Leidse W.B.Y. „De Tuinstadwijk" werd veertig jaar Pim van Os kundig „schrijver' in zwart-wit NTOSORBINE FILMS Lezers schrijven 94ste Jaargang Zaterdag 29 October 1955 No. 28665 Tijdens receptie veel waardering voor bestuur Het veertig-jarig bestaan van de woningbouwvereniging „De Tuinstad wijk" 30 October 1915 werd zij opgericht is gisteren slechts op sobere wyze herdacht. Het bestuur, dat nog wel een plan in overweging heeft om aan dit achtste lustrum relief te geven, had gemeend dit 40-jarig bestaan niet te moeten vieren met het organiseren van „een dure feestavond", doch slechts met een eenvoudige herdenking, ditmaal in de vorm van een receptie, welke gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden werd. Ondanks deze eenvoudige opzet hebben zeer velen de gelegenheid aangegrepen om het bestuur de geluk wensen aan te bieden, terwijl een schat van bloemen een bloemrijk getuigenis aflegde van de waardering, die zovelen het bestuur van deze Woningbouw vereniging toedragen. Bij bloemen is het deze avond overi gens niet gebleven: vele geschenken. W.o. enkel enveloppen met inhoud, wer den voorzitter B. Kars overhandigd. In zijn woord van welkom en inlei ding bracht de heer Kars hulde aan de oprichters van „De Tuinstadwijk", die vóór veertig jaar de moed hebben gehad een woningbouwvereniging op te rich ten en wat meer zegt vol te hou den. Wethouder A. J. Jongeleen, die als eerste spreker deze avond de felicitaties van het Gemeentebestuur aanbood, deed dit slechts in een enkel woord. Hoewel er bij „De Tuinstadwijk" wel eens moeilijkheden zijn geweest, staat de vereniging bij het Gemeentebestuur aangeschreven als een vereniging, die een goed beheer op haar zaken stelt en die van een vlotte afdoening van zaken houdt. Ofschoon de vereniging nog met. een bouwplan bezig is. sprak wethouder Jongeleen de wens uit, dat haar wo- ningbezit in de toekomst nog mocht toe nemen. De voorzitter van de afdeling Zuid- Holland van de Nat, Woningraad, de heer A. Goossen, die eveneens veel waardering had voor de wijze, waarop „De Tuinstadwijk" haar zaken behar tigde, zeide. dat er momenteel in ons land een sterke beroering heerst over de woningnood. Men is begaan met de toe stand, waarin tienduizenden woning zoekenden thans verkeren. Hoewel alles op alles wordt gezet om de woningbouw voorrang te ver lenen, heerst er een grote spanning of de voornemens inderdaad gerealiseerd kunnen worden. Spreker achtte het een bedroevend verschijnsel, dat de woningbouw qualitatief veel te wen sen overlaat. Wat zullen wij. aldus spreker, b.v. over tien jaar niet aan onderhoud der woningen moeten be talen? De heer Goossen, die vertrouwen had tn het huidige bestuur, hoopte, dat het de energie zal kunnen opbrengen om ook ln de toekomst al zijn krachten in te spannen in het belang van de volkshuls- vesting. De heer H. Oostveen, voorzitter van de Federatie van Leidse Woningbouw verenigingen, die deze avond gelukwen sen aanbood namens alle zustervereni gingen, wees nog eens op de taak van deze verenigingen: de behartiging van volkshuisvesting. Wij allen, aldus spre ker. hebben op de bres te staan voor de woningbouw, waarbij de medewerking van het Gemeentebestuur een onmis bare factor is. Voorts weidde spreker uit over de moéd en volharding, die op eenvolgende besturen van „De Tuin stadwijk" in dit opzicht op hebben we ten te brengen. BAAS IN EIGEN HUIS Mevr. Hoogeveen-de Vries, die als een der eersten een woning van de jubile rende vereniging betrok, had zeer veel waardering voor het initiatief van de oprichters en de oud-bestuurders, die met grote liefde en toewijding de be langen van de WB.V. hebben gediend. Spreekster hoopte, dat het huidige be stuur nog eens de tijd mocht medema ken, dat het weer „baas in eigen huis" zou zijn. Ofschoon ook mevr. Hoogeveen bijzonder veel waardering had voor het beleid van het bestuur, liet zij op deze feestelijke bijeenkomst toch ook een cri. tisch geluid horen: geef tal van onze woningen een verfje. HET LEVEN BEGINT BIJ VEERTIG De heer De Winter, die de geluk wensen van de Speeltuinvereniging „Morswegkwartier" overbracht ih deze omgeving heeft „De Tuinstadwijk" ook een woningbezit had vertrouwen in de toekomst van de jubilerende W.B.V., aangezien „het leven pas bi) veertig begint". Woorden van waardering spraken tenslotte de heer J. de Jong namens de Tuintjesvereniging „Floralia" en de architect van de W.B.V., de heer Gathier. Met een handdruk volstonden deze avond de heer A. J. Schoneveld, secre taris van de Federatie van Leidse Wo ningbouwverenigingen. de heren Bos boom. en Lubach namens de directie van de L.D.M., de henr A. van Dijk, voorzit- Wethouder A. Jongeleen (links) biedt voorzitter B. T. Kars geluk wensen aan. (Foto LD./Van Vliet.) ter van de R.K.-raadsfractie, de heren C. J. Woudstra en B. de Kier namens de Prot. Chr. raadsfractie, de heer Th. Barnard hoofdcommies van de afdeling Openbare Werken en afgevaardigden van de Woningbouwverenigingen „De Eendracht" en „Eensgezindheid" te Leiden, Spinoza te Rijnsburg, Buitenlust te Oegstgeest, de Speeltuinvereniging Zuiderkwartier en de heer J. van Iter- son. lid van de Commissie van Openbare Werken. De voorzitter van de Raad van Com missarissen van de WB.V., die de leiding van deze ontvangst had, leidde het ge heel in goede banen en had ook zelf veel waardering voor het optreden van het bestuur. N.Z.H. huldigt 13 jubilarissen Op bijzonder feestelijke wyze zijn gis teravond in de Stadsgehoorzaal met minder dan dertien jubilarissen van de Noord Zuid Hollandse Vervoer Mij ge huldigd. Het zijn de heren H. van der Linden uit Leiden, J. Planje uit Rijns- burg en K. de Rove uit Voorburg, dit reeds 40 jaar lang hun beste krachten aan het bedrijf hebben gegeven, de 25- jarige jubilarissen zijn de heren H. J. Hensing, H. van der Lucht, W. J Mul der, W. F. Colpa, W. J. Nieuwenburg, W. L. van Din ten, J. Marijt, allen uit Lei den, H. W. de Haan, H. Colpa, uit Voor burg, en A. Smits uit Voorschoten. Onder het spelen van een pittige mars - de NZH Harmoniekapel stond onder leiding van de heer P. Baart - werden zij vergezeld van hun echtgenoten de zaal binnengeleid en vervolgens namens het comité van voorbereiding toegespro ken door de heer A. Holhnga. Deze wenste de jubilarissen nog vele jaren van gezondheid en voorspoed toe. Ook de voorzitter van het Jubtleumfonds, de heer A. Ockeloen, sprak enkele huldi gingswoorden. Hij vestigde er de aandacht op. dat de dertien jubilarissen steeds met volle ambitie hun werk hebben verricht en ongetwijfeld ook de nog resterende ja ren blijk zullen geven van hun goede eigenschappen. Vervolgens werden de jubilarissen toegesproken door de direc teur van de NZHVM, ir J. J Jurrissen, die zijn erkentelijkheid betuigde voor de verdiensten van de jubilarissen. Hij hoopte, dat zij nog vele jaren, vooral voor de jongeren, een goed voorbeeld zullen blijven. Tevens maakte de direc teur van de gelegenheid gebruik in het openbaar de oud-commissaris van poli tie, de heer R. J. Meijer, die deze avond eveneens bijwoonde, te danken voor de steun, welke het NZHVM-personeel steeds van de zijde van de politie heeft mogen ontvangen. Hij bood daarna een geschenk - in de vorm van een boeken- bon - aan. Na dit min of meer officiële gedeelte werd een aanvang gemaakt met de cabaret-revue „Humor is troef", waarbij het showorkest „The Topliners" o.l .v. Cor de Vries voor een ware klan kenregen zorgde. Voor de pauze waren het vooral de Parijse melodietjes, waar mede dit orkest de zaal in verrukking wist te brengen. Veel succes oogstte ook de derde prijswinnaar van het onlangs in Amsterdam gehouden goochelcongres Stefani. Zijn manupulaties waren even talrijk als verbluffend. Hartelijk heeft men voorts kunnen la chen om de grollen van de muzikale clown Fantasio. Pianist was Ad. van Veen. Peter Piekos. die de conference voor zijn rekening genomen had, bleek een goed imitator te zijn. Ook na de pauze was het programma rijk geva rieerd. Met een gezellig bal werd de avond besloten. „The Skyllners" oJ.v. Lou Boellaard zorgden voor de dansmu ziek. De heer J. G. Korpershoek, redac teur-nieuwslezer van de radionieuws dienst, zal deze dienst met ingang van 1 November a.s. verlaten. Hij heeft een functie aanvaard als „publicity-mana ger" bij de N.V. Standaardfilms alhier. Overheidsingrijpen beperken! EMIGRATIE VERMINDEREN De A.R.-wijkkiesvereniglng I heeft gisteravond druk werk gehad. Op het ontwerp-program van actie kwamen 16 amendementen ter tafel Na de opening door de heer C. Kromhout, werd aller eerst een voorstel van mr dr P. G. Knibbe aangenomen om aan het cen traal comité te verzoeken de kiesver enigingen meer tijd te geven het ont werp te bestuderen. De heer Krom hout zal voortaan de voorzittershamer niet meer hanteren, want wegens druk ke werkzaamheden moest hij zich laten opvolgen door de heer J. Verduyn. die by acclamatie benoemd werd. Na een diepgaande studie kwam men tot de overtuiging, dat in bet ontwerp-program van actie niet krachtig genoeg stelling is genomen tegen overheidsingrijpen. Ingrijpen is nodig, maar de grenzen moeten, aldus de geest van enige amen dementen, scherper worden getrokken. Dit geldt o.a ten aanzien van het eco nomisch beleid en de school. „Het on derwijs moet allereerst volkstaak zijn en de overheid treedt alleen aanvullend op." Ten aanzien van het bedrijfsleven zul len amendementen worden ingediend, die zeggen, dat vestiging van nieuwe be drijven alleen in bijzondere gevallen van de overheid en nooit van vakgenoten zal mogen afhangen Een amendement werd ingediend om ten aanzien van de emigratie in het program van actie niet te zeggen: „Voortzetting van het tot dusver gevoerde emigratiebeleid is ge wenst," maar .Directe financiële bevor dering van de emigratie door de over- (Ingez. Med.-AdV.) KIESPIJN WEG! Ook xijn pijn wèg t Hij had toch zo'n kiespijn, kleine Jantje! Maar nu straalt z'n hele snuitje, want die akelige pijn is zo-maar op de loop gegaan voor een half Rheumientje - u weet wel van Brocades! Vol ontzag kijkt Jantje naar het bekende rode buisje van Rheumin. Als hij groter was zou hij zeggen en kost maar 65 cent per buisje van 20 tabletten heid inzonderheid van geschoolde krach ten buiten de landbouwsector, dient te worden beëindigd". Een radicale wijzi ging! VISSERSHAVEN TE KATWIJK Tot slot wilde men ten aanzien van ile visserij concreet gesteld zien, dat verbetering van de vissershaven van Scheveningen en aanleg van een vis- sersbaven te Katwijk nodig is. Foto-tentoonstelling in Prentenkabinet De helaas te vroeg overleden Haagse kunstfotograaf, de heer Pim van Os, was een kundig „schrijver" in zwart wit. De gistermiddag in het Prenten kabinet van de Leidse Universiteit ge opende expositie geeft daarvan een treffend voorbeeld. Talrijke door zijn hand vervaardigde studies leveren het bewijs, dat wij hier met een fotograaf „in hart en nieren" te doen hebben. Het is echter niet alleen een expositie, welke ons confronteert met het schep pend vermogen van deze kunstenaar, het is meer. Dank zij een gebaar van vier Nederlandse verenigingen, t.w. de vakfotografen, de Bonefo. de foto journalisten en de Ned. Fotografen kunstkring. wordt de toch al rijke verzameling van het Prentenkabinet op eenmaal een verzameling rijker. Het is n.l. de bedoeling, dat een groot gedeelte van het oeuvre van Pim van Os, na deze tentoonstelling in het Prentenkabinet achterblijft. (Ingez Med.-Adv.) LAST VAN DIARRHEE? „Ciske de Rat": Geprolongeerd Trianon De filmbewerking van Piet Bakker's „Ciske" is voorlopig voor de tijd van één week op het programma ge handhaafd. Voorlopig, want ongetwijfeld zullen nog velen in de komende dagen de behoefte voelen om kennis te nemen van deze inderdaad goede Nederlandse speelfilm, de beste van nationaaal fa- bricaat. die we tot dusverre zagen. „Verdi: koning der melodieën" Welkome reprise Casino Velen zullen zich ongetwij feld de grote indruk herinneren, die zij indertijd ontvingen van de muzikale film: „Verdi, konmg der melodieën". Wie iets meer wil weten van het leven en van de muziek van deze grootste Ita liaanse opera-componist, kan hier veel leren en genieten. Deze film geeft een in vele opzichten natuurgetrouw beeld van Verdi en zijn tijd. Daarbij is er een kostbare schat van prachtiee muziek, waarin de beroemde tenor "Mario del Monaco triomfen viert. Verdi is ontegenzeglijk, een film, die iedere muziekliefhebber en bewon deraar van een romantisch gegeven, moet zien. Moeder Blij slot Lido Silvana Pampanini speelt in de film ..Moeder" de moeilijke rol van het meisje Helena, dat om haar Vader te redden van de gevangenis, een huwe lijk aangaat met een man, van wie zij niet houdt. Zij maakt daartoe haar ver loving uit Voor haar echtgenoot heeft zij geen liefde, doch des te meer voor haar dochtertje Slechts voor haar blijft zij bij haar man, ook nadat haar vader is gestorven Plotsehne komt echter haar vroegere verloofde weer ten tonele en het blijkt dat beiden nog even veel van elkaar houden als vroeger. Toch blijft Helena er bij dat zy bij haar man moet blijven, ook als die door een auto ongeluk verlamd raakt. Wanneer haar echtgenoot onder verdachte omstandig heden sterft, wordt Helena verdacht van de moord en komt zij in voorarrest te zitten Haar vroegere verloofde is ech ter druk bezig haar onschuld te bewij zen, en dat lukt inderdaad, doch op het allerlaatste moment, als Helena op het punt staat met haar dochtertje zelf moord te plezen Een droevig verhaal met een bly dot. De film is opgenomen in kleuren, waardoor de gebeurtenissen vaak meer realiteit krijgen. De ijzeren handschoen Kleurige Vrijbuiters- avonturen Rex-Theater Flikkerende degens, feilloos houwende sabels, ingewikkelde Intriges, romances tussen heldhaftige vrijbuiters en schone jonkvrouwen, dat alles in de romantische sfeer van de strijd tussen Engelse en Franse konings hoven en binnenlandse troebelen, ver teld in de kleurigste kleuren die Tech- VAN DEZE WEEK: nicolor kan produceren, dat biedt de film ,De ijzeren handschoen", die deze week in Rex te bewonderen valt. Het is een min of meer ingewikkeld verhaal, dat verteld wordt, waarvan de spanning voor de toeschouwer goeddeels verloren zou gaan, indien wij er veel over vertelden. Weshalve we dit nalaten en alleen vermelden, dat wie op roman tische avonturen belust is. hier deze week terecht kan en een genoeglijk uurtje beleven zal. Hebzucht Boeiende strijd van Recht tegen onrecht LUXOR Het aantrekkelijke van deze film, met veel vechten, schieten, roven en branden, is dat deze ruwheid een sociaal- en psychologisch-aanvaard- bare achtergrond heeft, waardoor deze rolprent een heel eind uitsteekt boven het gemiddelde niveau van haar soort. De half verlamde veeboer Lew Wilkil- son, zyn hebzuchtige vrouw Martha en zyn verraderlijke broer Cole - die hem al zyn bezit tracht te ontnemen - po gen weliswaar met bruut geweld de ge hele vallei in hun bezit te krijgen door hun buren te verjagen, maar zy moeten het afleggen tegen het intellect van de eigenaar van een kleine ranch, Parrish. Deze is nog maar enkele jaren in deze streek woonachtig, maar hij neemt ten slotte, zy het na enige aarzeling, de lei ding van het verzet. En dan begint een strijd op leven en dood. Parrish bewijst, dat hij, als voor malig kapitein uit de Burgeroorlog, nog wel iets weet van de beste methode een medogenloze tegenstander met ge- lyke munt te betalen. „Militair" blijkt hy verreweg de meerdere: de hoeve van zijn tegenstander gaat in de vlammen op Martha en Cole denken nu vrij spel te hebben, omdat zij geloven, dat Lew in het vuur is omgekomen, maar hun wacht een grote verrassing. Het slot van deze film, in prachtige kleuren op een breed doek, is wat al te „mooi". Kenne lijk wilden de makers Parrish en zijn medestanders als verdedigers van het Recht het volle pond geven. Hoe dit zy, de natuurtaferelen en de intelligente strijd van de eenzame Parrish zyn ele menten. die het aankijken tenvolle waard zijn. Glenn Ford, Edward Robin son en. in mindere mate. Barbara Stan wyck, doen meermalen van voortreffe lijk spel genieten. Een schenking, waarvoor de rector- magnificus, prof. dr A. E. van Arkel, die het werk van hoge kunstzinnige waarde achtte, bijzondere waardering had. Met name is het fotografisch werk. dat Pim van Os, na de tweede wereld oorlog maakte, van groot belang. Op deze expositie treft men dan ook alleen werk uit de laatste tien jaren aan. Pim van Os werkte al jong als foto graaf by verschillende Haagse zaken. Reeds op 21-Jarige leeftijd had hij de leiding in het atelier van Tom Blom. In 1930 vestigde hij zich in zyn eigen atelier aan de Apeldoorselaan in Den Haag. in welke stad hij daarna steeds, zij het op verschillende plaatsen, geves tigd was. In deze tijd wijdde hij zich hoofdzakelijk aan het portret. In de laatste oorlog heeft hij niet gewerkt. In 1942 moest hij onderduiken en koos hi) de zijde van de illegaliteit. Eerst in 1946 is hij opnieuw gaan fotograferen en toen vooral is hij zich op de abstracte foto grafie gaan toeleggen Op deze tentoon stelling kan men heel duidelijk zien hoe hij van de realiteit langzamerhand het rijk der abstractie binnendwaalde. Het is vooral om dit abstracte werk, dat deze begaafde kunstenaar bekendheid heeft gekregen. Het meeste werk van deze soort werd gemaakt in de jaren 1949—1952. In dit laatste jaar begon zijn verband met een Haags dagblad, dat veel van zijn werk opnam en hem ook liet exposeren. Hier ziet men hoe hij, wellicht onder de invloed-van de foto-journalistiek, op de wegen der realiteit terugkeerde. Hy vindt beelden, die door stylering en een zeer typisch rhythme ver boven het alledaagse uitgaan Foto's van Pim van Os waren op vele tentoonstellingen zowel in Nederland als daarbuiten te zien. Zijn laatste werken - het vorig jaar is Pim van Os overleden - waarin hy een geheel persoonlijke „blending" tussen realiteit en abstracties had gevonden prikkelen zijn nieuwsgierigheid. Het heeft niet zo mogen zijn. De liefhebber van de kunstfotografie heeft Pim van Os evenwel een onsterfelijke collectie nagelaten. De heer W. Jos de Gruyter heeft tij dens de opening, die door mevr. Van Ós werd bijgewoond, een toelichting op het werk van deze kunstenaar gegeven. „Slechts" 373 werklozen Het aanbod van werkzoekenden ls sinds de vorige week niet gewijzigd. Bij het begin van deze week waren in totaal slechts 263 mannen als geheel werkloos ingeschreven. Met opzet is hiervoor het woordje „slechts" gebruikt, omdat in vorige jaren steeds in deze tijd een aanmerkelijke stijging van de werkloosheid viel te constateren. In de overeenkomstige week van 1954 steeg de werkloosheid nl. met 30 tot 480. De werknemers, die thans tengevolge van seizoensinvloeden op de arbeids markt beschikbaar komen, kunnen on middellijk werk vinden ln andere be drijven, hetgeen zeer goed verklaarbaar is. De vraag naar arbeidskrachten is nl. nog steeds zeer groot. Bij het Ar beidsbureau zijn thans 345 aanvragen om mannelijk personeel geregistreerd, de niet-geregistreerde vraag is onge twijfeld nog belangrijk groter. Van de geregistreerde aanvragen hebben 52 be trekking op jeugdigen van 15 tot en met 18 Jaar. In vrijwel alle beroepen is de plaatslngsmogelijkheld voor Jeug digen zeer gunstig. Thans zijn 110 vrouwen als geheel werklozen bij het Arbeidsbureau inge schreven. De VTaag naar vrouwelijke arbeidskrachten, vooral in de huishou delijke beroepen, is zeer groot. Gere gistreerd zyn 281 aanvragen, waarvan 98 betrekking hebben op Jeugdigen. WEEKEINDE VOOR VROUWEN WERKZAAM IN ADMINISTRATIEVE BEROEPEN De stichting Oud-Poelgeest organi seert van 19—20 November een week einde voor vrouwen werkzaam ln ad ministratieve beroepen. Onderwerpen zijn: „Mijn taak en kansen in het bedrijf" ln te leiden door een dialoog tussen dr F. J. E Hogewlnd, directeur van de Rijkspsyohologlsche Dienst en mej. A. G. Hendriks, ambte nares bij de Centrale Personeelsdienst van het Rijk. .Mijn taak en kansen bui ten het bedrijf" in te leiden door mej. A. Groeneweg, Maaschappelijk Werkster te 's-Gravenhage. De oecumenische huisdienst heeft als thema „Bestemming en willekeur" C. M. Bsse van Heemstra gaat in deze dienst voor. TENTOONSTELLING REKENSCHAP Hedendaagse beeldende kunst Van 6 November tot 5 December zal in het Sted. Museum „De Lakenhal" een tentoonstelling (Rekenschap» van he dendaagse beeldende kunst door het rijk sedert de bevrijding verworven worden gehouden. Deze expositie zal as. Zater dagmiddag door de burgemeester, jhr. mr P. H. van Kinschot geopend worden. In het kader van de voordrachten voor afgestudeerde juristen van de Ne derlandse Universiteiten, die mede toe gankelijk zijn voor notarissen, candi- daat-notarlssen, bestuursambtenaren, ambtenaren van de belastingdienst en andere belangstellenden, spreekt Woens. daagvond ln het Academiegebouw, prof. mr G. de Grooth over het onderwerp: Oneerlijke concurrentie door „aanha ken" en 1401 B.W. Leidens annexatieplannen In het Leidsch Dagblad van Vrijdag 28 October las ik een ingezonden stuk van prof. dr H. P. Blok. waarin de an nexatie van Oegstgeest door Leiden wordt vergeleken met de Inlijving van Sudetenland door Nazi-Dultsland. Ik vind, dat prof. Blok met deze vergelij king toch wel Iets te hoog grijpt. Immers, naar aanleiding van dit stuk zou men de Indruk krijgen, dat grote groepen Leidenaren, gewapend met rie ken, .zeisen en knuppels plunderend en brandschattend Oegstgeest binnentrok ken teneinde het te annexeren. Voorlo pig zal het wel zo'n vaart niet lopen. Er ls slechts een plan ingediend voor ge deeltelijke annexatie van Oegstgeest door Leiden en Rynsburg, hoewel volle dige annexatie op den duur wel gewenst zal zijn en ook wel zal volgen. De nieuwe Nederlandse gezant en i president Paasikivi in diens residen- gevolmachtigd Minister in Finland, tie ontvangen voor het aanbieden B. D. de Smit rechtswerd door I van zijn geloofsbrieven. Ir J. W. Ernste onderscheiden VOORZITTER VAN DE „E 55" Tijdens een maaltijd ten stadhui ze van Rotterdam, door het gemeentebe stuur aangeboden aan het dagelijks be stuur van de „E 55". heeft de minister van Economische Zaken, prof. dr J. Zljl- stra. mededeling gedaan van het feit, dat het H M. de Koningin behaagd heeft een drietal onderscheidingen te verlenen. De voorzitter van het dagelijks bestuur van de „E 55", lr J. W. Ernste, is be noemd tot Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw, de coördinator, de heer J. Hasper - gemeentesecretaris van Rot terdam - tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en de secretaris van het dagelijks bestuur de heer C. F. Breedveld tot Ridder in laatstgenoemde Orde. De voorzitter van het dagelijks be stuur van de Stichting „E 55". ir J. W. Ernste heeft voorts officieel bevestigd, dat dé financiële uitkomsten gunstig zijn ln die zin, dat het door de gemeen te Rotterdam beschikbaar gestelde ga rantiefonds niet behoeft te worden aan gesproken. OVERBRENGING STOFFEFLIJK OVERSCHOT GERBEN SONPERMAN Het stoffelijk overschot van de ln de VB. omgekomen Nederlandse vlieger Gerben Sonderman is gisteren om kwart over drie Ned. tijd met een vrachtvlieg tuig van de Klü naar Amsterdam vertrokken. Het toestel zou vanochtend t« Amsterdam aankomen. Het verslag van de anti-annexatie vergadering in het L.D. van 26 October ji. zou ik slechts vermakelijk willen noe men. De argumenten, die Oegstgeest hier aanvoert, zjjn over het algemeen weinig steekhoudend. Men.zou hier op kunnen zeggen dat hi), die zich opwindt dikwijls ongelijk heeft. Oegstgeest profiteert in ruime mate van Lelden. In dit opzicht hoef lk alleen maar scholen en kunst en amusements uitingen te noemen. Laat Oegstgeest in- plaats daarvan dan ook eens iets terug geven. wat Leiden niet heeft, namelijk bouwgrond. Op deze .gronden" zou. zon der gekibbel, een goede samenwerking tot voordeel van beide gemeenten tot stand kunnen komen. De heer Eevers noemt de houding van het antl-annexatiecomité kleinzielig Ik zou het alleen maar conservatief willen noemen. Veranderingen worden nu een maal nooit direct aanvaard. Daarom zou ik de leden van het anti-annexatiecomi- té willen verzoeken iets progressiever ln hun opvattingen te zijn. H. H. POORTMAN Maredljk 173, Leiden. Medische Dienst LEIDERDORP Medische dienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, telefoon 22208. VOORSCHOTEN Zondagsdienst Gedurende dit week einde wordt de dienst der doktoren waargenomen door dokter F. H. \V. Swen, Veurseweg 20. telef. 2356; voor wijkverpleegsterGezondheidscentrum, telef. 3177. WARMOND Medische dienst De Zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter Kwint (Sassenhelm. tel. K 2532- 7253» en dokter Bots (Voorhout, K 2532 7393). WASSENAAR Medische dienst - De medische dienst wordt Zondag waargenomen door de artsen Baart de la Faille en Jaarsma.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3