$T6TE gpj^pss Merenplan wordt niet uitgevoerd! B. en W. qualificeren onze mededeling als onjuist Treffende dodenherdenking van Alma Materkoor op Allerzielen Eerst woningen. dan veemarkt? Vrouwen uit donker Amsterdam 94ste Jaargang Donderdag 3 November 1955 Tweede Blad No. 28669 Wie heeft gelijkB. en W. of L. D. moest sluiten met een uitkeringspercem tage van 138 voor de algemene uitkering en 110 voor de belastinguitkering. Dit zou er dus op neerkomen, dat de uitga ven in de op 16 Augustus aan de Raad aangeboden begroting zo moesten wor den verlaagd, en de inkomsten zo ver hoogd, dat de geraamde subjectieve verhoging van 1.1.225.000 tot nihil werd teruggebracht Het college zegt letterlijk: „Het zal duidelijk zijn, dat een wijziging van de begroting voor 1956 in de aange- Enkele maanden geleden brachten wij het L.D. het bericht, dat de Prov. Waterstaat, het Hoogheemraadschap Rijnland en het Ge meentebestuur van Warmond niet accoord konden gaan met de door Leiden ontwikkelde plannen inzake het Leidse Merenplan. Onze con-* I seven zin zelfs op papier niet kan dusie luidde toen, dat het Leidse Merenplan „van de baan was". Hoe- ri*an ",ar"phrnpht wel wij ook toen van de veronderstelling uitgingen, dat nog geen beslis- I als zij "ook maar poogden de minister in sing door het College van Ged. Staten van Ztiid-Holland was geno- I SSe'SKïïpJïi men, stond het voor ons vast dat dit plan nimmer zou worden gereali- j heden volkomen zouden verstoren, heb- secrd. Een veronderstelling, waaraan wij noq steeds de hand houden. !?en zij terstond bij de provinciale grif- njic troii fie en het ministerie de nodige stappen raw- ondernomen. De veronderstelling van de sluitende begroting, waarvan de mi nister van Binnenlandse Zaken uitgaat, gaat voor Leiden immers niet op. De toeziohthoudende organen hebben begrip getoond voor de moeilijkheden, waarin Leiden verkeert. B. en W. hebben het vraagstuk in een gedocumenteerd schrij ven aan de minister voorgelegd, terwijl een afschrift hiervan naar Ged. Staten is verzonden. Zodra hierover nadere mededelingen worden ontvangen wordt de Raad op de hoogte gesteld Gehoord deze ons van hogerhand verstrekte mededeling, bevreemdt het ons, dat B. en W. in hun Memorie van Antwoord ons bericht inzake d't plan in twijfel trekken. In antwoord 358 lezen wij immers, dat B. en W. ons bericht „als onjuist qualificeren". Uit inlichtingen, welke wij gisteren van tot oordelen bevoegde instanties ontvingen, leiden wij op nieuw af, dat het Merenplan niet zal worden gerealiseerd. Met de in het algemeen verslag aan het woord zijnde leden, vragen ook wij ons af, waarom voor dit plan voor 1956 nog een bedrag van bijna f 3.000 is uitgetrokken. Den Haag, de Prov. Waterstaat, Rijn land en Warmond hebben zich reeds van dit plan gedistancieerd, op grond waarvan blijft dan Leiden nog aan dit plan vasthouden? Uiteraard begrijpen ook wij, dat een ander plan voor zandwinning „uit de bus" moet komen, doch dan toch zeker niet door middel van het huidige merenplan. Met de Leidse Raad, wachten ook wij de toe- komst van het Leidse Merenplan af, waarbij wij voor ons zelf reeds LI V/PM1P W zeker zijn, dat de qualificatie „onjuist" niet op onze berichtgeving van toepassing is. De tijd zal het leren (lngez. Med.-adv.) Handen en Lippen GUNSTIGE ONTWIKKELING SCHOOLRADIO Indien wij voor een ogenblik terug keren naar de paragraaf van Onderwijs, Kunsten ep Wetenschappen, dan lezen wij daarin, dat de school-radio-uitzen- dingen nog voor een groot deel verkeren in een experimenteel stadium. De erva ringen wijzen echter overwegend op een gunstige ontwikkeling ten nutte van het onderwijs. M.T.S. IN LEIDEN Aan het Economisch Technologisch Instituut Zuid-Holland, dat een rapport voorbereidt over de industriële ontwik keling van Leiden, is gevraagd, tevens een onderzoek in te stellen naar de be hoefte aan een Middelbaar Technische School in Leiden en daaromtrent een afzonderlijk rapport uit te brengen. Dit rapport zal binnenkort bij het College worden ingediend. NOG GEEN TEXTIELDAGSCHOOL Zeer tot leedwezen van het College van B. en W. is nog geen vooruitgang te bespeuren in het streven om te komen tot een textieldagschool. Ook het aantal leerlingen van de textielavondschool loopt achteruit. NIEUWE H.B.S. VOOR MEISJES Voor het openbaar onderwijs is de bouw van een nieuwe HBS voor meisjes in voorbereiding. Voorts bestaan reeds p'r.nnen voor de uitbreiding van het Chr. en R.K. Lyceum. BOUW VAN GYMNASTIEK LOKALEN Urgentieverklaringen zijn gevraagd Er K9-S5asH£■-1 t 'klokalen ca.: een lokaal in Zuid- W--t; een lokaal in de Roodenburger- poVier <Du Rieustraat)alsvoren (Van Vo lenhovenkade)een lokaal in Noord (Timorstraat/Sumatrastraat)een lo kaal in Zuid-Oost (Burggravenlaan) een lokaal in Noord (Willem de Zwijger- laan): een lokaal in Zuid-West (op ter- i'.11 D of G): een lokaal in Zuid-Oost (terrein nog niet bekend en een lokaal in het Rijnsburgerwegkwartier. REMBRANDT-HERDENK ING EN HOLLAND-FESTIVAL Tijdens de zomer van 1956 zal in de Lakenhal een belangrijke tentoonstel ling. in het kader van de Rembrandt- herdenking. worden gehouden. Hoewel het niet mogelijk is. meer dan een enkel werk van Rembrandt in onze gemeente te exposeren, zal deze tentoonstelling, die georganiseerd wordt in nauwe sa menwerking met het nationale tentoon stellingscomité, op een hoog niveau staan. Het ligt in de bedoeling te bereiken, dat de tentoonstelling en de belangrijk ste herdenkingsfestiviteiten in het Hol land-Festival worden opgenomen. Bo vendien zal het volgend jaar wederom een openluchttentoonstelling van beeld houwwerken worden gehouden. TEHUIZEN VOOR OUDEN VAN DAGEN De Diaconie van de Hervormde Ge meente heeft ter kennis gebracht, dat zij plannen heeft om binnen afzienbare tijd te komen tot het bouwen van één of meer tehuizen voor ouden van dagen. Hiervoor heeft zij de medewerking van de gemeente ingeroepen. Deze aangele genheid is nog bij het College in onder zoek. Voorts heeft de Diaconie van de Geref. Kerken enige tijd geleden een plan in gediend voor de bouw van een tehuis voor ouden van dagen. Ook dit plan is nog in onderzoek. Tenslotte heeft B. en W. van RJC.- ziide het verzoek bereikt om voor de stichting van een bejaardencentrum een terrein beschikbaar te stellen in het te saneren gebied in de omgeving van Le vendaal—Gortestraat. De tarieven van gas en electriciteit in Leiden kunnen een vergelijking met an dere bedrijven zeker doorstaan. De uit breidingen van het productie- en het distributieapparaat, zowel bij de gas- als bij de electriciteitsfabriek, zullen voorts nog zulke nieuwe lasten veroor zaken, dat een verlaging van de tarie ven voorshands niet in overweging is. B en W. streven er naar verhoging van de tarieven te voorkomen. EINDELIJK EEN CRÈCHE Ongetwijfeld tot grote voldoening van mevr. BraggaarDe Does ja ren achtereen bepleitte zij de inrich ting van een crèche delen B. en W. thans mede, dat de voorbereiding van de plannen met betrekking tot het oprichten van een crcche zich in een vergevorderd stadium bevinden. GEEN DOCUMENTAIRE FILM De hoge kosten, verbonden aan het vervaardigen van een artistiek verant woorde en karakteristieke documentaire film over Leiden en de teleurstellend geringe vraag in het buitenland naar zulk èen film. ljjkt het B. en W. voors hands niet verantwoord tot het vervaar digen van een dergelijke film. ZEEHAVEN IN KATWIJK Zodra B. en W. op de hoogte zijn gesteld van de inhoud van het rapport dat een commissie van drie landelijke deskundigen over een eventuele zee haven van Katwijk hebben opgesteld, zullen zij hun standpunt bekend ma ken. FINANCIËLE PROBLEMEN Tenslotte nog een enkel woord Fi nancien komt er in deze begroting wel zeer goed af over de financiële pro blemen, waarmede Leiden te worstelen heeft. Een enigszins ongebruikelijk verschijn sel zien we dit jaar optreden in de Me morie van Antwoord, waarin B. en W. antwoorden op vragen van raadsleden over de gemeentebegroting 1956. Het college geeft namelijk een slotbeschou wing. omdat een ministeriële circulaire de hele begroting ondersteboven dreigde te werpen. Zoals men wellicht weei trekken de gemeenten hun grootste in komen uit het gemeentefonds. Leiden heeft, zoals zoveel gemeenten, om een subjectieve verhoging van die uitkering gevraagd en daarom draait de zaak nu. Subjectieve verhogingen worden aan gevraagd, indien de gemeente meent door bijzondere omstandigheden daar voor in aanmerking te komen. Dit zal al spoedig het geval zijn, indien de be groting niet op normale wijze sluitend kan worden gemaakt, terwijl het uitga- venpeil geen verlaging toelaat. De minister nu vroeg na het tot stand komen van de Memorie van Antwoord een aantal gegevens voor die subjectieve verhoging op. Uitgangspunt diende te zijn, dat de ontwerpbegroting 1956 reëel Mr Koole overleden OUDSTE DIRECTEUR AMSTERDAMSCHE BANK Gisteren is te Amsterdam overleden mr R. Koole. oudste directeur van de Amsterdamsche Bank N.V. en Incasso Bank N.V. De heer Koole heeft de leef tijd bereikt van 69 jaar. In 1920 kwam de heer Koole bij de Amsterdamsche Bank. waar hij na enke- West-Duitsland wil eerst gevangenen terugzien De Sovjet-Russische waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, Zo rin, is benoemd tot ambassadeur van de Sovjet-Unie in West-Duitsland. la 1947 werd Zorin, toen ambassadeur te Praag, benoemd tot onder-minister van Bui tenlandse Zaken met behoud van -zijn ambassadeurspost ln Tsjecho-Slowakije. Van Augustus 1952 tot Maart 1953 was hij permanent vertegenwoordiger van de Sovjet-Unie bij de Verenigde Naties. Naar in kringen van het West-Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken ver- liudt, zullen verscheidene dagen ver strijken alvorens West-Duitsland defi nitief het agrément verleent voor het zenden van Zorin als ambassadeur. West-Duitsland zou eerst willen zien, dat de 3000 tot 4000 krijgsgevangenen, wier repatriëring de Sovjet-Unie beeft toegezegd, op weg zijn. Voorts zou men in West-Duitsland en ook in buitenlandse diplomatieke krin gen in Bonn met ongenoegen hebben vernomen, dat de Sovjet-Russische ambassade naar de Sovjet-Russische wens uit enkele honderden personen zal bestaan. Adenauer zou opdracht gegeven heb ben, dat het West-Duitse ministerie van Buitenlandse zaken pas na het beëin digen van de conferentie van Genéve cot overeenstemming met de Sovjet-Russi sche onderhandelaars zou geraken. De onderhandelingen worden overigens te Parijs gevoerd tussen de West-Duitse ambassade en die van de Sovjet-Unie. West-Duitsland heeft nog geen besluit genomen aangaande de persoon van de ambassadeur in Moskou. Men noemt ln dit verband de naam van de huidige West-Duitse ambassadeur ln Japan. Hans Kroll. (Ingez. Med.-Adv.) Ie jaren directeur van de Bijbank te Rotterdam werd. In 1927 volgde zijn be noeming tot directeur van de Incasso- Bank te Amsterdam. Na de fusie met de Amsterdamsche Bank, op 1 Januari 1948, werd mr Koole daarnaast directeur van de Amsterdamsche Bank. Mr Koole heeft tevens een groot aantal commissa riaten vervuld. Een sigaret van wereldvermaardheid m Mozart's „Requiem" centraal in uitgebreid programma Willem Mizee, beproefd en door de jaren gerijpt koorleider, in casu van het R.K. Alma Materkoor, bad voor Allerzielen een schone taak op zich genomen. Niet minder dan drie koor werken: Pergolese's Stabat Mater, Brahms' Altrhapsodie en Mozart's Re- quim bevatte het wel zeer veel omvat tende en veeleisende programma. Ex-Koning Leopold van België, die viert, met zijn dochtertje Marie vandaag zijn 54-ste verjaardag I Christine. Een belangrijk onderwerp stelt een lid aan de orde als hij vraagt of B. en W. kunnen mededelen, wanneer zij denken de plannen voor de veemarkt, het ge bouw van de dienst voor Kasbeheer en Credietwezen en het administratiege bouw van de Lichtfabrieken tot uitvoe ring te kunnen brengen. Een en ander in verband met de beslissing van het Ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting, dat aan de woningbouw voorrang moet worden verleend. SLAG IN DE LUCHT! In hun antwoord wijzen B. en W. er op, dat deze vraag de uiterst belangrijke kwestie van de bouwplanbewaking be treft. De Minister reguleert de bouw- bedrijvigheid door een systeem van ..rijksgoedkeuringen'" waarbu hij binnen vesting, hoofdingenieur-directeur van de wederopbouw en de volkshuisvesting) of aan de gemeentebesturen (College van Burgemeester en Wethouders) toestaat. Al naar gelang van de spanningen op de arbeids- en /of materiaalmarkt wordi de schroef der rijksgoedkeuringen strak of losjes aangedraaid. Met ingang van 1 Augustus 1955 is een verscherpt goed- keuringsbeleid van kracht en het ziet er naar uit, dat - naarmate een steeds ho ger aantal nieuwe woningen per Jaar als streef-object dienst doet - dit beleid in de toekomst nog meer voelbaar zal wor den. B. en W. durven zich derhalve geens zins aan een prognose als in de vraag bedoeld, te wagen. Elk plan zal op zijn merites moeten orden getoest. Ook al uit dien hoofde ijken de drie genoemde objecten zo door hemzelf gestelde grenzen delegatie j zeer van elkaar af. dat het noemen aan functionarissen (directeur-generaal ook maar globale nchtdata een slag in van de wederopbouw en de volkshuls-de lucht zou betekenen. waaraan als opening Handel's Concer to Grosso No 12 vooraf ging. Dit laat ste uitgevoerd door het zich in onze stad voor het eerst presenterende .Am sterdams Kunstmaand-orkest. onder directie van A. Kersjes. Vin de drie koorwerken is het Requim ongetwijfeld het belangrijkst. Wij staan aan de vooravond van talrijke Mozart- herdenkingen: als waardevolle introduc tie daartoe was 't Requiem, vervuld van ernst, devotie, intense expressie, bij uit stek geëigend. Mozart schreef het in het aangezicht van de naderende dood, die h»j voorvoelde, op verzoek van een on bekende opdrachtgever. Wij weten nu, dat dit Graaf von Walsegg was, die er geen gewetenskwestie in zag, werk van anderen voor het eigene uit te geven: dit Requiem was bedoeld voor de nage dachtenis van fiiens overleden vrouw. Mozart schreef het slechts gedeel telijk. zijn leerling Franz Xavier Siisz- anderen er een jeugdwerk in zien. Naar ons gevoel ontbeert het genoeg zaam blijvende spanning, bij gemis aan voldoende contrast, en kleurwerking, bij afwezigheid van mannenstemmen. Tevens is de muzikale inhoud niet ge lijkwaardig, al zijn er momenten, waar op men hèèl Pergolese's kracht door voelt, gelijk on het prachtige duet „Fac, ut ardeat cor meum", waarin sopraan en alt elkaar vonden in subliem samen gaan: twee timbres, treffend op elkaar ingesteld. Zo Mea Boon-Naberman zich hier ten volle had kunnen geVen, zou zeker een ideaal bereikt zijn. Ook het vrouwenkoor openbaarde voortreffelijke capaciteiten, dank zij be nijdenswaardig materiaal, zorgvuldige selectie en kundige scholing. Het „Kunstmaandorkest" is een jong ensemble, waarvan klankegaliteit en kleurschakering reeds hoog zijn opge voerd. Het „concertino" in het Concerto Grosso, bewees de uitnemendheid der solistische krachten. Langduriger studie zal in geestelijke verdieping kunnen re sulteren. Dirigent Kersjes lijkt geëigeno hooggestemde verwachtingen ten deze waar te kunnen maken. Een schat van bloemen kransen zowel als bouquetten viel beide diri- mayer voltooide het. Het slot van het1 «enten en damessolisten ten deel. Lacrymosa bij het aan de schuld der mensheid herinnerende ------ „Homo reus" brak hU af en zo zijn het Sanctus, het Benedictus en het Agnus Deï van Stlszmayer's hand. van wie het wel waarschijnlijk is. dat hij wist, hoe Mo zart zioh deze gedacht had. Van Mizee kregen wij een interpreta tie, zoals deze in de lijn der verwach tingen lag: bewogen en gevoelvol in de rijke verscheidenheid der onderdelen, voerend van biddende verstilling naar dramatische kracht, met het accent op een fijnzinnige nuancering, met als een der climaxen de 6-dellge sequenz, het suggestieve en imposante „Dies Irae". Het is onmogelijk alle schoonheid van dit Requiem, zowel ontroerend, aangrij pend als indrukwekkend, te omschrij ven. Wat opvalt is. dat er compositorisch gezien, nauwelijks inzinkingen merk baar zijn. Indien Suszmayer de laatste delen geheel zelfstandig geschreven heeft, dan was hij toch niet zo'n „ezel als waarvoor Mozart hem steeds uit maakte. Voor de uitvoering grote lof: de so listen Mea Boon—Naberman, ondanks een verkoudheids-indispositie, ook nu een sopraan van treffende mededeel zaamheid. o.a in de Jubelende solo Te decit hymnus", al was in het hogere register enige inspanning merkbaar. Aafje Heynis ontroert welhaast bij voortduring. Zij mag bogen op een sterke vooruitgang tijdens haar zomer- studie in Engeland bij de mentor van de diepbetreurde Kathleen Ferrier, aan wie haar alt nauw verwant lijkt. De stem heeft aan omvang gewonnen, is nog welluidender geworden, lichte en donkere glanzingen wisselen elkaar af. Tevredenstellend waren de mannelijke partners: Ohris van Woerkom (tenor) en Melne Pot (bas), gevieren vormend een harmonisch kwartet. Het koor kunnen wij „uitgelezen" noe. men. zowel technisch frappant de klank der bassen! als geestelijk, ver vuld van religieuze overgave Men kent overigens de oude klacht: de tenoren soms teveel aan de zwakke kant. Het „Kunstmaandorkest". nog wat academisch begeleidend, doch met ge voel voor stijl. Aafje Heynis bewees in Brahms' „Alt rhapsodie" onze stelling, dat hier sprake is van „de" alt der toekomst. Deze stem draagt alle mogelijkheden in zich, eenvoud, oprechtheid siert haar voordracht, spreekt tot het hart. Meer vrijheid In de dramatische expressie moge haar verdere groei verrijken. Maar reeds nü maakte zij deze „Alt rhapsodie" tot een hoogtepunt, al werd een zuiver evenwicht met het sonore mannenkoor niet steeds bereikt, omdat dit zich af en toe te sterk liet gelden. Een grote opgave berustte bij Een avond, die paste in de verhef fende sfeer ener treffende dodenher denking. .Aan de sensitieve Mizee. die in Bram Marlijn aan het Polvchord-electro- nisch orgel dat bij gebrek aan een écht orgel zeker voldoening schenkt een hechte steun vindt, was de door dachte verzorging dezer herdenking wel toevertrouwd. Een in groten getale opgekomen audi torium, waaronder zich vele hoge geestelijken, o.a. monseigneur Buys, missiebisschop in Brits Noord-Borneo, bevonden, heeft van geconcentreerd medeleven hogelijk blijk gegeven. Gaslevering Amsterdam Hoogovens springen bij (Speciale berichtgeving) Vanmorgen om ongeveer kwart over elf is voor de stad Amsterdam een merkwaardige kringloop gesloten een cirkel, die in het Jaar 1825 aan de Mar- nixstraat begon met de gaslevering door de eerste pijpgascompagnie met als grondstof raapolie-gaslevering uit par ticuliere bron dus en die thans werd gesloten door een handeling van burge meester mr d'Ailly in het nieuwe com pressorgebouw der hoogoven-kooks- oventoatterfjen. Door een handle over te halen be gonnen namelijk twee compressoren hoog te zoemen en stroomde het eer ste gas, dat de Hoogovens gedurende 25 jaar aan de stad Amsterdam gaan leveren door het buizennet naar 's lands hoofdstad. Niet om de hele be hoefte van Amsterdam te dekken, want dan zou er elk jaar 200 millioen kubieke meter gas geleverd moeten worden, maar wel om te suppleren met een totaal hoeveelheid van 80 tot 90 millioen kubiek per jaar. Het is daarom zulk een merkwaardige kringloop geweest, omdat de hoofdste delijke raad precies 60 jaar geleden, in 1895, na veel geharrewar besloot de za ken in eigen hand te nemen en de con- cessies aan de belde elkaar concurre rende gasfabrieken te ontnemen. Nu, meer dan een halve eeuw later springt het particuliere initiatief weer' bij en prof. J. F. ten Doesschate. directeur der Hoogovens kon glimlachend alleen maar de wens uiten, dat het allemaal wat vlotter zou gaan dan in de tijden van raapolie en hars, in oerdagen be langrijke grondstoffen voor het „licht- Diphterie, Kinkhoest Neeninenten Wekelijks (gratis) tijdens het spreekuur van Uw hulsdokter Afd. Leiden Ned. Ver. v. Huisvrouwen bijeen De afdeling Leiden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen kwam gistermiddag in café-restaurant Het Gulden Vlies" bijeen. Als gast was aan wezig mej. Hoekendijk uit Heemstede, die zou spreken over het onderwerp „Vrouwen uit donker Amsterdam'Mej Hoekendijk, die ruim een kwart eeuw zegenrijke arjjeid heeft verricht op di verse plaatsen, waar uitgaande vrouwen plegen samen te komen niet alleen in Amsterdam, doch in Den Haag Rot terdam en enkele andere grote steden vertelde op boeiende wijze over het leven van en haar ervaringen met deze vrouwen en meisjes. Duideliik bleek hierbij wel, dat zij deze vrouwen van slechte reputatie en dat zijn er in ons land enkele duizenden door en door heeft leren kennen. Zeer vele vrouwen zijn dank zij haar toewijding, geduld en volharding weer op het juiste spoor gekomen en hebben haar levens geluk hervonden. Met nadruk wees spreekster er op. dat geen enkele vrouw alléén schuld heeft aan haar verkeerde levenswandel. Bovendien kunnen tal rijke factoren aan het verderf van een jonge vrouw medewerken Zo worden nog opgroeiende meisjes dikwijls slacht offer van het milieu, waarin zij leven en „opgevoed" worden. Mej. Hoekendijk vroeg begrip voor kinderen van nauwe lijks zestien jaar, die er door vader en moeder toe aangespoord worden de nachtelijke uren op straat door te bren gen. Zij vertelde op een wijze, welke tot nadenken stemde, over vrouwen, wier lot afhangt van de grillen van een vaak misdadige man en over vrouwen, die haar ..beroep" kiezen uit armoede of verdriet. Met tal van voorbeelden uit de vrouwenkoor ln het veelomstreden Sta- practijk toonde mej. Hoekendijk aan. bat Mater, door sommigen als Pergo- I dat voor iedere vrouw redding mogelijk lese's „zwanenzang" bestempeld, terwijl I is. Was er 25 jaar geleden niemand, die zich practise!) met dit grote probleem bezig hield, thans wordt het werk in meer georganiseerde banen geleid. De eerste stoot m deze richting is echter door mej. Hoekendijk, die zelfs jaren achtereen in de meest verdachte buur ten van de grote steden heeft gewoond, gegeven. Met grote aandacht hebben de Leidse huisvrouwen naar dit precaire doch altijd actueel blijvende onderwerp geluisterd. Na afloop van de causerie was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan dankbaar en veelvuldig gebruik werd gemaakt. De middag stond onder leiding van de presidente van de afdeling Leiden, mevr. C. Hageman— Verhagen, die tot besluit nog enkele mededelingen van huishoudelijke anrd deed. RECTOR-MAGNIFICUS HEBREEUWSE UNIVERSITEIT KOMT NAAR LEIDEN Professor dr B Mazar, de rector-mag- nificus der Hebreeuwse Universiteit te Jeruzalem heeft het voornemen in de maand November een bezoek aan West- Europa te brengen, teneinde de betrek kingen met de vrienden zijner universi teit te versterken. Daarbij zal hij van 17 tot 20 November in ons land vertoe ven en een tweetal voordrachten hou den. en wel op Maandag 14 November in de Leidse Universiteit en op Dinsdag 19 November te Amsterdam. Prof. Mazar. die sinds enige Jaren reetor is. werd in 1943 docent aan de Hebreeuwse Universiteit en kort daarna hoogleraar in de historische geographle van Palestina. De voordracht te Leiden wordt georganiseerd door het Voór- Aziati sch -Egyptisch Genootschap Ex Oriënte Lux" in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Archaeolo- gen. en wordt gehouden in de filmzaal van het Academiegebouw.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3