AFGROND Zweed begon in gevangenis een invoerhandel met Japan KOLEN Agenda JEUK !)DD ZATERDAG 8 OCTOBER HET Is weer helemaal mis met Ma rianne: oudergewoonte kan zy net niet laten weer eens gevaarlyk dicht langs de afgrond te wandelen. Ofschoon de crisis in Indo-China eigen lijk nog vers in het geheugen ligt. heb ben de Franse politici zowaar kans gezien in Noord-Afrika een soortgelijke situatie te scheppen. En alsof de ge zamenlijke problemen Marokko. Alger.ë en Tunis nog niet zwaar genoeg zijn, ontbreekt het in de partijen aan de hoognodige eensgezindheid, terwijl de regering een zó weifelmoedige politiek heeft laten zien, dat men premier Faure gerust de bijnaam „Cunctator" zou kun nen geven: de Talmer, zoals in het verre verleden de Romeinen eens een van hun politieke leiders betitelden! ALSOF de Franse bevolking het ge mis aan krachtig beleid heeft aangevoeld, hebben verscheidene ontevreden groepen de kans-van-het- ogenbllk gretig aangegrepen: de wijn boeren hebben lulde protesten laten ho ren en de anti-belasting-agitator Pou- jade heeft al evenmin de gelegenheid verzuimd zijn aanhangers in het geweer te brengen. Tot eer van Faure moet gezegd worden, dat hy in dit laatste geval energiek heeft ingegrepen: Pou- jade wordt krachtig aangepakt en zal verstandig doen een toontje lager te zingen. Maar Intussen staan de vak bonden nog steeds gereed voor een nieuwe actie voor loonsverhoging. Het ene gevaar is nog niet bezworen of het andere dient zich aan! TERECHT hebben politieke waar nemers in Parijs opgemerkt, dat het uittreden van Frankrijk uit een deel van de werkzaamheden van de Ver. Naties en het gemis aan overeen stemming met West-Dultsland inzake het Saarprobleem een groot gevaar be tekenen. Deze wrijvingen op bultenlanus gebied dreigen Frankrijk in de Weste lijke wereld te isoleren. En niets 10 hachelijker dan dat. Dit land behoort immers tot de Grote Drie en het ver tegenwoordigt ondanks zijn vele gebre ken nog altijd een kracht, die in Wes telijke samenwerking niet gemist kan worden. Nog maar kortgeleden deden er zich ernstige spanningen voor tussen Grieken en Tin-ken. eveneens leden van de NAVO, de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie en nu deze enigszins geluwd schijnen te zijn, botert het niet met de Fransen. Weliswaar loopt het geschil inzake Noord-Afrika niet tussen Parijs en de NAVO, maar met de Ver enigde Naties, doch dit neemt niet weg. dat ook de eenstemmigheid in het Wes ten van een stap als de onderhavige de weerslag ondervindt. TOT op grote hoogte kan men zich indenken, dat de Fransen het be sluit van de V N. om de Algerijnse kwestie in New York te behandelen niet hebben „genomen". Sommige van de voorstemmers zouden immers verstan dig doen eerst eens orde op eigen zaken te stellen Er zijn V-N.-le^ien. die niet vrij te pleiten zijn van slavenhandel en dus wel als allerlaatsten zichzelf het recht dienen toe te kennen de Fransen in Noord-Afrika van „kolonialisme" te betichten! En dan de Oost-Europese landenMen moet wel door de wol geverfd zijn. als men een steen naar anderen wil werpen terwijl het eigen land zijn buren van vrijheid berooft! Hoe durft een land als de Sovjet-Urne iets te zeggen van „kolonialisme" in Noord-Afrika als het zelf ten aanzien van de Baltische landen en een hele reeks andere Oost-Europese staten een politiek bedrijft, die veel méér reden tot critiek heeft! Het geeft bepaald geen pas met de eigen ongewassen handen Marianne op de gelakte nagels te tik ken! Geen wonder, dat Frankrijk zich dit niet heeft laten welgevallen. PREMIER Faure heeft nog een an dere lezing van de kwestie-Noord- Afrika gegeven. Men heeft een complot tegen óns gesmeed, zei hy in zijn grote rede in de Nationale Verga dering. en men poogt ons uit Noord- Afrika weg te Jagen. Wat hij met deze uitspraak precies bedoelde, was niet duidelijk: men kan er slechts naar gis sen. Had hij het oog op Communistische activiteit of op geheime Amerikaanse strevingen? Het is Jammer, dat hij het kind niet bij de naam genoemd heeft. Nu immers kan hij moeilijk het verwilt ontgaan, dat hij met deze vage woorden poogde het Franse nationale gevoel te prikkelen en op die wijze de verzwakte saamhorigheid te versterken. Het is Immers een welbekende truc van poli tieke voerlieden, die de teugels niet al te vast meer in handen hebben, de aan dacht van de paarden te richten op de wolven, die hen achterna zouden zitten en deze trekdieren op deze manier tot een nieuwe krachtsinspanning op te zwepen HOE dit zij, de aanmatigende toon van de Ver. Naties ten opzichte van al of niet werkelijk falende leden heeft grote gevaren De zwakke broeders in de wereldorganisatie dien den te beseffen, dat zij teveel boter op eigen hoofd hebben om een ander de les te lezen. En die leden, die werkelijk recht van spreken hebben kunnen wel licht andere wegen vinden. Hoe gemak kelijk zou het zijn geweest Frankrijk op zi1n tekortkomingen in Noord-Afrika te wijzen door middel van de veel kleinere organisatie van de NAVO. Ware dit ge schied. dan zou het effect wellicht veel groter zijn geweest en zou het conflict tussen de V N. en Parijs achterwege zijn gebleven. Nu is het een onedel politiek spelletje geworden, dat een averechtse uitwerking heeft gehad. TNTUSSEN staat Frankrijk voor een binnen- en buitenlandse crisis. Men kan daar zeer droevig het hoofd over schudden, maar de kracht van de Franse cultuur is. dat zij vaak in be slissende ogenblikken dat evenwicht weet te hervinden, dat voordien hope loos zoek was. Het is te hopen, dat dit gevoel voor evenwicht de Fransen ook in deze critieke ure niet moge verlaten! Medailles voor K.L.M.-personeel Het KLM-personeel, dat tezamen tientallen jaren in de lucht heeft door gebracht. is gisteren op Schiphol in de cantine bijeen geweest, waar onder-di recteur J. A. Bach en onder-directeur S. van den Bent (voor het cabinepersoneel) aan 64 van hen medailles uitreikten ter tegelegenheld van de 36ste verjaardag van onze nationale luchtvaart maat schappij. Er waren drie gouden medailles: voor gezagvoerder F. van Breemen met 20.642 vlieguren (circa 2 jaar en 4 maanden 1. en voor de twee radiotelegra- fisten H. Buytendiik en J J Spanjaard, resp. met 20 178 en 20.044 uren. In totaal zijn thans zeven gouden pen ningen uitgereikt, want in de afgelopen Jaren hebben de oud-vliegers Smirnoff. Moll en Van Messel deze onderscheiding ontvangen, alsmede gezagvoerder L. A. Brugmnn die ook thans nog in actieve vliegdlenst is. Deze week wordt uit de gevangenis van Stockholm een Zweed vrijgelaten, die, tijdens het nitzitten van een gevangenisstraf van een Jaar wegens verduistering, kans heeft gezien een invoerhandel met Japan, waarmee ongeveer 350.000 gulden gemoeid zijn, op te bouwen. Gebruik makend van de humane Zweedse gevangenisvoorschriften verzond de man, een zekere Sven Bohlin, zakenbrieven waarin hij het telefoonnummer van de gevangenis opgaf by wüze van adres. Dagelijks voerde hU circa twintig telefoon gesprekken! De maandeiykse vacant ie van 72 uur, die hy verdiende door goed gedrag, gebruikte Bohlin voor het leggen van contacten, zakenlunches in goede restaurants, bezoeken aan regeringsbureaus ter verkrijging van invoervergunnin gen en het bijwonen van recepties op buitenlandse ambassades. De directeur van de gevangenis van Stockholm, die dit Vrydag bekendmaakte, verklaarde, dat de gevangenis-autoritei ten reeds een gemeubileerde kamer voor Bohlin hebben gehuurd en dat zij op zyn verzoek ook op zoek zijn naar een kan toor waar Bohlin zijn zaken zal kunnen voortzetten, als deze week de gevangenis deuren voor hem open gaan Nuttig bestede straftijd De voornaamste Japanse firma waar mee Bohlin werkte kwam pas achter zijn ware adres, toen een vertegenwoordiger van de maatschappy in Stockholm het opgegeven telefoonnummer draaide en tot zyn grote verbazing verbinding kreeg met de gevangenis. Nog verbaasder was hy toen hem werd meegedeeld, dat Sven Bohlin niet beschikbaar was, omdat hy die dag de gevangenis niet verlaten mocht. Weer muiterij in Frankrijk Volgens „France Solr" is het Donder dag ln de kanonnlerskazeme te Rouaan tot muiterij gekomen, toen een groep reservisten zou vertrekken op reis naar Noord-Afrika. Ongeveer honderd man van de 700 hadden geweigerd ln de vrachtauto's te stappen. Zij hadden zich in de kazerne opgesloten en er ontstond tumult, toen de militaire poli tie geroepen werd Toen het nieuws zich verspreidde ver zamelden zich enige honderden, onder wie enkele communistische burgemees ters van voorsteden, voor genoemde kazerne. Er werd met stenen naar de leden van de ordedienst geworpen (van wie er 36 werden gewond), en men schreeuwde en zong de „Internationale". De politie moest met traangasbommen optreden om de menigte uiteen te dry- ven. Volgens een officieel communiqué is het vertrek van het detachement uit gesteld om de oproerkraaiers op te spo ren. Reuter tekent hierbij aan. dat de vorige maand 100 dienstplichtigen op een Parijs station geprotesteerd hebben tegen hun vertrek. Zij werden de vol gende dag per vliegtuig weggezonden. Ongeveer 200 dienstplichtigen hebben in die tyd in stilte geprotesteerd door in een kerk bijeen te komen. Arrestaties in Argentinië De laatste Argentynse minister voor de Luchtvaart gedurende het bewind van president Peron. Ignacio Sanmartin. is gearresteerd toen hij zich op het ministerie vervoegde. De ex-minister verliet onverwachts de ambassade van Uruguay in Buenos Aires, waar hy zich sinds het uitbreken van de revolutie had schuilgehouden en begaf zich naar het ministerie. De politie heeft eveneens aangehou den de vroegere financiële adviseur van Peron. Jorge Antonio, die zich ook in de ambassade van Uruguay had schuil gehouden. Antonio wordt gezocht we gens overtreding van de gewone wetten en niet wegens politieke misdryven. Als directeur van de Argentynse afdeling van de „Mercedes Benz' -autofabrieken en als directeur van nog 34 onderne mingen heeft hy ln zes jaar tyds een enorm fortuin vergaard. Hiernaar wordt een onderzoek ingesteld. RANGEERDER GEDOOD Is Avonds is op het stationsempla cement te Deventer een 31-Jarige ran geerder. afkomstig uit Twello, onder een rangerend deel van een goederentrein geraakt De man werd zo zwaar gewond, dat hy onmiddellijk daarna overleed. (ingez. Med.-Adv.» Dichters door luchtvaart „Gevleugeld woord (Van onze Haagse redacteur) De president-directeur van de KLM. de heer L A. Aler, heeft gistermiddag onthuld, dat hij vroeger een roman tische jongen is geweest en van tyd tot tijd zelf wel eens een gedicht schreef. „Trouwens, die romantische jongen is in mii nog niet geheel ver dwenen. Ik kan nog heel goed een ge dicht ondergaan". Terwyi hy dat zy, bladerde hy wat (Ingez. Med.-Adv.) voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel. 20114 Met veertien kinderen naar Australië Ook de 20.000ste emigrant vertrokken Aan boord van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaart- maatschappü Nederland, dat gister middag met 1441 passagiers naar Australië Is vertrokken, bevond zich de 20.000ste emigrant, die sinds de oorlog door dit schip naar het nieuwe vader land wordt gebracht. De gelukkige was de 41-jarige echtge note van de heer F. C. A. Kuipers uit Eindhoven, die met hun vier kinderen Robert 12 jaar. Franciscus 10 jaar. Johanna byna 4 Jaar (zy viert haar vyf- de verjaardag op 17 October aan boord van het schip) en Antonius 2 jaar naar Sydney emigreren. Namens de directie van de maatschappy overhandigde de gezagvoerder, kapitein (Ineez Med.-Adv.) LAST VAN DIARRHEE? ril H. Zeilmaker, kort voor het vertrek aan het gezin geschenken: aan vader, moe der. Robert en Franciscus een zilveren tafelcouvert en aan Johanna en Anto nius een zilveren bekertje met inscriptie, die herinnert aan deze reis. De heer Kuipers was bedrijfsleider in Eindhoven en heeft een betrekking als binnenhuisarchitect aangeboden gekre gen in Sydney. Met het schip vertrok ook het gezin van de schoenhersteller J. G. Stahlen- berg uit Amsterdam, dat uit 16 perso nen bestaat. De oudste van de 14 kin deren is 22 jaar oud, de jongste ruim 2 jaar. Voorlopig zal dit grote gezin na aankomst ln Australië In het kamp Banagllla. 7 uur sporens van Melbourne, worden ondergebracht. Vader Sthlen- berg hoopt in zün nieuwe vaderland in zijn vak te kunnen gaan werken. Zelfs de feestmutsen. waarmee enige van de kleinste kinderen zich getooid hadden, konden niet verhinderen, dat by de inscheping, toen dus afscheid was ge nomen van de achterbiyvenden, de tra nen te voorschyn kwamen Met een enkel woord BINNENLAND Van 27 tot 29 October zal ln het conferentie-oord Woudschoten bil Zeist een Beneluxstudentencongres worden ge houden, waaraan 50 Nederlandse. 50 Bel gische en 20 Luxemburgse studenten zullen deelnemen. Het congres wordt georganl- seert door de Nederlandse Studenten vereniging voor Wereldrechtsorde en staat onder auspiciën van het Comité Benelux. Men hoopt vla de byeenkomst ln Woud- schoten ln de toekomst te komen tot een Benelux-studenten-contactcommlssle. Het congres zal worden geopend door de minister van O.. K en W., mr J. M. L. Th. Cals. Gisteravond is de kellner J Ferron uit Den Haag als 50.000ste bezoeker van de internationale Horecaf-tentoonstelling ln het RAI-gebouw te Amsterdam de con- tróle gepasseerd. Behalve vele geschenken van de standhouders werd de heer Ferron en zyn echtgenote een „weekend naar keuze", door te brengen ln een hotel ergens ln Nederland, aangeboden. Het t 1 de Alg. Ned Ver. Vreemdelfngenverkeer zal het volgend Jaar ln Groningen worden gehouden en wel op 31 Mel. 1 en 2 Juni Vandaag hebben de kapiteins van de sleepboten te Maasbracht. aangesloten by de Ned Ver. van particuliere sleepboot- eigenaren. na drie volle dagen gestaakt te hebben, het werk hervat. Dlt werd gisteren bereikt na een hele dag van lange en moeizame onderhandelingen tussen het bestuur van de Federatie van Nederlandse sleepbooteigenaren te Rotterdam, de voor zitter van de afdeling Maasbracht en de tarleveneommlssle voor de sleepvaart. BUITENLAND De Algeryr is Vrijdag opnU_.. geteisterd. Donderdagavond was ln deze stad door zware regens reeds voor 700 mll- lioen francs schade aangericht. Vrijdag viel ln de stad ongeveer 10 centimeter regen. De electrlclteltsvoorzlenlng werd Vrydag weer hervat doch het zal nog ongeveer een week duren voordat weer gar kan worden geleverd. r kwesties van de buitenlandse Op 14 November a.s. zullen op alle postinrichtingen in ons land de Kin derzegels 1955 verkrygbaar gesteld wor den De verkoop van deze zegels zal duren tot en met 13 Januari 1956. De ontwer pen zijn van de heer S. L Hartz te Haarlem. De zegels zijn uitgevoerd in 2 kleuren koperdiepdruk Voor de frankering blij ven ze tot en met 31 December 1956 geldig. De waarden, voorstellingen en hoofd kleuren zyn: 2 en 3 ct, Willem van Loon, geschil derd door Dirck Dlrckz Santvoort, (1610—1680). groen. 5 en 3 ct.. Jongens portret, geschil derd door Jacob. Adriaanszoon Backer. (1608—1651), rood. 7 en 5 ct., Meisjes-portret, van een onbekende Zuid-Nederlandse meester, bruin. 10 en 5 ct. Philip Huygens. geschil derd door Adriaan Hanneman (1601— 1671). blauw 25 en 8 ct„ Constantijn Huygens. ge schilderd door Adriaan Hanneman, (1601—1671), paars. Om de verhoging van de salarissen van haar ambtenaren, waarmede een be drag van 20 milliard lire per Jaar gemoeid !s, te kunnen betalen, heeft de Italiaanse •egerlng met Ingang van Vrydag de koffie je'.astlne verhoogd bewijzen te verhogen van 3000 tot 4000 lire per Jaar. Het stoffeiyk overschot van veld maarschalk Alexander Papagos. de Griekse premier, die Dinsdag na een langdurige ziekte overleed, is Vrydag ten grave ge dragen. Duizenden mensen stonden langs de weg. die de stoet volgde. De lijkkist werd vervoerd op een affuit. George Allen. Amerikaans onder minister van Buitenlandse Zaken, speciaal belast met aangelegenheden van het Mid den-Oosten, is Vrijdag te Washington var een bezoek aan dit gebied teruggekeerd Hy zal minister Foster Dulles gedetailleerd Saoedl-Arabië heeft de Engelse be schuldiging. dat het omkoopsommen van 30 mlUloen pond sterling aangeboden zou hebben om de contróle te krygen over de Buralml-oase aan de Perzische Golf. welke ryk aan olie is, als fantastisch van de hand gewezen. De stad van de Noord-Paklstaanse Instrumenten- en sportlndustrle, Slalkot, ten Noorden van Lahore aan de grens van Kasjmir gelegen, ls nog steeds door het vloedwater. dat door West-Pakistan stroomt, geïsoleerd. De luchtmacht werpt voorraden af. Zes politiemannen, die aan het hulpwerk deelnamen, worden vermist en volgens een persbericht wordt op een andere plaats een boot met 60 politie mannen vermist. vasten als protest tegen de Indiase bezetting van het omstreden Kasjmir. Hy posteert zich voor het bureau van de In de Oostenrykse provincie Vorarl- berg le Vrydag een algemene staking van een uur gehouden bij wyze van protest tegen de duurte. Naar thans bekend ls geworden, zyn ln Mei en Augustus J.l. twee ambtenaren van het West-Duitse ministerie van Bui tenlandse Zaken gearresteerd resp. wegens het onderhouden van contact met Sovjet- Russische agenten en schending van ge heimhoudingsplicht. In het atoomcentrum van Harwell ln 1 Engeland heeft zich Vrydagmorgen een ontploffing voorgedaan, waarvan de ge volgen echter niet ernstig waren; er wordt een onderzoek naar de oorzaak Ingesteld 1 In een myn by Kladno (Tslecho- 81owakye) ls kortgeleder. een fossiel aan- 1 getroffen van een waterjuffer, met 40 om I isnge vleugels. Het fossiel verkeert In I goede staat. De ouderdom wordt geschat I op ongeveer 250 mlUloen Jaar. Een stakingsactie van het Belgische 1 R K. vakverbond heeft ln de Kempen ge leld tot Invoering van de vyfdagenweek ln het boek. en drukkerybedryf Deze vyf- dagenweek van 45 uur zal op 31 October van kracht worden De getroffen regeling staat gelijk met een loonsverhoging van 6.66 procent. geïnspireerd ten doop gehouden ln een boekje „Gevleugeld woord" stond er op de omslag: het is de titel van een gedichtenbundeltje, dat door de KLM Is gestimuleerd en waarin een 30-tal Nederlandse dichters aan het woord komt in verzen, die betrekking hebben op de Burgerluchtvaart. zet. waarom de KLM dit initiatief heeft ontplooid. De burgerluchtvaart is. anders dan byv. de scheepvaart, nog al te weinig in onze nationale literatuur weerspiegeld. Vandaar, dat onze luchtvaartmaat- schappy zich met een rondschryven tot een aantal dichters heeft gewend met het verzoek om medewerking. Die medewerking is er gekomen en het resultaat is een boekje, waarin de thans levende dichtersgeneraties allen vertegenwoordigd zijn van Ed. Hoornik tot Lucebert en van Karei Jonckheere tot Simon Vinkenoog. Een extra-prys een cheque goed voor een Europese luchtreis werd toegewezen aan W. J. van der Molen, wiens gedicht als eerste staat afgedrukt. Wegens ziekte was deze niet in staat gisteren deze prys persoonlijk in ont vangst te nemen. De Jury bestond uit de heren Ed. Hoornik. J. P. Barth. Gerrit Kouwenaar, A Viruly en mr Henrik Scholte. De KLM. de eerste luchtvaartmaat schappij die een dergeiyk initiatief heeft genomen, beschouwt de bundel als een belangryke bijdrage tot de verin niging van de verhouding tussen let terkunde en burgerluchtvaart. „Ook in dit opzicht werken wen voort in de geest van Plesman". zo zei de heer Aler. nadat hem het eerste exemplaar van „Gevleugeld woord" was overhandigd. ZATERDAG v. wyk en Co. 8 uur nam. ZONDAG Lldo-thester: Inst. voor Arbeiders Ont wikkeling „Tembo". 10-J uur voorn. MAANDAG In den vergulden Turk: Aandeelhouders vergadering Boekhandel en Drukkery v/h E J. Brill N.V.. 11.30 uur voorin. wegen. 7 Stadszaal (foyer): Officiële opening Verkeers-propagandaweek Veilig Verkeer. 3 uur nam. DINSDAG Casino-theater: K. en O.-fllmstudle- krlng „Welkom, mr Marshall". 9.15 u. nam. WOENSDAG In den Vergulden Turk: Ver. voor Pae- dagoglek. Prof. dr H. M. J. Oldewelt: ..Omgang met de rypere Jeugd". 7j uur nam. tiek? 8 uur nam. Schouwburg: K. en Sonneveld. 8 uur nam. O. Cabaret Wlm Pieterskerk: Orgel-recital Clalre Cocl, 8 uur namiddag. Oud-Hortuszlcht: Marjo wasdemonstra- tle, 310 uur nam. DONDERDAG Harmonie: Bespreking Straatcommis sies plannen voor de a.s. lichtweken. 41 uur nam. In den Vergulden Turk: Orlënterlngs- byeenkomst Comité Ontwikkeling middel grote en kleine ondernemingen. 124 uur nam. O. Cabaret Wtm Rehoboth (Rapenburg): Ledenverg Veron. Spr. Om. Grimbergen. 8 uur nam. Hartebrugkerk: Conferentie over het R.K. geloof; Spreker pater wynand Sluys, 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 61: K. en O. cursus schooi en beroepskeuze o.l.v. P J. Stolker. 8 uur De Doelen. My der Ned. Letterkunde Spr. dr K. P. A. Halbertama over: „Va derlandse artsen-letterkundigen uit de 17de eeuw". 8 uur nam. BIOSCOPEN 7 en 9.15 uur. Luxor Slnuhe. de Egyptenaar. 18 Jr Werkdagen 2.30, 6 45 en B.15 uur Zon dag 2. 4 30, 7 en 9.30 uur. Casino Achter Kloostermuren. 18 lx. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9 15 uur. Donderdag 7 sn 9.15 uur geres voor Cefa. Mr L. A. Kesper nam afscheid „Ik hoop goed werk te doen' In de met bloemen versierde ontvang zaal van het gebouw van de Prov. Staten van Zuid-Holland te Den Haag heeft de Commissaris der Koningin ln die provincie, mr L i Kesper, af scheid genomen van de leden van de Prov. Staten. Mr Kesper gaat, naar bekend, binnen kort naar Libanon waar hij de rege ring aldaar van advies zal dienen over een hervorming van het bestuursappa raat. Het oudste lid van Ged. Staten, mr J. J. R. Schmal, sprak de scheidende Commissaris namens de Statenleden toe en sprak zyn grote erkentelykheid uit voor de wyze waarop mr Kesper met grote kennis van zaken altyd de ver gaderingen van de Staten zeer onpar- dig heeft geleid. „Al was U een man van weinig woor den", zo zeide mr Schmal, „als het no dig was hebt U redevoeringen gehouden welke onvermydeiyk tot luisteren noop ten. U hebt altyd klaar gestaan voor zaken welke het openbaar belang be troffen. maar Uw deur en Uw hart gin gen altyd open als men by U kwam met persooniyke zorgen". Mr Schmal bood tenslotte namens de Statenleden de vertrekkende Commissa ris enige boeken aan. Mr Kesper sprak een uitvoerig dank woord. „Als men tot een nieuwe functie geroepen wordt", zo zelde hy, „dan ziet men er uiteraard zeer veel goeds ln. Ik hoop goed werk te kunnen doen. Als ik straks in het Parlement van Libanon, waar. zoals ik heb gehoord, het soms nog wel wat rumoerig toegaat, als toeschou wer zit. zal ik vaak met weemoed terug denken' aan de, als ik zeggen mag, nog al tamme Statenvergaderingen, waar het goed was te toeven". De scheidende Commissaris bracht tenslotte dank aan de Statenleden voor hun geschenken en de bloemen voor zyn echtgenote. Maandag a.s. zullen de burgemeesters van de provincie Zuid-Holland afscheid nemen van de commissaris der Koningin in deze provincie, mr L. A. Kesper. die op 15 October zyn functie zal neerleg gen. Daartoe zullen de burgemeesters op deze dag om vier uur ln hotel „De Wit- tebrug" te Den Haag de commissaris en mevrouw Kesper ee* receptie aanbieden. (Ingez Med.-adv.) Nletkrabben.Deheldervloet- bareD.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep In de huidporiën. vloeistof Kerkelijk Leven NED. HERY. KERK Aangenomen naar 's-Gravenhage (als hulppred.) (toez.) (vac. G. v. Leeuwen), H. Sondorp te Sneek. GEREF. KERKEN Beroepen te Asperen C. Dijkstra, cand te Ferwerd. CHR. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sardis. Brits-Columbia (Canada) A. Vergunst te Corsica (USA), (v/h te Zeist). Bedankt voor Kampen W. C. Lamaln te Grand Rapids (USA). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) si i9 el ës Stockholm Os'0 Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Portie Bordeaux Grenoble Nice Genóve ZUrlch Locarno Berllin Frankfort München Wenen Inn9bruok Rome Alacclo Mallorca eeh. bew. mist regenbui nevel mist regen motregen licht bew half bew lloht bew. mist onbewolkt ha'f bew mist regen geh bew. zwaar bew. lloht bew zwaa» bew windstil 13 0 windstil 9 03 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. De Zondagsdienst der Hulsartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagochtend 8 uur waargenomen door do doktoren Gaasbeek, Kortmann, Lahr, Postel, Schaefer en Teeuwen. Te Oegstgeest door dokter P. W. N. Hugenholtz. Telefoon 20390. De Avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 8 October 13 uur tot Zaterdag 15 October 8 uur waargenomen door Apotheek Boek- wljt, Breestraat 74. Tel. 20552 en de Haven apotheek. Haven 18. Telef. 20085. g I Te Oegstgeest door de Oegstgeester I Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2