ZORGELIJK Wï W] Royai Derby Raad van Scheepvaart over scheepsramp van de „Tabian" [kolen Agenda ZATERDAG 19 NOVEMBER GSNëVE n is, om bet in schaak termen te zeggen, geëindigd met een duidelijke met-stelling: de Russen zijn er niet in geslaagd West- Dultsland te „kremliniseren" en het Westen kreeg, tengevolge van Molotofs afwijzen van vrije verkiezingen, geen kans Oost-Duitsland onder het Sovjet- Russische slavenjuk weg te halen en op den duur geheel Oost-Europa te demo cratiseren. Scherper dan ooit tevoren loopt de scheidslijn dwars door Midden- Europa, even ten Westen van Berlijn. Het ziet er niet naar uit, dat er enige verandering in de status quo zal komen. Dat is alleen maar mogelijk, indien er zich in Moskou zeer belangrijke wijzi gingen zouden voltrekken (en wie durft daér nog op hopen?) of wel als West- Duitsland zich min of meer van het Westen zou losmaken en op eigen ge legenheid met de Russen zou gaan on derhandelen. DE beangstigende vraag van het ogenblik is: moet bet welzijn van het gehele Westen en in het bij zonder het behoud van West-Europa op nieuw in handen komen te liggen van de Duitsers, zoals dat ook een kwart eeuw geleden het geval was? Toen werd de republiek van Weimar opgeruimd door een horde onderwereld-mensen. En niemand weet, of diezelfde bende ook nu niet voorlopig nog vermomd als brave Duitse burgers! plotseling ach ter een krijsende gek of achter de zwe verige idealen van een politlek-onvol- wassen groepering kan gaan aanhollen. Als gevolg van een toevallige politieke constellatie in Duitsland moest Europa met bloed en tranen op de tirannie te- rugveroverd worden. Moge de wereld voor een dergelijke strijd hoe heroïek overigens gespaard blijven! NEEN, duizendmaal neen, het lot van West-Europa mag onder geen beding van Duitsland afhankelijk zijn, om de doodeenvoudige reden, dat dit land politiek onvoldoende ontwik keld is om als leider van Europa op te treden. Het rampzalige van de huidige toestand is echter, dat elke verandering in Duitsland fataal kan zijn en het ge hele vrije Westen in beginsel aan Mos kou kan uitleveren. Bestond de zeker heid, dat Duitsland geneutraliseerd zou kunnen worden, dan ware tussen Oost en West nog wel een basis voor overeen stemming denkbaar. Maar hier ligt Juist de moeilijkheid: het Kremlin wil geen neutraal Duitsland, het wil een rood Duitsland. En zo is de situatie ontstaan, die hierboven zo nadrukkelijk van de hand werd gewezen: het lot van West- Europa ligt in feite wèl in handen van de (onbetrouwbare) Duitse bond genoot. ALS Adenauer overlijdt en zijn op volgers hebben de openbare me ning niet even stevig in handen als hij, dan ziet het er voor het Westen en vooral voor West-Europa zeer som ber uit. De mogelijkheid bestaat dan immers, dat de Socialisten, als zij door de verzwakking van de CDU aan het bewind zouden komen, hun laten-we- eens-praten politiek ten uitvoer gaan leggen. Enige weken geleden wezen we er te dezer plaatse reeds op, dat West- Duitsland niet alleen geografisch, maar vooral ook psychologisch een zwakke stee in het Westelijk front is. Kunnen de West-Duitsers, begerig als ze zijn naar herstel van de eenheid, de lokstem men van Moskou weerstand bieden? We blijven erbij, dat het uiterst dubieus is. Weliswaar niet op kort etermijn en zo lang Adenauer nog aan de touwtjes trekt, maar op de lange duur en bij wis. seling van bewind. NATUURLIJK kan men zeggen, dat de Socialistische oppositie ver zwakking van de banden met het Westen en rechtstreeks onderhandelen met Moskou propageert, omdat zij nu eenmaal oppositie is en dat zij, eenmaal zelf aan de regering, wel uit een ander vaatje zal tappen. Maar wie weet of zij dan nog in staat is de opgeroepen boze geesten te bezweren! Men vergete niet, dat de Duitsers slechts over een ge ringe mate van geduld beschikken. De samenwerking met het Westen, die nu tien jaar duurt, heeft menigeen onder hen onbevredigd gelaten en hoe gemak kelijk kan de neiging de overhand kry- gen: gaat het niet mèt het Westen «vooral het verwerven van de eenheid!), laten we het dan eens proberen zónder t ls het dus mogelijk, dat een zwak bewind in Duitsland de vrye wereld naar de rand van de afgrond helpt. Dat koopje hebben onze Oosterburen ons en ontelbare andere landen een kwart eeuw geleden óók ge leverd. Toen ontbrak het hun aan rug- gegraat om de binnenlandse ex tremisten (van rechts en van links) binnen de perken te houden. Zó „demo cratisch" was men toen, dat de slappe meerderheid zich door een minderheid onder de voet liet lopen. Laat het Wes ten, laten Washington. Londen en Parijs, maar óók Den Haag, Brussel en Oslo er nu tegen waken, dat de (West)- Dultsers buitenlandse extremisten, namelijk die uit Moskou, binnenhalen! Het mag dan waar zijn, dat de Sovjet- Unie, na de tweede conferentie van Genève, over bijzonder sterke troeven beschikt en alleen reeds door tijd-win- nen het ongeduld van de Duitsers kan prikkelen waartegenover het Westen naar het schijnt vrijwel machteloos staat dit mag geen reden zyn om de Duitsers hun eigen gang te laten gaan. tIJ hebben, eerlijk gezegd, wel eens het gevoel gehad, dat Bondskan selier Adenauer voor een demo cratisch staatsman een wat al te eigen zinnig heer was. Maar helaas, de Duit sers, politlek-onevenwichtig als ze zijn, kunnen niet buiten een man van zijn kaliber. Liever een figuur als Adenauer, die er zeer uitgesproken meningen op nahoudt en ze zo nodig doordrijft, maar die in elk geval oog heeft voor de we zenlijke waarden van het Westen, dan een mogelijk wat „democratischer" be stuur, dat te weinig karakter heeft om weerstand te bieden aan de slinkse po litiek van het Kremlin. De ideeële be langen. die bij deze strijd op het spel staan, zijn zó waardevol, dat het Westen tcnvolle in zijn recht staat, als het de Duitsers met alle gepaste middelen on der het oog brengt, dat zij van geen wijken mogen weten, zelfs niet nu de door hen zo fel begeerde eenheid ln het spel is. T k TÉ' Oud-burgemeester verduisterde f 30.000 Bij publicatierapport zou storm van verontwaardiging over Nederland gaan „Het is de béste, die ik heb De Officier van Justitie bij de Arron dissementsrechtbank te Zutphen heeft gisteren een gevangenisstraf van 2'i Jaar met aftrek geëist tegen de 43- jarige oud-burgemees-ter van Groenloo (Gld.) wegens verduistering van gel den tot een totaal van circa f30.000. die geheel of gedeeltelijk toebehoorden aan sociaal-charitatieve en culturele instellingen. Hem was ten laste gelegd dat hij zich. ten nadele van het Oost- Gelders centrum voor sociaal-charita tief en cultureel werk, een bedrag van bijna f. 9000.zou hebben toegeëigend; voorts een bedrag van f. 461.25 toebe horend aan de R.K. Nationale Bond voor eerste hulp bij ongelukken; ver der ten nadele van de Stichting Ka tholiek Militair Tehuis ..Pius XII" te Delen (Gld), een bedrag van f. 1813.16 zou hebben verduisterd en ten slotte verduistering, ten nadele van het Gast huis en Provisoriefonds te Groenlo, van ruim f.2800. Verdachte gaf alle feiten toe. De Officier van Justitie zei in zijn requisitoir o.m. dat de misdrijven die hier zijn gepleegd, noch in uitvoering, noch in frequentie verbeterd kunnen worden door de geraffineerdste oplichter. Als het rapport over deze zaak zou mo gen worden gepubliceerd, dan zou er een storm van verontwaardiging over Neder land gaan. aldus spreker. Wij hebben hier te doen met nuchtere, harde, walgelijke feiten. Deze verdachte heeft ln totaal verduisteringen gepleegd tot een bedrag van ruim f30.000. Hij heeft geen enkele medewerking verleend aan de opsporings ambtenaren. alleen wanneer deze hem met de feiten confronteerden gaf hij zijn schuld toe. Er is een zeer lqvig rapport over zijn duistere activiteit uitgebracht. In dit rapport zijn 12 processen-verbaal opgenomen. De feiten die sprekèr in zyn beschuldiging noemde waren slechts een gedeelte van de malversaties die ver dachte heeft begaan. ..Hoe meer ik ken nis heb genomen van het voortreffelijk speurderswerk. des te meer kryg ik de indruk, dat we hier te doen hebben met een abject persoon", aldus spr. De verdachte ls indertijd beschouwd als een goede burgemeester. De Com missaris van de Koningin in Gelder land heeft zelfs eenmaal van hem ge waagd: „Het is de beste burgemeester, die ik heb". Hij wordt voorts bestem peld als een harde werker, die zitting heeft genomen in vele besturen. „Wat is echter", zo vroeg de Officier, „de achtergrond van dit alles? Waarom nam hü in vele besturen zitting? Naar mijn mening voor zijn eigen glorie". „Was", aldus de Officier, „niet de op zet aanwezig om in vele baantjes door te dringen teneinde, als hy deze functie eenmaal bezet, de kas te naasten? Ver dachte leefde boven zijn maatschappe- ïyke stand. Hij heeft zich vergrepen aan alles, wat hij maar kon krügen en het is hem op een wonderbaarhjke manier ge lukt. „Als u de stukken ziet", aldus de Officier, „die over dit geval zijn uitge bracht. dan is er niets anders dan zwarte nacht". Na het uitspreken van bovengenoemde eis. kwam de verdediger, mr H. V. Ho- gerzeil, aan het woord. Deze merkte op. dat de verdachte van zijn salaris als burgemeester niet had kunnen rondko- Na aftrek van de huur, loonbelasting, kosten van onderhond van zijn grote, aan de openbare weg gelegen tuin, moesten verdachte en zijn gezin leven van f. 220.in de maand. Behalve zijn functie van burgemeester heeft hij nog 24 andere functies van verscheidene instellingen bekleed. Aanvankelijk beeft bjj verdachte ieder schuldgevoel ont broken. doch thans Is hij zich van zijn schuld volkomen bewust. De Officier van Justitie zei nog in zyn repliek, dat de burgemeester zichzelf in een hogere klasse had geplaatst, waar door hij f.3500.— extra salaris onrecht matig had ontvangen. Uitspraak over 14 dagen. (Ingez. Med.-Adv.) FINEST VIRGINIA fl. I- In de nabijheid van stieren ls rood een gevaarlijke kleur (zegt men). Dat ondervond piloot Jimmy Holder, toen hij met zijn glimmend rode zweef vliegtuig een noodlanding moest maken op een weide, waar twee stie ren stonden te grazen. Toen het het vliegtuig op de grond stond, kroop Jimmy er uit en probeerde de stieren te verjagen door met een landkaart te zwaaien. Eén van de stieren trok zich van al die (kouwe) drukte niets aan en rende op het vliegtuig af Schade: 'n deuk. Dat spelletje herhaalde zich nog twee maal. Schade: 'n wrak. Een auto reed de weide op om de piloot te ontzetten. Dat was een kolfje naar de poot (van de stier). Ook de auto moest het ontgelden. Het gebeurde allemaal tijdens de Britse zweefkam- pioenschappen. (Ingez. Med.-Adv.) LAST VAN DIARRHEE? (Ingez. Med.-Adv.) Zó boeiend is nu PANORAMA lid"""" rr'1'1'1) Nederlandse kapitein gaat vrij - uit Kapitein „Argea Prima" voer als een gek (Speciale berichtgeving) De Raad voor de Scheepvaart, die te Amsterdam zetelt, heeft zich gister morgen bezig gehouden met de scheepsramp, die het m.s. „Tabian" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" op 19 Mei van dit jaar in de Perzische Golf heeft getroffen. Rondom deze ramp heeft lange tijd een geheimzinnig waas gehangen, omdat de maatschappij de gegevens over het ongeluk niet vrij gaf. De toedracht van de zaak is bij de behandeling voor de Raad voor de Scheepvaart haarfijn uit de doeken gedaan. Tenslotte uitte de inspecteur voor de scheepvaart, namens de gehele scheepvaart-inspectie, een compliment aan het adres van kapitein Binsbergen van de „Tabian". enorm tankschip met eeri lengte van 200 meter te zon. Op dat ogenblik lag de „Tabian" stil. Men hoopte nog een ogenblik dat het Italiaanse schip, dat op volle kracht voer, ondanks de mist, een aanvaring zou kunnen voorkomen door een speciale manoeuvre. Dit ge lukte echter niet. Met het achterschip raakte de tan ker de neus van de „Tabian", welke werd „afgevaren". Door de schok van het staal op staal sloegen vonken door het gat in de scheepswand even boven de waterlijn van de Italiaan, de „Argea Prima", waardoor de olie in de Het schip voer op genoemde dag in de Perzische Golf, volgeladen, toen om streeks kwart voor vier de kapitein op de brug kwam teneinde de navigatie over te nemen in verband met de vele eilandjes, die in de Perzische Golf liggen. De eerste en tweede stuurman bevon den zich toen ook op de brug. Met volle kracht vooruit en bij helder zicht voer de „Tabian" op dit vroege mor genuur verder. Plotseling, om 1 minuut over vier, kwamen mistflarden opzet ten. Tegelykertijd zag de eerste stuur man middels het radarscherm een schip op ongeveer 3,5 mijl afstand. Om 4 uur 5 was de mist nog dikker geworden en zag men het tegenliggende schip op 2,4 mijl. Men heeft toen onmiddellijk vaart verminderd, terwijl een nieuwe peiling uitwees, dat het schip op ruim een mijl zat. Direct is men achteruit gaanslaan, nadat men eerst de machines had laten stoppen. Om 4 uur 8 heeft men een nieuwe radarpeiling gedaan, waaruit bleek dat het schip, dat door de dichte mist niet zichtbaar was, op slechts 0.8 mijl zat. flotseling, 1 minuut later, doemde het gevaarte op. Het bleek een Een grappenmaker in Iowa verspreidde strooibiljetten waarop stond: Wy hebben katten nodig. Gedurende korte tUd betalen wy vyf dollar voor iedere kat, die levend wordt bezorgd by Newcomb's „Zwarte Havik"-ken- nel ('n duistere naam vinden wy). Honderden katten uit de wyde om geving werden gebracht, terwijl de politie vele aangiften kreeg, dat lie velingsdieren werden vermist. Miles Newcombe, de eigenaar van de ken nel, zei, dat al die katten zyn hon den bUzonder hadden verontrust. „Ik kan tegen een grapje", verklaarde hy, „maar dit ls te beestachtig". (Ingez. Med.-adv.) voor site doeleinde* 1 CftEVGHTON Hooiqr.46 Tel.20)14 1 Met een enkel woord BINNENLAND Gisterochtend ls met het s.s. „Cottlca" uit Amsterdam vertrokken met bestem ming Suriname, het tweede detachement van de derde Suriname compagnie Hete detachement omvat 73 man van de Kon. Landmacht Het staat onder commando van de eerste luitenant J. Woelee. De heer Jan Bleumers. concertmees ter en solo-vlollst by de AVRO, ls per 1 Januari 1956 als eerste concertmeester geëngageerd door de Nederlandse Opera. BUITENLAND De barbiers van Chicago hebben van hun bond het advies gekregen met hun klanten te praten over dingen, die „het publiek ten goede kunnen komen lnplaats van over het weer. politiek of sport", om te beginnen byv. over verkeersveiligheid, ter voorbereiding van de veilig-verkeersdag op 1 December De „Madonna van Elmshorn' zoals de 41-Jarlgc Ruth Blauc genoemd werd omdat zij als model gediend heeft voor vele Madonna-afbeeldingen van de hand van de beeldhouwer Horst Buchholtz, ls tot levenslange dwangarbeid veroordeeld wegens moord op haar echtgenoot Buch holtz, die als medeschuldige werd be schouwd. heeft In voorarrest zelfmoord gepleegd. De Italiaanse minister van Buiten landse Zaken. Martlno, ls Vrijdagavond per vliegtuig uit Rome vertrokken voor een officieel bezoek aan Tokio, ln antwoord op het bezoek dat de toenmalige Japanse -iremler Josjlda een Jaar geleden aan Italië leeft gebracht. Koning Gustaaf Adolf en Koningin Louise van Zweden zyn Vrydagochtend van een vacantlerels van vyi weken naar Duitsland en Itallè ln Stockholm terug gekeerd. De Franse regering heeft besloten de 57.000 dienstplichtigen, die deze zomer onder de wapenen zyn geroepen om ln Noord-Afrlka te dienen, met groot verlof tc zenden. Met Kerstmis zullen de mannen thuis zyn. Een regerlngfswoordvoerder, die dit meedeelde, voegde daaraan echter toe. dat als compensatie en totdat de toestand lr. Noord-Afrlka beter wordt de dienst plichtigen die 1 Januari 1956 zouden af zwaaien. langer onder de wapenen zullen biyven. Regeringskringen ln Bonn verwach ten dat Bondskanselier Adenauer op 1 December zyn werkzaamheden volledig zal hervatten. Zoals bekend Is dr Adenauer herstellende van een longontsteking. Ambtenaren (Postbond) te Batavia werd opgericht. Dit Jubileum zal 17 December e op een algemene ledenvergadering ln café-restaurant „Den Hout" te Den Haag worden herdacht. rlka) heeft BïSli n nieuwe maatregel ter be- J het credlet getroffen. Hy ieeft zes federale reservebanken toestem- Tijdens haar werkbezoek aan de provincie Drente heeft HM. Ko ningin Juliana o.m. een krans gelegd bij het in het centrum van Assen opgerichte monument voor de ge vallenen. De foto geeft een beeld van deze plechtigheid. (Telefoto A.N.P.). De Amerikaanse minister van Ha-del. Sinclair Weeks, heeft gezegd, dat 1955 het beste jaar zal zyn, dat het Amerlkaar bedrijfsleven ooit heeft gekend. In d? eerste helft van het volgende Jaar zal de I gang van zaken waarschijnlijk nog beter zyn, zo voegde hy hieraan toe. Boven het grensgebied tussen Frank- ryk en West-Dultsland ls Vrydag op een hoogte van 5000 tot 7000 meter een raad selachtig „vuurschynsel" waargenomen, dat gevolgd werd door een sterke rook ontwikkeling. De dag tevoren werd Iets dergeiyks boven Nederland en delen van Frankrijk waargenomen, terwyi uit Livorno wordt gemeld, dat ln de omgeving van deze stad Donderdagnacht een „lich tend voorwerp" ln zee ls gestort. Pierre Pouiade en leden van zyn beweging voor belastinghervorming, nadat winkeliers Poujade ervan hadden beschuldigd gelden van de beweging te misbruiken. In een officiële klacht zeggen winkeliers ln het departement Lot ln Zuld-Frankryk. dat Poujade gelden van de beweging heeft gebruikt voor het financieren van een weekblad „Fraternlté Francalse". De mid delen mogen alleen gebruikt worden ZATERDAG St. Antonlus Clubhuls: „Pulchrl Studio" speelt „Als de klok waarschuwt", 8 u. n.m. Stadszaal (foyer)Jaar-ultvoerlne Lelds Gemengd Mondaccordeonorkest. 8 uur nam. Den Burcht: .Het Nieuwe Toneel" SDeelt „Onder één dak". 8 uur nam. ZONDAG MAANDAG. Gerecht 10: K. en O.-cursus „Expres sie" door E. Vos. 7 en 8>/2 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Heelkundekllnlek) K f n O.-cursus over Rheuma. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle: „De man, de vrouw en de moord". 8 uur nam. Stadszaal (gTote zaal): LK.K. „Voor Allen". Planorecital Cor de Groot. 8 uur nam. Oegsteeest. Het Witte Huls: Le denvergadering Chr. Hlst. Unie, 8 uur nam. DINSDAG Rapenburg 61: Alg. Anthroposophlsche Ver Spr. dokter Degenaar over: „Sterfe lijkheid en onsterfeiykheld". 81/4 uur SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle: „De man, de vrouw en de moord". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Toneelavond Ver. van Zeeuwen „Luctor et Emergo". 8 uur WOENSDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing A A. Gerbrands over muziek uit Neger- Afrlka. 8 uur nam. nam. St. Antonlus Clubhuls: Cabaretmiddag Jeugd Professorenwyk, 2j uur nam. Rapenburg 61K. en O. Sociologische cursus over Onkerkeiykheld. 8 uur nam. Stadszaal: Kindervoorstelling. 3 uur »Stadszaal (kleine zaal): Filmavond Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool. 8 uur nam. Rehoboth: Leden verg. Prot. Ohr. On- dcrwllzersver. Spr. mei. Wolf over Israël. 7.30 uur nam. DONDERDAG De Doelen: Genootschap Nederland— Fngel&nd. Spr. H. Paget over West-Indlë. 8 uur nam. Rapenburg 78: Humanistisch Verbond. Spr. Mevr. M. de la Sablonlère over de taak van het Humanisme t.o.v. de Afri kaanse negers, 8 uur nam. De Doelen: Ned. My. voor Nyverheid e Stadhuis (kamer 204)Lelds Jeugd- parlement over Jeugd ln vrye tyd, 7 30 uur namiddag. Oafé Anlba- Chrysanthen-avond Lcidec Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V.". 8 uur nam. Oegstgeest. Gebouw Irene: Wyk- avond Ned. Herv. Gemeente. Prof. dr W. Leendertz spreekt over Sören Kierkegaard, tanks onmiddellijk vlam vatte. De zee werd door dc brandende, wegvloeien de olie één vuurmassa. De vlammen drongen door het opengescheurde voorschip de „Tabian" binnen, waar ook brand ontstond. Doordat de motor achteruit sloeg, kon de „Tabian", waarvan onmiddellyk de waterdichte schotten werden geslo ten, zich dryvende houden en los raken van de tanker. De bemanning van het Italiaanse schip stapte over op de Nederlander, waar men met man en macht bezig was de brand in het vooronder te blussen. Onmiddellijk snelden van alle zyden schepen te hulp. o.a. de „Loire", een sleepboot van Smit en Co. te Rotter dam, welke in de Perzische Golf is ge stationeerd. Deze nam de gehavende „Tabian" op sleeptouw naar Bahrein, gelegen aan de Perzische Golf. Het waa een tocht van twee dagen, waarby het schip bleef branden. Eerst voor de rede van Bahrein slaagde men er in de brand te bedwingen. Men heeft toen nood maatregelen getroffen en het schip waterdicht gemaakt. Zeer voorzichtig heeft de kapitein tenslotte de thuisreis naar Amsterdam aanvaard, waar men uiteindelijk behouden is aangekomen. Slechts een lid van de bemanning, die tijdens de aanvaring op de voorplecht stond, werd bij deze ramp zeer ernstig gewond, doordat hy overdekt werd met brandende olie. Hy ligt momenteel rog steeds in het ziekenhuis. De Inspecteur van de scheepvaart achtte het navigeren van kapitein Binsbergen van de „Tabian" volko men verantwoord en by noemde het navigeren van de Italiaan „het \aren van een gek". Hü vroeg derhalve ent slag van strafvervolging tegen de ka pitein, nadat hü hem hulde had ge bracht voor hetgeen na de ramp door hem en zün bemanning was gedaan. (Ingez. Med.-Adv.) Oud. VahouWd a die.s een geschiedenisverhaal uit Davids tyd", TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteee 25): Ten toonstelling foto's Plm van Os. Werk dagen 25 uur nam (Tot 10 December). Lakenhal: Tentoonstelling „Rekenschap hedendaagse beeldende kunst door het Ryk sedert de Bevrydlng verworven" (tot 6 De cember). BIOSCOPEN: Trianon. „French Cancan" (18 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2. 4. 7 en 9.15 uur. Rex. „Verborgen moederschap" (18 Jr) Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind" (14 Jr) 2 en 7.30 uur nam. (Donderdagavond K. en O.). Lldo. „Madame Butterfly" Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Satan's paradys" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Van Bockel, Mastenbroek, Postel, Veldhuyzen, Van Wingerden en Wljdlcks. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, wllbelmlnapark 8. Telef. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 Stockholm Oslo Helsinki Kooenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parils Bordeaux Nice Berllln Frankfort Münohen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt zwaar bew. eeh. bew. zwaar bew zwaar bew. reeen nevel onbewolkt onbewolkt mist eeh bew. licht bew windstil -3 0 windstil -4 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2