Zonnig spoor en veel geluk Ontwerp Ambtenarenreglement ~<i WOENSDAG 7 DECEMBER Stop van Ternaaien wordt volgend jaar opgeruimd De Belgische minister van Openbare Werken, Vanaudenhoven, heeft in de Kamercommissie van financiën beves tigd dat de Stop van Ternaaien volgend jaar zal worden opgeruimd. Wat betreft het kanaal Gent-Temeuzen stelt de mi nister voor het uitgetrokken crediet van fr. 100 millioen op fr. 150 millioen te brengen. Het Kamerlid Schot merkte op, dat de afschaffing van de Stop van Ter naaien ten nadele zou zijn van Antwer pen en van het algemene bedrijfsleven in het land. Minister Vanaudenhoven antwoordde, dat de afsohaffing van de Stop van Ter naaien de verbinding van Luik met het Roergebied zal vergemakkelijken. Het Julianakanaal is thans te zwaar belast. De minister zei, dat de opruiming van de Stop geschiedt met toestemming van de minister van Buitenlandse Zaken. Antwerpen zou daarvan geen nadeel ondervinden. De Stop van eroaaien is een kunstma tige hindernis in de Maas nabij Luik, die slechts schepen met een bepaalde tonnenmaat doorlaat en de grotere sche pen dwingt over Antwerpen te varen. Kabouters vormden een ere-haag bij het Leidse Stadhuis. (Foto L.D./Van Vliet.) „Zonnig spoor en veel geluk", dat wensten vandaag de kabouters van de kabouterkring „De grijsbaarden" (Sleu- telgroep Leiden van het Ned. Fadvind- stersgilde) hun oehoe G. E. Storm toe toen zij hedenmiddag in het huwelijk trad met de heer A. van Haarlem, theo logisch candidaat alhier en beroepen predikant van de Hervormde Gemeente te Sint Joosland bij Middelburg. Bij deze wens hebben de kabouters het al leen niet gelaten, zij vormden op het moment, dat het bruidspaar het Leidse Stadhuis verliet, een ere-haag, met feestelijk versierde bogen, waarin het N.P.G.- en kabouterembleem de pad destoel was verwerkt. De burgerlijke voltrekking van dit huwelijk, waarvoor zeer grote belangstelling bestond, ge schiedde door de heer C. W. Oostveen, waarna de kerkelijke inzegening in de Pieterskerk door ds P. Kloek plaats vond. Wederom 275 processen -verbaal De Leidse politie, die gisteren van acht tot vyf uur in het kader van de landelijke actie wederom een ver scherpte controle hield op de naleving van de verkeersvoorschriften, maakte in totaal 275 processenverbaal op. Het merendeel der overtredingen werd gemaakt door %vielrijders en de berijders van een bromfiets, terwijl ook menige voetganger, die niet haaks de rijweg overstak, een „bonnetje" kreeg. Hoewel deze verscherpte contróle nu al enkele weken aan de gang is - vorige week werden 327 personen bekeurd - bleek ook gisteren nog veelvuldig ge zondigd te worden tegen het niet aange ven van een richting, het niet verlenen van voorrang en het niet rechts-rijden Men zij dus nogmaals gewaarschuwd! Nan Merriman zingt bij Toonkunst Veelzijdig kunstenares Op het tweede concert in de Stadsge hoorzaal van de Maatschappij voor Toonkunst zal Woensdag 14 December een liederenavond gegeven worden dooi de beroemde Amerikaanse mezzo-so praan Nan Merriman, die zowel in Ame rika als in Europa triomfen vierde en wier gramofoonplaten algemene bekend heid genieten. Nan Merriman treedt dit seizoen uitsluitend op met het Concert gebouworkest te Amsterdam, alsmede bij uitzondering in onze stad. Wtór zij zong oogstte deze gevierde zangeres de grootste successen: met haar drie aria's uit von Gluck's „Orfeo", die zy ook hier ten gehore zal brengen, realiseert men zich „in de aanwezigheid te zijn van een waarlijk muzikaal genie" zoals van haar getuigd werd. Behalve de aria's uit „Orfeo" zingt Nan Merriman liederen van Debussy, Mompou, Montsalvatge, Turina, de Fal- la, Obradors en Pittaluga. Een ongewoon programma van een veelzijdige kunstenares, wier warm en gloedvol timbre aan dat van Kathleen Ferrier herinnert. Zij zal aan de vleugel begeleid worden door Irene Althoff. De muziekliefhebbers wacht een zeer bijzondere avond. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het Cand. ex. F. Wis- en Natuurkunde de heer J. H. Visser (Den Haag); Doet. ex. Scheikunde de heer U. Spitsbergen (Leiden). In de maand November 1955 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd f 1 161.695,34 en terugbetaald f. 939.145.43 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 335 en het aantal afbetaalde boekjes 206. Op 5.959 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f. 119.453.50 bijgeschreven. Er werden 514 busjes ter lediging aan geboden met een gezamenlijke inhoud van f. 10.685,57. Het tegoed der 36.259 inleggers bedroeg aan het einde der maand f 24.700.910,52. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN Aigos 7 te Rotterdam Caltex Lelden (T) p 7 Malta n Rotterdam Gordlas 6 van A'dam n Cartagena (Sp) Kota Agoeng p 7 nm Gibraltar n R'dam Kota Baroe p 7 Guardafui n Belawan Leopoldskerk 7 te Rotterdam Marlekerk 7 van Bombay n Colombo Mitra (T) 7 vm v New Castle n S W N Abadan Prins Willem George l'rederlk p 7 Kp St Vincent naar Rotterdam Stad Maassluis 7 nm te Narvik Trajanus 7 v Rotterdam n Hamburg W Alton Jones (T) pass 7 Ceylon naar Waka Yama De bruidegom zal Zondagochtend 18 December door dis G. A. Borghart, Her vormd predikant te Den Helder, by wie de heer van Haarlem werkzaam was tij dens zijn leervicariaat, in zijn ambt worden bevestigd. Des middags om 2.30 uur zal ds Van Haarlem zijn intrede doen in zijn eerste gemeente. KRANSLEGGING „7 DECEMBER' -DIVISIE Een deputatie van de bond oudstrij- ders .,7 December" heeft vanmorgen ter nagedachtenis van de gevallenen van de 7-December-divisie een krans gelegd bij de Indonesische urn, die tijdelijk is op gesteld in de Nieuwe Kerk te Amster dam. Het woord werd gevoerd door de cu d - divisie - comm a ndan tvoorzitter van de band oud-strijders, generaal majoor b.d. H. J. J. W. Durst. Britt en aalmoe zenier lt.-kolonel H. P. Verhoeven. Vlootpredikant ds W. P. Kramer sprak een gebed uit. Nadat de oud-divisie-commandant een krans had gelegd, legden familieleden van de gevallenen bloemen bij de urn. Vandaag worden de gesneuvelden van de 7 December divisie eveneens herdacht op het ere veld Menteng Poelo te Dja karta. B. en W. van Leiden wensen voor gehuwde ambtenares geen enkele belemmering bij haar tewerkstelling Aangezien de in 1934 vastgestelde verordening, waarin de rechtstoestand van ambtenaren en werklieden in dienst van de gemeente Leiden is geregeld, op verschillende punten is verouderd, hebben B. en W. een nieuwe verorde ning doen ontwerpen. By het ontwerpen van deze verorde ning heeft als leidraad gediend het door het Centraal Orgaan der gemeenschap pelijke regeling, betreffende behande ling van gemeentelijk personeelsaange legenheden, in overleg met de perso neelsorganisaties, vastgestelde ontwerp van een algemen Ambtenaren Regle ment. Dit ontwerp is in grote lijnen gevolgd; op verschillende onderdelen, ook belangrijke, is er eohter van afge weken, omdat plaatselijke omstandig heden dit noodzakelijk maakten of dit naar het oordeel van B. en W. gewenst was. Bij het ontwerpen van het nieuwe ambtenarenreglement is van de gedach- tengang uitgegaan, dat in principe le het personeel de positie van ambtenaar behoort te hebben; 2e het personeel, voor zover aan zijn arbeid blijvend be hoefte bestaan, in vaste dienst behoort te zijn aangesteld. BENEDEN 21 JAAR NIET IN VASTE DIENST Slechts de volgende uitzonderingen zijn daarop gemaakt: a. personen jon ger dan 21 jaar kunnen niet in vaste dienst worden aangesteld: b. aan aan stelling in vaste dienst kan aanstelling in tijdelijke dienst voorafgaan voor een proeftijd van in het algemeen twee jaar. Na afloop van de proeftijd volgt aan stelling in vaste dienst of ontslag. Intussen moet er rekening mede wor den gehouden, dat in sommige gevallen aanstelling in vaste dienst met al de ge volgen van dien, o.m. beperkte ontslag- mogelijkheid, niet verantwoord is. Daarom zijn in het ontworpen regle ment enkele mogelijkheden voorzien, waarin aanstelling in tijdelijke in plaats van in vaste dienst kan plaats hebben. Het huidige ambtenarenreglement gaat van een andere gedachtengang uit. Het bepaalt nl. dat aanstelling in vaste dienst alleen geschiedt, indien redelij kerwijze vaststaat, dat aan de arbeid van de aan te stellen ambtenaar blij vend behoefte zal bestaan en verder, dat aanstelling in tydelyke dienst slechts kan plaats hebben ter tydelyke ver vanging van personeel, dat tijdelijk af wezig is in betrekkingen, welke inge volge het bij of krachtens de wet be paalde niet kunnen worden vervuld door op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht in dienst genomen personeel. DE ARBEIDSCONTRACTANTEN Het systeem van de geldende regeling is dus: slechts aanstellen n vaste dienst, als blijvend behoefte aan de ar beid van de aan te stellen ambtenaar bestaat, anders indienstneming op ar- beids overeenkomst, tenzij wettelijke voorschriften zich daartegen verzetten. In het laatste geval en alleen in dit èe- val: aanstelling in tijdelijke dienst. Waarom dit systeem in 1934 is geko zen laat zich wel raden. Uiteraard niet om te voorkomen, dat personeel in vaste dienst wordt aangesteld aan welks ar beid niet blijvend behoefte bestaat. Ook zonder uitdrukkelijk? bepaling dienaan gaande mag aangenomen wórden, dat daar niet aan gedacht zou worden. Trouwens, ook aanstelling in tijdelijke dienst is onder het regiem van het hui dige reglement, behoudens een enkel uit zonderingsgeval. uitgesloten Indienst neming op arbeidsovereenkomst was voor de gemeente echter voordeliger. Voor ambtenaren in vaste dienst en voor ambtenaren in tijdelijke dienst, voor de laatsten althans, indien zij een bepaald aantal jaren in dienst van de overheid zijn, moet de gemeente pensioenpremie betalen, van welke premie slechts een deel op betrokkenen kan worden ver haald. Voor arbeidscontractanten gold dit tot voor kort niet. Ook was de belo ning van de arbeidscontractanten niet gebonden aan de salarisregeling voor het ambtelijke personeel: men kon des gewenst voor elk geval een loon bepa len. Verder was de „rechtspositie" van het personeel op arbeidsovereenkomst nie' 'o hecht en weldoortimmerd als die var het ambtelijke personeel Geleide lijk 'r dez- toestand veranderd. Dc sala- larisregeling voor het ambtelijke personeel wordt ook gehanteerd ten aanzien van de arbeidscon tractanten. hetgeen medebrengt ge- overeenkomsten verordening van het Centraal Orgaan blijk geeft Door een en ander is er voor het be staande systeem, om personeel op ar beidsovereenkomst in dienst te nemen, anders dan voor zeer tijdelijke werk zaamheden, geen plaats meer en is aan stelling in tijdelijke dienst van perso neel, dat niet of nog niet in aanmerking komt voor aanstelling in vaste dienst, logisch. Als het systeem, waarop het ontwerp-ambtenarenreglement is opge trokken. wordt aanvaard, zal er nog slechts een arbeidsovereenkomstenregle ment moeten worden vastgesteld voor personeel, dat voor zeer tijdelijke werk zaamheden, en dan natuurlijk op ar beidsovereenkomst, in dienst wordt ge nomen. DE GEHUWDE AMBTENARES Het tweede punt betreft de gehuw de ambtenares. Het geldende regle ment bepaalt dienaangaande, dat de gehuwde vrouw niet als ambtenaar in dienst kan worden genomen en dat wegens het aangaan van een huwelijk aan de vrouwelijke ambtenaar eervol ontslag wordt verleend. Omtrent het vraagstuk van de ge huwde ambtenares heeft zich de laatste tijd het een en ander afgespeeld, dat B. en W. bij de Raad als bekend mogen veronderstellen. Het spreekt vanzelf, dat dit vraag stuk een onderwerp van ernstige over weging in het College heeft uitgemaakt. Stond de meerderheid van het College aanvankelijk een oplossing bij wijze van compromis tussen de twee uiterste standpunten voor, hierop neerkomende, dat de gehuwde ambtenares zou worden gehandhaafd, indien aan bepaalde voor waarden (de leeftijd, de diensttijd en de rang betreffende) zou worden voldaan, B. en W. meenden hiervan terug te moe ten komen, toen zowel de Commissie voor de Personeelszaken als de Commis sie voor het Georganiseerd Overleg zich uitspraken voor het opheffen .van de be lemmeringen tegen het indienstnemen en indiensthouden van de gehuwde vrouw als ambtenares. GEEN ENKELE BELEMMERING In het bijzonder in aanmerking ne mende. dat de gehuwde vrouw in het particuliere bedrijfsleven geen enkele belemmering ontmoet met betrekking tot haar tewerkstelling, hebben B en W besloten het voorstel van de ge noemde commissiën over te nemen. In het ontwerp-reglement zijn die belem meringen dan ook niet opgenomen. De bepalingen van het geldende amb tenaren-reglement Inzake het Indienst nemen en indiensthouden van de ge huwde vrouw strekken zich mede uit over de in concubinaat levende vrouw. De strekking daarvan is duidelijk. Men heeft willen voorkomen, dat een vrouw, om ambtenaar te kunnen worden of blijven, een niet door de wet gesanction- neerde samenleving zou verkiezen boven het huwelijk. Worden de vorenbedoelde bepalingen in het nieuwe reglement niet opgenomen, dan is het vanzelfsprekend, dat de bestaande bepalingen met be trekking tot het concubinaat van vrou welijke ambtenaren in dat reglement geen plaats meer kunnen vinden. De Commissie voor de Personeelszaken heeft voorgesteld deze ontslaggrond te handhaven en uit te breiden tot man nen en vrouwen. Voor het aanvaarden van dit denkbeeld zien B en W geen vol doende reden. Weliswaar zijn zij mét de Commissie van mening, dat in voorko mende gevallen ontslag op grond van concubinaat gerechtvaardigd kan zijn, doch hierin voorziet het bestaande amb tenaren-reglement reeds en ook in het ontworpen reglement wordt daarin vol doende voorzien. Het ontwerp van deze nieuwe veror dening, dat van een uitvoerige toelich ting is voorzien, bieden B. en w. de Raad thans ter goedkeuring aan. Ambonnees krijgt 12 jaar wegens moord Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft vandaag arrest gewezen in de zaak tegen een Ambonnees uit het woonoord „De Oude Molen" te Well (Limburg) en hem wegens moord op een tuinders vrouw te Wellerlooi veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 laar met aftrek van het voorarrest, en ter beschikking stelling. De eis luidde 15 jaar. De Am bonnees en de Officier van Justitie wa ren in beroeD eekomen tegen het von nis van de Roermondse rechtbank, die de man wegens doodslag tot een gevan genisstraf van 8 iaar had veroordeeld. WARMOND ST. NICOLAAS BIJ P.v.d.A Gistel-middag kregen de kinderen van de leden van de P.v.d.A. bezoek van St. Nicolaas en Zwarte Piet. Nadat de kin deren enkele liedjes hadden gezongen sprak de heer J. v. Bladel de goede Sint een welkomstwoord toe. De Sint sprak op zijn beurt de kinderen vrien delijk toe, maar hij moest ook wel eens een vermanend woord laten horen. Na dat verversingen en geschenken waren aangeboden namen de Sint en Piet weer afscheid van de ouders en kinderen. HET AFSCHEID VAN NOTARIS P. H. ROMEIJN In verband met het feit, dat notaris P. H. Romeijn, die gedurende 30 jaar op vriendelijke wijze voor velen heeft klaar gestaan, met ingang van 1 Januari a s. zijn ambtsbezigheden gaat beëindigen, heeft zich in onze gemeente een comité van afscheid gevormd. Op de receptie, die 7 Januari as. in de namiddag van 3 tot 4.30 uur in hotel „De Stad Rome" wordt gehouden, zal iedereen in dc ge legenheid zijn van de heer Romeijn af scheid te nemen. Het comité stelt zich voor deze recep tie aan notaris Romeijn aan te bieden, maar tevens ook om hem die dag te ver blijden met een waardig geschenk. Het comité bestaat uit de navolgende personen: A. Oudshoorn, voorzitter: jhr mr L. M. E. van Fisenne, secretaris; H. W. Nijman, penningmeester: J Berg- j man, mgr. H. J. van Deursen, W. K. He ijl Jr., P F. Vergeer. H. A. G. M Wa lenkamp en C. Zwetsloot. WASSENAAR ONGELUK. Op de hoek Rijksstraatweg en Ziide- weg kwam de motorrijder C. C. Voorham alhier door sterk remmen voor eer. hem tegemoetkomende links afslaande auto te vallen, waarbii hii een verwon ding aan ziin linkerdiibeen opliep. Hii werd naar het R.K. ziekenhuis te Den Haag vervoerd. Tegen de bestuurder van de auto werd procesverbaal opgemaakt. Toen hedenmiddag om twee uur de stand van zaken werd opgemaakt in Frankfort, waar een ontploffing een flatgebouw deed instorten (zie eiders in dit nummer), luidden de cijfers als volgt: Elf doden geborgen, één gewonde overleden in het ziekenhuis, zeven gewonden opgenomen en achttien vermisten. Er waren 32 mensen in het flat gebouw en vermoedelijk nog twee of drie logè's. Van de doden waren vijf mannen, vijf vrouwen en twee kinderen. Van de gewonden zijn drie mannen, twee vrouwen en twee kinderen. Kort voor het ter perse gaan van dit blad bereikte ons bijgaande tele grafisch overgebrachte foto, die een overzicht van het terrein van de ramp geeft. Zoals men ziet is een Amerikaanse kraan in actie om het puin zo snel mogelijk te ruimen. (Telefoto A.N.P.) Anneke Beekman blijft spoorloos Volgens het blad „La Meuse" hebben talrijke leden van de Luikse gerechtelij ke politie Maandag te Banneux (provin cie Luik) en in de omtrek van deze plaats opsporingen verricht met het doel het Joodse meisje Anneke Beekman te rug te vinden. Deze operatie leverde echter niets op. BEURSOVERZICHT HANDEL STOCKDIVIDENDEN UNILEVER. Amsterdam 7 December. Er heeft zich vandaag aan de effec tenbeurs een drukke handel ontwikkeld in stockdividenden Unilever, die voor het eerst in de notering kwamen nu de bonus van 25% uit de agioreserve in aandelen beschikbaar werd gesteld in de vorm van recepissen. De koers der certificaten kwam daardoor van giote- ren circa 488 op vandaag 331 minus het stockdividend. Hierop ontstond enig aanbod tot 376, maar het slot was weer op 382'4. De stockdividenden werden bij het begin van de markt betaald met f.951, doch onder invloed van aanbod op middenkoers ontstond een reactie tot f.943, die echter later weer volkomen ongedaan werd gemaakt, zodat de slot- notering kwam op f.955. Unilever was de hoofdschotel van de markt, waartegenover de andere hoeken door hun geringe affaire schril afsta ken. Men verwacht welra een bericht over het interimdividend van de Ko ninklijke, maar de markt vond daarin vandaag geen enkele stimulans. Waar zich lichte koersdalingen voordeden, waren deze van weinig betekenis. De ondertoon bleef gunstig hoewel Indone sische fondsen nauwelijks reageerden op het nieuws dat de ministersconferentie a.s. Zaterdag gaat beginnen. Aandelen Billiton liepen onder invloed van het dividendvoorstel omhoog tot circa 360. Vandaag was de inschrijving op de emis sie Zuid-Afrikaansch Handelshuis voor houders van claims. De markt sloot rustig. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen nmiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiiiniiinininiiiiimimiiiiminiuiiiifliHi BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Johan Pieter. zn van D. v. Duijn en M. v. d. Plas; Marian Joke. dr van F. Piersma en J. G. Peters; Marianne, dr van D. van Beelen en M. v. d. Plas; Anna Maria, dr van W. T. v. d. Holst en A. J. Fasel; Dirk. zn van D. v. Beelen en N. Schaap; Theo- dorus Arnoldus, zn van G. Zlerlkzee en M. G. v. d. Veer; Cornells, zn van P. Roubos en M. K. Rip; Andrles Robert, zn van A. Tegelaar en J. de Berg: Klazlna Margaretba, dr van W. Persenalre en H. Rietveld; Paulus. zn van P. de Jong en C. K. Henslng. ONDERTROUWD N. F. A. Broeken en J. M. Huigsloot; P. J. v. d. Spek en A. Lit; P. Keijzer en S. v d. Blom; J. Eigenbrood en L. Phlllppo; L. T Stam en E. H. vyibrlef; T. G. Gal- Jaard en M. Brandt; J. F. Simons en E. G. Vos; C .v. Beelen en A. G. Kevellng; N. Brandhorst en J. Vermeer; W. Craandljk en J. J. M. Ruljters; D. v. Sandljk en J. E. Holverda: C. G. v. Dooremaal en W F. Engels; A. H. van den Bos en W. A. Mid dendorp; A. H. Mols en E. de Koning; J. Zuurmond en C. M. I.angezaal; P. van Beek en A J. Dregmans; H de Jong en J. Belj; J. G. M. Boon en A P. Cocx. OVERLEDEN: A Oudewater, vrouw, 81 Ir; F. J. P. van den Berg. zn. 2 Jr; M. A. Geenjaar, wed. van Viseer, 48 Jr. Beurs van Amsterdam Woensdag 7 December ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 101H 102% B Grootboek obl100% Ned '51 3% 101 Ned 53 3% 100% 100% Ned. '48 3% 98% 98% Ned. '54 3% 97% 98A Ned. '55 3% 98% 98% Ned. '55 II 3% 98% 98% Ned. '47 3% 3 99% 99% Dollarlng '47 3 9695% Investeringscert. 3 99iT« 99% Ned. 62-64 3 99U 99H Indië '37 A 3 9797% Grootboek '46 3 97iV 97% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind B 87% 87 Nat. Handelsbank 161 159% Ned Handelmy231 230% A.KU346% 344% Philips 365 364% Philips '55 354% 353 Unilever 487% 382%exd. Wilton Feyenoord 271% 270 Biliton 2de r354% 359 Kon. Olie f 50.— 328 330 Kon. Olie 660% 658% Amst. Rubber 139% 138% Holl Amer lijn 210% 208% Kon Ned Stoomb. 204% 204 Ned Scheepv. Unie 194% 192% H.V.A 154% 151% Java Cult88% 87% Dell Mij. 156 155% Senembahlll% 111% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam '47 3 100% 100% Den Haag 1937 I 3 100 Lelden 1947 100 B 96% R'dam '37 1 III 3'- 100% 100% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104% 104% Premieleningen A'dam '51 2% 135 134% Eindhoven '54 2% 107 107 Enschede '54 2% 108% 108% Den Haag '52 I 2% 138% 138% idem n 2% 135% 135% R'dam '52 I 2%142% 142 idem n 2% 139% 139% Utrecht '53 2% 129 12811 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 288 286 Rotterd. Bank244 243% Twentsche Bank243 247 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 244% 245% Kon. Ned. Grofsm. 153 B 153 Rott. Droogd. Mij. 635 635 Tieleman en Dros 20% Handelsondernemingen Borsumtf. cv A f 1000 136% 135 Internatio160% 160 Diversen Albert Heyn285 284% Ned. M. Walv. Vrt. 82% 82 Spoorwegen Dell Spoofw. Mij. 33% 33% Amerik. fondsen Anaconda 73% 73A Shell OU Cy62% 61% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen HoU. Constructie Ing. bur. v. Bouwnijv Int. Kunststoff. Ind Kon Ned Edelmet Pref w.a Idem Textiel Gebr v Wijk Leidsche Wolsplnn Ned. Electrolasm Slkkens Lakfabr '53 Ver. Touwfabrleken Wernink's Betonm. VK 6/12 425 143% 71 70% 90%QB 90GL 92%GB 84GL 86 310% 310% 345 397% 399% 184 141% 144

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5