Franse ambtenaren hebben staking Een op «s Amerikanen werkt (tegen morgen) afgelast Regeringsleger in Zuid-Vietnam wint strijd van man tegen man Eisenhower nu optimistischer dan twee maanden geleden Agenda DONDERDAG 30 JUNI minder dan veertig uur Engelse vakbond raadde havenarbeiders aan de arbeid te hervatten (Telefonisch van onze correspondent in Parijs) De Socialistische vakcentrale, de Force Ouvrlère, waarin het merendeel van de Franse ambtenaren is georganiseerd, heeft gisteren de stakingsproclamatie voor morgen, 1 Juli, weer Ingetrokken. Dat ls het antwoord van de ambtena ren op het aanbod van de regering om de laagste salarissen te verhogen ln het raam van een algehele reorganisatie van de statuten van het overheidspersoneel, waarvoor achttien maanden ls uitgetrokken. De Christelijke vakbonden hebben nog enkele bezwaren van minder belangrijke aard, die, so wordt verwacht, vandaag door premier F sure nog wel nit de weg zullen kunnen worden geruimd. De directe dreiging van een staking ls ln leder geval nu wel afgewend en dat is een rustig gevoel voor de Fransen, die zich al Ijverig op hun vacantle voor bereiden. Want door Ieders hoofd spoken nog de herinneringen aan de zomer van 1953toen Frankrijk door de algemene stakingen bUna helemaal „plat" lag en vrijwel niemand meer uit de voeten kon komen. Wat doen de stuwadoors De grootste Engelse vakbond, de TUC (Trades Union Council) heeft de 19.000 havenarbeiders, die reeds zes weken het werk hebben neergelegd ln een wilde staking aangeraden weer aan de arbeid te gaan. Er was niet onmiddellijk bekend of de kleine vakbond van stuwadoors het bevel van zijn „grote broer" zou op volgen. Het bestuur van deze bond zou vandaag vergaderen. De havenarbeiders aangesloten bij de Bond van stuwadoors zijn 23 Mei gaan staken naar aanleiding van een geschil met de concurrerende vakbond, de TGWU (Transport and Ge. neral Workers Union), over erkenning in commissies in Noordelijke havens. Deze bond was tot tegenactie overge- „Zout" was diamant Twee Afrikaanse vliegveldarbelders hebben het vorig Jaar zomer voor een waarde van 40 millioen francs aan dia manten gestolen ran het vliegveld Port- Bouet nabij Abidjan, aan de Ivoorkust, in de mening dat het slechts zout was! De twee arbeiders hebben thans be kend in de avond van 8 Juni 1954 op het vliegveld te hebben Ingebroken en uit een postzak de diamanten te heb ben gestolen. Zij verklaarden, dat zij bij het ope nen van de postzak „kleiné steentjes" hadden gevonden. Zij maakten de ge volgtrekking dat dit zout moest zijn, dat slechts een waarde had van enkele hon derden francs. Drie pakjes diamanten gaven zij aan een vriend, wiens vrouw ze weggooide, nadat zij ze in het eten had gebruikt en tot de ontdekking was gekomen dat het „zout" niet aan het gestelde doel be antwoordden De vrouw gooide de „gekookte' 'dia manten op een hoop afval, waarin de politie er thans 707 heeft kunnen terug, vinden. Vier pakjes diamanten gaven de „zoutdieven" aan hun dorpstovenaar, wiens hut werd bewaakt door een boa- constrictor en zeven krokodillen. De to venaar heeft intussen ontkend diaman ten te hebben ontvangen en verklaarde, dat zijn boa-constrictor en de kroko dillen het niet prettig zouden vinden als de politie in de omgeving van zijn hut zou gaan graven. (En „nam" de po litie dit dreigement? vraagt men zich af. Red.) De politie heeft bijna een Jaar lang de dieven van de partij diamanten gezocht onder de internationale dia mantsmokkelaars. Lord Woolton afgetreden Lord Woolton heeft ontsla? gevraagd als voorzitter van de party-organisatie der Britse Conservatieve partij. In een brief aan premier Eden. de leider der party, verklaarde de 71-jarige voorzit ter, dat hy plaats wil maken voor een jongere kracht. Eden heeft het ontslag aanvaard. Lord Woolton werd in 1946 door Sir Winston Churchill benoemd. Hij leidde het party-apparaat by de verkiezingen in 1950 en 1955, die door de Conserva tieven werden gewonnen. Hy verklaar de nu te willen aftreden, opdat zyn op volger tegen de tyd dat weer verkiezin gen gehouden moeten worden, geheel In gewerkt zal zyn. Lord Woolton biyft lid van het Ka binet als kanselier van het hertogdom Lancaster, een ministerfunctie zonder portefeuille. Tydens de oorlog maakte hy naam als organisator van de levens middelendistributie in Groot-Brittannië. „OPROEP VAN HELSINKI" De onder Communistische leiding ge houden „Wereld-vredesraad" in de Fin se hoofdstad Helsinki is Woensdag be sloten met het goedkeuren van een „op roep van Helsinki". De belangrijkste punten van de oproep, die werd goed gekeurd met 1 486 stemmen voor en zes onthoudingen (één stemformulier werd blanco ingeleverd», omvatten een neu traal, verenigd Duitsland en een veilig heids-, economisch- en cultureel systeem voor geheel Europa. In de oproep wordt verder een beroep gedaan op de komende conferentie van de Grote Vier in Genève om te onder handelen over de evacuatie van For mosa door „buitenlandse troepen" en om Communistisch China een zetel in de Verenigde Naties toe te staan. De bijeenkomst hechtte eenstemmig haar goedkeuring aan een aantal aan bevelingen van verschillende oommis sies, onder andere: de stopzetting van de productie van en proefnemingen met kernwapens: het beschouwen van 6 Augustus over de gehele wereld als een dag voor het eisen van ontwapening en het afschaffen van kernwapens: het beleggen van een internationale confe rentie van geleerden uit alle landen om een objectief onderzoek ln te stellen naar de gevaren voortvloeiend uit het gebruik van kernwapens. De vakbonden hebben de burgemeester en wethouders van Brussel verzocht in navolging van Antwerpen ook voor het gemeentepersoneel van de Belgische hoofdstad een werkweek van vyf dagen in te voeren, zy wyzen erop, dat een dergelijke vyf-dagenweek niet alleen een grote besparing aan brandstof en licht voor de gemeente en van vervoers kosten voor arbeiders en ambtenaren zal betekenen, doch ook indirect de hotel industrie ten goede zal komen, doordat de ambtenaren in gemeentedienst het weekeinde veelal buiten de stad zullen doorbrengen. De politie- en brandweer diensten zouden niet van het nieuwe systeem profiteren By goedkeuring van de onderwysinspectle zou de vyf-dagen week echter ook tot de scholen worden uitgebreid. Hoewel de typisch-Amerikaanse werk dag nog steeds bestaat uit 8 uur en de werkweek uit 5 dagen, is het aantal arbeiders, dat korter werkt geleidelijk groeiende, omdat er meer en meer vak bonden zijn, die voor hun leden een werkweek van 35 of 37t»i uur weten te bedingen. Een onderzoek door een van de grote Amerikaanse vakbonden, de „American Federation of Labor" (AFC), wyst uit, dat op het ogenblik bUna een op de zes arbeiden een standaard-werk week heeft van minder dan 40 uur. Het onderzoek, dat zich uitstrekte over acht millioen arbeiders in over het gehele land verspreide grote steden, bracht de volgende verdeling aan het licht: Van de arbeiders met een standaard werkweek van minder dan 40 uur werkt 12 procent meer dan 37uur maar minder dan 40 uur. 39 procent werkt 37ti uur, 18 procent werkt meer dan 35 maar minder dan 37V4 uur, 28 procent werkt 35 uur, 3 procent werkt zelfs min der dan 35 uur. De werkweek van min der dan 40 uur wordt in het byzonder Jenoten door kantoorpersoneel. Van de .500.000 kantooremployé's, op wie het onderzoek ls gebaseerd, behoeft 45 pro cent of meer dan 700.000 man nog geen 40 uur per week te werken. (Ingez Mod.-Adv.) gaan door de Stuwadoorsbond er van te beschuldigen 10.000 TGWU-leden te hebben weggelokt. Het bestuur van de TUC heeft thans bepaald dat de stuwadoors inderdaad schuldig zyn aan „weglokken" ln de Noordeiyke havens maar dat de TGWU eveneens blaam treft voor overvallen ln de Londense havens, en voorts dat het geschil over de vertegenwoordiging moet worden geregeld in een onderlinge ron de-tafelconferentie. Hao Hao vlucht naar Cambodja Anti - Amerikaanse actie in Saigon Zuid-Vietnamese regeringstroepen heb ben zich een weg gebaand ln het gebied der Zeven Heuvelen langs de grens met Cambodja, waar zich nog eenheden van de opstandige Hoa-Hao-secte ophouden. Vietnamese commando-troepen ,(nog door de Fransen opgeleid) namen verscheidene versterkte heuvels in gevechten van man tegen man met de bajonet. De opstandelingen zouden zeer zware ver liezen hebben geleden. Twintig toestellen van de Zuld-Vietnamese luchtmacht ondersteunden de regeringstroepen. Generaal Ba Cout van de Hoa Hao zou reeds met de overgebleven strydkrachten ln de richting van de grens van Cambodja zijn gevlucht. het Engels zyn gesteld, verspreid door de Binh Xoejen of de Hoa Hao-secte, die tegen de regering stryden, of door Communisten. In de vlugschriften waarschuwt een „Comité van actie van de gouden en bloedrode pyi", dat de „talryke" terro risten er niet tegen op zullen Zien „hun bloed te vergieten" om de Amerikanen, die zy beschuldigen van ondersteuning van premier Djem, uit het land te ver- dryven. ..Met ingang van vandaag gaan we tot actie over, het kan ons niet sche len of Uw vrouwen gedood worden', zo heet het in de vlugschriften. Kameelcorps wint „Opiumslag" in de woestijn van Egypte Vier smokkelaars gedood Mannen van het Egyptische kameel corps hebben een voorraad hasjisj en opium ter waarde van 20 millioen gul den ln beslag genomen na een vuur gevecht van vier dagen met smokkelaars in het woeste heuvelgebied van Kena in Opper-Egypte, aldus heeft een woordvoerder van de Egyptische rege ring heden Donderdag, in Cairo be kendgemaakt. De smokkelaars, die. via de woestijn van Sinai, uit Akaba kwamen, waren opgemerkt door vliegtuigen van het leger. Bij het vuurgevecht fijn. naar men gelooft, vier smokkelaars gedood en een soldaat gewond. De voorraad die de smokkelaars ver voerden. omvatte o.m. tien blikken met een tot op heden in Egypte ongekende soort ruwe opium, die uit Turkije af komstig was. Boeren in Noord-Vietnam in verzet tegen de regering Intussen werden Woensdag in Saigon vlugschriften verspreid, waarin het be gin van een terreurcampagne tegen de Amerikanen in Zuid-Vietnam werd aan gekondigd. In de afgelopen dagen zyn reeds verscheidene aanslagen met gra naten gepleegd op Amerikaanse huizen en kantoren en op onbeheerd staande Amerikaanse auto's. Volgens de politie van Saigon zyn de vlugschriften, die in Landmoeilijkheden in het Noorden Terwijl de Zuid-Vietnamese regering steeds sterker in het zadel komt te zit ten gaf het regime van Ho Tsji-minh in Noord-Vietnam gisteren toe, dat er zich ln Noord-Vietnam moeliykheden voordoen met de nieuwe landbouwpoli tiek en de oppositie van de boeren zou daar zienderogen groeien. Radio Hanoi beschuldigt de schatrijke landeigenaren in de provincie Hoengjen ervan te trachten de voedselpositie nog slechter te maken, door de oogst en het vee opzettelijk te vernietigen uit protest tegen regeringsmaatregelen. Volgens de Noord-Vietnamese radio zouden boeren in het dorp Hjephoa my- nen langs de rivieren hebben geplaatst om de waterbuffels uit te roeien. De landeigenaren zouden partijfunctionaris sen hebben vermoord en hun papieren en wapens hebben in beslag genomen, aldus het radiostation. In een dorp wer den 15 huizen door saboteurs vernietigd. Ook zou een aantal telefoonverbindin gen zyn afgesneden door rebellen in Noord-Vietnam. (Ingez. Med.-Adv.) Voor goed zicht naar de Brillenspecialist NOORDWIJK LEIDEN Pr. Bernhardstr.51 Hooigracht 54 President Eisenhower heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie te Washington verklaard, dat hit nu optimistischer over de vooruitzichten van de aanstaande conferentie van regeringsleiders van de Grote Vier te Ge nève is dan twee maanden geleden. De president zei het niet onmogelijk te achten, dat er enkele besluiten zullen worden genomen. Oplossingen van pro blemen verwachtte hit echter niet. Er zouden besluiten kunnen worden ge nomen over de wijze waarop bepaalde problemen dienen te worden aangepakt. Er is enige verandering in de Sovjet-Russische houding te constateren, aldus Eisenhower. „Beschieting Beringstraat was een misverstand" De beschieting van een Amerikaans patrouillevliegtuig door Russische straaljagers boven de Beringstraat Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prins Bernhard heeft de drumband van de Kon. Militaire Academie te Breda gisteren gedefi leerd voor de Prins. Met een enkel woord BINNENLAND Gisteren ls ln Overloon het feit her dacht. dat van 26 September tot 16 Oct 1944 de slag by Overloon heeft gewoed De herdenking ls het vorige Jaar uitgesteld op verzoek van de Amerikanen 's Morgens zyn de genodigden ln het gemeentehuis van Vlerllngsbeek ontvangen door het ge meentebestuur. Bil het slagveldkruls lr het park van het Oorlogsmuseum zljr. des middags kransen gelegd door Colonel Chappïus en burgemeester G. van Leusden van Vlerllngsbeek. De burgemeester dankte daarna ln het Engels dc bevrijders. Ruim 500 Amerikanen en 1000 Engelsen hebben ln de slag by overloon het leven verloren. Het 43ste Regiment Infanterie heeft nog -m défilé gehouden. De Nederlandse Jeugd Gemeenschap overkoepellngsorgaan van het Nederl. Jeugdwerk onder bescherming van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard zal op 2 Juli haar tienjarig bestaan vieren tydens een bijeenkomst ln het Provinciehuis. De voorzitter van de N J.G ds N. O. Steen beek spreekt de feestrede uit. Na afloop volgt een byeenkomst op de grote Sons- beekwelde. waar ongeveer 3000 Jongeren uit Arnhem en omgeving worden verwacht. Hier zal o.m een wagenspel „De drie bur gers" van Ben Albach worden opgevoerd. Met Ingang van 30 Juli zal de uitvoer .n Nederlandse tomaten naar Belglö weer mogeiyk zyn. Echter tegen verhoogde ml- nlmumpryzen. Op het Filmfestival ln Beriyn heeft „Filmbewertungsstelle der Westdeut- schen Bundeslander" het predlcaat „waar devol" verleend aan de documentaire film Special flight to Amsterdam'" van de Nederlander Joop Geeslnk. In Duitsland wordt deze film vertoond onder de titel „Ober Wellen und Wolken" De minister van Binnenlandse Zaken van de Unie van Zuld-Afrlka. onder wie ook de emigratie-aangelegenheden ressor teren. zal een bezoek van enkele dagen aan ons land brengen. Minister E. Döngcs wordt Zaterdag te Den Haag verwacht Gistermiddag ls dc grote flat voor bejaarden annex ziekenhuis aan de Burge meester Prulssingel te Vlaardlngen offi cieel door de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suur- hoff, geopend. BUITENLAND Volgens het Oostenrykse blad „Blld- telegraf" heeft een Internationale valse muntersbende, afkomstig van de over- zyde van de Atlantische Oceaan, ln ver scheidene Europese landen, o.a. Oostenrijk. West-Dultslana en Zwitserland, zeer goed nagemaakte dollarcoupures geplaatst Dr Götzke, hoofd van de afdeling telefoon van het Oost-Duitse ministerie van PTT. ls volgens het West-Beriynse blad „Morgenpost" naar West-Beriyn uit geweken. Een aantal geleerden, werkzaam aan de landbouwhogeschool Doelestown ln Pennsylvanlfi (V.S.) ls onder leiding van een der ontdekkers van het streptomyclne, dr Albert Schatz, een methode gevonden om de microbe te Isoleren, die de oorzaak ls van het tandbederf. Deze bacterie ver nietigt het heratlne, een eiwitachtige stof. die een der bestanddelen ls van het tand- email- Rechter Breslln ln New York heeft vier 16-jarlge gangsters van 20 Jaar tot levenslang veroordeeld wegens twee straat- moorden De leider. Norman Simmons, werd tot levenslang veroordeeld wegens het vermoorden van de 14-Jarlge James Mason op 15 Februari van dit Jaar. Robert Cartljo. Felix Aponte en Estanlslao Cruz werden veroordeeld wegens de moord op de 16-jarlge William Colon op 14 Augustus van het vorige Jaar. De Griekse regering heeft de Britse autoriteiten ln een "nota medegedeeld, dat het Engelse protest tegen de uitzendingen van Radio-Athene dat onder Grieks regerlngstoezlcht staat over Cyprus „ongegrond" ls. In de Engelse kerken zullen Zondag 17 Juli gebeden worden uitgesproken voor het welslagen van de top-conferentle te Genè7e. welke de daaropvolgende dag zal beginnen, aldus meldt onze Londense cor respondent. Twee Noren en een Nederlander, werkzaam by het Instituut voor Noors- Nederlandse samenwerking op het gebied van atoomenergie te KJeller. zyn door de Noorse Academie van Wetenschappen aan gewezen om de conferentie over atoom energie, die begin volgende maand ln Moskou wordt gehouden, by te wonen. De Nederlander ls dr T, J. Barendregt, hoofd I van de chemische afdeling van het Insti tuut te KJeller. I De Cubaanse militaire Inlichtingen dienst heeft de arrestatie gemeld van vier burgers en vier militairen, die beschul digd worden van ondermynende activiteit. De arrestaties zyn verricht ln verband met een opstandige samenzwering, die langs werd ontdekt. In Barendrecht. nabij Antwerpen, zyn Woensdag alle scholen gesloten nadat gis teren een kind aan kinderverlamming ls overleden en vier andere kinderen ln een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Volgens de directie van het ziekenhuis lopen de vier opgenomen kinderen geen gevaar. Ze zijn allen tussen de drie Een Jonge Egyptische studente heeft Woensdag tydens een examen aan de universiteit ln Cairo het leven geschonken aan een zoon. Zij werd by de bevalling ge holpen door enkele van haar medestu denten. Woensdagochtend vroeg zyn bij Slcheldorf twintig Roemenen uit Joego slavië over de Oostenrykse grens gekomen. Zy zyn door de Oostenrijkse autoriteiten naar het vluchtelingenkamp Wagna ln Zuld-Stlermarken gezonden. In de V.S. hebben by verkeersonge lukken ln de maand Mei 3080 personen het leven verloren. 6 Tc meer dan In Mei van het vorige Jaar. Het O.-Dultse blad „Frelhelt" meldt, dat ln Saksen-Anhalt zeven Oost-Duitsers zyn veroordeeld tot zware dwangarbeid, ariërend van dertien Jaar tot levenslang, wegens splonnage voor de Britse geheime dienst. Een delegatie van de Joego-Slavlsche luchtmacht zal, op uitnodiging van het Sovjet-Russische ministerie van Defensie, op 1 Juli naar Moskou reizen voor een bezoek van tien dagen aan de Sovjet-Unie. De delegatie, die onder leiding staat van generaal Uleplc. zal o m. de feestelijkheden op de dag van de Russische luchtmacht bywonen. In verscheidene delen van Italië heb ben Woensdagavond zware onweders ge woed. Door de bliksem werden vyf per sonen dodelijk getroffen en drie gewond. Het Panamese vrachtschip ..Harmony" 9651 ton. ls Woensdag, na enige dagen geledon gestrand te zijn op de kust van Goa (India), gekapseisd. Volgens berichten uit Bombay zyn acht van de 50 beman ningsleden verdronken en worden zeven opvarenden vermist. Dodelijke va! van 9 meter OPPERMAN SLACHTOFFER De 65-jarige opperman-1. van der Laan uit Finsterwolde is gisterochtend op zijn werk te Winschoten dodelijk ver ongelukt. Door nog onbekende oorzaak zijn de Ijzeren spanten die op een ln aanbouw zijnde loods waren gezet, gaan werken, waarna zy vielen. Van der Laan, die op een der spanten zat, maakte een val van plm. negen meter. Zwaar gewond werd hy naar het R.K. ziekenhuis te Winschoten vervoerd, waar hij korte tyd later overleed. Ned. luchtverdediging is goed METEORS ECHTER VEROUDERD. „De Nederlandse luchtverdediging ia goed. Wat reëel technisch en mense lijk mogelijk ls hebben we bereikt. De opbouw ls veel beter dan twee jaar geleden bij de oefening „Coronet" en vooral de radar werkte uitstekend, hoewel men nog niet over de gehele linie met modern materiaal werkt". Aldus heeft Commodore A. J. de Vries, commandant Commando Luchtverde diging. naar aanleiding van de oefe ning „Carte Blanche" verklaard. Wat de verdediging betreft maakte hij echter een voorbehoud voor de .Meteors", die vergeleken by de moderne jagers, verouderd rijn. „Als in het midden van het volgende jaar deze vliegtuigen vervangen worden door de Hawker „Hunters'" en aan het einde van het Jaar de „Sabre"-nacht- jagers in gebruik worden genomen, zal dit dan ook een belangrijke verbetering riin". De Nederlandse luchtverdediging heeft in verhouding tot het aantal gemaakte vluchten ongeveer 40 a 50% missies met 6ucces uitgevoerd. Dit be tekent dat er dus nog altijd 40 a 50 procent van de aanvallen door de verdediging breekt en dat men niet kan verhinderen dat A-bommen hun desastreuze werking doen. Een troost, hoewel een schrale, mag zijn, dat bij eventuele aanvallen zeker geen mas sale luchtaanval op Nederland alleen zal Inzetten. Commodore De Vries vond in dit verband een 40 a 50 vliegtuigen een reëel getal. DONDERDAG Contact-commissie Evangelisatiewerk Bezoek samenkomst Billy Graham te Rot terdam. Vertrek Kaasmarkt 6.15 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excurste de Hoge sluwe. 7.30 uur voorm. Stadhuisplein: Openluchtconcert „De Post" en „Werkmans Wilskracht", 8 uur namiddag. Voorschoten. Gemeentehuls: Gemeenteraadsvergadering, 8 uur nam. VRIJDAG Stadhuisplein: Taptoe Leldse muziekver enigingen t.g.v. Jubileum Bond van Leldse Harmonie, en Fanfare-verenigingen, 9 uur namiddag. ZATERDAG Den Burcht: Tlen-Jarlg bestaan „De Speeldoos", 7.30 uur nam. Lakenhal: Kunstmanifestaties 1955. Franse Smalfilms, 8 uur nam. MAANDAG N.Z.H.-gebouw: Strandwandeling te Noordwyk door Ned. Chr. Relsver.. 7 uur namiddag. DINSDAG Volkshuls: Sluiting cursussen „De Sleu telbloem", 8 uur nam. WOENSDAG namiddag. Den Haag (Kon Schouwb.): Shakespeare Memorial Theatre: ..Much ado about Nothing". (In het kader Leldse kunstma nifestaties) 8 uur nam. Stadszaal: Nationaal zangconcours Ring van Chr. Zangverenigingen, 10.30 u. TENTOONSTELLING Lakenhal: Tentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli) Ryksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling „Zo zien «11 ons" (tm 2 Oct voorm —5 uur nam (Tot 15 Juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur voorm tot 5 uur nam (Tot 15 Juli) Boerhaave-zalen: Tentoonstelling Lelds Kunstcentrum. 25 en 79 uur nam: des Zondags 25 uur nam. (T/m 2 Juli). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden. 1012 en 25 tot 1 Augustus) BIOSCOPEN Trianon. „Vera Crue". 14 Jr. Werkdagen 7 en 9 15 uur; Zondag 2.15. 4.30 9.15H 2.30. 7 en 9 15 Casino. „Biechtgeheim", 18 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo. .Detective Callagham grijpt ln". 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Lnxor. „Demetrius en de gladiatoren", 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „Sensatie op Ryksweg no. 101". 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „O.K. Nero". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der aDotheken te Lelden wordt van Za terdag 25 Juni 13 uur tot Zaterdag 2 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Kok Rapenburg 9. Tel. 24807 en Apotheek „Tot- Hulp der Measchheld" HoolgTacht 48 Tel 21060. söhlint op een misverstand te berusten en niets te maken te hebben met de Sovjet-Russische politiek, aldus presi dent Eisenhower. De Russische betui ging van leedwezen over het gebeurde en het aanbod tot vergoeding van de helft van de schade vond hij bemoedi gend. Eisenhower zal Vriidag 15 Juli of Za terdag 16 Juli uit Washington naar Genève vertrekken. Hil verklaarde, dat het bilna onmogelUk voor hem is voor of na de Geneefse conferentie nog be zoeken tc brengen aan Europese hoofd steden. President Eisenhower zei lachend, dat hij alleen maar een graple had gemaakt, toen hit vorige week op zijn reis door Nieuw-Engeland te verstaan had gege ven. dat hil er wel eens over kon den ken zich andermaal candldaat te stel len voor het Amerikaanse president schap. Peron heft de staat van beleg op De Argentijnse regering heeft de staat van beleg opgeheven. President Peron maakte gisteren een begin met de herziening van ztin kabinet. Men is ln Buenos Aires van mening dat de afgetreden minister van Bin nenlandse Zaken Borlenghi. ondanks het feit dat hij zijn ministersfunctie heeft neergelegd, een politieke macht zal blijven. Hi1 bezit een ochtendblad. El Ider. en staat aan het hoofd van de bond van winkelbedienden, waarvan het ledental tussen de 500.000 en 800.000 ligt. Tegenover lournallsten verklaarde Borlenghi. dat hit naar Europa gaat om rust te nemen. Uit zijn vriendenkring werd vernomen, dat hij de laatste tlld met zijn hart sukkelt en dat hil ver- moedehik naar Zwitserland zal gaan. Aan de journalisten zei Borlenghi nog, dat hii in Europa de kieswetten wil be studeren met het oog op een wijziging in de huidige Argentijnse wetgeving, waardoor een betere evenredige ver tegenwoordiging der verschillende poli tieke partijen in het Congres zou ont- staan. Morgenavond inzet hongerstaking De heer P. H. Tuinenburg heeft medegedeeld, dat zijn hongersta king ten bate van de in Indonesië gearresteerde Nederlanders heden avond om 12 uur «al beginnen. Daar hij van zijn arts bericht heeft gekre gen, dat opname in een ziekenhuis niet mogelijk is, zal hy zyn hongersta king in zyn pension in Den Haag uit voeren. Daar zal hy elke dag onder medische controle staan. Het ls rijn plan door een verpleger toezicht op zyn actie te laten uitoefenen. Bovendien verwacht hy. dat de Indiase vertegenwoordiger elke dag een arts zyn hongerstaking zal doen controleren, daar hy by zyn actie een beroep heeft gedaan op de Indiase mi nister-president, Nehroe. De laatste 16 dagen heeft hy zich op zyn hongerstaking voorbereid en ge leefd op wat brood. Tydens de honger staking zal hy alleen water drinken. Christelijk agrarische jeugd Het ledental van de Ned. Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond beliep tegen het eind van 1954 6185. Dat betekent een geringe teruggang ten opzichte van 1954. Het aantal afdelingen van de Bond as ultimo 1954 22. Tot de belangrijkste gebeurtenissen voor de Bond in 1954 wordt gerekend de internationale conferentie voor plat telands-Jongeren, die in April in Alphen aan den Ryn werd gehouden. De Bond van Christen Boerinnen, boe rendochters en andere plattelandsvrou wen en meisjes in Nederland kon zich in 1954 verheugen in een groeiend le dental. Van 5100 leden, verdeeld over 176 afdelingen, steeg de omvang van deze Bond tot 5700 leden over 184 afde lingen. GERT WIEKEL MOET TERUG. De 22-jarige Nederlander Gert Wie kei. is medegedeeld dat hy Engeland moet verlaten. Hij zal op 11 Juli naar Nederland moeten vertrekken. Wiekei en de 20-Jarige Frances Goss namen in Australië het besluit naar En geland te gaan, te trouwen en zich daar te vestigen. Om dit te kunnen doen spendeerden zy al hun spaarduitjes. Maar de yzige officiële voorschriften stuurden hun plannen in het honderd. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken liet weten dat een werkvergunning ver eist is en Gert is tot het besef gekomen dat hij zal moeten terugkeren naar het land van zyn geboorte om opnieuw te beginnen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parlls Bordeaux Grenoble Nice Genève Zilrlch Locarno Berlijn Frankfort Münchcn Wenen Innsbrüok Rome Alaccio Mallorca 25 35 windstil 26 0 windstil 18 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2