LANGEZAAL METSELAARS Raad van Benthuizen nam afscheid van oude Gemeentehuis Nieuwe straatnamen in „Noord" Moeilijke weg naar herstel van Indonesië's veiligheid Weg tot verdere studie geopend LANGEZAAL Uw Wasmachinespecialist!! LEERLING LABORATORIUMBEDIENDE SLEÜ MAANDAG 20 JUNI Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, is de Raad der gemeente Benthuizen Zaterdagmiddag voor de laatste maal in het oude gemeentehuis in openbare vergadering bijeengekomen onder voorzitterschap van burge meester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen. Na opening met ambtsgebed stelde de voorzitter voor om na afloop der vergadering gezamenlijk het nieuwe gemeentehuis te bezichtigen, dat inmid dels nagenoeg gereed is om zijn gasten te ontvangen. Bi] de Ingekomen stukken was een schrijven van het plaatselijk comité „Tien jaar herwonnen vrijheid", hou dende mededeling, dat van de door de gemeente toegezegde f. 411.60 slechts i. 297.64 benodigd zal zijn. Nu de verordening, houdende de voor waarden waaronder het gymnastieklo kaal tevens verenigingsgebouw zal wor den verhuurd, door Ged. Staten is goed gekeurd, zullen de verzoeken van en kele plaatselijke verenigingen tot ver laging van de tarieven in nadere over weging worden genomen, aldus des voorzitters antwoord op de vraag van de heer Van Soest (Arb.). NAAMGEVING De verbindingsstraat tussen de School straat en het Beelaertspark krijgt de naam „Graaf van Bloisstraat" en de nog aan te leggen straat in het Noor delijk gedeelte van plan „Noord" zal de naam „van Leeuwenhoekweg" voeren. Voorts staat het College welwillend tegenover het verzoek van de heerV an Leeuwen (SPG) om de Heren- of Dorps laan weer in ere te herstellen. Wellicht doet zich by de komende volks, .en wo ningtelling een gunstige gelegenheid voor. FINANCIËN Diverse agendapunten hadden betrek king op de bijzondere lagere school, uit gaande van de Ver. .Ben School met den Bijbel". De exploitatievergoeding over 1953 werd bepaald op f. 4.015.— en het bedrag der voor vergoeding in aan merking komende uitgaven op f. 4.533.05. Over 1954 bedragen zy respectievelijk f. 4.663.41 en f. 5.637.01. De vakvergoe ding werd over 1953 bepaald op f. 672,72 en over 1954 op f. 829.25. De gemeente-rekening 1953 werd voor. lopig vastgesteld met als eindcijfers op de gewone dienst wegens Inkomsten en uitgaven f. 245.184.95kapitaaldienst in komsten f. 904.368.19. uitg. f. 1.013.717.80. nadelig slot f 109.349,61. De gewone dienst kon sluitend worden gemaakt door aanwending van de saldireserve van een bedrag van 7.483.47. Hierna resteert nog wegens saldireserve een bedrag van f. 30.772.48. De Prot. Chr. Stichting voor maat schappelijk werk ten behoeve van doof stommen kreeg f.14.—, de Stichting 19401945 f.50.— subsidie. Aan de heren J. H. Pelnder en C. Voorwinden werd een perceel bouw grond aan de Graaf van Bloisstraat verkocht voor de bouw van een dubbele woning. Een viertal bouwkasspaarders kregen een gemeentelijke garantie ten ten opzichte van de verschuldigde rente en aflossing. VERHUUR DORPSSTRAAT 11 Het voorstel van burgemeester en wethouders tot verhuur van de wo ning Dorpsstraat 71 (het oude ge meentehuls) werd langdurig bespro ken. Een ingezetene acht zich gedu peerd. doordat het gemeentebestuur hem schriftelijk dit vrijkomende per ceel zou hebben toegezegd. De voor zitter deelde echter mede, dat inder daad het betrokken gezin het oude gemeentehuis in uitzicht ls gesteld (reeds maanden geleden), doch daar bij is door betrokkene over het hoofd gezien, dat in die brief ook stond ver meld: „Indien u op dat moment niet de beschikking heeft over andere zelfstandige woonruimte". Dit wil echter geenszins zeggen» dat het Col lege de huidige gang van zaken toe- Juicht. Zeer moeilijke omstandighe den zijn oorzaak, dat men met de rug tegen de muur heeft moeten vechten. Thans Is er een oplossing gevonden en voor het vermeende gedupeerde ge zin een tijdelijke oplossing, maar de aandacht van de gemeente blijft op dit gezin gericht. Het voorstel werd aangehouden tot een volgende verga dering. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming werd besloten erfdienstbaarheden te vestigen op het schoolplein, behoren de bij het aan de „Een Christelijke Kleuterschool te Benthuizen'-verenl- ging verhuurde schoolgebouw. De gemeenschappelijke regeling Inzake de keuringsdienst "s-Gravenhage en de verordening op de heffing en invorde ring van rechten inzake de keuring van vee en vlees (keuringstarieven vee en vlees) werden overeenkomstig het con cept vastgesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Leeuwen (SPG) naar het stadium, waarin de verbinding tussen de School straat en de Graaf van Bloisstraat en het plan van de bouw van 2 gemeente woningen verkeert. De voorzitter ant woordt, dat in het eerste geval de goed keuring van Ged. Staten nog niet is ontvangen, terwijl het eerste bouwplan niet uitvoerbaar bleek. Binnenkort zal een ander bouwplan worden gemaakt. De voltallige Raad nam stelling tegen het aanbrengen van raam- en re clamebiljetten in de bus-wachtlokaal- tjes in het dorp. De burgemeester deelt mede. een de putatie van dertig jeugdige ingezetenen te hebben ontvangen, die aandrongen op een sportterrein. Thans mogen zij een gedeelte van het bouwplan „Noord" als voetbalterrein gebruiken, maar op het schoolplein mag na schooltijd niet meer worden gevoetbald, noch gespeeld. De heer De Vrij (AR) achtte het wen selijk om ook de coulissen voor het De afgevaardigden der verenigingen kunnen zich hiermee verenigen. Het College zal dit nader bezien. AFSCHEIDSWOORDEN Hierna sprak de burgemeester. Spreker vond het in zeker opzicht een histori sche dag voor de gemeente, omdat deze vergadering wellicht de laatste ls ge weest in het oude gemeentehuis en men thans afscheid neemt. Hoewel afscheid nemen meestal weemoedig stemt, thans ls dit zeker niet het geval, want de raadzaal hoe vriendelijk deze kamer dan ook mag zijn— is veel te klein. Wanneer, aldus vervolgde burgemeester Steenbakker, wij een terugblik slaan op de vele arbeid van de Raad gedurende de laatste Jaren en in het bijzonder let ten op de vele ingrijpende besluiten in dit vertrek genomen, dan mogen wy met dankbaarheid en vreugde vaststellen, dat zulks heeft bUgedragen tot krach tige ontplooiing van het gemeenteiyk leven. Benthuizen heeft zich na de oorlog sterk vernieuwd. Het Ideaal om Bent huizen eens te mogen meemaken als een mooi en welvarend vriendelijk Zuid-Hollands dorp, hetwelk geheel met zijn tjjd Is medegegaan en waar het lied van de arbeid weeklinkt, zal, wanneer er geen tegenslag komt, stel lig in vervulling gaan. Benthuizen leeft. Het is geen dorp. waar de tijd heeft stilgestaan. Thans zullen wy deze vergaderruimte voorgoed verlaten. We staan gereed om zeer binnenkort het nieuwe gemeente huis officieel te openen en zullen dan kunnen roemen over de nodige ruimte en een zekere voorname sfeer, welke in de nieuwe raadzaal zal worden gevon den. Het oude gemeentehuis heeft zyn taak vervuld, maar toch was het goed om hier te zijn. Mogen wy onder Gods Zegen in de nieuwe omgeving onze weg vervolgen, aldus de burgemeester. Wethouder Van Gaaien vergeleek de toestand in 1939 by die van 1955. Gedu rende deze zestien-jarige periode van sprekers raadslidschap is er wel een en ander veraiderd. Steeds is tchter een gemeente-begroting, die sluitend was. verkregen, al kostte h?t vele hoofdbre- enigingsgebouw van gemeentewege te kens. betalen en het comité te verplichten deze Hierna sloot de voorzitter deze ver. kosten binnen 10 Jaar terug te betalen, gadering met dankzegging. Novum voor ons land Eerste „mvtel" bij Rijswijk (Van een onzer verslaggevers) Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van een motel achter restaurant Hoornwyck te RUs- wijk. Zoals bekend is een motel een vcrbiyfsoord, dat automobilisten en andere passerende reizigers en toe risten de mogelijkheid verschaft van een nacht goedkoop en gerlefeiyk onderdak. In Amerika zyn motels reeds zeer populair. Het motel in Ryswjjk is ontworpen door de architect W. Ver schoor. Ca. 112 bedden zal dit motel tellen, ver deeld over een 60-tal kamers in vier af delingen („units"). Alle vertrekken zyn ingericht als zlt- slaapkamer. Dit wordt bereikt doordat overdag de bedden in de muren kunnen worden opgeklapt. Er komt op het ter rein van het motel een restaurant, maar de bewoners zyn niet verplicht daar de warme maaltyd te nuttigen en kunnen uiteraard gebruik maken van de outil lage. welke zich op de kamers bevindt. Ook is het motel voorzien van een maga- zyn. waar men tegen winkelprys alle be nodigde levensmiddelen kan kopen. Het hotel zal geen klassen kennen. Voor alle kamers zijn de pryzen geiyk; deze liggen lager dan de gemiddelde hotel- pryzen. Hetgeen mogelyk is. omdat geen kosten voor de service berekend worden. Sonderman demonstreerde in Parijs ADEMBENEMENDE ACROBATIEK Ongeveer 50.000 Fransen hebben Za terdag op het vliegveld Le Bourget de piloot van Prins Bernhard, Gerben Sonderman, en andere invliegers zien demonstreren met sommige van de snelste vliegtuigen der wereld. De demonstraties vormden een onder deel van een grote luchtvaartshow die er blyk van gaf dat Frankryk zich opnieuw heeft geschaard in de ry van grote lucht vaartnaties en in staat moet worden ge acht passagiersvliegtuigen met straal aandrijving en zeer snelle straaljagers te bouwen. Sondermans demonstratie was een van de hoogtepunten van de show. In zyn In zilver en blauw geverfde Fok ker voerde hij een adembenemende serie acrobatische toeren uit. Vol be wondering keken de duizenden naar de verrichtingen van Fokkers oefenvlieg- tulg. Autoriteiten onderhandelen met bende-leiders (Van onze correspondent in Djakarta) Het Is met Westerse begrippen moeiiyk te verstaan dat hoge regeringsfunc- tionnarissen onderhandelen met lieden, die zich gedragen als gewone moorde naars en rovers, ook al hebben zy hun activiteiten dan een principieel-opstan- dig tintje gegeven. In Indonesië gebeurt dat wel. Dat was o.a. het geval met Kahar Moezakker, de man die nu al vier jaar Zuid Celebes in onrust houdt. In West Java, in het Westelijke deel daarvan, in Bantam, heeft hy een navolger gekregen in een zekere Kamid, een bendeleider, met wie vier maanden ge leden besprekingen werden gevoerd over de overgave van hem en zijn aanhan gers. Hy heeft zelfs eenmaal, vergezeld van i normaal leven zo vlot mogelyk te doen de Procureur-Generaal Soeprapto. een verlopen. En, evenals dat het geval was bezoek gebracht aan niemand minder met Moezakker, deed de regering hier- dan de vice-premier Zainoel Arifin, in voor de nodige uitgaven, al zal het be- Djakarta. Als blyk van zyn eerlijke be- drag wel niet zo hoog zijn geweest als doelingen overhandigde Kamid toen de i in Celebes, waar er millioenen mee wa- vice-premier zyn wapen, dat hy natuur- j ren gemoeid, llik overigens niet. mocht draven! 1 nr, 17 ïyk overigens niet mocht dragen! Maar precies als met Kahar Moezak ker, is er ook van de overgave van Ka mid en zyn benden niets terecht geko men. Hy is met zyn mannen al schie tend weer in de bossen verdwenen en de gezagsapparaten hebben hun moel- ïyke zuiveringsacties hervat, na een paar kostbare maanden te hebben verloren. De eerste besprekingen begonnen on geveer in het begin van dit Jaar. Het contact kwam tot stand via plaatseiyke bestuursambtenaren, die, toen zy meen den dat de tyd ryp was, de autoriteiten in Djakarta waarschuwden. De Procu reur-Generaal Soeprapto zelf toog naar Serang, de hoofdstad van Bantam, een paar uur ryden van Djakarta. Bendeleider bij P.G. Het resultaat hiervan was het reeds gememoreerde en in Westerse ogen ongetwyfeld vreemde bezoek van de bendeleider aan de vice-premier. Alles leek goed te gaan. In Serang werd al een „opvang-comité gevormd om de af vloeiing van de acht bendeleiders met hun naar schatting 400 man naar een Op 17 Maart kwamen bestuursamb tenaren, onder wie de pl.ver. Procureur- Generaal Soeprian, uit Djakarta, op het erf van het residentieverblyf byeen. voor bereid op de komst van Kamid c.s. Doch Kamid en de zynen kwamen niet! Er verschenen slechts tien bendeleden, in plaats van de 200 die men verwacht te. Men troostte zich met de gedachte dat Kamid nog niet in staat was ge weest om zyn verspreide aanhangers van de overeenkomst op de hoogte te brengen en dat hy zich wel op een later tydstlp zou melden. Doch dagen en we ken verliepen zonder dat Kamid zyn belofte nakwam Tenslotte gaf men hem tot eind Mei gelegenheid zich te melden. Moorden en rampokken ging door Het nadeel van dit alles was. dat de politie werd belemmerd in haar acti viteiten. Volgens instructies van ho gerhand zou tot de gestelde datum niets tegen Kamid c.s. worden onder nomen. Het gevolg was echter dat de bedrijvers van rampokpartyen „be scherming" zochten by Kamid. Het aantal moorden en rampokpartyen nam in deze periode ontstellend toe. Zo werd in het onderdistrict Tji- roeas twee dessahoofden vermoord. Tot zelfs aan de rand van de stad Serang vonden roofpartijen plaats. Ze ven misdadigers, die in Serang waren opgesloten en wisten te ontsnappen, zochten eveneens Kamid op. En zo lang zy onder zyn „bescherming" stonden, kon de politie niets tegen hen beginnen! Het werd onder deze omstandigheden als een opluchting gevoeld, toen de dag naderde, dat Kamid c.s. zich moest mel den. Hy kwam Inderdaad op de afgespro ken plaats Sepang in het Bantamse en vond er o.m. de pl.verv. Procureur- Generaal Soeprian met plaatselyke functionarissen. Doch het verwachte vlotte verloop bleef uit „Kamid stelde een aantal nieuwe eisen: hy wilde het recht direct uit Sepang te kunnen ver trekken, had slechts één brengun by zich, waarvoor hy nog een betaling van Rp. 6000 vroeg en wenste dat de Procu reur-Generaal in eigen persoon zyn overgave zou aanvaarden. Moeiiyke on derhandelingen tussen de leider van een bende moordenaars en rovers en regeringsfunctionarissen volgden. Op een zeker ogenblik verliet Kamid de zaal. voorgevende met zyn kameraden te willen overleggen. Hy deed dit al schietende, hetgeen uiteraard een paniek te weeg bracht by de duizenden, die buiten op de overgave stonden v wachten. Kamid is nu de bossen weer in. Met zyn bende, van enige honderden man nen. waarvan tientallen voorzien zyn van stenguns. Een bericht dat hy kort geleden by Djakarta zou zyn doodge schoten, bleek niet Juist. Die gedode man. ook een beruchte bendeleider, heette Hamid. Zwaar werk Het relaas van Kamlds mislukte overgave een pendant van het ge val Moezakker maakt het duldeiyk hoe moeiiyk het herstel van de vei ligheid is. Dan gaat het hier nog on een gebied onder de rook van Djakar. ta zogezegd, de mooie NoordWesthoek van Java. Men kan nagaan, dat het in vèr afgelegen gebieden een zwaar werk is, de factoren voor een terugkeer tot normale toestanden te scheppen. Toelatingsexamen Gymnasium Tot de eerste klasse van het Gymna sium zyn toegelaten: Guldo Bakema, Wander van den Berg, Els van der Byl, Hans Blom. Herman de Liagre Böhl, Phlneke den Boer. Robby Booy, Mar griet Drewes, Marian Foeken. Jan Wil lem Gast, Theo Geels, Jaap Goekoop. Sandra de Haan Petra Herweyer, Eve lien Kreukniet, Plet Kruyt, Jan Kuperus, Robby van der Linden, Eddy Lourens, Henri Oosterhoff, Addy Rigters. Jan Peter Roos. Irene Staverman, Hans Ver molen, Roel Vochteloo, Pleun Volker, Albert Vossepoel. Ans Vrielink, Roon Wiersma, Wim Hubeek. Ariana Feit kamp. Graham Street, allen te Leiden; Marco van den En de, Rudy Kuyt, Gem ma Meckmann, Michael Raatgever, allen te Oegstgeest; Jooke van Doorn, Corne van der Horst te Leiderdorp; Maarten Meyering te Voorschoten; Arie Rem- melswaal te Katwyk aan Zee; Joke Riemersma te Noordwyk. Meisjes H.B.S. Tot de eerste klasse van de Gem. H.B.S. voor Meisjes met 6-Jarige cursus en afd. M.M.S. zyn toegelaten: M. Barendse, Leiderdorp; P. Bergman Oegstgeest; S. C. Braat. Oegstgeest; Y. J. S. Bremer; S. Broersma; M. E. Bur- gerjon. Leiderdorp; C. M. A Buurman; H. A. Dullemond. Noordwyk aan Zee; A. F. Gelderman, Oegstgeest; M. v. Grient, Voorhout; A. Groenewoud. Rynsburg; C. P. J. Hagourt; W. L. Hemerik; J. F. Hendrinks; M. H. F. Hoek, Katwyk aan Zee; Y M. Hofstede, Oegstgeest; J. Jacobs; G. Jansen; H. Jansen. Katwyk; M. J. A. Jansen. W. M L de Jong; Y. H. Kap, Leiderdorp: A. de Koning; E. M. Koster. Boskoop; T. A. Kromhout, Rynsburg; A. Kwakernaak, Katwyk aan Zee; W. v. d. Laan; C. W. v. Leeuwen; G. A. Leurdyk; A, M. Len- sen, Voorburg; J. H. v. d. Loo, Noordwijk aan Zee; Z. F, Lunenberg: J. Marynis- sen; W. H. Meyer, Wassenaar; J. E. v. Most v. Spyk. Noordwyk aan Zee; J. Muylwyk: J. A. P. v. Neck, Wassenaar; E. Nie uwen huizen; A. C. Nieuwland, Lei derdorp: H. Ooms; L. Otto; H. J. C. Philipsen; C H. v. d. Plaats. Voorscho ten: K. M. Prenen; E. C. Rueb, Oegst geest: G. E. v. d. Scheer; C. M. Schraa Westerling mag niet op Ceylon landen De regering van Ceylon zal aan Wes terling geen toestemming verlenen op Ceylon aan land te gaan. Dit werd giste ren officieel door de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken mede gedeeld. Deze mededeling volgde op een be roep op Ceylon van de zyde der Indo nesische regering. Hieraan werd toegevoegd dat de Indo nesische regering aan de autoriteiten op Ceylon een dossier in handen heeft ge steld met gegevens over de vroegere pogingen van Westerling „om het bewind in Indonesië omver te werpen". Engelsen „leenden" auto Drie Engelsen militairen van het vliegveld Elmot hebben te Roermond een by een garage staande auto mee genomen en zyn daarmede naar Eind hoven gegaan. De eigenaar die vermoed de dat de militairen wel weer naar Roermond terug zouden komen had post gevat bij de Maasbrug aldaar. Inderdaad kwamen de Engelsen 's avonds laat weer met de auto opdagen. De eigenaar van de auto. die een andere wagen by zich had. achtervolgde hen en wist hen in de stad klem te ryden De Engelsen gingen op de vlucht, maar een van de lifters kon worden gearresteerd. Later werden ook de militairen aangehouden. Tot opvolger van prof. dr J. Wate rink. de huidige rector-magnificus aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is voor het cursusjaar 1955/1956 benoemd prof dr D. Nauta. Als ab-actis van de senaat dezer universiteit is prof. dr S. U. Zuidema aangewezen Bevallen: De BasHora Siccama, Rot. terdam; KateVan Messel. zn. R'dam; Nysingh—Wildervanck. Utrecht. Gehuwd: J. W. M. Roodenburg en A. A. Rinsma Den Haag; A. T. Crlghton en P. C. Morris. A'dam; H. E. Meijer en F. Ch. Timmer. Eindhoven: H. C. Kraay- vanger en B. Lagerwey, Napier (N.-Z.): B Ingwersen en H. Olie. A'dam; P. A. H. Spruyt en H. C. Harmens. Coevorden; R. L. L. M. Beaumont en J. W. van Ringelensteyn. Den Haag: W. J. Waal en A. Bonset. Bussum; J. W. M. Rooden burg en A. A Rinsma. Den Haag. Overleden: S. J. A. Felkers. vr 75 jr. ScherveningenM. de Jong. m. 71 jr. DoorwerthM. C. M. Smit Duyzent- kunst. v. 67 jr. A'dam: K. Blankevoort, m. 57 j.. Heerlenheide Katwyk; G Singellng; S. to„ Oegstgeest: M. Smelt; M. J. v. d star' M. Stofberg; W. Stolte; E. M. s'trulck Oegstgeest; J. C. H. Sturm; W. E. Swart' M. E. M. Tappenbeck, Noordwyk aan Zee: J. Tleleman, Katwyk; K. Verbiest' B Voortman; G. H Wahl; D. van Waveren; M. van Waasbergen, Noord, wyk aan Zee; W. H. v.'d. Wijngaard' C A. v. Zomeren, Warmond; p. v a Zaal. Lisse; S. Lodema; M. Schraa' Katwyk. Waar geen plaatsnaam is ver meld, is deze Leiden. R.K. Lyceum St. Bonaventura Van de 113 candidaten voor het toela tingsexamen van het R.K. Lyceum St Bonaventura slaagden de volgende leer- lingen P. van der Aart. Lisse; W. Alkemade. Noordwyk; W. Bailey. Voorschoten; B van Beek, Leidschendam; H. Blom. Sas-' senheim; R. Blom idem; J. van den Bosch. Alphen-Ryn; N. Brederode, Was- senaar; W. Bunnik idem; J. Burgers id- R. Chorus. Oegstgeest; J. Cremer. Voor schoten; L. Cuvelier. Zoeterwoude; j van Doorn, Aarlanderveen; T. Duyve- stein. Wassenaar: H. Fasel; F. Grimber gen; H. Haan; H. ter Haar; E. Hage- man; H. Hartwyk; L. van Hellemond, Noordwyk; J. van der Helm. Zoeterwou- de; T. van der Helm "id.; F. Heréur; 8. Hiep, Noordwyk: K. Hoogduin; S. Huy- bers; E. de Jong; G. de Jong, Wasse naar; J. Keulemens, Voorburg; F. van Kins; J. de Kleine. Wassenaar; J. de Klerk. Noordwykerhout: F. Koppers, Oegstgeest; P. Kouwenhoven, Wasse naar; J van der Krogt, id.; E. Lange Katwyk; N. van Leeuwen: W. Lommers' Noordwyk; Ch. Lindenhoff; J. Lommers' Oegstgeest; G. Monod de Froideville; J van Niekerk, Zoeterwoude; R. Noléns L. Nouwens. Oegstgeest; J. v. Oudenhof ven; P. van Paassen, Voorschoten; L. v Paridon, Katwyk; J. Peeters. Noordwijk' I. Perquln; P. Piscaer; K. Pley; J. van der Ploeg. Zoeterwoude; L. van der Poel, Rypwetering; Th. Raaphorst, Wassenaar; F. van Remundt; J. Roozen. Noordwyk' R. Roozen, Sassenheim; N. Rotteveel' Rypwetering: J. Runderkamp. Wasse-' naar; H. van Schaick-, Wassenaar- H. Scheerder, Alphen aan den Ryn; P. Schrama, Lisse; J. Sips; J. Singeling; J.' Sistermans. Noordwyk; L. Spadon; J. van Tilburg, Nieuwe Wetering; p. Up! penkamp; H. van Veelen, Sassenheim; N. Venne, Alphen-Ryn; Th. Verhaar, Warmond; J. Verkerk; K. Verweij,Noord wyk; T. Vliet Vlieland, id.; G. Vesten, Voorschoten; T. van Wely; B. van Went! Noordwyk: W. Westgeest. Voorschoten; R. Winnubst. Wassenaar; J. Wouters,id.'; T. van Zaal, Zoeterwoude: B. van Zeist. Lisse; J. van Zyp, W. Kroone; F. van Slobbe. Lisse; H. Rysbergen; A. v. Uiden. Waar geen plaatsnaam is vermeld, ls deze Leiden. Van 9 candidaten wordt een herexamen afgenomen. Toelatingsextamen Gem. H.B.S. Voor het toelatingsexamen voor da eerste klas van de Gem. H.B.S. iyn geslaagd: Wil Aniba, Sonja Bakker, Yke Bakker, Ernst ter Bals, Albert Beunders. Jan Blanken, Robby Blanken, Jan War! molt, Bödeker, Lousje Bontje. Jan van Borssum Waalkes, Henk de Bruin. Freddy van den Burgh, Koos Cornelisse, Roel Crabbendam, Anneke Crama, Emmy Dekker, Hans Dibbetz. Hans Diehl, Nico van Dyl, Dickie Flaman, Kees Fluyt, Kees Geuze. Dick de Graaff. Jan de Graaff, Wim Hanekamp, Maarten'Hoo- gendoorn, Frank Jager, Hans Janssen. Bram de Jong. Han Kapsenberg. Bert Keuning, Boudewyn Keuning Pé de Koning. Hans Kriele, Han van der Laan. Tommy Ladendorff, Jan van Leeuwen. Leendert Leeuwenburgh. Henk Lens, Wim Metselaar. Louis Michon, Rob Moolenbeek, Freek Nekeman, Hans Oudshoorn. Frans Pasman. Stef Rende ring, Gerard van der Reyden. Rob Rui tenberg. Leen Rynsburger, Cor Rysber gen, Henk Schaart. Wim van der Scheer, Robby Selier, Rein Sierre, Peter Susan. Bob Vegter Jaap Veltman, Greta van Venetiën, Hans Verhoogt, Aagje Versnel. Jaap Visser, John de Vries. Ben van der Weele, Frans van Woudenberg. Charles Zlmmer. Erik Nitzsche, Jan de Weerd, Bep Kooreman, Henk Blote en André Kleyn. Afgewezen 16 candidaten. MARKTRFRICNTEN Duisburg 1.802.20, Mad. Butterfly 1.30— 2.80. Rosalandln 1.00—1.70. Pechthold 1.40 —2.60, Vlerlanden 2.202 80. Better Times 3.00. Gemengde rozen 70—90, Babyrozen 10 stuks: Else Poulsen 3950, Juweeltjes 851.40. Sweetheart 901.40, White Sweetheart 65. Pioenrozen 10 stuks: Lady Alexander Duff 1.402.30, Monsieur Jules Elle 1.80—2.10. Pestlva Maxima 2.40. Roem van Boskoop 1.80. Diversen per bos: Llgus- trumtakken. goudbont 24. Lathyrus ln kleuren 2529. idem eenbloemlg 20. Enk. Violieren 27. ROTTERDAM. 20 Juni. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1960. Vette koelen en ossen 1172; varkens 788. Prijs per kg: Vette koelen, le kw. 278— 298. 2e kw. 258—278. 3e kw 220—240; varkens (lev. gew.) 167. 164. 160. HET IS ONBETWIST Grote sortering Wasmachines diverse merken o.a. Erres. Clean, Mielc, Bico, Blom, Edy, enz. enz. BEZOEKT onze grote DEMONSTRATIEAVONDEN in „DEN BURCHT" van Woensdag en Donderdag a.s. Zie onze advertentie van MORGENAVOND Stille Rijn 3 en 4 Leiden Telefoon 26545 Aan het LAB. VOOR VIRUSONDERZOEK, Interne Afd. Academisch Ziekenhuis Lelden, kan per 1 Juli geplaatst worden Schrlftelyke of mondelinge sollicitaties aan bovengenoemd Laboratorium. WEEKRECLAMES vragen Uw aandacht! BLADREUZEL DIK RUNDVET ROOKSPEK SPEKLAPPEN MAGERE SPEKLAPPEN DOORR. RUNDERLAPPEN, 600 CARBONADE ROOKWORST 500 gram 60 ct 500 gram 49 ct. 500 gram 95 ct. 500 gram 85 ct. 500 gram f 1,25 gram vanaf f 1,45 500 gram f 1,65 500 gram f 1,25 DIT ALLEEN BIJ PIET DE BRUYN, Hogewoerd 72 GEVRAAGD VOOR NIEUWBOUW Moet in het bezit zyn van bedrijfsnummer en kunnen be schikken over eigen steiger- en hulpmateriaal. Drieven aan het Bureau van dit Blad onder nummer 9151 GEVRAAGD Meisje gevraagd voor de morgenuren van 91. Loon f. 15.Aanmelden: MevT. Kerokhoff. Wllilnklaan 2. Oeestgeeet Telef. 25131 Etage of gestoff. kamers te buur eevraaed door lone echtDa&r officier l z. k.. ln Lelden of omgeving. Brieven Bur van dit Blad No. 2138 k. Katw(]k aan Zee. Gevraagd trem woonruimte voor de maand Aueustus met slaan- eeleeenheld voor circa 8 per- sonen Br Restaurant Ma rina" Boulevard 45 F Knt- wllk a Zee. Gevraagd net dagmeisje. Hplo voor ruw werk aan wc- zie Te bevraeen. Boekh. v. d Lee KatwlIX aan Zee. Te koop gevraagd roeiboot of klein motorbootle. Brieven Aeent L.D onder letter D, D Roest Warmundastr. 12. Warmond. Gevraagd 2e kapster en leer- line kapster. Wasenaar v Z. v. Nlleveldotraat 198 Tel K 1751 - 2370. Alleenst. persoon, 50 jaar. zoekt hulshoudster. Brieven Bur van dit Blad No. 2115 k Byverdlenste. Gevraagd thuiswerkers. In bezit van schrijfmachine voor adxeaseer- werk. Aanmelden vanaf heden avond 7.30 u. Lammenschans- wee 53 Tel. 30065. S.v.d. stuk- Ie tvoewerk medebreneen. Gevraagd verstelnaalster die bil zich aan huls lakens en slopen wil verstellen. Brieven Bur van dit Blad No 2189 k. Alleenst. wed. vraagt spoe- dle oneem. eestoff of eemeub alt-slaapkamer. waar vrouw ontbreekt bil man op leefttld Geneeen huishouden te doen Spoed. Onverschillig waar. Br Bur van dit Blad No. 2191 k Te koop gevraagd een mo torboot met 2 of 4 slaap plaatsen. Brieven Bur. van dit Blad onder No 2198 k. AANGEBODEN Te koop aangeboden In prima staat zllnde opvouw bare kinderwagen Herensteee 20 a Te hunr voor bruiloften en paritten onze rezelllee zaal met eebrulk van vrije keuken, sendee enz. Door omstandig heden 25 Juni vrll eekomen A. de Groot Plantage 2 Tel 26820 Sparta motor. Te koop Soarta 125 cc. met duo pri ma banden enz. voor f. 135. L. Erades Hogewoerd 158. Tel. 23404 Wegens vertrek 2 spionnen. kamerscherm strttkolank met electr. strllklizer. hulsh arti kelen. Rlln en Schlekade 48. 2 x bellen. Wegens vertrek vaste was tafel met marmeren opzet en spiegel, overgordijnen, erote haard 4 stoeien, 1 leunstoel. I gasstel, kamergasstel, stoel tje luidspreker. Rijn en Schle kade 48. 2 x bellen. Geen op koper II Ongehuwde werkster b. z. a. voor 1 of 2 middagen ln de week. Brieven Bur. van dit Blad onder No 2125 k. Prima beige kinderwagen met bedje f 15.Goddlln. Cosltnstraat 2 (Hoge Rijndijk) Brand! uitgesloten, als I' door ons Dw schoorsteen laat veeen J M Stouten, schoor steen veger-metselaar. Schel- I Denkade 23. Lelden Tel. 21751 Aangeboden Triumph motor 350 cc. z.k met nat.bew. I Banden nieuw T. e. a. b. Oude Hoefstr 5 Na 6 u. Prima Zweeds Vurenhout i voor kozltnen ramen deuren vloeren, litstwerk enz Parana Plne Grenenhout Grote voor raden scherpe Drilzen' Hout- 1 handel KlinkenbergFontein Ha'-enkade 2123 Lelden, j Telef 21231 - 26094 Artistieke Exclusieve wand en schoorsteenklokken bl! .De Goedkopere Zaak" maar betere waar S. v. d. Water en Zn Haarlemmerstraat 185. Voor verhntir zonder chaut- feur nieuwe waeens vanaf f 8 I Der dae en 8 ct per k.m. Ga rage Bierman. Voorhout, Tel. I K. 2532 - 7433. Te huur aangeboden zit- en slaapkamer en keuken, gestof feerd Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2140 k. Wasmach.fabriek heeft was- mach. met liohte emallle be schadiging. eloedmleuw gega randeerd f, 155.Desgewenst afbet. Leeuwenhoekstr. 28 Den Haag Telefoon 117436. De Knlttax breimachine en elke gewenste naaimachine demonstreren wil geheel vrij blijvend bil aan huls. Bil aankoop onbeperkt aantal les uren P. J. van Stevn Nieuwe Rlln 79 Tel. 24809 Ter overname aangeboden, tegen blllllke prils boeken. 3e klasse H.B.S Woonboot Nellv. Galgewater Te koop Boxer, 3% maand, teef. Tevens een zwart colbert en streeppantalon Tussen 78 uur Janvossensteee 48. Mechels dressoir, naaltn.. Ijskast eiken Meohels dressoir eiken Queen Anne buffet Sin- eer naaimachine traostel. bad en eevser mahonie kuifkast In- en verkoon W F Koore man Nieuwe Rlln 9 t.o. V en D Tel 23261 Van emigrant aangeboden. nieuwe Ruton sleestofzulger f. 75. Erre6 radio. 3 banden f. 75.Spoorstraat 10 (bil Stationsweg) Golfplaten, regen- en was- kulpen vuurduivels bascules maten gewichten, weegscha len waterfornuizen klompen klonvosokken Hartwllk Nwe Beestenmarkt 79 Tel. 26627 - 24013. Glansverzlnken van roestige tellen wasketels, em mers onder garantie. Zongord(|nen (Balastore), volop licht ln Uw vertrek. Warmte en zon houdt U bul ten. 50 tot 260 cm. breed, 210 laing vanaf f. 2.80. Demonstra tie ln winkel. Hogewoerd 62. Tel 23123. Rich. J. Blok. Lijnen, getaand Manilla touw (gebruikt) 25 mtr lane, 1 cm. dik. oersterk f. 2.50. Raamkoord, lalouzlekoord, eordllnkoord. koppeltouw. pak- touw. taoHtearen. Verder alle dikten touw. Rich. J. Blok. Hoeewoerd 62 Aangeb. vloerkleed 2% x 3. f.22 50. Hooigracht lila. Te koop aangeboden z. g. a. n. kinderwagen laaz model (blauw) f 75.Te bevragen j na 6 uur Ambonstraat 12. j Nash 1950. Type ..600". Pracht wagen loopt 1 9 met kachel, electr. klokte enz. I Nieuwe accu Prlis f. 750. Schip Wlllv Laneegracht t/o. 139. Prima bruin gestreept pak papier 75 x 100 f 1.30 per kg Tien kg f 12.00 Ook aan toonbankrollen 30 40 50 60. 70 en 100 cm. breed. Paoler- handel Paddenbure Nieuwe Rlln elf. Boeken ter overname voor studie Med. Anal, cursus Dr Dekker Acad Ziekenhuis Te bevraeen Van Ewltk Bree- j straat 73 Tel. 20414. D.K.W 1940. 4 pers. In pri ma staat Benzineverbruik 1 18 Prima banden Prils f.450. Herensingel 50 Aangeb. ..Singer" handnaal- I mach en .Slneer" trapnaal- j mach Belde onder volledige garantie. Hoee Morswee 102. Lelden. Aangeb. Naunianu hand- naaimachine. In goede staat. Blllllke prils. Herenstraat 23. DIVERSEN II kunt een ander systeem kiezen maar lk raad U een natuurkrul permanent zonder toestel op oliebasis. Er la niet beter f. 8.Dames- en to- neelkapper. v, Velsen. Heren gracht 61 Telef. 20714. Verloren op Postkantoor te Leiderdorp zonnebril m. licht montuur. Zaterdag omstreek» 11.30 uur Beloning voor vin der. Mevr. v .d. Bill. Hoge Rlln- dllk 221 Zoeterwoude Kamperen In ongemeubll. tuinhuis Amersfoortse bossen Bushalte water licht aanwezig f. 25 n. week vier personen mi nimum 20 pers. maximum. Tel 26689. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2192 k. Wonlngrull. Vrll huls. ha- vattende voorkamer erote bin nenkamer eane en keuken, ge heel betegeld, plaats en zolder, huur f.3 70 d w., ln ruil voor andere woning. Brieven Bur van dit Blad No. 2197k. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage- rej (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 10