WOO PIN6 Bij MATZE „Als ik deze Tour win, is het mijn laatste", zei étappe-winnaar L. Bobet Joh. Dijkers werd bijna overvaren Belg won bij de 12 Voetsjollen Uitslagen en klassementen Competitie-indeling betaald voetbal CHAUFFEUR JONGSTE BEDIENDE (vrl.) a. SCHADE-CORRESPONDENT b. ASSISTENT AANK. BEDIENDE Een jongste Laboraforiumbediende DINSDAG 19 JULI Nederlanders reden uitstekend Wagtmans arriveerde als zesde (Van een speciale verslaggever) „Als ik deze Tour win, is het mijn laatste", zei Louison Bobet na zijn aan komst als winnaar van de étappe MarseilleAvignon. En het was hem aan te zien, dat hij wilde, dat de 42ste Ronde van Frankrijk maar vast was afgelopen. Hij was doodop. En om zijn benen eindelijk eens wat rust te gunnen, nam hij voor het gebruikelijke radiopraatje plaats op een stoeprand. De étappe over 198 kilometer waarin was opgenomen de Col de Ventoux, had het peloton in de loop van de dag finaal uit elkaar gerukt. Bij een temperatuur van 30 tot 35 graden viel de groep in steeds meer stukjes uiteen en aan de finish kwam de grote Ferdi Kübler ongeveer een half uur na de winnaar, Bobet, binnen. Vrijwel onmiddellijk na de start in het broeiwarme Marseille, diende een aantal favorieten voor deze dag zich aan: Bobet, de Gele Truidrager Rolland, en de lepe Luxemburger Gaul, de ster van de vorige bergétappes. Zij trokken echter een dertigtal renners met zich mee, onder wie zich onze landgenoten Nolten, Van Est en De Groot bevonden en Siguenza van de lle-de-France ploeg. Deze laatste probeerde al ln Orgon. toen de Ventoux nog 6o km. ver was. ais solist de aanval te openen. HU kwam inderdaad een heel eind, tot een voor sprong van drie minuten. Maar nog voor de 24 km. lange klim naar de top van de Ventoux begon, was Siguenza al uitgeput en werd hij snel gepasseerd door KUbler, Geminiani en Scodeller, welke laatste afscheid van zijn makkers moest nemen, tengevolge van een lekke band Op tien kilometer van de top ge beurde er iets sensationeels. Bobet. had el zijn klimcapaciteiten bijeen gegaard en stoomde in sneltreinvaart de twee vluchtelingen Kübler en Geminiani achterna, die hij met. de dappere Belg LOUISON BOBET Brankart op korte afstand volgend, pas seerde. Kübler werd daardoor zo gede moraliseerd. dat hij van zijn kans op lauweren volkomen moest afzien. Omzwermd door fotografen en film operateurs. op motorfietsen en direct gevolgd door de Tour-directeur Goddet. die het gebeuren van onder zijn tropen helm nauwlettend gadesloeg, bleef Bo bet tot op drie km. van de top monter rijden. Hoewel de hitte op de Col, waarover in de morgenuren de wildste geruch ten hadden gecirculeerd, meeviel, door een zoel windje, zat Bobet helemaal boven toch niet zó „fris" meer. Hy ging echter als eerste over de streep voor het bergklassement, luid toege juicht door duizenden supporters, die zich de moeite hadden getroost enke le uren op hem te wachten in deze grauwe, slechts met wat schaarse la vendel getooide woestenij. Brankart volgde met 50 sec. achterstand. Drie minuten 40 sec. later arriveerde For- nara en Astrua met Geminiani en, een vijftal seconden verschil, ook Jan Nolten en Wout Wagtmans, die voor beeldig hadden geklommen. Vervolgens kwamen Cole t to en Gaul door op vier min. tien sec. In de twintig kilometer lange, op sommige plaatsen bijzonder steile afdalingen met bochten, jn snelle opeenvolging en met verrader lijke kullen in het wegdek kreeg Nolten «n lekke band. Hjj slaagde erin vlot te repareren, maar ontving toch even la ter van Pellenaars het consigne zich te laten opnemen in een na hem volgend groepje, bestaande uit de drager van de Gele Trui Rolland, uit Vitetta, Lau- redi en Quentin, die jaagden op de Lu xemburger Gaul en deze, achttien km. voor Carpentras, toen 157 km. waren af gelegd ook inhaalden. Wout Wagtmans, die voldoende voor sprong had op zijn concurrenten. Poblet en Kübler, kreeg spoedig van Pellenaars hetzelfde advies als Nolten. „Het helpt je niets nu krachten te vermorsen", riep de Nederlandse ploegleider, „Er ko men nog meer étappes, onze positie voot vandaag is nu gunstig genoeg". En zo geraakten Jan en Wout tezamen met Rolland, die hard meetrok als hü de kop moest overnemen, Vitetta, Lauredi, Quentin en Gaul, een merkwaardig ge zelschap omdat de Gele en de Groene Trui er in verenigd waren. In Carpentras op 23 km. van de fi nish had Bobet nog de leiding. Toen stond wel vrijwel vast, dat hij de étappe zou winnen en naar de tweede plaats in het algemeen klassement zou stij gen. Van de overige weglopers werd Ge miniani voor de beste plaatsen uitge schakeld, doordat hU plat reed. De drie Italianen Fornara, Coletto en Astrua en de onversaagde Belg Brankart volg den Bobet met een tweetal kilometers tussenruimte. In een drieste achtervolging slaagden zij er niet in, de zich volkomen leeg- rijdende Bobet te grijpen. Deze bleef ze op de eindstreep in het vermaarde Avignon, 49 sec. voor. Brankart won tot zijn grote vreugde de sprint van de achtervolgers en Wagtmans nam, ruim vijf minuten na dat Bobet was gearriveerd de zesde plaats. Rolland ging vlak echter hem over de streep en mocht de in Frank rijk zo populaire Gele Trui dus nog een dag behouden. Nolten nam, na Vitetta, de zeker ook bevrediging schenkende negende plaats ln. De constant rijdende Van Est werd 23ste, Van Breenen 26ste, Hlnsen en De Groot (met een lekke band in de afda ling), die zich wederom uitstekend heb ben geweerd, resp. 30ste en 32ste. In deze étappe staakten zeven ren ners de strijd: Krebs (Gr. Brittannlë) Mitchell (Gr. Brittannië), Croci-Torti (Zwitserland), Walkowiak (NOC), Reis- ser (NOC), Mallejac (Frankrijk) en Du- pré (Zuid-West). Alomar (Spanje) was niet aan de start verschenen. Er zijn nu nog 79 renners over in de ronde. Na elf van de 22 étappes is veer tig procent van het rennersveld, dat in Le Havre is gestart, uitgevallen. Groot Brittannië dat nog maar twee renners in de strijd heeft vormt officieel geen ploeg meer. Gisteravond is de „Tour de Val kenburg' begonnen, een wielerwed strijd op normale fietsen voor personeel van het vliegkamp Val kenburg. De fietsen en de karavaan mogen dan anders zijn. het enthou siasme is minstens even groot als dat bij de „echte" tour. De Ned. Chr. Bond van werknemers ln de textiel- en kledingbedrijven „Unitas" bestaat 4 April 1956 60 Jaar. Dit feit zal volgend Jaar ln een algemene vergadering worden gevierd; dan zal ook afscheid wor den genomen van de Bondsvoorzitter, de heer J. Wind, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Kaagweer tijdens Kaagiveek (Va, eilmedewerker) Het beruchte Kaagweer hield gisteren de gehele dag stand en drukte zijn stempel op het karakter der wedstrijden. Na de teamwedstrijden Holland Friesland en Tandjong PriokDe Kaag, kwam de Flying Dutchman met recht in hun element. In deze klasse ging ditmaal de overwinning naar R. Kremer, die met grote voorsprong vóór H. C. Blok arriveerde. Teleurstellend was de opkomst in de Finnjollen. Slechts vijf schepen gingen van start, waarvan John Hofland al direct afviel, door een boeiaanvaring. In de loop van de wedstrijd brak Joh. Dijkers zijn roer en sloeg om. Er was een moment gevaar, dat het gekapseisde scheepje overvaren zou worden door een sleep, doch de vrachtschipper redde de situatie door zijn sleep bij tijds te laten schieten. Koopmans kwam zodoende aan een gemakkelijke zege. In de 12 M2 Sharpies werd veel strijd gevoerd tussen B. van Wijk en B. Kraan. De laatste hield de familienaam hoog door als eerste langs de finishboeien te gaan, na een goed- gezeilde race. Guldemond speelde in de aanvang nog wel een rol, maar viel toen terug in het veld en kwam niet in de prijzen. De Duitse Olympiajollenzeiler kwam tijdens de wedstrijd ln de O-jollen op onplezierige wijze met het natte ele ment in aanraking. Bij een gljpmanoeu. vre kapseisde zijn schip. S. H. H. Haaks- ma kreeg de mast van Unglaube op zijn dek. maar wist zióh nog net van de brokken vrij te maken. Verdere sensa ties kwamen er in deze wedstrijd, die gewonnen werd door H. Prins vóór Haaksma, niet meer voor. De twee ron den die door de Vrijheidsklasse A wer den gevaren, gaven het beeld van een afwisselende strijd, waarbij de sterken zich van plaatsen uit het middenveld naar voren werkten. Zo kwam P. H. Freoh met zijn nieuwe schip in de eer ste ronde van de zevende op de eerste plaats, die hij later aan Stenhuis, die eerst drie lag, weer moest afstaan. In de 16 M2 Streep kwam de crack Siep v. d. Steeg enkele malen met andere klassen in de knoop en kon daardoor zijn rivaal F. Jansma ditmaal niet de loef afsteken. De team-wedstrijd CuracaoDe Kaag, waarvoor om 11.40 uur werd gestart, was een volledige Kaag-overwinning. De drie Kaagschepen kwamen een. twee en drie binnen' Hierdoor kreeg de Kaag het maximum aantal punten. De Valkenwedstrijden waren stuk voor stuk het aanzien ten volle waard. In klasse A 1 liet Hoppe, Kü-kenier al spoe dig achter zich, doch werkelijk tekening kwam er in de strijd, pas in de 2e ronde. In A 2 werd vooral om de tweede plaats hard gestreden en wel door de Sneker J. J. v. d. Veen en N. Both. Ook hier was het eind van de 2e ronde beslis- De uitslag van de elfde étappe luidt: 1. Louison Bobet (Frankrijk) 5.42.32: 2- Brankart (België) 5.43.21; 3. Fornara (Italië) 5.43.27; 4. Coletto (It.) z.t.; 5. Astrua (It.) 5.43.32; 6. Wagtmans (Ned.) 5.48.15; 7. Rolland (Fr.) z.t.: 8. Vitetta (Zuid-Oost) z.t.; 9. Nolten (Ned) 5.48.31. (0. Geminiani (Fr.) z.t.; 11. Lauredi (Zuid-Oost) z.t.; 12. Quentin (West) z.t. J3'Gaul (Gem. ploeg) z.t.; 14. Pezzi (It.) 5.56.40; 15. Dotto (Fr.) z.t.; 16. Robinson <GB.) z.t. 17. Close (Belg.) z.t.; 18. Lo- ™no (Sp.) z.t.; 19. Ockers (Belg.) 5.59.20, 20. Cieleska (NOC) z.t.; 23. Van Est «tl lt,: 2e- Van Breenen (Ned.) z.t.; Hinsen (Ned.) 6.03.35: 32. Daan de Groot (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de elfde etappe luidt: 1- Antonin Rolland (Fr.) 69 uur 33 4 sec.; 2. Louison Bobet (Fr.) 69. J'54; 3. Fornara (It.) 69.39.19; 4. Bran- r?" 'België) 69.43.45; 5. Gaul (Gem. P'oeg) 6945.16; 6. Astrua (It.) 69.45.45; vitetta (Zuid-Oost) 69.46.50; 8. Ge- miniaru (Fr) 69.52.20; 9 Quentin (West) 7002-0810. v. Est 70.09.56; 11. Gelabert iSpanje) 70.12 57; 12. Coletto (Italië) Tm 13- C1ericl (Zwits.) 70.13.43; 14. rovpanis (België) 70.15.00; 15. Close (Bel li,,,7015-47: 16- Wagtmans (Ned.) 70. irvl,' 17, Ockers (Belg.) 70.19.41; 18. fabler (Zwitserland) 70.21.29; 19. Hu- wr (Zwits.) 70.21.29 20. Mahe (Fr.) 70.26 33; 35. Van Breenen (Ned.) 70,59.48 41. Ilinsen (Ned.) 71.09.09; 43. Nolten (Ncd.) 71.10.39; 50. De Groot (Ned.) 71. 24.42 Na de 11e étappe ziet het puntenklas sement er als volgt uit: 1. Wagtmans (Ned.) 175 pnt., 2. Van Est .(Ncd.) 213 pnt., 3. Kübler (Zwits.) 214 pnt., 4. Poblet (Spanje) 220 pnt., 5. Ockers (België) 221 pnt., 6. Rolland (Frankrijk) 225 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner voor de 11e étappe werd toegekend aan Louison Bobet Het ploegenklassement van de 11e étappe luidt: 1. Italië 17 10.26; 2. Frankrijk 17.18.18; 3. Nederland 17.36.06; 4. NOC 17.37.41; 5. België 17.38.51; 6. Zuid Oost 17.40 52; 7. Spanje 18.00.46: 8. Gem Ploeg 18.11.22 9 West 18.12.41; 10. Ile de France 18.13. 07; 11. Zwitserland 18.13.32; 12. Zuid- West 18.32 25. Het algemeen ploegenklassement na 11e étappe luidt: 1. Frankrijk 208.01.28, 2. Italië 208.21.40 3 België 209.37.49 4. NOC 209.39.10; 5. Spanje 210.21.18; 6. Nederland 210.28.05; 7. Zuid Oost 210.35.58; 8. West 210.48 50, speels windje dreef Henk van Essen naar voren en zo won deze met een „neuslengte"! Een spannend besluit van deze echte „Kaag"-dag! UITSLAGEN HollandFriesland (teamwedstrijd): Holland 19 punten; Friesland 17.1 pun- teii; Tandjong PriokDe Kaag (team wedstrijd!: Tandjong Priok 18 punten; De Kaag 37.1 punten. Flying Dutchman: 1. R. Kremer; 2. H. C. Blok; 3. H. S. de Vries Jr. F>nnjollen: 1. L. R. Koopmans; 2. L. Willemsen: 3. W. Maarse. 12 M2 Sharpies A: 1. B. Kraan Jr; 2. B. van Wijk; 3. N. Oerlemans. Idem B: I. F. van Orden; 2. J. Korver; 3. P. Kesler. Olympiadejollen A: 1. H. Prins; 2. S. H. H. Haaksma; 3. J. A. M. Tak; 4. H. J. de Jong. Idem B; 1. C. Visser; 2. E. Rouffaer; 3. N. P. Vogelaar; 4. P. de Lange; 5. L. G. Vis. Vrijheidsklasse A1. J. Stenhuis; 2. P. H. Frech; 3. G. W. Kist; 4. G van Brakel; 5. G. Galllard. Idem B: 1. H. van Wijnen; 2. R. C. M. Blok; 3. J. W. v. Beunlngen: 4. H. de Jong; 5. mej. J. Couwenberg. 16 M2 Streep A: 1. F. Jansma; 2. S. v. d. Steeg: 3 A. W. Endstra; 4. J. Bol; 5. R. Siebrand. Idem B: 1. J. N. Kamp; 2. P. J. Hommes; 3. P. H. Amsterdam; 4 P. Kerkhoven; 5. H. Worst. CuracaoDe Kaag (teamwedstrijd): send, want op de laatste rakken kwam Both zijn concurrent pas defmrief voor. De uitgestelde teamwedstrijd RVCB de Kaag is van het programma afge voerd, doordat de Belgen er achter kwamen, dat zij niet mochten starten, gezien het feit dat ze in training zijn voor de Olympische Spelen. Wel werd de eerste wedstrijd gezeild van een serie teamwedstrijden in de Finnjollen tussen de verenigingen Aegir, de Kaag en Aals. meer. Om de krachtsverhoudingen enigs zins gelijk te maken, zeilde de Rotter- Curacao 12 punten; Kaag 21.1 punten, dammer Koos de Jong voor de Kaag, Valken klasse Al: 1. E. Hoppe; 2. H. wat wel de eerste plaats voor deze ver- Kirkenier; 3. W Engelhard; 4. C. Pier- enlging met zich meebracht, maar niet r°f5. F. Goudriaan. Idem A 2: 1. B. de puntenvoorsprong, die toch naar j Balder: 2. N. Both; 3. J v. d. Veen; 4. Aegir ging, daar J. Hofland en L. R. J- v- d. Smit; 5. H. v. d. Zwaan. Idem Koopmans twee en drie werden. B: 1- F- M. Verduijn: 2. mej. M. Snij- In de 16 M2 Puntklasse zagen wü de ders; 3. J. v. 't Woudt; 4. C. F. Hoe- Leidenaar Jan van Dijk weer eens m venaar; 5. W. Dirkzwager. Idem C: 1. J. zijn oude schip varen en hij stuurde de de Jager; 2. Ir F. v d. Want; 3 mej. H. Simon den Danser II op fraaie en on- P Weltmann bedreigde wijze regelrecht naar de over. i Finnjollen-teamwedstrijd: W.V, Aegir winning. Om de tweede en derde plaats P-: KZR en MV de Kaag 8.1 p.; W.V. werd hevig gestreden door F. Kamer- Aaismeer 4 p. ling en C. H. Klip, welk duel ln het 16 M2 Punt A: 1. Jan van Dijk; 2. C. voordeel van de laatste uitviel. jj- Klip; 3. F. Kamerling. Idem B: 1. W. .paargaren; 2. G. v. Drunen; 3. C. Smit Een bijzondere mooie en spannende race was die der Draken. H. W. v. d. Steen rondde als eerste de Zweiland- boeien gevolgd door S. Bakker en J. W. Boersma. G. Englebcrt die vier lag, liep aan de grond en ondanks het kor date optreden van deze stuurman, die onmiddellijk overboord sprong en zijn rug onder het schip zette, kwam hij geheel achteraan te liggen. Van der Steen handhaafde zijn plaats in de eerste ronde en het leek er op dat de zege hem niet meer kon ontgaan. Op het laatste voordewindse rak en het kruisrak naar de finish speelde zijn, door de regen vervormde tuig, hem parten. Hy moest het veld ruimen voor Bakker en W. Klomp, die zich intussen op zeer knappe wijze van een zesde positie had opgewerkt. Jammer voor Van der Steen, die toch zeer goed heeft gezeild. Ook de Regenboogwedstrijd bood de nodige spanning. Na de Zweila-ndboeien vormde zich een kopgroep en een ach terhoede. Voorop ging dr J. W. v. d. Zijpp. Naar de boeien op het Norremeer liep J. Huisman over v. d. Zijpp heen en gimg als eerste rond. Onmiddellijk ging hij toen in de verdediging en mocht de voldoening smaken alle aanvallen van de Fries te kunnen pareren en als nummer één te finishen. Huisman heeft prima gezeild en aan zijn succes zal zijn bemanning (de bekende Regenboogzei ler F. Theunissenj wel niet vreemd zijn! In de Pampusklasse staat G. Biesot er momenteel voor de hoofdprijs het beste voor. Hy werd wegens te vroeg starten teruggeroepen, maar wist zich reeds op het eerste rak van de eerste ronde weer op te werken tot een tweede plaats, achter W. van Staveren, die on bereikbaar voor hem bleef. Derde werd Ir J. van der Hoek. De 12 Voetsjollen leverden een ver diende Belgische overwinning op voor Ch. Nie' n van RYCB De Kaagzeilers kwam ct niet aan te pas, want op de tweede plaats kwam A Winters uit Rot terdam binnen, gevolgd door G. Lever- 4. G. R. Goslings. Drakenklasse1. S. Bakker; 2. W. Klomp; 3. H. W. v. d. Steen; 4. J. Hof- kes; 5. F. J. Buys. Regenbogen A: 1. J. Huisman; 2. dr J. W. v. d. Zijpp; 3. J. Walig; 4. J Al- berda; 5. W. Bergma. Idem B: 1. J. van Dijk; 2. D. v. d. Hulst. Pampusklasse A: 1. W. van Staveren; 2. G. Biesot: 3. ir J. v. d. Hoek. Idem B; 1. C. J. Hagemans; 2. N. F Tjebbes; 3. A. M. Breedeveld. 12 Voetsjollen A; 1. Ch. Nielsen (Bel gië); 2. A. Winters; 3. G. Leverland; 4. M A. Nederburg; 5. M. J. van Geijn. Idem B: 1. J. E. Kuipers; 2. H. F. v. Crisis opgelost Het demissionnaire bestuur van de Sectie Betaald Voetbal heeft, gezien de motie van vertrouwen die by acclamatie is aangenomen in de bemiddelings- byeenkomst van afgevaardigden van de algemene vergadering voor het Betaalde Voetbal, welke Donderdag j.l. te Utrecht werd gehouden, besloten de leiding van de sectie betaald voetbal weder op zich te nemen. Inzake de competitie-indeling en de daaraan verbonden promotie en degra datie welke terstond werd ter hand genomen en waarby enerzijds voor zover mogelyk met de wensen van de vergadering van het betaald voetbal werd rekening gehouden en anderzijds aan het principe van het sectlebestuur zo weinig mogelyk afbreuk werd gedaan werd het navolgende besloten: De instelling van twee hoofdklassen A en B van ieder 18 clubs en van drie eerste klassen A, B en C, waarvan A en B bestaande uit ieder 14 clubs (t.w. 19 niet gepromoveerde eerstc-klassers, 8 tweede klasse kampioenen plus de ver eniging Helmond, die n.l. het hoogste gemiddelde als niet-tweede klas kam pioen bezit) en in C de overige tweede en derde klassers, dat zijn 16 clubs. De hoofdklasse A wordt geformeerd uit de verenigingen: NAC. Eindhoven, Spar ta, WV 03, Fortuna 54 Limburgla, Ajax, Excelsior, ADO, Amsterdam. EBOH, Stormvogels. HVC, DOS, Vitesse, Rig- tersbleek. Noad, Roda Sport Hoofdklasse B: Willem 2, PSV, Sche- venlngen-Holland Sport, Rapid JC, MVV, SW, De Graafschap, GVAV, Alkmaar, Sportclub Enschede, Emma, BW, Sit- tardia, Elinkwijk, F;eyenoord, EDO, De Volewijkers en DFC. Eerste klasse A: DWS VSV, Xerxes, RBC, Enschedese Boys, NEC AGOVV, Go Ahead, Heerenveen. Veenaam, PEC, Velocitas, RCH en De Valk. Eerste klasse B: Haarlem, Hermes DVS, Blauw Wit, Longa, Zwolse Boys, Heracles, Wageningen, Be Quick (Gro ningen). Leeuwarden, Rheden, t Gooi, ONA, Baronie, Helmond. Eerste klasse C: UVS Fortuna (Vlaar- dingen), Volendam, ZFC, DHC, KFC. Tubantia, Oldenzaal, Dosko, Helmondia, Wilhelmina TOP, Zwartemeer, Ooster- parkers, Hilversum, Zeist, Aan het eind van het seizoen 1955/1956 spelen de nummers 1 en 2 van de hoofd klasse A en B een gehele competitie om het kampioenschap van Nederland. De nummers 1 tot en met 8 van de hoofdklasse A en B worden ingedeeld in de bij de aanvang van het seizoen 1956' 1957 te vormen eredivisie. De nummers 9 van de hoofdklasse A en B spelen met de nummers 1 van de eerste klasse A, B en C een gehele competitie om twee plaatsen ln de te vormen eredivisie. De nummers 10 tot en met 18 van de hoofdklasse A en B worden ingedeeld ln de bij de aanvang van het seizoen 1956/1957 te vormen eerste divisie. De overblijvende elftallen van de competitie tussen de nummers 9 van de hoofdklasse A en B en de nummers 1 vam de eerste klasse A, B en C worden met de num- Heek 3. D. Ammerlaan; 4. P. Lens; 5. H. Walenkamp. Idem C: 1 H. W. Hey- man; 2. L. J. Derden: 3. dr J. A. Stades- Veth. Jeugdklasse A: 1. H. van Essen; 2. J R. de Vries; 3. P. Tepe; 4. N. J. Jonker: 5. H. F v. Rijmenam. Idem B: 1 J. C. de Winkel; 2. M. Kempkes; 3. J. van Balkom; 4. A. Hofland. mers 2 tot en met 5 van de eerste klasse A en B en de nummers 2 tot en met 4 van de eerste klasse C ingedeeld in de bij de aanvang van het seizoen 1956/57 te vormen eerste divisie. De overige elftallen worden ingedeeld in de bij de aanvang van het seizoen 1956/57 te vor men tweede divisie. In het seizoen 1956/57 wordt derhalve gestart met: 1 eredivisie met 18 verenigingen; 2 eerste divisies ieder met 16 vereni gingen; 2 tweede divisies leder met 15 vereni gingen. Overwogen zal worden de kampioenen van de reserveklassen een competitie te laten spelen om het kampioenschap van Nederland van de reserve klasse betaald voetbal. De aanvang van de competitie voor de hoofdklasse A en B ls bepaald op Zondag 28 Augustus. De aanvang van de com petitie voor de eerste klasse wordt nader vastgesteld. Het reserve-elftal van UVS ls Inge deeld ln de reserve-klasse Afdeling B: ADO, DHC, EDO, Excelsior, Fortuna iVaardingen), Haarlem, Hennes DVS, ONA, RCH, Scheveningen-Holland Sport, SW. UVS, Xerxes. Continentaal elftal Een commissie van de Europese voet balfederatie heeft de ploeg samengesteld die op 13 Augustus a s. in Windsor Park te Belfast onder de benaming „Rest van Europa" tegen Gr. Brittannië zal spelen. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel; Buffon (Italië); achter: Hanap- pi (Oostenrijk) en Kohlmeyer (Duits land); midden- Ocwlrck (Oostenrijk), Gustavson (Zweden) en Boskov (Zuid- Sla vië); voor: Soerensen (Denemarken), Kocsis (Hongarije), Kopa (Frankrijk), Puskas (Hongarije) en Vincent (Frank rijk). Woubrugge speelde Zaterdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen Bos koop en won met 4-1. WATERPOLO Leidse Golfbrekers Gisteravond speelden de Golfbrekers met enige Invallers tegen SVGT uit Den Haag. De Haagse ploeg was het grootste gedeelte van de wedstrijd overwegend in de aanval, maar de Leidse doelman deed het goed. SVGT stond met de rust met 20 voor. Na de hervatting werd een SVGT speler uit het water gestuurd en dankzij de numerieke meerderheid werd het 1—2 door Theo Bik. Kort voor het einde liet de Haagse keeper een tam schot van Van Berge Henegouwen glippen, waardoor het een puntenver deling werd. Laten wij met onze vacamtic eens iets afwisselends eten, b.v. EEN ORIGINEEL Chinees gerecht Maar dan bij Chin. Ind. Restaurant L. DIEFSTEEG 15, Tel. 30373 PIANO GEVRAAGD land uit Huizen."Het ïs een fraaie pres- j HeeswiikD'ei^llO^en'naa^' tatie van de Belg In een zo groot en sterk I wwi? 1 veld met behoorlijke voorsprong te winnen. Onder enorme spanning finishten ten slotte de Pluizen. Henk van Essen en 1 'an Romke de Vries lagen op 100 meter 1 van de eindstreep boord-aan-boord. Dan gevraagd, enigszins bekend a. Zwitserland 210.53.19: 10. Gem. Ploeg schoof de een Iets naar voren, dan weer met onderhoud van motor. 211.27.00; 11. Ile de France 212.29.05; 12. de ander. Op 5 meter voor de finish lag Garage Koudys, Spaarga- I De Vries nog het gunstigste, doch een 1 renstraat 3, Oegstgeest. Zuid West 212.87 28. Voor spoedige indiensttreding gevraagd LEIDSCHE HANDELSDRUKKERIJ J. KARSTENS, Hooigracht 35, Lelden. bekend met het assurantie vak, leeftijd 20-30 Jaar. voor de afd. Boekhouding, leeftijd 20—25 jaar. voor lichte administratieve werkzaamheden, ook gepensionneerden komen in aanmerking. Brieven onder letters C.P.B., aan NIJGH VAN DITMAR, Adv. Bur., Noordeinde 49, Den Haag. Aan het Pharmaceutisch-Toxicologlsoh Laboratorium der R.U. te Lelden, Hugo de Grootstraat 32, wordt gevraagd: Leeftijd 14—17 jaar; salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties, bij voorkeur persoonlijk, bij de Conservator van bovengenoemd Laboratorium tussen 11 en 16 uur. 4 De Heer's Spritskoeken voor 10 cent Wafels, 7 stuks 25 ct. Vruchtenblokjes, p. 200 gr, 35 ct. Pep.- en Kaneelkussentjes, p. 200 gr. 29 ct. Chocoladerepen 10 ct. Grote Pinda's, p. 250 gr. 55 ct. Marie Blskwie, p 200 gr 25 ct. Lange Vingers, p. 100 gr. Zomcrdrups, p. 200 gr. Fondant, p. 200 gr. Gem. Foeli, p. 100 gr. Gem. Noot, p. 100 gr. Gem. Kaneel, p. 100 gr. 25 ct. Koffie, p. 250 gr. f 1.15 - f 1.35 Thee, p. 100 gr59 ct. Sal. Drop. 3 doosjes 25 ct. Blikjes Melk (gesuikerd) 50 et. Blikjes Koffiemelk 52 ct. 32 ct. 29 ct. 35 ct. 50 ct. 50 ct. DEZE WEEK: BLIK LEVERPASTEI 50 CENT Hogewoerd 115 Morssfraal 50

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5