Probleem voor jonge kwekers: liquideren of voortzetten? RDTERDDN Teeltrecht betekent kapitaal Met een enkel woord Tegen pijnen Wrijf Kou en Pijn we<3 me* DAMPO Oplossing kwestie-Cyprus door Athene en Makarios goedgekeurd Uitvoering Deltaplan gelijk niet Zuiderzeewerken Urk zal niet van hulp verstoken blijven Agenda WOENSDAG 7 DECEMBER Belangwekkende causerie De vereniging van oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool te Lisse heeft de heer J. P. C. Sentel te Oegstgeest uit genodigd, op Vrijdag a.s. een lezing te houden over een onderwerp dat voor de jonge kwekers vooral van het allergroot ste belang is: het teeltrecht. De titel van de causerie van de heer Sentel is nogal wijdlopig: „Problemen in het bollenbedrijf bij het overlijden of uittreden van een ondernemer, ook wat betreft teeltbewijzen. in het bijzonder de fiscale consequenties en de mogelijk heid om hiervoor oplossingen te vinden'" Het probleem, dat de heer Sentel voor „T en P" gaat behandelen, is in het al gemeen niet beperkt tot het bloem bol len be drijf alléén. Het doet zidh voor in alle bedrijven waar de vader en de zoons werken. Alles gaat zo geleidelijk aan. De jon gens worden groter en stappen in va der's bedrijf. Ze werken soms lange tijd voor een zakcent, later ook vaak voor een bescheiden salaris. Dan komt de dag waarop vader „er uit moet stappen" en soms is dat voorgoed, is het bedrijf zon der hoofd. Wat gaat er dan gebeuren? Vooral wanneer niet alle ldnderen in het bedrijf werken, wanneer er bijv. dochters inmiddels getrouwd zijn, rijst de vraag omtrent de voortzetting van het bedrijf en de verplichtingen van hen die het voortzetten aan de andere erf genamen. Dan blijkt maar al te vaak, dat hiervoor geen voorzieningen zijn ge troffen. Een halve ton per hectare In het bloembollenbedrijf heeft dit vraagstuk een bijzonder aspect doordat het „teeltrecht" een integrerend deel van het bedrijf uitmaakt. Bollengrond kan pas worden geëxploiteerd met teelt recht. want de bloembollenteelt is, zo als men weet, wettelijk beschermd en beperkt. Het spreekt vanzelf dat er vooral in een tijd van hoogconjunctuur voor de kwekers (zoals thans) gegadigden genoeg zijn voor vrijkomende teelt recht. Daarvoor worden hoge prijzen geboden; men spreekt van f. 50.000 voor één hectare hyacinten-teeltrecht. De normale prijs voor goed hyacinten- land loopt zo tegen de twintigduizend gulden. Wanneer het teeltrecht tegen deze BINNENLAND Gistermorgen is het 20-jarige meisje M. H. v. d. Berg. toen zij bezig was ramen te wassen, van de tweede verdieping van het gesticht „Malson de la Miséricorde" te Maastricht, gevallen Zij kwam terecht op de binnenplaats, kreeg zware verwondingen en is in het ziekenhuis Sint Annadal op genomen. Een de boerderij van te Vierakker (gem. Warnsveld) volkomen in de as gelegd. Het vee kon in veiligheid worden gebracht; de inboedel slechts ge deeltelijk. Een voorraad van 40.000 kllogr. stro werd een prooi der vlammen. Op 14 Februari 1956 zal aan 100 land genoten een bloemenhulde worden bereid op grond van hun in 1955 Jegens de ge meenschap betoonde speciale verdiensten. Het initiatief van deze bloemenhulde gaat u t van de Vereniging de Nederlandse Bloemisterij, die van oordeel is. dat 14 Februari Valentijndag zich bij zonder voor een dergelijke manifestatie leent. De Staatssecretaris van Economische Zaken, dr G. M. J. Veldkamp, heeft giste ren in Den Haag het bestuur van de Stichting Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van middenstandsbedrijfs panden geïnstalleerd. De vereniging het Nederlandse Wegen Congres zal op 16 December haar Jaar lijkse algemene vergadering houden in Esplanade te Utrecht. De Katholieke Volkspartij zal op 17 December in het Jaarbeursrestaurant in Utrecht een partij raadvergadering houden. BUITENLAND De West-Duitse minister voor de atoomenergie, F. J. Strauss, heeft bekend gemaakt, dat West-Duitsland industriële atoomenergie op grote schaal wil gaan produceren, daar het onmogelijk moet wor den geacht hiermede ln het klein te be ginnen. De Bondsrepubliek hoopt ln 1970 atoomcentrales in gebruik te hebben. Op een dertigtal km van Schulenburg ln Texas (V.S.) is in een auto het ver brande lijk van een neger aangetroffen. Het lijk vertoonde de sporen van talrijke messteken. Het slachtoffer, de 60-Jarlge Herbert Johnson was voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor de bevordering van de maatschappe lijke positie van kleurlingen. Naar het schijnt is Johnson met messteken gedood en vervolgens in zijn auto verbrand. De politie zegt niets te weten van de drijf veer tot de misdaad. Uit de woning van het echtpaar Op- penheimer te Johannesburg, Zuid-Afrika. worden diamanten en juwelen ter waarde van bijna twee millioen gulden vermist. Aangenomen wordt, dat de diamanten en Juwelen tijdens de afgelopen drie maanden zijn verdwenen. Oppenheimer is lid van het Zuid-Afrikaanse parlement. Japan telde op 1 Oct. J.l. 89.296.278 inwoners, hetgeen 6.069.641 meer is dan ln 1950, toen de voorlaatste volkstelling werd gehouden. Er zijn 43.855.764 Japanse man nen en 45.413.514 vrouwen. In de Hartz is een automobilist om gekomen, doordat zijn auto van een hel ling van 100 meter omlaag stortte; voor bijgangers zagen de verongelukte auto, doordat de richtingaanwijzer bleef flikkeren. In de Britse kolonie Sierra Leone (W.-Afrika) hebben demonstranten tegen belasting reeds tien huizen In brand ge stoken. De demonstranten dreigen met opbreking van spoorlijnen. Tachtig arresta ties zyn verricht en bijna evenveel von nissen geveld. De ongeregeldheden houden reeds een week aan. In November had een Methodistische kerk in Virginia een telefoonnummer in geschakeld. dat opgebeld kon worden door mensen, die een op de plaat opgenomen gebed wilden horen. Er werd zoveel ge bruik van gemaakt, dat de kerk deze dienst heeft moeten opgeven; de rest van het telefoonnet werd erdoor gestoord! In Samarra (Irak) zijn een vrouw en vijf mannen omgekomen, doordat een bom ontplofte. Elf mannen en drie vrouwen zijn gewond. De slachtoffers hadden de bom gevonden en wisten niet wat het was. Zij begonnen haar met een zaag te be werken, met genoemde tragische gevolgen. De samenstelling van de uitgebreide Zuid-Afrikaanse senaat is met de benoe ming van 18 senatoren, allen regerings aanhangers, voltooid. In de nieuwe Senaat heeft de regering een meerderheid van 77 tegen 12. Deze meerderheid is voldoende om amendementen in de grondwet aan te brengen. Onder meer is de regering van plan om de Kaapse kleurlingen van de gemeenschappelijke kiezerslijst af te voeren. prijs in de boedel wordt gewaardeerd, verzwaart dit enorm de verplichtingen van de jonge kwekers, die het bedrijf willen voortzetten. Zij zjjn daar dik wijls niet tegen opgewassen. En zo is het voorgekomen dat bedrij ven moesten worden geliquideerd en het teeltrecht bij opbod tegen fancy-prijzen aan andere liefhebbers werd verkocht, omdat andere belanghebbenden meer geïnteresseerd waren voor een behoor lijke opbrengst dan voor de voortzetting van het bedrijf. Het is deze misstand, die onlangs op een vergadering van de afdeling Lisse der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur ter sprake is gebracht door de heer D. W. Lefeber. Welke oplossing? De heer Lefeber wilde een commissie benoemd zien, die dit vraagstuk op al z'n merites bekeek, in het bijzonder ook de fiscale consequenties van een even tuele regeling. En deze regeling zou dan tot geyolg moeten hebben, dat teeltrecht niet meer aan de meestbiedende bij opbod zou kunnen worden verkocht, maar dat het uitsluitend benut zou mogen worden om het bedrijf voort te zetten. Want teeltrecht (zo formuleerde het de heer Lefeber) is er niet om een be drijf te doen liquideren, maar opdat het kan worden voortgezet. Vanzelfsprekend zou zulk een regeling, die een plafond zou scheppen boven de teeltrecht-prijzen, niet alléén consequen ties hebben voor de direct-belangheb- benden. de jonge kwekers, maar voor alle bezitters van teeltrecht. Immers, dit teeltrecht is wat zijn waarde betreft, onderworpen aan de wet van vraag en aanbod. Die waarde wordt dus mede bepaald door de prijs die men er op de vrije markt (dus bij liquidatie- veiling o.a.) voor kan krijgen. Wanneer deze laatste mogelijkheid nu voortaan is uitgesloten, heeft dit zijn invloed op de prijs van het teeltrecht, en betekent dit een bezit vermindering voor alle teelt- rechthouders. Het zal dan ook niet te verwonderen zijn, wanneer niet overal deze maatregel met instemming zou worden begroet, want het hemd is ve len nu eenmaal nader dan de rok. Ook de fiscus is in het geding ge bracht, maar het is de vraag of deze de voornaamste bezwaren zal opwer pen. Dit is immers niet alléén een kwestie van „Financiën" maar ook „Landbouw" en zelfs „Sociale Zaken" zijn er bij betrokken. Het gaat hier om de kansen van jonge werkers, die hun beste krachten in het eigen bedrijf hebben gegeven, om straks de vrucht van die arbeid te oogsten, dan wel aan de kant te worden gezet. Ongetwijfeld zal de causerie van een insider als de heer Sentel over dit on derwerp veel belangstelling trekken, en niet alléén van de jongeren die lid zijn van „Theorie en Practijk"! Arabieren luisterden Joodse telefoongesprekken in de Ver. Staten of John Broady, een particulier detective in New York, die er van beschuldigd wordt ten behoeve van enkele klanten een dienst voor het afluisteren van te lefoongesprekken georganiseerd te heb ben, heeft voor het gerecht verklaard, dat zijn diensten zowel voor financiële, di/plomatieke als politieke doeleinden gebruikt werden. Broady onthulde, dat agenten van Arabische organisaties in de Ver. Staten van de afluisterdiensten gebruik hadden gemaakt om achter de plannen van Is raëlische groepen te komen. Ook verte genwoordigers van Nationalistisch-China hadden gesprekken laten afluisteren ln de hoon een gedeelte van de zeven mil lioen dollar te kunnen achterhalen, die volgens de Nationalisten ontvreemd ziin door de voormalige luchtvaartaftaehé van de Formosaanse regering in Wash ington. (Ingez. Dled.-Adv.) *°o fd. P'tn, kiespl|n, wordt door de meest gevoelige maag verdragen 1 flngez. Mod.-Adv.) Amerika zou Turkije (het voornaamste struikelblok) gerustgesteld hebben Naar het schijnt is er een oplossing gevonden voor het vraagstuk-Cyprus. De Griekse regering en aartsbisschop Makarios zouden er reeds hun toestem ming aan gegeven hebben. Engeland zou erkennen, dat de Cyprioten in de niet nader omschreven toekomst het recht hebben om zelf over hun lot te be schikken. De regeling voorziet in medewerking van aartsbisschop Makarios aan zelfbestuur en bespreking over de toekomst van het eiland, die zal moeten passen in de veiligheidsbehoeften van het Midden-Oosten. Het voornaamste struikelblok voor het bereiken van een regeling was tot dusver de houding van de Turkse regering, die verklaarde, dat zelfbeschik kingsrecht voor Cyprus onaanvaardbaar is. Amerikaanse diplomaten zouden in Ankara bemiddelen en wijzen op het belang van een regeling, die voorts ga ranties zou bevatten voor de 100.000 zielen tellende Turkse minderheid op het eiland. Proteststaking uitgesteld In de voornaamste steden van Cyprus zijn Dinsdagavond vlugschriften ver spreid, waarin de proteststaking van vier dagen van studenten en scholie ren tegen de Britse noodmaatregelen, die Woensdag beginnen zou, tot nader order uitgesteld wordt, met het oog op „onverwachte ontwikkelingen". Artikelen in de Griekse bladen op Cy prus ademen een zekere mate van op timisme. Volgens „Eleftheria" zijn ken nelijk onderhandelingen tussen Enge land en Griekenland gaande, doch zijn er klaarblijkelijk nog meningsverschil len over de bijzonderheden van de uit oefening van het zelfbeschikkingsrecht. Een onbekende heeft Dinsdag een Cyprische politie-agent van Turkse af komst in de hoofdstraat van Limassol neergeschoten en ernstig gewond. Er werden verscheidene arrestaties ver richt. Eerder op de dag waren twee bom men geworpen naai- een Britse gemoto riseerde militaire patrouille, die door het hart van Famagusta reed. Beide bommen misten hun doel en ontploften op een binnenplaats. Een gebouw liep schade op. Niemand werd gedeerd. 8 Millioen meer deviezen Volgens de verkorte balans van de Nederlandsche Bahk, opgemaakt per 5 December, is voor het eerst sinds medio September de goudvoorraad, on veranderd gebleven met f. 3.241 millioen. De netto deviezenreserve daarentegen vertoont een stijging van f. 1397 tot f. 1405 millioen. (Van onze Parlementaire redacteur) Minister Algera heeft gisteren in antwoord op bezorgde vragen van de heren T. Ritmeester (VVD), Vondeling (PvdA)en Haken (CPN) meegedeeld dat met de Deltawerken zeker wel gelijktijdig de Zuiderzeewerken kunnen worden uit gevoerd en daarmee niet teveel hooi op de vork wordt genomen. Na de stormramp in 1953 moesten de Zuiderzeewerken worden stopgezet om dat een plotselinge toestand was ingetreden. Toen moest het apparaat van de Zuiderzeewerken worden ingeschakeld voor Schouwen en Duiveland. Maar in dien de Deltawerken worden voorbereid, kunnen zjj gelijktijdig worden uitge voerd met de verdere inpoldering van de Zuiderzee. Het is echter uitgesloten, dan bovendien nog de Wadden in te polderen. Een inpoldering van Oostelijk Flevo land, sneller dan binnen zes of zeven jaar, waarop de heer Biewenga (AR) had aangedrongen, is niet mogelijk. Minister Algera verheugde zich er over dat de Kamer er haar instemming mee had betuigd dat eerst de Marker waard zal worden ingepolderd en pas daarna Zuidelijk of Westelijk Flevo land. De verbinding van Marken met het vasteland wil de minister zo spoedig mogelijk tot stand brengen. Na de mis lukking van de aanbesteding wil hij toch weer pogingen doen om de dam spoedig te doen aanleggen. Ter geruststelling van de heer Engel- bertink iKVP) deelde minister Algera mee dat tussen 1 October 1954 en 1 Oc tober 1955 in de Noord-Oost-polder van de kerkelijke groeperingen alleen het RK deel is gestegen. Er wordt dus ge werkt in de richting die de heer Engel- bertink wenst. De Waterstaatswerken in het IJssel- meer zijn nog geen ooi-zaak van de slechte visvangsten, maar dat kan wel veranderen als de dijk van Oostelijk Flevoland is gesloten. De plannen voor Lelystad moeten nog worden opgezet. Het verkavelingsplan en het uitgifte- (Ingez. Mecl.-Adv.) Blus dat pijnlijk branden van overtollig maagzuur! Beter nog: voorkom het! Neem Rennies. Overtollig maagzuur is de oorzaak van die snerpende zuurbrand. Zo onaange naam de pijn, zo eenvoudig de remedie! Gewoon één of twee Rennies laten smelten op de tong. Ze smaken lekker en water of zo komt er niet aan te pas. Direct is de brand geblust en daarmede de pijn verdwenen. Als U maar zorgt Rennies bij de hand te hebben kunt U altijd en overal eten wat U lust, zonder angst voor dat nare zuurbranden. plan voor Oostelijk Flevoland zijn thans bij de Zuiderzeeraad in studie en daar om wilde de minister niets zeggen over de 300 H.A. bos, waartegen bezwaar was gemaakt. Het betoog van de heren Van der Zaal (AR), De Ruiter (CHU) en Van Dis over de moeilijkheden van Urk, had den minister Algera geen aanleiding ge geven zijn standpunt te wijzigen. Maar dat betekent niet dat Urk van alle hulp verstoken zal blijven, echter niet uit het Zuiderzeefonds. „Ik begrijp „Marsman" zochr uranium... De bewoners van Seilhac, een dorp in het departement Corrèze, zijn dezer da gen in rep en roer geweest over het feit, dat een lange man met Chinese trekken en gekleed in een vreemd uniform met allerlei ingewikkelde apparaten, zoals een koptelefoon, uit een spelonk kwam kruipen. Enige boeren, die onmiddellijk aan een „Marsman"' dachten, sloegen eerst op de vlucht, doch zij kwamen later, gesteund door hun dorpsgeno ten, terug. Na een drijfjacht werd dc „Marsman" gegrepen. Hij bleek een in Sjanghai geboren Amerikaan te zijn, die als militair in West-Duitsland was gelegerd. Van een verlof van twee we ken maakte hij gebruik om op eigen ge legenheid in het midden van Frankrijk naar uranium te zoeken! Toen alles was uitgezocht kreeg de „Marsman", genaamd Sjang Chelly, toestemming om zijn onderzoek voort te zetten. de moeilijkheden van Urk", aldus de minister, „want ik ben er vorige week nog geweest, maar de moeilijkheden zijn van gemeentelijke aard en zij liggen daarom op het terrein van het Departe ment van Binnenlandse Zaken. Er is een commissie ingesteld om de zaak te beoordelen onder voorzitterschap van de Commissaris der Koningin in Over ijssel". De begroting van het Zuiderzeefonds werd hierop zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Vijfde interim-rapport Delta-Commissie Aanbeveling volgorde uitvoering iverken (Van onze Haagse redacteur) De Delta-commissie heeft haar vijfde interim-advies uitgebracht aan de Mi nister van Verkeer en Waterstaat met betrekking tot de afdamming van de zeearmen. Dit rapport handelt voorna melijk over de volgorde van uitvoering der voorgenomen werken. De Commissie doet de volgende aanbevelingen: Naast de uitvoering van de werken in de Hollandse Ussel en van het genaamde drie-eilanden-plan, dat de afdamming van Zandkreek en Veergat beoogt, dient met spoed te worden aan gevangen met de afsluiting van het Ha ringvliet. De uitvoering van de dam in de Gre- velingen moet zodanig plaats hebben, dat deze ongeveer tegelijk met de af sluiting van het Haringvliet gereed zal zijn. Van de afsluitingen in de Ooster- schelde en het Brouwershavense Gat verdient die in de Oosterschelde uit het oogpunt van stormvloedsbeveiliging voorrang. De bouw van deze dam dient daarom in een zo vroeg mogelijk sta dium van uitvoering der werken krach tig te worden aangevat. De noodzakelijke versterkingen der hoofdwatei-keringen langs de Rotter damse Waterweg en de Westerschelde De Argentijnse politie heeft medege deeld, dat Maandag drie ministers uit de regering van president Lonardi, te weten de zwager van de afgezette Lonardi, Achaval. de gewezen minister van Buiten landse Zaken Amadeo en de vroegere staats secretaris voor perszaken Goyeneche, in hechtenis zijn genomen. De „Plasecki Helicopter Corporation" heeft te Philadelphia (V.S.) voor het eerst haar nieuwe reuzenhefschroefvliegtuig. de ,.YH-16a" aan het publiek getoond Het toestel kan veertig passagiers vervoeren en is toegerust met turbinestraalmotoren. De afmetingen zijn iets groter dan die van de DC-3 Het heeft een snelheid bereikt van 267 kilometer en de stijgsnelheid is 650 meter per minuut. Bij proefvluchten werd een hoogte van 4000 meter bereikt. Er is een samenzwering tegen het leven van verscheidene vooraanstaande Ja panners ontdekt. De leiders van de samen zwering zouden een dertigtal leden van een Jeugdgroep van een reactlonnalre or- fanlsatle zijn, Deze beweging zou hebben esloten Japanse leiders te straffen wegens hun slapheid in de onderhandelingen met de Sovjet-Unie over de Japanse territoriale eisen. De politie schat, dat de organisatie ongeveer 2500 ultra-nationalisten telt. De lawine bij de waterkrachtcentrale van Kaprun (Oostenrijk) heeft in totaal aan vijftien personen het leven gekost. Er zijn reeds tien lijken geborgen. Het zoeken naar de vijf vermisten heeft men opge geven. Er zijn drie gewonden. „Lincoln"-bommenwerpers van een eskader van de Australische luchtmacht heeft ln de afgelopen dagen 225 ton bom- horende staat Negri Sembilan. De Amerikaanse autoriteiten hebben meegedeeld, dat een 26-jarige eerste luite nant van het Sovjet-Russische leger poli tiek asyl heeft gekregen. Maandag meldde de militair, genaamd Iwan Waselewitsj Owtsjlnnlkof zich bij de West-Berlijnse politie in de Amerikaanse sector. Hij had geen wapens bij zich. Inmiddels is hij per vliegtuig naar W.-Duitsland overgebracht. In doorgaans welingelichte kringen neemt men aan, dat premier Eden presi dent Elsenhower om toestemming zal ver zoeken. Enlwci.uk te gebruiken voor de proef met de Britse H-bom. zo seint AFP uit Londen. De proef zou in het voorjaar van 1956 gehouden worden. Australië zou zich verzetten tegen het gebruik van de Montebello-Archipel Doordat gisterochtend rond 11 uur een overspanning uit de Baanhoeks- brug over de Merwede door een drijvende bok werd verwijderd om de doorvaart van het 2300 ton metende nieuwe motorschip ,.Par- gasport" mogelijk te maken, is het treinverkeer tussen Sliedrecht en Dordrecht enkele uren gestremd geweest. De ..Pargasport" is ge bouwd in Hardinxveld en bestemd voor een Finse rederij. Ondanks de straffe wind kon de bok ..Heracles" het 120 ton wegende brugdeel van 27 meter lengte, vlot van en op zijn plaats zwaaien, en kon het schip achter twee sleepboten, voorspoedig passeren, zodat om half een alweer een trein de brug kon passeren. De ..Pargasport" vaart ..door" de brug. rechts de bok met de over spanning in zijn machtige greep. WOENSDAG Den Burcht: Voorlichtingsavond Eigen Vervoerders-organisatie, 8 uur nam. Hotel Centraal: Ledenverg. Ver. tot IJsbestrijding, 4 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Sinterklaas avond Selskip Frysl&n, 7.45 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „De Keizer van Amerika", 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Feestavond Speeltuin ver. „Ons Eiland". 7£ uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „De Keizer van Amerika", 8 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. dr A. A. Kampman over Cyprus. 8 uur nam. Lakenhal: H. Klelbrink toont film over Spoorwegwerken, 4 uur nam. Middelweg 38: Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron, 8 u. namiddag. Zulderkerk: Adventeappél 8 uur nam, Oegstgeest. Patronaatsgebouw: Kunst en Genoegen voert op „Boeven en Madeliefjes", 8 uur nam. Warmond: Hotel ,De Stad Rome". Voorlichtingsavond Stlchtlne Bedrijfsop leiding Bemetel. 8 uur nam. VRIJDAG Stadszaal (kleine zaal)Ver. van oud leerlingen der Ambachtsschool. Spr. G. J. Captijn over „Nieuwe materialen", 8 uur namiddag. Schouwburg: Ned. Ver. van Vervoer personeel. Kon. Ver. „Litteris Sacrum" speelt „Een bakersprookje". 8 uur nam. Rapenburg 61: B v d. Meer spreekt over de psychische actualiteit der mythe. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. 8 uur nam. Rilksmuseum van Volkenkunde: Excur sie Inst. voor Arbeiders-Ontwikkeling. 7 3/4 uur nam. ZATERDAG. St Antonius Clubhuls: Jaarultvoerlne Accordeonver. D.V V 8 uur nam. 't Huls ..Over 't Hoff' (Gerecht 10). Receptie 25-tarig bestaan. 3% uur nam. Kam. OnneslaboratoriumRondleiding Kon. Ned. Natuurhistorische Ver 2V2 uur nam. Stadszaal (foyer): Receptie Toneelver. „Tot Ieders Genoegen". 8lp uur nam. Stadseaal (grote zaal) Feestavond Alg. Bedrijfsgroepen Centrale 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver „Litteris Sa crum" „De vrolilke vrouwtles var Wind sor" IV» uur nam. Den Burcht: „De Speeldoos" speelt ..'n Wespennest". 8 uur nam. Hogewoerd 87Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorin.10 uur nam. dienen zo spoedig mogelijk en onaf hankelijk van de uitvoering der overige werken ter hand to worden genomen. De bouw van de waterkering in de benedenmond van de Oude Maas kan geschieden, zodra de belangen van de zoetwaterhuishouding daarmede wor den gediend. Het tijdstip, waarop de dam in het Volkerak zal dienen te worden gebouwd, is afhankelijk van verschillende facto ren, die nog tijdrovende studie zullen vergen, alvorens dienaangaande en de finitieve uitspraak kan worden gedaan. De beslissing omtrent de uitvoering van het Deltaplan mag echter niet worden uitgesteld tot deze studie is voltooid. De bijkomende werken dienen met 09 voortgang der afsluitingen en dijkver sterkingen gelijke tred te houden, ten einde schade aan bestaande belangen te voorkomen of te beperken. ZONDAG. Stadszaal: Cabaretavond Supporters-ver. „Vrienden van U.V.S.". 8 uur nam. Hogewoerd 87Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm.6 uur nam. Lido-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. Film over Zuid-Afrika. 10.30 uur voorm. MAANDAG. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret „De Kat van huls" 8 uur nam. DINSDAG. Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret ..De Kat van huls". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Chr. Reis- ver. Filmavond firma van Houten. 8 uur nam. Rilksmuseum van Oudheden: Lezing dr A. Klasens over „De Iongste opgravingen in Egypte". 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Spr prof L. S. Palmer over de menselijke vooruitgang en bestemming. 8 uur nam. BIOSCOPEN: Trianon. Blake helpt een handje" (18 Jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Maan dag 2.30 en 7 uur. Rev. „De schaduw van Zorro" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Maandag 2.30 en 7.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind" (14 jr). Dagelijks 2 en 7.30 uur. Lido. „De verzonken schat" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Maandag 2.30 en 7 uur. Luvor. „De heerser van Ceylon" (14 Jr). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Maandag 2.30 en. 7 uur. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteee 25): Ten toonstelling foto's PLm van Os. Werk dagen 25 uur nam (Tot 10 December). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18. Telefoon 20523 en de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Telef.26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) q P g 1 h, Helsinki onbewolkt wzw 6 -3 0 Stockholm geh. bew. w 4 2 0.2 Oslo licht bew zzw 2 -3 0 Kopenhagen regen zzo 8 4 7 Aberdeen motregen nnw 3 4 10 Dublin motregen WZW 10 12 0.2 Londen geh. bew. w 6 10 0 Amsterdam geh. bew. wzw 12 10 0 Brussel geh. bew. zw 10 8 0.3 Parijs nevel zzo 3 3 0 Bordeaux mist 0 2 -0 0 Grenoble nevel windstil -4 0 Nice onbewolkt windstil 1 0 Berlijn motregen W zzw 10 9 2 Prank fort geh. bew. 9 3 0 Mlinchen onbewolkt windstil -0 0 Zürich mist z 3 -2 0.2 Genéve mist windstil -1 0 Locarno onbewolkt 0 1 -5 0 Wenen zwaar bew. wzw 15 7 0 Innsbruck onbewolkt windstil -6 0 Rome nevel no 4 4 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2