BITILHIKIRS STADSNIEUWS Belangrijk bericht KOK 'IV NUTTIG CADEAU HAARLEMMERSTR. 172-174-179 HERENSTRAAT 9 STENO-TYPISTE VROOM a ïmr i NTI W V DINSDAG 22 NOVEMBER Twee jubilarissen bij Van Wijk De Leidse Textielfabriek Gebr. Van Wijk en Co N.V. had vandaag twee ju bilarissen in haar midden. Is de heer H. Matters reeds 40 jaar lang behulp zaam geweest bij de dekenfabricage. de heer B. A. Diersman bleek gedu rende de afgelopen 25 Jaar een goed voorspinner te zijn. In het kantoor aan de Herengracht werd het tweetal op bijzonder hartelijke wijze gehuldigd. Als eerste spreker richtte de directeur, de heer J. M. Gorter, tot beiden het woord. Hij wees er op, dat zowel de heer Mat ters als de heer Diersman, die dit jaar de rij van twaalf jubilarissen sluiten, een uitstekende staat van dienst heb ben en dat ook hun chefs steeds tevre den zijn geweest over het gepresteerde werk. Nadat de directeur de echtgeno ten van de jubilarissen in de hulde had betrokken bood hij hen een enveloppe met inhoud aan. Voor de heer Matters was er tevens nog een ander aanden ken, nl. een medaille en het daarbij behorende getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. De heer Gijsman, de eveneens de verdien sten van de jublarissen roemde en en kele woorden van felicitatie sprak, bood namens het Jubileumfonds een bedrag onder couvert aan. Als tolk van de wolspinnerij trad de-heer Florijn op. Met een toepasselijk woord overhan digde hij het jubilerende tweetal een geschenk. Nadat de heren Matters en Diersman dank hadden gebracht voor de vriendelijke woorden en de ge schenken. bleef men in intieme kring nog enige tijd gezellig bijeen. Alg. Bedrijfsbond Voedings- en Genotmiddelen ZEVEN JUBILARISSEN GEHULDIGD De afdeling Leiden van de Algemene Bedrijfsbond Voedlngs- en Genotmid delen organiseerde gisteren in de grote zaal van ..Den Burcht" een druk bezochte propaganda-fccstavond. De voorzitter, de heer J. G. Zeeuw, sprak in het bijzonder woorden van welkom tot het hoofdbestuurslid, de heer L. de Witte, en vertegenwoordi gers van de Leidse Bestuurdersbond. In verband met het a s. jubileum van het N.V.V. wees hij op het bijzondere karak ter van deze vrolijke avond. Vervolgen: werd in vlot tempo opgevoerd de caba ret-revue van Nard Boer „Ik verkoop een heleboelIneke Dreef toonde zich een goed accordeoniste, terwijl John van Eyck o.a. enkele operette-melodieën zong. Nard Boer. Addy Boyer en Hennie van AsBoer voerden enkele schetjes op. Tenslotte verleenden op dit propa- gandafeest nog enkele meisjes van de balletschool Swinkels hun gewaardeerde medewerking. Zij dansten o.m. de be kende wals uit Doornroosje van Tehai- kowskv en Liebestraum van Liszt. Later op de avond vond de huldiging plaats van enkele jubilarissen. Veertig jaar lid van het NVV zijn de heren W. van Erkel, A. Pelt en A. Sival. Tot de vijf entwintig-jarigen behoren de heren J. v. d. Heyden, P. van Hoven, P. Keyzer en A. de Jong. Zij allen werden door de heer Witte toegesproken. Deze dankte de jubilarissen voor het vele werk. dat zij in het belang van het NVV hebben verricht en wees in het kort op de doel stellingen van deze organisatie. Nadat de insignes en oorkonden door hem waren uitgereikt de dames kregen eveneens een aardig geschenk aangebo den werd het woord gevoerd door de heer v. d. Zeeuw, die zich geheel bij de gelukwensen van het hoofdbestuurslid aansloot. Onder leiding van Nard de Boer werd het feest daarna nog enige tijd voortgezet. „Sperwertjes" maakten propaganda voor hun clubhuis EN HOE....! Dat er in het clubhuis „De Sperwers" van de Ned. Protestantenbond aan de Langestraat wat bereikt wordt met de jeugd, heeft men gisteravond kunnen horen in de Remonstrantse Kerk. Een twintigtal meisjes bracht enkele vro lijke liederen ten gehore. Drie guitarts- ten (twee jongens en een meisje) zon gen zonder een spoor van plankenkoorts elk op hun beurt een lied uit het land van de prairiën en in een genre, dat hen bijzonder goed bleek te liggen. Een eveneens Jeugdig accordeonist bleek zijn instrument volkomen te beheersen. De debutanten dwongen algemene be wondering af. Weliswaar betrof dit alleen de muzi kale prestaties van de Sperwertjes. maar deze resultaten wettigden de con clusie, dat ook in de andere afdelingen de kinderen nuttig worden bezig gehou den en dat ze met plezier werken om iets te bereiken. De directeur van het clubhuis, de heer P. Stutterheim, merkte in zijn in leiding op, dat het werk van het club huis meer bekendheid behoeft, temeer daar het op de liefdadigheid van de gemeenten is aangewezen. Het is in de eerste plaats bestemd voor kleuters en kinderen van Vrijzinnig Luthersen, Doopsgezinden, Remonstranten en Vrijz. Hervormden. Daar de financien tot be perking dwingen, wordt voorlopig de leeftijd van 15 jaar als bovenste grens gesteld. In een prettige sfeer worden lessen gegeven op velerlei gebied, zoals, tim meren. hout- en snijwerk, boetseren, tekenen, handwerken, costuumnaaien en voorts gymnastiek en enkele takken van sport. De lessen worden meest door vakmensen gegeven. Voor de kleintjes zün er diverse activiteiten, bijbelse ver tellingen, sprookjes of filmstrips. De Woensdagmiddag wordt aan filmvoor stellingen gewijd. Voor vele kinderen is .,de club" een tweede thuis, als vader en moeder over dag beiden in een betrekking zijn. De heer Stutterheim deed tenslotte een beroep op steun voor dit werk, zo wel financiëel als in de vorm van goe deren zoals meubilair en goede wand versiering voor het clubhuis. Daarna werd een film vertoond over een andere vorm van jeugdzorg, nl. over het werk van verbeteringsscholen. Deze film „Kinderen voor de rechter" geeft een goed beeld van de moeilijk heden, waarvoor de aan deze scholen verbonden leerkrachten zich vaak ge plaatst zien. Des te groter is de vol doening als men er na een paar jaar in is geslaagd, uit de ontspoorde jeugd behoorlijke leden van de maatschappij te vormen. Een rolprent met zeer goede filmische kwaliteiten tevens. De avond werd geopend en gesloten door ds J. van Goudoever. Remon strants predikant alhier. RECHTZAKEN Kettingverkoop nylonkousen Overtreding Loterijwet De Haarlemse kantonrechter mr Th. F. Raedt heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de koopman J. van der Meije te Haarlem, die nylonkousen had afgeleverd en de afnemers in de gele genheid had gesteld bonnen te verko- kopen waarop nieuwe nylonkousen ge kocht konden worden en wegens over treding van de Loterijwet. verdachte veroordeeld tot een geldboete v. f 1500 subs. 3 maanden hechtenis. 14 dagen geleden had de ambtenaar van het OM. een geldboete van f2500 subs. 3 maanden hechtenis geëist. Ver dachte werkt volgens een speciaal systeem, dat volgens de kantonrechter de vorm van een sneeuwbal aanneemt. Als men van een kennis een bon van f 1.heeft gekocht kan men nylonkou sen bestellen Men ontvangt een paar kousen benevens tegen betaling van f4 een kaart met 4 bonnen. Het is moge lijk dit bedrag terug te ontvangen door de bonnen aan anderen te verkopen. In zijn vonnis heeft de kantonrech ter overwogen dat de ondernemer aan het sneeuwbalsysteem geen einde kan maken zonder in financiële moeilijk heden te geraken. Indien alle bezitters van kaarten er in zouden slagen 4 bonnen te verkopen dan zouden er na de dertiende ronde meer dan 16 mil- lioen kaarten in omloop zijn, dat is meer dan het aantal bewoners van Nederland. Aan te nemen is dat velen twee of meer kaarten verkopen, maar toch is het te verwachten, dat de markt op den duur verzadigd raakt. Verdachte heeft meegedeeld, dat hij reeds 100.000 kaar ten in omloop heeft gebracht. Volgens de Kantonrechter zal de laatste groep het gelag moeten betalen, omdat z.i. de ondernemer de zaak ten slotte niet in zijn geheel kan afwikkelen. De Kanton- réchter was van oordeel dat de deelne mers geen overwegende invloed kunnen uitoefenen op de winstkans, hetgeen volgens de Loterijwet vereist wordt. Daarom is de Loterijwet overtreden en daarom moet een veroordeling volgen. Mr S. Groen, die als verdediger op trad, is voornemens namens zijn cliënt beroep aan te tekenen. De zaak zal dus binnenkort door de Haarlemse Recht bank worden behandeld WEEK VOOR MISHANDELING Een 20-jarige leerling-wagenmaker uit Leiden verscheen wegens mishande ling voor ae Haagse Politierechter en hy werd tot een week gevangenisstraf veroordeeld. Verdachte werkte samen met een 15-jarige Jongen in een wagen- makerij. Hij schold hem dikwijls voor „stoffer en blik" uit. De knaap was op 22 Augustus j.l. met een boormachine bezig en om de leerling-wagenmaker even te laten schrikken drukte de jon gen de nog wanne boor op diens blote arm. Verdachte werd zo kwaad dat hij de jongen met een hamer een slag op de heup gaf. De jongen klaagde over hevige pijn en na een onderzoek bleek zijn ene nier te zijn gescheurd. De Jon gen moest enkele weken in een zieken huis worden verpleegd. De Officier van Justitie meende dat een flinke man als verdachte nooit op de gedachte mocht komen om een knaap van 15 jaar zo zwaar te mishandelen. Een week gevangenisstraf achtte de rech ter volkomen rechtvaardig en hij von niste conform. Vijf Russen wegens hoogverraad terechtgesteld Radio-Tiflis heeft vandaag bekend gemaakt. dat vijf Russen functiona rissen van de republiek Georgië we gens hoogverraad zijn terechtgesteld. De betrokkenen, die voormalige mede werkers van Btria worden genoemd, zouden deel hebben genomen aan ron- tra-revolutionnaire en terroristische ac tiviteit. De vijf mannen waren: Roechadze, voormalig minister van openbare vei ligheid en laatste hoofd van de afde ling „staande magistratuur" bij het mi nisterie van Binnenlandse Zaken tan Georgië)Rokawa. voormalige commis saris voor Binnenlandse Zaken; Sta- vitsky. een voormalige aanklager, ook verbonden aan het ministerie van Bin nenlandse Zaken; chazani. eveneens een voormalige openbare aanklager; Tser- teli. die indertijd plaatsvervangend commissaris voor binnenlandse veilig heid is geweest. Twee andere voormalige ambtenaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken en beiden voormalige openbare aanklagers, wier namen werden gege ven als Paremenof en Naderai, bevin den zich in gevangenschap. De zeven beklaagden waren tevergeefs bij de Op perste Sovjet in beroep gegaan. Uitspraak infiltranten Etnabaai De Landrechter te Hollandia heeft heden uitspraak gedaan in de rechts zaak tegen de 30 beklaagden in de zaak van de Indonesische infiltranten in de Etnabaai op Nicuw-Guinea. II(j veroordeelde de leider, Johannes Di- mara tot 8 jaar en de tweede man Olhart Tauran tot 6 jaar gevangenis straf met aftrek van de tijd in pre ventieve hechtenis doorgebracht. Twee beklaagden kregen 5 jaar gevangenis straf. terwijl 26 anderen tot 3 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. Alle beklaagden tekenden hoger be roep aan. Een beklaagde is nog niet berecht, daar hij in het ziekenhuis Is opgenomen. Het betreft hier de Indonesiërs, die betrokken waren bij de infiltratie in de Etnaramp, op Nieuw-Guinea in October 1954. De tenlastelegging hield in: aan slag met het oogmerk het grondgebied van de Staat gedeeltelijk onder vreemde heerschappij te brengen, het teweeg brengen van een omwenteling, mensen roof. het invoeren van vuurwapens zon der vergunning en diefstal met geweld. BIJEENKOMST JONGE KERK een volledige bekentenis af OEGSTGEEST Ds J. J. ARNOLD BEROEPEN De gemeente van de Geref. Kerk (art. 31 K.O.) heeft een beroep uitgebracht op ds J. J. Arnold, te IJmuiden. VOÜRSCHUTEN Operette van de Zonnebloemen Gisteravond gaf het meisjeskoor „De Zonnebloem", een onderafdeling van het R.K. Vrouwengilde, een uitvoering van de kinderoperette .Prinses Rozelijn". De zaal was geheel gevuld. De muzikale lei- 1 ding berustte by mevrouw G. M. Streng -Schoonderwoerd. De regie was in han- den van de heer C. Velu. De dansjes waren ingestudeerd door mevr. T. Stik- I voortVan Veen. Het is een geslaagde uitvoering geworden. Het gegeven is een ontvoering van I Prinses Rozelijn uit het koninklijk pa leis. De kabouters brengen de door de zigeuners ontvoerde prinses weer bij haar ouders terug. Groot is dan de vreugde. Kleding en décors waren een lust voor het oog en ook aan de belich ting was de nodige zorg besteed. Aan het einde van de operette dankte de pre sidente van de R.K. Vrouwengilde, me vrouw E. van GentZonneveld, me vrouw StrengSchoonderwoerd met het behaalde succes van deze avond, zy mocht bloemen en een geschenk in ont vangst nemen. De regisseur, de heer Velu, ontving een zelfde compliment. Hem werd een aardig mandje met In houd overhandigd. TH. v. d. BERG GEHULDIGD Vyitig jaar heeft de heer Th. v. d. Berg als loodgieter gewerkt by Ver- boogs Bouwbedrijf in Den Haag en dat was er dan ook de reden van dat er Zaterdagavond in theetuin Hoogewerf in Marlot een diner plaats vond." waarbij de jubilaris werd gehuldigd De jubilaris heeft bovendien een rijke fietservaring. Een krappe berekenng toonde aan. dat hy alleen aan de afstand Voorschoten- Den Haag v.v. 303.000 km. gefietst moet hebben in die jaren. Een enveloppe met Inhoud toonde de waardering van dc directie. Er waren verder die avond nog geschenken van collega's en van enkele klanten. In het kader van een cyclus onder werpen behandelde ds Brouwer van Hil- legom het thema „Werkgevers en werk nemers" voor de afdeling Warmond van de Jonge Kerk. In zijn Inleiding be lichtte ds Brouwer de Bybelse visie op deze verhouding. Tijdens de bespreking in discussie groepen, aan de hand van vooraf op- Sestelde vragen, kwam sterk naar voren, at de sociale instelling van de kerk zich gedurende de laatste decennia sterk heeft gewyzigd Met name werden ver schillende onderwerpen genoemd, die door de voorzitter werden getypeerd als overblijfselen uit het feodale tydperk, welke volgens de Jonge Kerk van van daag dienen te verdwynen uit de ker kelijke samenleving. Instellingen en toe standen. waardoor sociale tegenstellin gen tot In de kerk toe worden geaccen tueerd. zijn onchristelijk en de broeder schap wordt er door geschaad. De Jonge Kerk kan terugzien op een vruchtbare avond. De R.K. blindenbond „St. Odilla" afd. Leiden en omstreken hield een propa- ganda-toneelavond in Hotel „De Zon" met medewerking van de Tonelvereni- ging K A.V. afdeling Lelden. De secre taris, de heer Van Schaik. opende deze avond met allen hartelük welkom te heten in het bijzonder pastoor Gussen- hoven. Nadat spreker het werk van de blinden uiteengezet had, en ook mevr. J. Mesker bedankt had voor het vele propagandawerk dat zy ir. deze ge meente had gedaan, trad de afdeling toneel voor het voetlicht. Men voerde op het toneelstuk .De Familie Schel- visch", een aardig blijspel, dat goed werd gespeeld. In de pauze werd een verloting gehouden met vele mooie pryzen. Nadat het slotwoord was ge sproken bleef men nog gezellig byeen met muzikale medewerking van „The Gay Players". BURGERLIJKE STAND. Geboren Ferdinand, zn van G. J. van der Beek en J Oudshoorn; Cornells J. J., zn van J. T Hartveld en J. M. Beueels- dltk; Paul us J M. zn van P. J van Slln- eerland en J H. van Elfrink. Getrouwd: A J M. Lefeber. 26 J. en M.T. Heemskerk 24 Ir; J C. Hoeenboom. 26 Ir en C. A M. Wassenaar 20 Ir. Overleden: P S. van Rlin. 88 Ir: B. M. Humme (wed Moerkerk). 76 Ir. WARMOND herstel, over zyn armoede, over zyn grootheid als schryver van een levende taal en van zijn Ideeën waarvan no. 136 de befaamde idee is, waarop de huma nisten aansluiten- De roeping van de mens is mens te zyn. Na de lezing had een korte gedachten- wisseling plaats. WASSENAAR WASSENAAR Gisteravond werd in café van der Zalm de jaarvergadering gehouden van de Wassenaar se IJsvereniging. De heer W. J. Hoogeveen. voorzitter, sprak woor den van welkom Na voorlezing der notulen deelde de voorzitter mee.dat het bestuur van mening is. dat de Paauwvyver te klein wordt, terwyl er door het uitdiepen van de vyver op vijf meter ook te laat ys zal zijn. Daarom werd uitgezien naar een andere baan en er zyn kansen, waarover hij echter geen nadere mede delingen kon doen. Door de ijsloze win ter was het verslag van de secretaris van weinig belang. Blykens het verslag van de penning meester sloot de kas met een batig saldo van f. 39.11. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. J. Hoogeveen en J. Bats her kozen en werd in de plaats van de heer W. van der Zalm gesteld de heer P. Vermin. Een nieuwe contributieregeling werd ingesteld Tot afgevaardigden naar de jaarver- gadering van Gewest Zuid-Holland van de KNSB werden benoemd de heren A. van Rhyn en J Bats. In deze vergade ring zal voor Wassenaar schoonryden worden aangevraagd. Multatuli De Gemeenschap Wassenaar van het Humanistisch Verbond heeft een verga dering gehouden, waarin dr G. W. Huy- gens uit Rotterdam sprak over Multatu li. Spr. werd Ingeleid door voorzitter ir J. H. de Iongh. Na een korte schets van de loopbaan van Douwes Dekker besprak dr Huygens uitvoeriger de stryd, welke Mutatuli als assistent-resident van Lebak voerde te gen de inlandse regent, die het Javaanse volk yltbuitte. Toen aan een krachtige waarschuwing geen gevolg werd gege ven beging Multatuli de ambteiyke fout, de regent direct by de gouverneur-gene raal aan te klagen, hetgeen zyn schor sing tot gevolg had en waarna hy zijn ontslag nam. Het drama van Lebak dreef hem in het beroep van schryver. hcewel dit tegen zyn bedoeling was. De Max Havelaar is de geschiedenis van zyn eigen leven, de geschiedenis van Saidjah en Adlnda geeft een beeld van het Üjden van het volk. Dr Huygens besprak vervolgens de gTote opgang gemaakt door hetgeen Multatuli in de Dageraad publiceerde, zyn Geloofsbeiydenis en de negatieve kant daarvan, het Gebed van de onwe tende. Multatuli was een zoeker, die niet vond en daardoor atheist is geworden, maar door zyn schryven over de roeping van de mens was hy ook een voorloper van het humanisme. Spr. vertelde verder over de pogingen van Multatuli ter verkryging van eer- AANHOUDIN GEN De Haagse politie heeft een 26-jarige hanngpakker uit Scheveningen aange houden, die op zyn rijwiel drie nieuwe houten kisten vervoerde. Een onderzoek wees uit, dat het hout voor deze kisten was ontvreemd van een bouwwerk op Groenendaal alhier. De recherche heeft een 15-jarige Was- senaarse jongen aangehouden, die by herhaling geld stal uit de kleedgelegen heid van de Sportvereniging Groen- Geel aan de Buurtweg alhier VAN PAARD GEVALLEN De 45-jarige mevr. H. H. Pohl uit Den Haag viel op de hoek zyderweg-Buurt weg van haar paard en liep een her senschudding en een wond aan haar linkerarm op. zy werd vervoerd naar Bronovo te Den Haag. AUTO'S BOTSTEN De bestuurder van een personenauto, W. P. Greve uit Sassenheim. merkte te laat een tegen de as van de Rijksstraa:- weg stilstaande auto op en remde toen zo sterk, dat zyn auto begon te slip pen en tegen een uit de richting Den Haag komende door D. F Abbink uit Wassenaar bestuurde personenauto botste Beide bestuurders liepen een lichte hersenschudding en vleeswonden op. De auto's werden zwaar beschadigd. MARKTBERICHTEN Per 100 kg: Witte kool 3—5. rode kool 3.5( —7, gele kool 3.506, groene kool 713, boerenkool 49, prei 920, kroten 46, Idem gekookt 1420, uien 6—23, spruiten 1539. andijvie 1434, spruiten A 1 29 35, A 2 19—31, B 1 2—25, lof A 2 52—78. witlof 5878. spinazie 4171, tomaten 2037. winterpeen 35. Per 100 stuks: bloemkool 936. sla 314 70. knolselderle 7—14 Per 100 bos: peterselie 4.806.20. selderie 25.60. peen 2226. LEIDEN. 22 Nov Varkensmarkt. Aan voer 366 varkens. Noterlne: zware 178 180, lichte 173178. slaeersvarkens 178 180 zeueen 150155. Handel vlot. BODEGRAVEN. 22 November. Aanvoer 74 partijen. Notering: eerste soort 2.24 2.30. tweede soort 2.182 23. extra kwali teit 2 37 Handel flauw ROTTERDAM. 22 November. Aanvoer ln totaal 4396. Weektotaal 6444. Vette koelen en ossen 650, gebrulksvee 1376. t b.c.-vry 1030. vette kalveren 70. gras- kalveren 277. t.b.c.-vrlj 240. nuchtere kalveren 840. varkens 148 biggen 388. paarden 116, veulens 18, schapen of lam meren 477. bokken of gelten 36. Prijs per kg: Vette koelen. Ie kw. 2.62 2 82. 2e kw. 2.46—2.62. 3e kw. 2.26—2.46: vette kalveren 3.10—3.40. 290—3.10. 2 40 2 80. PrUs per stuk: Graskalveren 420. 360, 280, nuchtere kalveren 70. 60. 48; biggen 50. 40. 35. Prys per kg: Slacht- paarden 2.20, 2.05. 1.85. Prys per stu^- Schapen 145, 125. 100; lammeren 125. 10a. 95' kalfkoeien 1100. 950, 725; melkkoeien. 11Ö0 950, 725 vare koelen 775. 675, 575; vaarzen 780, 680. 580. pinken 480. 425. 350. RIJNSBURG 21 November Overzicht van V.V .Bloemenlust" De nrllzen zltn als vol etMcnslne 5565 Filmster 60 65. Golden Seal 50—60. Jozef 55—60. Kaufmann 50—60 Brightness 60—70. Choco 60—65 Mac Arthur 45—55. Bae- eens 50—60 G Bonget 5060. F.ory King 4560 Sana d Or 40—50 W Diamond 5060 W. Hone 60—65 Cornkoo 5865. Pink Nes* 6065. Sud Form 5060. Brons 60Carolientle 45—55 Blanche 55—65. W Jov 5560. D Dream 60—70. Minerva 5560 Sensation 80—65 Golden Flint 60—70. Chrysanthen erootbloemie: Balcon 18—22 Little America 812. P. Wales 10—13 Choco 7—10. Kaufmann 810 Blanohe 12—15 Red Bree 10—14. White Jov 1214. Champion 1720. Pink W 14—16. Mlllersdale 8—12 Mieoll 10—12 S Pink 16—18 Monument 13—17 Jozef 8—12. RIJNSBURG 21 November. Groente- velllne. Ahdllvle 1520. rode kool 49. eele kool 47 groene kool 1013 was- peen A 8—18 B 8—14. uien 20—24. prei 1214 Der kilo b06Deen 2024. sel- derll 57 peterselie 58 Der bos. knol- selderli .512 per stuk. RIJNSBURG 21 November Bloemen veiling Flora Chrvsanthen tros Jozef 40 55 Golden Seal £060 Kaufmann 40 —54 Little America 4555. Orch. Beauty 100110 Bacchus 4846. Schlacer 90 93 Carolina 50—66 Wilcox 50—62 Herco 6067 Der bos. Chrvsanthen eeolozen: Kaufmann 56 Little America 5—6. Jo zef 14—18. Pink Wales 13—17 Monument 15—16 Herco 16—18 Red Balron 28—30 Der stuk An Iers: Amerlk: Rode Sim 23 —26 Witte Sim 22—24 Elisabeth 21—24. Anollo 2023 Der stuk Freesla cetr.enzd 100—125 oer bos. Anemonen 780860 Der 100 BEURSOVERZICHT KON. OLIE ZEER VAST AMSTERDAM. 22 November In een zeer rustige markt heeft Kon. Olie vandaag de stijging verder door gezet Wat er met het hoofdfonds aan de hand ls weet niemand, maar een feit is. dat Koninklijke zowel hier als in New York goed gevraagd ligt. Gisteren verliet Olie de markt op 627 en van middag werd ingezet op 641%. De koers steeg even tot 643 en daalde daarna tot 638. doch tegen slot was het openings- peil van 641(2 weer bereikt In 2 dagen zyn deze aandelen dus ruim 30 punten gestegen. De overige Internationale soorten waren prijshoudend zonder meer. De ondertoon op de Cultuurafdeling was vanmiddag niet ongunstig. De voor uitzichten voor de komende besprekin gen tussen Nederland en Indonesië acht men vrij behoorlijk. De koersverbeterin- gen bleven echter van bescheiden aard. overhand; de meest actieve soorten boekten een verlies van circa 2 punten. De animo voor guldenspapieren was vandaag iets groter dan de laatste dagen; vrywel alle guldensbeleggingen boekten een fractionele winst. De nieu we Spoorweglening die gisteren 102% bieden gold, werd vandaag vernomen op 100 3/4. Beurs van Amsterdam Dinsdag 22 November ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (3%) 101% 101% Grootboek obL 101 Ned '51 3% 101% 101A Ned '53 3% 101% 101 Ned '48 314 98% B 99 Ned '54 3% 98 Vi 98% Ned '55 3% 98% 98 ji Ned. '55II 3% 9811 99A Ned '47 3% 3 99% 99% Dollarlng '47 3 96 ft 96ft Investeringscert 3.. 99% 99ft Ned. 62-64 3 99% 99% Indië '37 A 398 ft 98 Grootboek '46 3 97 ft 97ft ACTIEVE AANDELEN (Jult Hand en Ind B 85% 86 Nat. Handelsbank 160 159 Ned Handelmy 234 233% A K 0 344 344% Philips 359% 360% Philips '55 349% 349% Unilever 460% 459%' Wilton Peyenoord 271 272 Bill ton 2de r347 350 Kon Olie f 50.— 306 Kon. Olie 627 640% Amst Rubber 139% 140% Holl Amer lyn 210 207% Kon Ned Stoom b 204% 204 Ned Scheepv Unle 194% 191% H V.A155% 156V4 Java Cult89% 89 Dell My 157% 158% Senembah110 112 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam 47 3 100 100 Den Haag 1937 l 3 100 Leiden 1947 98 R'dam "37 1 III 3% 100% 101 Indnstr. Obligaties Phll'n* Dollarlng 104% 104% Premieleningen A'dam '51 2% 132% 133% Eindhoven '54 2% 111% 111% Enschede '54 2% 108% 108% Den Haag '52 I 2% 136% 136=4 idem II 2% 134% 134% R'dam '52 1 2% 140% 141% Idem n 2% 137% 137% ntrecht *83 2% 124 123% NIET-ACTIEVE AANDÉLEN Bank- en Credletlnstellingen Amsterd Bank 274 275% Rotterd. Bank240% 239% Twentsche Bank 237 237% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr fabr 245 Kon Ned Grofsm 153% Rott. Droogd My 624 621 Tleleman en Dros 17% 17% Handelsondernemingen Spoorwegen Dell Spoorw My 33V* Amerik. fondsen Anaconda 72 Shell OU Cy60 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 21/11 Holl Constructie «05 415GB log bur v Bouwnyv. 143% Int Kunststof! Ind 74% 74% Kon Ned Edelmet 84% 83 Pref wa idem 84% 85 Textiel Qebr v wyk 37% 86 Leldsche Wolsptnn jIOL 309% Ned Electrolasm 340 330 Slkkens Lakfabr '63 382 385GB Ver Touwfabrleken 183% Wernlnk's Betonm 142% 140 LEDER LAARSJE Heerlijk warm gevoerd, gemakkelijke gesp- sluiting in rood en bruin leder met dikke Porozool. 29 11.90 30-31 12.90 32-36 13.90 37-41 15.90 Sint Nicolaas en Piet houden audiëntie vanaf Woensdag 23 November bij Het Dlaconeasenhuls vraagt voor spoedige indiensttreding een (of Kokkin). Schriftelyke aanmelding Witte Singel 27 - Leiden Koninklijke Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerieën- fabriek v.h. SANDERS CO., Levendaal 30—40, Leiden, vraagt voor spoedige indiensttreding: (Nederlands en Engels).

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9