Laatste Berichten DONDERDAG 23 JUNI Stijgend buitenlands bezoek Het bezoek van buitenlanders aan de Nederlandse hotels blijft zich nog steeds in stijgende lijn ontwikkelen. In het le kwartaal van 1955 bedroeg het aantal in hotels aangekomen gas ten 106.000, met In totaal 268.400 over nachtingen. Het aantal overnachtingen was on geveer 21% hoger dan in het over eenkomstige kwartaal van 1954. In het totaal aantal overnachtingen nam Duitsland met 52.600 de belang rijkste olaats ln. Daarop volgen Enge land en Schotland met 30.800. de V.S. met 29.500. de geallieerde militairen uit Duitsland met 26.700 en België en Luxemburg met 22.600 overnachtingen. Amsterdam nam 44% voor zi1n reke ning. Rotterdam 17%. 's-Gravenhage 14 Utrecht 2% en overig Nederland 23 Onderofficieren vergaderen 52 afdelingen van „Ons Belang", de vereniging van onderofficieren van Land- en Luchtmacht, zijn vandaag vertegenwoordigd op de algemene ver gadering der vereniging in „Musis Sa crum" te Arnhem. In de openingsrede, heeft de voorzitter sergeant-majoor instructeur J. Roet- man. een beschouwing gewyd aan de huidige positie van de onderofficieren. De aandacht werd o.a. gevraagd voor de belangrijkheid van het regelmatig doen houden van opleidingen voor een hogere rang en voor het behalen van certificaten van vakbekwaamheid. In dit verband werd als voornaamste wens van het Luchtmachtpersoneel genoemd: het spoedig uitkomen van het lang verwachte bevorderingsvoor schrift en het scheppen van de moge lijkheid de voor bevordering van het technisch personeel vereiste certifica ten te behalen. Spreker belichtte ook de wenselijkheid om te komen tot periodieke bevordering. Medegedeeld werd, dat op 3 Juni Jl. tot stand kwam een internationaal „Comité van verstandhouding^ Spreker noemde dit een historisch moment in de geschiedenis van „Ons Belang". Jaehtraad geïnstalleerd Minister Mansholt heeft de Jaehtraad geïnstalleerd. Deze raad, Ingesteld bij de nieuwe Jachtwet, welke op 15 Juni in werking is getreden, heeft tot taak de minister van advies te dienen met betrekking tot de uitvoering van de wet. De Raad telt 14 leden, vertegenwoor digers van organisaties op het gebied van de landbouw bosbouw, natuurbe scherming, Jacht en het eendenkool- be drijf. Indonesische premier: Witboek is laster" Sprekende op een zeer druk bezochte ontvangst van de Bond van Politieper soneel in Bandoeng heeft de Indonesi sche minister-president mr All Sastroa- midjojo. gewaarschuwd voor de Neder landse activiteiten, „die tweespalt trach. ten te zaaien door verdachtmakingen". Hij noemde het Witboek over de Neder, landse arrestanten ln Indonesië „laster" en spoorde het politiecorps aan zich niet door insinuaties te laten beïnvloe den. Vice-president Hatta noemde het natuurlijk, dat men ontevreden is over de huidige toestand. „Wat een mens schept is nooit volmaakt" zeide hij. Het coöperatiewezen beval hij aan als uit weg uit de sociale nood. DANSLERAREN CONGRESSEREN Gistermiddag is ln „Krasnapolsky" te Amsterdam het driedaagse congres van de oudste danslerarenorganlsatie in ons land. de ca. 100 leden tellende „Neder landse Vereniging van dansleraren" be gonnen. De voorzitter, de heer J. Donders, zeide. dat door een goede samenwer king met andere organisaties in Federa- tieverband zeer waarschijnlijk binnen afzienbare tijd de verdeeldheid onder de organisaties zal ophouden te be staan. Tot bestuurslid van de organisatie werd bij acclamatie gekozen mevrouw J. Tlbboel uit Lelden. Gisteravond werd in „Krasnapolsky" door de vereniging een gTOOt gala-bal gehouden. Aanvragen om kentekenbewijzen voor auto's waarvan de provinciale nummer- bewijzen hun geldigheidsduur op korte termijn nog niet verliezen, kunnen aldus de KNAC. door de Rijksdienst voor het Wegverkeer niet in behandeling worden genomen, daar het aantal normale aanvragen zo overstelpend groot is. dat zonder het nemen van deze maatrege len, de reeds bestaande achterstand ln de uitgifte nog aanzienlijk groter zou worden. STAATSSECRETARIS EN CHEF LUCHTMACHTSTAF NAAR PARIJS Vrijdagmiddag vertrekken de Staats secretaris van Oorlog, mr F. J. Kranen burg en luitenant-generaal waarnemer A Baretta. chef van de Luchtmachtstaf per vliegtuig naar Parijs voor een be zoek aan Sir Basil Embry met betrek king tot de luchtmanoeuvre „Carte Blanche". Zaterdag zullen zij Parijs verlaten voor een bezoek aan de vliegvelden Wil- denrath, Sundem en Wahn. waar zij besprekingen zullen voeren met Alr- marchal Sir Harry Broadhurst. INSTALLATIE RAAD REISBUREAUWEZEN Gisteren werd te Den Haag door de algemeen voorzitter van de FNOP, mr dr E. P. Verkerk, geïnstalleerd de Raad voor het Reisbureauwezen. In zijn installatie-rede wees deze op de overeenkomst tussen de problematiek van de middenstand en die van het reisbureaitwezen. Bovendien legde hij de nadruk op het belang, dat het publiek heeft bij een goed functionnerend toezichthoudend en controlerend orgaan, zoals de Raad bedoelt te zijn. Binnenkort zullen de eerste erkennin gen aan de daarvoor in aanmerking ko mende reisbureaus worden verleend tot uitdrukking komend in een te voeren wandbord. VRIJC.EZFLLFNCONORFS GREVENFR1CHT. Het derde wereld-vriieezellenconzres zal op 30 en 31 Juli en 1 Augustus ln Grevenbricht worden gehouden. Ter gelegenheid hieraan zal het dorp worden verlicht. Ook ln de 26 café's zijn versieringen aangebracht. Generaal Kruis is ongerust... Over Europa's verdediging Generaal mr H. J. Kruis, oud-chef der Generale Staf heeft gisteravond voor het Departement Dordrecht van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel het woord gevoerd over de problemen, die samenhangen met de verdediging van Europa. ALs zijn overtuiging sprak hij uit nauwelijks te kunnen geloven, dat Rusland zijn oude doelstellingen heeft prijs gegeven. Enkele jaren geleden, zo betoogde spr., had Rusland niet de kracht een langdurige oorlog te voe ren maar inmiddels is anders geble ken. Over de ontwapeningsplannen spre kend zeide hij o.m. dat het grote ge vaar bestaat dat het Westen zich zal laten verleiden tot afschaffing der atoomwapenen waardoor het Oosten een overmacht zal krijgen, mede dank Kerkelijk Leven Doopsgezinde Broederschap kwam bijeen VERBETERING IN PENSIOEN. REGELING VAN PREDIKANTEN. Het bestuur van de Algemene Doops gezinde Sociëteit, het centrale lichaam van de Doopsgezinde Broederschap, heeft Maandag en Dinsdag in Amster dam vergaderd. Tijdens een drietal zittingen werd o.a. een groot aantal rapporten behandeld Daarin werd van een dalend aantal studenten aan he Doopsgezind Seminarie gesproken. Tot grotere offervaardigheid werd door de penningmeesters aange spoord. Van verschillende vooraanstaande fi guren als ds F. H. Pasma oud-voorzitter van de Sooiëteit. dr C. Spoelder, presi dent-curator en ds S. H N. Go-ter, hoofdredacteur van het Algemeen D )3_ zij zijn strakke en sterke' leiding, die eezind Weekblad, werd afscheid het Westen niet kent, omdat die strij- —j| <«- dig Ls met het wezen van zijn samen leving. Ook noemde spreker het zeer bezwaar lijk dat het Westen het zonder een ge wapend Duitsland zal moeten doen. HU zeide dat het wel gemakkelijk is een krachtspositie af te breken, doch dat het tientallen Jaren en intense moeite kost haar op te bouwen. Tevens gaf hü uiting aan zijn onge rustheid over de verslapping van de ver- dedigingswli onder de Europese volke ren. De gebroken-geweertjes-periode is weliswaar voorbij, aldus de generaal, maar men wil zich toch niet de opof fering getroosten die noodzakelijk zijn om zich te kunnen verdedigen. De wel vaart, die thans wordt gekend, achtte spreker mede van invloed op de stem ming van het ogenblik. Het gaat ons goed en dat kweekt geen stemming om aan gevaar te denken. Het is dringend noodzakelijk dat men zich realiseert voor welke geestelijke en materiele waarden moet worden gevoch ten, opdat er een weerbaar en gewapend Westen zal komen, aldus generaal Kruis. Lugubere vondst te Amsterdam KINDERLIJKJE IN KAST. Op 21 Mei j.l. is in het perceel We teringschans 122 te Amsterdam door een aldaar aan het werk zijnde schil der in een z.ecr diepe kast in het sousterrain het lijkje gevonden van een naar schatting zeven dagen oud kind. Om het halsje van het kind zat een zakdoek geknoopt. Vermoed wordt dat het kind door wurging om het leven is gebracht. Het lac ln een kartonnen doos. die aan de onderznde geheel vergaan was. De sdhilder ontdekte het litkie. toen htJ na afloop van ziin werkzaamheden enige potten verf ln bedoelde kast wil de plaatsen. Hil stelde direct de eige naar van het perceel van ziin vondst in kennis, waarop beiden aan het bureau Stadhouderskade aangifte deden. Een uitgebreid onderzoek, dat werd inge steld. heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Gasontploffing in Blade! ECHTPAAR ZWAAR GEWOND. In de woning van een gezin te Bladel heeft zich vanmorgen een gas- explosie voorgedaan, als gevolg waar van een echtpaar ernstig gewond is en in zorgwekkende toestand naar het ziakenhuis te Eindhoven overge bracht is. De materiële schade is aan zienlijk. De oorzaak van de ontploffing moet waarschijnlijk worden ezocht in de om standigheid dat de slang van het gas- toestel losraakte, nadat gisteravond was verzuimd de hoofdleiding af te sluiten. men. De vergadering benoemde ds H. W. Meihuizen uit Den Haag tot opvolger van ds Gorter. In de pensioenregeling voor de predikanten werden verbeterin gen aangebracht. Prof. dr mr J. A. Oosterbaan hield een referaat over: „Plaats en taak der Doopsgezinden in het geheel der Chris tenheld". Ned. Ilerv. Kerk Beroepen te Kam pen (vac. L. Blok) P. P. J. Monster te Katwijk aan Zee; te Nieuw Helvoet A. D. H. Hulsman, vlc. te TJallebert; te Nleuw- woida O de Jong. ric. te Eindhoven, te Oudshoorn A. J. Jorlssen te Wllsum. Oeref. Kerken Beroepen te Artiersfoort (vac. dr F. H. von Meyenfeldt) G. Vee- neman te Nes (W.D.): te Nederhorst den Berg W. v. d. Wijk, cand. te Amsterdam. Bijwonen van kerkdiensten door militairen Teneinde de militairen, behorende tot de parate onderdelen, in de gelegenheid te stellen om op Zondagen, waarop zij geen bewegingsvrijheid genieten, des middags of des avonds een tweede kerk. dienst van hun gezindte bij te wonen, heeft de minister van Oorlog bepaald, dat aan hen zo nodig vrijstelling kan worden verleend van het bijwonen van het tussentijds appèl. Zij zijn ln dat ge. val eohter verplicht zich binnen een tijdsbestek, vallend van anderhalf uur vóór tot anderhalf uur na het tussen tijdse appèl, waarvan hun vrijstelling verleend is. te melden bii de wacht commandant. Aan hen. die door het bijwonen van de kerkdienst niet in de gelegenheid zijn aan de avondmaaltijd deel te nemen, kan toestemming worden verleend deze later te gebruiken. Ter uitvoering van het bovenstaande zullen de korpscommandanten in over leg met de betrokken geestelijke verzor gers de vereiste regelingen treffen. RECEPTIE PROF. Dr K. DIJK. Vele persoonlijkheden uit de theologi. sche wereld hebben gistermiddag in het American Hotel te Amsterdam de gele genheid gebruikt de 70-jarige prof. dr Dijk te feliciteren. Prof. G. Brillenburg Wurth uit Kam. pen sprak namens ziin collega's van de Theologische Hogeschool en schetste de verdiensten van de jarige en scheidende hoogleraar van Kampen voor het hoger onderijws. Zijn zoon. de heer G. H. Brillenburg Wurth. bracht de felicitaties over van het dispuut, Demosthenos waarvan prof. Dijk in zijn stdenteniaren lid was. Tenslotte sprak dr G. P. van Itterzon namens de Schoolraad. Hil vertegen woordigde het bijzonder lager onderwijs, waarvoor de jubilaris zich sterk heeft beijverd. Politiek door een achterdeurtje Pessimisme op P. E. N. congres Bazuinstoten van het communisme (Van onze correspondent in Wenen) Het klinkt misschien vreemd, maar de in Wenen bijeengekomen schrijvers waren het wel eens over literaire kwesties, niet echter over de politiek. Over de literatuur, en in het bijzonder over het hedendaagse toneelstuk, was men het vrijwel gloeiend eens. want schrijvers van de meest verschillende pluimage hebben betoogd dat het drama er in hun land buitengewoon slecht voorstond. Wel wordt er bijv. in Frankrijk, Italië, Oostenrijk of de V.S. nog voortreffelijk toneel gespeeld, maar het nieuwe drama en het moderne toneelstuk zélf verto nen alle tekenen van verval. Csokor en Bruckner verklaarden dit voor Oostenrijk en Theros bevestigde dit oordeed voor Griekenland. De Engel-man Grabowski was wel niet zo pessimistisch omdat hij zich os. op Eliot kon beroe pen. maar hij vond het toch een veeg teken dat het moderne drama bij voor keur zijn toevlucht neemt tot het ver leden. in.plaats van gestalte te geven aan het heden. Ook in Frankrijk is de toestand niet beter, verklaarde mevrouw de la Rochefoucauld, ondanks het werk van Anouilh. de Montherlgnt of Gabriel Marcel Elmer Rice kon weliswaar op de ar tistieke en technische kwaliteiten wijzen van het moderne drama in Amerika, maar de inhoud is volgens hem volko men decadent, zoals wel blijkt uit de thema's, die behandeld worden, name lijk geestel. verlatenheid, opstand tegen de ouderlijke macht, bloedschande, cri minaliteit onder de jeugd, verkrachting, homosenialiteit, sadisme en schizophre nic. Het ls geen verheffend tafereel Dit koor van weeklagende pessimisten werd nu en dan door een paar triom fantelijke bazuinstoten uit het commu nistische kamp doorbroken. Ondanks de afstraffing, die de communisten, en vooral di? vazallen van Moskou, hadden moeten slikken, legde de Pooi Rusinek Nieuws uit de Omgeving LEIDERDORP Herziening uitbreidingsplan MEER INDUSTRIETERREIN Momenteel ligt een herziening van het uitbreidingsplan ter inzage, zowel wat het plan in hoofdzaak als de onder delen betreft. In de toelichting bij de herziening van het plan in hoofdzaak staat o.m. ver meld. dat als gevolg van de herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen het plan in hoofdzaak op enkele punten moest worden gecorrigeerd en aangepast aan de nieuwe grens van het uitbrei dingsplan in onderdelen. Tevens was herziening van dit plan gewenst in ge hand met de behoefte aan nieuw in dustrieterrein. Hiervoor is nabij het Zylkwartier en de Steenfabriek van Ouderzorg een nieuw terrein ontworpen ter grootte van plm. 17 H A. en bij de N V Nederlandse Durisolfabrieken een terrein van 2% H.A., waardoor het gezamenlijke indus trieterrein Inclusief het bestaande een oppervlakte heeft van plm 44 H.A Er ls verder rekening gehouden met een mogelijke ontwikkeling van een nieuwe woonwijk in de Munniken- en de Zijllaan en Meije Polder, zulks overeen komstig de planning van de Planologi sche Dienst in Zuid-Holland, door ln dit gebied geen verdere uitbreiding van kasfeu toe te staan. Hierdoor wordt te grote investering ln deze grond voor komen De oevers van de Does. welk water •n der toegangen vormt naar het plas- sengebied. ziin ten behalve van hun recreatieve betekenis vrii van bebouwing gehouden Aan de Oostzijde van de Does is het fietspad, dat eveneens na'ar het plasseneebied voert en dat in hoofdzaak van recreatieve betekenis is. ln het plan als zodanig bestemd. DEZE MAAND GEEN RAADSVERGADERING In afwijking van de gewoonte volgens welke de raad eenmaal Der maand ver gadert en wel op de laatste Vriidag. zal er deze maand geen vergadering zijn doch op 1 Juli a s. VOORTVARENDHEID BIJ WEGAANLEG e aannemer van het weggedeelte van de nieuwe Rijksweg 4A gaat zeker wel met voortvarendheid te werk Werd er de vorige week met een dragline be gonnen. thans is men al met drie van leze werktuigen 'n setje voor dp grond- •pr^lnat'lnpen Voor de benodigd" werkkrachten oij de aanleg ontstaat bi) de Munniken- molen een nieuw wooncentrum met woongelegenheid van allerlei aard. als woonschepen, woonwagens en houten woningen. BEVOLKINGSONDERZOEK T.B.C. Dinsdag a.s. vangt het periodieke be volkingsonderzoek op tuberculose, dat dit jaar voor de tweede maal in ons dorp wordt gehouden, aan. Behalvev oor de schoolkinderen wordt het onderzoek op de volgende data en uren in het Dorpshuis gehouden: 28 Juni van 24.45 uur en van 7—9.15 uur nm.; 29 Juni van 911 45 uur voorm. en van 24.45 uur nam.; 1 Juli van 2—4.45 uur en van 7—9.15 uur nam.; 4 Juli van 9— 10 uur voorm. Het peiVntage van degenen, die zich niet voor het onderzoek hebben opge geven is zeer klein. zy kunnen evenwel alsnog aan het onderzoek deelnemen door zich op een van de bovenvermelde uren in het Dorpshuis te vervoegen, evenals degenen, die om de een of an dere reden geen oproep hebben ont vangen. VOORSCHOTEN Krijgt Voorschoten er een gevaarlijk punt bij Naar het zich laat aanzien zal ln de loop van deze zomer nog de overgang van de spoorbaan aan de (drukke) Pa pelaan geheel veranderd worden. De materialen voor deze verandering bt- stemd hopen zich de laatste weken op bij dez eovergang en het zal niet lang meer durén of van de zeer velen, die deze spoorwegovergang passeren zal een zeer grote zelfdiscipline worden ge vraagd. Deze overgang stelt dagelijks zeer veel mensen op een zware proef, want dage lijks passeren op deze belangrijke spoor lijn meer dan 150 treinen voor perso nenvervoer! Daar komen nog bij vele extra treinen en goederentreinen. Tot nu toe gaat het bi) deze overgang uitstekend. Voor de komst van een trein worden de spoorbomen gesloten door personeel van de spoorwegen onder ver antwoordelijkheid van de stationsohef door mensen dus. die volkomen op de hoogte zijn van het veiligheidswezen van de spoorwegen en die hun verantwoor delijkheid voor de weggebruikers ten volle beseffen Maar deze overgang zal nog deze zo mer geautomatiseerd worden. Dat wil zeggen, dat halve overwegbomen zullen worden aangebracht, bomen dus. die slechts de helft van de weg afsluiten en die automatisch gesloten worden btJ het naderen van een trein. Het bedienend personeel wordt hierdoor overbodig en pr ral dus niemand zijn. die mer. ver antwoordelijk kan stellen als er eens iets hapert. Nu zullen automobilisten, motorrijders fietsers, wandelaars en vooral de kin deren een zeer grote zelfdiscipline aan de dag moeten leggen. Het zal Immers zeer verleidelijk zijn over de spoorbaan te glippen aan de kant waar geen bo- quasi zakelijk de verklaring af dat men in zyn land niet alleen Russische, maar ook Westerse toneelstukken opvoert, maar het zUn alleen oudere schrijvers, zoals ComeiUe. Shakespeare, Victor Hugo. Shaw en natuurlijk de com munist B. Breoht. Ook gaf hü toe, dat er in het begin nó 1945 fouten waren gemaakt, maar van een „crisis" is daar blijkbaar geen sprake, zo zei hij. Maar men is daar achter het IJzeren Gordijn zo verblind, dat men zelfs geen oog heeft voor de meest fundamentele fouten. Daarom verkiezen wij nog liever het Westerse standpunt, omdat het zich tenminste van misère bewust is. Op dezelfde optimistische sohalmei blies ook de literatuur professor Hans Mayer uit Oost -Duitsland, die op vlotte en zeer onderdanige mander uiteenzette dat alleen liet realistische drama en niet het symbolische, expressionistische of experimentele van blijvende waarde was gebleken, waarmee hrij weer quasi-ob- jectief. maar toch zo doorzichtig pro paganda maakt? voor het communisti sche realisme in de kunst. Hy onder zocht op zyn manier het werk van G. Hauptman. Wedekind, Stemheim. Hugo von Hoffm-an thaJ en Georg Kaiser en besloot ziiin uiteenzetting met een lof felijke vermelding van B. Breoht en de communist!-ohe criticus Herbert Ihering. Dat deed de deur dicht want men kan een groot aantal leden van de PEN-cdub misschien voor politieke naïevelingen houden, maar zo dom zyn ze toch niet, dat zij zich door dit soort communisti sche propaganda lieten beetnemen. Men ziet: de schrijvers konden nog zo vakkundig over hun werk spreken, de communisten zelf zorgden er wel voor, dat de politiek door een achter deurtje weer op het tapüt kwam. Het merkwaardigste was daarbij het volgende: na de wel elegant geformu leerde. maar niet minder rake aanval van Charles Morgan ln zijn openings rede zijn de communistische leden niet ostentatief de zaai uitgelopen, ook hebben zü niet in het openbaar geprotesteerd of deden zü een poging om een soort communistische P.E.N.- groepcring in het leven te roepen, maar zij hebben klaarblükelük op hoger bevel deze aanval geslikt met het incasseringsvermogen van ver ongelijkte martelaars. Natuurlijk waren ze het niet eens met de beschuld.gingen, maar ze deden als of ze niet kwaad waren en ze wilden zelfs over dit vraagstuk praten, zy het ook op hun manier. Hoe doorzichtig zy dit probeerden te doen bleek uit de redevoering vnu de Pool Ru;inek. Zonder blikken of blozen beriep hij zich op de PIN -statuten en verklaarde botweg, dat d:t document de „vreedzame coëxsistentie" van verschil lende beschavingen voorstaat. Wie dit geschrift er echter op nalas, men zyn, waardoor grote gevaren ont staan. Het is bekend, dat burgemeester en wethouders en ook de leden van de Raad dit soort beveiliging allerminst „veilig" vinden Er is reeds enkele ma len n de gemeenteraad over deze over gang en wat er staat te gebeuren ge sproken. Alles wijst er echter op. dat deze vernieuwing niet meer tegen te houden is. Het is dus van groot belang, dat voor al de ouders nu reeds hun kinderen gaan leren, dat ze zich zelf zullen moeten be schermen tegen gevaren, waartegen ze nu nog beschermd worden. WASSENAAR Aanhouding In de duinen alhier werd aangehouden een 22-jarige inwo ner uit Brunssen, die uit het Ryksasyl voor Psychopathen te Avereest was ont vlucht. Hy is naar Avereest op transport gesteld. KANOVIJVER OP DUINRELL Reeds enige tyd ligt op het landgoed DuinreU" een droge vijver midden ln het wandelpark Teneinde de aantrek kelijkheid van dit landgoed te verhogen beeft men de vyver uitgegraven tot een diepte van 60 cm. en zodoende is er een prachtige kanovijver ontstaan, met een oppervlakte van 4000 M2. Met de tien kano's zullen ln de zomer zeker velen een tochtje over de vijver maken! (Deze pagina ls gedeelteiyk gecorrigeerd) Haring - treiler - logger te water gelaten Gisteren ls Nederlands grootste haring-treiler-logger „Cornelis Vrolilk Fzn" van de scheepswerf „De Industrie" van D. en Joh. Boot N.V. te wat* gelaten. De treiler-logger is gebouwd voor rekening an de fa Corn. Vrolijk te Scheveningen en bii de te water lating waren behalve vele genodigden enkele familieleden van de directie aanwezig. Sch 171 werd in Alphen gebouwd Het was de heer Frank Vrolilk Czn. die voor de doopplechtigheid enkele woorden wiidde aan de nagedachtenis aan de onlangs overleden oprichter van deze VisseritmaatschaDpil. de heer Corn. Vrolijk Fzn. Opdat deze naam ook op de zee zal blilven voortleven heeft de leiding van het bedritf besloten, aldus spr.. dit fraaie moderne schip naar hem te vernoemen. Zo zal dus straks de Scheveningen 171 onder de naam van ..Corn. Vrolilk Fzn" naar zee gaan. De hoofdafmetingen van het vaartuig zün 43.50 m. lang. 7.20 m. breed en 3.96 m. holte. Het schip ls voorzien van een electrische installatie, centrale verwar ming. koud- en warm-water-systeem met hydrophoor. douchecel, gecombi neerd kombuls/messroom en een acco modate voor 18 man. verdeeld over vier verblilven ln het achterste ge deelte van het schip. Het schip is over één kant bevisbaar STADSNIEUWS ZILVEREN JUBILEUM D. SLOOS Ter gelegenheid van het feit, dat de heer D. Sloos 25 jaar lang vertegen woordiger is geweest van de tabaksfir ma Houthoff. werd in Royal aan de Doezastraat een receptie gehouden. De jubilaris werd toegesproken door de di recteur, de heer J. P. H. Hemerik, die mede het woord voerde namens de oud directeur. de heer J. Houthoff. Spreker schetste de levensloop en de verdiensten van de heer Sloos, bracht hem dank voor het vele verrichte werk en vestig de de aandacht op zyn grote populari teit by de relaties. De heer Hemerik overhandigde een geschenk onder cou vert. Namens het personeel sprak de heer Guley die een taart en een theeser vies als jubileumgeschenk overhandig de. Na een persoonlijk woord van de schoonvader van de heer Sloos volgde zeer druk bezochte receptie. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Klumper-de Wal. z. Den Haag; van der Schee-de Wit. R'dam; Stempels-van Klaveren, d. Den Haag: dam-Zonnevylle, z. Perdagangan (Ind); ter Weeme-van Putten, z. Enschede. Gehuwd; W. Heuff en A. L. van Wal raven. Den Haag; C. J. H. Brunner en A. E. Kalff, R'dam. Overleden: R. S. A. van Houts-de Jonge van Zwynsbergen, v. 63 j. A. H. Sonna. m. 87 j. R'dam; C. van Saarloos. m, 68 j. Franeker; W. Sluyter-Olij, v. 84 jaar Bloemendaal; A. Miooy, m. 85 j. A'dam; Th. Gildemeester, m. 51 j. A'dam. bemerkte dat het woord coëxistentie daarin niet voorkomt, zeker niet in de betekenis, die het communisme daaraan wil geven. Maar de overgrote meerderheid van de P.E.N.-leden liet zich niet op het sleeptouw nemen. Dit bleek teen het communistisch voorstel ter veroordeling van de atoomwapens met 18 tegen 5 stemmen werd afgewezen en vooral toen de meerderheid zioh tegen de commu nisten verzette, die het met hum afstraf fing door Morgan niet eens waren. De Cornelis Vrolijk Fzn". de SCH 171. glijdt het water in. (Foto Lux/Alphen.) en heeft een plat dek od de kop. zulks in afwitkine van de overige in bednif ziinde trailers. De motorinstallatie bestaat uit een 600 PK. acht cylinder Industrie hoofd motor met Kuypers reductie, een 20 PK. Samofa hulpmotor en 150 p.k, winchmotor, een olietrimpomp. smeer olie seperator en twee stuks 10 kw. dy- namo's voor stroomopwekking. Een schip, dat een belangriike aan winst zal betekenen voor de visserij. RECHTZAKEN Maand voor ruiten ingooien Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vanmorgen een 29-jarige fabrikant, du ervan verdacht werd by een ry-xamina- tor teBussum ruiten te hebben inge gooid nadat hy voor zyn ryvaardig- heidsexamen was gezakt, conform het vonnis van de Rechtbank veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De Procureur-Generaal had dezelfde straf geëist. Vishandelaar maakte brokken „DRONKEN ALS EEN AAP" De Haagse Politierechter veroordeeld» een niet verschenen Katwykse vishan delaar conform de eis tot een week ge vangenisstraf. Verd. had op zyn brom fiets een driewieler in een bocht een voetganger aangereden. Dat was geen wonder, want verd. had zelf tegen de verbalisanten verklaard: „Ik ben zo dronken als een aap". Hy verkeerde In derdaad in kennelijke staat, beaamden de verbalisanten. De voetganger was er nog wonderlyk goed afgekomen, maar de Politierechter vond het een zo ge- vaarlijke situatie dat hij hier alleen gevangenisstraf op zijn plaats achtte. BEURSOVERZICHT ZEER STILLE MARKT Amsterdam, 23 Juni "De kleine opleving van gisteren blijkt een eendagsvrindcr geweest te zyn. Vandaag was de beurs weer volkomen apatlsch en bleven de fluctuaties ui terst beperkt. Alleen AKU blyft vrij vast gestemd. Het rayonbedryf steeg ge makkelijk van 294 Ié tot 29611. Het slot- dividend van 11 dat Maandag j.l. be taalbaar werd gesteld, is hiermede gro tendeels ingehaald. Olies wisten zioh ge- makkelyk te handhaven en sloten op 593. Philips en Unilever een fractie luier. De ondertoon op de Scheepvaartsec tor was niet ongunstig. Vooral KPM was licht gevraagd en noteerde circa 2 hoger De overige soorten goed pryshou- dend tot iets beter. De Cultuurafdeling lag geheel verwaarloosd. De leidende soorten konden zich ongeveer handha ven. doch Senembah verloor 2 punten. De 4 obligaties Noorwegen hebben het tot een eerste notering gebracht van circa 103. hetgeen een agio betekent van 3 Certificaten Gimbel Brothers maakten him entree tegen een koets van 29 dollar en een omzet van circa 4000 shares. Aandelen Pie ter sen werden geadviseerd op 180 (179) in verband met de voorgenomen emissie. Guldens- beleggingen stil en onveranderd. Beurs van Amsterdam Donderdag 23 Juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 103 10211 Grootboek obl102% 103 B Ned. '51 3% 104 103% Ned. '53 3% 103A 103A Ned. '48 3% 101% 101% Ned. '54 3% 100H 100» Ned. '55 3'i 100U 100» Ned. '47 3% 3 101A 101% Dollarlng '47 3 98A 98ft Investeringscert 3 101A 101 Ned 62-64 3 101% 1017 Indie -37 A 3 99% 99% Grootboek '46 3 100 100 ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 64% 64% Nat. Handelsbank 173% 174 Ned. Handelmy 226 224 AK.U 294% 297% Philips 402 401% Unilever 427 V. 426% Wilton Feyenoord 235 235 Billton 2de r 326 325 Kon Olie f 50 - ?91 Kon Olie 592% 592% Amst Rubber 124% 123% Hoil Amer Hjn 180 181 Kon Ned Stoomb 176% 178 Ned Scheepv Unie 180% 181% H.V.A144% 143% Java Cult66 65% Deli MU141% 140% Senembah107 105% NTET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam 47 t%> 3 102 102 Den Haag 1937 I 8 h Lelden 1947 101 R'dam -37 1 in 3% 102 Industr. Obligatie. Philips Dollarlng 106 Premielcningen A'dam "51 2% 139 139 Eindhoven '54 2% 111% 111% Enschede '54 2% 109% 110 Den Haag '52 I 2% 135 135% idem II 2% 142% 142 R'dam '52 12% 136% 137 idem II 2% 136% 136% Utrecht '53 2% 124% 124% VIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 259% 262 224 225 230% 231 Industrie Ondernemingen Ned G en Spir fabr 244% 248 Kon Ned. Grofsm 142% Rott Droogd Mij 551 548 Tieleman en Dros 12 11 Zwanenb Organon 275 280 Handelsondernemin^er Spoorwegen Dell Spoorw Mü Amerik fondsen Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 22/6 Hoil Constructie 365 Int Kunststof! Ind 83 85 P Kon Neo Edelmet Pret <t idem Ï9 Textiel Gebr v Wyk 89% 86 Leidsche Wolspinn 329 328 Ned. Electrolasm 320 Sikkens Lakfabr. '53 409 410 Ver. Touwfabrieken 194 195GB Wernlnk's Betonm. 135B 137

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4