Tieipman wintig raadsleden dienden gisteren van repliek ,4ste Jaargang Donderdag 24 November 1955 Tweede Blad No. 28687 Leidse Vijfdaagse werd Zesdaagse fAAÜ - IN TIJDNOOD - GAAT MAANDAG VERDER hrstel tot inrichting van gemeentelijk verzorgingshuis voor bejaarden Het vermoeden, dat wij gisteren reeds uitspraken: de Leidse vijf- agse wordt een zesdaagse, is bewaarheid. Ondanks het uitvallen van discussie over de woningbouw, heeft de Leidse Raad er geen kans gezien om de begroting voor het jaar 1956 in negen begrotingszit- gen, welke over vijf dagen waren verdeeld, af te doen. A.s. Maan- gmiddag gaat de Raad, die, dit bleek Dinsdagavond reeds, in tijd- od kwam te verkeren, verder. Ook de Maandagavond is nog voor begrotingszitting uitgetrokken. Twintig raadsleden, o.w. de fractievoorzitter van de VVD en de 'N, dienden gisteren van repliek. In verband met het feit, dat de :thouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen. de zitting i a.s. Maandag vermoedelijk niet kan bijwonen, werd zijn „depar- ,ient" gisteren met voorrang behandeld, waardoor het mogelijk was, lt hij gisteravond no gm de tweede ronde het woord voerde. Alvorens de burgemeester en de overige wethouders in de zitting in Maandag aan het woord komen, kunnen ten hoogste nog Hen idsleden repliceren. Een lichte ongesteldheid verhinderde wethouder rnken gisteravond de zitting bij te wonen. Subjectieve verhoging gewenst. De heer Hagens (V.V.D.), die de re sten in de middagzitting opende, icht allereerst de wethouder van fi- ncién dank voor zijn helder betoog, reker hoopte met de wethouder, dat subjectieve verhoging voor Leiden t uit zal blijven. Nogmaals gaf de sr Hagens zijn mening t.o.v. de woon- latsbelasting, welke echter niet be- md moet worden voor het doen van male kapitaalsuitgaven. Toegegeven, een enkel voorbeeld van de heer jip bij zijn verdediging van het voor- 1 inzake een efficiëncy-onderzoek bij meentewerken minder juist gekozen is. acht spreker het betoog van de heer olp duidelijk en niet uit de toon vallen. De V.V.D., die in feite principieel een srstander is van het opnemen van nmunlsten in raadscommissies, acht thans niet zo aantrekkelijk, mede ge il in het licht van de houding, welke C.P.N. innam bij de Amsterdamse iking. VOOR EN TEGEN Voor het voorstel van de instelling tan een verkeersparlement is sprekers fractie geen voorstander. De V.V.D.- fractie is ook tegen de aanstelling van ten publiciteitsambtenaar. Met het roorstel inzake een commissie perso nenvervoer kan de fractie meegaan, mits daarin ook belanghebbenden wor den opgenomen. Communisten in raadscommissies De heer Van Weizen (C.P.N.)gaf al lereerst zjjn inzicht over de verhou ding WoningbouwverenigingenGe meentebestuur. Spreker is van oordeel, dat in deze goede verhouding de laat ste jaren een kentering Ls gekomen. T.a.v. de plannen is een zekere mate van verstarring ingetreden. Nadat spreker aandacht had gevraagd or het Universitaire probleem, zeide met voldoening kennis te hebben nomen van de mededeling van de thouder van financiën, dat in 1956 de neven van de S.L.F. nietworden ver- ogd Hiema weidde de heer Van Wel- n uit over enkele financiële kwesties, elke vnl. liggen op het terrein der be- wtingen. Spreker is van oordeel, dat ook bij de (handeling van deze begroting de com- unisten weer enkele dingen in de hoenen zjjn geschoven, die een gevolg in van het verwrongen beeld, dat velen oh van de toestand achter het ijzeren irdijn maken. Voor het instellen van een efficiëncy- nderzoek wenst spreker zijn stem nog even voor te behouden. Spreker betwij felt of de instelling van een verkeers parlement gunstig afsteekt by alle po gingen. welke worden aangewend t.o.v. de veiligheid op en langs de weg. De C.P.N.-fractie kan zich volledig achter het voorstel tot de instelling van een commissie Personenvervoer stellen. De heer Van Weizen stelde het College de vraag of de aanstelling van een publi citeitsambtenaar op dit moment urgent uitzondering van de commissies van Defensie en Buitenlandse Zaken, deel van alle Kamercommissies uitmaken, is spreker van mening, dat dit ook het geval met de raadscommissies moest zijn. Niet op de lange baan schuiven De heer Knol (Prot. Chr.), die als eerste der „specialisten" repliceerde, wydde nogmaals aandacht aan de be groting, als financieel stuk. Mevr. Braggaar—De Does (P. v. d. A.) drong sterk aan voor het spoedig verle nen van subsidie aan bejaardensociëtei- Verbetering van de toestand van vele woningen van hofjes acht spreek ster urgent. Een gemeentelijk verpleeghuis voor chronische zieken is hoogst noodzake lijk, evenals een alg. verzorgingshuis voor bejaarden. Met het antwoord, dat de wethouder t.a.v. dit centrum gaf, is spreeksters fractie niet tevreden. De zaak wordt weer op de lange baan ge schoven. VOORSTEL Op grond hiervan, dient mevr. Brag gaar het volgende voorstel in: Naar aanleiding van de rapporten, uitge bracht door de Sociale Raad in ver band met het bejaardenvraagstuk en de beschouwingen bij de begrotings debatten 1956, verzoekt de Raad het College initiatief te nemen tot stich ting en instandhouding van een ge meentelijk algemeen verzorgingshuis voor bejaarden, indien niet binnen zes maanden enig particulier initiatief in zake een dergelijk verzorgingshuis het College heeft bereikt. Voorbeeld niet juist De heer Stolp (Prot. Chr.l, die toe gaf, dat zijn voorbeeld bij de verdedi ging van het voorstel: efficiëncy-on derzoek niet erg gelukkig is geweest, trekt dit voorbeeld in. De grote lijn in zijn betoog handhaaft spreker echter. De uitvoering van tal van werken wordt geremd door een tekort aan personeel bij de Dienst van Gemeen tewerken. NadrukkelUk verklaart spreker, dat hy niet bedoeld heeft te zeggen, „dat er by deze dienst de lyn wordt getrokken". De heer Stolp hoopt, dat het College thans geen bezwaar zal maken tegen het voorstel, dat in feite door de mede deling van wethouder Van der Kwaak reeds is overgenomen. Niet te veel scholen in Boerhaavekwartier De heer Huurman (Prot. Chr.) is van mening, dat men met het „plannen" van scholenbouw toch niet te ver moet gaan. Vooral in het Boerhaavekwartier moeten niet te veel scholen komen, dit mede in verband met de directe aan wezigheid van het in de toekomst te bouwen Diaconessenhuis en het drukke verkeer op de Rynsburgerweg. Uiter aard geldt dit niet voor zg. wykscholen. Indien het wegenschema aan de Raad wordt aangeboden, zag de heer Huur man daar gaarne een kaart bygevoegd. Tenslotte pleitte spreker voor een re gelmatig en normaal overleg met de randgemeenten en leverde hy critiek op de mening van de heer Meester inzake zyn opvatting „dat hij de vooroorlogse toestanden op het terrein van de wo ningbouw niet terug wenste". Voor de eerste maal sinds zijn hartaanval heeft president Eisen hower besprekingen gevoerd met zijn Kabinet. De herstellende presi dent in vrolijk gesprek met Charles E. Wilson, de Amerikaanse staats secretaris van Defensie. (Iniez. Med.-Adv.) A rond rergaderi 11 g f t -- ici». ue LW«au-ni«»i5C ov.ii Komt er een Commissie uit de l Laat de gemeente dan een Ja Raad voor oorlogsmonument? In samenwerking met Comité zoeken naar een spoedige oplossing De heer Van der Burgh (P. v. d. A.), mededeling inzake de suplering voor als eerste spreker in de avondvergade- werken, welke worden voorbereid met ring aan het woord, stelde dat niethet oog op een eventuele werkloosheid, particulieren, doch de gemeente het j initiatief toekomt van de stichting van buurthuizen, omdat er anders in nieuwe wijken geen ruimte meer is voor de bouw. Medezeggenschap Acad. Ziekenhuis VOORBARIGE UITSPRAAK. De heer Aalders fK.VP.) achtte de uitspraak van de wethouder inzake vrij af op 5 Mei voorbarig. Indien de Rijksoverheid anders beslist, is dit een teleurstelling voor velen. Spreker ver schilde van mening met de wethouder van Openbare Werken wat betreft zijn Wethouder A. J. Jongeleen Geen bezwaar tegen efficiency- onderzoek gemeentewerken Va wegenscliema komt er een structuurplan Wethouder Jongeleen. die om vtff minuten vóór elf aan het woord kwam. iracht de heer Van Ravestein onder het oog, dat hij wel een kaart van het uitbreidingsplan heef» verkregen. Spreker is echter niet bereid om deze kaart ian willekeurige personen te verstrekken. Het plan voor de bouw van een Srref. Rusthuis aan de Witte Rozenstraat was in strijd met het uitbreidings- ilan; op de grond lag een bouwyerbod. Bovendien keurde de welstandscommis sie. die indertijd op aandrang van de Raad werd ingesteld, het plan af. De lieuwe richtlijnen voor de commissie hebben ten doel de zaken te bespoedigen. Definitief stapt over de aanleg van >en jachthaven nog niets vast; de Raad tl er t.z t in worden gekend. Over de weg over het Schuttersveld al nog een prae-èdvies worden uitge- iracht Met de planologische dienst worden esprekmgen gevoerd over een streek - ilan. ER KOMT EEN WEGENSCHEMA Na een wegensehema komt er ook een structuurplan. Wanneer kan spreker nog niet zeggen. In dit stadium heeft spreker geen behoefte om op het merenplan in te gaan. Zodra de beslissing van G.S. bekend is. zal de Raad daarvan op de hoogte worden gesteld. Omstandigheden kunnen zich wel eens roordoen. dat er op een bepaald moment niet zulk een innig contact is met de voni n gbou w ver eni gingen GEEN BEZWAAR Na de erkenning van de heer Stolp, dat hg een zeer zwak voorbeeld had gebruikt, deelde de Wethouder mede, dat er zynerzijds geen enkel bezwaar bestaat tegen het instellen van een efficieney-onderzoek by Gemeente werken. Wethouder Jongeleen blyft van me ning, dat een scholencomplex in het Boerhaavekwartier op zyn plaats ls. Elders in de stad hebben wij geen plaats De aanleg van een grasmat in de rotonde van „Den Burcht" zal spreker laten onderzoeken Extra kosten voor werkobjecten op lange termijn krijgt de gemeente niet vergoed Dempingsplannen wenste spreker te laten rusten tot het uitkomen van het wegenschema Het College zal trachten de raadsleden bij dit schema ook een kaart te verstrekken. Bezwaren maakte de Wethouder tegen de voorstelling van zaken, die de heer Ten Broek geeft t av. de positie van de eigen bouwers. Ook deze krijgen een een kans. Ook voor bouwplannen van geringe omvang is de gemeente afhankelijk van de Prov Directie Aan deze Directie is thans een brief uitgegaan 0111 deze plan nen met voorrang te behandelen. De plaatsing van meerdere urinoirs zal spreker nog eens bekijken SYMPATHIEKE GEDACHTE De gedachte van de heer Questroo In- '.akc het oorlogsmonument komt spre ker sympathiek voor. De suggestie zal nog eens in het College van B. en W. worden besproken. Na dit antwoord van de wethouder schorst dc voorzitter de begrotingsbehan deling tot as. Maandagmiddag. Zoals bekend gaat hierin een „gewone" raadszitting vooraf De behandeling van de agenda voor deze zitting zal vermoe- delyk maar weinig tyd in beslag nemen. De heer Goslings (P. v. d. A.) ging ook bij zyn repliek weer in op de medezeggingschap van de gemeente in het Acad. Ziekenhuis. Hü herin nerde er aan. dat hij bij een vorige behandeling zijn motie op de toezeg gingen van het College: „dat er aan dacht aan deze zaak wordt besteed", heeft ingetrokken. Het contact, dat reeds zes jaar ge leden door spreker werd gevraagd, is nog nimmer geleed. Een reële mn- geiykheid tot gesprek is er nog nim mer geweest. Hy hoopte dat dit vraagstuk thans voor de tweede maal in de commissie zal komen. De heer Goslings was het niet eens met de wethouder inzake zijn argumen tatie inzaké de vordering van zieken huisruimte bn een pventuele epidemie Volgens spreker is ook voor een stad als Leiden een coördinatie commissie io.a. t.o.v. ziekenhuisbouw) gewenst. Over ziet spreker de gehele materie, dan is hy van mening, dat voor Leiden „de zaak niet zo rond ligt". Spreker hoopt, dat het College thans eens contact op zal nemen en een onderzoek zal worden Ingesteld. Universiteit in centrum van belangstelling De heer Drijber (VVD) vraagt nog maals hy heeft daar geen antwoord op gehad over de uitbreiding van de wetenschappeiyke staf van „De La kenhal". Voorts: komt de Schotterzaal van dit museum vóór de zomer gereed. Dat de Universiteit thans staat in het centrum van de belangstelling van de Raad. doet spreker goed. En dit is ook juist, want »lk gebouw van de Universiteit vraagt om uitbreiding. De gemeente zal grote offers o.a. van grond moeten brengen. Voorts herinnerde spreker er aan. dat cura toren der Universiteit reeds in 1952 het voornemen koesterden tot bouw en inrichting van een studentenhuis. Spreker hoopt, dat de Raad t.z.t. voor dit thuis gratis grond beschik baar stelt. Spreker voelt er wel iets voor dat ook andere gemeenten finan cieel voor dit plan worden geinte- STRAATNAMEN. Met de straatnaam: Verenigde Naties wenst spreker het niet te laten. Kan rond deze straat niet een internatio nale „buurt" (althans volgens de straat namen) worden gegroepeerd. Wordt de post, aldus wilde spreker weten, voor het Leids Studiefonds in het vervolg regelmatig verhoogd. Voorts had spreker het over de door de V VD. voorgestane pacificatie van het onde.'Js. Uiteraard ziet hieroy de V.V.D. de openbare school als het schooltype voor ons land. Gemeenschapshuizen zyn nuttig, doch er zyn veel urgenter bouwwerken. Kun nen de verenigingen niet meer gebruik maken Van aula's van de nieuwe scho len. De twaalf-klassige school neeft r v. Schaik.* boventallige onderwijzer op kosten van de gemeente aanstellen. Dan krijgt het noold vol doende tyd om leiding aan zyn school te geven. By de H.B.S. en het Gymna sium kan dit toch ook worden bereikt. HET VERKEER. De heer Dryber handhaaft zijn sug gestie in het Rapenburg een tunnel te leggen voor het doorgaande verkeer. Op zyn suggestie de Langebrug als paral lelweg te gebruiken «met demping van klein stukje Rapenburg» is het College nog niet ingegaan. Commissie uit de Raad De heer Questroo (Prot.-Chr.) vroeg naar het rapport over de clubhuizen en het gebruik van dienstauto's. Het uitblyven van een oorlogsmonu ment blyft een pynlykc zaak. De Leidse burgerij, met hulp van de ge meente. moge hier spoedig tonen, dat zü hen. die vielen, wil eren. Is het -niet mogelyk. dat de Raad, die de burgerij toch vertegenwoor digt, uit zijn midden enkele leden aan wijst de lieer Questroo denkt aan één afgevaardigde uit iedere fractie die tc zamen met het Comité naar een allen bevredigende oplossing zoe- Woninginspectrice Mej. Van Nienes (PvdA) zegt, dat een tevreden raadslid zyn presentiegeld wel verdient, dit als antwoord op de opmer kingen van de voorzitter. Spreekster, die enkele in de sociale sector liggende vraagstukken aanroerde, brak speciaal een lans voor de zorg van de bejaarden, in welk verband zy het voorstel haar fractie-genote nader toelicht en ondersteunt. Met het oog op de a.s. so ciale sanering beveelt spreekster de aan stelling van een wonmg-inspectrice aan. Voorrang voor Openbare Werken Na de koffiepauze verzoekt de voorzit ter eerst de sprekers, die iets over de afdeling Openbare Werken in het mid den hebben te brengen, „uit te treden", aangezien wethouder Jongeleen vermoe delijk in de raadzitting van a.s. Maan dag met aanwezig zal zyn. INSCHAKELEN EN UITSCHAKELEN De heer Ten Broek (KVP) voerde nog maals het pleit voor een grotere inscha keling van de particuliere bouwers Dt wethouder van O.W. zegt nu, dat hy z< nimmer heeft uitgeschakeld En dit is juist, want wie met inschakelt kan ook niet uitschakelen. Uitvoerig weidde spr. uit over het feit, dat bouw van woning wetwoningen socialisering betekent. SUGGESTIE OORLOGSMONUMENT WORDT ONDERSTEUND De heer Portheine (VVDi ondersteunt de suggestie van de heer Questroo t.a.v. het oorlogsmonument: één man uit iede re fractie zoeke met het Comité naar een oplossing. Gezien het verzoek van de voorzitter stelt de heer Portheine zyn verdere repliek tot Maandag uit. De heer Van der Horst (PvdA) vraagt nogmaals aandacht voor de verbetering van het verkeer in de Breestraat en in enkele andeie delen van de stad. De heer Piena (PvdA) vraagt alsnog antwoord op zyn vraag inzake de ont ruiming (en wederbewoning) van de Caecilia-barakken En verder; leeft by het huidige Comité nog wel de nodige interesse voor de totstandkoming van een monument. Voorts: kunnen geen andere beeldhouwers worden aangetrok ken? Ook spr. voelt voor de suggestie van de heer Questroo. Sempre Avanti's „Opcrette"- uit voering boekte succes! Zorgvuldig voorbereide zang en dans Het Chr. Mandoline- en Toneelgezelschap „Sempre Avanti" heeft altijd naar een „eigen stijl" gezocht en blyk gegeven van originaliteit. Ditmaal was er weer iets bijzonders uitgebroed: een „operette-avond", ge bracht door het bekende „Sempre Avanti's Jong en Jolig". Het is gemakkelijk zo maar „een-twee-drie" van „operette-avond" te spreken, maar wie even na denkt, begrypt, dat dit een waagstuk is, waar ontzaglijk veel voorstudie aan ten grondslag ligt. Welnu: mannen als dirigent Koos Kukler en regisseur Henk van den Broek, gesteund door hun echtgenoten, hebben daar niet tegenop gezien! Hard is er gewerkt, héél hard. speciaal ook door de dansgroep, onder leiding van de heer en mevrouw Alphenaar, die - beiden vele avonden vrijwillig ge geven hebben voor het instuderen van de zo uitermate moeilijke „Quadrille des Lanciers". die oud en jong wist te boeien, temeer omdat alle vijf figuren van deze dans uitgevoerd werden. En wel met uitbundig, welverdiend succes. Naar het verhaal van mevrouw Ria StormDe Vos en Koos Kukler. geti- j teld ..De jeugd van Opa Jung en Oma Jung—Lustig" was deze operette opge bouwd. Eigenlijk meer een potpourri van „Schlagers" uit diverse bekende operette's. ^aamgeweven tot een bont en aantrekkelijk geheel. Opa en Oma herdenken hun jeugd en herinneren zich hoe het indertijd met hun „liefde" gegaaan is: een liefde, die door de jaren stand wist te houden, toen „Opa'', die van de een naar de ander fladderde, éénmaal envoor goed. de „ware" liefde gevonde# had! Op een feestavond leerden zij elkan der kennen en „Oma" wilde eerst niets van „Opa" weten. Maar dank z'i zyn standvastigheid, kwam alles tenslotte tóch in orde! Het geheel speelt zich af omstreeks 1830 en het gaat lustig toe! Er is ruimschoots geleeenheid tot zingen en dansen in de schilderachtige costuums van die tijd. De Markies >Opai. vertolkt door Wlm Brugman, staat in het middelpunt van de dames. In soli of duetten klinken de liederen op. Wanneer dan de Mar kies Ingrld ontdekt heeft, weet hij nauwelijks van ophouden! Maar zó ge- makkelnk verovert hij haar niet; daar moet héél wat voor gebeuren! Er is aan vele operettes, om er maar enkele te noemen Die Czardasftlr- stin", „Das Dreimaderlhaus". ..Der Graf von Luxemburg". „Die Dollarprinzessin" enz. ontleend. Er wordt fris gezongen, Niet alleen bekijken, ook uitvoeren De heer Schüller (PvdA) vroeg om het aanbrengen van hekjes om de ga zons aan de Kanaalweg, het spoedig dempen van het laatste gedeelte van de Middelstegracht, het aanleggen van een weg over het Schuttersveld los van de uitvoering van het veemarktplan. ver vanging van de Jan van Goyenbrug. het plaatsen van meerdere urinoirs in de binnenstad en demping van het Leven daal. Vele van deze onderwerpen wor den nu al lange tijd door B en W beke ken. doch daar blyft het by. Voorts wilde spreker weten of er nu opdracht is gegeven tot het maken van een structuurplan Ondanks een mooie verordening is het in enkele bedryven met de medezeg gingschap over het algemeen treurig ge steld. Toen de heer Schüller hierop over sa lariëring van het gemeente-personeel wilde spreken vroeg de voorzitter dit te bewaren voor een volgende zitting. Mevr Vylbrief <CPN> ondersteunde eveneens de suggestie van de heer Questroo. Een punt achter Merenplan De heer v. Iterson (Prot. Chr.) vroeg kleine woningbouwplannen met voor rang te behandelen en drong nogmaals op verbeterig van het wegdek van de Hooigracht en Maarsmanssteeg en van de outillage van de zweminrichting ,,De Zijl" aan. Terwijl het Merenplan indertijd met spoed moest worden behandeld, zyn thans de aanvankelijke mede-belang hebbenden - Ned. Spoorwegen. Rijk en Provincie - ons ontvallen. Deze li chamen hebben geen interesse meer voor het plan. De argumenten, die toen opgeld deden, zyn dus nu vervallen. Volgens spreker zal er een tijd komen, dat Leiden een punt achter het plan moet - en ook zal zetten. De heer Ravestein (Prot. Chr 1 vraagt om kaarten van de uitbreidingsplannen tegen betaling van de kostprijs. Vier maanden verliepen na de indiening van een schetsplan voor een nieuw Geref Rusthuis eer er antwoord van het Col lege kwam Het verwijt aan de architect „dat hy niet opschiet" oordeelde spreker onbiliyk. al moeten wy er natuurlijk rekening mee houden, dat hier amateurs aan het werk zyn. Nel de Vries als de gast vrouw Gretchen LustBrehmer en vooral Lyda Spaans als Kdthe Braun vielen bijv op: de laatste zorgde voor een verrassing door in een prachtig met- bloemen versierde schommel uit den hoge neer te daalen. Een alleraardigste vondst! Het hoogtepunt was evenwel de reeds genoemde „Quadrille", waarvoor de heer en mevrouw Alphenaar zich zoveel moeite getroost hadden. Het is dan ook géén sinecure om alle moeiiyke passen zonder fouten te laten verlopen. De muzikale omlijsting berustte bU 't man dolinegezelschap. dat onder de gedisci plineerde leiding van Koos Kukler voor I een groot deel tot het succes heeft bij gedragen. Over het geheel is met deze zorgvuldig voorbereide uitvoering een knappe prestatie geleverd, waarbij een volle zaal zich best amuseerde Een vlot tere actie, meer gratie en „Schwung" zou het geheel echter ten goede komen. Jammer, dat niemand weet. wat hy met armen en handen moet doen! Koos Kukler heeft de arrangementen niet begrip verzorgd, voor welke moei lijke taak hy een apart woord van lof verdient. Wlm van Ark en Truus DukKok vormden in de schildery-omlijsting een treffend grootouderpaar en ook de an dere rollen waren verdienstelijk bezet In het bijzonder zij Wim var. Rooyen genoemd als de humoristische huis knecht. Deze met spanning voorbereide uit voering, waarmee opnieuw zo prijzens- waardig getracht is het niveau van „Sempre Avanti" omhoog te brengen, is door een volle zaal met langdurig ap plaus beloond. Na afloop zijn de talryke medewer kers door voorzitter H C. Storm in het zonnetje gezetvóór allen het echtpaar Alphenaar. gehuldigd met bloemen' en een album met foto's van de generale repetitie, voorts de dames Storm. Van den Broek en Kukler met bloemen en bonbons, terwijl natuurlijk ook dirigent Kukler en regisseur Van den Broek in de hulde betrokken werden. Na de pauze volgde een opvoering van het toneelstuk „Het Amulet" van de bekende Engels auteur W. W. Jacobs „Sempre Avanti" is het nieuwe sei zoen dus met volle animo ingegaan. Vanavond Ls er een reprise. Wij hopen voor allen, dat het bij deze twee uit voeringen niet zal blijven. Wanneer men bedenkt, dat sinds dc eerste plannen anderhalf jaar geleden ontstaan tydens een vaeantie- reis in Oostenrijk naarstig aan de totstandkoming van deze operette ge werkt is. zou het jammer zijn. indien aalles nu opeens weer tot het verleden behoorde: Ga zo voort Sempre Avanti! Dan kunnen wij voor de toekomst nog veel verwachten! 15 Jaar geëist tegen Ambonees WEGENS MOORD OP VROUW De Advocaat-Generaal by het Ge rechtshof tc 's-Hertogenbosch mr J Hustinx. heeft gistermiddag een gevan genisstraf van 15 jaar met aftrek en ter beschikkingstelling geëist tegen een 30- jarigc Ambonees wegens moord op een 33-jarige tuindersvrouw uit Wellerloi (Limburg), moeder van zes kinderen Dc Rechtbank van Roermond had hem wegens doodslag veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 jaar met aftrek en terbeschikkingstelling. Zowel de Of ficier van Justitie, die moord bewezen achtte en levenslang had geëist en de verdachte, die de door de Rechtbank opgelegde gevangenisstraf tc hoog vond. waren tegen het vonnis in beroep ge komen. Uitspraak over 14 dagen

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3