Waarom beter smaakt dan shag Leidse Raad besluit in principe tot bouw van Schouwburg Concert „The Men's Glee Clul)" ij,te Jaargang Vrijdag 17 Juni 1955 1 No. 28551 's Nachts om één uur piscussie nam vijf uur in beslag ƒ15.000 voor het maken van een schetsplan Na bijna vijf uur onderhandelen nam de Leidse Raad vannacht om één Ijgr het besluit om in principe over te gaan tot de bouw van een nieuwe i^iouwburg op het Schuttersveld. In verband met deze bouw werd een crediet Lnf. 15.000 verleend voor het ontwerpen van een schetsplan overeenkomstig «t rapport van de Gemeentelijke Commissie van advies voor de bouw van „n schouwburg, aan welk rapport wij indertijd uitvoerige aandacht hebben :esteed. Aan het Architectenbureau AE. G. en J. D. Postma te Gorssel zal .cfden opgedragen dit schetsplan te ontwerpen. Alvorens de beslissing viel lebben alle fracties uitvoerig hun mening kenbaar gemaakt over de in het opport ontwikkelde richtlijnen en werd van de zijde van B. en W. uitdrukkelijk verstaan gegeven, dat het hier nog maar slechts een principe-besluit betreft de Raad t.z.t. voldoende in de gelegenheid zal worden gesteld om aan de ■and van het schetsplan zijn wensen, resp. op- of aanmerkingen naar voren te yengen. De heer Meester (PvdA), die om even (M uur de discussie opende, had zeer waardering voor de deugdelijke op- i, van het rapport, waarvoor hij de voHiussie een woord van hulde niet ïtbield. Naar aanleiding van een re- gate uitspraak van de voorzatter van de Mtionale Woningraad, waarin deze van gedachte uitging, dat de douw van «te werken maai- moest worden uitge reid t.b.v. de woningbouw, waarschuw- hij voor deze eenzijdige stellingname. joewel ook voor spreker de bouw van u woningen urgent is, achtte hij het ijuist om grote, noodzakelijke objec- a dan maar niet uit te voeren. Het üuttersveld, als toekomstige plaats an de schouwburg, achtte spreker juist; vch is de op de tekening aangegeven rimte wel voldoende? Bezwaren ont- rtkkelde de heer Meester tegen de tus- Kn Schouwburg en veemarkthal gepro beerde Meisjes-HBS. Verder was spre- ic van oordeel om de architect niet te «i te binden aan de thans geprojec- ,irde ruimte voor de schouwburg. Of- choon de heer Meester in grote lijnen woord kon gaan met de ontworpen in- r.chting van de grote zaal, achtte hij leen accommodatie voor tenminste 900 yrsonen gewenst (het rapport spreekt an 800 tot 850 Red.). Ook met de ge achte inrichting van de kleine zaal en s foyer en het ontwerp van een ruime egangshal kan spreker accoord gaan. OOK EEN HOTEL In de in het rapport ontwikkelde plan nen tot het opnemen van een café-res taurant in het complex, zag de heer Meester, met het oog op het gebrek aan hotelruimte in Leiden, gaarne een hotel opgenomen. Voorts bepleitte hij de wenselijkheid om In het plan een bioscoop op te nemen, waar exclusieve films kunnen worden gebracht. In dit verband stelde spreker een theater als I„De Uitkijk" in Amsterdam tot voor beeld. De heer Drijber (WD), die eveneens ser veel waardering had voor de voar- celfelijke samenstelling van het rap port (in gelijke geest spraken zich ook s overige fracties uit), wees nog eens i) de intieme sfeer van de huidige -houwburg. Een sfeer, waarnaar zeker ■fit in de nieuwe sohouwburg moet wor- :en gestreefd. Spreker, die in grote lij- :;n met de in het rapport ontwikkelde «dachten mede kon gaan, vroeg of er tel een sterke behoefte bestaat aan een Ceine zaal. Om ook een bioscoop in het ;an op te nemen, achtte spreker niet :cdig. Exclusieve filmvoorstellingen zou- ien evengoed in de kleine zaal gegeven runnen worden. Aan de in het rapport reuite veronderstelling, dat de schouw burg ook voor universitaire hoogtepun- •m gebruikt zal worden, moet men geen ïl te hoge verwachtingen verbinden. Door het opnemen van een café-res- '.ïurant in de plannen, wordt de aan trekkelijkheid van een dergelijk gebouw tcgroot. PARTICULIERE EXPLOITATIE Spreker is evenwel niet van mening, dat het op de weg van de gemeente ligt een hotel te bouwen. Met de com missie, wenst ook spreker de exploita tie in particuliere handen. Tenslotte is de heer Drijber van oordeel, dat aan de architect een bepaalde vrijheid in het ontwerpen van het schetsplan moet worden gelaten. FINANCIËLE CONSEQUENTIES De heer Woudstra (Prot. Chr.). die lUdrukkelijk stelt, dat het hier slechts principe-besluit geldt, wijst er de ?aad op, dat zijn fractie zich alle rech- en voorbehoudt als het straks gaat over ce financiering van de bouw, de ex ploitatievorm en de financiering van de aploitatie. Hoewel zijn fractie zich niet 'egen de bouw van een nieuwe schouw burg zal verzetten, wordt ln ons land naar een matige belangstelling voor to wel getoond. Bioscoop en voetbalveld •rekken veel grotere belangstelling. Spr. «kt hiervoor de oorzaak in het peil. narop in Nederland de toneelliteratuur ".aat. Spreker hoopt, dat naar het voor beeld van K. en O., die goede toneel voorstellingen in Leiden weet te brengen, ïordt voortgegaan op deze weg. PLAN VAN EENVOUDIGER OPZET Een begrenzing van de schouwburg kor een school acht de heer Woudstra set zo gelukkig. Voorts mist hij in het project een Stationscentrum. By de keu- Je van de architect verlaat spreker zich op het oordeel van B en W. Verder tens te de heer Woudstra te weten of sn café-restaurant voldoende perspec- Stf biedt en of er momenteel in Leiden an tekort is aan zalen voor amateurto- aeel. De suggestie van de commissie t.a.v. exploitatie (particulier, met invloed vin de gemeente) lijkt spreker zeer juist. De heer Van DUk (KVP), die Lz.t. on getwijfeld terug tal komen op de fi nanciële consequenties, waarschuwt er voor om de zaak vooral toch niet te royaal op te zetten. Aan de hand van enkele cijfers toont hy aan, dat de avondbezetting van de huidige zalen nu bepaald niet zo groot Is. Waarom ten grote en een kleine toneelzaal In de plannen opgenomen? Zouden wU het niet alleen met een grote zaal kun nen stellen? In dit verhand deed spre ker de suggestie om aan de architect ook een plan van eenvoudiger opzet (slechts een grote toneelzaal) te vra gen. Mocht deze dubbele opdracht ex tra kosten met zich medebrengen, dan Is dit volgens de heer Van Dijk zeker verantwoord. Met het oog op de grote woningnood vraagt spreker zich af of het tijdstip van de bouw niet iets te vroeg gekozen is. La ten wij het geluid van de voorzitter van de Nationale Woningraad ter harte ne men! Verder wenste spreker te weten of bij het ontwerpen van de plannen voldoen de rekening is gehouden met de erva ring van het huidige Schouwburgbestuur Ook de heer Van Djjk, wiens fractie in de toekomst alle vrijheid van handelen wenst te houden, is voor het verstrekken van een zd"ruim mogelijke opdracht aan de architect. Met de plaats van het Schuttersveld kan spreker accoord gaan. De heer Van Weizen «CPN» acht de bouw van een kleine toneelzaal, gelet op de gebrekkige outillage van de tegen woordige zalen, vooral met het oog op amateurtoneel zeer gewenst. Wat de ex ploitatievorm betreft, kan hij zich ver enigen met de mening van de commissie. Enigszins huiverig staat hij tegenover de gedachte om in het complex ook een hotel op te nemen. De heer Schüller (PvdA), wijst er op, dat de Commissie van Openbare Werken die indertijd het plan moest beoordelen, een andere kaart van de toekomstige be bouwing van het Schuttersveld voor ogen kreeg, dan de kaart, welke thans bij de beraadslagingen wordt gebruikt. De nieuwe sohouwburg is volgens hem te dicht bij de hoofdverkeersweg geprojec teerd. Bezwaren heeft spreker ook tegen de plaats van de Meisjes-HBS. Een parkeerruimte voor circa 250 au to's, bovendien nog geprojecteerd op terrein, dat in eigendom aan de Spoor wegen toebehoort, acht spreker onvol doende. „WIJ MOETEN WEL BOUWEN. Wethouder Van Sohaik, die als eerste spreker namens B. en W. het voorstel verdedigt, wijst er op, dat Leiden wel gedwongen is thans een nieuwe schouw burg te gaan bouwen. De oude schouw burg kan hoogstens nog tot 1958 mee. Daarna moet zij onherroepelijk worden gesloten. Aan de hand van vele cijfers en berekeningen toont hij daarna aan. dat het gewenst is, dat in het complex zowel een grote als een kleine toneel zaal worden opgenomen. De huidige zalen van circa 400 personen missen een oplopende vloer en hebben een gebrek kige toneelaccomodatie. Spreker ver moedt, dat de foyer van de Stadsge hoorzaal in de toekomst als toneelzaal dient afgeschreven te worden; de zaal zou dan b.v. als koffiekamer ingericht kunnen worden. Rekening houdende met de groei van de bevolking en het aan trekken van schouwburgbezoekers uit de omgeving, is een grote toneelzaal van 800 tot 850 (desnoods tot 900) plaatsen zeker verantwoord. Een schouwburg zonder café-restau rant is volgens spreker een dood object. Hoewel het College niet enthousiast kan zijn voor het opnemen van een hotel in de plannen, is het bereid de architect een kostenberekening te laten maken van de bouw van een hotel, met ten hoogste 3050 bedden. Grote bezwaren heeft het College om het complex uit te breiden met een bioscoop. De gedachte van de heer Van D(jk (plan van eenvoudiger opzet) wil het College wel eens in overweging nemen. Wethouder Jongeleen, die op dit mo ment niet op de details van de inrich ting in wenst te gaan („dit wordt een zaak van de architect"), wijst de heer Schüller er op. dat de kleine en grote kaart niets van elkaar afwijken. De tekening geeft nog maar slechts een zeer voorlopige indeling aan Met de heer Schüller wil hij echter ook de andere raadsleden gerust stellen wat betreft de Meisjes-H.B.S.: als wethouder zal hij er geen traan om laten als de H.B.S. uit stedebouwkun- dige overwegingen niet op het Schut tersveld komt. Hoewel men het van spreker zal kun nen begrijpen, dat ook hij een groot voorstander is van het bouwen van een zeer groot aantal woningen, brengt hij de raad onder het oog. dat deze bouw zeker verantwoord is en de woningbouw niet in de weg staat. Stedebouwkundigen hebben het Col lege geadviseerd om de mogelijkheid te onderzoeken om t.z.t. op het Schutters veld een kantoorgebouw te projecteren, met daaronder winkels en showrooms. Dit zal de aantrekkelijkheid van deze omgeving zeker verhogen. De raad behoeft er zich geen zorgen over te maken, dat de architect in een keurslijf gedwongen zal worden; hem wordt een zekere mate van vrijheid gelaten. Zou de architect t.z.t. komen met een plan, dat om meerdere ruimte vraagt, dan zal dit zeker door het College worden bekeken. Inderdaad ls de gTond, welke als par keerterrein is geprojceteerd, van de Spoorwegen. Doch dit ontmoet geen enkel bezwaar, omdat de gedachte heeft voorgezeten hier niet te bouwen. Als parkeerruimte krijgt deze gTond een goede bestemmine. zulks in overleg met de Spoorweeen. Naast deze parkeerruim te (voor 250 auto's), is er straks ook gelegenheid om op het terrein rond de veemarkthal te parkeren. Voordat de burgemeester (het is in middels twaalf uur geworden) de Raad ln tweede instantie het woord geeft, dringt hij op kortheid in de discussie aan Met uitzondering van de heer Van Weizen. die om destijdswille van dupliek afziet, treden zowel de heer Meester als de heren Drijber, Woudstra en Van Dijk nogmaals „in het strijdperk". De heer Meester, die nog even teruggrijpt op het door de heer Schüller aangeroerde ver schil in kaarten, zegt. dat een te nemen beslissing niet moet impliceren, dat thans ook een besluit over de toekom stige plaats van de Meisjes-H.B.S. wordt genomen. Wethouder Jongeleen maakt hem duidelijk, dat dit zeer zeker niet het geval is. De heer Van Dijk vraagt bij zijn repliek om een concrete toezegging van het maken van een ontwerp van een voudiger afmetingen. VOORSTEL-VAN DIJK Met de toezegging van wethouder Van Schalk, dat het College over deze zaak zeker contact zal opnemen met de architect, kan de heer Van Dijk ech ter geen genoegen nemen, waarop lij) een voorstel indient, dat in deze rich ting gaat (één zaal voor circa 850 personen). Nadat de heer Meester de heer van Dijk onder het oog heeft gebracht, dat men vertrouwen moet hebben in een toezegging van B. en W. en ook wet- houder Jongeleen er nog op gewezen heeft, dat de Raad te allen tilde in j het schetsplan nog veranderingen kan aanbrengen, werd het voorstel ln stem ming gebracht Het werd evenwel ver worpen met 19 tegen 10 stemmen. Voor het voorstel stemden de K V.P.-fractie en de heren Huurman, Woudstra en Ravestein (allen Prot. Chr.) Hierna werd klokslag één uur net voorstel om in principe te besluiten tot de bouw van een schouwburg op het Schuttersveld en voor het maken van een schetsplan een bedrag van f. 15.000 te voteren z.h.s. aangenomen. Na zulk een langdurige zitting blijk baar nog vol goede moed. ging de Raad hierna in geheime zitting. Damclub Leiden Onder voorzitterschap van de heer P. Olivier hield de .Damclub Leiden" gis teravond haar jaarvergadering. In het jaarverslag memoreerde de se cretaris de grote overwinning op het Haagse tiental, waarin vijf DCL-leden liefst 9 punten behaalden Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd, even als dat van de commissaris van mate riaal. In het verslag van de penning meester was enige vertraging ontstaan. Herkozen werden de bestuursleden A. van der Putten en J. van Wezel, terwijl in de plaats van W. van der Blom tot commissaris van materiaal werd geko zen de heer P Zeegers. De heer Van der Blom blijft in functie als tweede penningmeester. Hierna kwam de prijs uitreiking aan de beurt waarbij de prijs voor het clubkampioenschap met bijbe horend diploma werd uitgereikt aan de heer J. J. H. Mertens. De tweede prijs ging naar de heer W. Laterveer. In de eerste klasse ontvingen de heren A. de Bezemer en F. H. Franken Sr. resp. de eerste en tweede prijs; in de 2e klasse waren het B. Verhoef en Chr. Selier. De heer P. Lens ontving zijn prijs als win naar ln de afgelopen ladderwedstrijden. Hierna kwamen de dames-damwed- strijden op het programma, waarbij de heer Olivier het plan uiteenzette om binnen afzienbare tijd een wedstrijd te organiseren. Hij memoreerde dat te Leiden reeds een vrouwelijke dam-ster ontdekt werd. Met haar als „kern" zal een dames-damgroep gesticht worden. Iedere vrouwelijke inwoonster kan zich melden bij de heer Olivier, Sieboldstraat 35 te Lelden, alsook Herenstraat 147 De voorzitter deelde tevens mede, dat volgende week Woensdag een massa kamp zal worden gehouden tussen DCL en „De Sleutels". Binnenkort worden op de club interes sante demonstratie-avonden gehouden. Men besprak verder het stichten van een reisfonds. Damver. „De Sleutels" Uitslagen van de finalisten ronde van het Huisdammers-toiurnooi: 4e ronde: SmalTeleng 20; 5e ronde. Segaar—v Berkel 0—2, Teleng Oosterom afgebrKloostermanSmal afgebr.. BekkerVelde 20; 6e ronde: Smal—Bekker afgebr., Oosterom—Kloos terman 1—1; v. Berkel—Teleng afgebr.. v. d. Oord—Segaar 0—2. De spanning in dit toumooi houdt nog steeds aan. De heren v. Berkel. Bekker en Segaar hebben elk 2 verliespunten, de heer Kloosterman 3, terwijl de heer Smal met 4 verliespunten evenmin kansloos is. De volgende ronde wordt gespeeld Woensdag 22 Juni e.k. Eindexamen Chr. Kweekschool Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool zijn geslaagd B. W. van Daalen en D B. Erades te Leiden, C. v. Leeuwen te Noordwijk Binnen, J. H. v. d. Luit te Oegstgeest en C. v. d. Maas J. A. Werner te Leiderdorp. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands Recht de heren R. J. Mor- rees (Wassenaar), A. B. C. Ravelll (Voorburg) en C. Kodde (Rotterdam). Voor het te Den Haag gehouden examen der H.CV. zijn geslaagd de da mes M. Zwitser (coupeuse) R. Lucas (Lingerie) en A. Blonk icostumière). (Inrez. Med.-A<J».) /Omdat Shagretta bereid en gemêleerd is volgens het unieke Clark Procédé EQ7. Omdat het Clark Procédé EQ7 onder meer betekent dat bij het vervaardigen van Shagretta natuurgefermenteerde tabak wordt gebruikt, die aan Shagretra die uitzonderlijke rijpheid geeft 'r Omdat het Clark Procédé EQ7 een betere, gelijkmatiger tabaks- mêlering garandeert en een mooier uiterlijk geeft. Koop en rook een pakje Shagretta en vergelijk het met sbag. U ZIET HET - U VOELT HET - U PROEFT HET Shagretta smaakt beter dan shagl Shagretta - de nieuwe, lekkere sigarettentabak kunt U roken in de soort die U gewoon bent. VIRGINIA - AMERICAN - HALF ZWAAR - ZWAAR Shagretta smaakt ook heerlijk in de pijp. Teneinde het gesproken woord voor ieder duidelijk verstaanbaar te maken, waren in de raadszitting van gister avond zowel op de tafel van B. en W. ais op die der raadsleden microfoons (in totaal vier) geplaatst. Een proef, die oi. olkomen is geslaagd. Amerikaanse studenten in Prytaneum Vitaal-gezonde zang in ernst en humor I „The Men's Glee Club", bestaande uit studenten van de Universiteit tc Michigan reeds door ons aangekondigd maakte hier zijn entrée in het Prytaneum. Jammer, dat men in het kader van deze universitaire Europese tournee, de keuze op dit kleine zaaltje heeft laten vallen. Hoeveel indrukwek kender zou deze zang geklonken hebben in een grote ruimte en hoe graag had. den wij ook de Leidse burgerij ermee willen laten kennismaken. Deze zang bracht een serie opmerkelijke prestaties, zowel in hel geeste lijke als in het „lichte" genre. „Glee" betekent „lied", maar ook „gezelligheid". Welnu: de dirigent, prof. dr Philip Alexander Duey is een gezellig man. met zin voor humor! Hii woekert met het aan hem toe vertrouwde materiaal van deze ama- teurznngers; Jonge, geoefende stemmen Hij weet, wat de jeugd toekomt; na tuurlijk ernst, maar ookroman tiek. geestigheid, luchtige ontspanning. Hij brengt ieder genre op typisch Amerikaanse manier, maar hetgeen hij doet is tóch alleszins verantwoord, ge tuigt van gedegen muzikaliteit en hij schroomt niet ziin keuze te brengen in harmonie met de jonge psyche. In gespannen aandacht... Terwijl de voorzitter en secretaris van de Schouwburg-commissie, resp. de heren H. de Wilde en A. Verhoeven, in de Raadzaal de discussies over het door deze commissie opgestelde rapport volgen, deden dit een groot aantal leden van deze commissie vanaf de publieke tribune. Op de eerste rij v.l.n.r. de heer J. A. van Haaren en de dames O. F. G. P. Prins-Clarion en Ha ge man-Ver- hagen. Op de tweede rij v.l.n.r. rector L. van Vugt en de lieren C. Bartelsman. A. M. P. van Aelst en A. C. Bouwman. (Foto L.D./Van Vliet.) Prof. Duey is zo gelukkig over ma teriaal te beschikken, waarmee veel te bereiken valt. Al worden vanzelfspre kend de hoogste technische normen zeker niet bereikt, tóch klinkt deze zang aangenaam en gezond, nimmer gefor ceerd. Zij bezit kwaliteit, zowel in het forte als in het piano. Er is sterke dis cipline. opvallend is dat een deel der zangers zittend met evenveel gemak zingt, als zij die staan. Van de programmasamenstelling kan menig Nederlands koordirigent wat le ren' Het lichte genre bezit steeds ni veau. zelfs in de syncopische jazz, waar voorkeur naar uit gaat. Dóór komt 't op aan; wanneer er niveau is. behoeft men zich nergens voor te schamen, ook niet voor een Gershwin de beroemde componist van Porgy en Bess van wie diverse melodieuze songs tot één geheel bewerkt waren envoortref felijk bewerkt! De inzet was aan het Wilhelmus in het Engels gezongen en staande aange hoord. gevolgd door de openingshymne „Laudes Atque Carmina van Stanley met onmiddellijk daarop het bekende ..Now thank we all our God' (Nun danket alle Gott). Het was hier dat wij ai direct vele uitnemende kwaliteiten van deze studentenzang onderkenden: de sonore klank, de grote eenheid. Er is nergens „mooi-doenerijalles klinkt eerlijk, spontaan, overtuigend en vast van toon Het ..Good fellows, be merry" uit Bach's Boerenkantate bewees, hoe de hier zo vrolijke Bach nog midden in deze tijd staat. Williams- .The Vaga bond" maakte eveneens een uitnemende indruk door het illustratieve karakter Het arrangement van Rachmaninoff s zoetelijk „In the Silence of the night", met de lyrische tenor Thomas Lester als solist viel echter sterk uit de toor. Het is onmogelijk alle liederen te me moreren. maar in diverse volksliederen en het geestige ..Good old man" met de spreekstem der bassen en Dann Pressly (tenor) en James Berg (bas) in de soli en speciaal de geestige .Pirate Song" van Leonard Bernstein, waarin de bari ton Richard Maier zich als een leven dige plratenhoofdman ontpopte, hadden een enorm succes Zo kwamen wii meer en meer aar. de lichte showmusic toe: Gershwin vier de hoogtij met songs als „Somebody lo ves me. I wonder who" en „The Band", met tot besluit een serie meeslepende suggestieve of gevoelige College- en Mi chigan Songs. Prof Duey componeerde o.a een kos telijk humoristische persiflage op de Prélude in C van Rachmaninoff („What was the matter with Rachmaninof. when DANN PRESSLY. solo-tenor he wrote his prélude?"). Nog zfj ge noemd de ontroerende negro-spiritual „There is a bomb in Gülea" gevoelig gezongen. In ieder genre, in ieder me lodieus of beweeglijk arrangement van prof. Duey bleek men thuis. Joseph Savarino was een accompag- nateur van grote bekwaamheid en stuw kracht, op wie deze muzikale Ameri kaanse studenten, die het ganse pro gramma beheerst uit het hoofd zongen, bouwen konden De bijna 100 jaar oude „Men's Glee Club" heeft nog steeds een groot aantal vertegenwoordigers, waar Mi chigan trots op kan zijn! En het „oude" Europa mag hen be nijden om hun totaal onverbruikte, aanstekelijke vitaliteit. Nogmaals: waarom konden niet meer toehoorders van dit optreden genie ten? FILMAVOND BIJBELGENOOTSCHAP Voor vrijzinnige kring Aan het verzoek, dat het Ned Bijbel genootschap onlangs tot de kerkgenoot schappen richtte om voor hun leden filmavonden te mogen houden, hebben thans ook de Doopsgezinde Sociëteit, de Remonstrantse Broederschap en de Ver eniging van Vrijzinnige Hervormden al hier gevolg gegeven en besloten tot het gezamenlijk organiseren van een avond deze is vastgesteld op Maandag a.s. tn het Snouck-Hurgonjehuis. Er zal een tweetal films worden ver toond. die de geschiedenis, de vertaling en de verspreiding van de Bijbel in beeld brengen. De heer E. J. Bruggeman van het Ned. Bijbelgenootschap zal een toe lichting geven. Ds J. van Goudoever, Rem. predikant, houdt een inleiding over de betekenis van de Bijbel ln Vrij zinnige kringen BEKNELD TUSSEN TRUCK EN CEMENTMOLEN Om tegen half twee gistermiddag raakte in de gieterij van de Kettingfa- briek aan het Utrechtse Jaagpad een 29-jarige vormer, wonende ln de Lucas van Leydenstraat, bekneld tussen een truck en een cementmolen. Het slacht offer werd met een gebroken rechter onderbeen door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3