen baldadig heid en onzedelijkheid van de jeugd, staat weer eens in het centrum van de belangstelling. De Rijkspolitie te Hardenberg stelt op het ogenblik n.I. een onderzoek in naar een klacht die by haar is inge diend tegen een 50-jarige onderwijze res van de openbare school, die een leerling zó zou hebben geslagen, dat hy (vermoedelijk) een lichte hersen schudding opliep. De feiten zijn, naar wij vernemen, de volgende Samen met enkele andere kinderen moest vorige week de elfjarige Martin Eggenjoor schoolblijven, omdat hij zijn taalles niet kende. Tegen half vijf die middag kwam de jongen, begeleid door zijn ouder broertje, huilend thuis. Hij is weer op zijn fiets gestapt, maar er gens in het dorp is hij, omdat hij niet verder kon, tegen een boom gaan staan huilen. Een stadgenoot heeft de jongen toen thuis gebracht, waar de huisarts vaststelde, dat de jongen zeer waar schijnlijk een lichte hersenschudding MAANDAG. De Doelen: Leldse Amateur-fotografen- vereniglng. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O ABC-cabaret „De Kat van huls" 8 uur nam. DINSDAG. Steenschuur 46: SDr. K. C. van Oos- sanen over „Gods passiespel in de woes tijn" 7.30 uur nam In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Middenstandsbond. Spreker W. van Iepen- daal. 8 uur nam. Rehoboth 8 uur nam. A.R.-Kiesvereniging wyk I. Zondag is een einde gekomen aan het bezoek van 17 dagen dat Koning Saoed van Saoedl-Arabië aan India heeft ge bracht. In Nieuw Delhi ls een gemeen- schappeiyk communiqué uitgegeven. waar- In Koning Saoed en premier Nehroe zich uitspraken voor een „vreedzame en niet- milltante" benadering van kwesties die de wereld verdeeld houden. In Baltimore heeft een man in een vlaag van waanzin met een bijl een vrouw onthoofd en hiermee eveneens een kind gedood. Vervolgens schoot hy een derde persoon dood en verwondde hij twee anderen. Tenslotte maakte hij een einde aan zyn leven. In WoronesJ (Sovjet-Uniezal een standbeeld van Czaar Peter de Grote worden opgericht. Het ls het eerste monu ment voor een Czaar sinds de revolutie. Peter de Grote heeft ln 1695 ln WoronesJ een scheepswerf en een fort gebouwd. 43 Japanse oud-mllltalren en burgers zyn Zondag in Japan teruggekeerd na een gevangenschap van tien Jaar ln de Sovjet- Unie. Dit ls het vyfde transport van Ja panners uit de Sovjet-Unie van de laat ste tyd. Sovjet-Russische Instructeurs zyn De herdenking van liet 290-jarig België zaï het volgende jaar ais eerste bestaan van het Korps Mariniers werd in Rotterdam o.m. gevierd met een grote parade, welke werd afgenomen door voor het Stadhuis opgestelde autoriteiten.Op de voor grond Minister Staf en daarachter v.l.n.r. de voorzitter van de K. r. K.. de heer K. P. van der Mandele. bur gemeester Van Walsumde Korps commandant, generaal majoor H. O. van Romswinckel. en de com mandant zcestrijdkrachtcn vice- admiraal Burghart. land ter wereld automatische telefoonver bindingen met het buitenland krijgen. In April wordt de eerste verbinding tussen Brussel en Parijs geopend. De inwoners van Brussel zullen ook automatisch met Den Haag, Rotterdam en Amsterdam kun nen telefoneren. Voorts wil men automa tische verbindingen tot stand brengen tussen Brussel en Zwitserland en enige Duitse steden. Maarschalk Tito van Joego-Slavlë is Zondag aangekomen ln de havenstad Assab aan de Rode Zee. vanwaar hij over land naar Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië, reizen zal. In de berg BUllngen, ten Noordoosten van Göteborg (Gothenburg) ln het Zuiden van Zweden, bevinden zich uranlumlagen, die behoren tot de rykste ter wereld, aldus de Zweedse geoloog Josef Eklund. Hy voegde daaraan echter toe, dat het ura- niumpercentage van de ertsen ln die berg zo laag ls. dat uraniumwlnnlng. gezien de huidige pryzen op de wereldmarkt, niet lonend is. De berg ligt ln de provincie Vastergötland West-Gotenland) ten Zui den van het Venermeer. Een 72-Jarlge Amerikaanse dame. Ethel Richardson, heeft Zaterdagavond de begonnen "met de opleiding van vliegers grootste prijs, die tot nog toe ln een tele- voor de Oostenrijkse luchtmacht. Voor ditvisieshow ls gewonnen, verdiend door ln doel zouden vier lestoestellen van het type i het programma „De grote verrassing" met Yak, die door de Sovjet-Unie aan net succes een ïyst van vragen over volks- Oostenrykse leger waren geschonken, ge- liederen te beantwoorden. Zy kreeg 100.000 brulkt worden. dollar. De Amerikaanse minister van Defen sie. Charles Wilson, heeft Zaterdagavond medegedeeld, dat men bezig ls aan een aanzienlijke uitbreiding" van het pro gram voor ontwikkeling van gelelde pro jectielen. die een grote en middelgrote actieradius hebben. De uitbreiding van het program ls bedoeld om de V.S.. op voor rangsbasis. een groep van projectielen te verschaffen, die. met andere middelen, elfectieve wapens ter afschrikking van mogeiyke aanvallers zyn, doordat zij de kracht van de strydkrachten aanzienlijk vergroten, aldus Wilson. Schouwburg: K. en O ABC-cabaret .De Kat, van huls" 8 uur nam. Stadszaal (RleLne zaal): Ned. Chr. Reis - ver. Filmavond firma van Houten 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr A. Klasens over .De longste ooeravlneen ln EgVDte" 8 uur nam De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spt -trof l. S. Palmer over de menseh:ke vooruitgang en bestemming. 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret „De kat van huls". 8 uur nam. Stadszaal: My. voor Toonkunst. Liederen- avond Nan Merrlman, 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing dr Mulock Houwer over Kinderbescherming, 8 uur nam. „Over 't Hoff" (Gerecht 10): Kerstwy- ding Splrltisch Genootschap. 8 uur nam. Recreatiezaal H.C.W. Zoeterwoudse- weg). Alg. Bond van Ouden van Dagen. Feestavond aangeboden door .De Stalen Band" 7 3/4 uur nam. Gulden Vlies: Ledenvergadering Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2 Vb uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Voorlichtingsavond emigra tie naar Australië door Gew. Arbeidsbureau 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret „De kat van huls". 8 uur nam. Geref. Kerk Oude Vest: Heropening ge restaureerd kerkgebouw 7.45 uur nam. Lakenhal: Conoert Collegium Muslcum. 8 uur nam. wykgebouw Levendaal: Kerstfeestviering Ned. Cnr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): „Con Amore" voert Welhnacht6oratorium uit van J. S. Pach. 8 uur nam. In den vergulden Turk Kerstbijeen- kom&t Nederl. EK. Middenstandsbond. 8 1/4 uiur n'axz had. Het broertje van Martin verklaarde toen, dat de juffrouw op school Martin vreseiyk geslagen had. Ook de andere kinderen uit de klas legden deze verkla ring af. De onderwijzeres ontkent niet dat zij heeft geslagen, maar de klap zou niet hard zijn aangekomen. De Rijkspolitie onderzoekt nu in hoe verre de hersenschudding te wijten kan zijn aan deze oorvijg of mogelijk een ge volg kan zyn van stoeipartijtjes op het schoolplein. Wy vernamen van de Rijkspolitie, dat deze klacht zeer ernstig wordt onder zocht. In het plaatsje zelf is dit incident iets dat de gemoederen nogal bezighoudt, vooral ook omdat het gebeurde op de enige openbare school in het stadje, waar een zeer groot aantal bijzondere scholen zijn. De Harmonie: Filmavond Ned. Ver. Ex- pogé. 8 uur nam. Schouwburg: K, en O. A.B.C.-cabaret „De kat. van huls" 8 uur nam. ZATERDAG. Levendaal 1Contactbijeenkomst, me dewerkers Hulshoudelllke en Gezlnsvoor- licbting. 8 uur nam. Gymnasium (aula): Nieuw-Guinea- avond voor soholleren. Sprekers dr T. D. Brongersma en Ir J B. Gandjean. 7'/2 uur nam. ZONDAG Rapenburg 6: Hum Verbond. Spr. me vrouw mr H. SingerDekker. 10% uur voorm. BIOSCOPEN: Luxor. „Ik wil mijn kind terug" (Die Ratten). 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Het meisje van bulten" (The country glrl), 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo, „Attila". 7 en 9.15 uur. 9.15 uur. 18 Jaar. Werkdagen 2.: Zondag 2.30. 4.45, 7 en Casino. „Gejaagd door de wind", 14 Jr. Alle dagen 2 en 7.30 uur. Rex. „De wraak van het monster", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „De 7e sluier". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Telefoon 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8. Tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s 1 «s tr3 Helsinki zwaar bew no 4 -19 0.6 Stockholm onbewolkt windstil -H 0 6 Oslo nevel no 1 wzw 3 0 Kopenhagen onbewolkt -8 0 Aberdeen onbewolkt windstil -9 0 Dublin geh. bew. oao 12 6 10 Londen licht bew. ozo 6 3 11 Amsterdam onbewolkt o 4 -2 0 Brussel mist O 4 -1 2 Parys regen ono 6 3 1 Bordeaux geh. bew. zo 3 9 0 Grenoble mist windstil -2 0 Nice geh. bew. nw 2 9 0 Berlijn nevel nnw 1 -3 0 Frankfort onbewolkt no 4 -1 05 München sneeuw ono 2 -2 17 Zllrich regen nnw 2 0.7 Genéve nevel windstil 5 0 Locarno onbewolkt ono 1 -3 0 Wenen zwaar bew windstil 0 1 Innsbruck' sneeuw o 2 -0 4 Smit ewaer bew. z 4 11 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2