de half zware shag! //^speciale melange van de beste üchfe en pittige tabakken! MAANDAG 10 OCTOBER Goede oefening B.B. en Nat. Res. in Alphen Zaterdagmiddag nas er ter afsluiting van de actie „Kom bij de B.B.' voor wat de kring III, Zuid-Holland, betreft weer een grote oefening op touw gezet. In samenwerking met de Nationale Reserve werd door vele B.B.-ers aan deze zeer realistische oefening deelgenomen. Vele honderden belangstellenden waren op de been. De leiding wan de gehele oefening be rustte ook nu weer by de Kring-com mandant, die vanuit de post te AJphen zijn bevelen door de gehele kring stuur de. Verondersteld werd, dat omstreeks 14.30 uur vijandelijke vliegtuigen de drie bruggen bij Gouwsluis te Alphen bom bardeerden, waarbij geen der bruggen getroffen werd. De uitgeworpen brisant- en brandbommen veroorzaakten echter wel de nodige schade en branden, terwijl ook .getroffenen" her- en derwaarts verspreid liggen. Ook in de gemeente zelf werden op tal van plaatsen inslaan de bommen gesignaleerd, waarbij grote branden ontstonden, zoals bijvoorbeeld in de Albert Verweijstraat. Toen de verschillende blokploegen in actie kwamen, Week bovendien nog, dat vijandelijke paratroepen een aanval on dernamen op de bruggen aan Gouwsluis. Hierbij ontbrak het niet aan de nodige schoten en knallen, ontstaan door de imitatie-handgranaten. Al met al was het rondom de bruggen een enorme drukte en bedrijvigheid, waarbij de wijze waarop de mensen van de BIB. zowel als van de Nat. Reserve hun taak opvatten, zonder meer viel te loven. Aan de oefe ningen namen deel de blokploegen uit Alphen, Zoeterwoude, Leiderdorp, ge neeskundige ploegen, reddingsploegen en een wij'kploc-g, en een mobiele ploeg van de EHBO. De brandweren van Alphen, Boskoop, Hoogmade, Nieuwveen, Ter Aar en Koudekerk werden eveneens met succes ingezet. Financiering 10 jarenplan Suriname Nederland draagt 80 millioen bij CVan onze parlementaire redacteur) De economische welvaart van Suri- name is sterk afhankelijk van de uitvoer van bauxiet. Teneinde de Surinaamse I economie een bredere basis te geven, is een tien-jaren-plan opgesteld, voor de verdere ontwikkeling van Suriname, o.a. voor het winnen van meer land. waar door jaarlijks aan 200 300 jonge boeren een bedrijf zal kunnen worden toegewe zen. Voorts zullen de productie van hout, de mijnbouw en uitbreiding van de in dustrie worden bevorderd. De verkeersverbindingen en de volks- huisvesting zullen worden verbeterd, een centraal ziekenhuis zal worden gebouwd, en ook aan de verbetering van het on derwijs en de gezondheidszorg zal aan- I dacht worden besteed. In de uitvoering va/n deze plannen zal Nederland f 80 millioen gulden bijdragen. Suriname zelf zal ook 80 millioen gul den betalen en men hoopt 40 millioen gulden te ontvangen van de Internatio nale Bank. Zonder er een woord over te zeggen 1 heeft de Tweede Kamer met algemene stemmen de financiering van het tian- jaren-plan goedgekeurd. Stijgend aantal bromfiets-ongelukken Uit de opcave. die de politie te Delft heeft verstrekt over de verkeersongeval len in September, blijkt, dat het aantal aanrildingen. waarbij bromfietsen wa ren betrokken, groot is en een sterke I stijging vertoont. Van de 71 ongelukken in het verkeer waren er 31, waarbij een I bromfiets betrokken was. Sinds het begin van het iaar be draagt. het aantal ongevallen met brom fietsen Januari 6. Februari 4. Maart 10, April 8. Mei 17. Juni 10, Juli 19. Augus tus 26 en September, zoals gemeld 31. „Door de eeuwen trouw" protesteert INZAKE KWESTIE AMBON Het hoofdbestuur van de Stichting „Door dc eeuwen trouw" heeft in een telegram aan de voorzitter der Twee de Kamer protest aangetekend tegen het antwoord, dat dr Drees heeft ge geven in het regeringsantwoord op de algemene beschouwingen in de Twee de Kamer op het voorstel van prof. Oud om de kwesthe Ambon in de V.N. te brengen. De organisatie wijst er op, dat nim mer aan de Staten-Generaal is uiteen gezet, waar. wanneer en hoe de Neder landse delegatie bij de VN. heeft ge tracht, de kwestie-Ambon in de V.N. te I brengen en trekt daaruit de conclusie. dat zulks nimmer is geschied „Door de i eeuwen trouw" acht de kwestie Nieuw- Guinea onverbrekelijk verbonden aim ..De Zuid-Molukse vrijheidsstrijd" zijn- de beide onderdelen van de Indonesische kwestie op het punt der zelfbeschikking. „Door de eeuwen trouw" hoopt en ver wacht, dat de Staten-Generaal geen ge noegen zullen nemen met de „negatieve houding der regering inzake de kwestie I Ambon, omdat "de Staten-Generaal al- I leen aan positieve regeringsdaden in- I zake het recht der Zuid-Molukken kun nen toetsen, in hoeverre het de regering ernst is met haar standpunt inzake Nieuw-Guinea". In totaal namen, buiten de politie, aam deze oefening ruim 300 personen deel. Onder de belangstellenden merkten wij naast de burgemeester van Alphen. de heer Ed. C. Witsöhey, nog de burgemees ters van Woubrugge, Benthuizen, Zeven hoven en andere plaatsen uit db Kring m op. Over het geheel genomen kam deze oefenuig, ondanks de fouten, die natuur lijk steeds weer gemaakt worden, zeer geslaagd genoemd worden. Na afloop werd m gebouw Concordia een bespreking gehouden, waar burge meester Watsohey een woord van dank sprak tot allen, die aan de oefening hebben deelgenomen. Het is goed, aldus de burgemeester, dat ons volk in tijden van nood op goed georganiseerde orga nisaties als B.B. en Nat. Reserve kan rekenen. De verschillend commandanten bespraken daarna de oefening. In eigen kring zal men in de komende dagen het verloop en de eventuele tekortkomingen nog nader onder de loupe nemen. Tenslotte dankte de kringcomman dant, de heer Ros, allen voor de betoon de activiteit en de wyze waarop ge werkt is. Voor een rechtvaardige politiek K.V.P.- congres te Utrecht Vreugde over waarschijnlijke hereniging met de K.N.P. Prof. Romme„Dit zal landsbelang dienen" Het gisteren te Utrecht gehouden congres van de Katholieke Volkspartij heeft een conclusie aangenomen, waarin o.a. gezegd wordt het verheugende feit, dat een groep Katholieke Nederlanders in de K.V.P. wil terugkeren, tracht men hier en daar te hanteren als wapen tegen de K.V.P. Men wil de opvatting ingang doen vinden, als zou van de K.V.P. thans een meer conservatieve politiek te verwachten zijn. Het congres 1955 van de K.V.P. protesteert tegen deze misleiding. Zoals op het Congres 1955 wederom ten duidelijkste is gebleken, gaat de K.V.P. haar eigen weg, geleid door rechtvaardigheid en menselijkheid. Het Congres juicht het toe, dat dc partij dc valse tegenstelling „conservatièf- progressief" volstrekt afwijst en er zich in de komende verkiezingsstrijd op generlei wijze, ook niet bij wijze van verweer, mee zal inlaten. sterken. Hy wenste haai' voorspoed in de strijd en de zege bij de a.s. verkie zingen. De zege van de KVP zal niet zijn de zege voor haar zelf, maar voor de Christelijke politiek in Europa. Stormachtig applaus volgde op deze toespraak. Vragen over de Staatslening Is de minister van Financiën van mening, dat de staatslening 1955 n feitelijk een mislukking is gebleken, vraagt het Eerste Kamerlid prof. mr A. N. Molenaar (VVD) minister Van de Kieft en waren de condities niet te scherp gesteld. Prof. Molenaar wil verder van de Minister weten of het geen aanbeveling verdient nu zoveel mogelijk koopkracht te binden via de kapitaalmarkt, of de president van De Nederlandsche Bank de bankiers een gelijk voorstel heeft gedaan, of hij het voorkomen van een rentestijging nu in 's lands belang acht, dat een hoger rendement op de jongste staatslening geboden had dienen te wor den en of er voor de emissie direct of indirect van staatswege koerssteun is verleend. Uitbreiding Rotterdams vliegveld VLIEGDIENSTEN ENGELAND V.V.? Rotterdam wil uitbreiding van het vliegveld Zestienhoven en de aanleg van een startbaan van 1500 meter lengte. B. en W. hebben daartoe de raadsleden een voorstel doen toekomen. De aanleg van het vliegveld, waarmee vorig jaar- Mei begonnen is. is thans bijna gereed. De Rijksluchtvaartschool en de Natio nale Luchtvaartschool zullen er geves tigd worden. Onderhandelingen zijn gaande met twee Engelse maatschap pijen, gelegen aan de Theemsmond, die een vliegdienst voor passagiers en vracht op Rotterdam willen openen. Wegen in het bloemboilengebied Het hoofdbestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur heeft een brief gezonden aan de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, waarin wordt ver zocht de belangen der bloembollencul tuur van doorslaand belang te doen zijn bij het oplossen van het verkeersvraag- stuk bij de verbindingen in het Westen van het land. Voorts wordt gevraagd om, indien wegenaanleg door de Bol lenstreek werkelijk onvermijdelijk blijkt, het hoofdbestuur de gelegenheid te ge ven tezamen met deskundigen van het departement van Landbouw een trace te wijzen, zó dat geen hoogwaardige bloembollengrond, die onvervangbaar is. wordt opgeofferd. Het hoofdbestuur meent, dat zulk een trace kan worden gevonden, dat ook zonder het land- schapsschoon te schenden, een redelijke verbinding aan de Westzijde van Haar lem mogelijk maakt. De vereniging heeft deze brief ver zonden naar'aanleiding van antwoorden van de Ministers van Landbouw, van Verkeer en Waterstaat en Binnenlandse Zaken op vragen van het Tweede Ka merlid mr Th. de Graaf. Rotterdam en Groningen zullen nieu we bisdommen worden. In een decreet van Z.H. de Paus werd dit te Rome bekend gemaakt. In het decreet wordt nadrukkelijk gesteld, dat de beide nieu we bisdommen Rotterdam en Groningen resp. zullen worden afgescheiden van het bisdom Haarlem en net aartsbisdom Utrecht, Dit betekent, dat geen grens wijzigingen in andere bisdommen zullen worden aangebracht. Het ligt in de lijn van een gevestigde traditie in Rome. dat het decreet van de Paus enkele dagen later gevolgd zal worden door de tuil der circumscriptie. waarin gedetailleerd de grenswijziging der Nederlandse kerkprovincie wordt bekendgemaakt Het moet niet onwaarschijnlijk wor den geacht, dat met de bul ook de be noemingen afkomen van de twee nieuwe bisschoppen voor Rotterdam en Gro ningen. Het congres werd in de versierde Mar- griethal aan de Croeselaan gehouden. Omstreeks 5000 leden waren bijeengeko men, onder de aanwezigen waren de Katholieke ministers met uitzonde ring van de heren Beel en Luns en Staatssecretarissen, vele leden van de KVP-fracties in de Eerste en Tweede Kamer, leden van de Raad van State en andere Katholieke autoriteiten. De voorzitter, mr H. W. van Doorn, wijdde allereerst woorden aan de nage dachtenis van Kardinaal De Jong. enige tijd volkomen stilte werd in acht geno men. 465.000 leden De voorzitter sprak hierna een be groetingswoord. Ingaande op de beteke nis van dit congres, zeide de voorzitter, dat deze is, dat uitgedragen wordt, dat de KVP een Katholieke politiek wil voe ren, die een rechtvaardige politiek is. Voorts betoogde spreker dat de KVP een tyd van bijzondere bloei beleeft. In de lcdenslag werd een aantal van 465.000 leden bereikt. De positie van dc party is sterker dan ooit. aldus spr., maar leder vrage zich af of de invloed van het Katholieke volksdeel is zoals deze moet zijn. Hebben de Katholieken in het overheidsleven voldoende kans zich te laten horen? Spreken zij voldoende mede in de bu reaux waar een bepaald stuk over heidsbeleid tot stand komt? Het wordt tijd, dat we ons met dit vraagstuk gaan bezighouden, zo betoogde de voorzit ter. Dit wordt te meer klemmend, waar ambtenaren en commissies belangrijke zeggingskracht krijgen over zaken, die vroeger door de regering of door een minister zelf werden uitgemaakt. Over dit vraagstuk moeten we ons bezinnen, zeide spr. Katholiek Nederland wete, dat het ln het overheidsleven een rede lijke invloed meent te mogen pr etende- De voorzitter herinnerde er vervol gens aan, dat het eenhetdsgesprek tot een constructief en vertrouwenwekkend accoord heeft geleld. Hij zeide zich moei lijk te kunnen voorstellen, dat de Partij raad van de KNP het besluit van haar bestuur niet zou volgen. De besturen van KNP en KVP zullen zich niet laten afschrikken door de wyze, waarop voor al van socialistische zijde het volgen van het Bisschoppelijk vermaan is gecriti- seerd. Er zijn belangTyke aanwijzingen dat Katholiek Nederland de keuze der besturen onderschrijft. Het accoord heeft zonder twijfel juist om de ideële betekenis de volgelingen van de heren Willems en Ruijgers tot ernstig naden ken gebracht. Wellicht zullen er onder de voormannen van die volgelingen zijn. die de uitspraak van Horatlus logen straffen, dat een eens gegeven woord van geen terugkeer weet. De heer J. A. Middelhuis, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van d= Ka tholieke Arbeidersbeweging, hield hier na een rede over het onderwerp- ..Ka tholieke politiek, rechtvaardig? poli tiek". Voor de pauze heeft de heer Th Le- Pevre, voorzitter van de Belgische Chris- stelijke Volkspartij, het woord gevoerd. Opmerkend, dat eenheid plicht .s, sprak hij er zün vreugde over uit, dat de KVP de eenheid heeft weten te ver- De komende verkiezingen Nadat de Congresgangers in de Bern- hardhal gemeenschappelijk een maaltijd hadden gebruikt, hield 's middags ir E. H. A. Kraaijvanger, lid van de Eerste Kamer, een rede over de woningbouw Na deze rede heeft prof. mr C. P. M. Romme, voorzitter van de Katholieke fractie in de Tweede Kamer, gespro ken over de betekenis der komende verkiezingen. Wanneer de tekenen niet bedriegen dan zal in 1956 niet meer dan één Katholieke partij aan de verkiezingen deelnemen, n.l. de KVP. Het zou mjj wat liefs waard ge weest zyn, aldus de heer Romme, in dien ik had kunnen zeggen, dat alle Katholieken in en rondom één Ka tholieke party zullen aantreden. Maar het besluit van de Katholieke werk gemeenschap in de P. v. d. A. verhin dert, dat ik dit zeggen kan. Op ver andering hierin niet natuurlijk in 1956, maar wel voor later blyf ik hopen, aldus spr. De hereniging dient het landsbelang. Vanaf het ogenblik, waarop de aanvaar ding van het program der KVP ook voo: de heer Weiter en de zynen mogelijk bleek, een mogelijkheid, die in 1948 he laas ontbrak, was het naar sprekers ge voelen al in de lyn van ons staatkundig bestel, dat aan de bestaande splitsing een einde zou komen. Spr. merkte op. dat dit natuurlijk niet betekent, dat straks in de party en in de fractie van geen enkel meningsverschil meer zal blijken. Ook voor onze party geldt, wat de heer Vermeer als nieuwe voorzitter van de P. v. d. A. van zyn eigen partij verklaarde, dat het „ook niet gezond zou zyn, als elke oppositie ontbrak". Spr. zeide zelf wel eens te hebben geklaagd over te weinig oppositie ln de party, en over te veel oppositie van buiten af. Dat ik dus ruimte voor meningsverschillen wil, is wel duideiyk, aldus prof. Romme. Het onderlinge contact en het vertrou wen zullen het inzicht in de beste op lossingen en daarmede de beste oplos singen zelve, bevorderen. Naar mate de inneriyke groei voort- schrydt, zyn wy verplicht aan ons volk onze eigen Katholieke weg van recht vaardigheid en van menseiykheid te wyzen, omdat die weg de beste en de heilzaamste 1s voor ons land. zo betoog de spr. Het verkiezingsmanifest zal duldelilk te kennen geven wat de party voor de komende periode als het allerbelangryk- ste ziet Bedacht moet worden, dat in Nederland alleen Iets kan worden tot stand gebracht ln en door samenwer king met anderen. Na een aantal tot stand gebrachte maatregelen te hebben besproken, zeide prof. Romme, dat men op economisch gebied moet komen tot doorbraak naar het Christendom. Zonder onze eigen organisatie gaat in onze verwarde en verwarrende tiju het gecstelijk-zedclyk element in de economische aangelegenheid verloren (Ingez. Med.-Adv.) DOUWE EGBERTS f m - m *£5 - i i H U N u n - Grote belangstelling voor Anneke Beekman 's verdwijning President: „V beging een grote domheid, om niet te spreken van geraffineerdheid" Ook voor de tweede zitting in het proces over de verdwijning van Anneke Beekman, die vanmorgen te Amsterdam is begonnen, bestond grote belangstel ling; de publieke tribune was geheel vol. Op de vraag of zij de tenlaste gelegde feiten erkent, antwoordde de hoofdver dachte mevr. G. M. L. LangendykVan Moortst, de ex-pleegmoeder van Anneke, dat zij hier niet met „ja" of „nee" op kan antwoorden. „Het is te moeilijk". Daarna begon het getuigenverhoor. Als eerste verscheen voor het hekje de adjudant-rechercheur De Weille. aie een overzicht gaf van het verhoor der moeder-overste van het klooster teVai- meer, die tenslotte aan de rechercheurs mededeelde,dat Anneke en Bets in Banneux vertoefden. De moeder-over ste en een jongere zuster zün naar Luis geweest, naar de Bisschop aldaar, die deze kwestie van het meisje en haar tante had geregeld. De rechercheurs stelden zich met de Belgische Justitie- autoriteiten te Luik in verbinding om een onderzoek in Banneux te kunnen P.N.I. ligt 530.000 stemmen op de Masjoemi voor Uitslagen van 60.000 der 80.000 bureaux Volgens de jongste door U.P. verstrekte cyfers inzake de Indonesische verkie zingen liggen de Nationalisten 530.000 stemmen op de Masjoemi voor. De l Nl zou 7 504.479 stemmen op zich verenigd hebben, de Masjoemi 6.974.139, de Nah- datoei Oelama 6.407.429 en de PKI (Communisten) 5.864.636. Deze uitslagen - onofficieel - zijn afkomstig van 60.000 van de 80.000 stem- bureaux. De officiële resultaten worden pas be kend nadat de dlstricts-verkiezingscom- missies met de tellingen gereed zyn. Hiermee is te Djakarta Zaterdag een begin gemaakt. Dc Indonesische militairen zullen 15 October naar de stembus gaan. De jongste cyfers tonen aan, dat bui ten Java in de meeste districten de Masjoemi de leiding heeft, evenals op West-Java. Midden- en Oost-Java ge ven echter een heel ander beeld; de uit slagen uit die gebieden worden met re serve beschouwd. In sommige groeperingen wordt over wogen een onderzoek aan te vragen naar het verloop van de verkiezingen. In het regentschap Tegal byvoorbeeld zouden ongeveer 60.000 mensen om nog niet opgehelderde redenen hun stem niet hebben uitgebracht. Volgens berich ten uit Semarang zouden dit grotendeels leden van de Masjoemi zyn geweest. Ge- lijkbekend is er op aangedrongen op een aantal plaatsen in Midden-Java her stemmingen te houden. Zonder de communisten? Westelijke waarnemers geloven thans dat er goede kans is dat de volgende regering een coalitie zal zijn die niet de steun van de Communisten zal heb ben. Zij verwachten een regering die de Westelijke buitenlandse politiek enerzijds niet zal aanvaarden, maar aan de andere kant niet zal sympathi seren met de Communisten. Deze op vatting is gebaseerd op de laatste ver kiezingsuitslagen. alsmede op dc aan wijzingen dat de Nationalistische Par ty wellicht zal besluiten tot medewer- of raakt hopeloos in een slop. Eigen Katholieke politieke organisatie is naar sprekers oordeel ook nu nodig, om de onderwijs- en gezinspolitiek en vooral om de ontwikkeling van onze economisch-sociaie politiek in de ruimste zin van dit woord in goede banen te leiden, om het eerste ons •egeven gebod „Ik ben de heer Uw God" overeind te houden en uit te iragen. Tenslotte drong prof. Romme aan ip geestdrift, offervaardigheid, strijd baarheid en dienstvaardigheid. Het Congres bracht de heer Romme staande een ovatie. Mr Van Doorn richtte tenslotte woor den van dank tot de sprekers en allen. king aan een regering met de Moham medaanse partyen Masjoemi en Nah- datoel Oelama. „Times" over de verkiezingen De Londense Times schrijft met be trekking tot de Indonesische verkie zingen dat als de vetes van het verle den in het vergeetboek kunnen wor den gedaan een duurzame coalitie zal kunnen worden gevormd. De PNI - de partij van de voormalige president Ali Sastroamidjojo, Red. LD - heeft een veilige voorsprong geno men en zal ongetwijfeld verwachten dat haar de vorming van een regering zal worden opgedragen. Maar zy zul len ongenegen zijn een coalitie met de PKI (Communisten) aan te gaan na de legeroppcsitie die hen in Juli J.l. ten val bracht. Het blad is van mening dat by een coalitie met de Nahdatoel Oelama de PNI stellig de overheersende partner zal zyn en de Nationalisten van de linker vleugel zouden mogeiyk hieraan de voorkeur kunnen geven, een oplossing die de PNI meer aan banden zou leggen Een coalitie tussen de PNI en de Mas joemi zou een verbinding betekenen tus sen de gematigde vleugel van de PNI en de progressieve vleugel van de Masjoe mi. Een dergeiyke coalitie had men ook tot stand willen brengen na de val van de regering in Juli maar de kans er op is thans beter. In dit laatste samengaan ziet de Ti mes ook een kans op succes voor het maken van een eind aan de opstanden die jarenlang de levenskracht van In donesië hebben aangetast. Het zou stel lig door Indonesië's vrienden in het Westen worden verwelkomd. Steekpartij op Duits schip SLACHTOFFER OVERLEDEN Gistermiddag is aan boord van net Duitse schip „Ilmenau" tussen twee op varenden ruzie ontstaan, waarbij een hunner een mes heeft getrokken en daarmee de ander dodelyk heeft ver wond. Het slachtoffer, een 23-jarige Duitser werd ln de linker bovenhelft van de borst getroffen en overleed kort daarna. Het ïyk is in beslag genomen en door de GG en GD naar het Wilhel- mlna Gasthuis vervoerd De dader, een 36-jarige Duitser. Is aangehouden. De Instellen. Het duurde echter van 's mor gens tot 's middags drie uur eer de ver eiste maatregelen waren getroffen. Toen de rechercheurs ln het klooster aan kwamen waren Anneke en Bets enkele minuten te voren gevlucht. In Hasselt daarentegen, aldus de getuige, hebben wy een buitengewone en vlotte mede werking gehad van de Procureur des Konings. Daardoor kon Betty Melhado, die in het klooster te St. Truiden ver bleef, worden opgespoord en overge bracht naar Nederland. Volgens een ver klaring va nde zuster G. J. v. Moorst, hadden de ouders ultdrukkeiyk te ken nen gegeven, dat, als zy niet zouden terugkeren, het meisje in het gezin var» Van Moorst zou worden opgevoed. Na de oorlog werd het meisje door Gé (hoofdverdachte) by de Commissie voor Oorlogspleegkinderen (O.P.K.) aange meld aldus haar verklaring, zy had het meisje met haar zuster Bets laten onderduiken tydens de processen over de voogdy. zy wist toen, dat zy zich schuldig maakte aan het onttrekken van het meisje aan het wettig over haar gestelde gezag. Van een strafvervolging was toen in 1947 zo merkte de president op, nog helemaal geen sprake. Uitvoerig behandelde de president de houding van verdaehte na de oor log In verband met de regeling van de voogdy door de OPK. „U stelde zich op het standpunt, ik alleen weet wat goed is en ik beslis alleen. De OPK heeft een enorm geduld met U gehad met het resultaat, dat wy nu met deze zaak zitten", aldus de pre sident. President: „Toen tenslotte de Hoge Raad had beslist, dat Anneke onder de Joodse Voogdyverenlging geplaatst zou worden, had zich daarbij moe ten neerleggen. Dat U dit niet heeft gedaan is grote domheid, om niet te spreken van geraffineerdheid. U kunt tydens deze zitting nog op uw dwa ling terugkomen, maar gezien uw hou ding in het verleden heb ik daar geen hoop op". Verdachte: „In 1947 was het niet strafbaar wat ik gezegd of verklaard zou hebben; dat was mij van ver- schillr—>e kanten medegedeeld". President: „Wie heeft U dat gezegd? Zeker Pater Amon". Voorts kwam o.a. een eind 1947 ge voerd telefoongesprek ter sprake. De Deken van Hilversum had toen de ge zusters opgebeld met de mededeling, dat Anneke weer thuis kon komen, omdat degenen die het meisje liet opeisen zouden wachten tot na de uitspraak van de Rechtbank over de voogdy. De ver dachte had zich toen met haar advo caat verstaan, die van oordeel was da* „als men de persoon van de Deken In schakelde, het wel in orde zou zyn". die zich voor de Congres verdiensteiyk I recherche van de Rijkspolitie te water by na een uur met haar' hebben gemaakt. nn^i*m<i, i stelt een onderzoek in. Vrouw door stroom getroffen De 45-jarige mevrouw C. A. Stoffels uit Amsterdam-Oost is Vrijdag tydens het nemen van een bad door electrlsche stroom getroffen en overleden Boven het bad stond op een plank een elec- trisch kacheltje. Haar man en dochter hoorden plotseling gillen. Het kacheltje was in het bad gevallen, dat daardoor onder stroom was komen te staan. De man die het kacheltje wilde grijpen kreeg, toen hy met zyn hand ln het wa ter kwam een schok De dochter trok daarop de stekker uit het stopcontact. De pogingen van een dokter om de le vensgeesten op te wekken hadden geen resultaat KONTNGIN ONTVING DANNY KAYE Koningin Juliana heeft Zaterdagmor gen te Soestdyk ontvangen de direc teur-generaal van het Unicef-Comlté, de heren Maurice Pate. Danny Kaye en E. W. Meyer, directeur van het. Euro pees Kantoor Unicef. Koningin heeft zich gedurende gasten onder- 1 houden.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9