PERSONEEL Van Klaveren's levensgeschiedenis Als een film draait de tijd in tomeloze vaart terug BLAUW ZWART-L.F.C. Dr Adenauer is tegenstander van nieuw Christelijk vakverbond U.V.S.-HELMONDIA le en 2e Bediende 100 Dekkleden BESCHIKBAAR DIENSTMEISJES WOENSDAG 9 NOVEMBER Dertig jaar in de ring (I) (Van een onzer medewerkers) Bep van Klaveren had slaap. Hij geeuwde en rilde in zijn jas - dat noemt Theo een warme douche mompelde hij in de richting van Jan, Theo Huizenaars factotum in de cantine, die met een judas de vloer met boenwas opwreef. Jan grinnikte en Bep beende in het rond. Het was een van die ochtenden, dat hij na de dagelijkse excercitie in het Kralingse Bos, al een halve dag achter de rug had en naar zijn bed verlangde. Die schoon geboende cantine, die lege boksschool er achter konden hem gestolen worden. Bep verlangde naar zijn bed. Maar Theo Huizenaar behoefde slechts binnen te komen en die foto van Dione op tafel te gooien of Bep graaide die foto weg en zei: „Wat denk je Theo, zou ik hem net eender als Sybille in 1931 Sybilleen als een film draait de tijd in tomeloze vaart terug. Vier en twintig jaar geleden, toen was Van Kla veren precies op de helft van waar hij nu is. En toch is dat niet eens Je eerste gedachte. Je denkt: waar zou Sybille nu staan? Een man van vijftig jaar. die misschien nog eens aan zijn stamtafel - of wanneer hy dit leest - zegt: nonde- ju, dat gevecht tegen Van Klaveren, dat is waar ook, zulle. Dat liep met zo best afEn als hij het vertelt ziet hij zichzelf weer voor zich, zoals hl) toen was - een pronte bokser, een sieraad als Europees kampioen, die nog nooit knock out was geweest, tot hij die vermaledijde Ollander ontmoette op de wielerbaan in Rotterdam. Het was een mooie zomer dag. Duizenden Rotterdammers waren naar Kralingen getrokken om van de wedstrijd getuige te zijn, om hun stad genoot toe te juichen, toen hij in de tweede ronde.. Het ls lang genoeg voor Sybille geleden om er nu zonder bitter heid aan terug te denken. Ach ja. zegt hij in gedachten, zo gaat het In het le venEn hij bestelt nog een potteke bier. En als Sybille zijn stamtafel ver laat om zyn jas aan te trekken, kijkt hy onwillekeurig nog eens weemoedig in de spiegel. En als hij de avond instapt is er niemand, die stil blijft staan om de ex-Europees kampioen na te ogen, ALLES MEEGEMAAKT In Rotterdam. In de boksschool van Theo Huizenaar, staat zijn tegenstander. Dertig jaar ringwerk - een mensenle ven - hebben ook op Van Klaveren de sporen achtergelaten. Maar onder de beige jas gaat nog een krachtig gespierd lichaam schuil, een lichaam, dat niet van toegeven wil weten om met de sport op te houden, die hij meer dan enig an der heeft lief gehad.. Niet altijd met een zachte tedere liefde, dikwijls meer met een grimmigheid, die er met de jaren (Ingez. Med.-Adv.) A.S. ZONDAG IN WASSENAAR (Katwykseweg) Voorverkoop in Leiden: Sigarenmag. Joop Segaar, Morsweg 28; Sigarenmag. Brokaar, Breestraat 67. DAMMEN Standen LDDB In de competitie van de Leidse Dis tricts Dam Bond luiden de standen: Hoofdklasse LDV 1, Lelden 4—8; WDG 1, Wassenaar 4—6; OGB 1, Bode graven 44; DCL 1, Leiden 44; LDC 1 Leiderdorp 33: RDC 1. Rijnsburg 43; A DC 1. Alphen 4—2; DVN 1, Noordwijk 4—2; HDC 1, Alphen 4—0; Sleutels, Lel den 5—0. Eerste klasse DES 1. Voorschoten 4—7; Lisse, Lisse 4—6; KWZ. Katwijk aan Zee 34: Woerden 1, Woerden 4 4, KDC 1, Katwijk Binnen 4—3; Tempo 1 Leiden 43; LDV 2. Leiden 43; A DC 2. Aiphen 4—2; SDV 1. Sassenheim 2—0; DCL 2. Leiden 3—0. Tweede Klasse Zwammerdam 1 3 6: RDC 2, Rijnsburg 24: Ter Aar 1, Ter Aar 3—4; KUk Uit. Oude Wetering 4—3; Zegveld 1, Zegveld 3—2; KWZ 2. Katwijk Zee 3—2; LDC 2, Leiderdorp 3—1; WDG 2—Wassenaar 3—0. Derde klasse HDC 2, Alphen 59; ADC 3, Alphen 47; Woerden 2 45; RDC 3. Rijnsburg 44; Zegveld 2 Zeg veld 3—2: KDC 2. Katwijk Binnen 3—2, Ter Aar 4—2; DES 2 3—0 pnt. Sportsplinters De Zwitserse voetballer Vonlan- then van de Grashoppers uit Zlirlch, die van „Internazionale" uit Milaan een aanbieding van 225.000 gulden had ontvangen, zal dit bedrag niet touche ren. Vonlanthen krijgt geen toestem- _o_. ming om in Italië te spelen. Er wordt rbinsdag"voor het' eerst in "cairo'byeen! ook voor hem geen uitzondering 1 niet minder op is geworden. Want Van Klaveren heeft alles meegemaakt wat er in het leven te koop is. Hij is Olympisch kampioen, twee maal Europees kampioen en dichter bij een wereldtitel geweest dan welke landgenoot van hem ook. Geld. succes - het leven heeft hem er niet karig inee bedeeld. Met de dochter van een Californische miilionnair is hij ge trouwd geweest. In een rytulg, toege juicht door duizenden stadgenoten, ls deze Crooswijkse jongen van eenvou dige komaf, triomfantelijk door de stad gereden, de stad. waar hij altijd weer terugkeerde, als de gevierde held. maarook moreel en physiek kapot. Want Van Klaveren heeft meteen moeten beseffen, dat in het leven niets voor niets is, dat dezelfde mensen, die hem na zijn ringoverwinrungen op zijn schouders klopten, bereid waren om even later zijn geld en zelfs zijn kleren weg te roven. Dat gebeurde allemaal in Amerika, waarvan hij de Madison Square Garden heeft leren kennen, maar ook de speak-easy's van de boot- leggers en de gangsters, waar hij de we reldkampioenen heeft gekend van de „million dollar fights", maar ook de clubfighters, die zich voor tien dollar knock out lieten slaan, tot ze tenslotte met misvormde gezichten, half wezen loos en punchdrunk bü een boksnng naar.. t De Van Klaveren-story X Op Maandag, 28 November, zt de 48-jarige Bep van Klaveren om j bet Europees kampioenschap in het 4 weltergewicht boksen. Dertig jaar, 4 Y bijna een mensenleeftijd, staat de J Rotterdammer in de ring. Alles 4 heeft hij meegemaakt - roem, sue- ces. rijkdom, armoede. Een bokser 4 op zyn leeftijd is een unicum in de 4 T wereld. En nog denkt hij niet s X uitscheiden. In een serie van zeven artikeltjes vertelt een van onze medewerkers 1 X U het een en ander over rijn boks- J 4 carrière. rondhingen, tot ze op een avond amok maakten en in een krankzinnigenge sticht werden opgesloten. In ditzelfde Amerika, dat hij tegelijkertijd heeft aanbeden en gehaat, het land dat alleen maar succes respecteerde, het land van alles of niets, heeft Van Klaveren ook eelt op zijn ziel gekregen, heeft hij uit pure zelfverdediging van jij of ik boks- methodes geleerd, die hier niet ieders bewondering hebben. IK SLA HEM Een en ander schiet me door het hoofd, terwijl Van Klaveren voor me staat, met de foto van de Franse neger in zyn hand en misschien flitsen Van Klaveren ook filmbeelden uit zijn leven voorbyterwijl hij huivert in zyn jas. Maar deze bokser, die wel sentimenteel is geweest en nog de tranen de vrije loop kan laten, kent geen medelijden als het gaat om „jij of ikOm het even of het Sybille, Locatelli, Barney Ross of - zoals nu - om Idrisse Dione gaat. Hl] ziet de tegenstander en gromt: „Ik sla hem Of deze Europees kampioen, die hij op 28 November in de Ahoy-hal zijn titel wil afkapen, geen 24 jaar jonger is dan hy, ofHuizenaar met tegen hem heeft gezegd„Bep, dit is de laatste wedstrijd die ik voor je or ganiseer - als je verliest Verliezen. De ogen van de oude vechtjas vernauwen zich tot vurige spel- deprikken. Wie praat er over verlie zen. Opheffing woningnood Grootste hinderpaal: te weinig arbeiders De hinderpaal op de weg naar verho ging der woningproductie ls niet het slecht functionnerend overheidsappa raat, maar wordt thans vooral ge vormd door het beperkte arbeidsreser- voir. Een meer systematische continue productie zou voor de woningvoorrle- nlng een gToot voordeel betekenen. Voorlopig ls dit bouwen slechts moge lijk, als het om grote complexen gaat in gemeenten met voldoende bouwvo lume. Op korte termijn moet het mo gelijk zyn met ca. 15.000 woningen in continu-opdrachten te beginnen. Dit is het oordeel van lr H. M. Bus- kens. Directeur-Generaal van de We deropbouw en de Volkshuisvesting, dat h ijheeft uitgesproken tijdens een bijeen komst te Den Haag van het Kon. Insti tuut voor Ingenieurs. Deze vergadering was geheel gewijd aan het grootste vraagstuk, waarvoor ons volk zich op het ogenblik gesteld ziet: de woningnood. Hoofd „Marvo" overleden In het Marine-hospitaal te Overveen is vannacht op 48-jarige leeftijd overle den luitenant-ter-zee voor speciale dien sten eerste klasse H. J. Nopi>en. sinds 1 November 1948 hoofd van de Marine Voorlichting Dienst. De vorige week in Essen opgerichte Christelijke vakbond in Duitsland, de Christliche Gewerkschaftsbewegung Deutschlands (C.G.D.). heeft zelfs in de gelederen der Christelijke sociale politici geen gunstig onthaal gevonden. De sociale commissies van de Christelijke partii hebben zich Zondag nog eens opnieuw tegen het experiment van de afsplitsing van het West-Duitse een heidsvakverbond gekeerd. Niet alleen hebben de in de vakbeweging leiding gevende Christelijke politici, minister-president Arnold van Noordryn-West- falen, en de ministers Kaiscr en Storch, de stichting van de Christelijke vakbe weging veroordeeld, doch ook een Christelijk bestuurslid van de mijnwer- kersbond heeft nu op een vergadering in Essen verklaard, dat bondskanselier Adenauer tegenstander van de splitsing van het West-Duitse vakverbond is. Dit was overigens in Bonn reeds lang reen geheim meer en zonder de in stemming van de Bondskanselier zouden de leidende sociale politici der C.D.U. zich niet bii voortduring tegen splitsing hebben verzet. Christelijke leiders zullen de DGB trouw blijven De voornaamste reden, waarom de sociale politici der Christelijke partii zich teeen een scheuring van de D.G.B. richten, is. dat de eenheid van de vak beweging behouden dient te bliiven vooral in de huidige moeiliike situatie van het volk. „waarin de botsing met het wereldcommunisme meer en meer od ons toe komt". „Zij weerspiegelen daarmee Adenauers vrees, dat een afsplitsing van de Christelijke arbeiders van de D.GJ3.. de radicale invloeden ln deze massa-orga nisatie aanzienlijk zou kunnen verster ken. zonder in staat te ziin een af doende tegenwicht te vormen". Duo Rabushka-Leviee maakte een sympathieke indruk Veertig doden bij gevecht in Algerië Het Franse leger meldt, dat bij een gevecht dat gisteren. Dinsdag, de gehele dag geduurd heeft, In Algerië veertig verzetslieden zyn gedood. In Casablanca 'Marokko) zijn drie aanslagen gepleegd. Een Franse politie agent werd met een bijl gewond. De Marokkaanse dader wist te ontkomen. Een bom ontplofte in een autobus, een tweede onder een andere bus. Slacht offers zijn niet te betreuren. Te Doerar Karia be Mohammed, bij Fez. zijn een Marokkaan gedood en ver scheidene Marokkanen gewond tijdens een betoging voor Sultan Ben Joessef. Een groep jonge Marokkanen wierp ste nen naar de politie. Vier agenten wer den gewond. Franse Senaat stemt voor het districtenstelsel De Franse Senaat heeft zich heden- Woensdagochtend met 227 tegen 6. stemmen uitgesproken voor het houden van algemene verkiezingen in December, maar volgens het districtenstelsel en in twee stemronden. Zoals bekend, is de Nationale Vergadering (Tweede Kamer) voor handhaving van het huidige stelsel van evenredige vertegenwoordiging met één stemronde en verbinding van lijsten. Nasser keert zicli weer tegen Zionisme Cairo werkt samen met Syrië Kolonel Nasser, de premier van Egyp te, zei gisteren, dat Syrië en Egypte, „thans verenigd, de Islamietisohe we reld van het Zionisme zullen bevrijden". Hy zei dit na de plechtige uitwisse ling met de Syrische premier, Said el Ghazzi, van de ratificatieoorkonden van het onlangs door de beide landen ge sloten verdrag voor wederzijdse verde diging. De Egyptische minister van Defensie en opperbevelhebber van de Egyptische strijdkrachten, generaal Abdel Hakim Amer, is Dinsdag door de Syrisch- Egyptische verdedigingsraad benoemd tot opperbevelhebber van de Verenigde Syrisch-Egyptlsche strydkrachten, aldus een bericht van Radio-Cairo. De Sy- risch-Egyptische verdedigingsraad kwam maakt op het besluit, geen buiten landse beroepsvoetballers meer ln dit land toe te laten. De Nederlandse IJshockeybond heeft uit Moskou bericht ontvangen, dat de Russische ijshockeyploeg, die Zondag 4 December a.s. op de Hoky te Den Haag zal spelen, de nationale B- ploeg is, welk team niet veel voor de A-ploeg onderdoet. De wedstrijd SaarlandNeder land. die op 16 November te Saarbrllcken wordt gespeeld, zal worden geleld door een Duitse scheidsrechter. De heren Schmetzer. Sparing en Wershoven zul len als scheidsrechter en als grensrech ters fungeren. Wie van deze drie als arbiter op zal treden moet nog worden beslist. De wereldrecordhoudster kogel stoten Galina Zybina (Rusland) heeft wederom het wereldrecord kogelstoten verbeterd. Tijdens wedstrijden te Stali- nabad stootte zy de kogel 16,45 meter ver. waarmede het oude record, op 24 October jl. gemaakt met 13 cm veroe- terde. Kolonel Peter Townsend heeft te Brussel een ren over 1600 meter ge wonnen. Townsend bereed zijn vijf jaar oude ruin „Goristan" en ging me* 'wee en halve lengte voorsprong op ftn groepje van vijf door de finish. Rusland zal ongeveer nmJerd deelnemers uitzenden naar de Olympi sche Winterspelen, die op 26 Januari in Cortina d'Ampezzo in Italië o*nln- ncn. Zij zullen op alle nummers, be halve ln de bobslee, uitkomen. Een Israëlische woordvoerder heeft in Jeruzalem bekendgemaakt. dat een Egyptische strijdmacht Dinsdag by de Israëlische Rode-Zeehaven Elath op Is raëlisch gebied een gemotoriseerde Is raëlische patrouille heeft aangevallen. De Egyptenaren werden door Israëli sche versterkingen verdreven. Aan Is raëlische zyde vielen geen slachtoffers, aldus deze woordvoerder. Een Egypti sche woordvoerder in Cairo bevestigde, dat zich een Egyptisch-Israëllsch inci dent in het gebied van Elath heeft voorgedaan. Vier Israëlische soldaten werden gedood en acht gewond, zei hy. In de gedemilitariseerde zone van El Aoedja, waar verleden week felle Is raël Isch-Egyptlsche gevechten geleverd werden, blijven Israëlische troepen stel lingen bezetten tot alle Egyptische troe pen teruggetrokken zullen rijn, zo ls uit Israëlische legerkxiogen^^^H^^H (Ingez. Med.-Adv.) De voorverkoop voor de wedstrij'd (met Rozenburg) begint Donderdag bij de bekende Himalaja-rop bedwongen Een Frans-Zwitserse expeditie onder leiding van de Zwitser Lambert is er op 24 October in geslaagd de top van de ongeveer 8000 meter hoge Ganesj Himal in het Oostelijk deel van Nepal te berei ken. Deze berg was tot dusver onbe dwongen. De top werd bereikt door Lambert, Gauchat, mevrouw Claude Kogan en Gendre. Gauchat is later in een ravijn gestort en om het leven geko men. Ontdekking te Bemelen NIEUWE RESTEN MAASHAGEDIS In de mergelgroeve ,.'t Rooth" bij Bemelen. (gemeente Margraten), zijn de laatste dagen weer nieuwe resten van een Mosasaurus ontdekt, vermoe- delyk delen van hetzelfde exemplaar van dit praehistorische monster waarvan ongeveer 2 Jaar geleden fragmenten werden gevonden. Ditmaal vond men delen van de wervelkolom en enkele botten. De vondsten bevinden zich thans in het Natuurhistorisch museum te Maastricht, waar een onderzoek wordt ingesteld. Ook in de mergelgroeve te Bemelen duren de onderzoekingen voort. Hieraan wordt deelgenomen, behalve door prof. Kruijtzer, door de heer Kor- tenbout van der Sluijs van het Rijks museum te Leiden. Binnenkort worden de vondsten naar Leiden overgebracht waar zy zullen worden bewerkt en ge prepareerd. ZENDER WAS UIT DE AETHER Talrijke vroege radioluisteraars heb ben vanochtend tussen zeven uur en half negen vergeefs getracht de radio nieuwsdienst en de vrolyke ochtend klanken uit him toestel te krijgen. De zender Hilversum liet verstek gaan wegens een storing bij het zendstation te Lopik. Om precies drie minuten over half negen was de storing opgeheven en kwamen de eerste klanken door. Alleen de abonné's van de draadomroep hebben de uitgezonden programmes over Hil versum II wel kunnen beluisteren. NIEUW-GUINEA EN V.N. De voorzitter van de sectie Buiten landse Zaken van het Indonesische Parlement, Hadjarati, heeft medegedeeld dat de resolutie betreffende Nicuw- Guinea, die Indonesië bij de V.N. zal indienen, dit jaar waarschijnlijk een andere Inhoud zal hebben dan verleden jaar. Hadjarati wenste zich echter niet uit te laten over de strekking van deze resolutie. Hij noemde de voorbesprekin gen in de V.N. ten aanzien van Nleuw- Guinea niet teleurstellend. Gerechtvaardigd optreden Vele zijn de mindere goden, die elk seizoen de oceaan oversteken naar Europese muziekcentra. Meest stellen zy teleur.. Een enkele strijkt ook In Leiden neer. zoals gisteren het geval was met het viool-plano-dno Joseph RabushkaJulius Lerine. Dit optre den was sympathiek en gerechtvaar digd. In een goed sluitend samenspel hadden beiden hun greep op het auditorium. De violist beschikt over een zo be trouwbare techniek, dat spicatl. tertsen gangen. rennend passage werk en zo meer vlot verlopen en overgave aan de voordracht tot stand komt. De toon heeft intimiteit, waarvan een Ritor- nello uit een Veracini-Suite al spoedig bewijs werd. Deze toonmeester, ook al geboortig uit het wonderjaar 1685 van Bach. HSndel en Scarlatti ver kreeg de gewenste royale cantabile streek en de dynamische stijl van de Italiaanse barok-muzlek. Daarop volgde een hoofdmoment van de avond: Beethovens 7de Sonate in c. In deze boelende compositie bewon derden we eens te meer de geniale sa men gang tussen de twee concerterende partijen. De aard van het werk is be paald door de toonaard, die Beethoven kiest, als hy een donker woelende sfeer oproept. Men denke aan het Grave der Pathétique, het eerste deel der laatste pianosonate. De „Wuchtlgkeit", het „grollend" temperament, de onrustige passie ln deze sonate echter heeft Ra- mshka maar ten dele gerealiseerd. Van rubatl hield hy rich gelukkig vry en pianist noch violist misbruikten de ge rede aanleidingen tot ulteriyke virtuo siteit. Daardoor kon met vertrouwen de solo-sonate van Honegger worden afge- ons verrast en verrykt. Honegger, die geen principiële verwerper is van ge ijkte vormen, heeft zich hier in rhythme, lijn en melodische draagkracht tot de strenge kamermuziek gewend. De spraak is die van een eenzame, de klankkleur expressie-middel en geen doel. Sterk is de bouw. Deze componist kan in vor men „denken" Deze laatste gedachte gaf ons de te genstelling in met een voorafgaande „Sonate" van Ch. Ives, die het pictu rale voorop stelt, en met de later vol gende Variaties met een Capriccio van de Amerikaan Dello Joio. Deze werken hadden tegen, dat zij Honegger om lijsten. Ives geeft in impressionisme gedrenkte schetsten.Er is eerst een hobo- lyrisme. een belofte van Debussyaanse natuur-mystiek. die de vervulling in boet ondanks veel con sordino's. waar van Rabushka zich gaarne bedient. Het middendeel lijkt meer potent dan wer- keiyk muzikaal. In deel drie kan men natuur-ontwaken. een openbarsten van het nieuwe komende zien. Beter even wel bevielen ons de onderhoudende, lichte, genuanceerde muziekjes van Dello Joio, in een gematigd modem idioom, dat aan abstracties en een uit sluitende vormentaal niet toe is. Het einde werd een Paganin („Clo- chette"'. Niet vonkenspattend, opdrin gerig. acrobatisch, maar nobel en een voudig. De vleugel zal men op de voorste rijen wel te luid hebben bevonden. Dat was achter in de vrijwel bezette Snouck Hurgronje-vertrekken niet zo. Hier bleek de heldere beheerste aanslag, het uitstekend staccato, waaraan we toe voegen de slagvaardige volgzaamheid van Levine Toegift: een „American folk-song". Bij een zuiveringsactie ln het gebied van de Meroestam op de Oostelijke hel lingen van de berg Kenia zijn Dinsdag twaalf opstandelingen gedood en een wacht. De kennismaking daarmee heeftaJdusMuUtegNa1robi bikendggemfakt.mCn' Kerkelijke tegenstand De tegenstand tegen het streven van de leiders der RK. arbeidersbeweging en van de Protestantse arbeidersverenigin- een leeft zelfs in kerkelilke kringen. Zo hebben de officiële kerkbladen ln de bisdommen Aken en Berlijn sterke be denkingen tegen de stichting van de C.G.D. geuit. De Duitse RK. bisschop pen hebben daarin echter aanleiding gevonden om een eemeensohaopelilke verklaring uit te geven, waarin zli ver ianeen. dat „vooral in de kerkelijke sfeer" begrip zal worden eeult voor de stichters der nieuwe beweging. Wan neer eenmaal „uit echte innerlijke kwelling" het besluit tot 6tlchting van de C.G.D. ls genomen, dan verdient deze beslissing volgens de bisschoppen eerbied. Afgaande op de talrijke afwilzende stemmen, die in de Duitse pers en in de Chr. partii riln opgegaan, menen waar nemers aan de nieuwe leiders Even en Winkelhelde geen groot succes te kun nen voorspellen. Een der grote Duitse economische bladen heeft het zelfs twijfelachtig ge noemd of de nieuwe vakbond het zover zal brengen, dat hij als tariefpartner by loononderhandelingen zal worden er kend. Een der eerste krachtproeven, waarvoor de C.G.D. zal worden gesteld is de aanwerving van functionarissen, daar het zonder een voldoende apparaat onmogelijk zal ziin de beweging op gang te brengen. Inderdaad heeft de organisatie van Christelijke functiona rissen van de „Deutsche Gewerkschafts- bund" Zondag op een bijeenkomst in Oberwesel reeds besloten, de D.G.B. trouw te blijven. Na een congres van twee dagen hebben zii verklaard, dat zii in overeenstemming met de sociale leiding van de C.D.U. het behoud en de versterking van de eenheid der vakbe weging wenselijk achten. DGB stelt een commissie voor principiële zaken in Inmiddels schijnt de stichting van de C.G.D. reeds te hebben geleid tot nieu we pogingen om de Christelilke richting in het in 1945 gestichte eenheldsverbond de invloed te garanderen, waarop de Christelilke politici sedert laren hebben aangedrongen. Zo werd Zondag, tiidens de bijeenkomst, waarin de sociale commissies der CD.U. zich tegen de nieuwe bond uitspraken, medegedeeld, dat de voorzitter van de D.G.B.. Frei- tag. heeft aangeboden een commissie voor principiële zaken in te stellen, waarin de Christelijke voormannen hun bezwaren tegen een naar hun mening te zeer Socialistische koers van het ver bond zouden kunnen ter sprake bren gen. Zulk een commissie heeft ook vroe ger. onder het regiem van de stichter van de D.G.B.. dr Boeckler. bestaan. De D.GJB.-leiding wil thans een permanent instituut van die aard maken en zii heeft minister Kaiser uitgenodigd daar over met Christelijke politici en leiders van confessionele standsorganisaties te spreken. Zeven Christelijke gedelegeer den zouden ritting in deze commissie krijgen. Gevraagd e KOOKSTER. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RUN. B November Groenteveiling: Bloemkool A 2943, Idem B 18—27, idem C 915; waspeen A 1318. Idem B 814; bospeen 2331; breekpeeu 7—11.30: boerenkool 12—16; RIJNSBURG. 8 November Bloemen veiling Flora: Op de zogenaamde tusscn- dagen ls de aanvoer van bloemen niet zo groot meer. er waren gisteren een 30 kar- met bloemen. De pryzen zijn goed Verhoging bouwindex De Ministers van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Financiën hebben de bouwindex verhoogd welke op grond van artikel 8 van de wet op de materiële oorlogsschade wordt toe gepast bij de berekening van vergoe dingen op basis van vervangingswaar de. Dit is geschied roe gestegen bouwkosten. 48—60; Super Form 50—60? Broas~65^65? Sensation 65—75; Silvia 60—70; W. Dia- De volgende indices gelden van 1 Sep- mond 5060: Mensing 4555 alles per tember 1955 af (de bouwindices gelden bos. Grote Chrysanten: Monument 14— van 1 Mei 1955 tot en met 31 Augustus 18; Jozef 1519 per stuk. 1955) voor licht herstel 2.90 (2.85), voor zwaar horstel 105 dOfli voor hnnw WOERDEN, 9 November Kaasmarkt: of herbouw op 'liet platteland en in klei- noteerde"^ 2 33—"s^tweede6 kwaliteit nere gemeenten 3.50 (340), voor bouw f. 2.27—2,32; "extra" kwaliteit f.2.48. Han oi herbouw m grote steden 3.70 (3.60). del kalm. BAKFIETSEN Banketbakkerij M. A. M. VAN NOORT Doezastraat 19, vraagt bekwaam te koop GEBR HUISMAN. Levendaal 76 Tel 22862 hour X" GEVRAAGD ln groothandel in chocolade en suikerwer ken een flinke Jongeman ter assistentie van de magazijnchef. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 595 Modern en goed gekleed PUBLIEKE VEILING Op Vrijdag 11 November 1955 des v.m. 10 uur zul len in de Garage (Ideaal Tax) Narmstr. 2, Leiden, publiek a contant worden verkocht: en Tentzeilen uit Engelse legerdumps ln diverse af metingen grotendeels nieuw en in prima staat, deze zeilen zijn voor di verse bedrijven geschikt, b.v. Aannemers, Beton bouw, Wegenbouw, Land bouwers, Houthandel, Ex peditiebedrijven enz. Bezichtiging één uur voor de verkoop. Gerechtsdeurwaarder P. A. H. v. d. WOUDE Hogewoerd 101, Lelden. TOUW en STAALDRAAD En gros en detail Zeilmakerij FRITS DE GOEDE Janvossensteeg 37 - Tel. 20607 Biedt zich aan Aank. bouwkundig tekenaar. Cursist P.B.N.A. Bouwk. Opzichter- Tekenaar. f 39,75 PULLOVER Italiaanse mode f45.— ritssluiting HEREN VESTEN met knoop- en reeds vanaf f 17,95 U staat versteld van onze sortering. HERENMODEMAGAZIJN STATIONSWEG 4 Heer, 84 jr., won. Alphen a. d. Rijn, allround zakenman, ook imp-exp., middelb. opl., prima talenkennis, eigen auto, heeft 3 A 4 dg. p. week beschikbaar, wil tijd produc tief maken. Géén soc. lasten. Brieven onder No. 5730a aan het Bureau van dit Blad. In het Diaeonessenhuis to Lelden is plaats voor enige nette BAK ZELF en maak Uw keuze uit 15 verschillende FrisicripSKton K'"r Ruime sortering. Balr ingrediënten benodigdheden. D. P. v. d. NAT Zn. Morsstr. 25 - TeL 24410 GEVRAAGD voor de machinale kisten- makerij en machinale hout bewerking. Reisgeld wordt vergoed. N.V. NIJHOF's Kistenfabriek en Houthandel, Boskoop. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4