Eerste kennismaking met Amerika teleurstelling was Maar Van Klaveren ging terug NIEUW IJ.V. S. a VIRGINIA Gladstone geeft 20%> -meer rookgenot SMOKE WISE - KING SIZE. WOENSDAG 16 NOVEMBER Dertig jaar in de ring (V) (Van een speciale medewerker) Jullie zijn ook een paar mooien, zei de trui, toen de taxi was wegge spoten, in ijlende vaart van Bill Duffy's gymnasium, waar een paar woedende Amerikanen op zoek waren naar de Dutchies, om ze een kopje kleiner te maken. Wat, zei Theo, wat hebben wij voor verkeerds gedaan? Hij heeft Crocodil Jim knock out geslagen, zei de trui en hij wees op Bep, die met zijn ongeklede gedaante ietwat verlegen was en maar op de grond was gaan zitten. Nou wat zou dat? vroeg Theo. Wat dat zou? Dat zou zoveel, dat Crocodil Jim toevallig de kampioen is van Amerika. Hoor je dat Bep? juichte Theo, maar Bep bleek niet zo erg blij te zijn. Dat was de trui ook niet, want die prevelde: de waak van de boss Kom, kom, zei Theo ,wat kan hü nou doen? Hij kan je in stukjes laten snijden, zei de trui en Bep begon, er nog erger van te bibberen dan hü al deed. Toe maar, zei Theo. Jullie weten niet, zei de trui som ber, wat er met Chocolade Harry ge beurd is. Ik wil er de zegsman niet van zijn, maar het was verschrikkelijk. Waar naar toe? vroeg toen de ohauffeur. Tja, waar moesten ze naar toe? Met een ongeklede Beip in het deftige Fo reigners hotel aankomen, was ook zo -wat. Hij was een goed gebouwde jongen om te zien, maar dat alleen was niet vol doende. En daarom gaf Theo maar het adres op van Patsy Zeuli, die zioh eerst op de knieën sloeg van plezier en toen uitriep: Maar dat is een scoop! Als Je het maar op de bank zet, zei Theo, die nu zo langzamerhand hom of kuit vrilde zien. Dit is nieuws jongetje, zei Patsy, dat de Amerikaanse kranten rauw lusten. Nou, dat bleek wel, want met head lines over de pagina brachten de New- Yorkse avondbladen het nieuws. Vanaf dat moment wisten de New Yorkers wie Van Klaveren was, een naam, die ze nu 30 Jaar later nog niet zijn ver geten, IN ANGST Daarmee waren de avonturen voor die dag nog niet afgelopen, terwijl Theo met Patsy Zeuli zat te overleggen, wat er n.u eigenlijk met Bep moest gebeuren, was deze wat naar buiten gewandeld, de tuin in en plotseling kwam iemand hijgend van het lopen vertellen: De Roadster is wegen Bep ook. De Roadster was een fonkelnieuwe two-seater van de heer Zeuli en wie Bep was, weten we wel. Iedereen zat in angst. De heer Zeuli over zijn Roadster, Theo Huizenaar over Bep ennaarmate de tijd verstreek en Van Klaveren niet kwam opdagen, groeide de angst van Huizenaar, dat de heren Duffy en con sorten reeds hun woede op de bokser .hadden gekoeld. En net toen iedereen op was van de zenuwen, werd het verloren schaap teruggebracht door de New Yorkse politie THEO ZEI DE WAARHEID Toen Huizenaar weigerde om Van Klaveren nog langer in Bill Duffy's gym te laten boksen, moesten de heren Lou Meyers en consorten met iets anders op de proppen komen. Ze nodigden Huize naar en Van Klaveren uit om mee te gaan naar Abbit's Fields, waar o.a. de beroemde Benny Leonard zou boksen tegen de jonge Paoli Walker Er zouden nog meer lichtgewichten in de ring ko men en Van Klaveren mocht kiezen te gen wie hij in de ring wilde komen. Zij zaten daar om de ring zo te kijken en Damclub Leiden wint van Noordwijk In een spannende wedstrijd heeft de „Damclub Leiden" van Noordwijk ge wonnen. Het ging eohter aanvankelijk niet zo vlot als men het zioh gedacht had. In betrekkelijk korte tijd maakte Ferry La- terveer een lelijke blunder en verloor de partij door een 3 om 3 naar de damlijn. En hoewel Olivier de sterke Zwetsloot spoedig verraste met een openingszet die hem liefst 3 stukken winst bracht, kwam daarna weer het verlies van de reserve Franken, die verkeerd sloeg met alle gevolgen van dien. De gelijkmaker kwam van Mertens, die een combinatie naar dam maakte en over Vink het von nis voltrok. Van dat moment af ging het voor de Leidenaren de goede kant uit. Van der Niet bleek als reserve niet op gewassen tegen W. Laterveer en Van der Zwan liep vast tegen Van Wezel. Ook Hakemulder was inmiddels* een schijf voorgekomen en liet zijn partner weinig kans. Noordwijk liet zich echter niet on betuigd en op het moment dat Van der Blom zich van de winst verzekerd meen de, bracht De Vries een buitengewoon fraai offer dat de rollen geheel omkeer de, de Leidenaar ging roemloos ten on der met een schijf méér! De Bezemer had na 'n combinatie de winst voor het grijpen, maar de tijdnood zorgde hier voor remise. Ook de partij Van der Reiiden-Passchier consolideerde zich tenslotte in een stelling die men remise hield. De totale uitslag luidt: J. J. H. Mertens (DCL 1. Leiden)—Th. Vink (DVN 1. Noordwijk) 2-0. W. Later veerJ. van der Niet (res.) 2-0, P. Oli vier—Th. Zwetsloot 2-0, Ferry Laterveer (res.)A. Turk 0-2, W. van der Blom H. de Vries 0-2, W. ran der Reijden— W. Passchier (res.) 1-1, C. J. Hakemul derJ. Peschier 2-0. Jac. van WezelC, van der Zwan 2-0, A, de Bezemer—P. de Bruin 1-1, F H. Franken sr (res)J. Zuidhoek 0-2: Totale uitslag: 128. Het tweede tiental van de Damclub Leiden speelde gelijk met Lisse 1. van welke vereniging de bovenste twee bor den verstek lieten gaan. De uitslag was: N. van Hal, n.o. (DVL 1, Lisse)—A. v. d. Putten (DCL 2 Leiden) 0-2, Jac. van Hal n.o.F. H. Franken sr 0-2, Jac. van der PoelG Redegeld 2-0, Joh. Lang broekI Mank 1-1, P. BongerdH. Bas- tiaan 0-2 A. Balkenende-P Zepg°-^ 1-1, G. van der SteltClir. Selier 1-1. A Wijnhout—H. Benschop 2-0, W A. Mchl- man—B Verhoef 1-1, P. Lemmeri—N.O. 2-0; totaal 10—10. bij de hoofdpartij van Leonard tegen Paoli zei Huizenaar tegen Lou Meyers: Hier wordt toch niet eoht gebokst. Die partij is gefixt. Hoe kom Je d'r bij? zei de heer Meyers. Toen vroeg Huizenaar aan Patsy Zeuli, wat hij ervan daoht en hij gaf hetzelfde antwoord als Meyers. Maarde volgende dag schreef Dan Parker, de enige boks journalist in New York, die zijn eigen kaartje kocht, in de Mirror, dat het een schande was om Benny Leonard, die aan lager wal was, zo geld te laten verdienen en dat men dan beter een inzameling voor hem kon houden Theo Huizenaar liet de krant vol triomf aan de heren Meyers en Zeuli zien, die zuurzoet lachten en in hun mening gesterkt werden, dat ze die las-, tige vent zo snel mogelijk kwijt moes ten raken. TERUG NAAR HOLLAND Inmiddels waren Theo en Bep van het deftige Foreigners hotel bij Broadway verhuisd naar een pension in Hoboken, bij Belgische mensen, die erg aardig wa ren. Inmiddels kwam ook een hittegolf New York teisteren en Bep, die eerst samen met Huizenaar op een kamer sliep en daar dikwijls wakker werd door het verkeer, kreeg een andere, stillere kamer aangeboden. De eerste nacht dat Van Klaveren apart sliep, werd de deur van de slaapkamer van Huizenaar ge opend en hoorde Theo een benauwde stemTheo Het was Bep, die niet kon slapen, die tegen de schouder van Theo al zijn te leurstelling over hun kennismaking met het land der onbegrensde mogelijkheden weghuilde, en pas in slaap viel, toen Theo hem had beloofd, dat ze terug zou den gaan. En het was met opluchting toen beiden het Vrijheidsbeeld, dat ze eerst zo uitbundig hadden begroet, weer in de verte zagen verdwijnen BEP ALLEEN TERUG Zij waren nog geen 14 dagen in Rot terdam terug óf Theo komt Bep toe vallig tegen op het Beursplein. Ha, die Theo. Ha, die Bep. Zeg Theo. ik ga weer terug naar Amerika! Doe zeê de groeten van me, zei Theo en liep door. Gekke Bep, daoht Theo grinnekend, zit altijd vol met- geintjes, maar hij was nog niet thuis of hü werd opgebeld door ieimand van het telegraafkantoor Ze hadden een telegram voor een spead- easy in New York, dat ze niet kwijt konden, maar de naam Van Klaveren kwam er in voor en toen dachten ze Huizenaar zal er wel meer van weten.. Even later wist hij het ook. Een zekere Frank van der Mee had Van Klaveren WATERPOLO Sleutelstad-dames wonnen met grote cijfers In de wedstrijd tegen ZCR I waren de Sleutelstad-dames over alle linies sterker en werden de doelpunten aan de lopende band gescoord. Voor rust zorgden de dames Elly Stouten (3x), A. Oostrom (lx) en Dicky Sluyters <4x) reeds voor een 80 voor sprong. Ook in de tweede helft werd het een spel van kat en muis en met rake schoten van R. Wolters (lx) en Elly Stouten (3x) werd de eindstand 120. ZWEMMEN DEP LOM AZ WEMMEN Voor het diploma A slaagden de vol gende leden van de Sleutelstad: Trudi Mosterd. Leni Bavelaar, Rudi Vos. Mieke de Tombe. Gerda van Es. Atie van Es. Charrie Kenter, Rudi Stou ten. Gerrie Stadt, Dick Klepper, Elleke Philippo. Loek Clavan, Gonda Lijbers, Olga Lijbers, Hennie Corpel. ZWEMMEN Jopie van Alphen tweede op 100 meter vlinderslag Op de laatste dag van de interna tionale zwemwedstrijden te Moskou be haalde Jopie van Alphen een zeer ver dienstelijke tweede plaats in de finale van de 100 meter vlinderslag. Met 0.5 sec. verschil op de winnares, Maria Littomericzky (Hong.) tikte zij aan in 1 min. 16.9 sec. Hiermede verbeterde zij haar persoonlijk record aanzienlijk, want tot nu toe was zy nog niet bene den de 1 min. 20.1 sec. gekomen. Ook Ada den Haan die met 1 min. 18.3 sec. de vierde plaats bezette, bleef bin nen haar persoonlüke recordtijd. Haar beste prestatie was 1 min. 22.4 sec. In de estafette 4 x 100 meter vrije slag voor dames bezette de Nederlandse ploeg de tweede plaats achter Hongarije. De Hongaarse meisjes noteerden 4 min. 31,8 sec en de Nederlandse zwemsters 4 min. 35.4 sec. Daarna kwam 't Russische 4-tal met 4 min. 44.5 sec. en de Zweedse (Ingez. Med.-Adv.) overgehaald om met hem terug te gaan. zwemsters met 4 min. 45.5 sec. (Ingez. Med.-Adv.) De voorverkoop voor de wedstrijd tegen koploper WILHELMIM begint Woensdag. Klaverjascompetitie Voor de competitie van de Federatie van Klaverjasverenigingen werden de volgende wedstrüden gespeeld: Afdeling IA: D.K.B. 1—Zaalberg 1 5%—6%, T en D 1ODR 1 7—5, Oost hoek 1—Krantz 1 3—9, MDS 1SLF 1 5ti—6V4. Stand: SLF 8-14, LBF 7-12, MDS 9-11, Zaalberg 8-10, Groenoord 8-10, Krantz 8-9, Oosthoek 9-7 DKB 7-5, T en D 8-5, DSB 8-2, ODR 6-1. Afdeling 1 B: Groenoord 2—T en D 2 6-6, MDS 2—SLF 2 6&— 5tó, DSB 2— MDH 1 6—6. Stand: MDS 2 7-12, T en D 2 7-9, P. v. H. 1 6-8 Groenoord 2 7-7, AWS 1 6-6 SLF 2 7-6,' LBF 2 6-4 MDH 1 6-3, DSB 2 7-3. Afdeling 2 A: De Waard 1—DKB 2 8te—3%, C en H. 1—SLF 3 3—9, Groen oord 3't Centrum 1 5-7, MDS 3DSB 3 4—8. Stand: Groenoord 3 9-13, 't Centrum 1 8-11. SLF 3 7-10, DSB 3 8-9, C en H 1 7-8, De Waard 1 4-5. DKB 2 8-5 Krantz 2 6-4, MDS 3 7-3, ODR 2 4-0. Afdeling 2 B: T en D 3—Groenoord 4 8-3Vi, P. v. H 2—'t Centrum 2 7%—415, DSB 4—C en H 2 5—7. Stand: Oosthoek 2 6-11. P. v. H. 2 7-11, 't Centrum 2 7-9, DSB 4 8-9, C en H 2 7-5, T en D 3 6-3, DSB 5 6-3, Groenoord 4 7-3. Sportsplinters De wereldrecordhoudster kogelsto ten Galina Zybina verbeterde voor de vierde maal dit jaar haar wereldrecord. Tüdens de Russisohe kampioenschappen te Tbilisi stootte zü de kogel 16.67 meter ver, waarmede zij haar vorige prestatie van 16.45 meter op 8 November aanzien lijk verbeterde. Fabrikant zou twee millioen te weinig hebben opgegeven voor de belasting Voorraden te laag om winst te drukken Een jaar gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming luidde de eis, die de Officier van Justitie bü de Arrondissementsrechtbank te Almelo uitsprak tegen een 56-jarige fabrikant te Almelo, die voor de Vennootschaps belasting meer dan twee millioen gulden te weinig aan Inkomsten zou hebben opgegeven. Deze frauduleuze aangiften zouden hebben gelopen over de jaren 1949- 1951 en 1953. Voor de behandeling van deze zaak bestond grote belangstelling, o.a. van de zijde van de Rijksaccountantsdienst. Uit het verhoor door de president van de rechtbank, mr Van Walsum. bleek, dat verdachte er een speciale boekhou ding voor de belasting op na hield. In deze boekhouding nu gaf hü lagere be- dryfsvoorraden op dan er in werkelijk heid waren en op deze wijze drukte hü het winstcijfer van de onderneming, een Naamloze Vennootschap waarvan hü de enige aandeelhouder was. Verdachte gaf deze handelingen toe en zeide, dat de leden van zün personeel, die hem be hulpzaam waren met het opmaken van de voorraden, geen kennis droegen van de fraude die hü pleegde. De hoofdinspecteur-titulair van de Belastingen te Almelo, die als getuige was gedagvaard, verklaarde, dat een periodiek onderzoek van de Rijksaccoun tantsdienst aanleiding was geweest voor het ontdekken van de onregelmatighe den. Deze getuige was het niet eens met verdachte, dat bü het opgeven van voor raden een bepaalde aftrek mocht wor den toegepast en hij meende, dat de aan- wüzingen voor het doen van de aangifte voor Vennootschapsbelasting op dit punt duidelük genoeg waren. Tweede getuige in deze zaak was de RÜksaccountant te Almelo, die bü een Assurantiemaatschappij de daar aanwe zige voorraadlüsten van verdachte in be slag had doen nemen en had vastgesteld, dat er verschillen waren tussen deze lijs ten en die welke aan de belasting wer den voorgelegd. Ook deze getuige was van oordeel, dat verdachte ten onrechte een aftrek zou hebben toegepast bü het doen van zyn opgaven. Voorts zeide hij, dat een dergelijke fraude op den duur toch wel uitkomt, maar dat het Rük er in ieder geval grote schade door onder vindt. Bü een vorige contröle door zün dienst was de toen reeds aan de gang zijnde te lage opgave van de voorraden nog niets ontdekt. Nog niet voorgekomen In zün requisitoir merkte de Officier van Justitie, mr Rosingh, op, dat naar zün mening een belastingontduiking van een dergelüke omvang in het na oorlogse Nederland nog niet is voorge komen. Hü wees op de nadelen, die het Rijk door de handelingen van ver dachte heeft gehad en vond, dat zeer grote voordelen voor verdachte zün ontstaan uit diens belastingontduiking. Overigens wilde hü wel aannemen, dat verdachte geen persoonlüke voordelen uit een en ander heeft genoten. De Officier stelde vast, dat verdachte op deze wüze zün bedrüf moderniseer, de met geld, dat in feite de Staat toe behoorde en hierin zag hü een oneer- lyke concurrentie en een zeer laakbare daad. Hü stelde zich op hetzelfde standpunt als de Rüksaccountantsdienst en wilde niet meegaan met de toelichtende cüfers van de fiscale inlichtingen- en opspo ringsdienst. Hü achtte het ten laste ge legde bewezen en eiste een gevangenis straf van een jaar met bevel tot onmid- dellyke inhechtenisneming. De verdediger, mr De Kempenaar, die tevens Commissaris van de N.V. is, rele veerde, dat toen verdachte na de oorlog zün oom en tante opvolgde in het aan delenbezit van de N.V., het vermogen van het bedryf voor een deel geconfis- keerd en voor een deel in het buitenland was. Verdachte heeft daardoor steeds ge leefd onder het schrikbeeld van een ge brek aan liquiditeit. Zyn onregelmatig heden heeft hy gepleegd met het doel steeds een bedrag voor het behoud van lioniditelt beschikbaar te houden. Hü bestreed, dat het bedrüf zou zün gemoderniseerd met gelden, die het Rijk onthouden waren. De afgelopen jaren werden vüf millioen gulden in het bedrüf Koeien niet ingeënt; toch verklaringen Tegen dierenarts 1000.boete geëist In hoger beroep heeft voor het Ge rechtshof te Amsterdam een 53-jarige dierenarts uit Woerden terecht ge staan, die eind 1953 en begin 1954 enkele mond- en klauwzcerverklarin- gen van de Gezondheidsdienst Dieren in Zuid-Holland aan veehouders had afgegeven, hoewel hij de betrokken runderen niet had ingeënt. Hij gaf dit toe. doch verklaarde voor het Hof, dat het voor dierenartsen onmogelijk is bij het afgeven der verklaringen (dat altqd later geschiedt, dan het inenten zelf) na te gaan of het betrokken rund inderdaad is Ingeënt. Volgens deze verdachte moeten de dierenartsen daarbü afgaan op de eerlükheid van de veehouders. geïnvesteerd en het geld voor de belas tingen was er ook nog. Voorts wees de verdediger erop, dat ook de fiscus op het standpunt staat, dat het bedryf van verdachte, dat werk biedt aan 500 mensen, niet vernietigd mag worden. Hij wees er nog eens op. dat zijn cliënt geen persoonlijk voordeel van zün mani pulaties heeft gehad. Onmiddellijk in hechtenis In zün repliek persisteerde de Offi cier echter bü zün eis mede op over weging van generale preventie en na dupliek van de verdediger waar in deze onmiddellüke inhechtenisne ming overbodig noemde, o.a. omdat zün cliënt na het ontdekken van zün fraude nog eens een reis naar Afrika had ge maakt met goedvinden van de fiscale autoriteiten en toen ook was terugge keerd ging de rechtbank in raad kamer. Na heropening van de zitting deelde de president mee, dat het ver zoek van de Officier tot onmiddellijke inhechtenisneming werd ingewilligd. Uitspraak over 14 dagen. Zoals gisteren gemeld, is de zechondenjager. tevens ijsbreker Theronvoor een langdurige on derzoekingstocht naar het Zuidpool gebied vertrokken. De expeditie tuigjes. Een foto van het vertrek uit heeft voor twee jaar levensmiddelen iondenin liet midden de leider van aan boord, vijf tractoren. 25 honden. I de expeditie, dr Vivian Fuclis. generatoren en twee Auster-vlieg Door electrische stroom gedood Gistermiddag zouden twee classifi ceerders werkzaamheden gaan verrich ten op het in het gemeentedok nr 3 te Rotterdam liggende Noorse stoomschip „Gudveig". Tenvyl de een zich onmid dellijk naar de plaats begaf waar hü moest arbeiden, ging de ander nog even een bus verf halen, toen deze laatste zün maat weer kwam opzoeken, zag hü hem zwaar ademhalend en buiten ken nis op de bodem van het schip op de rug liggen, met beide benen op de voet van de electrische lamp waarby gewerkt moest worden. Het bleek dat de lamp onder stroom stond. Het slachtoffer, de 23-jarige P. Versluis uit Gouda, werd zo spoedig mogelyk naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, maar het was he laas reeds te laat De ''ectrische stroom had hem gedood Gistermiddag orak brand uit in een boerderij, te WUlgaard (Gem. Leeuwar den) eigendom van de familie Bieruma Oosting te Oranjewoud en bewoond door de heer W. Roorda. Op het voorhuls na is de boerderij uitgebrand. Schuur en stallen werden een prooi van de snel om zich heen grij penden vlammen De inboedel werd ln veiligheid ge bracht. evenals een aantal stuks rund vee en een waardevolle stamboekstier. Een 15-tal koeien en 3 paarden kwamen om De oorzaak van deze brand ls on bekend. zich gemakkelijk kunnen vergissen, om dat van vele koeien alleen een ruwe schets aanwezig ls aan de hand waar van het dier moet worden geïdentifi ceerd. Wel moeten de veehouders het enten van hun koelen aan de dierenarts beta len, doch of in het onderhavige geval de verdachte honorarium ontvangen had voor de afgegeven verklaringen kwam ter zitting met ter sprake. Wel merkte de president op, dat er voor zover ge bleken was, geen financieel voordeel voor de dierenarts geweest was. Ter zitting werd de dierenarts ver weten, dat hy thans terugkwam van zijn vroegere verklaring tegenover de verbalisant. Thans weet hy het afgeven aan slordigheid en de onmogelijkheid om na te gaan of hy de betrokken koeien inderdaad had behandeld. Doch tegenover de verbalisant had hij toege geven destyds bü het afgeven van de verklaringen wel degelijk geweten te hebben, dat de dieren nog met waren behandeld. De Procureur-Generaal laakte deze mentaliteit in zijn requisitoir en eiste bevestiging van het vonnis der Utrechtse Rechtbank: f. 1000 boete plus 4 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Als raadsman bleef mr Hooft Graaf land op het standpunt staan, dat de administratieve regeling van het inenten met deugde en de gehele oorzaak van deze rechtzaak was. Uitspraak 29 November. Tien Duitsers onderscheiden HM. Koningin Juliana heeft 10 Duitsers onderscheiden met de Orde van Oranje Nassau wegens hun ver diensten voor de organisatie van de Duitse hulpactie by de Nederlandse overstromingsramp in 1953. Met het Grootkruis der orde is onder scheiden de West-Duitse minister van Economische Zaken, prof. dr Ludwig Erhard. Tot Grootofficier der Orde is benoemd de president van het Duitse Roode Kruis, dr H. Weitz. De Nederlandse ambassadeur in Bonn, de heer A. Th. Lamping, heeft de ere tekenen, verbonden aan onderscheidin gen, gisteren tydens een lunch te zynen huize uitgereikt. Zaak aanrijding Veenestraat EERST IN 1956 VOOR RECHTBANK De zaak tegen de 22-jarige behan ger uit Rotterdam, die 24 September J.l. het zeer ernstige erkeersongeval in de Veenestraat heeft veroorzaakt, zal vermoedelijk niet dit Jaar door de rechtbank in behandeling kunnen worden genomen. Het gerechtelüke vooronderzoek is te omvangrük om in korte t(]d afgehandeld te kunnen worden. Het zal waarschünlük Januari 1956 worden voordat hy terecht zal staan. Over hem zal een psychiatrisch rap port worden uitgebracht, hetgeen uiter aard ook veel tyd vergt. De subsituut-Officier bü de Recht bank te 's-Gravenhage, mr J. H. Kem pen. beraadt zioh er thans nog ovei, wat de man ten laste zal worden gelegd. Of dit doodslag zal zün kon hü nog niet mede delen

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5