HERENHUIS TYPEN STENO Overgangsexamens Clir. Lyceum Gezel- en Jonggezel- BOEKBINDERS Leerling-BOEKBINDERS MEISJES PRIMA SCHIPPER Winkeljuffrouw Bericht van Inzet Enige Vrouwelijke Assistenten CONSTRUCTIE-BANKWERKERS ELECTRI5CH LASSERS ZATERDAG 2 JULI M.S.G. bestaat 170 jaar Schoolgebouw is te klein Plannen tot nieuwbouw worden voorbereid Tijdens de gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal gehouden 170ste jaarvergadering van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genetrix" heeft de voorzitter, ir M. C. de Jong, medegedeeld, dat het huidige schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht, dat nu niet bepaald luxueus is ingericht, veel te klein is. Voortdurend worstelt men met ruimtegebrek, hetgeen is toe te schrij ven aan de grote belangstelling, welke voor deze vorm van technisch onderwijs bestaat. Het bestuur is dan ook van oordeel, dat alles moet worden gedaan om de beschikking te verkrijgen over een nieuw schoolgebouw. De wethouder van Onderwijs de heer J. C. van Schaik, heeft zijn medewerking hiertoe reeds toe gezegd, terwijl met het Departement contact zal worden opgenomen om tot nieuwbouw te komen. Voorber. cursus werkt.bouwk. 5 A: L. van Aalst, L. S. Abswoude, P. Akerboom, A. A. Aldenkamp, J. R. Arkeveld, H. Bakker, F. G. J. E. van der Bel, H. van den Berg, A. F. C, M. Borsten, F. Bou- ter, H. Braakhekke, W. C. Brinkman, H. Buitendijk, H. J. Dickhoff, J. N. de l'Ecluse, R. Eiohelsheim, P. Groenendijk, J. de Groot. J. A. M. Hakkaart, A. Hille- brandt. J. Hollem, A. M. van Katwijk, N. Koning, P. J. Kwestro, J. Luyckx, J. Maas, A. Meier, J. van Meulebrouck, A. Naves, D. J. Netto. W. J. Neuteboom, L. J. J. Olivier, S. Oostenga, M. J. du Prie, W. Roos, H. van Rijn, J. Schinkels- hoek. L. Seinstra, R. van Slooten, J. Sommeling, J. Turenhout, J. Verlind, N. van der Vlist. P. S. Vos, W. de Vrind, H, N. O. Vuil, J. Willemsen, C. A. de Willigen, A. H. Zandman. G. J Zwart, T. van-Zijp. Voorber. cursus bouwk. 5B: J. J. van Blyswijk, H. A. Bonte, M. A. van Eg- mond, met lof, D van Geest. W. Guyt, G. Haasnoot, J. Th. M. Heemskerk, met lof, J. Henzen, C. v. Klink, C. Klinken berg, P. A. van der Klugt. G. Kranen burg. J. Pannekoek, C. v. d. Plas, met lof, B. Regteschot, J. Roman, W. de Rui ter, W. F. Tafïijn, C. M. Vlasveld, P. J. M. Zandtvliet. B 2: E P. Arts, J. Bekooy, H. N. Boa ter, G. M. van Dongen. P. van Duyven- voorde, A. Hoogstraten, J. J. Kuivenho- ven, A. van Nood, M. Ouwehand. Vervolgcursus Electrotechnlek: E3: L. Brumsma, J. G, M. Claessen, E. Geevers, H. G. van Houten. A. H. Jansen, J. G. M. van Langen, J. J. van der Nat, P. L. van Nood. H. Schilder, W. Th. van Wee- ren. C. Wesselius. Vervolgcursus W3 werkt.bouwk.: D. Beekma. A. van den Berg, J. P. N. Bo- drij, H. F. G. van Deursen, A. van Dor- molen, met lof, J. W. Eigeman, J. P. Heck, W. H. van der Hoef, A. Langen- doen, P. Sluys, J. Spruyt, met lof. Uitreiking van diploma's Alvorens de voorzitter een overzicht gaf van de lotgevallen der school, wer den enkele huishoudelijke zaken afge daan. By de bestuursverkiezing werden de heren prof. dr K. W. Taconis en R. Hilbrands herkozen. In de plaats van ir D. Boogerd en ir J. Schreuders, die zich niet herkiesbaar stelden, werden geko zen ir Y. Ykema en ir J. G. Gaillard. Ir De Jong dankte de aftredende be stuursleden voor al het werk, dat zij in het belang van het Genootschap hebben verricht, in aansluiting waarop hij de nieuw benoemden in het bestuur harte lijk welkom heette. Spreker betreurde het, dat het De partement nog steeds geen termen aan wezig aoht om de avondcursus itien maanden) in een cursus van twaalf maanden om te zetten. Een en ander vooral met het oog op de salarlsregeling van de leerkrachten. Om de steun door particulieren en be drijven aan het onderwijs van MSG be ter tot zijn recht te doen komen, is tot oprichting van een „Stichting van Vrienden van het Onderwijs aan Mathe sis" overgegaan. In September werd voor leerlingen van de Ambachtsschool een zgn. scha kelklasse geopend. Dit instituut voldoet zeer goed. De UTS ontwikkelt zich ge stadig. In 1954 werd naast de afdeling voor werktuigbouwkunde een afdeling voor electrotechnlek geopend. Bij de aanvang van de cursus bedroeg het aantal leerlingen voor LNO 200, voor het Uitgebreid Lager Nijverheids onderwijs 390. Nadat ir De Jong een opsomming had gegeven van de gemaakte excursies en de schenkingen aan de school, schonk hij aandacht aan de behaalde resultaten van het onderwijs. Zo namen aan het eindexamen 5e klasse A, afd. Werktuig bouwkunde deel 85 candidaten, twee leer lingen staakten het examen, 32 werden afgewezen en 51 slaagden; eindexamen 5e klasse B. afd. Bouwkunde 31 candi daten. 11 afgewezen, 20 geslaagden: eind examen vervolgcursus Eleotrotechniek 22 candidaten, 11 afgewezen, 90 geslaag den; eindexamen vervolgcursus Werk tuigbouwkunde 11 candidaten, geslaagd 11, waarvan 2 „met lof". Met lof slaagden van de 5-Jarige cur sus voor Bouwkunde: M. A. van Eg- mond, C. van der Plas en J. Th. M. Heemskerk; van de vervolgcursus voor Werktuigbouwkunde: A. van Dormolen en J. Spruyt. De overgangsexamens van de vervolg cursus gaven het volgende resultaat te zien: van E 1 naar E 2: 19 candidaten, geslaagd 15; van E 2 naar E 3: 12 can didaten. geslaagd 9; van W 2 naar W3: 13 candidaten, geslaagd 9 en van B 1 naar B 2: 12 candidaten, geslaagd 12. Bijzondere waardering had ir De Jong voor de directeur, ir W. F. Engels, en de leerkrachten, die met grote toewijding hun taak vervullen. DE GEDIPLOMEERDEN Zoals gebruikelijk werden tijdens deze jaarvergadering ook de diploma's uitge reikt. Het werd aan de volgende „afge studeerden" ter hand gesteld; Collecte Gez. Militaire Fondsen Dank zij de grote medewerking, welke de Gezamenlijke Militaire Fondsen voor steun aan oorlogsslachtoffers en hunne nabestaanden ook dit jaar weer hebben mogen ondervinden van de zijde van het Leidse garnizoen, is de collecte, wel ke van 13 tot en met 18 Juni J.1, in Lei den en omgeving is gehouden, wederom een groot succes geworden. In totaal bedroeg de opbrengst niet minder dan f. 6563,54, als volgt over de verschillende gemeenten verdeeld: Katwijk f 921.40; Leiderdorp f. 182.08: Noordwijk f. 530.42; Noordwtjkerhout f. 155.75; Rijnsburg f. 221.75; Sassen- heim f. 240.37; Valkenburg f 89.46, idem Vliegveld f. 130.47 totaal f. 219.93; War mond f. 124.59; Woubrugge f. 23.70; Zoe- terwoude f. 115.78; Leiden (huls) f. 2208 Leiden (straat) f. 1619.50, totaal f 382(7.50. Totaalopbrengst f. 6563.54. ERE-PENNING VOOR BIJZONDERE PRESTATIE De door het Departement Leiden van de Ned. Mij van Nijverheid en Handel beschikbaar gestelde ere-pennlng, met bijbehorende oorkonde, voor de leerling, die de beste prestatie leverde, werd dit maal aan de heer J. van Meulenbroek werktuigbouwkunde 5a) ter hand ge steld. De heer J. G. J. Verhey van Wijk, voorzitter van het Departement Leiden, die de penning en oorkonde uitreikte, had bijzondere waardering voor het door zettingsvermogen van deze leerling, die ondanks het feit, dat hij doof-stom was met een prachtig eindrapport uit de bus kwam. Een woord van hulde, waarmede allen met een krachtig applaus instem den. Na een woord van gelukwens van de directeur der school, waarin hij tevens de gediplomeerden van de dagschool op wekte om verder te studeren, waarbij zich de voorzitter van de Vereniging van Mathesianen aansloot, dankten enkele leerlingen voor het genoten onderwijs, hetgeen met een stoffelijk blijk van waardering voor ir Engels en enige leerkrachten vergezeld ging. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het Doctoraal examen Geneeskunde II Mej. J. M. Ockeloen (Leiden) en de heren A. A. Cirillo (USA) O. M. Cupédo (Leiden) en M. Prins van Wijngaarden Oegstgeest)semi-arts examen mej. J. C. Klein (Sneek), mej. M. E. Reuvers (Oegstgeest) en de heren M. W. v. d. Geld (Paramaribo), J. Nij- man (Voorburg) en E. Scheffer (Den Haag); arts-examen mej. E. M. Staab (Rotterdam) en de heren P. J. M. van Heijsc (Roermond), C. G. B. Hölscher (Leiden). R. Kartodirdjo (Den Haag) en J. P. Vrolijk (Den Haag; candidaats ex. Theologie mej. M. A. Klomp (Laren) en de heer D. A. de Haan (Rotterdam); het propaedeutisch examen Theologie de heren M. Jansen (Geleen), A. N. Doorn- heim (Doetlnchem) en H. H. Nieuwen- huizen (Den Haag); doctoraal examen Nederlands Recht de heren J. W. E. Mo- ret (Den Haag), A. de Groot (Leiden) en A. F. Verbist (Den Haag). (Ingez. Med.-Adv.) 10 vinger syst. bUnd rhythm. Kon, PLANTSOEN talen (130 let- tergrr. p. min.) Ook Juli en Aug. Erk. PITMANSCHOOL TELEF. 26558 Bij het Chr. Lyceum te Leiden zijn bevorderd tot de tweede klasse: Th. J. de Bakker, C. J. Bardelmeyer, J. Basters, W. A. v. d. Berg, W. J. v. B.ezen, J. By- leveld, M. N. B. Blonk. P. Bogaards, E. Boonstra, S. Boonstra, E. J. Bos, G. J. Boter, W, A. de Bruyn, A. P. v. Diggele, C. Elsgeest. K. J. P. Haasnoot. J. v. d. Linde, L. Meyer. W. Rietkerk. W. J. Arentzen, J. Barkema, G. Boekee, C. M. Boekkooi, A. Fabery de Jonge. G. P. Hajer, P. C. de Hoog. M. Knlbbe, J. M. Knotter, P. Koelewyn, W. de Koning, E. M. v. d. Perk, M. Rensink, M. v. Rijn, A. D. Rodenburg, H. G. de Ruig. M. M. Toornvliet, P. M. Tromp, A. Vlasblom, E. J. Voerman, W. J v. Biezen. H. A. den Hertog. D. J. C. Heyl, H. Hoek. F. Huis man, Adr. S. Jansen, E. de Jong, J. J. Klynhout, W. v. d. Kooy, L. Krassen- burg, A. Kroese, F. P. v. d. Mark, Ph. F. Meyer, J. H. Mulder, M. Noorder- vliet. A. F. Noordhuis. J. W. Oosting, H L. Oudshoorn. W. M. Schoonhoven, M. Split. B. E. G. Timmers. A. D. Ver linde. W. J. Hogewoning, Ant. Jansen. K. Maas, J. Pit, J. Rittersma, M W. Samsom. P. Schrler. A. C. Steketee, P. J. C. Stolp, C. v. Tol. B. L. Vos, A. L. Walop, W. H. J. B. Wang, C. W. v. d. Wiel, A. D. Sohepper. Afgewezen: 30. Afd. HBS: Bevorderd tot de derde klasse: J. J. v. Dijk, J. Favier. F. C. v. Heurn, D. H. Jansen, F. Maks, T. P. Meirink, H. P. d. Otter. J. Oudshoorn. P. Passchler, F. W. v. d. Reek, T. R. Seinstra. N. de Vreugd, W. J. J. Anker, S. Barnhoorn, A. Brouwer. P. v. d. Burg G. J. R. Dijkstra. W. I. Dijkstra, G. v. Duin, A. Everaars, G. Holtrust. I. B. Minnee, A. E. v. d. Perk, E. R. Plaatzer, P. M. v. d. Plas. G. Sohouls, A. C. Smaal, C. de Vente, L. Verhaar, E. W. D. Ver steeg, J. Warners, P. v. 't Wout, S. Niels. Afgewezen: 24. Bevorderd tot de vierde klasse: A. J. B. Arentshorst, W. Bakker, S. Barnhoorn M. J. P. C. Berkhout. P Ph. v. d. Broek, J. A Dorrepaal. I. v. Hove, H. J. Kleer. C. Schmal, M. Docter, P. v. Elk, C. J. S. Hagenbeek, A. Harmsen, C. G. v. d. Horst, J. de Jong. C. H. Lock, L. E. v. Loo, J. A. Pierhagen, I. C Schipper, J. Stortenbeek, P. M. Tibboel, H. Veldhuyzen, C. Vogelaar, F. de Wolff, D. C. v. Ryn, D. A. v. Dorp, A. Kooien, M. P. Kwakernaak, J. Leeuwis, M. v. d. Maas. D. v. Rooyen, G. Sierat, W. M. Star, B. J. v. d. Tang, A. v. d. Tempel, N. J. v. Waveren, P. v. d. Wolf, Langeler. Afgewezen: 28. Bevorderd tot de vüfde klasse A, (Lit. Ec. afd.)A. F. E. Blonk. G. M. Clemeht, M. T. J. v. Driel, A. C. de Groot, W.' v. W. R. Schelke, E. J. Siegers, M. Smit. A. J. Vis, F. D. de Vries, F. T. Zilveren- tant. Afgewezen: 2. Bevorderd tot de vijfde klasse B (Math. Phys. afd.): W. G. H. Bassle, J. Boter, D. R. Braakman. T. Buitink, R. N. J. Cupedo, G. v. Dijk, C. v. Duin, P. J. Guley, W. G. Gussekloo, H. H. Harm, sen. I. L. Huurman. W. Jansen, H. Kals- beek, G. A. Minnee. P. J. Rosenberg, A J. Stolp, J. Vermeer. Afgewezen: n. Afdeling Gymnasium: bevorderd tot de derde klasse: B. M. E. Blom, D. de Bruyn, J. Dompeling. J. Fllnterman, G. Hekster. F. R. Ketting, N. v. d. Kooy, J. v. d. Laan. M. Maas, A. Moerenhout. T. A. Pierhagen. J. Spierenburg, C. J Vercouteren, T. M. Wijntjes, N. J. Zim merman. Afgewezen 9. Bevorderd tot de vierde klasse: A v. d. Berg, C. J. Bleichrodt, F. d< Bruyn, F. Doornbosch, R. v. Eijk, L Guyt. H K. 's Jacob, L. J. Kedde. P. Kralt. W. Moerenhout, M. Nagel, Olivier, H. Otten. Tj. Segaar. L. Verbeek P. J. G. Verhoef. H. J. A. Zwitser. Afge wezen: 3. Bevorderd tot de vijfde klasse: Kattenberg, J. A. Maaskant, C. Oosterom A. v. Rijn, C. Smit. Afgewezen 3. Bevorderd tot de zesde klasse A v. d. Berg. E. R. C. den Heeten, W. G. v. Pijpen, M. Roos, G. S. Westerink, J. Wiegel. Afgewezen 2. Bevorderd tot de zesde klasse B. G. H. Bardelmeyer, H. v. d. Kwaak, E Pierhagen, D. P. v. d. Voort, M. v. Vree dendaal. Afgewezen: 1. AANBESTEDING RIOLERINGS. WERKEN EN AANLAG SPORTVELDEN In het Stadhuis vond gisteren een aanbesteding plaats, t.w. perceel I: het maken van rioleringswerken c.a. op ter. rein ten Zuiden van de 5 Meilaan; per ceel II: het maken van ophoginsgwer ken en aanleg van sportvelden op ter reinen ten Zuiden van de 5 Meilaan (plan-Zuld-West IV). Als volgt werd Ingeschreven; A. v. Halem, Schipluiden, perc. I f. 66.450; C. A. Langeveld, Alphen a/d. Rijn. perc. I f. 69.999; Firma A. Ph. Kuyi, Voorschoten, perc. I f. 60.200; firma C. Westdijk en Zn. Woubrugge perc II f. 352.000; Cultuur Mij .Bala". Eindho ven, perc. n f. 422.700: Gebr. Offerman Aalsmeer en De Bliek. Amstelveen*, perc. I f.61.300 perc. n f. 369.000; in massa f. 430.300: J. M. Samson. Oegst geest, perc. I f. 69.000, perc. n f388.000, in massa f. 455.000; L. P v. d. Geer, Lei. den, perc. I f71.700. perc. n f 390.000, ln massa f. 461.700: J. Mens. Lisse perc. I f. 69 000( perc. n f. 431.000. in massa f. 495.000; A. Roele. Edam, perc. I f.87 600. perc. n f. 432.000 in massa g.517.000; Gebr. Schouls N.V.. Leider dorp. perc I f73.200. perc. n f 476.000, in massa f 545.000en J. B. Chrlstlaanse, Amsterdam, in massa f. 590.000. Een gouden boekhouder A.s. Maandag zal het precies 50 jaar geleden zijn dat de heer P. de Jongh, boekhouder ten kantore van notaris W. S. Jongsma als 14-jarig Jongmaatje zijn intrede deed in het kantoor van wijlen notaris mr J. A. F. Coebergh. Vervolgens werkte hij onder leiding van diens zoon, mr H. M. A. Coebergh. waarna hij in 1943, tegelijk met het kantoor, als beho rende tot de vaste Inventaris werd „over genomen" door notaris Jongsma. De heer De Jongh is in de kringen van hen. die geregeld het Venduhuis der No tarissen bezoeken, een zeer bekende fi guur. doordat hij sedert ongeveer dertig jaar de functie van afslager van roerend goed en sinds 1933 ook van onroerende goederen vervult. Zal Oetoyo aftreden Nog twee dagen voor een oplossing De regeringspartijen en het Kabinet zjjn gisteren druk bezig geweest met het zoeken naar een oplossing voor de legerkwestie. In politieke kringen wordt verondersteld, dat het plotse linge uitstel van de Kabinetszitting, welke gisteren zou worden gehouden, verband hield met het feit, dat de door Baharoeddin bjj het Parlement ingediende motie van wantrouwen, eerst Maandag ln het Parlement zal worden behandeld, waardoor de rege ring twee dagen meer aan het zoeken naar een oplossing kan besteden. Het dagblad „Keng Po" meldde, dat de nieuwe chef-staf van de Landmacht, generaal Bambang Oetoyo, aan een col lega een brief heeft geschreven, waarin hy zelde bereid te zijn zich als chef-staf terug te trekken, indien dit op eervolle wyze mogelijk is. Het blad schreef van mening te ziln. dat ook de regering het in die richting zoekt. De voorzitter van de PIR, mr Wong- sonegoro, heeft verklaard, dat zijn par- tij bereid is goede diensten te verlenen om de spanning tussen de regering en het leger te doen verdwijnen Hij meent suggesties te kunnen doen welke he' mogelijk maken dat het prestige van bei de partijen gehandhaafd wordt. Hy gaf als zijn mening te kennen, dat de jong ste mutaties „zeer verpolitiekt" waren. Voor 178 millioen aan bouwwerken afgeremd Ruim een Jaar geleden is de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting overgegaan tot een zekere afremming van de uitvoering van minder urgente omvangrijke bouwwerken. Hij beoogde daarmede de spanningen op de arbeids markt te verminderen en de woning bouw. alsmede de bouw voor industriële doeleinden, ongehinderd voortgang te doen vinden Door een strenge regulering van de afgifte van de wettelijk vereiste Rijks goedkeuring voor werken boven f. 100.000 (voor ziekenhuizen boven f. 50.000, voor scholen boven f. 10.000) zijn sinds medio 1954 de plannen voor vele omvangrijke bouwwerken niet tot uitvoering gekomen. De totale hoe veelheid aan uitgestelde werken heeft thans ln geld uitgedrukt een omvang van rond 178 millioen bereikt, zo deelt het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting mee. Terug uit Rusland Godsdienstig leven een probleem voor de staat Kerkelijk leven vertoont opbloeiende tendens In de vergadering van de Oecume nische Raad van Kerken in Nederland, gisteren te Utrecht gehouden, is ver slag uitgebracht omtrent het bezoek, dat een delegatie van deze Raad aan de Russische Orthodoxe Kerk en de Baptistenkerk in Rusland heeft ge bracht. Uit het uitvoerige verslag van prof. P. Jans bleek, dat de delegatie alle ge legenheid heeft gehad om kennis te ne men van het Russische openbare leven op diverse terreinen. Geconcludeerd wordt, dat vooral dit bezoek over en weer van grote waarde moet worden ge. acht voor het wederzijds begrip omtrent het kerkelijk leven in het Oosten en het Westen. Vele gesprekken met tal van voor aanstaande kerkelyke leiders konden in grote openheid worden gevoerd. Hieruit concludeert de Raad, dat by de Rus sische kerken de ernstige wil bestaat en ook de behoefte om in nauwer contact te krinen en te blijven met de christenen buiten Rusland. Herhaaldelijk werden kerkdiensten meegemaakt. By al dezé diensten, op onderscheiden dagen en uren gehouden, waren de kerken meer dan vol. een ver schijnsel dat, zoals bleek, niet beïnvloed was door de aanwezigheid der delegatie en de korte toespraken, die deze tot de gemeente kon richten. Wel dient men hier rekening te houden met de om standigheid, dat de revolutie en de tijd na de revolutie de strijd tegen de gosdienst het aantal kerkgebouwen zeer aanmerkelijk heeft verkleind, even als het aantal priesters, bisschoppen enz. Het staat vast, aldus het verslag der delegatie, dat het kerkelijk leven de laatste twintig jaar een sterk opbloeien, de tendens vertoont. Aan het kerkelijk leven wordt dikwijls door talrijke jon geren deelgenomen, al heeft de Ortho doxe Kerk geen organisaties van ker kelijk leven op allerlei terrein, zoals wij die kennen. De groeiende belangstelling voor de priesteropleiding van de zyde der jongeren is merkwaardig. In een ge meente in de omgeving van Moskou vernam de delegatie b.v. dat daar vrij wel alle kinderen nog worden gedoopt. Overigens is de Russische Orthodoxe Kerk geen staatskerk, zy is financieel geheel van de staat onafhankelijk en naar de mening der delegatie, zeker niet een willoos instrument in de handen van de staat. Kerkelijk Leven Dr J. Schoneveld vijf-en-twintig jaar predikant Woensdag viert dr J. Schoneveld te 's-Gravenhage zyn zilveren ambtsjubi leum als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Dr «honeveld werd op 19 Januari 1904 te Warmond geboren, bezocht eerst de Ohristelyke Kweekschool te Lelden en was toen te Alphen aan den Ryn en te Oegstgeest werkzaam als onderwyzer. Daarna deed de heer Schoneveld staats examen en studeerde vervolgens aan de Universiteit te Leiden, waar hy in 1938 op het proefschrift „De oorsprong van het Bybelse Zondvloed-verhaal" promo veerde tot doctor m de Godgeleerdheid. Nadat oand. Schoneveld in 1929 door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de Evangeliebedlening in de Ned Herv. Kerk, werd hij 6 Juli 1930 door ds A. W. M. Odé van Goes, toen predikant te Koudekerk aan den Ryn te Kethel in het ambt bevestigd. In 1933 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Alphen aan den Rijn, vanwaar hy in 1936 naar Gronin gen vertrok. 11 Februari 1940 werd dr Schoneveld door wijlen ds D. A. van den Bosch te 's-Gravenhage bevestigd. Dr Schoneveld heeft in de loop der Jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges. NED. HERV. KERK. Beroepen te IJsselmiulden J J. Poot te Delft. Te Bennekom P. P. J Monster te Katwlik aan Zee Te Klissen K. v. d. Pol te Veenendaal. Aangenomen naar Nleuwolda O. J. de Jong. vic. te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Enkhulzen A. F. Honkoop te Goes en A. Elshout. cand. te Rotter dam. Beroepen te Ridderkerk A. Elshout, cand, te Rotterdam. BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Pernis H. Slfckema te Hee- GEREF. KERKEN het Zondag is. De klokken luiden, de kalenders geven die dag ook in een andere kleur aan en in elk geval is de delegatie sterk onder de indruk van een godsdienstig leven, dat diep in het volk geworteld is en dat als zo danig een probleem vormt voor de staat. Deze immers zet de anti-gods dienstige propaganda weliswaar voort, maar sedert eind vorig jaar met an dere methoden en langs andere we gen. Men bljjft zich dus van die zyde richten op uitroeiing van de gods dienst. maar ziet zich gesteld voor het verschijnsel van een bloeiend en toe nemend kerkelijk leven. Op het gebied van kerkelyke en gods dienstige lectuur ls Rusland zeer spaar, zaam bedeeld. Van Russische kerkelijke zyde wydt men dit niet aan papierge brek, doch aan een andere benaderings methode van de kerk uit, waarby de Russische volksgeest een rol speelt, die zegt: wie oren krygt (ln geesteiyke godsdienstige zin n.l.) komt vanzelf by ons, want de kerk heeft het enig ware brood. TEGENBEZOEK? De delegatie heeft tenslotte het ver trouwen, dat dit eerste officiële kerke lyke contact er toe zal lelden, dat te zijner tyd een Jdelegatie der Russische kerken een tegeiy*>ezoek aan de kerken iu ons land zal brengen. In elk geval meent de delegatie, dat het bezoek aan de verwachtingen, die men had, heeft beantwoord, ook omdat men zozeer be reid bleek In de gaan op de critische vragen, die van de zyde der delegatie werden gestelek MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juli. Groenteveiling, uien 647. andijvie 1028. aardbeien 178, snijbonen 95140, tuinbonen 29—33, stambonen 195. doperwten 5156. peu len 84122. postelein 18. tomaten 31 91. bloemkool 931. sla 2 60580. kro ten 8—12. peterselie 2.20—7 20, selderie 2.906. BOSKOOP. 1 Juli. De Boskoopse Bloemenveiling. Rozen, gr.bloemlg, 20 st.: Better-Times 1 10—170. Mad. Butterfly 1.40—2 20. Duisburg 1.50—1.90. Pcchthold 1.101.70. Rosalandla 6580. Hadley 1.60. Edlth Helen 1.40, Verschure 1.10. Gemeng de rozen 3743. Babyrozen 10 stuks: Else Poulsen 3885. Poulsena Pink 56—100, Gloria Mundl 1.10—1.70. Wolfs Glorie 80 1.20 Sweetheart 75—1.50. White Sweet heart 1.40. Juweeltjes 1.20—1.40, Perfection 1.601.90, Ellen Poulsen 41, Gemengde babyrozen 2636. Pioenrozen, 10 stuks: Sarah Bernhardt 1.101 40. Marie Lemour 951.40, Livingstone 7085, Gen. Mac- Mahon 50, Diversen per bos: Llgustrum- takken, goudbont 26, idem zllverbont 40. Campanula blauw 3148, ld. wit 4565, Margrieten 31 Clematis Durandll 1.50 I 80, Dubb. Violieren ln kleuren 651 70. Spirea 12. Esterlle 37. Duizendschoon 8— 12 Delphinium 46. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 Juli. Groenteveiling: Bloemkool I 1435, Idem II 1325, Idem III 814, waspeen 4768. bospeen 3751. bos kroten 8.1011.60, sla 2.50—8.60. stoofsla 10—12, snybonen 121 133. snybonen (stek) 5355. tuinbonen 2831. prlnsessebonen 173180, andyvle 8—9 tomaten A 8082, tomaten C 67—69, Êrel 2426, komkommers A 32—34. Idem 1527. Idem (krom) 79. sjalotten 16 —19. aardbeien (per kg) 132—228. sla-ulen 7—11. rabarber 7.20—9.00, radijs 8 70*6 90. postelein 1420, bonenkruid 8.108 30. peterselie 6.60—7 20, krulpeterselie 7.20 7.40, selderie 6.407.10, aardappelen-bon ken 2425, Idem grote 1824. Idem drie lingen 417 Idem kriel 313. ROELOFARENDSVEEN. 1 Juli Bloe men veil Ine. Campanula 1842. Duizend schoon 12—28. Esther Read 1138, Wlr- rals Suprème 3659. Gallardla 1618. Lathyrus 1028. Colvlllles 2852. Id. Nvmph 7000, Ixla 10—16 Pvrethrum 12—26. Bruidsan Iers 310. Scablosa 15— 25 Korenbloemen 1215. Margrieten 22 30 Aap. Plumovls 4163 per bos, Am. Am Iers 7—10, Lelies 1318 per stuk. ROELOFARENDSVEEN1 Juli. Groen teveiling Aardbeien 2 ons doos 3248. Idem afw. 17—35. kropsla 2.50—0 00. an- dllvle 6.0013.00. bloemkool 8 0018 00, nieuwe aardappelen 17.00—20.00, bos peen 13.00—35.00. Peulen I 51.00—406.00, Idem II 18.00—38 00 doperwten 30 00— 39 00. capucllners 28 0042 00. tuinbonen 26 00—31.00 kassnllbonen 130.00—150 00, Idem stek 90 00115.00 du'ob. stambomen 155.00—170.00, augurken D 72.00—91.00 oer 100 ke. TER AAR. 1 Juli. Groente veiling Peu len 4.2011.20 Idem B 2.10—3 80. dop pers 3.604.30 caodoppers 3.605.10. krombekdODpers 6.206 30. blauwschok kers 8.80 tuinbonen 2 502.80 alles per kg kas6nl1 bonen 125—150, Idem stek 0.6(^-1.15. stamsnltbonen 0 95. soercie- bonen 1.252.00 tomaten A 0 90—1.05. Idem B 0.600.95. Idem C 0.90. Idem OC 0 20. nieuwe aardappelen 0.160.18, idem kriel 0,07016. postelein 0.050.13, ra barber 0.100.13. spinazie 0.090.16. spitskool 0.050.09. andllvle 0.110.16. zuring 0.14. waspeen 014. Idem stek 024. augurken CD 1 16. Idem stek 0.130 44 alles per ke., sla 2 50—6 00 per 100 kc.. bloemkool 0.080.25. komkommers 0.12 —0 25 Idem stek 0 080 10. vllgen 0 16 alles per stuk. bospeen 0170.31. b06- kroten 0.08—0.19 selderit 0 03—0 06. bos- slalotten 0 010.O4. peterselie 0 06 alles per bos. aardbeien 025044 per doos Ie. aardbeien 3.10 oer slof. Bloemen: Lathy rus 0.13 An Iers 0.05. Anemonen 0.10 per Boekbinderij J. v. d. BERG Zoon kan nu of later plaatsen: Aanmelden: Grocnesteeg 5a - Lelden - Telefoon 25077 GEVRAAGD. Aanmelden: Gebr. Driebergen, Mesthandel VLIET N.Z. 2 RIJNSBURG HET IS PRETTIG WERK VOOR MEISJES om Zeep, Eau de Cologne en Cosmetische artikelen in te pakken. Door onze gunstige arbeidsvoorwaarden kunnen hoge lonen verdiend worden. KONINKLIJKE ZEEPFABRIEK SANDERS EN CO. N.V. LEVEND AAL 3040 LEIDEN Aanmelden aan de fabriek. Last van onkruid Gebruikt Natrium Chloraat. Segaar - Diefsteeg 8 BOOTARTIKELEN En gros en detail H. R. TROOST - Haven 14 Lelden - Tel. 21664 VRIJWILLIGE VERKOPING Notaris W. F. KARSTENS te Leiden zal op Vrijdagen 15 en 22 Juli as. in het Notarishuis te Leiden veilen: 1. Het herenhuis, Hogewoerd 175, Leiden, groot 2.12 A„ bev. 12 kamers, grote keuken, tus senplaats. tuin. Beneden ge deelte vrij te aanvaarden. Ie en 2e etage verhuurd voor f.56— p. m. 2. Het herenhuis. Haagweg 188, Leiden, groot 2.50 A. (met uitz. v. 35 c.a. tuin), huur f. 44.85 p. m. 3. Het herenhuis, Haagweg 192. Leiden, groot 1.93 A, huur f4830 p. m. 4. Het woonhuis met boven woning Oosterkerkstr. 2, Lei den, groot 78 ca., bovenwoning mogelyk spoedig vry te aan vaarden, ben. verh. voor f 6.- p. w. Bezichtiging volgens gebruik. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris. Apothe- kersdyk 34, telef. 23668. In DROGISTERIJ annex Parfumerieën is plaats voor een FLINK MEISJE, leeftyd plm. 20 jaar (met interesse voor het vak). Enkele jaren H.B.S. of M.U.L.O. strekt tot aan beveling. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 198. GEVRAAGD voor spoedige Indiensttreding: ie MONTEUR 2e MONTEUR DOORSMEERDER WAGENWASSER. Aanmelden dageiyks tussen 85 uur GEBR. ZOET CHRYSLER - PLYMOUTH - AUSTIN - FARGO Koninginnegracht 1B Den Haag TE KOOP te Oegstgeest, Toorenveltstraat 9. Het pand is leeg en voor gegadigden met vestigingsvergunning eventueel direct te betrekken. Inlichtingen: Makelaarskantoor PROPER, Rhyngeester- straatweg 58, Oegstgeest, Telefoon 20672. Vrydag 8 Juli a.s. 7 uur n.m. in het Notarishuis te Leiden AFSLAG der n.v. percelen in bod gesteld a.v.: Kort Rapenburg 13f6900.—; Haarlemmerweg 13: f.5900.—; Mandenmakersteeg 11/lla: f. 5800.—; Nieuwe Ryn 108/Langestraat: f. 8200.—; Decimastraat 41f3000.—; Koolstraat 7: f. 1100. Kaarsenmakerstraat 4: f. 900.—; Vestestraat 112: f. 770.—; Waardgracht 73: f.1180. Waardgracht 167: f. 510. Nots. W. S. JONGSMA, Rapenburg 31. Waarn. Nots. G. J. BOOM te Voorschoten en J. P. TURION te 's-Gravenhage verkopen Woensd. 13 en 20 Juli 1955 telk. v.m. 11 uur ln Hotel „Het Wapen van Voorschoten" pu bliek onder Voorschoten: 20 hulzen en 1 werkplaats Schoolstr. 108 t/m 148 (even). Totaal jaarhuren f. 5228.60. Totale lasten ong. f. 291.15. Water voor rek. verh. Nadere inl. ten kantore van voorn. nots. Voorschoten, tel. 2392 en 2610 en te 's-Graven hage 331845. BEZOEKT OP UW REIS door Noord-Holland (AFE REST. „FRIESLAND" 8 K M. voor ALKMAAR. Geheel gerestaureerd, PRIMA KEUKEN. BILLIJKE PRIJZEN. Ook voor Gezelschappen (zaal). TELEFOON 2205—296 By dc Rijkscentrale voor Mechanische Administratie (Min. v. Binnenlandse Zaken), gelegen in de omgeving van het Station Hollands Spoor te Den Haag, worden gevraagd in het bezit van het diploma MULO, ook zij die nog mondeling examen moeten doen, kunnen nu reeds solliciteren. Deze dienst is des Zaterdags de gehele dag gesloten. Aanmelden: Zaterdag 9 Juli a.s. tussen 9 en 9.30 uur Rynsburgerweg 96, Lelden. Schrlftelyke soil, onder motto H/MZR 8 (in linker bovenhoek env. en brief) aan de Centrale Personeelsdienst, Bezuidenhoutseweg 15, Den Haag. J GEVRAAGD: Firma KASTEEL VOLDERSGRACHT 21 LEID]

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4