Zestigduizend mensen luisteren naar Billy Graham Landmacht sloeg in de Leidse Hout Luchtmacht met 5 2 Tour-directeur Jacques Goddet zendt K.N.W.U. telegram 94ste Jaargang Vrijdag 1 Juli 1955 Vierde Blad No. 28563 In het Feyenoordstadion „Voor iedereen en voor alle problemen heeft de bijbel een oplossing (Speciale berichtgeving) Er was maar heel even lets van een aarzeling, toen Billy Graham gister avond in het Rotterdams Feyenoordstadion een menigte van zestigduizend mensen toeriep: „Dit is het uur om Christus te aanvaarden. Stel het niet uit. Dat is gevaarlijk. Doe het nu. Kom en geef Hem uw hart. Hü zal u vreugde schenken, zoals gij nog nooit hebt gekend. Ik vraag u op te staan en hier voor het podium plaats te nemen. In stilte en in eerbied. Zoals ik het in En geland en In Amerika, in Frankrijk en In Duitsland duizenden heb zien doen. Kom en geef Hem uw hart." Er hing een voelbare stilte over de eivolle tribunes, maar die stilte duurde niet lang. Er begon zacht een orgel te spelen en de ijle klanken daarvan ver mengden zich met het geschuifel van voetstappen van duizenden, die lang zaam en plechtstatig bijna, onder de indruk van dit grote ogenblik, naar de uitgangen schreden om zich enkele minuten later rond Billy Graham te scharen. God heeft U lief Het werd een lange, schier eindeloze stroom, die vloeien bleef totdat er nau welijks een plaats meer bij het podium over was. Zij wachtten er wat Billy Graham hun nog meer te zeggen had en ondertussen klonken uit duizenden kelen psalmen en lofliederen. Billy Graham zei het allemaal heel stapeltjes en heel begrijpelijk: God heeft u lief. Hij ontvangt u. Hij is be reid al uw zonden te vergeven. Hoe groot ze ook geweest mogen zijn. God zal uw leven veranderen, als ge Hem toelaat dat te doen. Dat ge gekomen zfjt, bewijst dat ge uw zonden belijdt, dat ge uw zonden wil afwerpen en dat ge nu nog maar alleen voor Christus wilt le ven. Hij hield een korte toespraak in gevoelvolle, eenvoudige zinnen en gaf de bekeerlingen, zoals hij de duizenden noemde, toen aan, wat ze in het ver volg moesten doen. LEES DE BIJBEL Ge moet nu elke dag de bijbel lezen, want de bijbel is het voedsel voor uw ziel. Begin met het evangelie van Jo hannes, dat is het gemakkelijkste: ik zal u er vanavond een geven. En verder moet ge elke dag bidden. God zal uw gebed verhoren. Praat met Hem en heb uw naasten lief. Laat door uw leven zien, dat ge God gevonden hebt en ga voortaan naar de kerk. Vertel het ook aan anderen, dat ge christen geworden zijt en laat het hun merken. En toen boog men ootmoedig het. hoofd en bad met Billy Graham mee. Daarna liet hij nog een waarschuwend woord horen: zoek niet naar emoties, mis schien hebt ge ze wel, misschien hebt ge ze niet. Het is allemaal niet belang rijk. Ge hebt Christus aanvaard. Dat Is het enige. En tot de velen, die op de tribunes gebleven waren zei hij: ga staan, als ge uw leven opnieuw aan Christus wilt geven. Ook aan die oproep werd massaal gehoor gegeven. Het waren in drukwekkende ogenblikken, daar in het Feyenoord-stadion. Al lang voordat Billy Graham het Stadion betrad, was er de wijding van een massale dienst. Eén van Billv Gra hams naaste medewerkers, Cliff Bar rows, dirigeerde een koor van ruim 5000 zangeressen en zangers en «en muziek korps van het Leger des Heils Het duurde niet lang of het hele Stadion zong mee. Tegen kwart vóór acht leidde ds P. Lugtigheld uit Den Haag de eigen lijke samenkomst met enkele woorden in, waarna hij voorging in gebed. Beaverley Shea zong daarop enige liederen. GEEN SHOW Waarop de tienduizenden gewacht hadden gebeurde, toen Billy Graham naar voren trad om te vertellen waar voor hij gekomen was: niet om u wat bezig t« houden of een show op te voe ren, maar om u door te geven wat in de bijbel staat. Voor iedereen en voor alle problemen heeft de bijbel een op lossing. maar wij lezen de bijbel niet, want we hebben er geen tijd voor Nadat het koor en Beaverly Shea nog enige liederen hadden gezongen, vroeg Billy Graham de aanwezigen het Sta dion te maken tot een groot openlucht heiligdom, om vervolgens zijn preek die door brigadier L. Nijman van het Leger des Heils zin voor zin werd ver taald te beginnen. Billy Graham tijdens zijn toe spraak, die door een stampvol Stadion aandachti beluisterd werd. Links brigadier *tjman van het Leger des Heils, die de toespraak zin voor zin vertaalde. Met de bijbel in de hand sprak hjj over de liefde van God en het zon dige van de mens. In eenvoudige taal, in korte zinnen, die voor iedereen be grijpelijk waren. Hij riep op tot een verzoening met en een aanvaarding van God. Met redeneren en werken, aldus Billy Graham, komen we niet in de hemel. We komen daar slechts door ootmoedig aan de voet van het kruis te gaan staan. Het is een indrukwekkende bijeen komst geworden in Rotterdam. De men sen, die gevolg gaven aan de oproep van Billy Graham om zich met God te ver zoenen. kregen lectuur mee naar huis en een kaart, waarop zij naam en adres moesten noteren, opdat hen later nog meer lectuur over de post zal kunnen worden toegestuurd. De parkeerplaatsen zager) zwart van de auto's en de touringcars, want het waren niet alleen Rotterdammers, die naar Feyenoord waren getrokken. Niet temin kwamen er op de wegen naar het Stadion geen noemenswaardige ver keersopstoppingen voor. De Rotterdam se verkeerspolitie had doeltreffende maatregelen genomen. 's Middags had Billy Graham in een der paviljoens van de E '55 tijdens een persconferentie het een en ander over zijn werk en zijn boodschap verteld. „Zwarte dagen wachten de tyrannen op Cyprus" De „Eoka", de „frontlinie-organisatie" der Cypriaanse Grieken, die Cyprus des noods met geweld van het Britse rijk los willen maken, heeft tot de politie van het eiland gerichte pamfletten doen verspreiden, waarin onder meer wordt gezegd: „Zwarte dagen wachten de tyrannen van Cyprus. De verraders zullen zwaardere straffen krijgen. Verzet U niet tegen ons, of wij zullen uw lichamen rood verven met uw eigen bloed. Hij, die zich tegen onze beweging verzet, zal terechtgesteld worden. Iedere politieman, die een vaderlander heeft gefouilleerd, zal worden neergeschoten". Men vermoedt, dat de Eoka-leden de bedrijvers zijn der aanslagen, die sinds begin April j.l. op Cyprus zijn gepleegd en waardoor een aantal personen is gedood of gewond. Het Britse bestuur vormt thans een speciale politiemacht om de terroristi sche aanslagen tegen te gaan. De ,,Eoka" heeft hen, die tot deze politiemacht zou den willen toetreden, gewaarschuwd dat zij dit niet werkeloos zal aanzien Thomas Mann in ons land De Duitse schrijver Thomas Mann is is gisteravond met zijn vrouw en dochter uit Zürlch op Schiphol aangekomen. Hij zal als onderdeel van het Holland Fes tival in Amsterdam en Den H..ag lezin gen houden over de Duitse dichter- schrtjver Friedrich Schiller, wiens 150ste sterfdag dit Jaar werd herdacht. 126 meter hoge televisietoren in Mierlo In Mierlo, aan de rand van de be bouwde kom in de bosrand, is men begonnen met de bouw van een 126 meter hoge televisie- en radio-telefo- nietoren. Het wordt een betonnen toren met stalen masten. Het bouw werk wordt rond van vorm met een middenlijn van 10.5 meter. De toren bestaat uit twee delen, na melijk een hoofdtoren met een hoogte van 86 meter, en een ronde stalen televisiemast met een hoogte van veertig meter, die op het bovenste platform zal worden geplaatst. De toren zal dienst doen als televisiezender. Wanneer deze Brabantse zender in bedrijf is opgenomen, naar men ver wacht in Juli 1956, zullen de bezitters van de televisietoestellen in Mierlo en directe omgeving kunnen volstaan met een kamerantenne in plaats van een kostbare dakantenne. De kosten van de bouw van de toren uitgezonderd de inwendige apparatuur worden geraamd op f. 600.000, ZATERDAGVOETBAL Kampioenschap van Nederland: Blauw Wit '34Genemuiden; Quick Boys Hoogvliet. Promotie naar 3e klasse: TSBKou dekerk. TENNIS Studenten tennissen om kampioenschap Te Nooxdwijk zijn de wedstrijden voortgezet om de nationale studenten tennis kampioenschappen. In het herenenkelspel (A) versloeg Karamoy in de eerste halve finale Baard met 6-0, 6-3, terwijl in de tweede halve finale Goris zegevierde, die zijn tegen stander A. Lim met 6-3, 6-3 versloeg. In de eerste halve eindstrijd van het heren dubbelspel schakelden Karamoy en Krull in twee sets A. R. Lalisang en S. M. Lalisang uit: 6-2, 6-0. Goris en Groeneveld wonnen in de tweede halve finale met 6-3, 3-6, 6-4 van Nuzwaricha- tab en Njodjing Han. Zowel in het dames enkelspel als in het dames dubbelspel werd gisteren een halve eindstrijd gespeeld. In het dames enkel won mej. N. Diemer Kool met 6-4 2-6, 6-0 van mej. S. Damme en in het dames-dubbel behaalden mej. N. Diemer Kool en mej. M. Heering de overwin ning. Zij versloegen mevr. Th. Kruyter- Nooteboom en mej. F. van Seben met 6-3, 6-4. WIELRENNEN Baankampioenschap Slechts véertlen deelnemers hebben zich gisteren gemeld voor de series van de achtervolging voor profs, waarbij cracks als Schulte en Van Breenen, die contracten in het buitenland hadden, ontbraken. Reeds in de voorritten werd het duidelijk, dat Daan de Groot, Wim van Est en de gebrs. Voorting zich in de halve finale zouden rijden en aldus geschiedde. In de kwart finales hadden zij geen moeite om hun tegenstanders uit te schakelen. De uitslagen van de kwart finales waren Eerste rit: 1. De Groot 6.49.6; 2. Don ker 7.15.2; tweede rit- Van Est 6.488; 2. Koch 7X12.4; derde rit 1. Gerrit Voor ting 6.524; 2. Brinkman 7.07.8; vierde rit: 1. Adri Voorting 6.55.4; 2. Van der Kamp 7.014. In de halve finales, die Maandagavond a.s. gereden worden, rijdt Wim van Est tegen Adri Voorting en Daan de Groot tegen Gerrit Voorting. De Ceinture van Barcelona VAN WETTEN OP 7E PLAATS Dc tweede etappe van de „Ceinture van Barcelona" van Vich naar Man- resa over 133 km werd gewonnen door Maureen Connolly, de kampioene van de Belg Van der Plaetsen in de tijd het vorig jaar, keek met grote belang- van 3 uur 11 min 32 sec. Dc Franse amateur Raynal werd tweede in de zelfde tijd en onze landgenoot van Wetten (Noordwijkerhout) derde, dezelfde tijd als de win- Het tournooi te Wimbledon Opnieuw een sensatie: Beverly Baker slaat Doris Hart! De 25-jarige mevrouw Beverly BakerFleitz, wonende in Long Beach (Callfor- nië), moeder van een tweejarig dochtertje, schakelde gisteren de favoriete voor het damesenkelspel, de Amerikaanse kampioene Doris Hart met verpletteren de cijfers uit! Dat was wel de grote verrassing van dc wedstrijden van Donder dag, een surprise waarop de trouwe bezoekers van de Engelse kampioenschap pen van dit jaar nu al bij wijze van spreken elke dag rekenen. Want na het sensationele succes van Nielsen, eveneens In de halve eindstrijd, op Ken Rosewall behaald, was 24 uur later het publiek opnieuw getuige van een thril ler, waarbij een speelster, die rechtstreeks naar de eindstrijd scheen te wan delen, volkomen onverwacht werd uitgeschakeld. Prachtige doelpunten van De Koe Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Koksschool werd gisteravond in de Leidse Hout een wedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de Landmacht en de Luchtmacht. Deze, door een bijzonder groot aantal toeschouwers bijge woonde ontmoeting, was zeer aantrekkelijk en werd verdiend door de in oranje shirts gestoken mannen van de Landmacht met 52 gewonnen. halve Angenent Jongens als Hol (Feyen oord), v. d. Wel (Ajax), Huiberts (Vites se) en Vreken ADO) rondliepen, begon het doelman Hendriks van NAC uiterst lastig te maken. Maar de Landmacht kwam terug en toen vijf.minuten voor de rust een van de Luwa-verdedlgers hands maante in het beruchte gebied, leek de gelijkmaker aanstaande. Maar linksbuiten De Koe van GVAV sohoot uit de strafschop het leer naast. Maar toch kwam nog voor de rust het verdiende tegenpunt voor dc Landmacht. Met een kopbal uit een voorzet van Elferink (Velocltas) gaf Fens (VOS) doelman Wlllems geen schijn van kans. Na de hervatting bracht v. d. Wel met een formidabele kogel de stand op 1—2 voor de luchtmacht, maar door verkeerd terugspelen van de Luwa-verdediglng en goed doorzetten van La Crolx (GVAV), werd het snel weer gelijk. En daarna is de Landmacht vrijwel voortdurend aan het woord geweest. Met twee schitteren de schoten ineens op de schoen bracht De Koe de stand op 42 voor de oranjemannen en toen tenslotte Willems een fout maakte, door een teruggespeel de bal te laten glippen (Boot gaf het be slissende tikje tegen het leer) werd het nog 5—2 ook. Tijdens de rust van de wedstrijd voerde de Band van de Huzaren van Boreel een show op, een knappe uitvoering, die door het publiek met een ovationeel ap plaus beloond werd. Vandaag werden de feesten van de Koksschool voortgezet met onderlinge sportwedstrijden in de Leidse Hout. Onmiddellijk na het beginslgnaal van arbiter Bronkhorst trokken de oranje mannen fel van leer en de razendsnelle combinaties van hun voorhoede, stelden de Luwa-defensie, waarin international Kuys de hoofdrol speelde, keer op keer voor problemen. Vooral midvoor Boot van Sparta, aal- vlug en zeer schotvaardig, vormde eer grote bedreiging voor het Luchtmacht- doel, maar hoe scherp en nard de echo ten van de Spartaan ook waren, de voor treffelijk spelende doelman Willems van HBC wist ze alle te keren. En toen san de andere kant de Luwa-midvoor Ange nent (Fortuna '54) in het strafschopge bied gevloerd werd en hij zelf de penalty benutte, kreeg het moreel van de Land macht een lelijke klap. De luchtmacht nam ijlings het initia tief over en haar voorhoede, waarin be- Rol eindigde op de 87e plaats in de tijd van 3 uur 30 min 54 sec. In het. algemeen klassement heeft de Fransman Vermeulin de leiding in de tijd van 6 uur 11 min 23 sec, gevolgd door de Deen Andersen, de Zweed Mor- tensen, de Fransman Goujet en de Ma- nagask Viane, allen in 6 uur 11 min 53 sec. Van Wetten staat op de 7e plaats met 6 uur 12 min 39 sec en Rol 72e in 6 uur 34 min 12 sec. stelling naar het spel van Beverly Baker En dat geschiedde niet zonder reden, want inderdaad leek het spel van Be verly als twee druppels water op dat van Maureen Connolly van het vorig Jaar. Op zeer gemakkelijke wijze kwa men de krachtige drives, nu eens links dan weer rechts genomen, van haar racket. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat zij vrijwel voordurend op de baseline bleef staan, zich snel verplaat send van links naar rechts en van rechts naar links, met het verwisselen van hand, zodat slechts zelden de backhand behoefde te worden gebruikt. Het was begrijpelijk, dat Doris Hart probeerde naar het net op te lopen om daar haar „Ontsteld over incident De directeur van de Tour de France, Jaqcues Goddet, heeft zich telegrafisch gewend tot dr P. van Dijk, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wlel- ren Unie, In verband met het conflict, dat gerezen is tussen de sportcommlssie van de Unie en de ploegleider Pcllenaars over het contracteren van Wout Wagtmans en Wim van Est voor de wedstrijd om het stayers-kampioenschap, welke Maandagavond a.s. in het Stadion te Amsterdam is vastgesteld. Dc inhoud van dit telegram luidt als volgt: „Wij zijn zeer ontsteld over het Incident, veroorzaakt door het vaststellen van het Nederlands kampioenschap voor stayers op de baan. Dringen er met grote kracht op aan, dat de deelne ming aan de Tour de France van Wagtmans en Van Est wordt gehandhaafd. WU ontheffen hen van deverplichting Dinsdagavond in Le Havre aanwezig te zijn, om U in de gelegensheid te stellen de moeilijkheden op te lossen en de beste ploeg naar de Tour de France te zenden. Wij hopen op uw persoonlijke aanwezigheid in de Tour." Getekend: Goddet. bekende en gevaarlijke dropshots te lan. ceren, maar veel succes had zij er niet mee, want vele van deze ballen kwamen in het net terecht. En intussen kwa men voortdurend harde, zuiver ge plaatste drives van liet racket van haar tegenstandster. De cijfers 63 60 spreken boekdelen. Het was een droevige en teleurstellen de zwanenzang van Doris Hart. En na afloop liet zij duidelijk uitkomen, dat zij dit jaar misschien wel voor de laat ste maal aan wedstrijden zou deelne- Loulse Brough slaagde er in het veel belovende 19-Jarige meisje DarleneHard met 63 86 te verslaan. Zonder fou ten speelde mej. Brough zeker niet, maar de grotere ervaring en haar stug ge spel gaven de doorslag in critieke momenten. Darlene Hard, een poppetje zoals zij daar over het tennisveld liep, speelde op een wijze, welke men hier niet vaak meer heeft aanschouwd. Zij had er plezier in, in elke slag waarmede zij een punt veroverde, maar ook ten aanzien van elk punt, dat zij verloor. Het was duidelijk dat de toeschouwers grote sympathie met dit vrolijke frisse meisje had. Deskundigen zijn van oor deel dat zij over enkele jaren, wanneer er meer ernst in haar spel is gekomen, tot. grote klasse zal kunnen stijgen. Het Australische dubbel Ken Rosewall en de linkshandige Neale Fraser scha kelden de favorieten voor de titel in het herendubbelspel Tony Trabert en Vic Seixas in de halve finale uit. Dat bete kende tevens, dat de titel naar Australië gaat, want de andere halve eindstrijd was een zuiver Australische aangelegen heid. En terwijl Trabert bijna twee uur hard moest vechten om te trachten een zege op het Australische paar te be vechten, een poging welke na 5 sets ten slotte mislukte, was Kurt Nielsen, de andere finalist voor het herenenkelspel, op zijn gemak een beetje aan het oefe nen op een van de bijbanen. Want de Deen behoefde vandaag niet in een wed strijd uit te komen. Russen zijn sterk in Henley De Russische roeiploeg heeft uitste kende resultaten behaald op de races van Henley De Russen hadden inge schreven op vijf nummers, maar de skif- feur Tukalov werd Woensdag geschrapt voor de Diamond Sculls, zodat zij slechts in vier nummers konden starten. In de Grand Challenge Cup had Krasnoe Znamla (Rode Bamer) in een geleende boot grote moeite om van de Acht van Jesus College (Cambridge) te winnen. Met een halve lengte voorsprong ging de acht van Krasnoe over de aankomstlijn. Krasnoe Znamia komt vandaag in de halve eindstrijd van dit nummer uit te gen Vancouver, terwijl Pensylvania de Thames Rowing Club zal ontmoeten. Voor de Stewards Cup behaalde Krylia Sovetov een gemakkelijke overwinning op de Vier van Jesus College. Voor de halve eindstrijd heeft zich eveneens ge plaatst het uitstekende viertje van Moto Guzzl. Verder komen in dit nummer te gen elkaar uit de Zwitserse ploeg van Th al wil en Leander. Boldakov en Ivanov, houders van de Silver Goblets, hadden niet veel moeite om de halve finale te bereiken. Voor een vierde Russisch succes zorg de de Double Scull Zhilin-Emchoek, die met vier lengten voorsprong van de En gelsen Mouat-Spokes won. Kocerka, de Poolse skiffeur is sterk favoriet voor de Diamond Sculls. Hij sloeg in de kwart eindstrijd de Zwitserse architect Schriever. DUIVENSPORT Fondclub Leiden en Omstreken Uitslag wedvlucht St. Vincent. Af stand 1042'45 km, gelost te 10.30 uur. In concours 92 duiven. Zwakke wind. Zeer warm. Zaterdag: (13.57.05 uur): Gebrs. de Wit 1, 6; P. G. Borgers 2; J. Landaal J. Rakhorst 4, 8, 11, 15; A. v. d. Hulst H. v. Veghen 7; Fr. Hofman 9; M. F. van Steijn 10; W. Wolleswinkel 12; M. Jongeleen 13; D Zwaan 14. Zondag: H. W. Martens 16; J. H. Planje 17; J. W. v. Duuren 18; A. de Graaf 19; A. W. Krol 20; N. Oudshoorn 21; J. Rakhorst 22. Maandag: G. A. v. Albada 23; Fr. Hofman 24. W/aterpolo-competitie Sleutelstad verloor van Nereus Zouden Wim van Zijl en Peter Bekke ring niet door militaire dienst verhin derd geweest zijn, voor de Sleutelstad zou gisteravond tegen Nereus de kans er zeker geweest zijn om de zo brood nodige punten in Lelden te houden. Nu verschenen de Leidenaars met Jan Dool, die reeds een wedstrijd gespeeld had en Frans Thjjssen in het water en nóg had de uitslag net zo goed an dersom kunnen zijn. Van beide kanten werd er zeer veel op de 2-meter gespeeld, waarbij de kee pers al hun talenten nodig hadden. De keeper van Nereus kreeg wel iets meer te verwerken dan Binnenkamp aan de andere kant, maar hij verdedigde zijn doel prima. Nereus nam de leiding na dat Sleutelstad enige malen tegen paal en lat had geschoten: 0-1. Even later werd een Zaandamse verdediger er uit gestuurd, een straf die overigens vrij zwaar uitviel, want er werd van beide zijden niet zachtzinnig gespeeld. Nico van Berkel nam de strafworp en de Ne- reuskeeper stopte deze. Het duurde tot na de rust alvorens Aad Kapaan met een bekeken boogbal de stand op 1-1 kon brengen. De Sleutelstad bleef doorzetten en toen Frans Th ij seen, die nog steeds als water- polospeler zeer matig is, de bal op Jan Dool wilde spelen, verdween het leer met een boog tergend langzaam in de uiterste bovenhoek van het Nereusdoel 2-1. Maar toen de Leidse achterhoede, die haar handen dik vol had, de fout maak te om tijdens het nemen van een vrije worp met 2 man de midvoor te verdedi gen, kwam de Zaandamse linksvoor vrij en werd het 2-2. Sleutelstad kwam in het nauw. Het werd 2-3 en uit een duel voor het Leidse doel, waarbij de Nereus midvoor de ba! onder water drukte, zelfs 2-4. Sleutelstad waagde nog wel een poging en een schot van Nico van Berkel werd door de Nereuskeeper terug geslagen, maar verder dan 3-4, door een goal van Wim v. Rooyen, kwam zij niet. SLEUTELSTAD 2—DWT 3 De op een enkele uitzondering na Jon ge en lichte DWT-ploeg kwam er met aan te pas. Reeds voor rust was het 5-0 door 4 goals van Jan Dool en een treffer van Kees Hooidonk. Na de her vatting werd deze stand opgevoerd tot 9-0. Een eenzijdige wedstrijd, die weinig om het lijf had. VITESSE 2—SLEUTELSTAD 1 (dames) Ook de Sleutelstad-dames behaalden in Den Haag bij de Vitesse reserves een hoge score. De dames Lies Wolters (2x), Diny Sluyter (4xi en Elly Stouten (2x) zorgden voor d° doplou"(°n. De rust- etand was 4-0. Eindstand 8-0. ADSP. WEDSTRIJDEN IN DE ZIJL Hedenavond worden er in De Zijl ad- spiranten wedstrijden gehouden, waarbij alleen de zeer Jonge Jeugd aan bod zal komen. Christelijke Korfbalbond Met nog enkele competitie-restanten, die voor de eindstanden niet erg belang rijk meer zijn, trekken morgen drie prom. degr. wedstrijden de aandacht. Ons Eiland, dat vorige week met 6-3 van PKC won gaat morgen bij de Pa- pendrechters op bezoek en wij hebben zo het idee, dat onze stadgenoten ook nu gaan winnen en dan moet het al heel raar lopen willen de roodbroeken niet in de hoofdklasse West komen. Voor de le klasse Zuid-Holland Noord heeft de returnmatch van VEO-War- mond plaats en we zijn benieuwd na het gelijke spel van 3-3, wat de uitslag te Warmond zal worden. De kansen van Warmond staan niet ongunstig. Fluks uit Noordwijk gaat als hekke- sluiter van 2a op bezoek bij de kam pioen van 3a, Fiks 2. Het is de eerste ontmoeting en er is alle kans, dat door een gelijk spel, de spanning er in blijft. Voorts zijn er nog enkele competitie- restanten. Het programma luidt: Prom. Degr. Hoofdkl. West: PKC Ons Eiland: Prom. Degr. le kl. Z.H. Nrd WarmondVEO: Prom. Degr. 2e kl. A: Fiks 2Fluks; Competitie: Hoofdklasse West: ThorBolnes; Hoofdkl. Centrum: Oranje Nassau—DKOD; WK—DVO; ClimaxSSS. ATHLETIEK Wedstrijden Bataven Voor de interregionale atletiekwed strijden van De Bataven hebben 300 athleten ingeschreven. Deelgenomen wordt door de verenigingen RKAV Hol land, Estafette, DEM, DONK, MSV, ALO, LDA, L en s en Bataven. De inzet is bij de heren de Evert Cas- telein-wisselbeker. en bij de dames de Evert Casteleln-Lauwertak. De wedstrijden vangen aan om 12 uur in de Leidse Hout. HENGELSPORT Visclub „Sport en Genoegen" viert Zondag a.s. haar eerste lustrum met een concours in De Vliet. Sportsplmtcrs Ongeveer 10.000 toeschouwemTïêb- ben gisteravond in het Olympisch Sta dion de BVC Amsterdam in een aan trekkelijke wedstrijd een 4-2 overwin ning zien behalen op de FC Koln. De beslissingswedstrijd om één plaats in de hoofdklasse tussen DFC en RBC, die noodzakelijk is omdat beide clubs in de eerste klasse D met 25 pun ten eindigden, zal Zondag a.s. op het terrein van NAO te Breda worden ge speeld. Tot de internationale ploeg voor de Tom- de France behoren de volgende renners: Charley Gaul, Nic Mom, Fran cis Gelhausen en Willy Kemp (Luxem burg), Kurt Schneider en Alfred Kain (Oostenrijk), John Beasley en Russel Mockridge (Australië) en Gunther Pan- koke en Heinz Mueller (Duitsland). Na de eerste ronde van de schaak wedstrijd Rusland-Verenigde Staten hebben de Russen met 51 de leiding. Sharpie-successen in Engeland J. Kraan wint voor derde maal Duke of Connaught De vierde zelldag in Brancastcr heeft de kroon op het werk van onze shar» piezeilers gezet. Het was namelijk de race om de hoofdprijs. Jan Kraan nlt Oude Wetering won en kwam daardoor in het bezit van de Duke of Connaught Trophy. Dit Is de derde maal in successie, dat hij de grote prijs In dc wacht sleept. Het was een uitzonderlijk moeilijke wedstrijd. De start vond plaats in nood weer en de golfslag was zeer hoog. Jan Kraan en Charles Currey waren bij de start als eerste weg, doch de Encelsman zakte spoedig af. Ben Verhagen viel Kraan fel aan en door dit duel en mede ln verband met het feit, dat W. Gulde- mond, die op de derde plaats lag, moest opgeven wegens breuk van het staal draad van zijn fok, kon Currev weer bijkomen. Bouw van Wijk wist zich in de af- flauwende wind in het kruisvak, in de tweede ronde van de veertiende tot de vierde plaats op te werken. Vandaag wordt gezeild om de Sweepstake prhs en daarmede zijn deze wedstrijden weer geëindigd. Het is weer eens bewezen, dat onze sharpiezeilers onze grote troef zijn voor de a.s. Olympische Spelen. Immers, de Duke of Connaught Tro phy geldt als de hoogste prijs in deze klasse en de beste zeilers komen hier voor aan de start. De uitslag is: 1. Jac. Kraan (Ned.); 2. Ben Verhagen (Ned.)3. Charles Currey (Eng); 4. Bouw van Wijk (Ned.); 5. Van Boeschoten (Ned.); 6. Atkins (Eng,); 7. Anderson (Eng.).

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7