ASPRO' in de zomer? Trabert schakelt titelhouder Jaroslav Drobny uit ~Zq Ook in de zomer beschermt 'ASPRO' Uw gezondheid! Beperking productieverlies in bouwvakken tijdens winter Golfbrekers superieur op de Leidse zwemkainpioensebappen Duits bergingsvaartuig komt Britse scheepswrakken zoeken BX 301 tijdelijk naar Scheveningen Zeventienjarige jongen leidde moord-organisatie in New York DINSDAG 28 JUNI De Wim bledon-kampioenschappen De Wimbledon-titelhouder, de Egyptenaar Jaroslav Drobny, heeft in de kwart finales van het heren-enkelspel het hoofd moeten bulgen voor de breedgeschou derde Amerikaan Tony Trabert. Met 86, 61, 64 moest de kampioen van het vorig jaar de eer laten aan een speler, die in een betere vorm stak dan hfl. Het was reeds bekend, dat Drobny zich niet geheel fit voelde. Omdat hy aan de Wimbledon-kampioenschappen wilde deelnemen, stelde hy een blindedarm operatie, welke hy moest ondergaan, uit. En dit heeft natuurlijk enige invloed op zyn lichamelijke conditie. Niettemin liet de vroegere Tsjechische Ijshockeyspeler in de eerste set uitste kend spel zien. Het heeft zelfs weinig gescheeld of Drobny had deze op zyn naam gebracht. Trabert kwam tweemaal 4—5 en 56 achter te staan en in de twaalfde game moest Drobny serveren. Trabert brak echter door de service van de kampioen heen en wist daarna de set met 86 te winnen. Was deze eerste set een finale waardig, de twee laatste sets waren een anti-climax. Het sterkste wapen van de Amerikaan waren de diepe drives van zijn backhand. Hier mede versloeg hij Drobny dan ook in de eerste set. Daarna was Trabert heer en meester van de baan. Toen de onttroon de titelhouder de baan. waar twaalf maanden geleden het publiek hem uit bundig had toegejuicht, verliet, volgden de toeschouwers hem thans met even veel sympathie, er wijl zij met veel enthousiasme applaudisseerden voor Tony Trabert. Ondanks deze nederlaag zal Drobny. die vele malen een gooi naar de titel heeft gedaan en die hem vaak op het nippertje ontglipte, een waardige plaats in de historie van Wim bledon innemen. Terwijl deze party op het centre court plaats vond, vocht een andere ex-kam- Eioen, de winnaar van 1950, de Ameri can Budge Patty teen de Australische favoriet Lewis Hoad. In 90 minuten was de strijd beslist. Patty had met 64, 6—4. 64 gewonnen. Voor Hoad was deze partij een lesje. De blonde, jonge Australiër werd door Patty's variërend spel dikwijls in moeilijkheden gebracht. Hoad, die na zijn service op de base line bleef staan, kreeg tegen de Ameri kaanse crack geen kans zijn aanvallend spel te ontplooien. Een zeer sportieve strijd ontwikkelde zich tussen de Deen Nielsen en de Ita liaan Pietrangeli op baan één. waar de tribunes overvol waren. Vijf sets heeft de Deen nodig gehad om zich in de hal ve eindstrijd te plaatsen. Op hoog peil stond dit duel niet. maar aan spanning heeft het niet ontbroken. Nielsen's kei- ZEILEN Succes voor Sharpiezeilers in Engeland De eerste wedstrijd in Brancaster (Eng.) Is een opmerkelijk Nederlands succes geworden, namelijk vier Neder landers onder de eerste vijf. Wel een bewijs, dat onze Sharpiezeilers op het hoogste internationale niveau staan, zoals wy reeds eerder naar voren brachten. Als er één sport is. waarin wij in Melbourne een kans maken dan is het zeker wel de zeilsport en met name de Sharpies. Er startten gisteren 31 schepen op een baan over twee ronden in open zee. De start gaf het beeld te zien. dat het gehele veld zo hoog mogelijk probeert te starten, en één of twee zich niet in het gedrang wagen en laag weglopen. Bij deze start waren dit Bouw van Wijk en Jac. Kraan. En laag liep het best. Bij de eerste boei was Van Wyk al op Kraan en de rest van het veld uitgelo- Een. Toch hield Kraan de afstand zo lein mogelijk. De Engelsman Currey kreeg een kans zijn achterstand wat te verkleinen, door onder de kust van de geringere stroom- sterkte te profiteren. Door deze tactiek kon Currey een derde plaats bemachti gen. terwijl onze stadgenoot Wim Gul- demond vierde werd. Uitslag: 1. B. van Wyk (Ned.) uur 17 min. 22 sec.; 2. Jac Kraan 1.17.56; 3. Charles Currey 1.18.32; 4. W Gulde- mond (Ned.): 5. Boeschoten (Ned.). Verhagen finishte als zevende, maar werd door protest uitgesloten. CRICKET Engeland heeft de tweede testmatch tegen Zuid-Afrika met 71 runs gewon nen. De score van Engeland was 133 en 353 en die van Zuid-Afrika 304 en 111. De beste prestatie werd geleverd door de fast bowler van Lancashire Brian Statham. Voor 39 runs liet hij in de tweede Innings van Zuid Afrika niet minder dan 7 wickets neergaan. De Engelsman bowlde niet minder dan 3 uur en 45 minuten. De Zuid-Afrikaanse aanvoerder. Jack Cheetham. die Zaterdag een elleboog brak. was niet in staat dm te spelen. In de serie van vijf wedstrijden heeft Engeland ook de eerste gewonnen, met Innings en vijf wickets DUIVENSPORT P.V. de Reisduif Wedvlucht vanaf P. St. Maxsense 344 km. In concours 100 duiven. Gelost om 6.30 uur met Noord-Westen wind. De eerste duif meldde zich om 13.31.10 uur met een snelheid van 837,56 m. p.m.; de laatste of 25e prijswinnaar was er om 15.30.24. De uitslag: J. Wansink 1. 3, 10: J. v. Wezel 2; Gebr. Kok 4; P. Mooten 5, 8: J. v. Alphen 6; J. en H. v. Leeuwen 7; F. Bouman 9. De prijs voor de 2 eerst- getoonden was voor J. Wansink met no 1 en 3. Tevens namen 5 leden deel aan de grote wedvlucht vanaf St. Vincent (1040 km). Dat dit een zware vlucht is ge weest. blijkt wel uit het feit, dat het National concours hiervoor nóg niet gesloten is. De eerste duif werd geklokt door A. v. d. Hulst, Zaterdag om 16.23.37, de 2e Zondag om 7.01.18 door J. Planje. Dit is alles wat tot heden ls terugge keerd. De duif van v. d. Hulst is de eer ste in Leiden en de 2e in de LCC en Omstreken. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. Aantal vogels 983. gelost te 7 u. met krachtige Z.W. wind. Ie duif te 9 21.25 uur (2001,63 m/min.). Afstand 280 km. Uitslag: B. Kok 1; H. v. Riet 2; F. Hen driks 3: C. V. d. Berg 4. 27, 30. 46; J. Brouwer 5; J. v. d. Niet 6, 22; J. de Weerd 7, 29; J. v. Alphen 8. 11; A Dijsselbloem 9; D. v. d. Nleuwendijk 10; A. v. Duin 12, 33; A. Slngeling 13; J. v. d. Wiel 14. 15; C. v. Helden 16; M. v. d. Wiel 17, 50; K. Verhoork 18; Duindam—Denzen 19, 20; F. Zoons 21, 42; E. Smit 23, 35. 36; T. Steenvoorden 24. 31; G. v d. Ham 25; J. Jonkers 26; Theil—v. Wissen 28: Ge- brs. Barnhoorn 32; J. Roets 34: P Sleval 37— Gebrs. Kok 38; G. Oude Elferink 39; H. Moenen 40; P. v. d. Assem 41; B. v. d. Reyden 43; K. Duivenvoorde 44; A. de Graaf 45; L. Bax 47; G. Heremenis 48; P. Gijsman 49. harde service stelde de Italiaan voor problemen, terwijl de scherpe volley's van de Italiaan voor Nielsen gevaar op leverden. Sedert de Franse kampioen schappen ls het de tweede keer dat Niel sen zijn Italiaanse concurrent versloeg. Na afloop van de partij verlieten de twee spelers met de armen om eikaars schou ders geslagen de baan. De belangrijkste uitslagen luid: Heren enkelspel, kwartfinales: Tony Trabert (VS) sl. Jarosslav Drobny (Egypte) 8—6, 6—1, 6-^4; Budge Patty sl. Lew Hoad (Austr) 6—4, 6—4. 64: Ken Rosewall (Austr.) sl. Davidson (Zweden) 6—4, 6—1, 6—2; Nielsen (Den.) sl. Pietrangeli (It.) 1—6, 6—3, 5—7, 6—2, 75. In de kwartfinales komen tegen elkaar It: Rosewall (Austr)—Nielsen (Den.) en Patty (VS)—Trabert (VS) Dames-enkelspel, achtste finales: mej. B. Penrose 'Austr.) sl. mevr H. Redick Smith (Z.-Afrika) 4—6. 6—2, 6—3- mevr. Zusy Kormoczy (Hongarije) sl. mej. C. Mercelis (België) 6—2. 6—2: mevr. J. Fleitz (VS) won van mevr. P. Chatrier 'Fr.) 6—3. 6—0. In de kwart-eindstryden komen tegen elkaar uit: Roris Hart (VS)—mevr. D. Knode (VS); mevr. B. Fleltz (VS)— mej. A. Buxton (GB); Darlene Hard (VS)—mevr. Zusy Kormoozv (Hong.); mej. B. Penrose (Austr.)—Louise Brough (VS). Kanipioensconi petitie begint Zaterdag Afgevaardigden van de vier kam pioensclubs hebben gisteravond verga derd teneinde de kalender voor de com petitie om het kampioenschap van Nederland samen te stellen. Besloten werd om de wedstrijden op Woensdag en Zaterdagavonden te spelen. Voorts zijn de besturen van de kam pioensclubs overeengekomen om geen protesten in te dienen tegen eventuele foutieve beslissingen van de scheidsrech ters in deze competitie. De kalender voor de kampioenscom petitie ziet er als volgt uit: Zaterdag 2 Juli; PSVNAC en Willem 2Eindhoven; Woensdag 6 Juli: NAC— Willem 2 en Eindhoven—PSV; Zaterdag 9 Juli: PSV—Willem 2 en NAC—Eind hoven; Woensdag 13 Juli: Eindhoven— NAC en Wiulem 2—PSV; Zaterdag 16 Juli: Willem 2—NAC en PSV—Eindho ven; Woensdag 20 Juli: NAC—PSV en Eindhoven—Willem 2. Medegedeeld kan nog worden, dat de wedstrijd van de eerste klassecompeti tie Sittardia—Willem 2, waarvan nog een gedeelte van de speeltijd resteert, morgenavond wordt uitgespeeld. Begon nen wordt bij een stand 32 voor Sit tardia. GOLF Belgische dames wonnen in Den Haag Op de prachtige links van de Haagse Golf en Country Club is gisteren een wedstrijd gespeeld voor dames tussen Nederland en België. De wedstrijd, be staande uit drie foursomes en zes singles, is, zoals verwacht kon worden, door de Belgische dames gewonnen. Bel. gië behaalde 5% punt tegen Nederland \3Vt. (Ingez. Med.-Adv.) Ja, natuurlijk I Herinnen U zich nog, hoe U wel eens dat nare strijken hebt ver wenst op zo'n hete zomerdag? Of hoe U haasr bezweken bent, als U in de brandende zon Uw boodschappen moest doen? Voor al die zomerse bezigheden heeft U een steun en toeverlaat: 'ASPRO' kostbaarder is - Omdat IN 0E ZOMER de gezondheid nog ASPRO tegen pijn. HOOFDPIJN-ZENUWPIJN KIESPIJN-KEELPIJN KOORTS-VERKOUDHEID kan 'ASPRO' U onschatbare diensten bewijzen. 'ASPRO' verdrijft in enkele minuten de hoofd pijn, kalmeert de zenuwen en verjaagt de koorrs. Zorg daarom altijd wat 'ASPRO'-tabletten bij U te hebben. Ook U kunt dan ongestoord van de zomer genieten, want 'ASPRO' beschermt U en Uw gezin. Franse ploeg voor Tour de France De Franse nationale ploeg voor de Tour de France zal bestaan uit Louison Bobet, Jean Bobet, Jean Mallejac, Jean Dotto, Jean Forestier, Rafael Semlniani. Francois Mahe. Antoine Rolland, Andre Darrigade en Bernard Gauthler. Bescherming arbeiders tegen de kou door infra-roodstralers op aardgas (Van onze Haagse redacteur) Sinds enige tijd wordt de mogelijkheid onderzocht en voor dit onderzoek bestaat van de zijde van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting grote belangstelling om tot beperking van productieverlies in de bouwvakken ten gevolge van slecht weer te geraken door toepassing van een modem verwar mingssysteem, gebaseerd op het oudst bekende principe: de stralingswarmte. Naar het oordeel van degenen, die dit systeem reeds hebben toegepast voor kerkverwarming o.a. in de Martinikerk te Bolsward zou in de afgelopen wintermaanden gedurende welke 50 millioen gulden aan vorstverlet moest wor den uitgekeerd, 75^ van de In de bouwvakken te verrichten werkzaamheden doorgang hebben kunnen vinden, indien van dit systeem, waarbij de arbeider door infra-roodstralen op aardgas tegen de koude beschermd worden, gebruik zou zyn gemaakt. De opmars, die de Leidse Golfbrekers sinds enige jaren maken bij de baan- zwemmery. komt de laatste tijd wel zeer sterk tot uiting. Zo ook gister avond in de Zyl, tijdens dc Leidse zwemkampioenschappen. Vorig jaar hadden de Golfbrekers 4 kampioenschappen en de 2de plaats in dc puntentelling, thans 8 kam pioenschappen en de 1ste plaats met 16 seconden minder dan de totaaltel ling van Sleutelstad vorig jaar. De Sleutelstad behaalde de overige 4 ti tels en de 2de plaats met 19.4 secon den meer dan vorig jaar. De Zijl werd 3de met 110.5 seconden minder, de Watervrienden 4de met 177.5 secon den minder en LCZ 5de met 10.3 sec. meer dan in 1954. De beide bekers, de Oxford- en de Wout Bergersbeker, gingen beide naar de Golfbrekers. Het 11 jaar oude kampioenschap op de 100 meter rugslag heren van Henny de Tombe werd beëindigd en wel door Theo Bik van de Golfbrekers, die de Zijl- zwemmer 2 seconden achter zich liet. Over het algemeen werden er enkele nummers (zoals de schoolslag) uitge zonderd, betere tyden gemaakt dan vorig jaar. dus gaan wij toch misschien de goede kant op in Lelden. Wéér moeilijkheden bij Holland Sport? Er zyn moeilijkheden gerezen by Hol land Sport. Na Henk Schouten, die niet tevreden was met de voor hem betaalde aankoopsom heeft thans ook Mick Clavan te kennen gegeven het niet met de financiële zijde van zyn verbintenis eens te zyn, aldus meldt de Telegraaf. Up een gisteravond gehouden spoed vergadering met alle spelers, uitge zonderd Wim Landman, vernamen de aanwezigen dat de le en 2e voorzitter, de heren Kopeke en Van Boele, zich uit hun functies zouden terugtrekken. Als reden wordt drukke werkzaam heden opgegeven. De Amsterdamse ac countant. de heer Meijer, heeft nu, in samenwerking met de ex-voorzitter van de voormalige profclub Rotterdam, de leiding van de Haagse eerste klasser ip zich genomen. Er zyn tekenen die er op wijzen dat Holland Sport binnenkort geliquideerd zal worden en dat alle spelers op de transferlijst zullen worden geplaatst. De mogelijkheid is voorts niet uitge sloten dat alsnog getracht zal worden een fusie met een Rotterdamse club aan te gaan. Schouten heeft de wens te kennen gegeven naar Feljenoord over te gaan. Bak wil terugkeren naar Excelsior, Clavan naar ADO en Tinus Osterholt schijnt tot de 3e klasser Hilversum te willen toetreden. Besloten is alle reeds vastgestelde vriendschappelijke wedstrijden, waaron der tegen Everton, te annuleren. Eindstand puntentellingGolfbrekers 2044.4 pnt. Sleutelstad 2079.8 pnt. De Zyl 2194,5 pnt. Watervrienden 2211,8 pnt en LZC 2294.0 pnt. Uitslagen 100 m. vrUe slag dames: 1. L. Zand vliet (G.) 1.11.0; 2. A. Epskamp (G.) 1.16.2; 3. A. Oostrom (S) 1.17.6. 100 m. vrüe slag heren: 1. F. Thijssen (S) 1.04.2; 2. N. v. Bergen v d. Gijp (L) 1.07.2; 3. D. Timmermans (L) 1.07.5. 100 m. schoolslag dames: 1. A. Pley <G> 1.29.0: 2. H. Werter—Caspers <S> 1.311.1; 3. T. Walenkamp (G) 133.4. 100 m. schoolslag heren: 1. P. Bekke ring <S) 130.0; 2. A. Kapaan (S) 130.4; 3. A. Plezier (Z) 1.21.4. 100 m. rugslag dames: 1. L. Zandvliet (G) 1.22.9; 2. L. Binsbergen (L) 1323; 3. E. Stouten (S) 1.25.2. 100 m. rugslag heren: 1. Th. Bik (G) 1.13 8; 2. H. de Tombe (Z) 1.15.8; 3. J. de Haas (Z) 1.18.7. 50 m. vlinderslag dames: 1. A. Eps kamp (G) 38.5: 2. E. Dreef (W) 39.1; 3. A. Plev <G)) 40.0. 100 m. vlinderslag heren: 1. B. Oostrom (G) 1.20.6; 2. M. Colpa (L) 1313; 3. W. van Zyl (S). 133.8. 4 x 50 wisselslag dames: 1. Golfbre kers 2.35.3; 2. LZC 2.44.8: 3. Sleutelstad 2.45.8. 4 x 100 wisselslag heren: 1. Sleutel stad 5 114. 2. Golfbrekers 5.19.6; 3. De Zyl 5196. 5 x 50 vrije slag dames: 1. Golfbre kers 2.51.5: 2. Sleutelstad 2.54.6, 3. De Zijl 3 50.8. 5 x 50 vrije slag heren: 1. Sleutelstad 2.27.6; 2. Sleutelstad II 2.36.2: 3. Golf brekers 2.41.3. L.Z.C. I—H.Z.C. I Na afloop van de Leidse kampioen schappen werd de competitiewedstrijd LZC tegen HZC uit Hilversum gespeeld die voor de Leldenaars eindigde in een grote nederlaag: LC zwom al haar aan vallen vast in een opeenhoping van spe lers, waarbij de verdediging werd ver waarloosd. De Hilversummers hadden met de rust reeds een 4—0 voorsprong. Na de hervatting werd dit zelfs 7—0, voor dat LZC door Timmermans tegen wist te scoren. Een wedstrijd, zowel voor spelers als publiek, om maar vlug te vergeten. Voor eerste maal een transferlijst Voor de eerste maal ln de nog prille bestaan van onze seml-profcompetltie is ln de „Sportkroniek" een transferlijst gepubliceerd met namen van spelers, die door hun huidige verenigingen niet opnieuw gecontracteerd en dus voor an- I dere clubs „te koop" zijn. Nieuwe aanwinst voor de KLM. Een ..Artists Impression" van de Vickers Viscount 800. een verkeers- niachine. waarvan de KLM er negen in Engeland besteld heeft. Het toe stel kan 54 tot 70 passagiers ver voeren met een kruissnelheid van 512 km per uur. De motoren zijn zgn. „Turbo-props"Met deze aan koop is een bedrag van ongeveer veertig millioen gulden gemoeid; de eerste machine wordt in 1957 in ons land verwacht. Hoofdzakelijk zullen de machines op de Europese lijnen dienst doen. Uitgangspunt BU dit systeem wordt er van uitge gaan. dat de zon de oudste leverancier ls van alle warmte op aarde, welke warmte ontvangen wordt in de vorm van infra-rood-warmtestraling. een electro- magnetische golf, evenals de electriciteit, de radiogolven, de Röntgenstralen, het geluld en het lioht. Deze golf kan men zich voorstellen als een trilling met een bepaalde frequentie, die zich evenals het licht voortplant met een snelheid van circa 300.000 kilometer per seconde, onafhankelijk van lucht of een andere geleidende stof. Infra-roodstraling ont staat op leder vlak of iedere stof, waar. van de temperatuur hoger is dan de om. geving. De straling neemt toe. naarmate het temperatuurverschil groter is. Kachels en radiatoren produceren dus lnfra-rood-warmtestralen. maar ook een warme koffiepot en het menselijk llohaam, al is de hoeveelheid stralings warmte hierbij gering, ln verhouding tot de totale hoeveelheid geproduceerde warmte. De golflengte van de IR.-straling wordt bepaald door de temperatuur van de strallngsbron, de golflengte is kleiner, naarmate de temperatuur hoger wordt. De grenzen van de golflengten der bruik bare I.R.-stralen liggen ongeveer tussen 1 en 10 micron. (1 micron is 0.001 mm). Voor de verwarmingstoepassingen wordt bij voorkeur gebruik gemaakt van de korte golven, omdat hierbij het door dringingsvermogen en dus ook de warm- Scheepvaart geen hinder De scheepvaart ondervindt geen last m de wrakken van de Engelse schepen, want deze liggen naar schatting 30 me ter beneden de waterspiegel. De Duitse bergingsmaatschappij, waaraan dit dui- kersoheepje toebehoort, hoopt echter de wra teken te kunnen lichten en hieraan nog iets te kunnen verdienen als schroot. De vraag is nu. of de toestand van óe wrakken het mogelijk maakt deze ln haar geheel of anders in gedeelten te lichten. Het is echter zeer goed moge- (Van onze Haagse redacteur) Een klein scheepje, op het eerste ge zicht een gewoon vissersseheepje. voer Zaterdag j.l. omstreeks het middag uur, de eerste binnenhaven te Scheve ningen binnen. Bij nader inzien bleek het echter geen vissersvaartuig maar een Duits duikerschip te zijn, de hou ten motorkotter BX 301. Een van de leden ran de bemanning vertelde ons. dat de BX 301 van een Duitse bergingsmaatsohappij opdracht heeft gekregen, de wrakken op te spo ren van drie Engelse kruisers, die in de eerste wereldoorlog op ongeveer 21 mijl uit de kust van Hoek van Holland door een Duitse duikboot zijn getorpedeerd Het zijn de wrakken van de Aboukir. Oressy en Hogoie Vermoedelijk bevinden de wrakken zich op een plaats, bij de vissers beteend als het .moeilijke gat". De ouderen onder de Soheveningse vis sers herinneren zich nog, hoe m Sep tember 1914 opvarenden ran de kruisers op het strand aanspoelden. De BX 301 is uitstekend voor haar baak uitgerust. Aan boord bevindt zich een volledige duikerinstallaeie met dui kerpakken. Voor het opsporen van de scheepswrakken beschikt het vaartuig over een speciaal, soherp-registrerend echolood. Onder hen bevindt zich ook Van Melis. ADO J. van Beek, D. van der Steen. Blauw-Wit: J. H. Oliekan. DOS: H Jansen. B. Pindus. Fortuna 1954. J. Dingena. A. Hofman. De Graafschap: A. Beumer, W. J. Hendriks, H. J. Jansen en J. W. Mars kamp. Heracles: C. Schonewille. Rapid J. C.: E. Belskl, H. Caelen, J. Cox, W. Cramers. D. Damsma, J. Freije, H. Hermans. M. Loo, A. van Melis, H. Meusei. Vitesse: W van der Gaag. H. Goutler, H. Holthuysen, G. Rivière Vernlnas. Wageningen: G. ten Berge, H A. Jacobs. Holland Sport: H. Broeders. L. Beker. C. de Jong, J. Koers, L. Kreybolder en Wlllems. te-overdracht gunstiger is dan bij de lange golven. Samenvattend kan dus gezegd worden, dat de warmte van de stralmgsbron wordt omgezet in een elec- tro-magnetische golf, die bij de ontvan gende stof weer wordt omgezet in warm. te. Evenzo gebeurt dit bij de radio, waar de muziek bij de zender wordt omgezet ln een electro-magnetlsche golf. waar na deze golf, na ontvangst ln het radio toestel weer gereproduceerd wordt in muziek. Grote perspectieven Uit de resultaten welke infra-rood stralers op aardgas in de Martini kerk te Bolsward hebben afgeworpen (na een grondig overleg met de Rijks dienst voor Monumentenzorg en de architect werden hiervoor vijf stra lingsarmaturen met pendels voor 8 meter vervaardigd, die in combinatie, met de reeds aanwezige llchtarmatu- ren op circa 9 meter boven de vloer werden opgehangen, zodanig, dat zU het fraaie interieur vrijwel niet ver storen, ls gebleken, dat dit verwar mingssysteem nog zeer grote perspec tieven opent voor velerlei toepassing speciaal ook voor de land- en tuin bouw. Door de Gassticbting, de Land bouwhogeschool te Wageningen, het Departement van Wederopbouw en vele andere instanties worden daarom momenteel uitgebreide onderzoekingen verricht voor tal van toepassingsmo gelijkheden. liijk, dat de schepen, die al 40 Jaar op de zeebodem liggen, helemaal zijn weg gezakt. Dit zal nu worden onderzocht door de duikers, die hun thuishaven Bre merhaven, tijdelyk voor Scheveningen zullen verwisselen. Indien de weers omstandigheden het toelaten, zal de BX 301 iedere dag op onderzoek uit trekken en 's avonds naar Schevenin gen terugkeren. Gisteren om kwart over zeven vertrok het scheepje voor de eerste maal van Scheveningen uit naar zee. De weersomstandigheden De New Yorkse politie heeft de 17-jarige leider gearresteerd van een nieuwe ..Murder Incorporated (N.V. „Moord"), welks leden alle onder de twintig jaar zyn, wegens het feit, dat hij opdracht had gegeven om een lid van een rivale- rende bende te vermoorden. Dc gearresteerde jongen, welke onder zijn bentgeno ten bekend stond als „Caesar" en wiens eigenlijke naam Victor Louis Diaz is. wordt ervan beschuldigd de leden van zijn bende loten te hebben laten trekken om uit te maken, wie Carlos Luis Feliciano zou doden. Feliciano, die lid was van een andere jeugdige bende, had in een messengevecht met een van de leden van Caesars bende zijn tegenstander verwond, waarvoor hij blykhaar sterven moest. orige week Donderdag werd het vonnis voltrokken, terwijl Feliciano bezig was kruidenierswaren te plaatsen in een winkel, waar hy werkte. Hij werd gedood Hnnr «iir.i ..i» reweer kaliber 22, waarvan de loop afgezaagd was. door een enkel schot uit Angstwekkende activiteit van jeugdige misdadigers Tezamen met Diaz werden nog dirie andere jeugdige misdadigers en een 14-Jarig meisje gearresteerd De politie tracht nu te weten te komen, wie het fatale schot heeft afgevuurd. Intus-en heeft de jeugdraad van New York plannen gemaakt voor een groots opgez?tte nieuwe campagne tegen de jeugdcriminaliteit, waarvoor haar een recordbedrag van niet minder dan drie millioen dollar is toegewezen. Men heeft dit reusachtige bedrag aan de jeugdraad toegewezen in verband met de sterk toe genomen activiteit van jongensbenden ui de stad New York. Kortgeleden nog verklaarde een leraar lichamelijke opvoeding in New York. dat ondemoht geven ln deze stad gelijk stond met de kans om vermoord te wor den. Deze leraar lag zelf nog zwaar ge wond in een ziekenhuis, nadat een 17-jarige jongen hem neergestoken had omdat de leraar hem de toegang tot een avondklas voor lichamelijke opvoeding geweigerd had! De leraar deelde toen verder nog mee d3t hij met vrouw en kind naar elders ging, daar de politie hem gewaarschuwd had, dat zijn leven niet veilig zou zyn, wanneer hij zich weer naar de avond school begafII

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5