BI Tieleman c Dros I Lezers schrijven Na 31 jaar H. A. van Ingen Schenau nam afscheid als badmeester Ds M. J. Punselie tachtig jaar k Hik, 94ste Jaargang Donderdag 8 December 1955 Tweede Blad No. 28699 BUKGROENTEN Goede herinneringen aan Leiden Rond het middaguur maakte het da gelijks bestuur van de Ver. voor Chr. onderwijs, van welke vereniging ds Pun- selie ruim 40 jaar deel van het bestuur uitmaakte, waarvan tientallen jaren als voorzitter, zijn opwachting in de woning van ds Punselie aan de Rijnsburgerweg 110. Ds D. J. Vossers, die ds Punselie niet alleen als voorzitter van deze Vereni ging, doch ook als predikant in de wijk- gemeente Levendaal opvolgde, herinner de in een persoonlijk woord aan de be langrijke plaats, die de tachtig-jarige pastor in het Leids Hervormd leven ■heeft ingenomen. Een herinnering, waar bij de heren A. L. L. Gathier en M. H. de Reede, resp. secretaris en penning meester, zich aansloten. Bovendien haalde de heer J. M. G. Hakkert, die zovele jaren als godsdienstonderwijzer naast ds Punselie in de Levendaalwijk werkte, nog enige herinneringen uit die tijd op. Wederkerig bood het bereiken van deze mijlpaal de 80-jarige predikant een goede gelegenheid om nog eens een blik in het verleden te slaan. Ds Punselie, in zijn Leidse tijd een „beeldhouwer van het woord." waaraan hij steeds zulk een diepe gedachte aan ten grondslag legde, bewaart goede herinneringen aan deze tijd. Het. is, aldus ds Punselie, „nog maar een dubbeltje op zijn kant ge weest,, dat ik in Leiden kwam. Met 67 tegen 68 stemmen keurde men mij in dertijd waardig om in Leiden het predikambt uit te oefenen. En ook dat was voorzover men daarvan mag spreken nog maar toevallig. Het be roep heb ik in feite aan de oude heer Van Hoeken te danken. Op het moment dat deze op de vergadering van stem gerechtigde lidmaten kwam, waren de verkiezingen reeds aan de gang. Men gaf hem toen in overweging „maar op Punselie te stemmen" en zo geschiedde. Spijt van dit beroep heeft ds Punselie „DE NATUURVRIEND" BESPRAK KWEEKPROBLEMEN. De heer A. v. d. Nieuwenhuizen uit Heemstede hield gisteravond voor de leden van de Leidse Aquariumvereniging „De Natuurvriend" een interessante le zing met kleurendia's over „Gedragin gen van onze tropische vissen tijdens de kweek". Voorzitter W. Zwart heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer v. d. Nieuwenhuizen, die naar de Sleutelstad was gekomen om een van de moeilijkste facetten uit de liefheb berij te belichten, nl. het kweken. Na ballotage van enkele nieuwe leden en vlotte afhandeling van huishoudelijke zaken leidde de heer A. v. d. Nieuwen huizen zijn lezing in met de liefheb bers er op te wijzen, dat met succes kweken een goede voorbereiding ver eist. De doorsnee kweker gaat op dit gebied nog steeds van een verkeerd standpunt uit. Spreker belichtte ver volgens: de conditie van de kweek- stellen, samenstelling van het water, lichtinval, de invloed welke het verloop van de atmosfeer heeft op de kweek, etc., factoren die een grote rol kunnen spelen bij het succes van een kweek. Dit alles verduidelijkte de heer v. Nieuwen huizen met een aantal voorbeelden uit de praktijk. Na de pauze liet spreker aan de hand van haarscherpe kleuren dia's vele tropische vissen de revue passeren. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal ex. Ned. Recht. mej. W. J. Kamp (Driebergen) en de heren J. W. Moerbeek (Leid- schendam), J. H. Smit (Voorburg) en F. K. Adriaanse (Middelburg). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Gijsbertha Maria, dr van T. W. J. Cattln en A Welagen: Hermanus Franciscus Jo- sephus, zn van H. F. M. Donders en E. A. H. I. Schrader; Frederlk, zn van F. Bleijen- berg en H. J. Ciere; Martlnus Petrus Jozef, zn van T. G. J. Welslnk en J. Versluljs: Robert, zn van J. J. Dubbelaar en A. van Rhee: Johannes Wilhelmus, zn van H. W. van Elk en M. Stroombergen: Cornelia Johanna, dr van G. Geus en C. J. de Vries; Aarianus Johannes, zn van A. W. de Groot en H. Wolslnk. GETROUWD: A. van Haarlem en C. J. Storm; A. van der Gaag en P. Smit; W. G Kok en A. C. S. Wijngaard; G. J. F. Montanus en J. C. M. Janssen: A Pol en W. A. Reede; A. van Rossen en W. A. Roeleveld; T. W. Zandvliet en P. Petiet; L. Groenendijk en C. van Vreeswijk; D. Wielkens en J Polsma. OVERLEDEN: S. W. van Heusden, hulsvr. van Straver, 77 jaar. nimmer gehad. Aan Leiden, waar ik eenwen. Voor pao tol. e en kerk werden on- gemeente vond „die mij lag", bewaar ik de beste herinneringen. Het waren prachtige jaren, een tijd waarop hij met grote voldoening terugziet! Het volgend ogenblik gaan de herin neringen van ds Punselie dan terug naar zijn eerste gemeeente. die van Kuinre, een tijd waarin de jonge predi kant veel ervaring opdeed voor het ambt, dat hij met zoveel overgave tien tallen jaren heeft gediend. Nijverdal - de tweede gemeente van ds Punselie - stelde weer een andere opga ve. Hier was het hem gegeven een later bloeiende gemeente uit niets op te bou- der zijn pastoraal bewind de eerste ste nen aangedragen. Grote strijd kostte hem indertijd de beslissing over het beroep naar Almelo. Een gemeente, die 'hij zo gaarne had willen avnen, doch ook Nijverdal trok., en won. Op 2 Mei 1909 deed ds Punselie zijn intrede in de Leidse gemeente, die hij tot Mei 1940 met voorbeeldige trouw heeft gediend en waarvan de belang stelling van vandaag een wederkerige afspiegeling is van de waardering, die men allerwege deze predikant-in-ruste toedraagt. K. Terburg als zijn opvolger geïnstalleerd Mede in tegenwoordigheid van de wethouder van Sociale Zaken en de staf van de G.G. en G.D. vond gistermiddag in de kring van het personeel van het Gemeentelijk Badhuis aan ce Van der Werfstraat het afscheid plaats van de heer H. A. van Ingen Schenau, die sinds 1924 aan dit Badhuis als bad meester verbonden was. Tevens vond de installatie plaats van de opvolger van de heer Van Ingen Schenau, de heer K. Terburg, voorheen werkzaam bü de S.L.F. Afscheid en welkom vonden plaats in het gebouw van de Geneeskundige Dienst aan de Mare. Na een inleidend woord van de directeur van deze Dienst, dokter C. R. Zijerveld, weidde wethou der Menken allereerst uit over de vele verdiensten van de heer Van Ingen Schenau. Zijn toegewijde zorg en al die jaren volgehouden belangstelling wer den in het licht gesteld. De heer Meu ken wees er verder op, dat de heer Van Ingen Schenau tevens bijzondere be langstelling aan de dag legde voor de apparatuur van het Badhuis, waardoor het mogelijk was, dat de machines zelfs langer meegingen, dan aanvankelijk was gedacht. Namens het College van B. en W. dankte spreker de scheidende badmeester voor al zijn goede lo'gen, mede in het belang van de volksgezond heid zovele jaren verricht. Woorden van welkom richtte de heer Menken vervolgens tot de heer en mevr. Ter burg. Spreker rekende op een hartelijke samenwerking en was er van overtuigd, dat de heer Terburg, gezien zijn capaci teiten bij de S.L.P., de juiste sfeer zal weten te treffen. Dokter Zijerveld, die eveneens zeer veel waardering had voor de prestaties van de heer Van ingen Schenau, ging uitvoerig in op de veelomvattende werkzaamheden van een badmeester. Uw plichtsvervulling, aldus spreker, was bo ven alle lof verheven. Voorts schonk Het Leidse verkeersprobleem Als Amsterdammer, die beroepshalve vaak Leiden bezoekt, treft het rnjj dat men zo dikwijls spreekt oVer het ver keersprobleem in Leiden, terwijl er toch zo'n prachtige gelegenheid is daar wat aan te doen. Leiden beschikt over een waterweg waar practisch geen gebruik van wordt gemaakt en dwars door de stad loopt. Ik bedoel het water van de Apothekersdijk, de Aalmarkt en de Oude Rijn dat, als men het dempt, het Rokin wordt van Leiden, waardoor de tram en het ove rige rij verkeer in de Haarlemmerstraat zonder schade voor dat verkeer zelf, verboden kan worden en deze straat ae Kalverstraat van de Sleutelstad worden kan. De brug Hoogstraat Donkersteeg kan „hoog" blijven en wordt dus een viaduct, iets wat het stadsbeeld beslist allure geeft. En als men dan het boven genoemde water niet gewoon dicht gooit De gaande en komende man. V.'i.n.r. de heer K. Ter burg, de nieuwe badmeester, de heer H. A. van Ingen Schenau, wethouder S. Menken en nog juist zichtbaar dokter C. R. Zijerveld. (Foto L.D./Van Vliet.) dokter Zijerveld aandacht aan de voor treffelijke wijze, waarop de heer Van Ingen Schenau de technische installatie steeds verzorgde en het aandeel, dat hij had in de organisatie van de school- baden, waardoor de jeugd de hygiëni sche levensgewoonten werden bijge bracht. Tenslotte richtte spreker ach iot de assistent-badmeester, de heer F. H. Moorhoff, die gedurende korte tijd ,het vaderloze tijdperk" de heer Van In gen Schenau was reeds eind September vertrokken op voortreffelijke wijze had opgevuld. Woorden van afscheid en we-kom spraken vervolgens de heer Moor hoff namens het personeel van het badhuis en de heer J. G. Wil- terdink namens de hoofden van ibe scholen, waarvan de leerlingen regel- I matig aan de schoolbaden deelnemen. I j Nadat verversingen waren au ïgcboden spraken zowel de heer Van Ingen Sche-I nau als de heer Terburg een woord van 1 afscheid resp. dank. Ds Bijlefeld neemt 18 December afscheid Naar wij vernemen zal ds W. A. Bfjle- veld, Ned. Herv. predikant voor het werk onder de Oosterse studenten, op Zondag 18 December a.s. des avonds om 7 uur in de Maranathakerk afscheid nemen van de Leidse Herv. Gemeente. Zoals bekend heeft ds Bijleveld een beroep van de Kerken in Indonesië aangenomen, en binnenkort hoopt hij te vertrekken naar zijn nieuwe werk. Sinterklaasavond Selskip „Fryslan" BLOEIEND VERENIGINGSLEVEN De Friese Vereniging te Leiden mag zich in een toenemende belangstelling verheugen. Het blijkt, dat de vergade ringen van deze springlevende „krite" in groeiende mate ook Friezen uit de omgeving, o.a. uit Wassenaar en de Bollenstreek en zelfs uit Nieuw Vennep, naar de Sleutelstad trekken, zodat ook in dit opzicht Leiden een centrum functie gaat vervullen. Het Selskip neemt enthousiast deel aan het Friese culturele leven, dat door zijn eigentalig heid en een in een eeuwenoude traditie gevormde bijzondere stijl een apart stempel draagt en een waardevol facet uitmaakt van het Nederlandse cultuur beeld. Er loopt thans een drukbezochte cur sus voor niet-Friezen onder de bekwame leiding van mevr. Lijzinga, om ook voor Hollanders de schatten van de Friese litteratuur te ontsluiten. De vereniging heeft een bloeiende toneelclub, volks dans en samenzang worden onder kun dige leiders beoefend, kortom 't streven van het bestuur is er op gericht de leden tot actieve deelneming te prikkelen. In Februari zal hier een voordrachtswed strijd worden gehouden, waaraan ook de beste krachten van de zustervereni gingen uit naburige steden hopen mede te werken. De samenkomst van gisteravond was door ver over de honderd leden bezocht. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken trad een variété-gezelschap van de krite Delft op met een voortreffelijk licht programma, dat zowel wat confé rence als zang en spel betrof op een uitstekend niveau stond. Vervolgens zijn in een buitengewoon prettige en gezel lige sfeer gezelschapsspelen beoefend, waaraan een groot aantal door de leden afgestane prijzen waren verbonden. Tegen middernacht kon de voorzitter deze zeer geslaagde bijeenkomst sluiten, daaraan de opwekking verbindende om de grote avond in begin J anuari, waarop de kunstenaar Wybren Altena zal op treden, te bezoeken. Sociaal werk in Leiden GEMEENTE KEERDE F. 164.000 UIT VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK In het zo juist verschenen jaarverslag van de Sociale Raad wordt in een drie tal hoofdstukken uitvoerig stilgestaan bij de activiteiten van deze Raad. Een belangrijk feit voor de Sociale Ra den, aldus wordt opgemerkt, is het ge reedkomen van het rapport van de Staatscommissie Vervanging Armen wet. Dit rapport vormde en vormt een onderwerp van studie voor het bestuur. De Subcommissie Verzorging en Ver pleging van Bejaarden kwam gereed met haar rapport. Het werk van de Studiecommissie in zake Revalidatie en Bedrijfsgeneeskun de werd bekroond met de oprichting van de Coöperatieve Bedrijfsgeneeskun dige Dienst voor Leiden en Omgeving, U.A. De onderzoekdienst bracht ruim 1000 rapporten uit, w.o. ruim 250 aan de Wet houder van Sociale Zaken ten dienste van de Commissie, die het overschot van de rampgoederen verdeelde. De bibliotheek werd uitgebreid met een aantal nieuwe werken, die betrek king hebben op alle facetten van het maatschappelijk werk. Het tweede hoofdstuk behandelt de toepassing van de Armenwet. Dit hoofd stuk is vooral van belang voor de gege vens betreffende subsidies, door de Ge meente Leiden verleend voor Maatschap pelijk Werk. Deze beliepen in 1954 f 164.000 Het aantal collecten bedroeg 54 en het totaal ingezamelde bedrag f. 85.000. Het derde hoofdstuk geeft een over zicht van het maatschappelijk werk in Leiden, speciaal van de arbeid van de instellingen. Het blijkt, dat de behoefte aan ondersteuning ook in 1954 belang rijk verminderde, hetgeen eveneens het geval is met de werkloosheid. Tenslotte vermeldt het verslag, hoe het particuliere initiatief in velerlei kring en op vele terreinen het aanzien gaf aan nieuwe takken van arbeid, het geen tot belangrijke verbeteringen leid de. I maar overkapt (dat hebben ze met het Rokin „vergeten" te doen i dan heeft men een tunnel waar honderden auto's in geparkeerd kunnen worden en kan J men ze verbieden op de Breestraat plaats te nemen. I Vanaf de Blauwpoort shrug kan het i verkeer dan rechts-af de door bestra- ting van het grasgazon verbrede Prin- sessekade op gaan tot aan een aan te leggen carrousel-verkeerspleintje vóór de gedempte Apothekersdijk en daar links afslaan richting Haven, waardoor het rijverkeer tevens een prachtige aan sluiting heeft op het bode-centrum op de Kaasmarkt plus een goede verbin ding met de brede Hooglandsekerk- gracht. Hooigracht en Pelikaanstraat, die alle toegangswegen zijn naar ae smalle straten van dat stadsdeel die dus van het zware verkeer ontlast worden, j Vanaf het Noordeinde kan het rijvér- I keer, dat oostwaarts moet. de tot één- riohtingverkeer verklaarde en mede daardoor ontlaste Breestraat nemen, terwijl het verkeer vanuit het Oosten via de Botermarkt en de gedempte Aal markt—Apothekersdijk en via de ver- keerscarrousel westwaarts kan trekken, eventueel via de bijna automatisch ont stane verkeers carrousel op de Aalmarkt (splitsing OuderijnVismarkt! Noord- oostwaarts kan gaan. Voor de markt dient een aanpassing met de nieuwe eisen te geschieden Ik geloof niet dat de uitvoering van dit plan zeer duur zal zijn: ik geloof ook niet dat er enig stadsschoon mee geschaad wordt, (wat de demping van het Rapenburg, dat ik gaarne vergelijk met een der mooie grachten van Am sterdam), wel het geval Is. Ik geloof dat er dan een verbetering tot stand komt waar dit geslacht en het nageslacht veel plezier van zullen beleven. Hoogachtend, A. Parker A'dam-Zuid. Churchilllaan 396 Naschrift van de Redactie Met alle waardering voor de goede bedoelingen van de Amsterdamse inzender, moeten wj# er even op wijzen dat zijn denkbeeld niet nieuw is. In dit Blad is al meer malen het idee geopperd de Apothe kersdijk en de Oude Rijn te transforme ren in rijwegen ter ontlasting van het verkeer in Bree- en Haarlemmerstraat. Ongelukken gebeuren niet... .Maar worden veroorzaakt De Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie E.V.O. orga niseerde gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" een drukbezochte voor- li oh tingsa vond. In deze bijc nkomst werd het accent voornamelijk gelegd op verkeersongevallen en gevaren, die de eigenaren van motorvoertuigen be dreigen. Woorden van welkom werden gespro ken door de secretaris van het district Zuid-Holland, de heer J. Ph. Schneider, die tevens wees op het belang van de filmvoorlichtingsdienst van de organi satie. Hij kon met genoegen constateren dat er in het afgelopen jaar goede suc cessen zijn geboekt. Aan de hand van de filmstrip .Dagvaarding en Veroor deling" vertelde de districtssecretaria wat een chauffeur moet doen indien hij een overtreding begaat of een aanrijding veroorzaakt en daarvoor gedagvaard wordt. Ook de kwestie van de vergoe ding van eventuele schade kwam hier bij ter sprake. De film „Ongelukken gebeuren niet, maar worden veroorzaakt" stond als tweede punt op het programma ver meld. Duidelijk werd in deze rolprent gedemonstreerd hoe bedrijfsongevallen bij het laden en lossen voorkomen kun nen worden. Vervolgens werd gedraaid de door Wim Povel gecommentarieerde kleurenfilm „Mens en Machine". Inte ressant waren de flitsen van de textiel industrie in Engeland, de meubelindus trie in Zweden, de automobielindustrie in Frankrijk en de bierflessenindustrie in Duitsland. Leerzaam was ook de ken nismaking met de Venetiaanse glasbla zers^ De filmstrip „Misdadigers van de weg" (een ernstige waarschuwing voor iedere bestuurder om zijn auto in goede conditie te houden» en een kleurenfilm over een ralley met klassementsproeven voor autobussen vormden een goed be sluit van een welgeslaagde avond. De heer Schneider sprak in de pauze nog enkele propagandawoorden. ENGELSE ATOOMGELEERDE HOUDT LEZINGEN Onder auspiciën van het Genootschap 1 Nederland—Engeland zal prof. L. S. i Palmer, een voormalig docent in de i natuurkunde aan de Universiteit van Huil en een vooraanstaand atoomge- leerde, anthropoloog en speleoloog, de komende veertien dagen In ons land een aantal lezingen houden over het onder werp: ..Man's progress and destiny: the stone age, the atomic age, the future" geïllustreerd met lichtbeelden. Professor Palmer, tot wiens hobbies onder meer grotonderzoekingen beho ren. heeft vlak voor de oorlog onder- aardse speurtochten ondernomen in En- I geland. Duitsland, Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk. Thans is hij honorair cura tor van het museum in Wells. Dinsdag a.s. spreekt hij in Lelden. SINTERKLAAS NOG STEEDS IN LEIDEN De Personeelsvereniging van Gebr. Van Hoekens Houthandel heeft gisteren met de kinderen van de leden in de cantine van het bedrijf het Sinterklaasfeest ge vierd Het bleek, dat de Sint nog steeds met zijn knechten in de Sleutelstad ver toeft; hij was zelf aanwezig om de ge schenken uit te delen. De avond bracht verder een zeer ge waardeerd optreden van de goochelaar Willy Alberto, terwijl ook de personeels leden Arnold Barendse als accordeonist en de leden van het cylofoontrio De Jeu groot succes oogstten Allen gingen dankbaar voor het geno t-ene huiswaarts. Buitenlandse investeringen Indonesië bereidt nieuwe wet voor De Indonesische regering wil een wet op buitenlandse kapitaalsinveste ringen ontwerpen, die aantrekkelijke voorwaarden schept voor het aantrek ken van „aanvullend kapitaal" en die tegelijk garanties inhoudt, dat de be langen van het Indonesische volk niet geschaad worden, aldus is heden in een regeringsverklaring bekend ge maakt. De regeringsverklaring zegt, dat ka- pitaal ten zeerste nodig is voor het bespoedigen van de economische op- bouw. het vergroten van de nationale I productie en het verhogen van de le- I vensstandaard. De regering wil een nieuwe regeling op de grondrechten opstellen, waarin de j grondconcessies maximaal 40 jaar du ren, met de mogelijkheid deze te verlen- I gen. In principe dient het dergelijke bedrijven toegestaan te zijn, dat zij j buitenlandse werkkrachten aannemen, doch per bedrijf zal het aantal buiten- landse krachten en het tewerkstellen van Indonesische krachten worden gere- sc'd- Bedrijven, waarin buitenlands kapi- I taal is geinvesteerd, zullen winst mo gen transfereren na aftrek van de In- I donesische belastingen. Verder zullen zij de onkosten voor buitenlandse werk- krachten mogen overmaken volgens de I geldende bepalingen. De bestaande bedrijven zullen gelei delijk aan de nieuwe bepalingen worden onderworpen. CONGRESSEN VLIEGTUIGBOUW EN RUIMTEVAART. Helicopterwedstrijd ln voorbereiding. Twee Internationale congressen n.l. een op het gebied van de vliegtuigbouw en een op dat van de ruimtevaart, zul len resp. het volgend Jaar en ln 1957 onder auspiciën van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart hier te lande worden gehouden. Allereerst zal de KNWL haar medewerking verlenen aan het „Congres Aeronautique Europeën", dat mede ter gelegenheid van de algemene vergadering der Europese organisatie van vliegtuigbouwers, de „Aicma", eind 1956 in ons land bijeen komt. In de loop van het geophysisch jaar 1957 hoopt men in ons land het jaar congres van de internationale astronau- tische Federatie, te houden, van welke organisatie de aan de KNVVL gelieerde Nederlandse vereniging voor ruimte vaart deel uitmaakt. Beide instanties zullen dit congres voorbereiden en or ganiseren. Medio 1956 hoopt de KNWL in sa menwerking met het Rotterdams Heli copter Syndicaat een internationale wedstrijd voor hefschroefvliegtuigen te organiseren. Tenslotte bestaan er voor 1956 plan nen voor een internationale sportviie- gersrallye naar Nederland, welke vier dagen zal duren. Geschenk voor de V.N. Een foucaultpendule Minister mr Luns heeft namens Ne derland de V.N. officieel een faucoult- pendule van 90 kilogram geschonken; dit apparaat demonstreert de draai ing van de aarde. De met goud beklede bol hang aan een stalen kabel 25 meter boven de vloer b(j de hoofdingang van het gebouw van de algemene vergadering. Op een stalen ondersteuningsstaaf is een boodschap van HM de Koningin aangebracht: „Het is een voorrecht vandaag en mor gen te leven". De gift werd in ontvangst genomen door secretaris-generaal Dag Hammar- skjöld. die zeide dat het apparaat her innert aan Nederlands bijdrage in de internationale gemeenschap. Zonder het pionierswerk van Nederland „zouden wij hier vandaag niet staan", aldus de secretaris-generaal. De korte plechtigheid werd o.a. bijge woond door de voorzitter van de alge mene vergadering, de Chileen Jose Maza. VERENIGING TOT IJSBESTRIJDING. Gistermiddag werd in „Central" de algemene ledenvergadering gehouden van de alhier gevestigde Vereniging tot IJsbestrijding. O.m. werd in deze bij eenkomst verslag uitgebracht over de stand der geldmiddelen welke mede ten gevolge van de niet strenge winter, gun stiger is dan aan het begin van 't vorige seizoen: voor optimisme is evenwel nog geen plaats. De heer J. J. F. van der Meer werd als bestuurslid herkozen. VERBETERING In ons gisteren gepubliceerde verslag over de opening van het gerestaureerde Gravensteen als Juridisch Studiecen trum noemden wij abusievelijk een van de sprekers, de heer T J Bierman, praeses van de medische studentenfa culteit. Dit moet uiteraard zijn Juridi sche studentenfaculteit. VOGELSHOW „AVIBUS" Op 9. 10 en 11 December organiseert de Club van Vogelliefhebbers „Avibus" in het gebouw ,,St'. Leonardus" op de Haagweg 14 een vogelshow. Behalve een fraaie collectie vogels in de meest uit eenlopende soorten, worden vele volières en vitrines tentoongesteld. Voor de leden is aan deze tentoonstelling een onder linge wedstrijd verbonden, waarvoor diverse bekers en medailles beschikbaar zyn gesteld. JONGETJE VIEL DOOR RUIT Terwijl hedenmiddag even na twaalf uur een der ouders niet thuis was, had een zes-jarig jongetje, wonende in de St. Jorissteeg. het ongeluk in huis door een ruit te vallen, waarbij een polsslag ader werd geraakt. Omwonenden brach ten de jongen, die veel bloed verloren had, ijlings naar het St. Elisabeth Zie kenhuis. Na behandeling kon hü echter naar huis terug keren. Ds M. J. Punselie, vele jaren de nestor van de actief dienstdoende predikan- ten der Leidse Hervormde Gemeente, herdenkt vandaag in goede gezondheid - het lopen valt hem alleen iets moeilijk - zijn tachtigste verjaardag. Het ligt voor de hand, dat deze dag voor ds Punselie, die ook na zijn emeri taat nog niet uit de gezichtskring van vele gemeenteleden is verdwenen, niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Temidden van vele bloemstukken en geschenken en in tegenwoordigheid van zijn familie, hebben velen in de ochtend- en mid daguren de gelegenheid aangegrepen om de tachtigjarige de hand te drukken. Reeds omstreeks het middaguur verzamelde zich een kring van oude vrienden ten huize van de 80-jarige ds Punselie. U ziet hier van links naar rechts de heren J. M. G. Hakkert, H. M. de Reede, ds M. Punselie, ds D. J. Vossers. A. L. L Gathier en een dochter van de jubi laris. zuster G. Punselie. (Foto L.D./Van Vliet.) (Ingez. Med.-Adv.) •"•BCU SEtRCIlMC" J

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3