2de MEISJE Fijne Dessert 875 P. STAR Kantoorbediende (Vrl.) Brieven op advertenties j onder nummer Mevr. A. v. Gilse - v. Geldermalsen (70 jaar) hartelijk gehuldigd 'tm '■HL. 11 lekkere koffie 1 Rood-Merk Paars-Merk Moccona 235 BIESIOT'S LUNCHROOM, Donkersteeg 7, vraagt een net voor de afwas en bijkomende werkzaamheden. Maandag en Zaterdag voor hele dagen, overige werkdagen alleen des middags, sluitingsuur gelijk aan winkel. Zich te melden aan bovengenoemd adres Telefoon 20977. ZATERDAG is onze zaak wegens sterfgevallen GESLOTEN. De Genestetstraat 46 - Leiden Bij het KERKELIJK BUREAU der HERV. GEM. te Leiden is plaats voor een Leeftijd 18 jaar. Kantoorervaring vereist. Liefst MULO-diploma en typen. Sollicitaties te richten aan bovengenoemd bureau Pieterskerkhof 1519, Leiden. |l!>ll!ll!llll!!l|||llllllllllllll!llllllll!llll!ll!lll!ll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||imiinnilllllllllllllllllllllllllllllltlltllllli^ Vermeldt het juiste nummer op de enveloppe! Jagelijks ontvangen wij brieven op advertenties waarop het nummer van de betreffende adver tentie ontbreekt. Dit geeft aanleiding tot veel vertraging en kan oorzaak zijn, dat de inge zonden brief zijn bestemming te laat of in het geheel niet bereikt Men gelieve er dus voor zorg te dragen, dat het luiste nummer, dat in de advertentie voorkomt duidelijk links boven op de enveloppe wordt vermeld. VRIJDAG 9 DECEMBER Noordivijhs vrouw van het jaar Gewaardeerde arbeid op philantropisch gebied Op de receptie ter gelegenheid van haar zeventigste verjaardag viel mevr. A. van GilseVan Geldermalsen gis termiddag een hartelijke huldiging ten deel, waarbij haar van vele zijden dank werd gebracht voor haar voortreffelijke arbeid op liefdadig en sociaal terrein. Reeds in de eerste wereldoorlog, toen zij nog Rotterdamse was, trok mevr. Van Gilse zich het lot der gewonde militairen aan. die in transporten via genoemde havenstad werden vervoerd. Krachtig gesteund door haar man. wijlen de heer Van Gilse. hoofdinspecteur van politie te Rotterdam, trachtte zij het leed der ver minkten te verzachten. Deze eerste stap op philantropisch ge bied, werd door vele andere gevolgd. Als er een taak vervuld moest worden bij dergelijke arbeid stond mevr. Van Gilse steeds vooraan. Na de pensionnering van de heer Van Gilse vestigde het echtpaar zich om streeks 1930 te Noordwijk, de plaats waar zij voorheen hun vacantie plachten door te brengen. En zo mocht ons dorp jarenlang de vruchten plukken van haar zeer gewaar deerde arbeid, als presidente van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis, als presidente van de afd. Noord- wijk van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, als bestuurslid van de afd. Noordwijk van het Rode Kruis en van andere vereni gingen, die zich het lot hunner medemen sen aantrekken. De druk bezochte receptie, welke ge houden werd in villa „Miramare" aan de Atjehweg, was georganiseerd door een huldigingscomité. VELE GELUKWENSEN Onder hen. die de jarige geluk kwamen wensen merkten wij op burgemeester mr G. F. W. van Berckel, wethouder G. Vogelaar, de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, de gemeente-ontvanger, de heer A. Dekker, de inspecteur van politie, de heer P. Verhoef, verschillende doktoren en andere vooraanstaande figuren uit deze gemeente, alsmede een deputatie van de Vakschool voor Meisjes te Leiden. Zeer hartelijk werd mevr. Van Gilse toegesproken door de voorzitster van het huldigingscomité, mevr. A. GroenNieu- wenhuizen Segaar. Wethouder G. Vogelaar voerde het woord als 2e voorzitter van de afd. Noord wijk van het Groene Kruis. Genève of niet (Telegrafisch van onze correspondent in Djakarta) Wij hebben de woordvoerder van het Indonesische Ministerie van Buiten landse Zaken het berioht voorgelegd waarin van Nederlandse zijde werd mee gedeeld dat de aanduiding van Genève als plaats van voortzetting der confe rentie tussen Indonesië en Nederland geen onderdeel vormt van het gemeen schappelijk communiqué. Genève was namelijk wél genoemd in het op het zelfde tijdstip in Djakarta uitgegeven gemeenschappelijk communiqué, zowel in de Indonesische, als in de Nederland se en de Engelse Versie. Namens de woordvoerder werd op een vraag om inlichtingen geen recht streeks antwoord gegeven. Verklaard werd „dat de Indonesische regering zich stipt zal houden aan het Woensdag in Den Haag en Djakarta uitgegeven ge meenschappelijk communiqué en niet zal afwijken van de inhoud daarvan". Mr Boerhanoeddin van de Nahda-toel Oelama-fractie heeft medegedeeld, dat zijn partij de positie van de Indonesische delegatie, die onderhandelingen met Nederland gaat voeren, niet wenst te bemoeilijken. Hij weigerde verder in te gaan op de vraag, hoe de eigenlijke hou ding van de N.O. is ten aanzien van de Nederlands-Indonesische besprekingen, maar herhaalde, dat de N.O. de delega tie niet in de weg wil staan. Hij getuigde van de waardering voor de activiteit van mevr. Van GilseVan Geldermalsen. Namens het bestuur en de enkele dui zenden leden der Kruisverenigingen wenste hij de jarige op haar hoge leeftijd nog veel kracht toe om haar philantro- pische arbeic' te kunnen verrichten. „Voor het bestuur staat onomstotelijk vast, dat U Noordwijks vrouw van het jaar bent. Gü hield de fakkel der naastenliefde hoog, niet om geprezen te worden, maar uit roeping om de lijdende mensheid te helpen", aldus de wethouder. In dit verband citeerde hjj het Bijbelwoord: Wat gij aan een van deze hebt gedaan, hebt gij aan Mij gedaan. De heer Vogelaar besloot met de wens, dat het mevr. Van Gilse gegeven zou worden nog vele goede jaren te be leven en overhandigde haar namens het Groene Kruis een enveloppe met inhoud. Mevr. Van AnrooyDe Kempenaar uit Den Haag, presidente van de Ned. Ver. van Huisvrouwen bracht eveneens haar gelukwensen over en schetste het vrien delijk karakter van de jarige. Als symbool van het geschenk, dat nog komen zou, bood zij mevr. Van Gilse bloemen aan. Verder werden felicitaties overgebracht door dr J. Niemeijer namens het Kraam- centrum, door dr J. W. Noteboom, bur gemeester van de gemeente Voorburg namens het Gewest Zuid-Holland van het Groene Kruis en door een afgevaar digde van het bestuur van het Gewest Zuid-Holland van de Ned. Ver. van Huis vrouwen. In haar dankwoord herinnerde mevr. Van Gilse er aan, dat zij het werk niet uit verpozing had gedaan, maar voor het goede doel. Zij was allen zeer erkentelijk voor de vriendelijke woorden en de ge schenken. 's Avonds bracht „De Echo der Duinen" haar een serenade. Premie huispersoneel wordt 4 De premie voor de wettelijke zieken geldverzekering van het huispersoneel wordt van 3% gebracht op 4%. Voor het eerst wordt deze premie in rekening gebracht bii de nota over het iaar 1955 die in de loop van 1956 aan de werk gevers van huispersoneel wordt toege zonden. Dit besluit is genomen door het be stuur van de Bedrijfsvereniging voor Detailhandel en Ambachten waarbij sinds 1 Januari 1953 de werkgevers van huispersoneel zijn ingedeeld, voorzover zij geen bedriifspersoneel in dienst heb ben en hiervoor elders ziin aangesloten. OEGSTGEESi Boeven en madeliefjes Boeven en Madeliefjes" was de titel van de komische thriller in drie bedrij ven door George Batson, welke door „Kunst en Genoegen" gisteravond in het Patronaatsgebouw werd opgevoerd on der regie van de heer H. W. de Bruyn. Zowel de zaal als de spelers van K. en G. zullen, door dit stuk te kiezen, on getwijfeld aan deze opvoering genoegen hebben beleefd. Wel was het spel door de vele handelingen vrij moeilijk te spe len, doch erkend moet worden dat men zich er goed doorheen sloeg, vooral als in aanmerking wordt genomen dat men wel enigermate gehandicapt was door de gebrekkige toneelaccomodatie. Mevrouw Jansen heeft als de hoofd rolspeelster (de dame met de madelief jes) zich voortreffelijk van haar moeilij ke rol gekweten, al moet worden erkend, dat de „boeven" het haar nogal gemak kelijk hebben gemaakt. Hun spel was op enkele uitzonderingen na nogal onbe holpen. Onze indruk is dan ook dat de dames ditmaal het leeuwendeel van het succes hadden. K. en G. 'heeft met deze opvoering het seizoen goed ingezet. De burgemeester, alsmede overste J. Focke hadden be- SCHOUT-BIJ-NACHT H. TICHELMAN Kapitein-ter-zee H. Tichelman, direc teur van het Loodswezen in het derde district te Amsterdam die benoemd is tot directeur-generaal van het Loods» wezen, is per 1 Januari 1956 bevorderd tot schout-bij-nacht. Onder commando van de nieuwe gezagvoerder, kapitein J. Roos, uit Was senaar, die tot voor kort gezagvoerder op het m.s. „Indrapoera" was, zal het m.s. „Sibajak" van de Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd als laatste Neder landse emigrantenschip van dit jaar op Dinsdag 13 December a.s. met emi granten vertrekken uit Rotterdam, via het Suez-kanaal, naar Australië, waar het schip de havens van Fremantle, Melbourne en Sydney zal aanlopen. Nederlands gezant te Havana Naar wij vernemen kan de benoe ming tegemoet worden gezien van jhr mr G. R. G. van Swinderen. gezant te Monrovia (Liberia) tot Nederlands ge zant te Havana. OETOYO RAMELAN BIJ MINISTER VAN THIEL. De ambassadeur van Indonesië, mr van Thiel. te diens departement. Oetoyo Ramlaen. heeft een bezoek ge bracht aan de minister van maat schappelijk werk. mr van Thiel. te diens departement. Op ons bureau ligt ter inzage de passagierslijst van het m.s. „Johan van Oldenbamevelt', dat op 26 November jl. uit Tandjong Priok naar Amsterdam vertrokken is. richt van verhindering gezonden. Wel waren als genodigden aanwezig wethou der J. den Ouden en enkele bestuursle den der Oranjevereniging. BURGERLIJKE STAND Geboren: Karollne M. C., dr van J. H. Visser en C. J. Zeestraten: Wllhelmlna H., dr van J. van Weeren en H. van den Eykel; Cornells J. J.. zn van H. C. Meijer en G. Heermans; Nicolaas, zn van D. Zijlstra en M. van Egmond. Ondertrouwd: J. Hronda, 32 jr en C. M. van Nispen, 36 jr. Getrouwd: F. M. Bresser en L. M. G. Elshof. Overleden: W. Star. WASSENAAR Raadsagenda De gemeenteraad komt Woensdag a.s. in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt: Onderzoek ge meentebegroting en bedrijfsbegrotingen 1956. Verlaging straatbelasting; Aanbie ding bedrijfsrekeningen 1954. Aanbie ding gemeenterekemng 1954. Goedkeu ring rekening Maatschappelijk Hulpbe toon 1954. Voorziening in de behoefte aan kasgeld (tot 2 millioen voor 1956) Wijziging legesverordening (verhoging voor jachtakten). Wijziging ziektekos tenvoorziening voor Ambtenaren I.Z.A.- regeling Subsidie voor maatschappelijk werk in Zuid-Holland (afwijzend advies t.a.v. gevraagde verhoging). Subsi diëring kinderuitzending (verhoging) Subsidie R.K. vacantiecentrum (afwij zend advies). Subsidiëring muziekver enigingen (verhoging voor Excelsior). Subsidie Nutsbibliotheek (f 1500 voor 1956). Subsidie aan de Stichting Het Na tionaal Rheumafonds (lx f. 250)Verbe tering kantoorruimte bureau huisves ting (kosten f. 4.500). Benoeming per soneel lagere scholen. Benoeming vak onderwijzer muziek en zang. Vaststel ling aantal wekelijkse lesuren vakonder wijs 1956. Beschikbaarstelling bedrag per leerling voor het lager onderwijs 1956, Drie aanvragen ingevolge art. 72 L.O. wet 1920. Herziening salarissen personeel kleuterscholen (verhoging). Subsidie aanvullend programma Mater Amabiliscursus. Uitbreiding leerplan Nijverheidsschool voor meisjes met Zonnebloemcursus (goedkeurend advies). Verkoop oude Magirus brandspuit (voor f. 1.050). Vervanging politiemotorrijwiel en -mobilofoon (kosten f. 7.500). Ver hoging gastarieven i.v.m. bouw bolgas- houder (1 cent per m3). Subsidiever zoek Humanistisch Thuisfront (afwij zend advies). Subsidie Prot. militair tehuis in Katwijk (afwijzend advies). Riolering Backershagenlaan en Schouw- weg en rioolpompstation (kosten f. 349.275). Verplaatsing schuur en aan leg tuin i.v.m. bouw woonhuis nabij de Wassenaarse 'molen (aan de Grave- straat kosten f. 14.520). Benoeming be stuurslid Wassenaarse Bouwvereniging. Wijziging bouwverordening. Straatna men. AANRIJDING De 59-jarige mevr. P. Rutten uit Sim - pelveld, die een bezoek aan haar in de St. Ursula Kliniek verpleegde man had gebracht-, stak op onvoorzichtige wijze de Rijksstraatweg over, werd door een auto aangereden en liep een bloeduit storting in haar rechterbeen op, terwijl zij klaagde over pijn in haar rug. Zij werd in voornoemde kliniek opgenomen. Kostprijsberekening melk In café Van der Zalm werd door de Holl. Mij van Landbouw, afd. Wasse naar en Voorschoten, een vergadering belegd, waarin de heer N. J. W. Olie man uit Leidschendam sprak over de kostprijsberekeningen van de melk. De voorzitter van de afdeling Voor schoten, de heer A. van Santen, leidde de spreker in. De heer Olieman besprak in de eerste plaats de stichting van het Landbouw- Economisch Instituut, waarvan thans de opdrachtgevers zijn het Landbouw schap en het Ministerie van Landbouw. Bij het LE.I. zijn nu ingeschreven 434 bedrijven, waarvan alle inkomsten en uitgaven nauwkeurig moeten worden op gegeven. Hieruit wordt een rapport op gemaakt voor de richtlijnen van de kostprijs. Onderscheid moet worden gemaakt tussen richtlijnen en afspraken, van welke laatsten spreker o.a. noemde de pacht, de beloning van de bedrijfs leider en de stroprijs. Meer uitvoerig besprak de heer Olieman het loon van de boer over overuren, de berekening van het veevoer en het onderhoud van de gebouwen, waarna hij de berekening van de opbrengst vlees en melk toelicht te. Aan de hand van kaarten van het L.E.I. gaf hij nog in het kort een over zicht van de verschillen ln de kostprijs van melk op diverse bedrijven, opbrengst hooi en gebruikt krachtvoer. Verwacht wordt een stijging van de lonen. De boer zal dit op de een of an dere manier moeten opvangen, b.v. door melkmachines. Er werden vele vragen gesteld. Aanbesteding bouw e.l. schoei In het bureau van gemeentewerken werd aanbesteed de bouw van een openbare lagere school in Deyleroord. Van de 22 inschrijvers was de laagste JNiersman te Voorschoten met 1203.000 en de hoogste N.V. Nollen te Den Haag met f269.000. Voorts werd ingeschreven als volgt: A. de Waard. Katwijk aan Zee f207.950. fa L. de Best en Zn. Katwijk aan Zee f 215.520, fa Vogels en Zn. Was senaar f 216.800, fa Verdoes en Vooys, Katwijk aan Zee f 218.000. fa C. G. Waleveld en Zn. Haarlem f220.080. C. Kuiipers. Hoogwoud (N.H.) f221.240. A. J. Langeveld. Leiden f 226.622, G. W. Se- bregts en Zn. Bloemendaal f227.000. A. v. d. Oever. Leiden f229.000. M. Kool. Warmond f229.343, fa Kloppers en Zn Schiedam f229.500. N.V. Nat. Bouwbe drijf. Den Haag f 233.910, C. Boel. Voor burg f234.900. Mij Duraco. Oss f235.000, A. J. Hartman. Den Haag f236.000. L. Schroder. Wassenaar f 236.000, Gebr. Oostrom en Langeveld. Alphen aan de Riin f246.000. Chr. Overdevest. Riinsa- terwoude f 249.200. Mij Erica. Den Haag f249.500. K. Bakker. Rilswiik f266.600. De gunning werd aangehouden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Franclscus N. M.. zn van C. Berbee en M. F. J Verdegaal: Dicky, dr van W. Goedhart en M. de Jong; Maria J. A., dr van J. Knilnenburg en W. C. T. van der Holst; Maria A., dr van A. J. M. van Spronsen en A. C. Remmerswaal Theodorus P. zn van G. W. Vogels en J. H. W. van der Klaauw: Joseph P.. zn van F. J Schouten en M. T. J. Balier: Elisa beth C. J.. dr van J. P. van der Kroft en C Hlebendaal. Ondertrouwd: P A. Overgaag en C. J. M. Bakker: E. W. Boogaard en I. van Wllnen- E. Ennenga en I. R. Kerp; P. J. Vleveen en H. G. van der Ham: P. M. Turk en J. Vermeulen: H. Brunsveld en J. Post; A. M. Kostense en jkv. C. G. M. L. M. von Bönniehausen tot HerLnkhave: P Hack en A. van der Waard: R. van der Hoek en J. C. Reith; F. J. André en T. B. de Vries; N. Lindenburg en T. van Steeg: A. Malloe en A. P. Schroder. Getrouwd: L. H Hlnfelaar en D. M. Langeneeger: Q. Vreeken en W. van den Vlekkert. Overleden: G. Kreuk. 10 Ir: A. M. A. van Gemert. 24 Jr: H F. Jansen 1 ]r- J. Zwartepoorte. 85 Ir. Bezoldiging Rijksambtenaren INCIDENTELE VERHOGINGEN In Staatsblad 530 is opgenomen een besluit tot wijziging en aanvulling van het bezoldigingsbesluit burgerlijke Rijks ambtenaren 1948. Zij brengt incidentele verhogingen in de bezoldiging van Rijks ambtenaren. Voorts zijn nieuwe functies opgenomen, welke door de taakverzwa ring van de overheid zijn ontstaan. In de gemeente-classificatie voor overheidspersoneel zijn alle gemeenten of onderdelen daarvan, die tot nu toe lager waren geclassificeerd dan in de noodwet ouderdoms-voorziening, tot het peil van de noodwet opgetrokken, zodat nu geen enkele gemeente meer lager is ingedeeld, dan dit voor de noodwet het geval is. De hoger geclassificeerde gemeenten zijn op dat hogere niveau gehandhaafd. Onderhoud LunsKrisjna Menon De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr J. M. A. H. Luns. heeft gisteravond 1.1. te New York een particulier onderhoud gehad met de Indische afgevaardigde Krisina Menon. Gesproken is over Nederlands Nieuw Guinea. Dit onderwerp zal spoedig door de politieke commissie der algemene vergadering behandeld worden. Het onderhoud vond plaats na een bijeenkomst van vertegenwoordigers der Aziatisch-Afrikaanse groep van leden- staten der V.N., waarop Menon tot woordvoerder werd aangewezen. MYSTERIEUZE VERDWIJNING OP „BLOEMFONTEIN". Een 61-jarige dame is vermoedelijk van het Nederlandse schip .Bloemfon tein" verdwenen, toen het schip zich op ongeveer 200 mijl ten N.W. van Kaap stad bevond. Mevrouw A. G. Bell uit Natal is waar schijnlijk in de nacht van 1 op 2 Decem ber overboord gevallen. Nadat oo de avond van de 1ste De cember een gecostumeerd bal aan boord had plaats gevonden, begaven mevrouw Bell en haar echteenoot zich ieder naar hun eigen hut. Toen de volgende ochtend mevrouw Bell niet verscheen begaf men zich naar haar hut. welke op slot bleek. De hut werd opengebro ken. maar het bleek, dat zij zich daar niet bevond. A.A.-blok steunt Indonesië Alle leden van het Aziatisch-Afri- kaanse blok in de V. N. hebben een gezamenlijke verklaring uitgegeven, dat zij bij de komende besprekingen inzake Westelijk Nieuw Guinea aan Indonesië hun volle steun zullen schenken. BEURSOVERZICHT BANKAANDELEN WILLIG ONDER LEIDING AMSTERDAMSCHE BANK AMSTERDAM. 9 December Een van de belangrijkste berichten voor de Amsterdamse effectenbeurs in 1955 is ongetwijfeld de mededeling ge weest van de Amsterdamsche Bank in zake het dividendvoorstel over het lopende boekjaar. Aandeelhouders ont vangen een bonus van 25%, benevens 12% over het verhoogde kapitaal, waar aan desgewenst 2% in aandelen. Men juichte het ter beurze toe, dat dit zeer belangrijke nieuws geheel geheim is ge houden tot gistermiddag en toen ook geen notering in de betreffende aan delen kon worden gemaakt. Vanzelf sprekend lagen aandelen A. B. gevraagd en vanmorgen werd gehandeld van 325 tot 337 tegen een vorige afdoening op 286. Vanmiddag werd zelfs nog iets hoger geadviseerd. Uiteraard deelden ook de andere bankaandelen in deze hausse. Nationale Handelsbank en Ne- derlandsche Handels-maatschappij, die tot de actieve fondsen behoren, werden in open hoek verhandeld en avanceer den respectievelijk negen en elf punten. Twentsche Bank en Robaver, die tot de niet-actieve soorten behoren, werden vijftien tot vijfentwintig, punten hoger geadviseerd. De markt had hierdoor niet zo'n een zijdig verloop als de laatste tijd het ge val is. De internationale soorten waren over het algemeen vast gestemd. Kon. Olie avanceerde zeven punten en Uni lever en Aku noteerden zes punten beter. Stockdividenden Unilever werden verhandeld tussen f. 974 en f. 981; slot circa f. 975. De enige die niet van deze vaste stemming profiteerden was Phi lips. die eigenlijk onveranderd was op 365. Gisteren is een onveranderd divi dend van 6 procent aangekondigd en de beurs had niet anders verwacht. Van de Cultuur- en Scheepvaartsector valt weinig meer te vertellen dan dat de stemming hier goed prijshoudend en de activiteit gering was. Guldensbeleg gingen stil en nagenoeg prijshoudend. Beurs van Amsterdam Vrijdag 9 December ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 102% 102% Grootboek obl100% 100% Ned. '51 3% 101 100% Ned. 53 3% 100% 100% L Ned. '48 3% 98% 98 Ned. '54 3% 98% 98 Ned. '55 3% 98% 98% Ned. '55 II 3% 98*1 98% Ned. '47 3% 399ft 99A Dollarlng '47 3 95% 95A Investeringscert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 99*1 99* j Indië *37 A 3 98% 97% Grootboek '46 3 97% 97A ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 87 89 Nat. Handelsbank 160 169% Ned. Handelmij230 241% A.K.U341% 345% Philips 364% 364% Philips '55 353% 352% Unilever 386 389% Wilton Feyenoord 269 269 Biliton 2de r359 352 Kon. Olie f.50.— 330 327 Kon. Olie 648% 654% Amst. Rubber 139% 140 Holl. Amer. lijn 208% 210% Kon. Ned. Stoomb. 205 205% Ned. Scheepv. Unie 193% 195% H.V.A154% 154% Java Cult87 87% Deli Mjj155 A 156 Senembah110% 111% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam '47 3 100% 100 Den Haag 1937 1 3.. 100 Leiden 1947 96% R'dam "37 I III 3% 100% 100% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104% 104% Premieleningen A'dam '51 2% 135 134% Eindhoven '54 2% 106% 106% Enschede '54 2% 108% 108** Den Haag '52 12% 138% 138% idem II 2% 135% 135% R'dam '52 I 2% 141% 141% Idem n 2% 139 138% Utrecht'53 2% 127% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amsterd. Bank 286 330% Rotterd. Bank245 267 Twentsche Bank 243 265 Industrie Ondernemingen Ned. O. en Splr. fabr. 246 246 Kon. Ned. Grofsm. 152% Rott. Droogd My. 635 636 Tieleman en Dros 20% 19% Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 135 134 Internatio159% 159% Diversen Albert Heyn284% 285% Ned. M. Walv. Vrt. 82 82 Spoorwegen Dell Spoofw. My. 33% 33% Amerik. fondsen Anaconda 72% 72% Shell Oil Cy61% 62% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VB. 8/12 Holl. Constructie 425 Ing. bur. v. Bouwny v. 143% Int. Kunststoff. Ind. 70% 70% Kon. Ned. Edelmet. 90GL 89L Pref. w.a. Idem 92%GB Textiel Gebr. v Wyk 85GL 84% Leidsche Wolspinn. 3'"9% 309% Ned. Electrolasm. 345 Sikkens Lakfabr. '53 400 398% Ver. Touwfabrieken 184 183GL Wernink's Betonm. 144 144 Onthaal nu Uw huisgenoten eens op een kop gefiltreerde Douwe Egberts Koffie, vers gezet en met hete melk. Wat een aroma, wat een pittige smaak! Werkelijk iets bijzonders!

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7