Biologen gaan in Meyendel met Geigertellers muizen achtervolgen Wij spraken met Wetenschappelijk onderzoek met middelen nieuwe Veranderend terrein biedt interessante mogelijkheden Moskou heeft „zeer binnenkort" geweldige vloot bommenwerpers Psychologe won 64.000 dollar televisie - show in DONDERDAG 8 DECEMBER Radio-actieve duinbewoners Nu ruim een week lang het water, dat bU Bergambacht uit de Lek wordt gepompt, in de duinen van de Haagse Duinwaterleiding stroomt, hebben zich daar reeds enkele grote meren gevormd, die het aspect van het vrU droge duin landschap geheel veranderen. Het zijn niet alleen de mensen, die enigszins bevreemd naar deze tegen woordig in de duinen ongekende watermassa's kijken. De vogels bijvoorbeeld brengen 's nachts kennelijk reeds een vrij massaal bezoek aan dit nieuwe ele ment in het terrein. De spitsmuizen daarentegen zijn in paniek gevlucht toen hun holen plotseling werden geïnundeerd. Allerlei andere diersoorten zullen leder op hun eigen wijze reageren op de verandering in het landschap en men ver wacht dat ook de flora er de invloed van zal ondervinden. Voor biologen ls dit ongetwijfeld een buitengewoon Interessant studie-object en de deelnemers aan het „Meyendel"-onderzoek zijn hier dan ook reeds geruime tijd op voorbereid. Dit „Meyendel"-onderzoek ls in 1922 begonnen door de bekende bioloog dr A. Schierbeek. In de oorlog moest men er mee ophouden, maar direct na de be vrijding werd het onderzoek weer ter hand genomen. Men gaat nu o.a. ook na hoe de ver spreiding van de verschillende dieren- en plantsoorten over het terrein is, waar mede de dieren zich voeden en hoe ze precies leven. Daarmede ls men reeds tot verscheidene aardige resultaten ge komen, zo vertelde prof. dr D. J. Kue- nen, hoogleraar te Leiden, die de leiding heeft over het faunlstische onderzoek, gistermiddag in een bijeenkomst in „Meyendel". Als voorbeeld noemde hij een bepaalde groep van kevers, de loop kevers. Hiervan waren in 1946 slechts 15 a 16 soorten bekend die in de duinen voorkwamen. Nu men het onderzoek grondiger heeft aangepakt, heeft men in een jaar tyds reeds 63 soorten gevon den. Ook dieren als pissebedden en mil- lioenpoten. die voor leken niet de min ste aantrekkelijkheid bezitten, vormen voor de biologen belangwekkende studie objecten. Tweehonderd radioactieve ringen Een andere diersoort waar de zoölogen eich op hebben „geworpen" is die van de spitsmuizen. Over deze diertjes, die zich voeden met insecten is nog vrij wei nig bekend. Men heeft reeds verschei dene exemplaren geringd, in de hoop zo iets meer omtrent hun doen en laten te weten te komen. Dit heeft wel enkele resultaten opgeleverd, maar men was daarmede nog niet tevreden. Reeds geruime tijd geleden is men daarom op het idee gekomen, de dier tjes te voorzien van een radio-actief ringetje, waarna men dan met behulp van Geigertellers hun bewegingen on der de grond zou kunnen volgen. Dit idee zai nu binnenkort worden ver wezenlijkt. Ongeveer 200 ringen met Schevetiingse vissers smokkelden SIGARETTEN EN DRANK VOOR KERST „Het was gebruikelijk bij de Scheve- ningse vissers om voor de Kerstdagen iets mee te brengen uit Dieppe. Maar als dit gebruik uitgroeit tot misbruik dan moet er worden ingegrepen", zo zeide de Officier van Justitie bij de Economische Politierechter te Den Haag. „De omvang van dit „iets meebren gen" nam zulke proporties aan. dat de Dienst Invoerrechten en Accijnzen meende te moeten ingrijpen. Hij waar schuwde de reders dat er controle zou worden uitgeoefend, maar desondanks kwamen op 11 December van het vorige Jaar bemanningsleden van een schip van een rederij uit Scheveningen met een poging tot frauduleuze invoer de Sche- veningse haven binnenvaren". Zij zagen douane-ambtenaren aan de wal staan, legden daarom in de buiten haven aan en deden het voorkomen als of het schip aan de grond was gelopen. Een matroos nam de smokkelwaar. 150 pakjes ongebanderolleerde sigaretten, drie flessen rum en vier flessen likeur, in een zak op zijn schouder, sprong van boord en wilde ermee vluchten. Hij werd echter door de douane gepakt. De Officier van Justitie eiste tegen hem f. 150 boete subs. 60 dagen en tegen een schipper f. 250 boete subs. 100 dagen hechtenis. De schipper was ten laste gelegd opzettelijke medeplichtigheid aan deze frauduleuze invoer. De politierechter veroordeelde de een tot f. 125 boete subs. 50 dagen, en de ander tot f. 200 boete subs. 80 dagen hechtenis. Amersfoort in duister Amersfoort heeft gisteravond tus sen 7 uur en respectievelijk half acht en kwart voor acht in volslagen duisternis gezeten. Behoudens de auto's en ander verkeer op de weg was er geen licht puntje te bekennen. Gebleken is. dat een van de drie transformatoren onklaar was geraakt. Door inschakeling van een reserve transformator was de storing na drie kwartier verholpen. Dank zij de mede werking van het gehele personeel, dat direct is opgekomen, was de defecte transformator om half elf weer bedrijfs klaar. De P.U.E.M. heeft zo spoedig mogelijk na de storing allereerst de Ned. Spoorwegen weer van stroom voorzien om de treinenloop niet te laten stag neren. TEGEN EXPLOITATIE VAN DIEREN De Ned. Ver. tot bescherming van dieren heeft een schrijven aan de ge meentebesturen in ons land gericht, waarin zij er de aandacht op vestigt dat haar vele gemotiveerde klachten hebben bereikt ten aanzien van be paalde personen (vooral kermisexploi tanten) die met verschillende dieren op markten, kermissen en openbare wegen optreden, waarbij zij deze dieren kun sten laten verrichten. Vaak worden deze dieren geëxploiteerd in draaimolens en soms worden er ook gevechten gearrangeerd van deze dieren met mensen, aldus het schrijven. De vereniging verzoekt de gemeente besturen bij plaatselijke verordening deze vertoningen te verbieden als in strijd met alle redelijke eisen van die renbescherming. zilver er in zjjn naar het atoomcen trum te Kjeller in Noorwegen gezon den, waar ze radio-actief worden ge maakt. Over enkele weken hoopt prof. Kuenen ze terug te ontvangen, waar na zo spoedig mogelijk zal worden be gonnen. Allereerst zal men één of twee muizen van een dergelijk ringetje voorzien. Met speciaal hiervoor omge bouwde Geigertellers, die aan het uit einde van een stok zjjn bevestigd, zul len enkele medewerkers aan het on derzoek dan door de duinen lopend kunnen nagaan waar de dieren zich onder de grond bevinden en waarheen zij zich bewegen. Dank zij de stok zul len zjj ongeveer twee meter achter de muis kunnen blijven. Prof. Kuenen verwacht dan ook, dat de spitsmuizen zich hierdoor niet in hun normale doen en laten zullen laten storen. Dierenbeschermers kunnen gerust zijn, zo voegde de hoogleraar hier nog aan toe, de muizen zullen namelijk geen last krijgen van de radio-activiteit Hun le vensduur bedraagt ten hoogste ander half Jaar. zodat ze van ouderdom zullen sterven voor ze nadelige gevolgen van radio-activiteit hebben kunnen onder vinden. Slechts langzamerhand wijzigingen De eerste veertig k vijftig Jaar heeft men nog studiemateriaal genoeg in de duinen, zo vertelde prof. Kuenen voorts, ook zonder de infiltratie met het Lek- water. Met dat laatste wordt echter een geheel nieuw aspect aan het onderzoek toegevoegd, namelijk de bestudering van de veranderingen die zullen optreden in de verschillende levensgemeenschappen. Doordat de waterstand in het gebied wordt verhoogd, zullen er andere plan ten een kans krijgen, er zullen andere dieren komen aan de oevers van de ge vormde meertjes, wat o.a. aan de vogels en de insecten zal zijn te merken. De biologen zullen nu trachten, deze gehele ontwikkeling op de voet te volgen. Ove rigens waarschuwde de hoogleraar er voor, dat men niet moet denken binnen één of twee jaar in een geheel veranderd duinterrein te komen. De veranderin gen zullen zich slechts langzaam vol trekken en eerst over twintig of dertig jaar zal hiervan voor het publiek iets zyn te constateren. Eerste Marokkaanse bewind legt eed van trouw af De eerste representatieve regering van Marokko, geleid door de onafhan kelijke nationalist Si Bekkai, heeft gis teren de eed van trouw aan Sultan Ben Joessef afgelegd. Onder de 21 ministers en staatssecretarissen bevinden zich negen leden van de Istiqlalpartij, zes van de DemocratLsohe Onafhankelijk heidsparty (PDI) en zes Onafhankelij ken, onder wie een vertegenwoordiger van de Marokkaanse Joden. (lngez. Rled.-adv.) Ook een sterk verbeterde straaljager Volgens de jongste uitgave van het bekende Britse handboek over vliegtuigen Jane's „All the worlds Aircraft" zullen de Russen „zeer binnenkort" beschik ken over een geweldige vloot bommenwerpers. In dit verband worden gege vens verstrekt over de viermotorige straalbommenwerper van het „type 37", die een maximum-snelheid van 900 km heeft en een actieradius van 11.400 km. De tweemotorlge straalbommenwerper van het „type 39" zou dezelfde snelheid heb ben en een actie-radius van ongeveer 7.000 km. Ook wordt gesproken over een nieuwe straaljager, de „Mig 17", die een belangrijke verbetering van de „Mig 15" zou zijn. Voorts wordt in het handboek melding gemaakt van een herleving van de Duitse vliegtuigindustrie. Waarschijnlijk zou de West-Duitse luchtmacht worden uitgerust met toestellen van Messerschmitt, Heinkel en Dornie». De machine zal een straallesvliegtuig van Messerschmitt zijn. Gé van Mild enkede dansleraren in en om Gouda. In 1925 zijn wij naar Alphen ge komen .aldus de heer van Mild. en nog herinner ik mij mijn eerste op treden hier bij een toneelvereniging, destijds onder leiding van de heer Laman. die een uitvoering gaf in De Veagulde Wagen. In 1929 kocht ik mijn eerste accordeon, omdat het publiek nu eenmaal meer ging vra gen dan alleen maar pianomuziek. Er werd een band gevormd met als medewerker om de Goudse drum mer Bart LJsselstein; wij traden toen veel op onder de naam ,31 ue Birds" Op tournee Pianist-accordeonnist te Alphen Wie in Alphen, of feitelijk in de gehele Rijnstreek, heeft al niet eens op een feestavond, een bruiloft of een receptie kennis gemaakt met Gé van Mild, de man die by deze gelegenheden voor passende muziek zorgt. Gé van Mild is een populaire figuur in de Rijnstreek en daarom zijn wij hem eens gaan bezoeken in zijn woning aan de Celebesstraat in Alphen. In jonge jaren De heer van Mild is in Gouda ge boren. waar zijn ouders een café- bed ryf hadden. Reedis tijdens zijn schooljaren voelde hij zich zeer aangetrokken bot de muziek en hij kreeg dan ook al vroeg pianolessen aan de stedelijke muziekschool in Gouda. Reeds als opgeschoten jon gen speelde ik in de zaak van mijn ouders en verzorgde al heel gauw voor begeleiding aan de piano bij Met deze Blauwe Vogels maakten wij ook enkele jaren tournée's door het land .waarbij wij een oude vrachtauto van een wasserij geheel als slaapwagen hadden Ingericht. Ik ging dan reeds zo omstreeks Fe bruari op reis om de nodige afspra ken voor de zomermaanden te gaan maken. Meestal begonnen wij met de Groningse kennis. Het was wel een leuke tijd voor ons. aldus de heer Van Mild. maar men mag stellig niet denken, dat wij schatten verdienden in die dagen; het was voor ons eoht scharrelen om rond te komen, waarbij vooral de manke menten aan de oude wagen, die niet harder dan vijftig km. per uur kon rijden, ons veel geld gekost hebben. Met Bordini Is het U bekend, zo ging de heer van Mild verder, dat ik ook nog en kele jaren met wijlen de bekende telepaath Bordini door Nederland en België getrokken ben. Het was hierbij om. in Leeuwar den dat de burgemeester de voor stelling van telepathie verbood, maar „suggestie" wel toestond. Op de avond van de voorstelling waren alle autoriteiten met een aantal doktoren in de zaal aanwezig en zodra Bordini met zijn voorstelling begon en het eerste slachtoffer on der hypnose was gebracht, wilde de politie ingrijpen. Toen men inzag, dat er tussen .suggestie" en „tele pathie" feitelijk geen versohil is, liet men de vooretelling gewoon doorgaan. Ik trad voor de heer Bordini ge heel als impresario op, maakte overal afspraken en regelde alles voor hem. Toch ben ik zuiver door een toeval met hem in aanraking gekomen. Dat gebeurde namelijk by een optreden in Alphen. en ik ver zocht werd zjjn optreden wat te omlijsten met pianomuziek. Daarna is het contact verstevigd en hebben wjj enkele jaren samen mogen wer ken. Vooral ook bij onze Zuiderbu ren oogstten wij steeds veel succes. In de Rijnstreek Nadien ben ik meer aandacht gaan besteden aan de Rijnstreek 2elf. De Blue Birds band werd later uitgebreid tot een grotere bezetting in The Ocean Band. Ook in die da gen trad ik veel op by bruiloften en partijen, maar dat was toch lang niet zoveel als na de oorlogsjaren In de oorlog brak ook voor de musicus een donkere t.tfd aan. Met het geven van muzieklessen werd toen in het onderhoud zo goed en zo kwaad als dat ging voorzien. Na die oorlog brak de grote vraag naar amusement goed los. Het aantal verzoeken om medewerking voor feestavonden, uitvoeringen en brui loften werd steeds croter. zodat het thans geen uitzondering is als men reeds een half jaar te voren een avond komt bespreken. Nabuuriijk, aldus de heer van Mild, moet men vooral bij bruilof ten en partijen nimmer volgens een vooraf vastgesteld programma te werk gaan. Het eerste uur is dan ook steeds het moeilijkste, immers dan moet Ik aftasten in wélke rich ting de feestgangers willen. Nimmer zal het mij gebeuren, zo ging de heer van Mild voort, dat ik een reeds besproken avond nog maals ter wille van financieel voor deel bespreek. Daar ik aan mijn avonden steeds een persoonlijk ka rakter wil geven kan ik er niet toe komen iemand anders te sturen als het publiek op mij gerekend heeft Voor elke avond zorg ik voldoende fit te zijn; er wordt dan ook des morgens behoorlijk „uitgeslapen"; ik wil mü namelijk steed* voor 100 geven en dit kan pas als men zelf plezier in het werk heeft en van eigen vreugde ook anderen wil laten delen. t.(^cg<3<^c8öi<£C§öf<i§c>SaK§C)§oK9C)§cRSCgc*<8<«<S<^e8cfc§<asc£<9o^ Radicalen samen met de Socialisten De Franse Radicalen onder leiding van oud-premier Mendès-France hebben besloten een kiesverbond aan te gaan met de links-gezinde Gaullisten en de Socialisten. Dit verband heet „Republi keins Front" teneinde verwarring met het „Volksfrond" van 1936 (waaraan ook de Communisten deelnamen) te voorkomen. Het ziet er naar uit, dat de Commu nisten alleen zullen moeten strijden, nu de Socialisten besloten hebben om ieder samengaan met hen te vermijden. Mocht echter de Socialistische partijdiscipline ineenstorten, dan zijn er achttien kies districten, waar het zeer verleidelijk is, om tot lijstverbinding over te gaan. Als Ln één district vijftig procent der stem men naar een verbonden lijst gaan, krijgt deze groepering alle zetels. De verkiezingscampagne beweegt zich in de richting van een strijd tussen de gema tigde rechtsen en de gematigde linksen. Rusland en Birma ruilen goederen Sovjet-Rusland zal In Rangoon een technologisch instituut bouwen en vol ledig uitrusten. Maarschalk Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjef hebben tegenover de Birmese regering verklaard dat het instituut een „vrije gift" zal zijn. Volgens Tass „werd de gift met oprech te dankbaarheid door de Birmese rege ring aanvaard". Birma zal het Russische volk in ruil een hoeveelheid rijst en andere Birmaanse goederen schenken. De Russische regering heeft erin toe gestemd Birma hulp te verlenen en met dat land samen te werken bij het op stellen van een programma voor ont wikkeling van de landbouw, het uitvoe ren van irrigatiewerken en het oprich ten van een aantal industriële maat schappijen. Als betaling voor geleverd materiaal en bewezen diensten zal Rus land „redelijke hoeveelheden" rijst ont vangen. Als deze hoeveelheden onvol doende zouden biyken, zal de betaling over een aantal Jaren worden verdeeld. Wegbereiders voor de Russische ambassade in Bonn zijn in West- Duitsland aangekomen. Een perso neelslid van het Sternhotel in Bonn (links) geeft aanwijzingen aan de tolk van de Ruesisehe ambassade raad Senin (tweede van links), ter wijl de Russische ambassade-secre taris Martlnof (rechts) toekijkt. Vrouwelijke boksexpert De psychologe dr Joyce Brothers, een vrouwelijke boksexpert. heeft 64.000 dollar gewonnen in de befaamde Ame rikaanse televisie-show. waaraan een vraagwedst rij d is verbonden. Haar antwoorden waren zo voortreffelijk, dat men de uitzending voor de laatste, zgn. lange vraag, met 30 seconden verlengde, iets wat in Amerika alleen maar gebeurt bü een toespraak van de president. Het programma werd afge sloten, juist op het ogenblik, toen de ceremoniemeester uitriep: „Het is in orde. U krijgt 64.000 dollar" De 28-jarige mevrouw Brothers, moe der van een baby, een meisje, begon zich jaren geleden voor de bokssport te interesseren nadat haar echtgenoot haar naar een wedstryd had meegenoipen. Zy wist onder meer te vertellen dat Daniel Mendoza de eerste bokser was die in 1791 kampioen van Engeland werd, dat de Engelse kampioen John Jackson boks- les had gegeven aan de gTOte dichter Lord Byron, dat de bekende essayist William Hazlltt „The Fight" (het ge- BILJARTEN District Leiden KNBB le klas: Sport 1Monepole 1, 42; Vr. Kring 1De Kroon 1, 24; Royal 1 OSL l. 4—2. 2e klas A: Centraal 1Poedelaars 1, 44; Ver. Vos 1P. v. Cleef 1. 26; Royal 2Monopole 2, 44 't Noorden 1—DDE 1, 8—0 2e klase B: Centraal 2Sport 2, 44; Royal 3Monopole 3, 62; De Kroon 3 Ons Gen. 1, 62. 3e klas: OSL 3't Noorden 2, 26; De Kroon 4Sport 3, 26. Leidse Schaakbond Nadat Bodegraven 1 door uitspelen van 2 partyen (Wakka-Van Sterken- burg bibi en PrevooDorrepaal 0-1) definitief met 64 van Philidor 2 had gewonnen, heeft het gisteravond klop gehad van het le tiental van die club. Philidor 1 verscheen met enige inval lers, om. voor Barkema (le bord), voor wie mr Mulder weer eens meespeelde. Diens party tegen de Bodegravende voorzitter, T. Scheer, kwam nog niet tot een einde. In de 3e klasse C toont Leiderdorp 2 zyn kracht door de tweede overwinning in successie, dikmaal op Sassenheim 2. Door uitspelen kwam ook nog de HA wedstrijd LSG. 3SPW 1 tot een beslis sing: LSG 3 won met 6*43%. De gedetailleerde uitslagen zijn: Bodegraven 1Philidor 1: T. Scheer- mr A. J. Mulder afg H. J. van OsP. J. Preenen bi, K. VeermanP. Se ller bibi. A. Scheer—E. Ketting afg., J. van SterkenburgW. F. Schuss 0-1, G. M. DorrepaalD. van Gelder 1-0, S. VerburgJac. Galjaard bibi, K. Ku- perH. J. W. Elemans 0-1, Th. de Vries W. F. Wakka 0-1, M. Scheer—A. C. J. H. Koevoet 0-1, totaal 2'45*4xx. Leiderdorp 2Sassenheim 2: A. van KlaverenA. Koster 1-0. J. van de Wijn gaardB Barnhoorn 1-0, C. van Tol— A Barnhoorn 1-0, A. KarstensE Sit 1-0, C. BoonC. Staring 1-0. A. P. Hel musP. Hammes 0-1. T. RassersG. van der Lip 0-1, H. A. KorswagenW. Zandbergen 1-0, W. van der LeekW. Barnhoorn 0-1. A GeerlingA. Goos- zen bi, totaal 6V±3ft. LSG 3—6PW 1: «voortzetting) De GrootPrenen 0-1, AnesVan Oosten 1-0 dr NieuwzwaagKruts 1-0, Janaen- Visser ft—ft, totaal 64—3^4. U/ A SS RN 1 -) KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij K.B is benoemd tot Officier in de Órde van Oranje Nassau mr J. K. Hummel, te Wassenaar, algemeen voor zitter van de Scheepvaartvereniging Zuid vecht) heeft geschreven. Zy noemde voorts Paulino Uzoudun als tegenstander van Camera in het gevecht om de we reldtitel zwaargewicht in 1933 en vertel de tenslotte dat Jack Dempsey tijdens de befaamde wedstrijd tegen Luis Firpo, laatstgenoemde 9 maal naar het canvas had gezonden en dat dit-gevecht 3 min. en 57 sec. had geduurd. Op een vraag hoe zy er toe gekomen was aan deze vraagwedstrijd deel te ne men antwoordde mevrouw Brothers, dat het loon van 60 dollars dat haar man verdient als arts in het Mount Sinai zie kenhuis te New York de drijfveer hier toe was geweest. VOETBAL Rode Duivels met voorhoede van Standard De ploeg van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijd tegen Real San Sebas tian, die op 14 December in het Heysel- etadion wordt gespeeld, is als volgt sa mengesteld Doel: Alfons DresenLierse SK); ach ter: Marcel Dries «Berchem Sp) en Al fons van Brandt (Lierse SK); midden: Constant Huysmans (Beerschot), Ro bert van Kerkhoven (Daring) en Victor Mees (Antwerp FC); voor: Andre Pitert (Standard), Joseph Giverd (Standard). Jean Mathonet (Standard», Denis Houf (Standard) en Jean Jadot (Standard). WATERPOLO LZC 1—Sleutelstad 2 De gisteren gespeelde wedstryd LZO 1—Sleutelstad 2 was zeker de ontmoe ting van de gemiste kansen. Want hoe wel LZC sneller was dan de Sleutelstad reserves, de LZC'ers wisten toch de rou tine van Hooidonk en Erades niet te overwinnen. Aan de andere zyde had Jan Dool op de mldvoorplaats tegen Brak geen schijn van kans. Een groot gedeelte van de wedstryd had LZC een numeriek overwicht, doordat Kees Hooi donk uit het water was gezonden. Na enige minuten spelen in de 2e helft scoorde Kees van Rijn voor LZC 1—0. Ook Jan Dool kreeg éénmaal een kans, waardoor de eindstand 11 werd. Sleutelstad (dames)HWV Weder om een gemakkelijke wedstryd voor de Leidse dames met een 60 overwin ning. ZWEMMEN Dicky van Ekris wint 100 meter rugslag Gisteravond zyn te Praag internatio nale zwemwedstrijden begonnen met deelneming van zwemmers en zwem sters uit Tsj. Slowakije. Roemenië, Nederland,' Frankrijk en Polen. Ne derland is vertegenwoordigd door een Robbenploeg, bestaande uit Judith de Nljs, Greetje Kraan, Dicky van Ekris en Rita Kroon. Dicky van Ekris behaalde een over tuigende zege op de 100 meter rugslag ln 1 min 16.4 sec. Tweede werd de Fran- gaise André in 1 min 18 4 sec en derde de Tsjechische Sperl in 1 min 21 sec. De 400 meter vrye slag leverde een overwinning op voor de Tsjechische Marek die 5 min 24.5 sec noteerde. Ju dith de Nys tikte als tweede aan in 5 min 28.4 sec en mej Kloucek (Tsj. Slow) werd derde in 5 min 46.6 sec. Sportspl inters India heeft de tweede testmatch tegen Nieuw Zeeland, te Bombay ct- speeld. met een innings en 27 runs ge- wonnen. In de eerste innings sloot India op 421 voor 8. terwijl Nieuw Zee land het bracht tot 258 all out. Da de tweede inning6 scoorden de Nieuwzee- landere slechts 136 runs.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7