met melk meer mans iïiïw™™ Trabert sloeg Nielsen in drie sets Prachtig spel van Amerikaan Bridgegescliietlenis ZATERDAG 2 JULI (Ingez. Med.-Adv.) H yi Qq 0 flyd KBv Het tournooi te Wimbledon Tony Trabert, de 24-jarige jongeman uit Cincinnati heeft in I uur en 13 min. de finale van het herenenkelspel op Wimbledon gewonnen. Met 6—3, 75, 6I stuurde hij de andere finalist, de Deen Kurt Nielsen naar de kleed kamer. Trabert heeft een prachtige demonstratie gegevxen, van wat kracht en nauwkeurig plaatsen in een belangrijke match kan betekenen. Met gemak slaagde hij er in de eigen service op hoog niveau te houden en om tevens die van Nielsen te breken. Het centre court was geheel uitverkocht en onder de gasten zagen wij Prinses Margaret en de Hertoging van Kent. Van Nielsen moet worden gezegd, dat hij gedurende een uur en een kwartier gevochten heett om de kans te doen keren, maar Trabert bleek een grootmeester in het volleren te zijn en er waren perioden, dat er eigenlijk maar één speler op het grastapijt stond en dat was de Amerikaan. ben. waardoor de Deen telkens weer Tony Trabert was nog zo fris als een hoentje na zyn overwinning. HU had het kostbare kleinood, hem overhandigd door de Hertogin van Kent. in zijn han den. Toen men hem vroeg, of hij nu professional zou worden ging hij op deze vraag niet in. Hij vertelde, dat hy Zon dag in Noordwijk aan Zee zou spelen en daarna onmiddellijk naar de Ver enigde Staten zou terugvliegen teneinde zich voor te bereiden op de Amerikaanse kampioenschappen. Onmiddeliyk na het begin viel Niel sen aan. maar Trabert verdedigde zich met scherpe drives en Intelligent lob- naar de baseline terug moest. Trabert Karamoy verloor van Goris Te Noordwijk zijn de wedstrijden om de nationale studenten kampioen schappen tennis beëindigd. De eind strijd in het herenenkelspel afdeling A leverde een overwinning op voor Go- ris, die zijn tegenstander Karamoy in twee sets versloeg: 60. 63. In de afdeling B bereikten Baard en Goslings de eindstrijd. Baard doordat hij in de halve finales met 63. 36, 62 won van S. M. Lalisan en Goslings omdat hij De Brey uitschakelde met 6-4. 8—10, 8—6. In de eindstrijd behaalde Baard de overwinning. Hij zegevierde met 61. 63 over Goslings. De titel in het herendubbelspel ging naar Goris en Groeneveld. die met 6—2, 75 Karamoy en Krull de baas bleven. De tweede halve finale van het dames enkelspel, afdeling A. werd gewonnen door mej. L. Elshorst. die met 97. 62 mej. R. Berlage versloeg. In de finale moest mej Elshorst echter het onder spit delven tegen mej. M. Diemer Kool, die met de score 26, 61, 62 de baan verliet. De tweede halve eindstrijd van het damesdubbelspel wonnen mej. L. A. van Heijst en mej. R. Vleugels-Schutter. Zij verwezen haar tegenstandsters mej. L. Leyen en mej P. Klinkenberg met 62. 6—4 naar de kleedkamers. De combina tie mej. N. Diemer Kool en mej M Hee- ring zegevierden echter in de eindstriid over mej. L. A. van Heijst en mej. R. Vleugels-Schutter; 3—6, 86, 64. In de finale van het gemengd dubbel spel versloegen mevr. Th. Kruytzer Nooteboom en A Lim mej N. Diemer Kool en Krull met 64, 62. Trabert in volle actie. brak door de service van zyn tegen stander m de derde game heen, toen Nielsen een smash in het n?t deed be landen, een drive even buiten de base line liet terecht komen en tenslotte nog een double fault maakte. Beide spelers wonnen vervolgens hun service-games, maar in de negende game, toen Trabert op set point stond gaf de Amerikaan een listige lob. In 25 minuten stond de score toen 63 voor Trabert. In de tweede set nam Nielsen de lei ding, hij kwam op 4—3. maar Trabert wist hem te verleiden tot enkele fout jes, waardoor de score 44 werd. Toen het 6—5 voor Trabert stond, won de Amerikaan zijn service-game met 4 pun ten achter elkaar. In de derde set kwam Trabert na 21, op 3—1 te staan, toen zijn tegenstander zijn service verloor. Het was, of Tony Trabert de overwinning rook, zijn spel steeg tot grote hoogte en als een waar kampioen, vol vertrouwen in eigen ca paciteiten, sloeg hy de volgende drie games by elkaar. En daarmee mocht hy de zilveren beker in ontvangst nemen, waarop staat gegraveerd: wereldkam pioen enkelspel". ENGELSE ZEGE Shirley Bloomer en Pat Ward scha kelden in het dames dubbel de Ameri kaanse combinatie van Darlene Hard en mevrouw Beverly Fleitz met 6—3, 97 uit. En aangezien Angela Mortimer en Ann Shllcock het jeugdige Australi sche paar Fay Muller en mevrouw Lew Hoad met 62. 6—1 versloegen, komen dus vandaag twee Engelse damesdubbels in de finale. Voor de eerste keer na 19 jaar zal dus de titel in het damesdub belspel in Engels bezit komen, wel een historisch moment in de geschiedenis van Wimbledon. Verzetsgroep in China opgerold Volgens het Chinese (Communisti sche) persbureau ..Nieuw China" is in de Zuid-Chmese provincie Klangsi een contra-rcvolutionnaire organisatie opge rold. Deze organisatie, aldus het pers bureau, heeft wapens gestolen en ongeregeldheden veroorzaakt. Zy werkte samen met de Nationalisten van For mosa by plannen om Rood-China binnen te vallen. De organisatie heeft met vuren de koers van Nationalistische vliegtuigen helpen bepalen. VOETBAL Spelers van Brabantia naar Betaald Voetbal De Eindhovense vereniging Brabantia heeft, zoals bekend, uit geldnood beslo ten om tot de afdeling amateurvoetbal van de KNVB terug te keren. Voor enkele spelers is dit besluit een aanleiding ge worden om van vereniging te veranderen. Weenink heeft een contract met „Am sterdam" aangegaan. Van Elderen, voor malig speler van het Nederlands jeugd- elftal. gaat naar Willem 2. en stopper Jo van der Heuvel ging een verbintenis aan met de Bossche vereniging Wilhelmina, die ook tot betaald voetbal is overgegaan. ZWEMMEN Adspiranten zwommen in de Zijl De Leidse Zwem- en Polovereniging „De Zyl" organiseerde Vrydagavond in het zwembad de Zyl een Adspiranten- feest, dat, gezien de deelname, uitstekend is geslaagd. De uitslagen waren: 25 M. schoolslag meisjes 8 t/m 10 jaar: 1. A. Lindenhop 30.7, 2. J. Onderwater 31.1. 3. J. Dool 31.5. 25 M. schoolslag meisjes 11 t/m 13 jaar: 1. W. Tevn 26.6. 2. Fia Veen 27.9. 3. Koos Kok 28.6. 25 M. schoolslag jongens 10 t/m 12 jaar: 1. G. Mulder 27.8, 2. P. Barendse 29.5, 3. J. v. Poelgeest 29.9. 25 M. rugslag meisjes 10 t/m 12 jaar: 1. Joke de Fey 24.5, 2. H. Seelbach 26.9. 3. Ineke van Oosten 27.-. 25 M. vrye slag meisjes 12 t/m 14 jaar: 1. A. Janssen 25.-, 2. B. Stoop 25.2, 3. W. Ouwerkerk 27.1. Recordpoging 4 x 50 M. wisselslag est. meisjes (clubrecord 2 min. 55 2 sec.) Door de meisjes G. Mieremet, G. Heems kerk, Ag. Menyn en Ad. Menyn werd het gebracht op 2.50.5 sec. Recordpoging 4 x 50 M. wisselslag est. jongens (clubrecord 2 min. 39.6 sec.) niet verbeterd. De tyden waren 2.42.- en 2 42.4. Na een geslaagd komiscn nummer volg den nog: 50 M. schoolslag meisjes 12 t/m 14 jaar: 1. Janny Brouwer 50.1, 2. Anny Koore man 51.3, 3. Ineke v. Oosten 51.7. 50 M. schoolslag jongens 14 t/m 16 Jaar: 1. J. van Heek 42.6,2. L. van Kampen 44.6. 50 M. rugslag meisjes 14 t/m 16 jaar: 1. J. Benvenschi 41.3, 2. Ag. Menyn 43.5, 3. G. Mieremet 43.6. 50 M. vrye slag meisjes 14 t/m 16 jaar: 1. Ad Menyn 35.4, 2. W. Teyn 35.7. Russische Acht verloor te Henley De grote verrassing tydens de giste ren voortgezette races te Henley was de nederlaag van de Russische Acht Krasnoe Znamia tegen de Vancouver Rowing Club in de halve finale voor de Grand Challenge Cup. De Canade zen sloegen de Russen met 1J4 lengte en komen nu in de eindstrüd tegen de ploeg van de Universiteit van Penn sylvania, welke de Thames Rowing Club VOLLEYBAL P.W. speelde zich in hoofdklasse In de finale van de Diamond Sculls (skif) plaatsten zich de Pool Kocerka en Rand van de Royal Air Force, terwyi in de eindstryd van de Double Sculls de Zwitsers Vollmer en Keiler de eindstryd moeten aanbinden met de Sovjet-roeiers Zhilin en Emchuk. De finale van de Silver Goblets (Twee zonder Stuurman) gaat tussen Leander (Engeland) en Rusland. (Voor de eind stryd om de Stewards Challenge komen aan de start de Leander Club en Krylia Sovetov. De laatste ploeg sloeg in de ongestuurde Vieren na een spannende stryd de Moto Guzzi. GYMNASTIEK Om de Galjaard-bekers Hedenavond zullen in het gymnas tieklokaal aan de Pieterskerkgracht de jaarlykse verenigingswedstryden om de „Galjaard-bekers" worden gehouden. In de damesafdeling zullen uitkomen Brunhilde, Concordia. LTC en WIK (Wassenaar). By de heren heeft alleen „Excelsior" met twee ploegen in geschreven. Iedere vereniging komt uit met zes deelnemers t.w. één voor de eerste graads-, twee voor de tweedegraads- en drie voor de derdegTaadsoefenlng. De tweede- en derde- graadsoefeningn zijn voorgeschreven, terwyl de gymnasten met de eerste graadsoefening geheel vrij zyn in de keuze van hun oefenstof. Het zal ook zeker nu niet aan belang stelling en spanning ontbreken by de stryd om deze begeerde bekers, die mo menteel in het bezit zyn van Concor dia en Excelsior. CRICKET DE COMPETITIE Eerste klasse: ACCR. en W HCC 2 Kampong: HaarlemHOC 1; HDVS HB3, PW—VOC; Quick (Hg)—Excel sior: SpartaQuick (N.). Tweede klasse B: HCC 4—LCC; 41 Gar Hook—CCG: HDVS 2—HBS 2. Tweede klasse B: Ajax (L.)Haar lem 2; CVHW—BMHC; R. en W. 3— VRA 2. Derde klasse C: HBS 3Ajax (L.) 2; Excelsior 3—Quiok 3. Na het Amsterdamse U.S. Is het Leidse Prof. WUk er eveneens in geslaagd zich vla de promotiewedstrüden te plaatsen voor de gewestelijke hoofdklasse van de Ned. Volleybalbond. Drie overwin, ningen in twee dagen, waren in deze tweede ronde nodig om Prof. WUk definitief te plaatsen en zij slaagde op uitstekende wijze. De eerste wedstryd bracht twee oude rivalen, HVL en Prof. wyk, tegen elkaar. Vanaf de serve nam P.W. de leiding en langzaam maar zeker groeide de voor sprong. zonder dat HVL gevaariyk kon worden, en met 15—7 werd de eerste game gewonnen. In de tweede waren de rollen omgedraaid en bracht HVL met 159 de stand weer op gelyke voet. In de beslissende game was P.W. echter beslist sterker en via 11—3! en 127 werd het 158, waardoor de 21 over winning een feit was. De jonge ploeg van Rotterdam, welke hierna de stryd aanbond tegen Prof. Wijk, bleek vooral in tactisch opzicht beslist de mindere. Vast spelend, zonder een enkel risico te nemen, wonnen onze stadgenoten met de sprekende cyfers 15—8 en 15—6 en hier door was de kans voor de hoofdklasse wel heel erg mooi geworden. Sleutelring en R'dam-Zuld hadden op dit moment nog een theoretische kans. Als zy beide hun wedstryd in winst zouden omzetten, tegen resp. Prof. WUk en HVL. zouden zy met P.W. geiyk eindigen. Helaas werd de eerste wedstrijd, die tussen HVL. en R'dam Zuid, een demonstratie van on- sportiviteit. Rivaliteit in de sport is prachtig, maar het moet een sportief genoegen biyven. HVL was uitgeschakeld door de nederlaag tegen PW en demon stratief liet zU de Rotterdammers aan de winst komen. Hier werd veel kwaad gedaan aan de goede naam van HVL en er zal heel wat gedaan moeten wor den om zich te rehabiliteren. Met 152!! en 1614 won R'dam-Zuid dit „duel" en zo moest de laatste wedstryd, tussen Sleutelring en Prof. Wijk, de beslissing brengen Helaas miste Sleutelring haar beste speler en het ploegverband was dan ook ver te zoeken. Prof. wyk daar. entegen was volkomen ingespeeld en geconcentreerd en hield het goede snel van de beide vorige wedstrijden Met tweemaal 15—3 won de oudste Leidse Volleybalclub deze wedstryd en kon juichend het Gymnasium verlaten. ATHLETIEK Nieuw wereldrecord op 3000 meter steeple De Finse athleet Pentti Karvonen heeft tydens wedstrUden te Helsinki het wereld record op de 3000 meter hindernis loop verbeterd. HU noteerde een tyd van 8 min. 47.8 sec. Het wereldrecord stond op naam van de Hongaar Rozsnyoi met een tyd van 8 min. 49.6 sec., gemaakt tydens de Europese kampioenschappen te Bern op 28 Augustus 1954. WIELRENNEN Swift Combinatie TUdens een club- ontmoeting te RijswUk wist C. Plas- meyer de vierde plaats te bezetten. H. v. Gent, die als enige nieuweling in deze wedstryd meereed werd zesde en H. Hoogeveen 9e. Hoewel Swift niet met haar sterkste renners kon uitkomen, was dit resultaat voldoende om de tweede clubprijs te veroveren, achter „Westland- Wil-Vooruit". Zondag worden de volgende trainlngs- ritten gereden: A en B klasse 80 km., C Klasse 60 km. D. Klasse 30 km. start 9.30 uur. Lenig en Snel De renners A. Pran gers, J. de Lange en J. Riethoven star ten In de Ronde van Overyssel. De nieuweling W. Wassink neemt deel aan de Ronde van Made, Theo Hoogkamer start in de Ronde van de Orteliusbuurt in Amsterdam en P. Otto en S. Gom- mans ryden in de Ronde van Charlois te Rotterdam. De overige renners ryden een peloton-trainingsrit voor de zomer competitie. Start 9 uur by de Zijlpoort. Woensdag- en Vrydagavond wordt het kampioenschap sprint verreden. Aan vang 7 uur. Grote belangstelling Op de RK. begraafplaats te Culem- borg is gistermiddag begraven het stof- feiyk overschot van mevrouw M. G. Koendersde Jong, die Maandagnacht vermoord langs de spoorlyn by Reeu- wyk werd gevonden. Aan de begrafenis, waarvoor grote belangstelling bestond, ging vooral een uitvaartmis, die werd gecelebreerd door pastoor Chr. Duvergé. SCHAKEN Russen vér voor op Amerikanen De Russische schaakploeg heeft in de tweede ronde van de wedstryd tegen de Ver. Staten te Moskou een 4%—% voor sprong genomen. Drie partyen werden afgebroken. De stand na twee ronden luidt: Rusland 9^4 pt.. V S. pt. De party uit de eerste ronde tussen Botwinnik en Reshevsky werd door de Amerikaan gewonnen. WATERPOLO Leidse Golfbrekers In een enthou siaste wedstryd speelde de LGB gelyk (11) tegen Die Haghe. Verdere waterpolo-uitslagen: ZRC I (dames)—Leidse Golfbrekers 1—6, LWV I (dames)— Zios I 5—0. LWV adsp.Zwip 61. „MIMICORSO" TE AALSMEER Gisteren is in Aalsmeer een geheel nieuw toeristisch object voor het pu bhek opengesteld, dat onder de naam .Mimicorso" corsowagens in minatuur toont, die naar ontwerpen van het grote Aalsmeerse corso in de schaal 1 op 10 vervaardigd zyn van geprepareerde bloempjes in mooie kleuren. Het kleine corso rUdt rond in 'n bloemenkas, die als permanente bloemententoonstelling is ingericht en een keur van Aalsmeers mooiste producten bevat. De exploitatie geschiedt ten bate van het Ned. Roode Knus. Het geheel zal geopend zyn tot eind September en vervolgens zes Jaar van 1 April tot eind September. SPOED MET HERZIENING SALARISSEN NIJVERHEIDSONDERWIJS Op vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw Heroma—Meilink betreffende de voorstellen tot herziening van de salarisbesluiten M.N.O. en L.N.O. heeft de minister van O. K. en W. schrifteiyk o.a. geantwoord gaarne de verzekering te geven, dat met deze herziening de grootst mogelyke spoed zal worden be tracht. Zijnerzijds zal hU alles doen, wat in zyn vermogen ligt. om de totstand koming van die besluiten op de kortst mogelyke termyn te bevorderen. Doorlopend Kruiswoordraadsel In bygaande figuur moeten de om schreven woorden direct achter (resp. onder) elkaar worden ingevuld, dus zon der onderlinge afscheiding door zwarte vakjes. Horizontaal: 1. periodieke openluchtverkoping - beroep 2. lichaamsdeel - mankement - uitroep 3. voor de zoveelste keer - titel - de oudste 4. titel - verwydering van haren - bekende motorraces 5. krachtig voedsel - omwenteling - 6. koorzang - spelleider 7. lofdicht - lichtflikkering - lengte maat - nummer 8. vreemde lengtemaat - gangbare dracht - vliegveld - persoonlyk voor naamwoord 9. voorstellen - vader der gedachte 10. gelyk maken - heilige 11. half - landbouwwerktuig - standaard afmeting - riviertje 12. scherpe wonde - proef - instrument in de zuivelindustrie Verticaal: 1. veel verfoeide drank - misdadige organisatie tydens de oorlog 2. verloren gaan van cultuurgrond door natuurverschynselen - wedyveren Onze Bridgerubriek By de wedstrUden om het Europese kampioenschap, die gisteren In de hoofdstad begonnen zUn. is het Zweedse team een der gevaarlijkste outsiders. Regelmatig hebben de Scandinaviërs in deze wedstrijden uitstekende resultaten behaald en bleken steeds een lastige concurrent van de sterke Engelsen te zUn. In 1952. toen het tournooi in Ierland gehouden werd, werden de Zweden zelfs Europees kampioen; hun team bestond toen uit de paren Wohlin-Larsen, Koek—Werner en Lilliehook—Anulf. Drie dezer spelers, Wohlin. Lilliebook en Anulf spelen dit jaar weer mee en hun speelsterkte garandeert de Zweden zeker een hoge plaats op de ranglijst. Nadat de Zweden in '52 het Europese kampioenschap gewonnen hadden, ver kregen zij het recht een wedstryd om het wereldkampioenschap te spelen tegen USA dat in die dagen met Stayman Becker, CrawfordRapee, Schenken Lightner een fenomenaal sterk team be zat. Tegen deze formatie waren de Zwe den vrijwel geheel kansloos en zy leden in New-York een verpletterende neder laag. Het is teleurstellend geweest, dat de wereldkampioenschappen vrijwel steeds aan één zijde een team te zien gaf. dat feitelijk niet het absoluut sterkste kon worden genoemd. In de dagen, dat de Amerikaanse topspelers hun land verte genwoordigden. werd in Europa een minder sterk Engels, Zweeds. Italiaans of Frans team kampioen: en toen in Europa eindelijk het vermaarde Engelse Reese-team kamipoen werd. waren er ir» USA enige onfortuinlijke wedstrUden van de topspelers geweest zodat dóór een minder sterke combinatie de Ame rikaanse titel won en de strijd om de wereldtitel dan ook feitelijk tevoren voor USA een verloren zaak was. In begin 1955 maakten de Britten korte metten met USA. zodat de wereldtitel eindelijk eens naar déze zijde van de oceaan ging. Uit de wedstrijd tussen de Amerika nen en de Zweden, gespeeld in Januari 1953 te New York. laten we U een spel zien. dat bewust dat er bU deze rrackfj óók w°i wat „biyft liggen". Sch 8 6 H 10 8 7 4 3 R 3 2 Sch H V 10 4 3 Sch A 9 7 5 2 H H A. H. B 6 RAH10 R 9 5 4 KI A 9 6 4 3 z KI B Sch B H V 9 5 2 R V B 8 7 6 Sch H V 10 Noord gever. NZ kwetsbaar. Men zal zien. dat groot-slam schop pen voor O W een uiterst eenvoudig con. tract is. Beide Oostspelers de Ame rikaan Crawford en de Zweed Wohlin openden met 1 sohoppen. doch géén der beide Westspelers, resp. Rapee (USA) en Larsen (Zweden) wist verder te komen dan klein slam. Waar alles om draait is. dat Oost een singleton in klaveren heeft, zodat OW géén verliesslag in die kleur hebben. Met „askingbids" zou dit spel wellicht uit te bieden zUn. want als Oost met 1 schoppen geopend heeft, kan West met „4 Klaveren" wagen naar de controle in die kleur. Oost. biedt dan 4 SA (twee azen en de tweede contróle in klaveren, dw.z. de heer of een singleton). Hiermee wordt het groot-slambod haast een ze kerheid en West moet. dan dan ook bie. den. Toevallig waren Larsen en Wohlin het enige Zweedse paar die géén askings speelden en bij de Amerikanen was er geen enkel paar voor deze conventie te vinden. In dit spel zouden de askings prachtig geweest zUn. doch er zyn ook wel weer spellen, waarin men met askings speelden en bij de Amerikanen was er geen enkel paar voor deze con ventie te vinden. In dit spel zouden de askings prachtig geweest zijn. doch er zyn ook wel weer spellen, waarin men met askings in moeilijkheden dreigt te komen. Hoe het zU. deze opgelegde grootsla m ging ongeboden de bridge- geschiedenis in. H. W. FELARSKI. Ook in ons land 16 gisteren de natio nale feestdag van Canada gevierd. Ter ge legenheid hielden de ambassadeur van Canada en mevrouw Stone een ontvangst ln het grote park en de salons van het landgoed „Groot Haesebroek". de residentie van de Canadese ambassadeur. Honderden gasten bewogen zich gedurende enige uren door het grote park. 3. landbouwwerktuig - lederen band - vrouw 4. plant 5. hoogte waarop gemaaid wordt - ontkenning 6. overeenkomst - Europese gemeen schap - klinker 7. opstootje - bovenlaag - een enkele maal 8. liefkozing - Oosteuropeaan - verdorven 9. modern communicatie en ontspan ningsmiddel - „geraamte" van een bouwwerk 10. verwoestten - familielid 11. reeds - kermen - belangrijke sociaal- economische instelling 12. van geringere afmeting - ontspannen Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor Woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zUn van de redactie. Onder de goede op lossingen stellen wU een eerste prus van f. 5.en twee prUzen van f. 2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonné's kunnen mededingen. Oplossing deling Ter vereenvoudiging van de beredene ring schryven wy de puzzle eerst in andere vorm, n.l.: ABC ^D 7 E F G Nadat driemaal gedeeld is, moeten twee cyfers worden aangehaald voordat verder gedeeld kan worden. Daaruit blykt dat F 0. Voorts blykt, dat E groter is dan 7. Immers E x ABC is een getal van drie cyfers, dat van een getal van vier cyfers afgetrokken een rest van twee cijfers geeft (HK), terwyi 7 x ABC van een kleiner getal (nJ. slechts drie cyfers) afgetrokken, een grotere rest geeft (nJ. 3 cyfers). Dus E is 8 of 9. Maar D en G zyn groter dan E. aan gezien deze cyfers maal ABC een pro duct van vier cyfers opleveren. Daaruit volgt dat E 8 en D 9 en D 9. Daarmede is het gehele quotient be kend n.l. 97809. 8 x ABC is een getal van drie cyfers, dat van een getal van vier cyfers afge trokken een rest van twee cyfers geeft (HK). ABC is hoogstens 124, anders zou 8 x ABC product van vier cyfers geven. Dus 9 x ABC is hoogstens 1116. Daaruit blykt dat HK hoogstens 11 is, maar HK is ook minstens 10 anders zouden het niet twee cyfers zyn. Daaruit volgt dat 8 x ABC een getal moet zUn dat ligt tus sen 989 en 999 (anders nooit getal van twee cUfers, 10 of 11, als rest by aftrek king van een getal van vier cyfers). Nu ligt er tussen 989 en 999 slechts één acht- voud, n.l. 992, dat is 8 x 124. Daaruit volgt onvermydeiyk dat ABC 124. Nu ABC en het quotient bekend zyn en gegeven was dat de deling op ging, is de gehele deling te reconstrueren. Zy luidde: 124 12128316 I 97809 1116 De eerste prüs van f. 5.— werd toe gekend aan de heer F. P. de Konink. Duinstraat 82 te Katwyk aan Zee, de prUzen van f. 2.50 aan de heer J. Boter- mans, Lammenschansweg 37 te Leiden cn aan de heer F. de Wit, Kapteyn- straat 57 te Leiden. De pryzen worden de winnaars toege zonden.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5