Ml Kon. onderscheiding voor J. van Ek Adenauer aanvaardt uitnodiging 500 eeuwen gingen op reis Kleurrijk militair défilé Speciaalzaak ROTAN meubilair fWERKKRACHTEN mCHNER SPORTSHIRTS WOENSDAG 8 JUNI 40 Jaar bij Gem. Reiniging De heer J. van Ek. één van de weinige employé's van de Gem. Reiniging*- en Ontsmettingsdlenst, die de grote om wenteling van paarden- op autotractie by deze dienst heeft medegemaakt herdacht gisteren het feit. dat hy vóór veertig jaar by dit ..schoonmaak bedrijf" te werk werd gesteld. Ter gelegenheid van dit jubileum vond gistermiddag in tegenwoordigheid van het gehele personeel een harteiyke hul diging plaats. Een huldiging, waarvoor ook de burgemeester, jhr. mr F. H. van Kinschot, en de wethouder van Open bare Werken, de heer A. J. Jongeleen hun belangstelling toonden. De directeur van de Dienst, de heer J. H. de Jong, die als eerste spreker het woord voerde, heette de jubilaris en diens familie hartelyk welkom, om dan uit te welden over de loopbaan en kwa liteiten van de heer Van Ek. Na aller eerst 18 jaar als stalknecht werkzaam te zijn geweest, in welke functie hij zich ontpopte als een groot paardenliefheb ber en vriend van dieren, gaf hy twaalf jaar zyn krachten als inlader by de op haaldienst. Thans kan men de heer Van Ek vinden in alle takken van het bedryf. waar hy als manusje van alles" een veel uit de hand nemende figuur is. die zich bovendien een prettig collega toont. De heer De Jong, die zeer veel waarde ring had voor de ijver en plichtsbetrach ting van de jubilaris, herinnerde er ver der aan, dat de heer Van Ek de Dienst in deze veertig jaar heeft zien groeien, moderniseren en automatiseren. Bij al deze wijzigingen heeft hy zióh, al dus spreker, voorbeeldig weten aan te passen Zijn woord van gelukwens, deed spreker - namens het College van B. en De burgemeester speldt de Koninklijke onderscheiding op de borst van de jubilaris. Rechts de echtgenote van de heer Van Ek. (Foto LJ3./Van Vliet.) W. - gepaard gaan met de overhandi ging van de oorkonde der Gemeente en de gebruikelyke jubileumgratificatie. Burgemeester Van Kinschot, die even eens veel waardering had voor de gele verde prestaties van de heer Van Ek en diens hulpvaardigheid en prettige colle gialiteit in het licht stelde, stelde de ju bilaris er van in kennis, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem de bron zen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Tenslotte bood de heer C. Vermeer, voorzitter van de Personeelsvereniging, namens het personeel gelukwensen aan. Spreker, die er om. op wees, dat de ju bilaris ondanks alle veranderingen, wel ke zich bij de Dienst hebben voltrokken, VOORSCHOTEN In de week van 13 bot en met 18 Juni as. zal ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen een ooilecte worden gehouden. De opbrengst ran deze geld- ïyke Vrijwillige Hulpverlening, is on. ten behoeve van nagelaten betrekkingen van gesneuvelde militairen, verminkten uit de strijd en gedemobiliseerdan van alle gezindten. WASSENAAR Ongelukken Op het Wassenaarse Slag by de Heys- manlaan had een aanryding plaats tus sen de 50-jarlge motorrijder N. Holle beek uit Leiden en de 59-jarige wielrij der J. Broeren uit Voorschoten. Beiden werden zodanig verwond, dat zU naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moesten worden gebracht. Vermoedeiyk doordat zyn zoontje aan zyn linkerarm trok kwam de 43-jarige berydier van een scooter J. G v. d. Laan uit Leiden in annraking met een pas serende auto. waardoor hy begon te slingeren en kwam te vallen. Hy liep een linker enkelfractuur op en zijn zoontje een bloeduitstorting aan zyn rechter- enkel. zy werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De 76-Jarlge bromfietser J. J. Tassel uit Den Haag werd by het weifelend oversteken van de Papeweg door een motorryder aangereden en liep inwen dige kneuzingen op. Hy werd naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag over gebracht. In het Kasteel Oud-Wassenaar hield de Wassenaarse Bouwvereniging de jaar. ïykse algemene vergadering. By de ope ning heette de voorzitter, prof. mr A. N. Molenaar in het bijzonder welkom het aanwezige erelid, mr C. M. van Sillevoldt, waarna hy ook waarderende woorden richtte aan het adres van ir W. C. Kool, die zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar had gesteld. Nadat enige formele aangelegenheden waren afgedaan, kwamen het Jaarver slag en het financieel verslag met by- be&orende stukken aan de orde. waar- by door de secretaris-penningmeester de heer F. Hoogendijk, enige nadere toelichting werd gegeven. De verslagen zomede de balans en de winst- en ver liesrekening werden goedgekeurd en de penningmeester van zyn gevoerd beleid gedechargeerd. In de vacatureKooi werd voorzien door de benoeming van ir G. C. Lange. De voorzitter deed nog err.ce mede delingen over in studie zynde bouw plannen en sloot daarna de vergade ring. steeds gebleven is. die hy was: een toe- gewyde werker, die plezier in zijn dage- lykse arbeid had. overhandigde hem na mens het personeel een geschenk, ter wijl zyn echtgenote met een bouquet bloemen werd verrast. Nadat de Jubilaris had bedankt voor de hem gebrachte hulde, maakten allen van de gelegenheid gebruik om geluk wensen aan te bieden. Echter op voorwaarde, dat hij eerst overleg pleegt met bondgenoten Van gezaghebbende zijde te Bonn werd heden omtrent het middaguur ver nomen. dat Bondskanselier Adenauer de Sovjet-Russische uitnodiging voor een bezoek aan Moskou voorwaardelyk heeft aanvaard. De voorwaarde is, dat de Bondskanselier eerst overleg pleegt met zyn Westerse bondgenoten. Er zou heden, later op de dag in Bonn een regeringsverklaring worden uit gegeven, waarin het bovenstaande is vervat. Al was het weer dan ook niet zo zonnig als de voorgaande dagen en zoals de deelnemers aan en de organisatoren van de jaariykse autotocht der Leidse ouden van dagen aller gezindten dat hadden gehoopt tóch konden de weersom standigheden geen beletsel vormen voor het welslagen van deze jaariykse uit gaansdag. Achteraf beschouwd: een al te zomerse temperatuur tydens een der gelijke rit is ook niet alles en heeft zelfs stellig uitgesproken bezwaren, waar mede dus eigenlijk gezegd wil zijn, dat het niet beter had kunnen treffen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde, de heren E. J. W. Vogel zang (Leiden) en A. W. de Ruyter van Steveninck (cum laude) (Leiden); doc toraal examen geologie, de heren H. C. G. L. Meijer (Leiden). A. P. Audretsch (Den Haag) en F. J. J. van Heijst (Oegstgeest) (Foto L D./Van Vliet.) In het kader van de lustrumfeesten van de Leidse Universiteit werd van morgen in het centrum van de stad een militaire mars gehouden met aanslui tend défilé voor het Stadhuis, waaraan verse lullende militaire eenheden heb ben deelgenomen. Dit défilé dat we derom een spectaculaire aanblik bood, werd afgenomen door de garnizoens commandant. luit.-kolonel H. W. Gerth van Wyk, terwyi voor het bordes van WARMOND P.V. WARMOND De Warmondse Postduivenvereniging ..Warmond" hield een wedvlucht vaaiatf Orleans, 513 km. De duiven werden ge lost om 6 uur met een Z.W windi. De eerste duif bereikte zijn hok 13.43.02, de laatste prijsduif om 1512.55 De uitsla gen luiden: P. Vogelenzang 1. 4; J. Roest 2; B. ter Beek 3; P. v. d. Drift 5; Q. On derwater 6: M. F. v. Stijn 7; dr J. Ven- ker 8; J. Diemei 9; J. de Weerd 10. Margriet in 1954 PRETTIGE EN SOMBERE KLANKEN In het zo juist verschenen jaarver slag van het Medisch Kleuterdagverbiyf, lezen wy, dat het vormen van kleine groepjes kleuters, waarmede men het vorig jaar een proef heeft genomen, tot grote tevredenheid heeft geleid. De huiselijke sfeer, waarin de kleuter in het kleine groepje met een „moeder verzorgster" in de eigen ruimte is op genomen, bevordert de eetlust en de verdere gedragingen van het kind gun stig. De verdere vorming van kleine groepjes is nog in ontwikkeling en zal zo mogelyk in dit jaar, wanneer de aangevraagde verbouwing kan worden uitgevoerd, volledig tot stand komen. Het spreekt vanzelf, dat dit organiseren van groepjes aan de staf en kinderver zorgsters nieuwe eisen stelde en dat niet onmiddellyk tot volledige bezetting van elke groep kon worden overgegaan. Dit is van invloed geweest op het aantal verpleegdagen, dat ln 1954 in totaal 14.815 heeft bedragen. Het financiële beeld van 1954 kan min meer somber genoemd worden. Het is onmogelyk de verpleeggelden zodanig op te voeren, dat de hogere uitgaven daardoor te dekken zouden zyn. Mede met het oog hierop is een verzoek tot verhoging van het gemeenteiyk subsi diebedrag gedaan. Door een nauwer contact met de Leld- huishoudscholen brengen vier kin derverzorgsters haar gehele stage-tyd, noodzakelijk voor het verkrygen van het diploma kinderverzorgster van de Cen trale Raad, in Margriet door. Het be zwaar. ondervonden by het herhaalde lijk wisselen van volontairs en de wei nig gunstige invloed van dit wisselen op de kinderen, is door het volontairen gedurende een zeer lange tyd groten deels opgelost. Onze stadgenoot, de heer J. Baars is in Scheveningen geslaagd voor het le stuurman ter koopvaardy. MARKTBERICHTEN i 40—1.60, Edlth Helen 1.40, Vlerlanden 1 403 00. Gemengde rozen 80, Babyrozen 10 stuks: Else Poulsen 37—41, Sweetheart I 1.20—1.60, White Sweetheart 1.10—1.30. I Wolfs Glorie 4851. Juweeltjes 601 60 Diversen per bos: Violieren, dubb. In kleuren 8095. idem enk. 36. Anjers 38. Pyrethrum ln soorten en kleuren 30—40. Lathyrus ln kleuren 3642. Papaver' I bloemen 14. KATWIJK AAN DEN RUN, 7 Juni. Sroentevelllng: Radijs 6.40. bospeen 5671 het Stadhuis tevens nog opgesteld ston den burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot, de rector-magnlficus prof. dr N. J. Bakhuizen van den Brink, het Collegium en de Lustrumcommissie en enkele andere burger Hike en miütaire autoriteiten uit Leiden en omgeving. Nadat de paradecommandant reserve, majoor S. Jacobson van de Kokssohool, rapport had uitgebracht bij de parade inspecteur trok de lange rtoet. vooraf gegaan door het muziekcorps van het regiment infanterie „Johan Willem Fri- so" dat zich later recht tegenover het bordes opstelde langs het Stadhuis. In het decoratief uniform gestoken mar cheerde allereerst een detachement van de studenten-weerbaarheidsvereniging „Pro Faitna" voorby. keurig gevolgd door vyf compagnieën van de Koksschool en een detachement bewakingscompagnie Leiden. Een detachement van 334 Trans, port Squadron, gestoken in het blauwe veldtenue sloot de militaire stoet, welke evenals by vorige gelegenheden onge twijfeld weer een uitstekende indruk gemaakt zal hebben op het talryke pu bliek, dat zich aan weerszijden van de met talrijke vlaggen versierde Bree- straat had opgesteld. Op uitnodiging van de lustrumcommissie van het Leidse Studentencorps begaven zich na afloop van de parade vele officieren naar socië teit ..Minerva", Op de foto het voorbijtrekken van „Pro Patria" langs de lustrumcommissie en het Collegium. Foto L. D.—Van Vliet ZENDINGSJUBILEA. De zendingspredikanten ds J. kerk en ds J. Western herdenken vin- daag het feit. waarop zy vóór veert! jaar als zendelingleraar in de Domkst te Utrecht werden afgevaardigd. BEURSOVERZICHT AKU ZWAK. Amsterdam, 8 Juni De markt liet vandaag behoorlek be- dryvigheid zien, hoewel minder dn gisteren. Het verloop van de intenufio- nale fondsen had een verdeeld aspee-. Gesteund door een vaster Wallstreet was de stemming met onvriendelijk. Al thans Kon. Olie, die vandaag ex 10^ slotdividend werd verhandeld, reeds een deel van de uitkering affaire was echter niet groot en de ar- bitrage liet weinig van zich merken. AKU had onder aanbod te lijden Inn- volge de mededelingen in de vanoch tend gehouden Jaarvergadering. Voer Philips was het publiek verkoper, nuï het buitenland trad als koper op. He: gelukte niet om door de limiet van tol heen te komen. Unilever wist name- lyks het vorige slotpeil te halen. In Cultuurfondsen ging zeer weinig om en bleven de koersen practisch on veranderd. Scheepvaartpapieren echts trokken merendeels iets aan, spedul Rotterdamsche Lloyd. Ned. Staatafona- sen hadden een kalm verloop. Beurs van Amsterdam Dinsdag 7 Juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 103%, 103 Grootboek obl102% 102% Ned. '51 3% 102% Ned. '53 3% 103 102tf Ned. '48 3% 101% 101% Ned. '54 3% 101% 101A Ned. '55 314 101% 101A Ned. '47 3% 3 101 101% Dollarlng '47 3 97% 97A Investeringscert. 3 101% 101 Ned. 62-64 3 101 f3 101 jg Indië '37 A 3 99% 99% Grootboek '46 3 lOO^g 100%, ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 69% Nat. Handelsbank 172% Ned. Handelmy234 A.K.U304% 300% Philips 399% 398% Unilever 431% 431% Wilton Fevenoord 234% 236% Biliton 2de r322 320 Kon. Olie f.50.— 283 Kon. Olie 580% 573%exd. Amst. Rubber 125% 124% Holl. Amer lyn 180% 179% Kon. Ned, Stoomb. 173% 174 Ned Scheepv. Unie 178% 178Va H.V.A147% 148 Java Cult69 69 Deli Mij143% 143% Senembah106% 107 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gcm. leningen A'dam '47 3 101% 101% Den Haag 1937 1 3.. u - Leiden 1947 101 R'dam '37 I m 3% 102% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 105% 105% Premieleningen A'dam '51 2% 139 139 Eindhoven '54 2% 112% 1124 Enschede'54 2% 110% 110ft Den Haag '52 I 2% 135% 135 Idem II 2% 141% 141H R'dam '52 I 2% 135% 135A Idem n 2% 135% 135ft Utrecht '53 2% 123% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 260 260 Rotterd. Bank226 2284 Twentsche Bank230 230 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 238% 2394 Kon. Ned. Grofsm. 144 L 1454 Rott. Droogd. My. 522 524 Tieleman en Dros 10% 194 Zwanenb. Organon 269 269 Handelsondernemingen Borsumy. cv A f1000 116% 117, Internatio159% 1594 Diversen Albert Heyn266 L Ned. M. Walv. Vrt. 75% 754 Spoorwegen Dell Spoorw. My. 37 38 Amcrik. fondsen Anaconda 65ft Shell Oil Cy60,4 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving elen V.K Holl. Constructie 376%exd 7/6 Int. Kunststoff. Ind. Kon. Ned. Edelmet Pref. w.a. idem Textiel Gebr. v. wyk Leldsche Wolsplnn. Ned. Electrolasmij Sikkens Lakfabr. '53 Ver Touwfabrieken Wernink's Betonm «4 392GB 400B 450 eeuwen staan te popelen! De animo voor deze tochten vertoont de laatste jaren een dusdanig steil- stygende lyn .dat zij het Comité, eenyk gezegd, wel eens verontrust. Immers de organisatoren zyn voor 100afhankelyk van de medewerking en bijdragen van particulier-n en wan neer telkenjare het aantal gegadigden zo ongeveer met 10% toeneemt, dan wordt het 't Comité toch wel angstig te moede, wanneer het geconfronteerd wordt met de vraag waar het toch in hemelsnaam de 3 h 4 duizend gulden vandaan moet halen om deze tocht te financieren. Het ïykt haast onbereik baar, maar dank zy veler spontane daadwerkeiyke medewerking en hulp ln geld en natura, lukt het telkens weer. De dankbaarheid van de oudjes werdt alleen overtroffen door die van het comité, dat nauweiyks woorden kan vin den om zijn erkenteiykheid te uiten voor zoveel en zo gevarieerde bewyzen van burgerzin en naastenliefde! En zo vertrokken dan gistermiddag kort na het vastgestelde tydstip van 1 uur van de Burggravenlaan ongeveer 660 oudjes, allen boven de 70 jaar en „verpakt" in circa 80 particuliere auto's en 8 autobussen voor hun Jaariykse tocht, voor velen de énige tocht. Voorafgegaan door Rijkspolitie en be sloten door een auto van de Wegen wacht van de ANWB trok de lange ka ravaan via Leidens hoofdstraat, waar alle verkeerslichten op „groen" stonden, onder het nieuwe viaduct door de wel- Leidse ouden van dagen op stap. varende Bollenstreek waar alom de plaatseHjke politie de baan vry hield. Via Bloemendaal en Zandvoort leidde de route temidden van prachtig natuur schoon terug naar Hillegom, waar in restaurant „Treslong" werd gepauzeerd. Hier wachtte de deelnemers nog een prettige verrassing in de vorm van het optreden van de bekende goochelaar Geraldini wiens, manipulaties algemene ver- cn bewondering wekten. Hier ook dankte de voorzitter van het comité dokter C. R. zyerveld allen die op enigerlei wyze hadden bygedragen tot de voorbereiding of organisatie van deze tocht. De volgende week Dinsdag gaat de twee groep. Moge het verloop desgelyks zyn. Onze vakkennis garandeert U het beste product. Ryksgedipl. KR AAIERSTR AAT 15 TELEF. 31500 (ELKE LEEFTIJD) gevraagd door B. D. KAPTEYN Zoon C.Y. VAARTKADE 11 SASSENI Gelieve geen geld en goede ren af te geven aan mijn weggelopen vrouw, daar door mij niets wordt vergoed. L. S. VERWOERD. Alb. Verweystraat 18. Roomijstaarten 3.75 Roomijs blok 0,50 Ook 's avonds aan de Automaat verkrygbaar. BANKETBAKKERIJ v. d. BIJL. BREESTRAAT 33 t.o. Postkantoor. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide >p de Inhoud reage ren (o.a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven docb zonder meei vernietigd. enig in model, apart van dessin, vanaf f 13,90 f 19,95 -■ f HERENMODEMAGAZIJN STATIONSWEG 4 Heer (met 2 kinderen) vraagt HUISHOUDSTER Moet uitstekend met kinne ren kunnen omgaan en goed milieu afkomstig "F- Brieven met uitv. inucni gaarne onder No. 8103 aa het Bureau van dit Blad. Ruime bijverdiende Agentessen gevraagd de verkoop van enige spec fiek Indische Artikelen. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 8119 Gevraagd 2 CHAUFFEURS en 2 WAGENJONGENS N.V. RederU WESSELlNG. Sossenhelm,

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4