MOORD en PORSELEIN PANDA EN DE MEESTER-KLOKKENMAKER De spannende avonturen van Tobias de Kater CLOWNTJE RICK LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 4 MEI OEGSTGEEST Bevrijdingswinkelweek officiëel geopend Gistermiddag: waren in het Witte Huls de besturen van de belde mid denstandsorganisaties en de organisa toren van de Bevrijding-winkelweek bijeengekomen om de officiële opening van deze winkelweek by te wonen. Tot de genodigden behoorden o.m. het dagelijks bestuur van de gemeente, waarvan aanwezig waren burgemeester H. L. du Boeuff en de gemeentesecre taris, de heer Jac. de Visser, alsmede enkele dames, die de vrouwenorgani saties vertegenwoordigden. De beide wethouders hadden bericht van ver hindering gezonden. Na een welkomstwoord van de voor zitter van het voorbereidingscomité, de heer J. L. Nouwens, kreeg de voorzitter der Oranjevereniging, de heer N. van Weizen het woord, die alvorens tot de officiële opening over te gaan, dank bracht aan de organisatoren en erop wees. dat wanneer men in Oegstgeest de activiteiten weet op te wekken er heel wat tot stand kan komen. HIJ prees de activiteit van onze middenstanders, die destijds zo'n groot succes hadden met hun braderie en was van mening dat de Oegstgeester burgerij deze win kelweek niet alleen op prijs zou stellen, doch ook de nodige belangstelling er voor aan de dag zou leggen. Onze mid denstanders. aldus spr.. zijn zeer zeker ln staat om op bevredigende wijze te voldoen aan de wensen der inwoners. De secretaris der O.V., de heer J. J. Vos, had inmiddels de fraaie bekers en an dere prijzen uitgestald, die door de juiy zouden worden toegekend aan de mooi ste en origineelste étalages. Hierna kreeg de burgemeester het woord, die namens het gemeentebestuur dank bracht voor de samenwerking tus sen Oranjevereniging en middenstands- verenigingen en uitvoerig inging op de betekenis van een gezonde middenstand voor een gemeente. Het door de heren Nouwens en Elshof ter sprake gebrachte ETI-rapport, dat onlangs was uitgebracht gaf stof tot een Intéressante discussie over de positie van de middenstand in Oegstgeest. Be sloten werd een of meer samenkomsten te beleggen om alle aspecten onder het oog te zien. De directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut zal door de burgemeester worden aange zocht het uitgebrachte rapport nader toe te lichen. Na een dankwoord van de voorzitter gingen de meeste aanwezigen het winkelcentrum in om de étalages te bewonderen. De voor het publiek be stemde prijzen zullen een dezer dagen worden bekend gemaakt. Leidse Dambond Het is de Jeugdige Leidenaar C. A. Pegenaars gelukt beslag te leggen op het eerste klasse kampioenschap van de ..Leidse Districts Dambond". Degenaars veroverde de titel vla een fraaie partij tegen de D,C.L,-er A. van der Putten, welke hij op ingenieuze wijze wist te beslissen. Degenaars behoort evenals Van Leeuwen, tot de ontdekkingen van deze wedstrijd en zal het volgende jaar zonder twijfel ook een goed figuur slaan ln de hoofdklasse. Ten aanzien van de Inschakeling van het damspel tijdens de lustrumfeesten vernemen wij dat niet de wereldkam pioen Piet Roozenburg, doch diens broer Wlm Roozenburg. die tevens een uitste kend blindspeler is, een slmultaanvoor- stelling zal geven. Deze speler, die op het ogenblik meespeelt in het damkam pioenschap van Zuid-Holland, speelt in dit verband Zaterdagmiddag a.s. in café „De Kleine Burcht", tijdens de Leidse ronde van dit kampioenschap. Piet Roozenburg heeft zich voorlopig geheel uit het spel teruggetrokken en studeert voor doctor in de economie. Medische Dienst De dienst der huisartsen wordt op 5 Mei waargenomen door dokter v. Walchren, telefoon 22030. LEIDERDORP Bevrijdingsfeesten Na hedenavond de doden te hebben herdacht o.a. in een kerkdienst in de Geref. Kerk (aanvang 8.15 uur), begin nen de bevrijdingsfeesten morgenoch tend om 7 uur, wanneer herauten de blijde mare verkondigen. De burgemees ter zal om 8.15 uur een toespraak hou den. waarna er koraalmuziek is. Het verdere programma luidt. 9.15 uur dankdienst in Geref. Kerk: 11 uur poppenkastvoorstelling voor de jeugd en muzikale rondgang door het dorp: 2.15 uur hlndermsrit voor auto's; 2.30 uur poppenkast; 4.30 uur Ronde van Lei derdorp; 7 uur De Laorense Schotsers; 8 uur doorlopende filmvoorstelling in Irene. Het feestterrein ls geopend van 2 tot 14.30 uur; op 6 en 7 Mei van 811 uur nam. Op 7 Mei is er een hindernisrit voor bromfietsen en motoren, resp. om 2 en 4.30 uur nam. Om 10.30 uur is er een groot slotvuurwerk. Eredoctoraat A. Pelt De Senaat der Universiteit van Am sterdam heeft in zijn op 2 Mei j.I. gehouden zitting besloten het ere doctoraat in de faciliteit der Rechts geleerdheid te verlenen aan de heer A. Pelt. De ere-promotie van de heer Pelt zal op een nog nader te bepalen datum geschieden. De heer Pelt ls directeur van het Eu ropees Bureau der Ver. Naties te Ge neve. Voordien was hij o.a. Commissa ris der VU, in Libië. Prinses Wilhelmina onthulde standbeeld van „Tante Riek" H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft van morgen in Winterswijk een standbeeld onthuld, dat de Amsterdamse beeld houwer G. Bolhuis vervaardigde ter nagedachtenis van mevrouw H. Kui persRietberg, in illegale kringen beter bekend als „Tante Riek uit Winterswijk", die op 27 December '44 in het concentratiekamp Ravensbriick het leven liet. Als symbool van de Nederlandse vrouw in het verzet schiep de heer Bolhuis een grote vrouwen figuur, die een opgejaagd hert streelt, dat bij haar beschutting zoekt. Op de steen is de volgende tekst aange bracht: „Het geloof heeft haar gedra gen, de liefde gaf haar kracht, de hoop deed niet versagen, tot redding was gebracht" H.K.H. Prinses Wilhelmina zelde bij deze onthullingsplechtigheid o.m.: De Koningin heeft mij opgedragen haar te vertegenwoordigen bi) de ont hulling van het standbeeld van mevrouw KuipersRietberg en heeft allen de verzekering gegeven dat zy zich van ganser harte aansluit aan de hulde, deze grote figuur uit het verzet gebracht. Het geloof, de geestkracht, de taaie volhar ding en het beleid van Tante R4ek, met zoveel verbeeldingskracht gevoerd, zullen ln onvergeteiyke herinnering by ons voortleven. Daarna onthulde de Prinses het mo nument. Uit naam van H.M. de Koningin legde zy vervolgens een krans. Ter herdenking van de gevallenen ls vanochtend te half elf op de Erebe graafplaats te Overveen een krans van witte aronskelken met rood-wit-blauw lint gelegd door de commandant van het daar gevestigde Marine hospitaal kapi tein ter zee arts E. W. Creyghton in te genwoordigheid van een deputatie van de aan dit hospitaal verbonden perso neel. Kerkelijk Leven Vandaag is het 65 jaar geleden, dat dr C. Hille Ris Lambers, emeritus-pre dikant der Ned. Herv. Kerk en woon achtig te Bilthoven, te Oostvoorne in het predikambt werd bevestigd. Hy diende voorts nog de Herv. gemeenten van Venhuizen, Haaksbergen, Jerwerd en Lith, waar hy is werkzaam geweest tot aan zyn emeritaat op 1 Mei 1937. NED. HERV. KERK werkzaamheden) J. C. E. Bik, oud-Indisch pred., wonende te Driebergen. Te Nleder Alben (Dultsl.) O. Knllff, v.m. zendlngs- pred. te Merauke (Zuld-Nw. Guinea), die deze benoeming ook aannam. Te Dordrecht J. v. d. Velden te De BUt. 22 Mei: Zomerdienst N.S. Met Ingang van de zomerdienstrege ling op Zondag 22 Mei zullen de trei nen van Den Haag SS en Rotterdam CS naar en van het Oosten en Noorden van het land niet meer te Gouda, doch te Utrecht worden gecombineerd of ge splitst. Op de uren waarop deze treinen naar en van het Noorden gaan, zullen het Haagse en het Rotterdamse treln- deel beurtelings naar en van Groningen en naar en van Leeuwarden rijden. Het Rotterdamse treindeel van de treinen naar en van het Oosten en Noorden zal niet meer te Gouda stoppen waardoor op het traject RotterdamUtrecht een tijdwinst van 11 minuten cn ln tegenge stelde richting van 7 minuten wordt verkregen. De treinen Rotterdam-Gouda-Amster- dam zullen 18 minuten later van Rotter dam CS vertrekken en de treinen in te gengestelde richting 19 minuten vroeger van Amsterdam CS. Hierdoor biyft Gouda vrywel door een halfuurdienst met Rotterdam verbonden, zodat het niet meer te Gouda stoppen van de snel treinen naar en van Noord en Oost ls gecompenseerd. De algemene vergadering van de Rem. Broederschap zal op 6 en 7 Juni te Am sterdam worden gehouden. Behalve huishoudeiyke zaken, zal het onder werp: „Welke koers moet de Broeder schap varen by de huidige verhouding tussen de kerken en de wereld en tussen het evangelie en de cultuur?" aan de orde komen. 54) De vragen stormden door Bills hoofd. Wie was die nieuwkomer? Bruce mis schien, om nog eens te komen bedelen? Of Booth, de man van de Daily Record? Of misschien een visser met één of an dere spoedboodschap? Lamb zei dat hy er ook geen flauw idee van had. Het kon alleen niet iemand van de bende van Ferroni zyn. „wy waren slechts met zyn vieren, Ferroni, Wax, Synder en ik .Klets niet. Schiet op met die tou wen". „Ik ben bang dat lk uw polsen ver wond." „Doet er niets toe, als die touwen maar los zyn." Het volgend moment schoot het touw los, en Bill graaide de glasscherf uit handen van Lamb. Met een forse snee riskerend dat hy zichzelf zou snyden, bevrydde hy zich van zyn boelen. Geen seconde te vroeg. Terwyl hy opsprong ONS FEUILLETON door GORDON VOLK (Vertaald uit het Engels) Wat betekende dit? Hadden ze de in gang van de tunnel gesloten gevonden? Terwyi Lamb de stormlamp van de bank pakte, haalde Bill de sleutel van de deur naar de grote grot te voorschyn, ontsloot de deur en haalde de sleutel er uit. Terwyl Ferroni en Wax de hoek om het laboratorium binnen stoven, gaf Bill Lamb een duw zodat deze door de deur tuimelde. BUI sprong hem achterna en sloot de deur van binnen af op het mo ment, dat Ferroni er tegenaan dreunde. „Dat was maar net," hygde Lamb, op krabbelend. Bill had geen oren voor hem. noch voor de woedende vloeken van Ferroni en Wax aan de andere kant van de deur Gewapend met de lamp begon hy on- middellyk naar Maureen te zoeken, naar naam roepend en de ene na de andere hoek te vergeefs afspeurend. Hy "ond slechts de verbleekte geraamten van de Duitsers, en hoorde slechts de echo's van zyn geroep. Waar was Maureen? Wat kon er in vredesnaam met haar zijn gebeurd? Met de zwygende Lamb achter zich aan bereikte hy tenslotte de smalle en gevaarlyke toegang tot de Fingalgrot en zyn hart scheen stil te staan toen hy de mogelykheid overwoog, dat zy, vluch tend, hier van de rotsen te pletter ge vallen was. Hy hield zy lantaarn Doven de afgrond, maar het licht was niet sterk genoeg om de bodem te bereiken. Met moeite gelukte het hem, te spre ken. „Ik moet daar beneden gaan ky- ken. Je kunt beter met me meegaan dan hier in het donker achterblyven." Het leek hem onwaarschijnlijk, dat de deur lang weerstand zou bieden aan de po gingen van Ferroni en Wax om deze hinderpaal uit de weg te ruimen. Te oordelen naar het doffe gedreun dat tot hem doordrong, moest Bill wel aanne men, dat ze geen geringe maatregelen namen om succes te boeken. En kwamen ze eenmaal met lantaarns en revolvers aan, dan zou Lamb, in het donker en alleen, bovendien ongewapend, geen schyn van kans hebben. Zij zouden slechts een kans hebben daar beneden in die grot, tussen de rot sen, terwyl Ferroni en Wax op het smalle pad langs de rotsen overgeleverd waren aan het gevaar, van beneden uit met stenen bekogeld te worden. „Het is onze enige hoop. Lamb, maar een ple ziertochtje is het niet." Met een byna onverantwoordelijke haast, waardoor Lamb al spoedig dacht 2) De sneeuwbui duurde niet lang, maar toch nog lang genoeg om Panda door en door koud te maken. Bibberend schudde hij de sneeuw van zich af en stampte met zijn voeten om wat warmer te worden. Ijskoude windvlagen gierden om hem heen en deden hem klappertanden. ..Ik mag hier niet zo blijven staan", dacht hij. „ik MOET verder tot ik een huisje vind. waar ik me kan warmen." Met verkleumde handen nam hij de knapzak weer op en stapte moeizaam voort. Was er dan nergens een huisje in de buurt? Als hij de nacht hier buiten moest doorbrengen, zou hij zeker bevriezenI Opeens slaakte hij een vreugdekreet. Daar verderop, half verborgen achter een heuvel, had hij eindelijk een huisje ontdekt. De rokende schoorsteen hield een belofte in van gloed en warmte Vervuld van nieuwe moed rende hij er op af. Maar... toen hij de top van de heuvel bereikte en het huisje volledig kon zien, maakte hij een luchtsprong van verbazing! En dat was ook wel te begrijpen! Wat een raar huis was dat... of WAS het wel een huis??? dit nooit te zullen overleven, daalde Bill het pad af, op de voet gevolgd door de zwetende Lamb, slechts nu en dan zijn metgezel de helpende hand reikend by de gevaarlyke punten. Tenslotte bereik ten zyn de bodem van de grot, waar Bill schrok toen hy dacht, het lichaam van Maureen.op de grond by het water te zien liggen. Toen bleek, dat het slechts haar kleren waren, begreep hy dat ze een wanhopige poging gedaan had cm zwemmend in veiligheid te komen. Tussen hoop en vrees vertelde hy Lamb, wat hy dacht dat Maureen ge poogd had. De lamp dovende voegde hy daar aan toe „En ik ga hetzelfde doen." ..Dan kom ik mee." verklaarde Lamb pertinent. „Hier ben ik toch niet veilig." „Denk je dat je goed genoeg zwem men kunt? Het ls een hele ruk, en we konden wel eens zware tegenstroom heb ben." „Ik neem de kans. Hier zou Ferroni me te pakken krygen." „Ga mee dan." Zoals ook Maureen geworsteld had door het nauwe en ondiepe water dwars door de grot, zo ploeterden even later Bill en Lamb naar de uitgang. Op het moment dat ze daar aankwa men priemden hoog boven in de grot twee lichten door de duisternis en vaag onderscheidde Bill de drie iiguren van hun belagers. De lichtbundels speelden over de rotswanden. Toen. na een schreeuw van één hunner, zwiepten ae bundels naar de plaats waar zy, nu in breder en dieper water, zwommen, en onmiddellijk knalden schoten door de holle ruimte van de grot waar dreunen de echo's ln weergalmden. Maar de af stand was te groot voor zuiver schieten. Hoewel de kogels nu en dan angstig dichtbij kwamen, konden zy even later opgelucht ademhalen, toen zy de uit gang door waren en in de geul tussen de rotsen voor de kust zwommen. Op het nippertje was het geweest, nu al tweemaal Zouden ze het ook de vol gende keer weer net halen, ditmaal met het ty als tegenstander, vroeg Bill zich bezorgd af. Haalde Lamb het. of zou die een blok aan het been blijken te wor den? Tot dusverre zwom hy met een forse slag, maar wel hoorde Bill hem telkens hygen, en een enkele keer meen de hy in het maanlicht, iets van angst in zyn gelaat te zien, angst en onzekerheid. „Biyf dicht by de rotsen," adviseerde Bill. En toen hy merkte dat Lamb af en toe wat achter bleef vroeg hy bezorgd „Gaat het?" „Tot dusver wel." gromde Lamb. Maar hoewel Bill nog meer Inhield, werd het steeds duideUJker dat Lamb hem niet by kon houden, en dat er moeliykheden dreigden. Bovendien merkte Bill op dat moment, dat de wind sterker opstak, en wat het ergste was dat er wolken kwamen, waardoor zy niet lang meer hulp hadden van het maan licht. „Wil je even rusten, dat lk Je als een drenkeling op sleeptouw neem?" „Nee echt niet. Ik red me wel. Ga maar verder, heus. ik kom wel achter aan". „Van myn leven niet. wy biyven by elkaar. We komen er wel." (Wordt vervolgd) Zaterdag zal het een halve eeuw ge leden zyn, dat ds F. G. Hospers te Zeist werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds Hospers werd in 1904 door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 7 Mei van het daaropvolgende jaar <.1905) deed cand. Hospers zijn intrede in zyn eerste ge meente Kethel en Spaland. Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Workum 1909—1912; Hillegom 1912 1916; Rotterdam Feyenoord 1916 1921; Gouda 19211926; Noordwyk aan Zee 19261929 en tenslotte nog 16 Jaar te Zeist, waar hem met ingang van 1 Mei 1945 op 65-jarige leeftyd emeri taat werd verleend. GEREF. KERKEN Beroepen te Oosterend C. Brilman te Oosternykerk. Aangenomen naar Schlldwolde P. M. Brouwer, cand. te Bussum, die bedankte voor Domburg-Westkapelle. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.) Beroepen te Sappemeer D. K. Smit, cand. te Kommerzyi. Te Twyzel J. Mulder, cand. te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Aalten L. Floor Jr. te Opper does en A. O. Noort te Meppel. Beroepen te 's-Gravenzande D. Slagboom te Middelburg. EVANG. LUTH. KERK Bedankt voor Utrecht (vac. G. F. Nolte) P. H. G. C. Kok te Weesp. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Pernis M. G. Boeschoten te Stavoren. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gouda A. Verhagen te Kampen. Bedankt voor Rllland-Bath J. B. Bel te Krabbendfjke. plaid Khifl 10 Jaar Stichting van de Arbeid HERDENKING TE UTRECHT. Heden is te Utrecht het 10-jarig be staan van de Stichting van de Arbeid herdacht. Tlidens de samenkomst is het woord gevoerd door de voorzitter mr F. H. A. de Graaft, mr D. U. Stik ker. onze ambassadeur in Londen, mi nister de Bruyn en prof. mr W. F. de Gaay Fortman. 2) Zie je wat. Tobias? - O ja. 'n heleboel! - Zo. en wat dan? 'n Heleboel rook. - Laat mij ook eens kijken. Mijn verstand zegt mij, dat hier meer te zien is dan alleen maar rook. - Dat geloof ik ook. Zwoerdje, maar ik weet toch nog niet wat. - Nou. nou. wat is Peter Konijn toch vreselijk nieuwsgierig. Van louter nieuwsgierigheid is hij in de schoorsteen gevallen. Pak 'm vast. Zwoerd je I Red hem! Radio-Programma VOOR DONDERDAG 5 MEI Hilversum I (402 m). Nationaal pro gramma: 8 00 Klok; 8.01 „Herwonnen vrU- held". herhaling toespraak Veldmaarschalk Montgomery van 10 Jaar geleden; 8.10 Nws; 8.25 Reportages en carillon; 9.00 In leiding Elf Droppings; 9 05 Jeugdappèl; 9.25 Waterst.; 9.30 Rooms Kath. ultz.; 9.45 Gram.; 10.15 Amus.muz.; 10.45 Gram.; 11.15 Reportages uit Wagenlngen en gram. 12.45 Groot koor en Omr. orkest m.m.v. solist; 13.00 Klok, 13.01 Toespraak door Z.E. dr W. Drees; 13.10 Nws en land- en tulnb.meded 13.25 Toespraak door M. A. Rclnalda; 13.30 „Hier Radio Oranje!"; 14 00 Elf Droppings; 16.00 Voor de Jeugd; 17.00 Tulpenrallye; 17 05 Gram.: 17.30 BU- eenkomst t.g.v. de 10-larlge herdenking van de Bevrijding; 18.30 Nws; 18.45 Pro- menade-ork.; 19.30 „Hoe zij het hoorden"; 19.40 Nws en weerber.; 19.50 Arnhemse Psalm; 21.00 Herhaling toespraak HM. Koningin Juliana; 21.15 „Schouder aan schouder". Internat. BevrijdIngsshow; 23.00 Feestkrant: 23.15 Nws; 23.30 Gram.; 23.50 24.00 Dagsluiting. Hilversum I* (298 m). Nationaal pro gramma: 8.009 30 Zie Hilversum I; 9.30 Gram.; 9.45 Morgendienst; 10.1524.00 Zie Hilversum I. TELEVISIE-PROGRAMMA NTS: Nationaal programma: 14.2515.30 Rep. v. Bevrydlngsoptocht: 21.4522.30 Fllmrep.; 22.3023 00 Rep. v. vuurwerk. Engeland, BBC Home Service (330 m). 12.00 Orgelspel; 12.25 V. d. arb.; 12.55 Weerber.; 13.00 Nws; 13.10 Meded.; 13.20 Gevar. muz14,00 V. d. scholen; 15.00 Gram.; 15.30 Hoorspel met muz.; 17.00 V. d. kind 17.25 Hoorspelen: 17.55 Weerber.; 18 00 Nws; 18 15 Caus.; 18.25 Sport; 18.30 Gram.; 19 00 Wetensch. caus 19.15 Ork. conc.: 20.15 Am. nws.brlef; 2030 Twintig vragen; 21.00 Nws; 21.15 Discussie; 22.15 De „Travellers' club"; 22.45 Pari. overz.; 23.0023.08 Nws en weerber. Engeland. BBC Light Programme (1500 i 247 m). 12-00 Dansmuz 12.45 Örk.- conc.; 13.45 Voor de kleuters; 14.00 Voor vtouw; 15.00 Amus. muz.; 15.45 Lichte muz.; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek; 16.30 Caus.: 16.45 Orkestconc.; 17.30 Idem; 18.15 Klankb.; 18.45 Hoorspel; 19.00 Nws; 19.25 Sport; 19.30 Gevar progr.; 20 00 Caus.; 20.30 Amus. muz.; 21.00 Hoorspel m. muz.; 21 30 Gevar progr.; 22.00 Nws; 22.15 Act.; 22.20 Amus. muz.; 23 05 Voordr.; 23.20 Amus. muz.; 23 50—24.00 Nws. Nordwest-Deutsclier Rundfunk (309 m). 12.00 Gevar. muz.; 13.00 Nws; 13.15 Omr. ork. en soliste; 16 00 Fllmmuz.; 16.25 Liederen en planomuz.; 17.00 Nws; 17.45 Gram.; 19.00 Nws: 19.15 Strykork.; 20,00, Hoorspel; 21.15 Pianorecital; 21.45 Nws; 22.10 Lichte muz 23.00 Volksmuz.; 23.15 Kamermuz.; 24.00 Nws; 0.251.00 Dans muziek. Frankryk, Nationaal Programn,, 12.30 Operamuz.; 13 00 Nleui! Operamuz.; 14.05 Recital, H25? 17.11 Orgelconc.; 17.55 Gram i?ï conc.; 18.30 Am. ultz.; 19 00 ón, Ork. conc.; 22.25 Gram.; 23 ioï: muz.; 23.45—24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m). jti Gram.; 12.30 Weerber.; 12 34 Gr. Nws: 13.15 Orgelspel: 14.00 En* w Gram 14.30 Franse les 14.45 G~<? Symph. ork.; 16.00 Koersen ïgjfi 16.45 Kinderzang; 17.00 Nws'; 1710? 17.15 Voor de kind.; 18.16 Om, Voor de sold 19.00 Nws- 19r 19.50 Vrije politieke tribune- 2000m 20.30 Verz. progr.; 22.00 Nws; 22'ijf muz.; 22.55—23.00 Nws. ""I 484 m.: 12.00 Gram.; 13.00 Kn 14.15 en 14.30 Gram.; 15.00 0-i l 15.40 Gram.; 16.05 Lichte muz - n~; 17.15 en 19 15 Gram.; 19Jo'w! Hoorspel; 22.00 Nws; 22.15 Licht. 22.55 Nieuws. Engeland, BBC European Serti» voor Nederland. 22.00—2230 y, en: Tien Jaar later: Vryheld en (Op 224 en 75 meter). VOOR VRIJDAG 6 MEI Hilversum I (402 m). g». Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed kal.; 8.00 Nws. weerber. en kith. A 8 20 Gram.; 9 00 Voor de hulavrni^ Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.05 On', 10.35 Gram.; 11.00 Voor do zieker Kamerkoor; 12.00 Angelus; 12,03 E- fole-ork.; 12.30 Land- en tulnbjv 2.33 WU vrouwen van het lang- Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; lij en kath. nws; 13.20 Instr. octet, ijg de vrouw; 14.00 Pianorecital, 1455 menade-orkest en sol.; 15 00 Schab 15.30 Musette-ork.; 16.00 Voor gep 17.00 V. de Jeugd; 17.15 Klnderkcc- Koersen; 17.45 Planovoordr 18 05 Zj- planoduo; 18 30 „En nu mijn grrip1 Gram.; 18.55 Toespraak; 19.00 Rti: Regeringsultz.: „Verklaring en tlng", waarin opgenomen; I. het mt lljks overzicht v. d. werkzaamhegï; Ver. Naties; 2. emigratiepraatje n- van Luyk; 19.30 Avondgebed en lit 19.45 Verz. progr. v. d. militairen 1 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00?:' forum: 21.30 Wie 't weet mag 't 22.00 Dansmuz.; 22.30 .De kunet n? teren", caus.- 22 45 Gram.; 23 00 .V 23.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m). VAM; Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 730 fct- 7.33 Idem; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 81): de hulsvr.; 9.00 Gym. voor de vrouu Gram.; 9.40 Voordr.; VPRO: 10 00 „Th caus.; 10.05 Morgenwijding; VARA Voor de kleuters: 10.40 Orgelconc- Voordr.; 11.20 Gram.; AVRO: 12 00i: muz 12.30 Land- en tulnb.meded, 3 Sport en prognose; 12.50 Lichte - 13.00 Nws; 13.15 Meded. op gram-2 Theater-ork. en soliste; 13 55 E:; 14.00 Radio Phllharm. ork; 14 55 Vn 15.15 Gram.; 15.30 Dansmuz.; VARA Gram.; 16.30 Voor de kind.; 17.00 meens ork.; 17.25 Muzikale caus,, Nws; 18.15 Act.; 18.20 Dansmuz.; „De strijd voor meer welvaart", 19 00 Voor de Jeugd; 19.10 Melsjeh VPRO: 19.30 „Het Dogma voor ons", 1 19.50 Ber.; 20.00 Nws; 20 05 Rep.' kundige avond; 20 30 „Benelux", 20.40 „Leven ln de cultuur", caus1 21.00 ..Leert Uw landgenoten lex Klankbeeld; 21.35 Buitenl. weekoren 21.50 Lichte muz.; 22 20 „De Nette S tjes", klankb.; VPRO: 22 40 Toep. avondwljdlng; VARA: 23.00 Nws; 33 24.00 Kamerork. Engeland. BBC Home Service (330 n! 12.00 Hoorspel ln 't Frans; 12.10 G" 12 25 Gevar. muz.; 12.55 Weerber; Nws; 13.10 Hoorspel; 13.50 Gram.; V. de scholen; 15.00 Hoorsp.; 15.30 Sc ork. en soliste; 16.30 „Have a go'", Voor de kind.: 17 55 Weerber.; 18 00» 18.15 Sport; 18.30 Zangrecital. 19 00C" 19.10 Gevar. progr.; 20 00 Klankb, Nws: 21.15 Caus.; 21.45 Geva Recital; 22.45 Pari. overz. Nws en weerber. Engeland, BBC Light Programme en 247 m). 12.00 Fabrleksfanfare; Pianospel; 12.45 Orkestconc.; 13.45 de kleuters; 14.00 Voor de vrouw; Dansmuz.; 15.45 Amus. muz 1615 Dale's Dagboek; 16.30 Orgelspel; 17 00E monle-ork.; 1730 Gevar.__muz; Sport; 19.30 Gevar. progr.. 20.15 Discussie; 21 00 Gevar. mut; Nws; 22.15 Act.; 22.20 Caus.; 22-SO.Gs muz.; 23.05 Voordr.; 23 20 Gevar. - 23.6024.00 Nws. Nordwest-Dcutscher Rundfunk (30): 12.00 Lichte muz.; 13.00 Nws; Amus. muz.; 16.00 Planotrio; 1700 17.35 Gram.: 19.00 Nws; 19.15 Symph. en sol.; '20.00 Hoorsp.; 21.15 Kameror 21.45 Nws; 23.10 Symph. ork; 2400 0 25 Dansmuz.; 1.154.30 Gevar. w- Frankryk, Nationaal Programma (JCi 12.30 Recital; 13.00 Nws: 13.55 ta. sche ultz.; 18.30 Am. ultz.; 1918 GK 20.02 „Le Rol Arthus", opera; 2255 sollstenconc.; 23.4524.00 Nws. Brussel (324 cn 484 m). 324 m: Gram.: 12.30 Weerber.; 12 34 Gram., Nws; 13.15 Gram.-, 13.30 Gevar. muz: Schoolradio; 15 45 Gram 16.00 KW 1602 Opera-feuilleton: 17 00 Nwt. Lichte muz.; 18.00 Vloolduo; 1830 Vm. sold.- 19.00 Nws. 19.40 Gram.; 2O.0J.r' derweelde; 20.15 „Maria", oratorium, Nws: 22 15 Internat. Radlo-Unlvcs 22.30 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws. 484 in; 12.00 Gram.; 13 00 Nws; 14.00 cn 15.00 gram.; 16.05 Lichte 17.00 Nws; 17 16 Gram.; 17.301 Zatf- plano; 17.50 en 19.15 Gram,; 1920 Je 20.00 Ork. muz.; 21.45 Gram.; 2200 22.45 Gram.; 22 55 Nws. Engeland. BBC European Service, voor Nederland. 22.0022.30 Nleun Tien Jaar later: Bouwen aan de toets (Op 224 en 75 ml. 1921 - 1922. - Achter de boom hadden Rick en Bunkie zich ven>4 en ze wachtten op de dingen, die komen zouden. Wat die Rick nou:< eigenlijk in z"n hoofd had? Toen kwam er een meneer aan. - Bunkie. pas op! fluisterde Rick waarschuwend. Daar komt - Ja. hij komt hier langsl fluisterde Bunkie terug. Heel voorzichtig spiedden ze om de dikke boom heen. maar zorgdn- voor. dat de meneer hen niet zag. Nu ivas de meneer vlak bij de sneeuwpop. En toen - Dag meneert klonk het duidelijk uit de open mond van de pop De meneer bleef staan en keek rond wie hem goedendag zei. - Koud weertje, hè. meneer? klonk het weer. Nu keek de meneer heel verschriktWant er was niemand if' buurt dan de sneeuwpop; en heel duidelijk hoorde hij. dat dn P gepraat had! - Waarom zegt U niks. meneer? vervolgde de sneeuwpop. Vind l zo raar. dat ik praten kan? De meneer wist nu helemaal niet meer hoe hij het had. Hij staarde'1' schrikt naar de pop. die hem met zijn zwarte koologen aanlok. En toen liep hij haastig door

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4