Tallozen hebben „géén tijd" Militaire samenzwering ontdekt in Argentijnse provincie Stationsweg of Spoorlaan omstreeks 1900 Tweede lustrum „Zang en Kleur" DONDERDAG 8 DECEMBER Dictatuur der verplichtingen Verstoken van het nuttige niets-doen Velen bleken tijd te hebben voor „Geen tijd", een onderwerp, waarover de jour nalist H. J. A. Hofland gisteren in een gezamenlijke lunchvergadering van de Haagse afdelingen van de unie van vrouwelijke bedrijfslhoofden en het Ne derlands Instituut voor Efficiency (Nive) een spreekbeurt heeft gehouden. De heer Hofland heeft over het onderwerp „geen tijd" een boekje geschreven, waarin hij een speurtocht doet naar de oorzaken en gevolgen van het moderne tijdgebrek. Zijn causerie was een voortzetting van die speurtocht. Spreker zei, dat de on dernemers tegenwoordig sterk in de be langstelling staan; zij hebben een grote sociale verantwoordelijkheid gekregen. De ondernemer moet op de hoogte blij ven van de sociaal-economische poli tiek, hij is lid van allerlei organisaties, in zijn bedrijf past hij het hoor en wederhoor toe en hij voelt zich mede verantwoordelijk voor een goede vrije tijdsbesteding van zijn personeel. Dat allemaal kost tijd, veel tüd. De ondernemers en hun afdelingschefs, maar ook andere personen met een vooraanstaande maatschappelijke functie spreker noemde in het bij zonder de hoogleraren wórden het slachtoffers van de dictatuur der ver plichtingen. Er blijft geen tijd meer voor het nuttige niets-doen. Zelfs vrouw en gezin worden agendapunten, als zij al niet helemaal verwaarloosd worden. Spreker liet hierbij de waar schuwing horen, dat ook het gebruik van telefoon, auto enz. onderhevig was aan de wet van verminderende meer opbrengst. Hoewel de heer Hofland geen afdoen de oplossing kon aangeven, sprak hij wel over de belangrijkheid van het delege ren van werk. Tegen de vergaderwoede deed hij het middel aan de hand om deze bijeenkomst staande te houden In de discussie kwam nog naar voren, dat veelal al te gretig over overbelas ting wordt gesproken. Is het niet inte ressant om een volle agenda te kunnen tonen en te kunnen zeggen heus geen tijd te hebben? Wie durft beweren, dat hij het niet druk heeft, blameert zich. En vaajk is het zó, dat men zich zij het onbewust bedrinkt aan het werk als een dronkaard vergetelheid te zoe ken, aldus spreker. Weer gevangenen uit Rusland naar huis Zeshonderd man onderweg Na een onderbreking van bijna twee maanden is nu weer een transport van zeshonderd Duitse krijgsgevangenen uit de Sovjet-Unie onderweg naar het Westen. Er ziin tot dusver 5.900 gevan genen gerepatrieerd van de 9.626 die zijn toegezegd. Landbouwoverschotten zijn dreigend IS MEN AAN HET POTVERTEREN? Vanochtend heeft de heer J. C. Dijk- sen uit Purmer, voorzitter van de Hol landse Maatschappij van Landbouw, de algemene vergadering van deze maat schappij, in Bellevue te Amsterdam geopend. Spr. zei o.m. dat de grote landbouw overschotten aan de overzijde van de Oceaan steeds ernstiger moeilijkheden scheppen, die dringend om een oplos sing vragen. Hij gewaagde van een crisisdreiging, die verscholen zou zfjn in de schier onoplosbare vraagstukken, die zich hebben geproepeerd om deze overschotten, en waar het belang van de landbouw zo nauw by betrokken is. Voorts wees hij op de waarschuwing van de Amerikaanse minister van Landbouw, dat het Amerikaanse prijs- subsldiesysteem. waarmede overschot ten uit de markt worden genomen, wel eens gewijzigd zou kunnen worden. Spr. achtte deze waarschuwing ernstig. De lieer Dijksen betoogde verder dat ruilverkaveling en cultuurverbe teren de werken dringend noodzakelijk zijn, evenals de sanering van de kleine be drijven. Dit zou de grote verschillen in de kostprijzen van de landbouwproduc ten aanmerkelijk kunnen verkleinen. De laatste tijd zijn meer en meer stemmen opgegaan om tot meer vrije loonsvorming te komen, aldus spr. „Wanneer men die weg op wil. waarbij het loonpeil als het ware gekoppeld wordt aan de welvaart in een bepaalde bedrijfstak, dan voorzie ik daardoor voor onze land- en tuinbouw nog grotere moeilijkheden bij de arbeidsvoorziening". Spr. vreesde in de landbouw een zoda nige ontwrichting van de arbeidsvoor ziening, dat de productie in gevaar zou kunnen komen. Naar sprekers inzicht wordt nog on voldoende aandacht geschonken aan vervanging, verbetering en onderhoud van de bedrijfsgebouwen, evenals aan verbetering van de ontwatering en de waterbeheersing, dit in verband met de berekening van de kostprijs der landbouwproducten. Hij besloot: „Ik vraag mij af of wij op dit punt niet aan het potverteren zijn". Koninklijke jachtpartij in Wassenaar Met ex-koning Michael van Roemenië Ex-koning Michael van Roemenië is vandaag de gast van Prins Bernhard te Wassenaar, waar de Prins voor zyn gast een jachtpartij op Raaphorst houdt. S 14 op weg naar Amerika Fokkers straaljager de S 14 is zijn reis naar Amerika begonnen. Het toestel is vandaag per binnenvaartuig van de fa briek bij Schiphol vertrokken, zal in de loop van de dag in de Minervaihaven op een groter vaartuig worden overge plaatst en dan de reis voortzetten naar Rotterdam. Vermoedelijk zal de ma chine morgenavond of Zaterdag per zeeschip van Rotterdam aan de over- tooht over de Oceaan beginnen. Naar bekend zullen invliegers van de Fairchild fabrieken in de V.S. met de S 14 demonstraties geven voor autori teiten van de Amerikaanse Marine en Luchtmacht. BUS MET TERPENliN VATTE VLAM Een ernstig gewonde Gistermiddag heeft in een drogisterij in de Spaarndammerstraat te Amster dam een op een brandende kachel staande bus, waarin zich een kleine hoeveelheid was, vermengd met terpen tijn bevond, vlam gevat. Een winkeljuf frouw sloeg de brandende bus van de kachel Hierbij kreeg zij een gedeelte van de brandende inhoud over handen en gezicht. Met ernstige brandwondèn is zij in het Wilhelminag as thuis opge nomen. De voortzetting van de verhoren door de Rechter-Commissaris te Zwolle in de civiele zaak van de gebroeders Krijnen, kunsthandelaaren te Utrecht, tegen wijlen de heer Van Beuningen te Vierhouten, die op vandaag was vastge steld, is uitgesteld tot Maandag 19 De- Eis Ned.-Indische ambtenaren Het Haagse gerechtshof heeft van ochtend in de zaak van de voormalige Nederlands-Indische ambtenaren, die van de Staat der Nederlanden beta ling eisen van de salarissen over de periode van de Japanse bezetting, het vonnis van de Haagse Rechtbank be krachtigd. In dit vonnis werd deze eis niet ontvankelijk verklaard. Als proefproces in deze zaak dient de eis van de heer J. P. een Mulo-onderwij zer in het voormalige Nederlands-Indië, die de Staat der Nederlanden op 7 Octo ber 1952 heeft aangemaand alsnog zijn salaris uit te betalen over de periode van 1 Mei 1942 tot 1 Augustus 1945, wel ke tijd hy door de Japanse bezetters was geintemeerd. In tegenstelling echter tot hetgeen de rechtbank heeft beslist en eveneens in tegenstelling tot hetgeen een andere ka mer van het Hof de vorige week heeft beslist in de gelijksoortige zaak van de oud KNIL-militairen tegen de Staat, heeft het Hof thans in uitvoerige princi piële overwegingen het recht van de voormalige Nederlands-Indische amb tenaren op salaris ten laste van de vroe gere rechtspersoon Nederlands-Indië er kend. Het Hof is echter van oordeel, dat ook deze onrechtmatige niet-betaling van salarissen door de vroegere Neder lands-Indische bestuursorganen niet kan worden toegerekend aan de Staat der Nederlanden, dit op gTond van ar tikel 4 van de RTC van 1948 aanvaarde overeenkomst, krachtens welke bepalin gen alle rechten en verplichtingen, zo wel van privaat- als van publiekrechte lijke aard, werden erkend en aanvaard door de nieuwe Indonesische staat. Het Hof brengt in de overwegingen tevens tot uitdrukking, dat het dienten gevolge ten aanzien van de Nederlands- Indische ambtenaren berokkende nadeel niet kan geacht worden te zijn een on rechtmatige daad. gepleegd door de uit voerende macht, doch een gevolg is van de daad van de wetgever die de RTC- overeenkomsten heeft goedgekeurd en vastgesteld. BROMFIETSENDIEF MOET BROMMEN Een 46-jarige man uit Ubbergen, die reeds 14 vonnissen achter de rug heeft wegens diefstallen, is door de Haarlemse rechtbank wegens diefstal van brom fietsen in Haarlem en Haarlemmermeer veroordeeld tot 2% jaar gevangenisstraf. 14 dagen geleden had de Officier van Justitie een straf van drie jaar geëist. Nadat hij kort geleden was aangehou den bereikten de Officier uit vele delen vogels open klasse P. J. C. de Vogel; van het land processen-verbaal, waaruit bleek, dat verdachte zich aan diefstal van 20 bromfietsen en fietsen had schuldig gemaakt. Amerikaanse negerleider door rasgenoot vermoord De vijftienjarige neger L. C. Henry heeft bekend de 58-jarige Herbert Johnson, regionaal bestuurder van de Bond ter behartiging van de belangen van leden van gekleurde rassen, te heb ben vermoord. Zijn enige motief was. dat de verslagene twee jaar geleden een geschil had gehad met zijn grootvader, die zelf een bloedverwant van Johnson was. De politie was reeds van het begin af aan van mening geweest, dat het hier geen racistische moord betrof. Henry sloeg Johnson met een knuppel dood, bond diens stoffelijk overschot achter een auto. reed daarmede bijna een kilometer en stak vervolgens de wagen met het stoffelijk overschot er in, in brand. LEIDERDORP BENOEMD TOT NOTARIS Bij Koninklijk Besluit van 2 Decem ber 1955 is benoemd tot Notaris binnen het Arrondissement Rotterdam ter standplaats Zevenhuizen, de heer Jac. Bos, candidaat-notaris te Woerden, in de plaats van de met ingang van 15 Juli 1955 eervol ontslagen notaris R. Gallas. De heer Bos werd geboren te Zoeter- meer. In 1939 kwam hij in Leiderdorp wonen en studeerde hij notariaat aan de Universiteit te Leiden. In 1947 werd de heer Bos candidaat»-notaris. Hij was op verschillende kan town werkzaam. De laatste jaren op het kantoor van notaris C. M. L. Koole te Woerden, alwaar de nieuw benoemde notaris sedert 1952 ook woonachtig ls. OEGSTGEEST Raadsvoorstellen Enige tijd geleden is in de Raad ge vraagd te willen nagaan of nog steeds het verbod van kracht moet blijven, dat men in de straten rondom het AjS.C.-terrein niet zonder noodzaak mag stilstaan met het kennelijk doel de wedstrijden gade te slaan, die des Zondagsmiddags op dit terrein worden gehouden. Bij onderzoek is het B. en W. gebleken, dat deze verbodsbepaling in het leven was geroepen toen bedoeld sportterrein geheel ontdaan was van een omheining, terwijl al het geboomte, dat zich rond dit terrein bevond, was verdwenen. Daar hierin thans een belangrijke verbetering is aangebracht, bestaat er naar het oordeel van B. en W. thans geen bezwaar de verbodsbe paling in te trekken. VOORRANGSKRUISINGEN. Doordat de Marelaan vrij breed is, rijden vele auto's met flinke snelheid op deze weg. Er ontstaat hierdoor een gevaarlijke situatie daar, waar deze laan op de Emmalaan uitkomt en daar, waar de Hofbrouckerlaan wordt ge kruist. In verband daarmede zullen enkele punten als voorrangskruisingen worden aangemerkt. BEJAARDEN-CENTRUM. Daar de Raad verzocht had een com missie van toezicht voor het bejaar dencentrum in te stellen, zal in de e.v. raadsvergadering een ontwerp-ver- ordening, regelende de samenstelling en de taak van deze commissie, voorge legd worden. Voor de samenstelling van de commissie hopen B. en W. nog voor de raadsvergadering een aanbeve ling te kunnen doen. ONBEWOONBAARVERKLARING B. en W. hebben doen nagaan, welke woningen in de gemeente voor onbe woonbaarverklaring in aanmerking ko men. Op grond van dit onderzoek stel len zij voor de volgende 13 woningen onbewoonbaar te verklaren: Rhyngees- terstraatweg 22 en 24, Schoolstraat 2. Deutzstraat 18, Abtspoelweg 10 en 12, Haarlemmertrekvaart 14. Geversstraat 14, Hoge Morsweg 58, 60, 62 en 64 en Dorpsstraat 45. In het prae-advies is een uitvoerige opsomming opgenomen van de gebreken aan deze woningen. Leiders per vliegtuig naar Buenos Aires overgebracht In de Argentijnse provincie Mendoza is een militaire samenzwering tegen de regering van generaal Aramburu ver ijdeld. Verscheidene militaire leiders zouden in hechtenis genomen en per vliegtuig naar de hoofdstad Buenos Aires gebracht zijn. Twee dagen geleden zijn verscheidene nationalistische aanhangers van de vorige regering van generaal Lonardi, onder wie de minister van Buitenlandse Zaken, Mario Amadeo, gearresteerd. De huidige minister v. Binnenl. Zaken, Busso, heeft Woensdag op een perscon ferentie een regeringsverklaring voor gelezen, waarin o.m. gezegd wordt, dat de regering zich tot taak gesteld heeft „alle resten van totalitarisme" te verwij deren en „het bewind van morele recht vaardigheid, recht, vrijheid en demo cratie" te herstellen. De regering zal neutraal blijven t.a.v. politieke partijen. De regering van president Aramburu zegt voorts „de republikeinse admini stratieve soberheid" te willen herstellen, de rechten van de Rooms-Katholieke kerk te zullen waarborgen en een con cordaat met het Vaticaan te overwegen. De regering wil tenslotte de vorming van niet-politieke en onafhankelijke vakverenigingen bevorderen en streven naar verdere industrialisatie, een beter vervoer en exploitatie van 's lands ener giebronnen. Zij zal ook buitenlandse in vesteringen aanmoedigen. Zuid-Afrika en de V.N. De Zuid-Afrikaanse afvaardiging, die onlangs de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verliet, zal tijdens de huidige zitting niet terugkeren, aldus de Zuid-Afrikaanse consul-generaal te New York. Hoewel de algemene vergadering de commissie, die het rassenprobleem in Zuid-Afrika heeft bestudeerd, met weer heeft benoemd, kan Zuid-Afrika niet terugkeren, daar een resolutie werd aan genomen, waarin bezorgdheid werd uit gesproken over de rassenpolitiek in Zuid-Afrika. Zoals gemeld werd, verliet Zuid-Afrika de Algemene Vergadering, omdat de Verenigde Naties zich „inlaten met bin nenlandse aangelegenheden". Confereren in Genève In de Indonesische versie van de gis teren gepubliceerde gemeenschappe lijke verklaring heet het, dat na de openingsvergadering in Den Haag, de conferentie tussen Nederland en In donesië voortgezet zal worden in Ge nève. In de Nederlandse versie werd kennelijk geen plaats genoemd. „Jans de Kraai" 100 jaar De weduwe Jannetje Bluijs-van der Mey hoopt morgen haar 100ste verjaar dag te vieren. In Zandvoort is zij be kend als „Jans de Kraai". Haar vader was vroeger sohipper op de Zandvoortse bom „De Kraai". Hij en haar kinderen werden daarom .,de Kraai" genoemd. Zij zal in het raadhuis van Zandvoort gehuldigd worden; het comité voor ouden van dagen heeft een feest in voorbereiding Oude man bij brand omgekomen By een brand, die vanochtend woedde heeft op een zolderkamer van een pand aan de Goudserijweg te Rotter dam. is de 70-jarige Kastelein om het leven gekomen. Een brandmeester vond hem op een plaats, waar het niet brandde, bewuste loos liggen. Met behulp van anderen bracht men hem naar beneden; bij aan komst in het ziekenhuis Coolsingel bleek dat hij reeds overleden was. Men vermoedt, dat de man geprobeerd heeft voor het vuur te vluchten, maar dat dit hem niet gelukt is, omdat de deur naar de zolderétage klemde. VOORSCHOTEN CHRISTELIJK OF CHRISTEN? Voor de CHU sprak de heer Joh. Boers, secretaris van het Uniebureau, over de komende verkiezingen. De komende verkiezingsstrijd zal zich concentreren om het principe doorbraak of geen doorbraak, of well over: Moet aan de politiek een levensovertuiging ten grondslag liggen of is het een puur za kelijk bedrijf. De vooral na de oorlog gepropageerde tegenstelling conservatief of progressief heeft in ons land geen ingang gevonden. De heer Boers vindt de PTot. Unie en de AH. Partij te onpractisoh. Het komt erop aan Christen te zijn en niet Chris telijk te zijn. Het wezenlijke in de CHU is. in tegenstelling tot de doorbraakpar tijen het streven om mensen in het par lement te krijgen, die rekening houden met God. Er moeten Christenen in het parlement komen. De Hervormd Kerke lijke situatie noemde spr. remmend om jongeren te krijgen voor de CHU. Spr. achtte verantwoorde toelichting aan predikanten noodzakelijk. Spr. betreurde het ontbreken van een eigen partij-dag blad. NUTSAVOND MET FILMS In „Het Greenway Theater" heeft ..Het Nut" een filmavond gehouden met films van de Nederlandse Spoorwegen. De zaal was tot de laatste plaats gevuld, toen voorzitter dr J. F. Sirks, het ope ningswoord kon spreken. Een verrassing voor het bestuur was een aantal koeken van een onbekende gever (geefster) als Sint Nicolaas-gesohenk voor de bestuurs leden. De films, met toelichting, brachten de aanwezigen van Oslo tot Italië, in Oos tenrijk bij de wintersport, in Parijs en in Londen. Het was een aardige avond. SCHAAKVER. VOORSCHOTEN De uitslagen van de onderlinge wed strijden luiden: Groep I: Sluiter—dr Vermet 01. Groep II ARietbergMaat 01; MaatRietberg 10; v. d. AkkerKu- neken 10; VerstratenHuil erna n 10. Groep IIBGrobbenv. d. Werf 01 BraggaarLobbezoo 0-1; OldemanM. Segaa rl0. Ladderwedstrijd: v. d KooyMaarsen 01; Van OsHonsbeek 10. BURGERLIJKE STAND Geboren: Paula M. P. en Petrus A. E., d. en z. van A. Q. Doeswijk en M. E. van der Plas; Cornelis, z. van J. Boxman en C. Kraan; Leo M H., z. v L. M. H. van Cleef en G. E T. Zandvliet. Overleden: Harmen J.. 3 J., z. van T. R. Knaap en L. E. Ulveling. Nu binnenkort het Stationsplein en daar door ook de Station straat ter hoogte van hotel Toor en café restaurant Zomerzorg met het oog op de doorbraakplannen voor de doortrekking van de Pr. Bernhard- laan een ander aan zien zal gaan krijgen willen wij U deze oude foto van de Stations weg. of Spoorlaan niet onthouden. De foto geeft eei blik op de Stations weg zoals deze ei omstreeks 1900 ui! gezien heeft, vanaf het huidige Stationsplein. Duide lijk is te zien. dat er zich achter aan de Spoorlaan. zoals de toegangsweg naar het station ook wel genoemd werd. maar bitter weinig gebouwd was. Wel bevonden zich er een aantal banken waar men destijds op kon uitrusten van de gemaakte wandeling naar het station. Dat men er in die dagen ook al op lette, dat de eerste indruk van de gemeente goed moest zijn. wordt duidelijk onderstreept door de (Ingez. Meded.-Adv.) Een feest voor het oog, die krijtwitte as van zo'n verse, vorstelijke Senator. Die zuivere, ^achte smaak: een tractatie voor de tong. Een sigaar die gezien en gepresenteerd mag worden. Kenners zijn het er kortweg over eens: ,..(JlWcs.ÖYc. <k. £gA>TL cAA Van 19 l/m 35 cenl ook in handige 5 stuks-verpakking. Interessante expositie in Boskoop De Vogelvereniging Zang en Kleur meende haar tweede lustrum op geen betere wijze - kunnen vieren dan door het organiseren van een grootse ten toonstelling. Dit lofwaardig initiatief mag ten volle geslaagd heten. Vertoonde de vorig jaar gehouden tentoonstelling reeds een grote keur van vogels, deze expositie overtreft alle vorige. Op 22 Au0astr= 1945 werd de vereni ging in het leven geroepen. Moeilijk waren de beginjaren. Aanvankelijk was deze vereniging, die toen de naam droeg van „Zang veredelt" slechts klein, doch steeds groeide de vereniging en thans zijn 50 leden inge schreven. Sedert de vorige tentoonstelling werd de expositiemogelijkheid verruimd, het geen een rustig overzicht van het ten toongestelde zeker ten goede komt. De aanwezigen werden verwelkomd door de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer W. Langenberg. Deze betreurde het, dat het gemeentebestuur door omstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn. Vervolgens gaf de heer Langenberg een overzicht van de be reikte resultaten, die inderdaad de ver wachtingen overtreffen. Zelfs moeilijk te kweken tropische vogels worden in Boskoop gefokt door de vogelliefhebbers. De heer J. H. Noordzij, voorzitter van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers opende de tentoonstelling. Hij noemde de verzameling van de Boskoopse afde ling uniek in het land en prees de goede samenwerking onder de leden. Hij sprak tenslotte de wens uit. dat deze expositie een stimulans zou zijn om als lid toe te treden en wenste vervolgens de vereni ging geluk met de bereikte resultaten. Een zeer groot aantal prijzen was door verschillende bedrijven en parti culieren ter beschikking gesteld. De jury. gevormd door de heren M. van Woezik, J. Broekhuizen en C. van den Heerik heeft stellig geen gemakkelijke taak gehad om uit de niet minder dan 163 inzendingen hun keus te doen. In klasse 12 vogels eigen kweek 1955 werd de heer J. de Jonge winnaar; in klasse 21 vogel eigen kweek 1955, de heer J. Sol; in klasse 31. vogel open klasse J. de Jonge.; klasse 4. kleur- klasse 5. Astrilden en Amandines eigen kweek 1955 M. S. W. Rond; klasse 6. Astrilden. open klasse. M. van der Wil- lik; Klasse 7, zebravinken Jap. meeu wen C. A. Metselaar; klasse 8. Amandi nes, open klasse J. Ph. den Boer; klasse 9. wildzang H. A. Oskam, klasse 10, alle papagaiachtigen C. A. Metselaar; klasse 11. Bastaarden en niet genoemde soor ten M. van der Willik; klasse 12, vitn&*^ J. Bos. WISSELBEKERS De heer J. de Jonge, het oudste lid, tevens ere-voorzitter van de vereniging wist op niet minder dan 3 wisselbekers beslag te leggen. Het is een zeer aantrekkelijke ten toonstelling. die de belangstelling van het Boskoopse publiek meer dan waard is. De tentoonstelling blijft geopend tot Zaterdag a.s. BEURSOVERZICHT OLIES ZWAK, UNILEVER IN HERSTEL. Amsterdam, 8 December Het onveranderd 6% interimdividend van Kon. Olie heeft de markt kenne lijk teleurgesteld. Vanmiddag bleef het hoofdfonds 10 punten beneden het vo rige slot, al viel er een herstel ten op zichte van het voorbeursverkeer waar te nemen. De Koninklijke heeft echter prachtige cijfers in de eerste negen maanden laten zien; er bestaat uitdien hoofde een redelijke mogelijkheid op een hoger slotdividend. In sommige beurskringen houdt men rekening met een andere mogelijkheid, n.l. dat aan deelhouders reeds voordien van de zijde van de Koninklijke iets te verwachten hebben. Unilever deed het vandaag be ter. De stockdividenden liepen krachtig omhoog op buitenlandse vraag en be reikten een peil van f. 968. De certifi caten verhieven zich 4 punten boven gisteren. Vergeleken met de Oliehoek, die vrijwel verlaten was, bood Unilever een beeld van activiteit. Aku was iets luier, Philips handhaafde zich. Scheepvaart was goed prijshou dend, Indonesische fondsen bleven uit stekend op prijs en waren vast voor H.V.A. "Nderlandse Staatsfondsen kalm en ietwat onregelmatig. Beurs van Amsterdam Donderdag 8 December ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. aanwezigheid van niet minder dan drie gemeente werklieden' waarvan er twee staan uit te rusten. In die dagen reed er ook nog een paardetram, waarmee men vanaf het station naar tal van ver afgelegen punten in de gemeente gebracht kon worden. Hoewel er nog al een veelvuldig gebruik i an werd cmaakt is ook deze bezienswaardigheid reeds lang uil het Alpheuse straatbeeld verdwenen- Overigens wel een plaatje waaruit duidelijk de Industr 0bueaties rust vaa die tijd <recl:t Phmpt DoUarlnj- Vorige Slotkoers koers heden Ned. '53 (34) 1024 B 102% Grootboek obl 100% - Ned. '51 34 101 101 100% 100% 98% 984 98 iV 984 984 984 Ned. '55 n 3% 98% 981» Ned. '47 34 3 99% 99 Dollarlng '47 3 95% 95% Investeringscert. 3 994 99% Ned. 62-64 3 9911 991» Indië "37 A 3 97% 98% Grootboek '46 3 97% 974 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 87 87 Nat. Handelsbank 1594 160 Ned. Handelmij 230 4 230 A.K.U 3447» 341% Philips 3644 364% 353 353 382'iexd. 386 Wilton Feyenoord 270 269 359 Kon. Olie f.50.— 330 658% 6484 Amst Rubber 1384 139% Holl Amer. lijn 208% 2084 Kon. Ned. Stoomb. 204 205 Ned. Scheepv. Unie us 193% H.V.A 1514 154% 874 87 155% 155 A Senembah 111% 1104 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (4> 3 1004 100' Den Haag 1937 1 3 100 Leiden 1947 964 R'dam '37 1 III 34 100% 100». Premieleningen A'dam '51 2% 134% 135 Eindhoven '54 24 107 106% Enschede '54 24 108% Den Haag '52 I 24 1384 138% idem II 24 135% 135% R dam '52 I 24 142 141% idem II 24 139% 139 Utrecht '53 24 1281» 127% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 286 Rotterd. Bank24374 Twentsche Bank 242 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 245% Kon. Ned. Grofsm. 153 Rott. Droogd My. 635 Tieleman en Dros 20%. Handelsondernemingen 245 243 246 1524 Borsumij. cv A f 1000 1344 135 Internatlo 160 1594 Diversen Albert Heyn 284 4 Ned. M. Walv. Vrt. 82 82 Spoorwegen Dell Spoofw. Mij. 334 334 Amerik. fondsen Anaconda 73A 724 Shell Oil Cy 614 614 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen WJSL 7/12 Holl Constructie 425 Ing Uur v. Bouwnyv m% Int. Kunststof! Ind 70% 704 Kon. Ned Edelmet 90GL Pref. w.a. Idem B2408 Textiel Gebr v Wijk 86 S5GL Leldsche Wolspinn 3104 r94 Ned Electrolasm (45 Slkkens Lakfabr '53 3994 '00 Ver. Touwfabrlekeu 184 Werniak's Betomr 144

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9