Oud Katwijk: VOORSTRAAT, KATWIJK-RIJN Frankrijks sportvliegerij maakt heel duidelijke vorderingen JONGSTE of AANKOMEND BEDIENDE SLANKE MENSEN PRESTEREN MEER! CARRUGAN Pakken oude Couranten 0.75 per 5 K.G. DINSDAG 21 JUNI Verbetering peil opleiding automobilisten is noodzaak Dan zal percentage der „gezakten" afnemen ..Ik maak uitdrukkelijk verschil tussen hen, die er naar streven goede auto mobilisten te vormen en de houders van autorijscholen." zo reide de heer H. Westerlaken tijdens een zeer druk bezochte landelijke vergadering van de afd. Autorijschoolhouders van de Bond voor Bedrjjf&autoverkeer in Nederland BBN in Amsterdam. De heer Westerlaken. directeur van het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen relde, dat van de 1600 a 1700 rijschool houders in Nederland ongeveer 700 proeven van bekwaamheid hebben afgelegd en georganiseerd zijn. Het openen van een autorijschool staat aan iedereen vrij, vakbekwaam of niet. Spr. stoot zich er aan. dat niet be kwamen goed geld verdienen aan hun onkunde. Zij kunnen hun leerlingen en daarmede de algemene verkeersveilig heid niet van dienst zijn. Er zijn in Nederland uitstekende rijscholen met goede resultaten. Het aantal onbekwa me beunhazen is echter zodanig, dat de goede rijschoolhouder soms gedwongen is concessies te doen. RECHTZAK EK Haags Raadslid veroordeeld INKOMSTENBELASTING ONTDOKEN (Van onze Haagse redacteur) De Haagse Rechtbank heeft vanmor gen een Haags gemeenteraadslid wegens ontduiking van de inkomstenbelasting tot 2 maanden gevangenisstraf veroor deeld. De Officier van Justitie had 14 dagen geleden een geldboete van f. 10.000 subs. 3 maanden geëist. Het gemeenteraadslid zou voor zich zelf onjuiste en onvolledige aangifte hebben gedaan voor de inkomstenbelas ting en andere Rijksbelastingen over de jaren 1949—1953. Arbeider mishandelde jongen „U MOEST ZICH DOODSCHAMEN" „IJ moest zich doodschamen een jon gen van negen jaar zo te mishande len", zei de Haagse Politierechter, mr Nauta, tegen een 50-jarige fabrieks arbeider uit Rüpwetering. Op de tafel voor de rechter lag een knoestige stok, waarmee de mishandeling was ge pleegd. Achteraf bleek bovendien nog dat die jongen Uw dochtertje niets had gedaan, maar dat U de verkeerde te pakken had", voegde de rechter er aan toe. „Ik heb goed gezien dat deze persoon het wel deed", verweerde verdachte zich Bij de politie had hij echter verklaard dat zijn dochtertje hem achteraf had verteld dat deze jongen haar niet zo erg had geplaagd, maar dat het meer zijn broertje was geweest. Het was een ge wone kinderruzie op het ijs geweest tijdens het schaatsen. De Officier van Justitie vond dat verstandige mensen zich niet direct met kinderruzies bemoeien, want als dat het geval was zou de hele wereld nu in ruzie zijn. Het was een kinderherrie waar geen bloed bij heeft gevloeid. De rechter vond het des te erger daar verdachte niet in drift op hetzelfde moment had gehandeld, maar dat hij de jongen achterna had gezeten en hem tenslotte in een doodlopende steeg had gevangen. De verdachte vond het achteraf eigenliik ook wel misselijk dat hy zo gehandeld had. Hiermee hield de Officier van Justitie rekening bij zijn eis' f. 30. boete of 15 dagen Overeenkomstig deze eis werd verdachte veroordeeld. Zaterdag hele verlofdag of niet De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft het geschil behandeld tussen de minister van Ec. Zaken en de referendaris mr J. A. Freseman Gratama van dit ministerie over een verlofkwestie op Zaterdag. De referendaris had op Zaterdag 26 Juni 1954 verlof genomen en dit be schouwd als een halve dag vacantie. De Minister meende dit verlof als een gehele dag vacantie te moeten aanmer ken. Tegen deze beslissing had de refe rendaris beroep aangetekend bij het Ambtenarengerecht te Den Haag. dat de Minister in het gelijk stelde, waarna de referendaris in hoger beroep ging bij de Centrale Raad. Als zijn verdediger trad op mr W. M. Verberne, referendaris bij het Dep. van Econ. Zaken, als pleitbezorger van ae Miniker trad op mr P. C. Beetstra, ambtenaar bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken. Mr Verberne merkte op, dat op grond van de administratieve practijk. de wetshistorie en de algemene redelijkheid, de Zaterdag met betrekking tot de verlof regeling in het Algemeen Rijksambtena renreglement als een halve vrije dag moet worden beschouwd. Dit standpunt wordt ook algemeen bij P.T.T. inge nomen. Mr Beetstra betoogde, dat behalve tijdens een korte onderbreking in de jaren 1944'48 de Zaterdag voor Rijks ambtenaren steeds als een volledige ver lofdag heeft gegolden. Uitspraak 11 Juli a.s. Maar al te veel wordt de toekomstige automobilist in Nederland afgericht op het examen. Te weinig aandacht wordt aan zijn vorming besteed. Het gevolg is. dat ongeveer 50% der candldaten. voor 93% opgeleid door rijscholen, de eerste keer zakt. De heer Westerlaken ziet de bevor dering van het verhogen van het peil als zün primaire taak. veel meer dan het afnemen van examens. Sedert be gin Februari letten de adviseurs, die de examens afnemen, dan ook min der op uitvoeren van de vijf voorge schreven „rijkunstjes" en meer op de kennis van de Wegenverkeerswet, het reglement en de algemene rijvaardig heid. Bovendien wordt ook in toene mende mate op het gedrag van de candidaat in het verkeer gelet. Na 4 Juli zal de adviseur bovendien moe ten onderzoeken, of de candidaat een nummerbord op 25 meter afstand kan lezen. Andere, terloopse proeven no pens gedrag en houding zullen mede bepalend worden voor het al of niet toekennen van het rijbewijs. Het aantal examens voor het rijbewijs bedroeg in 1954 maar liefst 255.000. Ge zien de cijfers tot 1 Juni ziet het er naar uit, dat in dit jaar meer dan 325.000 examens zullen worden afgelegd. Hoewel het CBK over 250 adviseurs beschikt, heeft het dringend vele nieu we nodig. 60 (uit 964 gegadigden) zijn thans vrijwel gereed om na een moeilijke opleiding aan het examineren te gaan, maar dan nog is er een tekort van 75. Bevallen: Janssen-Broekhuysen. z.. Utrecht; Hospers-Janen, z, Groningen; Alpherts-Van Staveren, z, Soestdijk; Coops-Van der Laan, z, A'dam; Van Dijk-Bruse, d. Schiedam. Gehuwd: F. Meyjes en A. C. E. Hage- mann. R'dam; L. van Leeuwen en E. Coops, Rotterdam. Overleden: J. I. J. Roblin. v. A'dam; G. J. Keiler, m. 68 jr A'dam; C. Th. L. d"Engelbronner-Van Reede van Oudts- hoorn. v, 70 jr Heemstede; A. W. F. Fa- bncius-Couvée. v.. A'dam: W. C. Op- penoorth-Oppenoorth, v.. 97 jr Bussum: E. A. J. Brandsteden m., 48 jr A dam; B. Le Roy-Peters. v. 81 jr Adam; M. H. van Ittersum-Stroeve. v. 79 jr. Hilver sum; L. H. van Regteren Altena-Prak- ke. v.. 72 jr Heerde; M J. W. Barbillob, m.. 50 jr. A'dam; G. J. Hofhuis, m., 67 jr. Enschede; J. Balabréda. v., 56 jr. Den Haag; P. v. d. Vlies, m, 73 jr Schie dam; D. H. Smits. m.. 86 jr Strijen: S. Kooyman. m., 46 jr R'dam; A. C. Boo gaard-Bosch, v.. 60 jr Delft; A. J. Krens m.. 60 Jr Den Haag: H Hooreman, m„ 76 jr Den Haag; E. Velthuisen, v., 77 jr Den Haag; C. J. A. Heinrioh. m., 51 jr. Den Haag. Gezien de prognose, dat over enige tijd meer dan een half millioen examens per jaar zullen worden afgelegd, welk cijfer nadien tot 425 k 450 zal teruglopen, zit het honderd man sterke administra tieve personeel van het CBR thans reeds met de handen in het haar. Het moet dan ook een sprookje wor den genoemd, dat adviseurs candidaten bij voorkeur de eerste keer laten zakken, „omdat zij per examen worden betaald." Zij zijn integendeel overkropt met werk en zouden niets liever zien, dan dat zo veel mogelijk candidaten slaagden. Bü een algemene verhoging en ver betering van het peil van de oplei ding zal het percentage „gezakten" sterk teruglopen en dan zal de rij proef meer en meer als een bijkomstig sluitstuk kunnen worden beschouwd, aldus de heer Westerlaken. Op de Salon in Parijs is ook voor de leek nog veel interessants te zien (Van onze Parijse correspondent) De vliegerij Is nu ook ln Europa, of tenminste ln Frankrijk, toch wel bezig een sport te worden, waarvoor het grote publiek zich intensief Interesseert, in af wachting zelf aan de actieve beoefening te kunnen beginnen. Dat blijkt wel duidelijk uit de groei, die de jaarlijkse Internationale Luchtvaarttentoonstel ling of „Salon", zoals men hier altijd nog maar zegt ln Parijs te zien geeft. Een Salon, die de grootste expositieruimte van Parijs al lang is uitge groeid, en daarom de laatste jaren in Bourget. de vlieghaven buiten de hoofd stad, wordt gehouden. Die wassende populariteit wordt ook door de voortdurende toeneming van het aantal bezoekers bewezen. En tenslotte door de aard van de stands, omdat het duidelijk wordt, dat de twee honderd exposanten (onder wie 137 Fransen) zich veel meer tot de amateur-bezoekers dan tot de expert-collega s richten. Militairen houden geheimen goed verborgen Niet dat die doorsnee-bezoeker zoals uw dienaar, die van de vliegerij nu niet zo heel veel kaas gegeten heeft, ook de allerfijnste kneepjes van al die maquet tes. tekeningen en prototypes zou hebben begrepen. Dat niet. Maar dat sohijnt. zo vertelde een official ons, ook de bedoe ling niet te wezen. Een groot deel van de vliegtuigindustrie staat, onmiddellijk of Indirect, nog altijd in denst van het leger, het militaire apparaat. En dat militaire apparaat wil wèl weten, dat het ook niet stil zit waarom het hier vertegenwoordigd is maar wenst zijn geheimen toch maar liever voor zich te bewaren. Vandaar al die ingewikkelde tekeningen, die doorsneden van motoren waar je niet al te dicht bü mag komen, en de maquettes, die de details in het duiater schünen te laten. Goedkoper dan autootje Maar afgezien van die geheimzinnig heden blijft er hier toch ook voor de heel gewone man in de vliegerszaken nog wel veel te bekyken, waaraan hy zün plezier beleven kan. Er zün naast de leiyke, maar prakti sche helicopters en de monstrueuze reactievliegtuigen, ook heel wat aardige kleine ouderwets-aandoende toestelletjes ..kistjes" zeggen de mannen van het vak voor twee of vier personen, waar van de prüzen redelük genoemd kunnen worden. Dank zü royale overheidssteun komen er nu zelfs Franse vliegtuigjes aan de markt, die goedkoper zün dan de kleinste autootjes, de Renalt 4 pk of de Citroën 2 pk. Voor vier en een half duizend gulden kun je soms al eigenaar van zo'n vliegtuigje worden, toestellen die je zelfs in de grote Parüse magazij nen kan bestellen! De voorraad is voor alsnog gering, men voorziet een productie van twee honderd toestellen voor het komende jaar. omdat ook de subsidies nog hun grenzen hebben. De productiekosten bedragen nameiyk een elfhonderd gulden, waaruit biykt, dat de Franse staat ongeveer zestig procent van de eigeniyke koopprijs dekt. Die tweehonderd bevoorrechten zullen zich in de lucht echter nog goedkoper kunnen verplaatsen dan met een auto op de weg. Men rekent voor het parti culiere luchtverkeer een prijs van zeven cent per kilometer. De snelheid ligt tus sen de 150 en 200 km per uur. Vliegtuig-zond er-piloot Waarom de Franse staat, die niet altijd zo gul is; nu opeens zo royaal uit de hoek wilde komen? De verklaring zal wel zyn. dat men geen gat meer ziet in het verkeersprobleem op de weg. Wan neer men 't inderdaad zo ver kon bren gen, dat particuliere vliegerij werkelijk een middel van massavervoer zou wor den, dan zouden de wegen op de grond in niet geringe, mate worden ontlast. En enorme kosten van aanleg van nieuwe brede autobanen zouden dan voorlopig bespaard kunnen worden! Zo ver is het intussen nog niet. Maar de ontwikkeling wyst toch wel in die richting Ook het verhuren van vliegtuigen-zonder-piloot, volgens de formule van auto-zonder chauffeur, waarvoor hier propaganda wordt gemaakt, duidt op diezelfde gang van zaken. Voor zeventig gulden per uur staat de Norecrin tot uw beschikking. Toch nog wat begrotelijk? Vergeet U dan niet, dat er vier plaatsen zün en dat je in één uur 240 km kunt afleggen! De twee persoons Minicab heb Je trouwens al voor 45 gul den per uur! Enigszins pryzig zijn nog wel de lessen en de examens voor het vliegbrevet, waarover je natuurlek toch eerst moet beschikken. Een brevet eerste graad kost nog een kleine achthonderd gulden en voor de tweede graad moogt ge dan nog eens ruim 1000 gulden neer tellen. Voor minderjarige plloten-in-spe schiet de Franse staat, die het oog op de vol gende generatie heeft gericht, weer bü Onze foto van vandaag werd omstreeks 1920 genomen ln de Rijnstraat te Katwijk aan den Rijn, toen nog Voorstraat geheten. De fotograaf had zijn toestel opgesteld iets ten zuiden van hotel „De Roskam" en maakte zijn opname in noordelijke richting. Allereerst zien we rechts op de voorgrond de muziek tent, die midden op de Turfmarkt stond. Dat kon toen nog omdat de toenmalige Roskambrug iets zuidelijker was gelegen dan de tegenwoordige en bovendien de Van Egmondstraat nog niet was aangelegd. Het door gaande verkeer vanuit de Kerkstraat naar het Overrijn ging door de Grotesteeg en Bruggestraat. In 1928 kwam de nieuwe Roskambrug en werd de doorbraak Van Egmondstraat tot stand gebracht en de muziek tent moest het veld ruimen naar de Commandeurslaan bij de Otto baron van Wassenaer van Catwijckschool. Katwijk aan den Rijn had in die tijd een omvangrijk harmoniegezelschap dat gedurende de zomermaanden vrijwel wekelijks in de muziektent concerteerde. Achter de muziektent, op de plaats waar zich nu het nieuwe gebouw van de Coöperatieve Boerenleenbank bevindt, was in de jaren omstreeks 1920 de schilders werkplaats'van J. Haasnoot gevestigd. Rechts daarvan bevonden zich de turfzaak van A. van der Jagt en het woonhuis van C. van der Gugten. Aan de rechterzijde van de Voorstraat, onmiddellijk naast de schilderswerkplaats, treffen we de barbiers zaak van W. Minnee aan. Een eindje verder, in het huis met de witte puntgevel, woonde het gezin Nlc. van der Perk. Wenden we nu onze blik naar de linkerzijde van de foto. Het eerste pand, waar nu de rijwielzaak van G. Peet is gevestigd, was het woonhuis van Wed. P. de Jong-Zuijderduijn, die hier een winkel hield. Daar naast was de ingang van de Klappermanssteeg, die verbinding vormde met de Achterweg. Aan de overzijde van de Klappermanssteeg tenslotte, op de plaats waar zich nu de bakkerswinkel van J. Kranenburg bevindt, was de mattenwinkel van A. Zuijderduijn gevestigd. Jeugdige vliegers worden voor resp. 170 en 550 gulden voor beide examens klaar gestoomd. Het aantal bezitters van officiële piloten-diploma's bedraagt in Frankrijk, zo werd ons nog verteld, vandaag ruim achtduizend, en van een massa-basis voor de vliegsport kan dus nog niet direct gesproken worden. Veel Engelse inzendingen De deelneming aan de expositie is dit jaar internationaler dan tevoren. Na tie 137 Franse exposanten, staat Engeland met dertig inzendingen aan de spits. Verder zyn er Italianen, Belgen (zes). Amerikanen. Tsjechen en Polen van achter het gordijn, en tenslotte is. dank zij Fokker, ook Nederland weer op het appèl verschenen. Het Nederlandse transportoestel Friendship, de F-27, die zes en dertig passagiers kan vervoeren, 450 km vliegt en van twee turbo-motoren is voorzien en waarvan men zich hier veel had voorgesteld, is helaas niet ge komen. Wel stuurde Fokker de S-14. die vooral 'als lesvliegtuig bedoeld moet zün. Nu intussen de Salon, vanwege de groei, van Parijs naar Bourget moest verhuizen, hebben de organisatoren zich zelf blijkbaar het gezegde van Moham med en dc berg voor ogen gesteld. Om dat niet alle Parijzenaars gelegenheid hebben naar de vlieghaven te komen, zullen ze, dank zü demonstraties in de lucht, toch nog het een en ander van de grote expositie kunnen merken. Iedere dag is het bgna feest in de lucht. Eén dag zal men vanaf een moe- dervliegtulg een kleintje Leduc zien starten. Dan zullen twaalf Mystères de geluidsgrens passeren. De Trident zal aantonen, hoe je loodrecht stijgen en dalen kunt! Er komt een helicopter- ballet, dat Djinns wordt genoemd. Een ander hefschroefvliegtuig, de Alouette of Zwaluw, zal een hele auto met chauf feur en al, nog zwaarder dan hij zelf, het luchtruim inhüsen. De Baroudeur zal starten en landen op de buik en dus zonder wielen. En de minister van Transport, de voormalige oorlogsvlieger generaal Corniglion-Molinier, zal met de Mystêre de nuit (nacht-straaljager) proberen het traject Parijs-Nice binnen de recordtijd van zeven en dertig mi nuten af te leggen. We beleven hier zo dus wel spannende dagen. En na afloop van de Salon dreigt heel Parys met nekkramp rond te lopen. Vanwege het staren in de lucht. Maar dat mag je voor de vooruitgang tenslotte best over hebben. Bloemenexpresse is van grote betekenis Jaarvergadering in Den Haag In de tuinzaal van de Haagse Dieren tuin is vanmorgen de jaarvergadering van de kring bloemist-winkeliers en de stichting Bloemenexpresse-Fleurop- Interflora geopend. De voorzitter, de heer A. de Zoeten hield een openingsrede, waarin hy uit drukking gaf aan zyn gevoelens van dankbaarheid over de uitnemende samen werking, die zich tussen de leden van de organisatie vooral op vaktechnisch ge bied openbaart. Over de samenwerking met de Inter nationale Bloemistenhandel zei de heer De Zoeten, dat ook deze door een geest van eendracht en saamhorigheid wordt gekenmerkt. Zakelijk gesproken levert deze samenwerking ons land grote voor delen op; in 1954 werden ruim 2000 meer orders uit het buitenland ontvangen dan Nederlanders naar relaties en vrienden in het buitenland verzonden. Voor onze organisatie is iedere stad ter wereld zon der noemenswaardige extra-kosten met bloemen bereikbaar en het systeem, waar op onze organisaties berust, mag daarom in alle opzichten uniek worden genoemd. JAARVERSLAG In het jaarverslag, dat ter vergadering is behandeld, wordt onder meer opge merkt, dat het verschynsel der steeds toenemende uitvoer voor de binnenlandse handel verontrustend is, omdat het publiek niet of heel moeilyk aan de hoge bloemenpryzen kan wennen. De verwach- ïs wel geuit, dat door de moeiiyke om standigheden het aantal detailhandela ren sterk zou verminderen, temeer mu men gemakkelyker dan voorheen een dienstbetrekking kan verkrijgen. Tot heden is hiervan echter weinig gebleken, aldus het jaarverslag. Het aantal orders m het binnenland voor de bloemenexpresse steeg met ruim 32 500 stuks tot 242 000 Het streefgetal van 250.000 kon derhalve niet worden bereikt. De omzet steeg met ruim f 262.000 tot ruim f 1.547.000. Het aantal deelnemers aan de Stich ting Bloemenexpresse steeg van 1063 tot 1075. Prinses Margriet op E 55 Onder de talrijke scholen, die gisteren een bezoek brachten aan de E 55 bevond zich ook de nieuwe Baarcise schoei. De leerlingen van de twee hoogste klassen, onder wie ook Prinses Margriet, kwa men om tien uur 's morgens al by ce tentoonstellingsterreinen aan. bezoch ten in de oohtenduren de exposities ra het park. waar de Prinses oa. ook meedeed aan de fotowedstrijd. Na de middag werden de paviljoens van de ohemie tot en met bouwen en wonen bezooht. Vrywel niemand van de andere bezoekers merkte iets van dit onopval lende bezoek, zodat de Prinses en haar medeleerlingen even rustig en prettig van alles konden kennisnemen als de leerlingen van de vele andere school klassen. Aanval op Tjiledoeg Zaterdagavond heeft een uit 125 man bestaande bende een aanval gedaan op Tjiledoeg. de hoofdplaats van het dis trict Tjiledoeg, naby Gheribon. De bende, die het plaatsje twee uren lang bezette, plunderde 42 woningen, alsmede de woning en het kantoor van het districts hoofd. Een politieman, die werd ontwa pend werd gewond. De archieven van het bestuurskantoor werden dooreen- gesmeten en vertrapt. Een winkel, als mede het pandhuis werden leeg geroofd Toen de -bende zich terugtrok, liet zy pamfletten acfhter met de mededeling, dat zü behoorden tot de Tentara Islam Indonesia. Gratieverzoek voor drie R.M.S.-leiders Het comité tot bescherming van de goede naam van Wairizal, heeft aan president Soekamo gratie verzocht voor de beklaagden Wairizal, Pieters, Pattl- radjawane en Ohorilla, die door de krygsraad in Djokja zyn veroordeeld wegens R.M.S.-activiteiten. Het comité merkt op, dat veroordeelden nooit eer der met de rechter in aanraking zijn geweest en zich als ware patriotten heb ben gedragen. Zy waren gedwongen deel te nemen aan de RM.S. en het comité biedt verontschuldigingen aan voor wat zij onder druk hebben misdaan. H. H. KAPPERS Gevraagd AANKOMENDE BEDIENDE, goed kunnende knippen. Prima gelegenheid om zich ln het vak te bekwamen. L. VAN TONGEREN, gedipl. Kapper, Kr&aierstraat 34 - Lelden Nationaal en Internationaal Jurylid. ST. UBSULA-KLINIEK. Wassenaar. Eikenlaan 3. Gevraagd: voor lichte administratieve werkzaamheden. Salarisregeling volgens de Gemeenteiyke Wassenaarse regeling. Goede vooruitzichten voor bekwame krachten. Sollicitatiebrieven te richten aan de Administrateur. GEVRAAGD een Winkeljuffrouw tevens Meisje voor de huishouding. Zonder goede getuigen onnodig zich te melden. C. HEENK, Vrouwensteog 5, Leiden Te veel gewicht maakt moe en lusteloos Maak CARRUQAN tot Uw helper en vriend Neem 7 pond por dog off I Elk* dog dol U, hi ploort von l>w ■ormola moohijdon, 6 6 7 glazait Corrugan melk met enige beschui ten gebruikt, verheit U wel 2 pond aan jjewlcht. U wordt Ander Corrugan bevri|dt II zwaarlijvigheid. U wordt geionder, prettiger, weer 100% (II. En door een Carrugan-kuur krijgt U tóch de nodige calorieën, zodat Uw geitel niet verslapt. Da samenstelling Is wetenschappelijk volkomen vor- ontwoord en absoluut onschadelijk. Gesn hongor ll|denl Corregan, het enige originele Zweedse aielkdleet, geeft de melk een vaste, romige vorm, die uit stekend smaakt en U voldoende voedt om elk hongergevoel te voorkomen. Zwaden ként Corrugan! Reeds 16 |aor heeft Corrugan, het echte Zweedse melkdleet, In Zweden fonlastisch succes. Het Is fris, stimuleert de stofwisseling en zuivert het orgonlsma. En Carrugeo maakt slonk, jong, fltl Wacht U voor namaak I Denk aan Uw gezondheid I Geef Uw lichaam het beste wot op dit ge bied bestaat! Gebruik Corrugan. Let op de verpakking I Carrugan betaalt zichzelfl Corrugan kost U niets., wont op „Carrugan-dagen" bespaart U de kosten von Uw maaltijden I Een Ëxtro grote verpakking f 8. Normale verpakking ..f4. IEN BEGRIP VOO* EEN AANGENAAM. KRACHTIO EN GEZOND SLANKHEIDS DIEET Vraog Uw apotheek of drogist naar do Interessante on leerzame Carrugon-brochure of scbrijt aan ons, HACO N.V. MAASTRICHT. Tijdelijk stomen mr» (chamlsch rslnlgss) i;.t-.-fiz Colbert- en mantelcostuums 350 450 Mantels en Jassen 3.5° 45° Regenjassen 3.50 (ircI. wilcrdidil mslrn) Japonnen (ezel. plooien) 2 50 3." Rokken «n pantalons li 1. (uitgez. bedden, tapijten, i lederwaren, tijdelijke aanbiedingen en ffirt-o-fflx behandeling) I ftrt.cr.fix-> met 8 voordelen kort gezegd DevZwitsersche WASSEN - STOMEN - VERVEN - FIRT-O-FIX 4geeft kleding fut' houdt Uw kleding fit Filiaal Leiden: Haarlemmerstraat 238, Tel. 26488 - Depót Sassenhelm: Fa. Meiman, Hoofdstr. 226-244, Tel. K. 2532 7421 - Depót Katwijk aan Zee: Fa. H. J. Planje, Noordeinde 6, Tel. K 1718 - 2721 WIE WIL zakenman helpen f ÏOOO.- Overwaarde aanwezig. aan het Bureau van dit BI onder No. 9216. afgehaald aan ons Bureau Witte Singel 1, Leiden JONGE VROUW 38 jaar, algem. ontwikkeld, dlpl. steno en typen, kan toor- en lab. ervaring heeft enige middagen en avonden beschikbaar. Brieven onder No. 9185 aan het Bureau van dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 8