stil op STERLING! Niemeyeri shag Mi Erkend de beste Voorschotens ULO-onderwijs is gestart met openbare school ;4(te Jaargang Maandag 5 September 1955 Tweede Blad No. 28619 Voorlopig in een noodbehuizing Hedenochtend was voor de Voorschotense jeugd een belangrijk moment aangebroken: de start van het openbare ULO-onderwijs. Morgen zal ook de eerste Christelijke ULO-school in Voorschoten aan de slag gaan. Aangezien de openbare ULO-school begint in een noodbehuizing, de oude lagere school aan de Schoolstraat, werd de openingsplechtigheid sober gehou den. Het grote feest zal eerst plaats vinden wanneer de nieuwe school (annex verenigingsgebouw) aan de Prinses Marijkelaan voltooid zal zijn. Men hoopt het onderwijs in de nieuwe school bij het begin van de volgende cursus te kun- pen aanvangen. VAN GROOT BELANG In het raadhuis verzamelden zich enige dentallen genodigden, onder wie burge meester en wethouders, verscheidene raadsleden, de inspecteur van het lager onderwijs, schoolpersoneel en hoofden van andere scholen, de adviescommissie voor neutraal onderwijs en enige hoof den van dienst. Burgemeester C. J. van der Hoeven heette de aanwezigen welkom en stipte even de voorgeschiedenis der tot stand koming aan na het advies van de onder wijscommissie. dat in Voorschoten plaats Tond en behoefte aan ULO-onderwijs bestond. Dit onderwijs achtte spreker van zeer poot belang voor de gemeente, aange zien de Voorschotense jeugd nu niet meer op Leiden of Den Haag is aangewezen. De dagelijkse tramritten zijn voor de jeugd niet geschikt, terwijl ook het ver blijf thuis tussen de middag van be lang is. De burgemeester sprak hartelijke dank uit jegens de inspecteur van het lager onderwijs uit Delft, aan wiens medewer king het te danken was, dat de school thans kan beginnen. Deze dank geldt niet alleen zijn bemoeiienis met betrekking tot de behuizing, ook ten aanzien van het personeelsvraagstuk. Dank zij open bare werken is van de tijdelijke behui zing een uitstekend onderdak gemaakt. Spreker wenste het nieuwe school hoofd sterkte, kracht, overleg en wijs heid toe en sprak de hoop uit, dat een goede verstandhouding zou groeien tus sen de hoofden der twee nieuwe ULO- scholen, de heren Otten en Oerlemans. Hij verklaarde de school voor geopend net de wens, dat zy onder Gods zegen zou strekken tot heil van de Voorscho tense jeugd en daarmede een stuwkracht zou worden vooc.de gehele maatschappij. VERTROUWEN De inspecteur voor het lager onderwijs der inspectie Delft, dr Th. C. F. A. J. Duchèteau achtte deze dag van buiten gewoon groot belang omdat het ULO- onderwijs de kinderen gelegenheid geeft, zich verder te ontwikkelen dan de door- Het was erg vol op en voor het sclioolpleintje. toen de vlag in top ging. Op de achtergrond het school- gebouwtje. (Foto L-D./Van Vliet.) snee-Nederlander, en dank zij het taal onderwijs verder te zien dan de grenzen van ons kleine landje, gelegen tussen grote volkeren. Naast het taalonderwijs wordt tegenwoordig ook veel noodzake lijke aandacht besteed aan de economi sche vakken. Niet alleen echter wordt in intellectuele zin gewerkt, ook de aesthe- tische ontwikkeling komt onder de aan dacht. omdat deze een noodzakelijke af ronding van de vorming betekent. Ook deze spreker wees op de moeilijkheden, die men gehad heeft bij de oplossing van het personeelsvraagstuk. De gevonden oplossing is echter een borg voor een grote toewijzing van hoofd en onderwij zers in het streven, om de school aan haar doel te- doen beantwoorden. Spre ker zag de toekomst met vertrouwen tegemoet. DANK VOOR SAMENWERKING Het hoofd van de nieuwe school de heer R. Otten dankte voor het in hem en de andere leerkrachten gestelde ver trouwen en de hartelijke medewerking die hij van vele instanties en autoriteiten heeft ondervonden. Hy hoopte op be stendiging van die samenwerking, meen de te moeten afzien van het doen van beloftes doch verzekerde ten aanzien van de toekomst: wij zullen ons best doen. Na de toespraken ging men naar de school, waar de kinderen inmiddels wa ren verzameld. Burgemeester v. d. Hoe ven hees op het voorpleintje de natio nale driekleur, waarna tot slot van de openingsplechtigheid door de genodig den het gebouwtje werd bezichtigd. Burgemeester v. d. Hoeven hijst de vlag onder het toeziend oog van schoolhoofd Otten. (Foto LD./Van Vliet.) burgerlijke stand VAN LEIDEN GEBOREN: Cornell» Petrus Wllhelmlna. zn van C. a Zon en M. C. van den Berg, Theo- Maria, clr vnn J. N. v. d. Geest en w v, d. Geest; Aatje, dr van P. Roubos 1°J. A. Dannijs; Ronald Louis Maria,.zn v. u. Groen ln 't Woud en M. C. Koppers; zn van J. v. d Plas en B. van !"jen; Magdalena Johanna Maria, dr van 11'-Klein en A. J M Kriek. OVEKI.EOEN: C. A v d Poest. man, 74 Jr. H v. d. n.'.Si 20 dsJ. L. C de Graaff. taulsvr. r 70 F: J A- Schrlier. man. 76 Jr; •H. Cossee, hulsvr. van Chaudroa, 74 jr; •A Tongeren, hulsvr. van v. Weerlee. T. Berg. man, 47 Jrj J. Ederveen, 10 Jarig bestaan Hoofdstad Operette ,,HÖR' MEIN LIED, AT OLE T TA. De Hoofdstad Operette, de voortzetting van de Fritz Hirsch Operette, onder di rectie van Meijer Hamel, Otto Aurich en FFritz Steiner, werd opgericht 7 Sep tember 1945 en bestaat dit seizoen dus tien jaar. Het ensemble viert zijn jubileum met de operette „Hör' mein Lied. Vloletta", van Rudolph Schanzer en Ernst Welisch en muziek van Oscar Straus. I „Hor* mein Lied, Violetta" speelt ten I tijde van Napolean Bonaparte en ver- I telt van de liefde tussen een volks- j meisje, dat een groot kunstenaresse I werd en een adellijk officier uit I leger van de Keizer, j De regie berust bij Otto Aurich; Jan I Brookhouse heeft de muzikale leiding; j Alfred Salten maakte de muzikale tr- rangemeenten. In de hoofdrollen treden I opFritz Steiner, Otto Aurich, Ruth Rlioden, Claire Clairy Herman Yalsner, Mizzy van der Lans, John Koch en de j nieuwe figuur bij dit ensemble; de jonge tenor Jan Handerson. Voorts werken mede; All van Norden. Ad Heerlngs er vele anderen. Naar ontwerjjen van mevrouw Reiss- Kromes werden de costuums te Wenen vervaardigd door Lambert Hofer. Tom Manders ontwierp wederom de décors. II Vrijdagavond a.s. komt de Hoofdstad operette naar Leiden, waar zij een voor stelling zal geven in de Schouwburg. JUBILEUM P. C. VEER 25 jaar bij N.V. Wernink's Bctonmij. De heer P. C. Veer, uitvoerend inge nieur bij de N.V. Wernink's Beton Maatschappij alhier was 1 Augustus 1955 25 Jaren in dienst van genoemde maat schappij. De heer Veer kwam 1 Augustus 1930 ln dienst als constructeurtekenaar Na enige tijd als zodanig werkzaam te zijn geweest, werd hij bevorderd tot chef van de tekenkamer, waarna hij in 1949 benoemd werd tot uitvoerend ingenieur In deze functie zijn onder zijn leiding diverse belangrijke werken in aantrekke lijke verscheidenheid uitgevoerd: wij noemen een fabrieks-complex, riool- waterzuiverinstallatie, een electrische centrale met bijkomende werken, de gewnpend betonconstructie van een groot politiebureau en andere De viering van het jubileum werd op verzoek van de jubilaris enige weken uitgesteld, morgen zal hij door directie en personeelsleden worden gehuldigd: Woensdag 7 September zal dé jubilaris thuis in familiekring de dag herdenken. Nieuwe Tonge dankt Leiden B, EN W. VANDAAG IN NIEUWE TONGE, NIEUWE TONGE DONDERDAG IN LEIDEN Het Leidse College van B. en W. en de chef van de gebouwendienst, de heer J. Voorbach, brachten vandaag een bezoek aan Nieuwe Tonge, om daar de dank van de-ze gemeente voor de ondervonden hulp bij de waters noodramp in ontvangst te nemen. Zoals bekend heeft Leiden zich bij deze ramp spontaan bereid verklaard om deze zwaar getroffen -gemeente te adopteren. In geld, doch vooral in na- tura, vloeiden vele Leidse gaven naar deze Zuid Hollandse gemeente. Boven dien is zeer vele man- en vrouwkracht ingezet om dit dorp weer bewoonbaar te maken. Als een kleine afspiegeling van deze dank bood burgemeester Van Hofwegen zijn Leidse collega vandaag de ere-pen- ning van Nieuwe Tonge aan. Wij komen daarop morgen nog uitvoerig terug. Wederkerig was het burgemeester Van Kinschot, die Nieuwe Tonge deze dag verraste met eenmuziektent, het laatste tastbare bewijs van adoptie-hulp aan deze gemeente. Een geste, welke buitengewoon op prijs werd gesteld. A.s. Donderdag komt Nieuwe Tonge naar Leiden om In woord en daad Leiden te danken voor hetgeen het ln zorgvolle tijden voor deze gemeente heeft gedaan. J. G. van Dijk overleden TROUW MEDEWERKER VAN „LEVEND AAL". In de ouderdom van 80 jaar is in het rusthuis „Sollglytt" aan het Plantsoen, waar hij gedurende 514 jaar werd ver pleegd, overleden de heer J. G. van Dijk. In de Hervormde gemeente en dan spe ciaal in de wijkgemeente „Levendaal", was de heer Van Dijk een zeer bekende persoon. Reeds van Jongsafaan was hij een trouwe bezoeker van „Levendaal", eerst als kind op de Zondagsschool en de Kinderkerk en later als medewerker. In de C.J.M.V. was hij lange jaren ac tief en ook in de oud-ledenvereniging van Levendaal was hy een van de trouw ste leden. Als organist heeft de overle dene gedurende 40 jaar meegewerkt aan de Bijbellezingen op Woensdagavond; ook in de kinderkerk heeft de heer Van Dijk vele malen het harmonium bespeeld. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats vinden op Donderdag 8 September te 12.30 uur op de begraaf plaats Rhijnhof. Nieuwe hoogleraar voor de geologie Werd kortgeleden voorzien In de va cature ontstaan door het vertrek van prof. dr E. Niggli naar zijn geboorteland Zwitserland, thans is ook bekend ge maakt, wie de tweede opengevallen plaats ln het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - die van prof. dr B. G. Escher, die kortgeleden 70 jaar werd zal innemen. Het zal zijn dr A. J. Pannekoek, een oud-stadgenoot, want hij aanschouwde in 1906 in Leiden het levenslicht. Hij studeerde geologie in Amsterdam en in Utrecht en ln laatstgenoemde stad ook physlsche geografie. In 1935 promoveerde hij by prof. Rut ten te Utrecht op een dissertatie geti teld „Evolution du bassin de la Tet dans les Pyrenées orientales pendant le Néogène". Achtereenvolgens was dr Pannekoek assistent aan de Ryksuniversiteit te Utrecht en enige Jaren werkzaam by het middelbaar onderwas In 1935 ver trok hy naar het toenmalige Neder- landsch-Indië als geo-morpholoog by de Topografische Dienst. Van 1943 tot 1945 verbleef hy in Japanse krygsgevan- genschap. Na zyn repatriëring werd hy in 1947 benoemd tot geoloog bij de Geo logische Dienst te Haarlem, was daar van 1950 af adjunct-directeur en nam gedurende lange tyd het directoraat waar. Van zyn hand verschenen publicaties o.a. over de Pyreneeën. Java en de on dergrond van Nederland. Volkstuinvereniging „Ons Genoegen" KWEEK-TENTOONSTELLING STIJLVOLLE EIGEN Zaterdag j.l. hield de Volkstuinver. „Ons Genoegen" een onderlinge wed strijd met tentoonstelling van eigen kweekproducten. zowel bloemen als groenten en fruit De 2de voorzitter, de heer H. JSgers opende deze tentoonstelling, heette de aanwezigen welkom, speciaal hoofdbe stuurder J. v d. Zwart, dankte de heren Entrop en N. de Leeuw voor hun be reidheid om als juryleden op te treden en de inzenders voor hun inzendingen. Spr. kon tot zijn genoegen vaststellen, dat we wederom een stygende lijn mochten aantreffen in het tentoonstel- lingswerk. Hij sprak de wens uit dat deze stijging zich het volgende jaar zal voorzetten en verklaarde hierna de ten toonstelling geopend voor het publiek. Dank zij het prachtige weer heeft deze tentoonstelling zich in een grote belangstelling mogen verheugen. De voornaamste uitslagen waren: Groep 1: 5 Dahlia's van één soort: wis selbeker M. den Hartog met 9% punten. Groep 2. Beste inzending niet-lcdcn wisselmedaille H Devilee; ~2. P. C. de Haas. Groep 3. Beste Inzending fruit: Wis selbeker J. W. A. v. d. Waals; 2. P. C. de Haas. Groep 4: Meest gesorteerde Inzending groente: 1. W. Honders. In de groepen 5. 6. 7 en 8 werden geen pryzen toegekend Groep 9 Mooiste inzending snybloe- men: 1. W Honders Groep 10: Mooiste inzending groenten, fruit en bloemen: 1. P. C. de Haas. Groep 11. Meest uitgebreide inzending potplanten: 1. P. C. de Haas; 2. M. den Hartog. Engels vliegtuig neergestort EEN INZITTENDE VERMOEDELIJK GEDOOD. Bjj Eindhoven Is vanmiddag om streeks 12 uur een Engels militair vliegtuig neergestort even bnltcn de stad bij de villa „De Wielewaal" van ir F. Philips. Het verongelukte toe stel maakte deel nit van een formatie van drie en is plotseling naar beneden gekomen. De brandweer van Eindhoven heeft de brand in het wrak geblnst. Nader blijkt dat het neergestorte toestel, een Meteor, bemand werd door een man, waarvan men de stof felijke resten ln het wrak heeft ge vonden. Bij zijn val scheerde het toestel over de boomtoppen, waardoor er stukken afbraken. Verdere ongeluk ken zijn daardoor niet gebeurd. Verkiezingsvoorbereidingen De tweede Indonesische vice-premler, Harsono Tjokroaminoto, heeft na ean bezoek aan Oost-Java medegedeeld, dat in Soerabaja, Malang en Sidoardjo de verkiezingen zeker op tyd gehouden zul len worden. Hy verklaarde, dat de ver kiezingscommissie ad hoe nog verdere gegevens nodig heeft om een duldeiyker beeld van de voorbereidingen der ver kiezingen te krijgen.'Deze zullen morgen verstrekt worden. De autoriteiten van Oost-Java hadden tegenover de vice-premier verklaard, dat als de regering op 29 September nog niet gereed was met de voorbereiding van de verkiezingen, zy het ln elk geval wel waren. Harsono zeide verder, dat ook in Midden-Java de voorbereidingen ge reed waren, behalve in de onveilige ge bieden, zoals ln de omgeving van Brebes. Vis sloeg man aan de haak! (Speciale beriohtgevtag) Een 38-jarige apothekers-bediende liep Zaterdagavond over de markt van Utrecht. De man kocht paling en veror berde er meteen een van. Maan- de paling tijdens zijn leven wreed uit het water ge nikt, aan een venijnige vishaak, nam wraak nu hy overleden en gerookt was. De vishaak, die de paling het leven had gekost, drong in de onderlip van de a- pothekersbediende. Deze wist niets beters te doen dan ijlings het didhtsbyzynde politiebureau binnen te hollen. De politie bracht hem naar het Stads- en Acade misch ziekenhuis, waar men de man van de vishaak veriosbbe. Een tentoonstelling van grafisch werk van Rembrandt en diens tijdgenoten is Zaterdag in Boekarest geopend De tentoonstelling omvat 150 etsen en tekeningen, van Rembrandt, Goltzius J. P. Saenredam, Jesajas van de Velde, Oornelis Vistcher, Karei Dujardin ea. Er is ook werk van niet - ty dgenoten van Rembrandt: Albert Cuyp, Ruysdael en Jan Luycken. Echtpaar bij auto-ongeval omgekomen Zaterdagavond is ir A. K. Zweede, Rykstuinbouwconsulent in algemene dienst en directeur van het Instituut voor bewaring en verwerking van tuin bouwproducten te Wageningen, in Doorn door een auto-ongeluk getroffen, zyn echtgenote werd vrywel op slag gedood en de heer Zweede overleed ln de loop van gistermiddag aan zyn verwondingen. Nederland werft Italiaanse arbeiders Nederland heeft Italië gevraagd om 1500 geschoolde metaalbewerkers, bouwvakarbeiders, mynwerkers en chauffeurs. Een Nederlandse ambtenaar zal om streeks het einde van de maand te Rome aankomen om deze kwestie te bespre ken. De Italianen, die in Nederland gaan werken, zullen profiteren van de zelfde sociale voorzieningen, die gelden voor Nederlandse arbeiders en tussen 16.000 en 24.000 lire per maand naar liuis mogen sturen. Twee kinderen omgekomen In het afgelopen weekeinde zyn te Delft twee kleine kinderen verongelukt. De tweejarige Cornelis A. Lamboo was op een onbewaakt ogenblik uit de ouder- lyke woning aan de Rijksweg naar Rot terdam de verkeersbaan opgelopen en werd door een auto overreden. Hy is aan zyn verwondingen overleden. In een tocht naby de theeschenkery ,Het Rieten dak" aan de Twee Molen tjesvaart te Delft werd het lykje gevon den van de tweejarige Huibrecht J. van Baarle uit Delft. Vermoed wordt, dat het kind bij het spelen te water is ge raakt. Franse politie arresteert vele Noord-Afrikanen In verschillende Franse steden heeft de politie in totaal ongeveer zeshonderd Noord-Afrikanen aangehouden, die zich mede schuldig zouden hebben gemaakt aam de onlusten in Noord-Afrika .welke aan zovele mensen het leven hebben ge kost. De Chinese Communisten hebben Zondag met zware artillerie het Natio nalistische eiland Quemoy beschoten. In Nationalistische kringen werd ver klaard dat de Communisten totaal on- fïngez. Med.-Adv.) WARMOND Gistermiddag speelden drie elftal len van Warmunda hun laatste oefen wedstrijden. De uitslagen luiden: War munda 1—Graaf Willem II-Vac I 1—1; Warmunda II—Graaf Willem II-Vac II 5—2, Warmunda III—Graaf Willem II- Vac III 7—5. HENGELWEDSTRÏJD Zaterdagmiddag hield het personeel van de HC.W.-N.EJUI. te Lisserdyk een viswedstryd. Van de 70 hengelaars vin gen er 39 één of meer vissen. Er werd totaal 6417 gram gevangen Uitslag: 1. Ardennen, de Beker; 2. G. Dubbelaar; 3. J. A. v. Eek Sr; 4. D. v. Dam; 5. W. v. d. ReUden; 6. v. d. Halm. De pryzen werden in café Lisserdyk uitgereikt door de voorzitter de heer H. Lamm. BODEGRAVEN Twee plaatsgenoten keerden Zaterdag avond van een uitstapje dat ze samen per moter gemaakt hadden terug waar na men de motor opborg en voor alle zekerheid van een stevig slot voorzag. De duo-passagier had schijnbaar nog niet genoeg van het motorrijden en wist zich door verbreking van het slot mees ter te maken van de motor en toerde er mee naar Rotterdam. Hier werd hy door de politie aangehouden, tfaarby bleek dat hy niet eens.over de benodig de papieren beschikte en zich daarby ook niet voldoende kon legimiteren. De Rotterdamse politie nam hiermee ech ter geen genoegen. Hy moest tenslotte bekennen hoe hy aan de motor geko men was. De politie in Bodegraven werd van dc zaak in kennis gesteld waarna- de man naar zyn woonplaats werd terug gebracht. Van een en ander werd pro cesverbaal opgemaakt. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Frans, zn van A. Ederveen en F. Noordervllet; Hugo P.. zn van H. P. J. Zwetsloot en C. J. P. Konlncs. Ondertrouwd: P. W. van aer Lult. 32 jr en J. Hoogstraten. 24 Jr. ZOETERWOUDE Tweede lustrum S.I.Z. Gisteren vierde de R.K. Sportver eniging S.J.Z. haar tweede lustrum. Deze feestviering werd voorafgegaan door een driedaags tri dlum in de kerk van St. Jans' Onthoofding in de Zuid- buurt. De eigenlyke feestdag werd gistermor gen begonnen met een H. Mis in dezelfde kerk. Hierna kwamen allen bijeen voor een gemeenschappeiyk ontbyt in het Parochiehuls aan de Schenkelweg. Des middags werd de eerste competl- tiewedstryd gespeeld van SJZ I tegen Beurs van Amsterdam Maandag 5 September ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3 103 103 Grootboek obl103 Ned. '51 3% 102% Ned. '53 3% 101% 102% Ned. '48 3 y* 1004 B Ned '54 314 100% 100% Ned '55 3% 100% 1004 Ned. '47 3% 3 100,V 100,'» Dollarlng '47 3 99,4 99,4 Investerinescert 3 100 f« 100% Ned. 62-64 3 101% 101,4 Indië '37 A 399% 99% Grootboek '46 3 99% 99% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind B 97% 107% Nat Handelsbank 181% .184% Ned Handelmy 250 260 AJC.U 375% 379% Philips 503% 514% Unilever 51-1% 528% Wilton Feyenoord 296 300 Biliton 2de r 405 402% Kon Olie f 50.— ..321 Kon Olie 613% 651% Amst Rubber 164% 171% Holl Amer iyn 251% 253% Kon Ned Stoomb 219% 219% Ned Scheepv Unie 215 215% HVA186 188% Java Cult 105 110 Deli My191% 192% Senembah175 166 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem leningen Adam 47 3 100% Den Haag 1937 i 3 100% Lelden 1947 100% R'dam 77 1 m W 101% 101% Industr. Obligatie: Philips Dollarlng ..106 106 WOA uit Oud-Ade. Deze wedstryd werd door de gastheren met 51 gewonnen, 's Avonds werd in het Parochiehuis een feestavond gegeven, die verzorgd werd door de heer A. Westgeest en zyn ac cordeon-ensemble „Melodia". Henny- Koeman zong enkele jodelliedjes. In zyn openingswoord heette de voor zitter, de heer L. van der Geest, allen hartelijk welkom, ln het byzonder de geesteiyk adviseur, kapelaan Felix, mr De Jong, de nieuwe voorzitter van óa KNVB Afd. Leiden, de heer Hoogervorst, voorzitter van de Ned. Kath. Sportbond, de loco-burgemeester, wethouder G. P. van Leeuwen, de besturen van verschil lende zusterverenigingen en de oud-be stuursleden-oprichters van SJZ Van deze laatsten hebben nu nog zitting in het bestuur, de heren W. Belt en Th. Zandbergen, die beiden een onderschei ding in ontvanfst mochten nemen. Een byzonder woord van dank sprak de voor zitter tot de heer J. Lelieveld, voor het vele werk, dat deze in de afgelopen acht jaren als secretaris van de vereniging heeft gedaan. Mevr. Lelieveld kreeg bloemen aangeboden. Na het geslaagde optreden van „Me lodia" en Henny Koeman, werd de avond met een dansje besloten. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 5 September De Amsterdamse beurs heeft de haus sestemming vanmiddag onverminderd voortgezet. Verschillende finahciële weekberichten zyn zeer positief geweest inzake een emissie van Philips, die op korte termyn te verwachten zóu zyn. Aandelen Philips openden 14 punten hoger op 517 en sloten op 515. Ook Uni lever zette de styging voort van 514% tot 528. Kon Olie steeg 8 punten tot 551% en AKU kwam van 375% op 379, alles bij vry drukke handel. By de Indonesische fondsen lagen aandelen Cultuurbank opmerkeiyk vast. Deze bank heeft grote suikerbelangen en de suikerindustrie doet het op het ogenblik goed in Indonesië. Aandelen Cultuurbank passeerden de eenmaal pa- riprijs en sloot op circa 108, 10 punten hoger dan Vrydag. De leidende cultures noteerden 2 3 punten hoger. Een uit zondering vormde Senembah die Vry dag reeds ln reactie was en vanmiddag daalde van 175 tot 166. Op de Schcep- vaartafdeling bleven de koersfluctuaties beperkt. Holland Amerika Lyn boekte echter een koerswinst van 4 punten op 256: de overige soorten goed prijshou dend. Guldensbeleggingen stil en goed op peil. Claims Ned. Middenstondsbank werden geadviseerd op circa f. 18 het geen ruim f. 1 hoger is dan de theoreti sche waarde. A'dam *51 2% 142% 143 Eindhoven '54 2% 110 A 111 Enschede '54 2% 110 109% Den Haag "52 I 2% 138% idem II 2% 135,4 135% R'dam '52 12% 139% 138% idem II 2% 137% 138% Utrecht *53 2% 123% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank en Credietinstellingen Amsterd. Bank 282% 284% 247% 247% Twentsche Bank 250% 2S0 Industrie Ondernemingen Ned. G en Splr. fabr 280% 284% Kon Ned Grofsm 166 168% Rott Droogd My 655 665 B Tieleman en Dros 20% 20 L Zwanenb Organon 338 340 Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 164 164% 190% 191% Diversen Albert Heyn 299% Ned M Walv Vrt 87 87% Spoorwegen DeU Spoorw My 41% 42% Amerik. fondsen Anaconda 80,'» 81 Shell Oil Cy 61% 61»

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3