VERGEEFS Eerste avond reeds 4000 bezoekers! Wethouder Menken: Een Leidse Jaarbeurs met muzikale omlijsting Agenda ZATERDAG 10 SEPTEMBER MEN moet wel een onverbeterlijke optimist zijn om van de besprekin gen. die de West-Duitse Bonds kanselier dezer dagen in Moskou voert, enig succes van betekenis te verwachten. Bij dat overleg staan twee standpunten lijnrecht tegenover elkaar: dat van de Sovjet-Unie en.... het Westelijke. Ade nauer immers zal in de Sovjet-Russische hoofdstad in feite de mening van Ame rika en de overige NAVO-geallieerden ter tafel brengen. Er Is geen sprake van, dat hij het bondgenootschap met de Wes telijke wereld zal laten schieten in ruil voor de eenheid van Duitsland. Want. hoe gaarne de West-Duitse politici alleen reeds om redenen van partijbelang de bevolking van het gescheurde land in dit opzicht een teleurstelling zouden willen besparen, toch behoeft het Westen voor een verrassende zwenking niet be ducht te zijn. Herhaling van het verdrag van Rapallo in 1922 en van Ribbentrops overeenkomst met Moskou in 1939 is niet mogelijk, omdat de verhoudingen thans geheel anders liggen dan toen In Bonn weet men maar al te goed. dat We-' Duitsland alleen bestaan kan als on deel van het Westelijk blok. Een standige Duitse politiek, eventueel dig met de belangen van de rest var. Westen, is ondenkbaar, althans onde. huidige omstandigheden. OOK van Sovjet-Russische zijde is een algehele verandering van standpunt inzake de eenheid van Duitsland onmogelijk. Een ommezwaai als ten aanzien van Oostenrijk is nauwe lijks denkbaar. De Russen zijn voortref felijke „kooplieden" en zij geven niets cadeau. Dat hebben zfj ook in het geval- Oostenrijk niet gedaan, omdat er toen een zeker evenwicht in het verlies aan belde zijden bestond. Met Duitsland ligt het anders en een herhaling, maar dan op veel grotere schaal dan toen. is der halve volmaakt uitgesloten. De conclusie ligt dus voor de hand, dat Adenauer ter zake van het eenheldsvraagstuk met lege handen en van een koude kermis terug zal keren. Geen van beide partijen zal in staat zijn houtsnijdende compro mis-voorstellen te opperen, zodat op dit punt het enige nut van Adenauers be zoek gelegen kan zijn in het verkennen van het Sovjet-Russische standpunt, dat Molotof in de komende conferentie van de vier ministers van Buitenlandse Za ken in Genève zal verdedigen. DE vriendelijke glimlach, die de nieu we ploeg in het Kremlin reeds zo vele malen aan Westelijke diplo maten en journalisten heeft laten zien. blijkt in een kwestie als die van de Duitse eenheid weinig anders dan een masker te zijn. Van feitelijke verandering kan niet gesproken worden. Nog altijd staat Moskou op het standpunt, dat Ade nauer en Grotewohl samen het gehele Duitse volk vertegenwoordigen, alsof een tube tijgerlijm 2 zo uiteenlopende elemen ten aan elkaar zou kunnen plakkenZelf zyn de Sovjet-Russische leiders grootge bracht bij een zeer wel omschreven ideo logisch wereldbeeld, maar het is hun nog steeds niet duidelijk geworden, dat zij in hun verstandhouding met het Westen rekenen moeten met een andere ideo logie, die van de vrijheid, waaraan dezer zijds even hardnekkig wordt vastgehou den als zijzelve dat doen met het Com munisme. Zolang het Kremlin dit Wes terse uitgangspunt niet erkent, zal de Duitse eenheid een volslagen illusie blij ven. EEN duidelijk bewijs van deze stelling is gelegen in de sterk toegenomen stroom van vluchtelingen uit Oost- Duitsland. Tienduizenden hebben in de afgelopen maand een goed heenkomen in het Westen gezocht, hetgeen veel meer is dan m de voorafgaande maanden. Men weet het: al jarenlang gaat dit voort. Lang niet altijd is er sprake van mensen, die op het punt staan door de Solitle opgepakt te worden; meestal zijn et lieden, die de moed hebben opgege ven. dat er in Oost-Duitsland nog eens een democratisch bestuur zal komen. En onder de nieuwe emigranten zijn er voor al. die niet langer geloven in de eenheid van Oost- en West-Duitsland en er nu de voorkeur aan geven in het vrije Wes ten te wonen. Het spreekt vanzelf, dat de innerlijke weerstand van de bevolking in de Oostzone dientengevolge steeds meer verzwakt wordt. In het Westen is men dan ook met die emigratie-hausse maar matig ingenomen. EEN ernstige vraag is, of de West- Duitsers in staat zullen zijn een ontgoocheling op het stuk van de eenheid te verdragen. Bovendien is het waarschijnlijk, dat Adenauer er niet in slagen zal de tienduizenden krijgsgevan genen los te krijgen, die nog altijd in de Sovjet-Unie moeten vertoeven, althans volgens een West-Duitse berekening, waaraan de bevolking maar al te graag geloof hecht. Lukt dit niet. dan zal de Bondskanselier rekening moeten houden met een sterke daling van zijn populari teit. En welke gevolgen zal dit hebben bij verkiezingen? Het Westen loopt de kans een betrouwbaar bondgenoot te ver liezen. een man met werkelijkheidszin, zoals er in Duitsland niet te veel zijn Welbeschouwd is deze reis bepaald niet ongevaarlijk. In elk geval zal het de Bondskanselier en zijn aanhangers heel wat moeite kosten een mislukking in Moskou zó te verdedigen, dat de nadelige gevolgen tot het uiterste beperkt blijven. Een bewijs te meer, dat de Russen door een eenvoudige invitatie in staat zijn hun positie op het politieke schaakbord in belangrijke mate te verstevigen. Laat het Westen dus niet slechts op glimlachjes letten, maar op daden. De politiek van het Kremlin is nog even berekenend als ooit tevoren! De Leidato draait Meer buitenlanders op Najaarsbeurs Bi) het afsluiten van de eerste helft van de Najaarsbeurs in Utrecht kan worden geconstateerd dat het buiten landse bezoek ln deze periode een stij ging laat zien in vergelijking met een jaar geleden. Telde men toen 42 na tionaliteiten. nu hebben zich al ver tegenwoordigers gemeld uit 50 landen. Gebleken is dat de buitenlanders niet zozeer kwamen om orders te plaatsen. Het betroffen hier in hoofdzaak bui tenlandse relaties van fabrikanten, die de markt wilden verkennen. Zakelijk bezien is deze beurs redelijk goed, vooral in de sector van de ge bruiksgoederen. De vraag naar het kwaliteitsartikel, die het afgelopen voorjaar reeds te mer ken was, is nu duidelijk op de voor grond getreden. Nederlandse hulp aan Amerika Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede. dat in de Amerikaanse Stnten New York. Massasuchets, Penn sylvania. Connecticut, New Yersey en Rhode Island onlangs grote overstro mingen zijn voorgekomen, waardoor ern stige schade is aangericht. De Neder landse regering heeft als bijdrage tot herstel aan de Amerikaanse regering aangeboden bomen, struiken en heesters te schenken voor de aanleg van een park ter grootte van een hectare in elk der getroffen staten. Het Nederlandse aanbod is in dank door de Ameri kaanse autoriteiten aanvaard. (Ingez. Meded.-Adv.) LAST VAN DIARRHEE? Middenstand blijve volop actief! De Leidato voor Leiden reeds een begrip draait. Draait op volle toeren! Ditmaal gestart onder het motto: „Drie maal is scheepsrecht", geeft zij ons voor de derde keer een sprekend bewijs, dat er in de Leidse midden stand nog pit zit. In talrijke even aantrekkelijke als verzorgde stands wordt ook dit jaar het Leidse middenstands-kunnen weer getoond. Diverse branches zijn ook nu vertegenwoordigd en komen uitstekend voor de dag. Ondanks haar kortstondig bestaan heeft de Leidato een reputatie op te houden. En dit doet zij! Aankleding en inrichting zijn met zorg gekozen, waarbij het opvalt, dat er vóór en tussen de stands thans meer ruimte voor de bezoe kers is gelaten. Met het oog op de grote toeloop een verstandige maatregel! Een maatregel, welke reeds de eerste avond effect sorteerde. Ondanks de ruim vierduizend bezoekers, die giste ren de toegangscontrole passeerden, was het langs de stands rustig „winke len". Uiteraard trokken ook nu weer de muzikale attracties - gisteren waren dit het Tango- en Rumba-orkest van Ma- lando. The Dutch Swing College-band en The Jackson Square Syncopaters - bijzonder grote belangstelling. Honder den jongeren verdrongen zich rond deze orkesten, waarby het vooral de Band stands waren - overgewaaid uit Ameri ka en in een opwindend rhythme spe lend in kleine Stadszaal en binnenplaats - die hen in hun muzikale ban gevan gen hielden. Alvorens de eerste duizenden bezoe kers tot de tentoonstelling werden toe gelaten, heeft wethouwer S. Menken de expositie gistermiddag met een kort woord geopend. Een opening, welke o m werd bijge woond door de burgemeester, jhr mr F H. van Kinschot, en diens echtgenote, wethouder J. C van Schalk, de garni zoenscommandant. luit.-kolonel H. W Gerth van Wyk. tal van gemeenteraads leden. de Commissaris van Politie, de heer J. Dreeu As - ook de oud-commissa ris. de heer R. J Meijer gaf van zijn be langstelling blijk -. de heer J. A. E Aalders als vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de heer J. C. J. Lamber- mont, voorzitter van de Leidse Midden- slandscentrale, het bestuur van de af deling Leiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, de heer J. Visser, direc teur van WV, tal van hoofden van ge meentelijke takken van D.enst. de heer S. W. Hagedoom. commandant van de Brandweer en vertegenwoordigers van diverse middenstands-organisaties De voorzitter van de Leidato. de heer A. Sanders, heette hen allen welkom Voor dit speciale geval in het bijzonder resp. oud-commissaris en Commissaris van Politie. Spreker verwachtte van de heer Dreeuw t.o.v. de Leidato even grote medewerking als van zijn voorgan ger steeds was ondervonden. Hoewel de Leidato 1955 onder het motto: „Drie maal scheepsrecht" wordt gehouden, is het het streven van het be stuur en deelnemers om daar vandaag ceen punt achter te zetten. De heer San ders wees er tenslotte op. dat ditmaal - in tegenstelling met voorgaande jaren - vrijwel uitsluitend middenstanders op he Leidato exposeren Grote firma's zijn practisch met aanwezig, om juist de middenstand een zo groot mogelijke kans te geven! LEIDATO: STORMACHTIGE ONTWIKKELING Weihouder Menken - Gabby Damave verraste zyn echtgenote met een fraai bouquet bloemen -, die hierna de Leidato 1955 namens het Leidse ge-' meentebestuur officieel opende, ver wachtte na dit ..Drie maal sch-enx- recht" geen liquidatie van dit jaarlijks evenement, dat hij zag als een Leidse Jaarbeurs met muzikale omlijsting. De Leidato, die een typisch stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt, is in Leiden ingeslagen. Spreker achtte dit een knap staaltje van organisatieta lent. waarvoor hij de organisatoren gaarne hulde bracht. Terwijl zij er een jaar over praten presteren zij het telkens weer om de zaak binnen écn week op te bouwen! De Leidato, aldus spreker, heeft Iets tot de middenstand te zeggen! DE FUNCTIE VAN DE MIDDENSTAND Vervolgens weidde de heer Menken uit ever de nuttige sociale en economi sche functie van de middenstand, die er voor zal hebben te waken, dat zij steeds actief blijft. In objectieve zin zal de middenstand ei steeds op uit moeten zijn om net publiek te adviseren. Zij zal „de gaande en komende man van Lei- het vertrouwen van de klant niet alleen den", resp. de heren Meijer en Dreeuws.moeten winnen, doch zich dit ook w (Ingez Mod.-Adv.) Met een enkel woord BINNENLAND Gistermiddag ls het staartstuk van de Amerikaanse bommenwerper, die ln 1944 bi) Lckkerkerk, na te zyn aangescho ten. In de Lek stortte, opgehaald. Hierin bevonden zich de stoffelijke resten van de Amerikaanse staartschutter Met een am bulance wagen van de Amerikaanse strijd krachten ln Duitsland zi)n de stoffelijke resten opgehaald. De Mynoprulmlngs- dlenst heeft zich ontfermd over de mi trailleurs en mitrailleurkogels. De N.V Kon Paketvaartmaatschapplj Amsterdam heeft bij Nederlandse wer- een bestelling van vier motorvracht schepen geplaatst. De schepen hebben elk een draagvermogen van 5400 ton. Gistermiddag stak de 62-Jarlge heer J. W. van het Nedcrend uit Haarlem zonder op het verkeer te letten de Lange Herenweg over HIJ werd gegrepen door een tram van de NZ H.. die uit de richting nale congres van bibliothecarissen van 13 tot 17 September a.s. te Brussel, zullen op 14 September a.s. een excursie naar ons land maken. Het Verbond van Nederlandse Werk gevers zal op 6 en 7 October ln Utrecht zijn algemene ledenvergadering houden. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr Luns. ls gisteren ln Paramaribo aangekomen. BUITENLAND De overstromingen ln Oost-Paklstan hebben volgens een nlet-offlcleel bericht voor ongeveer 400 mlllloen gulden schade aangericht. Vooral de jute-aanplant heeft geleden. De Belgische kabinetsraad heeft be sloten gevolg te geven aan de suggestie van de BelgUche Werkgeversorganisaties de kwestie van de werkweek van vijf aagen waarop de vakbonden thans aandringen, annhnnglg te maken bi) de Europese ge meenschap voor Kolen en Staal (K.S.G Meer dan 10 000 arbeiders te Nantes, die door hun werkgevers zijn uitgesloten van het werk in fabrieken en scheeps werven zijn Vrijdag ln optocht door de straten getrokken. ZIJ eisen een loonsver hoging van 22 terwijl de werkgevers loonsverhogingen van 12 tot 17 hebben --"-ioden. De vorige maan" bloedige botsingen stakers en de politie. Koning Boudewljn zal op 24 Sept. de eerste steen leggen voor de wereldtentoon stelling 1958 Deze ceremonie zal samen vallen met de herdenking der 125-jarlge onafhankelijkheid van België. Deze dag I zal als een nationale feestdag worden ge- I vlord. De stand van de bloedtransfusie dienst van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis .Bent U al donor? (Foto LD./Van Vliet.) Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK. Beroenem te Middelburg (vac. W. C. F. Metzi I. J. v Home te Wapserveen Te Thai en G v. Dieren te Ede Te Ridder kerk. J. de Lange te Nunsneet Aangenomen naar Soerabala (als stu- dentenored F. v. Nleuwooort. voorheen te OveTschlld Bedankt voor Hoek (Z.). A. P Nauta te EikerzeeSoharendijke. Benoemd tot vlc. te Nleuw-Butnen J SCbesteyn. cand. te Utrecht GEREF. KERKEN. Beroepen te Hllken. J. H. rs. cand. te NU kerk GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Houston (Br. Columbia). J. J Arnold te IJmuiden. Te Rouveen. D. Nieuwenhuls te Vlaardlneen. Bedankt voor Drtesum. E R. Postma te Blokzill. Voor SmlthvUle (Ontario) en voor Garrelswecr-Applncedam. L. Moes te Zalk en Veecaten. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Poortugaal. K. de Gier te %-G rave nh age Het beroepinaswerk in de Geref. Kerken De generale synode der Geref. Kerken heeft bepaald, dat bij de berekening van de diensttijd, die in aanmerking kan worden gebracht bu de vaststelling van het pensioen van een dienaar der Woords. het aantal dienstjaren als hulp- dig moeten tonen. De middenstand, ge roepen tot een positieve daad van eer lijke voorlichting, heeft een dienende taak. die niet op houdt bij het verko pen en het maken van reclame. Wethouder Menken was het Leldato- bestuur zeer dankbaar, dat het op deze expositie ook de Leidse kunstschilders in de gelegenheid stelt om op een zake lijk vlak contact met de bezoekers op te nemer». Met de wens. dat ook de Leidato-1955 op een groot succes moge uitlopen, ver klaarde hij „Dne maal scheepsrecht" voor geopend Bij de rondgang, die hierna volgde, langstelling voor de diverse stands, waarin een keur van de meest stands, waarin een keur van de meest uiteenlopende artikelen naar voren wordt gebracht, aan de dag Ook de di verse demonstraties stonden tijdens deze rondgang in het middelpunt der belang stelling. terwijl men maar al te gaarne „het zoet en het zout" naar binnenwerk- te. Speciale aandacht vroeg de inzending der Leidse kunstschilders, o.w. een Lu cia Steinbach. Mertens en Volkers. Dat ook de bloedtransfusiedienst van de af deling Leiden van het Ned. Roode Kruis - de gezonden voor de zieken - zich op de Leidato-1955 presenteert, doet sym pathiek aan. Zo draait de Leidato en is zij op weg om de komende week haar honderddui zendste bezoeker - in drie jaar tijds - binnen te halen! Weer brand in kerktoren NU IN BENNEBROEK. Gisteravond omstreeks kwart voor 12 hebben voorbijgangers bemerkt, dat er rook en vlammen uit de spits van de toren van de Ned. Herv. Kerk te Ben- nebroek sloegen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch toen brandde de torenspits al als een fakkel. Direct werd het vuur met drie stralen bestre den en korte tijd later was het vuur bedwongen. De schade is beperkt gebleven tot de torenspits, die echter geheel werd vernield. Het 17de eeuwse kerkje liep vrijwel geen schade op en zelfs betrek kelijk weinig waterschade. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Overdag hebben evenwel lood gieters aan de torenspits herstelwerk zaamheden verricht. Ondanks het late uur trok de brand veel belangstelling. Tijdens de rondwandeling. Wet houder S. Menken, die gistermiddag de Leidato opende, en diens echtge note hebben veel belangstelling voor de stands. Links de voorzitter van de Leidato. de heer A. Sanders. (Foto LD./Van Vliet.) prediker mede als diensttijd kan w» den beschouwd, indien de betrokkene M het aanvaarden van het hulpprediker schap: zijn praeparatolr examen i goed gevolg had afgelegd; door kerkeraad aangesteld was en ln h-" hem opgegeven werk een volledige taak had. Het eerste jaar van zijn werk ah hulpprediker zal niet meetellen. Prof. dr K. Dijk rapporteerde over eeu door de classis Deventer op de synodale, tafel gebracht schrijven van de kerk van Goor. waarin deze de aandacht veatiet op de handelwijze bij het beroeping», werk in de Geref. Kerken, waarbij tal van kerkeraden een bepaalde leeltijdu grensgrens naar boven stellen (40 jaar) voor de te beroepen predikant. Een tn ander heeft tot gevolg, dat tal van pre- dikanten, nog in de kracht van hrt leven en met gaven gesierd, jaar en aae op hun standplaats blijven, soms tot hm emeritaat toe. terwijl het toch voor hen. zowel als voor de kerk. die zij dienen! nuttig en nodig zou zijn, dat zjj van standplaats verwisselen iliefst om de S a 6 jaar) De rapporteur oordeelde, dat de iy. node terzake geen advies geven moea' welke gedachte de leden deelden, m was het echter met de kerkeraad Tan Goor wel eens, dat tal van oudere pre dikanten in een grote gemeente met zegen zouden kunnen werken en in toe- wijding en werkkracht voor jongeren niet onderdoen. De synode sprak uit, dat al wat betreft de vaststelling van een leef! tijdsgrens, generlei advies aan de ker ken wenst te geven, omdat deze aal aan de vrijheid van de kerken mo* worden overgelaten en dat zjj wat aan- gaat de „verwisseling van predikanten* niet wenst toe te voegen, aan of te rer- anderen in de besluiten van de syrodi van Sneek 1939 KERKBOUW, Ouderling W. v. d. Berg bracht n, port uit over een schrijven van de stich ting .Steun kerkbouw in de grote ste den". De synode is van oordeel, dit het vraagstuk van de kerkbouw in de buitenwijken van de grote steden zovel voor het ogenblik als voor de naaste toekomst van de grootste betekenis moet worden geacht. Zij besloot, overwegende dat deze Stichting in de korte tijd van haar bestaan reeds belangrijke arbeid voor kerkbouw in de grote steden deed. haar arbeid bij de kerken dringend aan te bevelen en de kerken te verzoekende Stichting behulpzaam te zijn om haar doel: n.l. het bijeenbrengen van f.1 jj per ziel uit de kerken, te kunnen be reiken. Prof. dr G. M. den Hartogh rappor teerde vervolgens over het rapport van deputaten voor de verzorging van de Gereformeerde verstrooiden in het bui tenland. Naar kerkelijke eenheid De generale synode der Geref. Kerken (art. 31) heeft gisteren met 31 stemmen tegen 1 stem besloten geen deputaten te benoemen voor eventueel contact met de Chr. Geref. Kerken, doch zich recht- streeks met een uitvoerige brief tot de eerstkomende synode der Chr. Geref. Kerken te wenden De synode spreekt de hoop uit. dat de eerstkomende generale synode der Chr. Geref. Kerken moge overgaan tot be sluiten, die niet alleen de verzekering geven, dat harerzijds metterdaad alleen schrift en belijdenis als beginsel gelden en dat zi) bij de Geref. Kerken (artikel 31) hetzelfde als alleen bepalend erkent, maar die tevens de weg banen naar een overleg tussen wederkerig te benoemen deputaten. die een weg naar spoedige vereniging kunnen betreden. De praeses der synode, ds H. Vogel, sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat deze belangrijke beslissing met na genoeg algemene stemmen werd geno men en vertolkte de gevoelens der syno de-leden, dat het streven naar kerkelijk» eenheid gepaard moet gaan met een staan voor de waarheid. ZATERDAG Den Burcht: Bonte avond Smit-Röntgen Ontspanningsvereniging, m.m.v. Sempre Avantl's Jong en Jolig, 8 uur nam. Gerecht 10: Ledenvergadering Kon. Ned. Toonkunstenaarsvor. afd. Lelden, 8 u. n.m Stadsgehoorzaal: Leidato 2.306 en 711 uur namiddag. ZONDAG Schouwburg: Nat. Volkstoneel „De witte non". 8 uur nam. Terrein Herengracht: Tentsamenkom sten te 3 30 en 8 uur nam DINSDAG Stadsgehoorzaal; Leidato 2 306 en 711 uur namiddag. WOENSDAG St. Antonlus Clubhuls: Propaganda- feestavond LKC „Mared|Jk". 8 uur nam. Grevenstr.: Openluchtsamenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Leidato 2.306 en 711 uur namiddag. Midde lateer acht 3: Sur. ds I. Fasseur van Kam oen 8 uur naan DONDERDAG Gerecht 10: Spiritualistische Gemeen- schan R'dam 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Leidato 2 30—6 en 711 uur namiddag. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Leidato 2.306 en 711 uur namiddag. Den Haar (Gebouw voor K. en W): K. en O „Der Zleeunerbaron". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Japanse Kleurendruk-houtsneden van Utagawa Kunlyoshl, 1017 uur tot en met Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van Italiaanse en Nederland!» chlaroscuro-tekenlngen. Werkdagen 2—50. num. (tot 1 October). Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling „Zo zien zij ons". 10 nnt voorm.—5 uur nam Zondag 1—5 uur nan. (Tot en met 2 October) BIOSCOPEN: Casino. „Zolang M bi) mij bent". 14 Jr- Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Ltdo. „Gezworen kameraden", 18 Werkdagen 2.30. 6.45 en 9.15 u. ZondiJ 2.15. 4 30. 6.45 en 9.15 uur. Luvor. „De sneeuw was vuil", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondaf 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trionon. „De stille getuige", 18 Jeu. Werkdagen 2.30. en 9.15 uur. Zonde» 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex. ..De tiran van Callfornië", 14 P' Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 u. Zonda( 2.30. 4.45. 7.15 cn 9.15 uur. De Zondagsdienst der Huisartsen tj Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur Maandagmorgen 8 uur waargenomen cew de doktoren Van Alphen. Van Bockel. W Bruyne. Kors, Mastenbroek en Nleuwzwwj- Te Oegstgeest door dokter Varekamp. Telefoon 21916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d« apotheken te Lelden wordt van Zaterdi» 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestr. i». Tel. 20552 en de Hoven-Apotheek, Haven II Telefoon 20085. Te Oegstgeest door de Oeg6tgeest« Apotheek, Wllhelmlnapark 8. Tel. 26274- WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Konenh&een Amsterdam Londen Luxemburg Parll6 Bordeaux Grenoble Nice Geo Ave Zurich Locarno Berlltn Frankfort MUnchen Wenen Innebruok Rome Alacclo Malloroa reeenbul lloht bew. zwaar bew. reeenbul reeenbul half bew. seh. bew. nevel zwaar bew zwaar bew, jjf U 58 8* II !8j zo 6 21 0 wzw 3 20 0.4 w 3 21 10 wnw 3 J J j 2 S2SS» windstil 22 4 windstil 28 23 zw 4 25 wlndstol 24 15 windstil 28 0 windstil 25 0 WIK»» S p. 111 2 nt 2 27 01 8 27 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2