I Met een enkel woord Met Kerstmis mag niemand eenzaam zijn I? f Gaan PMF en Socialisten samen in „Republikeins Front"? Agenda DINSDAG 6 DECEMBER N.V.C. stemt onder reserve met loonpolitiek der regerins 111 De Nederlandse Vakcentrale stemt slechts met reserve in met de jongste regeringsbeslissing inzake de loonpoli tiek. Het bestuur van de NVC heeft een verklaring uitgegeven, waarin pri mair wordt gesteld, dat er een loon- vloer zal moeten zijn, die een sociaal verantwoord minimumbestaan garan deert; vaststelling daarvan is een taak van de overheid, zjj het dat deze ter zake overleg dient te plegen met het georganiseerde bedrijfsleven. Boven deze loonvloer moet een zekere vrijheid bestaan om hogere lonen vast te stellen, zij het, dat deze in het alge meen niet tot prijsstijgingen mogen lei den. Eventuele loonsverhogingen moe ten dus worden opgevangen door pro ductiviteitstijging. De NVC is van oordeel dat er een duidelijk verband moet bestaan tussen productiviteit en rentabiliteit enerzijds en lonen anderzijds, terwijl zy evenzeer meent dat in de loonprestatie verschil len tot uitdrukking moeten worden ge bracht. Waar de productiviteitsontwik keling voor de onderscheiden sectoren van het bedrijfsleven en zelfs voor de afzonderlijke ondernemingen in meerde re of mindere mate uiteen pleegt te lo pen, ligt het voor de hand dat de NVC voorstandster is van een bedrijfstaks- en ondernemingsgewijze loonvorming. De NVC kan niet zonder reserve haar instemming met de regeringsplannen betuigen. Stemt de mededeling van mi nister Suurhoff tot verheugenis, wan neer hij spreekt over het toestaan van bedrijfstaksgewijze differentiatie, naar gelang werkgelegenheid, productiviteit en rentabiliteit daartoe aanleiding ge ven, teleurstelling doet zich gevoelen als ce bewindsman daarop laat volgen dat dit slechte geldt wanneer het beginsel der coördinatie, als in het SER-advies is aangegeven, in acht wordt genomen. De NVC vreest n.l. dat het de bedoe ling van de meerderheid van de SER is om differentiatie ondergeschikt te ma ken aan de coördinatie, een veronder stelling welke steun vindt in het voor stel tot handhaving van de richtlijnen voor het algemene loonnmveau. Doen ongeacht de bedoeling van de SER. is de regering blijkbaar van plan de coör dinatie voorop te stellen. De NVC kan dan ook niet anders dan haar teleur stelling uitspreken over het feit. dat zo wel de regering als een belangrijk deel van het georganiseerde bedrijfsleven nog immer een systeem van loonvorming wil hanteren, dat uitgaat van op gemid delden gebaseerde richtlijnen. Daaren tegen kan zij het billijken, dat de rege ring het nodig acht om in laatste in stantie verantwoordelijkheid te behou den voor de loonvorming Ook in het door haar voorgestane stelsel heeft de Rijksoverheid een repressief toezicht op de loonvorming, teneinde te voorkomen dat het algemeen belang ernstig wordt geschaad. De NVC spreekt echter het vertrou wen uit dat, indien het bedrijfsleven toont ten aanzien van de bedrijfstaks gewijze differentiatiemogelijkheden over de noodzakelijke zelfdiscipline en ver antwoordelijkheid te beschikken, de on dernemingsgewijze differentiatiemoge lijkheden een uitbreiding zullen onder gaan. C.N.V. teqen uitstelpolitiek Het Verbondsbestuur van het CNV heeft zich in zijn gisteren te Utrecht gehouden vergadering beraden over de mededelingen der regering inzake de loonpolitiek. Met instemming heeft het Verbonds bestuur er van kennis genomen, dat de regering in beginsel bereid is te gaan in de richting van overdracht van be voegdheden ter zaken van de loonpoli- BINNENLAND Door de Rijksrecherche is te Den Haag aangehouden een echtpaar, verdacht van oplichting van emigranten. De vrouw was als ambtenaresse werkzaam bij de Ned. Emigratie Dienst en heeft in samenwer king met haar man. enige afgekeurde emigranten, onder de voorspiegeling dat zij alsnog kon zorgen voor emigratie, voor enige honderden guldens opgelicht. Een Franse sleepbootmaatschappij heeft bekendgemaakt van plan te zijn de Nederlandse harlnglogger „Nelly" VL 200, die Vrijdag J.l. nabij Boulogne op de rotsen is gelopen, met kabels vast te leggen en de lading vervolgens met gebruik van kabels te lossen. Het is mogeiyk. dat het schip echter niet voor Januari zal kunnen 1 worden vlotgesleept. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff. en de minister van Maatschappelijk Werk. mr F. J. F. M. van Th lel, zullen Zaterdag as. een bezoek brengen aan de kampen in Horst-Amerlca en Griendsveen, waarin de eerste groep vluchtelingen-bouwvakarbei ders voorlopig is gehuisvest. De ministers bezoeken de vluchtelingen Informeel om zich van de gang van zaken op de hoogte te stellen. Gisteren is een Indonesische militaire missie onder leiding van Soebiakto in Bern aangekomen. zy zal ongeveer een week in Zwitserland blijven en verschillende mili taire en Industriële instellingen bezoeken. De Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer heeft haar voorlopig ver slag uitgebracht omtrent de algemene poli tieke beschouwingen over de Rijksbegro ting voor het dienstjaar 1956. De Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer heeft haar voorlopig ver slag uitgebracht over het ontwerp-Gezond- heidswet. De twee centrale organisaties van de particuliere natuurbescherming in België cn Nederland, het Nationaal Verbond voor Natuurbescherming (in België) en de contact-commissie voor Natuur- en Land schapsbescherming (in Nederland) hebben te Vught (N. Br.) besloten tot de oprich ting van een Belgisch-Nederlandse Com missie voor Natuurbescherming. Het ligt in de bedoeling van de commissle het contact uit te breiden tot Luxemburg. BUITENLAND De voorzitter van de Britse Labour- partij. Edwin Gooch, heeft tezamen met andere Britse Socialistische leiders en vier parlementsleden een boodschap aan de Wereldmissie van Morele Herbewapening te Oslo gezonden, waarin hy in krachtige bewoordingen zyn steun aan Morele Her bewapening uitdrukt. Naby Bogota, de hoofdstad van de Zuid-Amerikaanse staat Columbia, is Maandag een autobus in een ravijn gestort waarbij zeven personen om het leven zyn gekomen. Dertig personen liepen verwon dingen op. van wie een ernstig. De eerste-mlnlster van Singapore. David Marshall, heeft in Nieuw Delhi, de hoofdstad van India, verklaard, dat Singa pore wellicht ..een tweede Cyprus" zal worden indien Engeland niet tegen April 1957 de els van de kolonie voor onafhan kelijkheid zal hebben ingewilligd. Marshall bezoekt India om de steun van premier Nehroe voor zijn streven te verkrijgen. Vrydag wordt hy in Londen verwacht voor besprekingen met de regering. Hy her haalde dat Singapore bereid is. ook na het verkrijgen van zelfbestuur Buitenlandse Zaken en Defensie door de Britten te laten behandelen. tiek aan het georganiseerde bedrijfsle ven. Het Verbondsbestuur vermag echter niet in te zien, waarom het wetsont werp niet nog in de lopende parlemen taire periode zou kunnen worden inge diend en zou kunnen worden behandeld. Voorts heeft het Verbondsbestuur er met instemming van kennis genomen, dat de regering bereid is bedrijfstaks gewijze afwijkingen van de richtlijnen „toe te laten". Het betreurt echter zeer, dat de rege ring over de datum van invoering van deze bedrijfstaksgewijze loonvorming in het vage blyft. Het is van oordeel, dat onmiddelijk aan het College van Rijks- bemiddelaars aanwijzing gegeven dient te worden, dat bedrijfstaksgewijze afwij kingen van de richtlijnen bij vernieu wing van collectieve contracten moge lijk zijn. Het Verbondsbestuur geeft uitdruk king aan de ernstige wens, dat de Tweede Kamer ter gelegenheid van de behandeling van de begroting van So ciale Zaken en Volksgezondheid de regering zal kunnen bewegen, haar uitstelpolitiek, die volgens het bestuur tot schade van loon- en salaristrek- kenden is, te laten varen. (Ingez. Med.-Adv.) Opstaan - Pijn! Gaan zitten Pijn! Buigen of bukken Pijn - Pijn 1 Eeken toch af met die rheumatiscbe pijnen. Heem Kruiehen Denk niet dat Uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even ellendig gevoeld. Totdat zij Kruschen gingen gebruiken. Iedere morgen de beroemde dagelijkse dosis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken Uw bloedzuiverende organen op tot hernieuwde, krachtige functie. On zuiverheden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt ge zuiverd, de bloedsomloop gestimuleerd. Begin ook die weldadige Kruschen- kuur Hoe eerder hoe beter. Kersttentoonstelling „Bloemlust" De Kerst-ten toonstelling van „Bloem lust" te Lisse (tulpen, hyacinten, narcis sen, amaryllis en poinsettia's) zal wor den geopend op Donderdag 22 December a s. des namiddags te 2.30 uur door jhr mr dr O. F. A. H. van Nispen tot Pan nerden. algemeen voorzitter van de Koninklijke Aig. Vereniging voor Bloembollencultuur. De tentoonstelling blijft tot en met 30 December a.s. ge opend. SYMPHONIE VAN NEDERLANDS COMPONIST Opgedragen aan Churchill Aan Johan C. Bergihout, te Velp (G.), Is de eer te beurt gevallen zijn 7de sym- phonie te mogen opdragen aan Enge- land's ex-premier Sir Winston Churchill en Lady Churchill. De opdracht werd in dank aanvaard. Afgereisd Iedereen kijkt elkaar vandaag aan. Meewarig of verrast, al naar de situatie. De één kreeg immers van Sint ervan langs, de ander pronkt trots met z'n nieuwe das. De dames hebben een nieuw poederdoosje, of een broche, of een paar nylons. Alles gloednieuw, wót de klok slaat! Sint strooide duizenden goede gaven en wie ze niet kreeg, had dit aan zichzelf te wijten. Gelukkig vormen ze een sterke minderheid, een teken, dat Sint in 't algemeen tevreden kon zijn, een goed teken! De meesten voelden zich vandaag bepaald wat katterig. Na dat gekkenhuis van gisteren: op 't laatste moment nog „dichter" worden, of pakjesmaker, of „sur prise-klaars tomer". Alles natuurlijk vlak voor achten! Het kostte kapitalen aan energie, je werd er dol-zenuwachtig van. Dan die lange, spannende avond, met gevulde speculaas en banket, zoetigheid bij de vleet, een drankje tóe. alles door elkaar. Wat lèg het zwaar op de maag. Tegen middernacht nog de gren zenloze rommel opruimen: je zou niet zeggen, dat papier zó duur was! Zo héél gemakkelijk ging 't. op staan vanmorgen niet. Grauwe ochtendschemer laat zich moeilijk met de poëzie van het Sintfestijn verdragen. Sint is er geweest. Hij bedekte alle zwakke plekken met de mantel der liefde zijn tabberd is er breed genoeg voor! vervulde onze wensen, strooide alles, waar we naar haakten. Sint ging over de daken, toeterde door de schoorsteen, hield toespra ken aan de lopende band en Piet kwam handen te kort. Ze zijn vannacht nog afgereisd. Naar we vernamen „doodmoe". Naar zonniger streken, om uit te rusten. Hier gaat *t leven in de mist wel verder. Ook zónder hen. En in de rom mel Maar zeg eens eerlijk: had U ze willen missen? FANTASIO. MacMillan in het Lagerhuis „Afstand doen van Cyprus leidt tot oorlog, niet tot vrede" Engeland heeft nog met andere factoren te maken dan alleen met zelfbeschikking „Als Groot-Brittannië afstand zou doen van Cyprus, zou niet vrede, doch oor log in het Oostelijk bekken van de Middellandse Zee ontstaan", aldus verklaar de de minister van Buitenlandse Zaken, Harold MacMillan gisteren in het La gerhuis. „Wij zouden dan tekortschieten in onze verplichtingen jegens andere volken, die op ons steunen als op een van de voornaamste bolwerken ter verde diging van vrijheid en democratie, zowel in de NAVO als in het Midden-Oos ten". Overigens verklaarde de minister, dat, hoewel het overleg met aartsbis schop Makarios nog geen resultaat heeft gehad, Engeland „niet zonder hoop" is. De voormalige minister van Koloniën, de Socialist James Griffiths, drong erop aan een „streefdatum" voor zelfbeschikking van Cyprus vast te stellen en naar hij meende had ook Makarios deze termijn voorgesteld. Gisteren drie doden Het beginsel van zelfbeschikking noemde minister MacMillan een goed principe en niemand zou kunnen bewe ren, dat Engeland dit niet in practijk heeft gebracht. Doch er waren geogra fische, traditionele, historische en stra tegische overwegingen, waardoor Enge land zich tot op zekere hoogte moest la ten leiden bij het behandelen van de vraagstukken in het Middellandse-Zee- gebied. Het punt was niet het al of niet erkennen van het beginsel van zelf-be- schikking, doch of het moet worden toe gepast zonder te letten op andere over wegingen. De Griekse regering zegt: „zelfbe schikking nü, of vrijwel onmiddellyk", doch Turkije neemt een geheel ander standpunt in. aldus MacMillan. „Het zou naar myn mening een fout zijn niet voldoende rekening te houden met de sterkte van de Turkse opvatting. Een dergelijke fout zou wellicht voor Grie kenland, voor Turkije, voor de NAVO, voor onszelf en de vrede in de wereld dodelijk blijken te zijn", aldus de mi nister. Een Cyprische politieman, een burger en een lid van een Britse commando groep zijn Maandag om het leven geko men. toen zij bij het bergdorp Amiandos in een hinderlaag liepen. Een Britse mi litair werd zwaar gewond. Een boekhandelaar in Limassol en 16 inwoners van Lefkonico zijn in hechte nis genomen. Zij worden er van be schuldigd lid te zyn van een „onwettige organisatie". De naam en het adres van de boekhandelaar zouden zijn gevonden 'op pakketten met het opschrift „boe ken", die wapens cn ontplofbare stoffen bevatten, welke tot de lading behoor den van een Grieks schip, dat Cyprus heeft aangedaan. In Lefkonico zyn functionarissen Maandag de gehele dag bezig geweest met het verdelen van de boete van 20.000 gulden over de mannelijke bevol Oefening „Zwarte Piet" De militairen van het 97ste Regiment Infanterie Territoriaal hebben het Sint Nicolaasfeest in de open lucht moeten vieren. Nadat zij reeds enige weken in een van de grote legerplaatsen in het Oosten van ons land hadden doorge bracht, besloten zij hun herhalingsoefe ning met een regiments-oefening te velde. Het operatiegebied lag tussen Leiden, Den Haag en Hoek van Holland. Gisteren vond dé concentratie plaats in de buurt van Leiden en daarna begon de opmars naar Den Haag. waarna de oefe ning hedenmorgen eindigde met een aanval op Hoek van Holland. Het kwam een beetje ongelukkig uit dat de oefening juist op St. Nicolaas- avond gehouden moest worden, maar bij het opstellen van het schema voor de herhalingsoefeningen, was er geen ont komen aan: het programma is zo over laden, dat geen dag gemist kan worden. Wanneer het ene regiment naar huis gaat, staat het volgende alweer gereed om de vrij gekomen plaatsen in te ne men. De oefening, die de toepasselijke naam „Zwarte Piet" had gekregen, is geheel volgens plan verlopen en stond onder king, die door gouverneur Sir John Har- jeidirxg van de Territoriaal Bevelhebber ding Is opgelegd wegens het vernielen I West. van het postkantoor, dat Zaterdag door betogers in brand gestoken werd. De 600 mannelijke inwoners die het dorp telt, zullen aan de boete moeten bijdragen in verhouding tot wat zij bijdragen aan het schoolfonds. Heden, Dinsdag, zou de boete worden geind. Van dorpelingen, die weigeren te betalen zullen eigendommen in beslag genomen worden en verkocht om aan het geld van de bijdrage te ko men. De 20.000 gulden zullen worden ge bruikt voor de bouw van een nieuw post kantoor. In Lefkonico is reeds twee da gen een totaal uitgaansverbod van kracht, dat pas zal worden opgeheven als de boete betaald is. .-*|L - - H v l De Kerken te Leiden, zowel de Protestantse als de R.-Katholieke, spreken de wens uit, dat op de Kerstdagen niemand eenzaam zal zijn. Zy willen dit doel niet bevorderen door daarvoor een organisatie op te bouwen, maar wel door haar leden aan te sporen zelf hiervoor aan het werk te gaan. Georganiseerde hartelijkheid wordt in de regel niet gewaardeerd. Daarom worden er geen lijsten aangelegd van alle eenzamen in de stad en daar naast lysten van hen, die zich het lot van een eenzame zouden willen aantrekken, om dan beide groepen met elkander in contact te brengen. Afgezien van het feit, dat er dan toch velen vergeten zouden worden, verwachten de Kerken van deze methode niet veel resultaat. Liever willen zij de werkzaamheid van haar leden een kans geven. Laat een ieder zich in deze weken afvragen, of er in de kring van zijn familie, vrienden of buren ook eenzamen zyn. Laat men daarbij ook denken aan kamerbewoners, gerepatrieerden, Oosterse studenten, soldaten, die geen verlof hebben, verpleegsters enz. Het spreekt vanzelf, dat eenzamen zelf ook mee kunnen doen. Zy kunnen een andere eenzame opzoeken of bij zich in huis nodigen. De mogelijkheden om op de Kerstdagen iets voor een eenzame mede mens te doen, zyn velerlei: 1. hem of haar op een der Kerstdagen te gast vragen, of in elk geval aan een Kerstmaaltijd uitnodigen; 2. degenen, die slecht ter been zijn, te voet of per auto mee naar de Kerkdienst nemen; 3. de reiskosten betalen voor hen, die naar kinderen of familieleden willen gaan, maar geen reisgeld hebben; 4. degenen, die in ziekenhuizen of rust huizen verpleegd worden, op de Kerstdagen bezoeken of in elk geval een attentie zenden. Hiermee zyn alle mogelijkheden nog lang niet uitgeput. Zouden allen, die dit lezen, het willen doorgeven aan huisgenoten, vrienden, collega's, leden van verenigingen, opdat binnenkort de hele stad het wete: „Met Kerstmis mag niemand eenzaam zijn". De leiding zal de plaatselijke afdelingen vrijlaten in zoeken van verbindingen Met het oog op de algemene verkiezingen, die op 2 Januari in Frankrijk ge houden zullen worden, zal wellicht een linksgeoriënteerd „Republikeins front" worden gevormd tegen de regeringscoalitie van rechts en centrum onder premier Faure, aldus hebben aanhangers van Pierre Mendès-France Maandag bekend gemaakt. Dit front zou worden gevormd door de linkse Radicalen van Mendès-France de Socialistische partij, een Radicaal-gezinde groep onder leiding van Francois Mitterrand en een Gaullistische groepering onder Jacques Chaban-Delmas. De leiders van de vier groepen hebben Maandag reeds in een gezamenlijk protest verklaard, dat er druk wordt uitgeoefend op radio en telefisie, die staats eigendom zijn, om het nieuws te behandelen op een wijze die gunstig is voor premier Faure. Verleidelijk aanbod van de Communisten De „Nationale raad" van de Socialisti sche partij zou heden. Dinsdag bijeen komen om te besluiten, of de partij zich zal aansluiten bij het „Republikeinse front", dat waarschijnlijk rekenen kan op de steun van 200 van de 627 afge vaardigden der ontbonden Nationale Vergadering. De Communisten hebben - Georgl Malenkof is gisteren door Radio-Moskou eerste vice-premler ge noemd. Tot dusver is alleen maar over hem gesproken als vlce-premler. - De 30-Jarlge Ier Kevin Sheehan is wereldkampioen spreker geworden door 133 uur aan één stuk het woord te voeren. Het record stond op naam van een Rus met 131 uur. Sheehan beëindigde zyn spreek- marathon in het afgelopen weekend te Londen. - Volgens een Oost-Duits militair hand boek heeft de Sovjet-Unie een vliegtuig, de Jak 24. dat snelheden van ongeveer 2400 kilometer per uur kan bereiken. Dit boek zegt. dat de Sovjet-Unie bij alle landen voor ls op het gebied van militaire vliegtuigen, omde.t zij de beschikking heeft over straalmotoren van byzonder grote kracht en een uitstekende kennis bezit van aerodynamiek en nieuwe metaal legeringen. George Meany. tot nu voorzitter van de A F.L.. is by acclamatie gekozen tot voorzitter van de thans gecombineerde A F.L.-C.I.O. Walter Reuther. voorzitter van de C I.O., ls gekozen tot vice-voorzitter. De nieuwe organisale zal zich aan het twee-partyenstelsel houden. Meany zei. dat de vakbond een grotere politieke activiteit aan de dag zou leggen doch dat de leden vry zouden zyn te stemmen op de party hunner keuze. De bekende Amerikaanse vliegtuig- ontwerper en -fabrikant Glenn L. Martin, is Maandag te Baltimore, op de leeftyd van 69 Jaar. overleden. In Januari 1956 zal in de Sovjet-Unie voor het eerst na de October-revolutie van 1917 een Bybeluitgave van de persen ko men. Het betreft hier een oplage van ver scheidene honderduizenden, die later (af- hankeiyk van de paplertoewyzlng) waar schijnlijk tot ruim een mlllioen zal Bt,ygen. De „Aegir"een schip van de IJs landse kustwacht, bewaakt een van de enorme ijsbergen met een hoogte van wel 30 meter, die op het ogen blik weer de Noordelijke scheep vaartroutes op de Atlantische Oceaan onveilig maken. De West-Duitse minister van Econo mische Zaken, prof. dr L. Erhard. heeft een driedaags bezoek aan Ethiopië be ëindigd. Voor zijn vertrek deelde minister aan de pers mede. dat hij naar Ethiopië was gekomen om de grondslagen te leggen voor een uitbreiding van de handel tussen de belde landen. Op het ogenblik verkoopt West-Dultsland meer aan Ethiopië dan het in dit land koopt. Om de handelsbalans in evenwicht te brengen zou West-Dultsland byv. meer koffie kunnen afnemen. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „De Keizer van Amerika", 8 uur nam. Steenschuur 46: Spr. K. C. van Oos- sanen over: „De droom van een wereld- heerser". 8 uur nam. Voorschoten: Gebouw Chr. Be- laneeen.laneen. Vergadering G.H. Kles- ver. Joh. Boers spreekt over „De verkie zingen ln zicht". 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht: Voorlichtingsavond Eigen Vervoerders-organisatie, 8 uur nam. Hotel Centraal: Ledenverg. Ver. tot IJsbestryding, 4 uur nam. Den Burcht JJacobazaal)Sinterklaas avond Selskip Fryslan, 7.45 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „De Keizer van Amerika". 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenvergadering ..De Natuurvriend". 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Feestavond Speeltulnver. „Ons Eiland". 7J uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „De Keizer van Amerika". 8 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spr. dr A. A. Kampman over Cyprus. 8 uur nam. Lakenhal: H. Kleibrink toont film over Spoorwegwerken, 4 uur nam. Middelweg 38: Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron, I namiddag. Zulderkerk: Adventsappèl 8 uur nam. Warmond: Hotel .De Stad Rome' Voorlichtingsavond Stichting Bedrijfsop leiding Bemetel. 8 uur nam. VRIJDAG Stadszaal (kleine zaal)Ver. van oud- leerlingen der Ambachtsschool. Spr. G. J. Captyn over „Nieuwe materialen", 8 uur namiddag. Pieterskerk: Avondgebed 7 1/47 3/4 uur nam. VRIJDAG Schouwburg: Ned. Ver. van Vervoers- personeel. Kon. Ver. „Litteris Sacrum" speelt „Een bakersprookje". 8 uur nam. LISSE 7 December. „Rehoboth": C.N.V. 7.30 uur nam. 7 December. Zaal Faas. Llsserdyk: Ver. Bloembollen Cultuur. 8 uur nam. Witte Zwaan: Phllatellen. 8 December. Gerefa Kerk Tulpenstraat: Dankdienst 50-Jarig bestaan Geref. School. 7.30 uur nam. ZATERDAG. St An toni us Clubhuls- Jaaruitvoering Accordeonver. D.V V 8 uur nam. 't Huls „Over 't Hoff' (Gerecht 10). Receptie 25-1axig bestaan. 3'/2 uur nam. Kam. OnneslaboratoriumRondleiding Kon. Ned. Natuurhistorische Ver 2»A uur nam. Stadszaal (foyer): Receptie Toneel ver. „Tot Ieders Genoegen". 810 uur nam. Stadseaal (grote zaal) Feestavond Aig. Bedrijfsgroepen Centrale 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Vei „Litteris Sa crum". „De vrolilke vrouwtjes van Wind sor" 71/» uur nam. Den Burcht: „De Speeldoos" speelt ,,'n Wespennest". 8 uur nam. echter ook reeds een beroep op de Socialisten gedaan om met hen samen te gaan. Gezien het feit, dat de Com munisten en Socialisten, als zij bij de verkiezingen van 1951 verbonden waren geweest, in 27 van de 103 kiesdistricten (met meer dan een zetel) alle zetels be haald zouden hebben omdat zij daarbij „meer" dan 51 procent van de stemmen kregen lijkt het Commu nistische aanbod voor de Socialisten wel verleidelijk. Daar komt nog bij. dat het centrum en rechts de aanhangers van Faure in de Radicale partij, de (katholieke) Volksrepublikeinen en de Conservatie ven waarschijnlijk ook verkiezings verbintenissen zullen aangaan. Vermoe delijk zal de Socialistische partijraad de plaatselijke afdelingen vrijlaten om zich te verbinden met wie zij willen. Men gelooft, dat de datum van de verkiezingen, daags na Nieuwjaarsdag, gunstig is voor de Communisten, aan gezien hun aanhangers de meeste ge disciplineerde stemmers zijn. In 1951 was de opkomst circa 78 procent, doch nu 2 Januari geen werkdag is vermoedt men. dat de opkomst nog minder zal zijn. omdat veel Fransen van het lange weekeinde gebruik zullen maken voor extra-familiebezoek. ZONDAG. Stadszaal: Cabaretavond Supportersver. „Vrienden van U.V.S.". 8 uur nam. BIOSCOPEN: Trianon. „Blake helpt een handje" (18 jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Maan dag 2.30 en 7 uur. Rex. „De schaduw van Zorro" (14 jaar). Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Maandag 2.30 en 7.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind" (14 jr). Dagelijks 2 en 7.30 uur. Lido. „De verzonken schat" (alle leeft.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Maandag 2.30 en 7 uur. Luvor. „De heerser van Ceylon" (14 jr). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Maandag 2.30 en 7 uur. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet 'Kloksteee 25): Ten toonstelling foto's Plm van Os. Werk dagen 25 uur nam 'Tot 10 December). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18. Telefoon 20523 en de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Telef.26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) bi -s? ■I c *3 52 3 4« t S 6 Helsinki sneeuw zo 6 -4 10 Stockholm eeh. bew. w 4 6 5 Oslo licht bew. windstil 4 0 Kopenhagen zwaar bew. w 17 10 5 Aberdeen reeen n 5 12 04 Dublin eeh. bew. zw 9 12 0 Londen eeh. bew. wzw 8 9 0 Amsterdam reeen zw 11 9 O.t Brussel motregen zzw 8 3 0.1 Parijs nevel windstil 0 0 Bordeaux motregen ozo 1 0 Grenoble nevel windstil -1 0 Nice onbewolkt nw 5 6 0 Berlijn eeh. bew. w 10 7 3 Frankfort mist zw 6 -1 0 München zwaar bew. w 2 -1 0 Ztirich nevel zw 2 1 0 Genève nevel windstil 2 0 Looarno zwaar bew. windstil -0 0 Rome zwaar bew. windstil 3 0 Wenen eeh. bew. nw 8 6 0 Innsbruck nevel windstil -4 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2