De Algemene weer in de eerste klasse! r Competitie Leidse Volleybalbond LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 2 MEI Rondom de korf Door een royale 123 zege op OSCR is De Algemene er na een éénjarig verblijf in de 2e klasse in geslaagd opnieuw de Ie klasse van de KNKB te berei ken, een resultaat, waarmede wij de dub van de Gebr. Hartevelt van harte feliciteren. Het was bij de aanvang van de competitie al direct duidelijk, dat het twaalftal, door de opneming van een aantal ex-Vic. Oriëntis-spelers(sters) beduidend aan kracht gewonnen had en de behaalde resultaten hebben dan ook aangetoond, dat de witblauwen over een zeer sterk team beschikten en uitgesproken de sterksten in de 2e klasse B waren. Alle veertien tot nu toe gespeelde wedstrijden werden gewonnen en de doelcijfers 11835 spreken dan ook duidelijke taal. Ook tegen O.S.C.R. liep het gisteren alles veel beter. Op tactische wijze bracht weer goed. In het eerste kwartier ging Van Nierop de schaal weer in evenwicht de stryd nogal gelijk op. doch toen K, 22Door Verhoeven kwam Actief Broekhof uit een strafschop de score opnieuw aan de leiding (23). doch had geopend (0—1). volgde een sterk Seller bracht met een goed doelpunt de Leids overwicht. Door dezelfde speler stand weer gelijk (33). Veerman wist werd het 0—2 en nadat O.S.C R, door daarna van achter de paal Fluks de lei- Kroes had tegengescoord (1—2) namen ding te geven (4—3) en door mevrouw onze stadgenoten de zaak volkomen in Heinrichs, die ook in het vorige doelpunt handen. Door doelpunten van Hensen, een groot aandeel had. bereikte Fluks Van Du ijl. Kruit en C. Harteveld was de voor de vijfde maal ln dit seizoen de strijd met de rust in feite reeds beslist score 53 in haar voordeel. Christelijke Korfbalbond Met het voor Koninginnedag vastge stelde programma heeft de competitie- leider niet veel succes gehad, want na dat het vorige week regende van ver zoeken om uitstel bleven er tenslotte twee wedstrijden over. Eén daarvan was de wedstrijd Vr.sohaarR'dam Zuid in de hoofdklasse met een 3—4 resultaat voor de bezoekers, die zowaar nog kan sen hebben. De stand aan de kop wijzigde zich als volgt: R'dam Zuid Pemix V.E .S. Excelsior Vr.schaar 12 8 1 3 17 9 6 12 9 6 0 3 15 84—35 15 60—34 13 68—37 12 67—33 De andere wedstrijd was de belang rijke strijd in 2a tussen Warmond en Pernlx 3 en na de 7—3 zege te Leiden wonnen de oranjekragen ook ditmaal, maar slechts met 4—5. Dit had voor namelijk als oorzaak drie benutte straf- worpen van de Warmonders. waarvan vooral de laatste om onbegrijpelijke re denen. Via 0—2, 12 en 1—3 kwam na de rust Warmond door 2 strafworpen gelijk en in de laatste 10 minuten werd nog 3 x gescoord en wel als volgt: 34, 44 (strafworp) en 2 minuten voor het einde op welverdiende wijze door Per- nix 3 (45). Dat Pemix kampioen gaat worden bewijst de stand van de boven ste twee twaalftallen: Pemix 3 8 8 0 0 16 57—28 Wormond 9 6 1 2 13 35—24 bijvoorbaat stug verdedigende Excelsior s Het bleef bij een pogen om doelman van der Gaag te benaderen, maar dat gebeurde door het veel te korte spel niet zo vaak. Voor de rest toonde deze doel man dat hij niet voor niets reserve-doel man van het Ned. Zaterdagmiddagelftal is.. Zijn ingrijpen bij hoge ballen vooral was zeer goed. Slechts eenmaal kwam hij voor de rust in moeilijkheden bij een schot van Floor van Duin. net onder de lat. maar keurig tikte hij de bal er over. Nog eenmaal moest een verdediger een bal. ook door Van Duin ingeschoten, van de doellijn wegtrappen en hiermee is alles wat aan Quick Boys-zijde gepresteerd werd, op gesomd. En hoewel de Excelslor-aanval er ook niet zo bijster veel van terecht bracht, zij presteerde het toch om via de staander een doelpunt te maken, en hierdoor bleef zij tot aan de rust de lei ding behouden: 01. Na de rust hadden Floor Schaap en midvoor Haasnoot van plaats verwis seld en dat dit goed gezien was bleek wel hieruit dat de hard vechtende Schaap al bij de eerste aanval slecht te rugspelen afstrafte met een doelpunt, zodat de stand weer gelijk werd: 1—1. De thuisclub ging toen veel beter spelen, met het resultaat dat midvoor Schaap eerst met een kopbal en daarna met een schot in de benedenhoek niet alleen (16'. Na de hervatting was het Leidse i overwicht nog groter. K. Broekhof. Hen-1 sen. v. d Water. Van Duyl en Kruit voerden de stand op tot 111. Na enkele tegenaanvallen scoorde O.S.C.R. vervol gens door Delfos en Elzinga tweemaal (3—11), waarna v. d Water het dozyn volmaakte (312). Ook het derde twaalftal van De Algemene werd giste ren kampioen (2e klasse L.K.B.). zodat er volop vreugde in het witblauwe kamp is. Ook voor de andere Leidse clubs, met uitzondering van Crescendo, dat waar schijnlijk niet meer aan degradatie zal ontkomen, was het gisteren weer een beste dag. Fluks won de belangrijke wedstrijd tegen Actief met 53. Het was goed. dat er aan belde zijden zeer sportief gespeeld werd, want op de leiding bij deze wed strijd was vóór de rust heel wat aan te merken. Na de hervatting was dit ge lukkig stukken beter. Door Kukler nam Fluks reeds direct na de aanvang de leiding (10). doch daarna konden de roodwitten door verschillende arbitrale beslissingen niet in hun gewone vorm komen. De Koning scoorde na 23 minu ten de gelijkmaker (11) en door een doelpunt van Monnée gingen de gasten met een 21 voorsprong aan de tweede helft beginnen. Na de hervatting liep Zuiderkwartier kwam definitief in vei ligheid door een 43 zege op Ready. Een prachtig resultaat van de geelblauwen, die aanvankelyk hojoeloos onderaan stonden, doch door een mooie eindspurt uit de laatst gespeelde 5 wedstrijden 9 winstpunten veroverden. Aanvankelijk was Ready sterker en zij veroverde in de eerste 20 minuten dan ook door doelpunten van Leenheer en mej. Schollaart een 2—0 voorsprong. In de tweede opstelling kwam Zuiderkwar tier opzetten. Mej. R. Ohaudron scoorde al spoedig tegen en door Schipper werd het gelijk (22). Nog voor de rust namen onze stadgenoten door Bouter zelfs de leiding (3—2). Na de rust werd het een harde wedstrijd. Ready miste 2 straf schoppen en daarmede 2 goede kansen op de gelijkmaker. Een ver schot van Bouter bezorgde Zuiderkwartier een 42 voorsprong, waarna K. Wessels voor de Hagenaars inschoot (43). Met deze cijfers kwam onder grote spanning ook het einde. K.NB. had tegen Eureka een produc tieve bui, want de Rotterdammers waren veel sterker dan hun 102 nederlaag doet vermoeden. KNS was echter zeer schotvaardig en nam in de eerste helft Korfbal-uitslagen Zuid-Holland I- Het ZuidenDeetos 113: GymnasiastenHKV 411; Ons EibernestSpangen 43. Zuid-Holland II A: ZwerversRozen burg 21; VeloxALO 3—1; Fluks—Actief 53; ZuiderkwartierReady 43. Zuid-Holland II B: DKC—Trekvogels 3—3; Unicum—Achilles 7—5; OSCR—De Algemene 312; RegenboogDie Haghe 4—3. Zuid-Holland UI B: KNS—Eureka 10—2; CrescendoPams 15; Overkanters Phoenix 5—5. Reserve le klasse: 't Zuiden 3—Ons Eibernest 2 27; De Algemene 2Quick 2 64; 't Zuiden 2—Deetos 2 14. Res. 2e klasse: Zwervers 2Olymplaan 2 6—3; Deetos 3—Vlcus Orlëntls 2 64; Gymnasiasten 2HKV 3 78; Ons Eiber nest 3Spangen 3 43. Res. 3e klasse B: Achilles 3Actief 2 55; Fluks 2Velox 2 62; "t Zuiden 5 —Hou Stand 2 54; HSV 2—Ons Eiber nest 5 33. LEIDSE KORFBALBOND le klasse: Fluks 4Noorderkwartier 14; KNS 2—Vlc. Orlëntls 3 5—3. 2e klasse: Vlcus Orlëntls 4Crescendo 2 3—5; De Algemene 3—KNS 2 101 (De Alg. kampioen). 3e klasse: De Danaïden 2KNS 4 51; Vlc. Orlëntls 5Crescendo 3 43. Standen Korfbal ZUID-HOLLAND I 't Zuiden 1427 Spangen 13 HKV 1525 HSV 14 O Eibernest 15—19 BI. Wit '51 13— 7 Deetos 1318 Gymnasiasten 130 V. Orlëntls 12—10 ZUID-IIOLLAND II A Fluks 1427 Zulderkw 14 Zwervers 1424 Velox Actief 1420 ALO Olymplaan 13—12 Ready 13 Rozenburg 1110 ZUID-HOLLAND II B Oe Algemene 1428 Unicum 13 Quick 12—18 OSCR 15 Achilles 13—17 Tre'-.vogels 11 Regenboog 1314 DKC 11 Die Haghe 13—11 ZUID-HOLLAND III B Hou Stand 14—23 Raven IS KNS 12—19 Eureka 15 Phoenix 13—15 Overkantert 1! Pams 1415 Crescendo IS Charlols 1212 De Algemene kampioen. Staande v.l.n.r.: A. van Duyl. P. Kruit. C. Harteveld. J. v. d. Water. C. Broek hof. H. Hensenmidden: A. Harte veld (coach). L. Fallaux, A. Kramp, zittend eerste rij: A. Bavelaar. G. Hensen. A. Broekhof. C. v/d Pluym. Arbouw, Verhoog en Biezenkamp (2x) voor de Leidse doelpunten. Crescendo ging tegen Pams met 51 ten onder en daar Overkanters tegen Phoenix een puntje veroverde (5—5), hebben ae groenwitten met nog 3 wedstrijden te spelen een achterstand van 3 punten op hun beide naaste concurrenten. Over kanters en Eureka. Het zal moeilijk worden om dit in deze laatste ontmoe tingen nog in te halen. OEFENWEDSTRIJDEN Dinsdagavond om 6.45 uur speelt het voorlopige LKB-12-tal een oefenwed strijd tegen een combinatie van Algemene, terwijl Vrijdagavond een jeugdploeg een oefenwedstrijd speelt reeds een 5—1 voorsprong. Aan Leidse j tegen een nog nader aan te wijzen zyde scoorden daarbij Koole (2x). Ver- tegenstander. Aanvang van deze wed- hoog en Landesbereen (2x). Ook ln de strijd eveneens om 6.45 uur. Beide wed- tweede helft bereikte men de score 5—1. "iJ1J X,DIn Thans zorgden Schouten, mej. S. Hattrick van Floor Schaap Quick Boys verzette na rust haastig de bakens (Van een onzer verslaggevers) Dat de wedstrijd die Quick Boys Zaterdagmiddag tegen Excelsior uit Maas sluis speelde, toch nog een 31 overwinning opgeleverd heeft, danken de Kat- w ijkers hieraan, dat na de rust de bakens haastig verzet werden, want hadden zij dit niet gedaan, voorzeker had dan de overwinning aan een summier draadje komen te hangen. Wat de thuisclub voor de rust presteerde was niet veel bij zonders. Het spel was te traag er werd te kort gespeeld, en bovenal de jeugdige spelers Haasnoot en Van 't Ilof toonden niet genoeg vechtlust om tegen het s te boeken. de hattrick verrichtte, maar ook de zege veilig stelde, want hoewel Excelsior lof waardige pogingen deed om de stand te veranderen het kwam zover niet omdat ook daar de schutter ontbrak. Quick Boys verscheen met invallers voor Leen Schaap, en De Best terwijl ook Steen- beek nog steeds ontbreekt. Het Zaterdagelftal tegen België Voor de voetbalwedstrijd tussen t. Zaterdagelftallen van Nederland en gie, welke op 7 Mei a.s. te Leiden «<>w, gespeeld, is het Nederlands volgt samengesteld: Doel: Woudsma (D.E.S.). Achter: Wilhelm (SNL) en Kroes!» gen (DOVOl. Midden: Nieuwstraten (Zwari ff, '28), Van de Nagel (Rijnsburgse Bom en Zandbergen (Quick Boys). Voor: Bout (Huizen). Kerkdijk iSnu ta, Enschede). Van de Berg (ijg' Spanjer (Kennemerlandi en Schim* (S.H.O.). Te Luik is de wedstrijd gespeeld b* sen de Zaterdagelftallen van België'- Frankrijk. De ontmoeting eindigde i- een gelijk spel: 33. Met de rust hadden de Fransen m» 21 de leiding. Geen ie 5r io»w, Ue* tdP ltd1 Van der Mey in het ziekenhuis Rijnsburgse Boys verraste met overwinning op Monster (Van een onzer verslaggevers) Ij* Rijnsburgse Boys heeft kans gezien by Monster beslag te leggen op de volle i winst en daarmede niet alleen zichzelf, maar ook het Katwijkse Quick-Boys «n grote dienst te bewijzen. Toch zullen de Rynsburgers en zeker hun back v h Meü een minder prettige herinnering aa n deze wedstrijd behouden. V.d. Mtij kwam namelük tijdens deze wedstrijd m et een van de Monster-spelers in bol. sing, waardoor hy zich. des avonds th uis gekomen, onder doktersbehandebu moest stellen. Deze liet v. d. Meij opne men in een van de Leidse ziekcnhuitm waar een scheurtje in een der nieren ge constateerd werd en volslagen rust voor de onfortuinlijke Rijnsburger werd voor geschreven. De belangrykheld van de bovenste plaatsen in de heren eerste klasse maakt dat de spanning er tot de laatste com petitiedag inbiyft. Sleutelring had de afgelopen week de gelegenheid om zich definitief op de tweede plaats te ves tigen. Een geiyk spel tegen Prof. Wyk was voldoende geweest, maar zelfs dit resultaat konzy niet opbrengen. De man nen van Sleutelring wisten zich niet van de druk van de zenuwen te bevry- den en waren geen schim van wat zy de laatste tyd waren. Prof. Wyk had zo doende een gemakkeiyke prooi en be hoefde niet tot een topprestatie te ko men om via een 30 zege geiyk met Sleutelring op de tweede plaats te ko men. Volgende week zal waarschijnlijk de beslissing vallen, al moet dit dan ge beuren in twee uiterst belangryke wed- stryden: HVL 1Sleutelring I en LUW 1—Prof. Wyk I. Wie het eerst de zenu wen de baas is heeft de beste kans. HVL werd de afgelopen week officieel kam pioen, waarvoor wy onze gelukwensen aanbieden, officieus waren zij dit reeds door het spelen van de distr.kampioen- schappen. Het ziet er naar uit dat Sleutelring 2 de rode lantaarn niet meer kwyt zal raken. PSVA had geen medeiyden met dit team en behaalde een 30 zege, waardoor Sleutelring 2 a.s. Vrijdag de laatste kans zal moeten aangrypen. Zij kan dan n.l. door Salvo te kloppen nog met dit team ln punten gelyk komen, waardoor een beslissingswedstryd nood- zakeiyk wordt. Zoals men ziet brengt in deze klas het laatste programma spanning genoeg. In de heren tweede klas schynt de Leidse Politie hèt ge noeg te vinden om het kampioenschap binnen te hebben, want zy kwam in de laatste wedstryd tegen PSVA niet op. waardoor dit laatste team een regle mentaire zege boekte. L D I haalde nog een puntje uit de wedstryd tegen LDM GGV I werd op eigen veld geklopt door Rouwkoop, terwijl Donar 2 en Sleu telring 3 de puntjes deelden. plaats, daar Donar tegen kampioene Prof. Wyk I aan het kortste eind trok. Daar Nw. Brunh. met 31 van Salvo won, eindigde dit team gelyk op de derde plaats met Donar I en Rouwk. I. De uitslagen lulden: Heren eerste klas: HVL 1Salvo 1 30 (HVL kamp.): LUW 1—HVL 2 3—1: DES 1Donar 1 31: Sleutelr. 1Prof.- wyk 1 0—3: PSVA 1—Sleutelr. 2 3—0. Heren tweede klas: LD 1—LDM 1 2—2; GGV 1Rouwkoop 1 13: Donar 2Sleu telr. 3 2—2; LPSV 1—PSVA 2 0—3. Heren derde klas: Salvo 2LD. 2 30; KNG 1—Fair Play 1 2—2; LDM 2Or. Gr. 1 3—0; RKL 1—Rouwk. 2 3—1. Piet Mooten (Van een onzer verslaggevers) Reeds na sier minuten hadden de Voorschutenaren succes, toen linksbin nen Stolk na een vlotte aanval Spoor onhoudbaar passeerde. En waar even later rechtsbinnen Vis een harde knal tegen de paal zag belanden en Rouw koop een lichte veldmeerderheid ver wierf waar noch de ASC half linie noch de verdedigers veel aan konden ver anderen. begon het er wederom, na de aardige verrichtingen van de afgelo pen weken, somber uit te zien voor de rood-zwarten. Doch toen de Voorschotenaren even eens lieten zien. dat hun plaats op de ranglyst niet voor niets onderaan is. kreeg ASC wat meer moed en zo kon het gebeuren, dat een vijftal minuten voor de rust rechtshalf Van Daalen, na stevig doorzetten, de gelykmaker langs aoelman Van Loenen kon schieten. Na de hervatting bleek invaller Van Laarhoven vervangen te zyn door veteraan Mooten. En dat dit nog werd gewaardeerd, bleek uit het applaus dat hy by het betreden van het veld mocht ontvangen. Zeker, de snelheid was niet meer wat ze eens was, de balbehande ling, het afgeven en opstellen waren daarentegen zodanig, dat de rood-zwarte aanval, die tot dan toe wat verward over het veld had gedwarreld ineens in slaat bleek tot het opzetten van goede aanval len, Van Dorp. die in de eerste helft als linksbinnen constant in een regen van buitenspelvalletjes was get.ppeld ging nu middenvoor spelen en met succes. Want nadat Mooten na een kwartier Van Loenen had beproefd, was even la ter de nu enthousiast spelende ASC- nvdvoor op zyn post om een fout van Van Loenen af te straffen: 2-1. Nadat een weifeling - een van de vele - in de rood-zwarte verdediging de Rouw koop middenvoor Van Duinen een goe de kans had geboden - zyn schot vloog echter tegen de staander - kwamen de ASC-ers er pas goed in. En hoewel de defensie der withemden aanvankeiyk nog veel onheil voorkwam, waarbij Ju en Jongbloed goed werk verrichtten kwamen toch de doelpunten, die de be slissing brachten Want acht minuten voor tyd passeer de Van Doi p keurig de Rouwkoop ach terhoede en dook Van Loenen tevergeefs. Vlak voor tyd kreeg ook nog De Goey kans de score te verhogen en na een run waarbij hij Van Loenen omspeelde, maakte bij by de afwerking ditmaal geen fout4-1. Een uitslag, die voor de hardwerkende Voorschotenaren mis schien tcch wel wat hoog was uitgeval len. Stan Ockers wint twee ..klassiekers" Twee klassieke wedstrijden stonden er dit week-einde in België op het pro gramma: Zaterdag de Waalse Pyl en Zondag LuikBastenakenLuik. De Belg Stan Ockers leverde de prachtige prestatie door beide races te Door de uiterst precaire verkeerssi tuatie in de bollenstreek kon de wed stryd eerst om kwart voor vijf aanvan- gn. Monster kwam direct in de aanval, maar dank zy prima werk van v. d. Nagel en doelman Van Duin bleven doelpunten uit. Zelfs wist men het spel naar de andere kant te verplaatsen, maar in de voorhoede had men niet het juiste maatgevoel by het afgeven van de passes. Toen rechtsbuiten Troost aan de andere kant een voorzet op maat in de doelmond plaatste, verzuimde rechts half v. d. Ven de Westlandse linksbin nen voldoende af te dekken en kon deze Quick Boys neemt (le leiding Door zelf thuis te winnen van Excel- ior M en doordat Monster op eigen veld nederlaag leed tegen Rijnsburgse Boys. heeft Quick Boys de leiding ge- nomen in de derde klasse de Za- terdagcompetitie. De stand is nu: Quick Boys 17 10 4 3 24 43—19 Monster 17 8 7 23 34—22 CSVD 16 9 2 5 20 30—24 ARC 17 9 2 6 20 54—27 Ter Leede 19 7 6 6 20 40—41 's Grav. SV 18 6 6 6 18 32—39 Rijnsb. Boys 17 6 5 6 17 25—17 RCL 17 4 5 8 13 32—48 Schevening. 17 4 4 9 12 32—43 Excelsior M. 16 4 3 9 11 27—36 HBSS 15 2 4 9 8 20—42 De uitslag van de Waalse Pyl luidt; 1. Ockers 220 km. in 6 uur 12 min. 20 sec.; 2. Van den Branden 6 uur 15 min. 6 sec.; 3. Bober (Frankryk); 4. Robinson (Gr. Britt.i; 5. Adnaenssens, allen in dezelfde tyd als Van den Branden; 6. Mohneris (Frankryk), tyd 6.15.15; 7. Brankart 6.17.55; 8. Bertoglio (Italië) 6.18.21; 9. Germain De Rycke 6.18.24; 10. Van Steenbergen; 11. Roger de Cock; 12. Storme: 13. Denys; 14. Van Hoorel- beeke: 15. De Mulder; 16. Cerami (It.); 17. Sabhnkski (Frankrijk); 18. Vlaeyen 19. Schotte; 20. Quentin (Frankryk) allen zelfde tyd als De Rycke. De uitslag van Luik—Bastenaken- Luik luidt: 1. Stan Ockers 6 uur 50 min. 58 sec. over 238 km. gemiddelde uursnelheid 34 247 km; 2 Impanis op wlellengte: 3. Brankart 6 uur 51 min. 52 sec.: 4. Van Cauter z.t.; 5 Adriaenssens 6.52.10; Heyvaert z.t. 7. Ernzer (Luxemburg» 6.52.38 8 Schils 6.54.58; 9. Molineris (Frankrijk) 6.55.05; 10. Krebs (Groot Brittannie) 6.55.22: 11. De Cock 6.57.11; 12. Quentin (Frankrijk) z.t.; 13. Tonello (Frankryk); 14. Schotte: 15. Ciancola (Italië), allen zelfde tijd als De Cock. „Lenig en Snel" In de ronde van Den Haag wist J. Riethoven beslag te leggen op de prestatieprijs. J. de Lange bezette de tiende plaats. Uitslag van de pelotonrit voor de zomercompetitie A-klasse 76 K.M.: 1. C. v. Wanrooy. tyd 2 031 sec; 2. J. Riethoven; 3. Ad Prangers: 4. P. Janssen. klasse 76 K.M.: 1 J. v. Leeuwen. AUTOMOBILISME Tulpen Rallye is begonnen O Zoals verwacht werd hebben de aan looproutes de deelnemers aan de Tulpen Rallye op twee na geen moeilyK- heden opgeleverd. De tydcontröle te Stuttgart deelde Zondagmiddag mede dat alle équipes op tyd aldaar waren gearriveerd, behalve de Fransman Ba- boin, die in een Alfa Romeo Julietia rydt en reeds by de contróle te Nancy ontbrak en de Engelse damesploeg Pat Mossmevr. Sh. Cooper die met een M.G. Magnette uit Noordwyk was ver trokken. Pat Moss en haar medebestuur, ster moeten na Frankfort om vooralsnog onbekende redenen de tocht gestaakt hebben. De Duitse politie probeert thans uit te vinden wat er precies aan de hand is. Voor de gezamenlijke route van ruim 2600 kilometer, die via het Schwarzwald, tyd 2.0 31; 2 P Rietkerk; 3 W. Wassink; in. uit een voorzet van de Fevenoorder ADO-Enmia was niet het hoogtepunt (Van een onzer verslaggevers) Wat het hoogtepunt had moeten worden van de feestelijkheden rond het vijf en twintig jarige bestaan van de Sassemse Zaterdagmiddagvoetbal vereniging „Ter Leede", is eigenlijk min of meer op een teleurstelling uit gelopen. Immers de wedstrijd tussen de twee semi-profteams ADO (Den Haag) en Emma (Dordrecht) kon de verwachtingen, welke een vijftien hon derd man langs de lijnen had ge bracht. niet beantwoorden. De gedachten van spelers en publiek zaten kennelijk meer by het kleurryke schouwspel, dat juist voorby was ge trokken dan by het lederen monster, waartegen vry lusteloos werd getrapt. De wedstryd had al een beetje de wind tegen, daar de spelers van de gastploe- gen de grootste moeilykheden hadden ondervonden om het terrein te berei ken. De volslagen verkeerschaos had hun urenlang opgehouden, zodat veel te laat werd begonnen. Bovendien ontbra ken twee grote trekpleisters nl. Theo Timmermans en Cor van der GUp. die de Nederlandse kleuren in Dublin moes ten verdedigen en bovendien moest Ja nus van der Gyp reeds na een kwartier spelen het veld ruimen. Dat de Hage naars uit eindelijk verdiend met 20 aan 't langste eind trokken, ach. het doet wei nig ter zake. Geen moment bereikte het spel een werkelyke eerste klas hoogte. De toeschouwers moesten met een vry pover aftreksel genoegen nemen en de enige hoogtepunten kon men de doel punten noemen van linksbuiten Rynvis en de Haagse rechtsbinnen. Het valt een beetje te betreuren, dat dit slotaccoord van de grootse viering van het zilveren jubileum niet de klap op de vuurpyl is geworden, die men er van verwachtte. Maar de Sassemmers hebben hun licht installatie en daar zyn zij uiteindelyk veel ryker mee Ook Nederland B kreeg klop Het Nederlands B-elftal heeft Zon dagmiddag te Neunkirchen een volkomen verdiende 42 nederlaag tegen Saar land B geleden. Het was oen van beide zyden slechte wedstryd. op een hartveld gespeeld. Het moet, voor de leden van de keuze en technische commissie van de KJ4.VB. een teleurstelling zyn ge weest. dat geen van de gekozen spelers op de voorgrond trad. Toen Van der Hoek in de tweede helft uitviel wegens maag pijn. ging Jan van Sohyndel spil spelen en verscheen Van der Hoven van N.A.C. in de halflinie. En luist deze in valler heeft het er nog liet best afge bracht. De Saarlanders verkregen al spoedig een 2—0 voorsprong, waarmede de rust Inging. In de tweede helft slaagde Van Roessel er met een kopbal In de derde klas sloot kampioen RKL de Vogezen, de uitlopers van het berg- 4 P. Otto; 5 J den Hoed; 6 S. Gom de competitie af met een zege op Rouw koop 2, maar Fair Play moest een punt je aan KNG laten Onderaan de rang- land van Auvergne. de Franse Alpen, de mans; 7. J Brohm. Jura, de Vogezen en de Ardennen naar C-klasse 38 K.M.: 1. A. v. Akkeren, Noordwyk voert werd vanmorgen van tyd 1.1.05; 2, M, Tuurenhout; 3. M. v ïyst verliet L"£)M 2 de laatste plaats door 6 uur af gestart Uit Londen vertrokken Kampen, 4. J. v. Tongeren; 5 C. v. Tol; een zese op Or Groen. Zaterdag 16 dee'nemers, uit Parijs 8. uit 6 C de Jong; 7 J Hogervorst. In de dames eerste klas kwam Argo? Brussel 11, uit Bern 2 uit Munchen 5 Junioren 38 KM.: 1. R. Riethoven, zonder zelf te spelen op de tweede en uit Noordwyk 141. tyd 1.1.05; 2. A. Pet; 3. J. de Os. Bosselaar. de achterstand te verkleinen. Nadat Saarland de stand op 31 had gebracht, verkleinde Van Roessel we derom met °en kopbal de stand tot 3—2. nu uit een pass van Broymans Saar land won tenslotte door beter samen spel^ en een goed sluitende ploeg ongehinderd een schot lossen, dat doel man v. Duin te machtig bleek: l-o Wel kwam Rynsburgse Boys er hierin wat beter in. maar tot de overigens ver- diende gelijkmaker kwam het in de eer ste helft niet. Na de rust lukte het by de Boys vtd beter. V. de Ven had met rechtsbinna de Mooy van plaats verwisseld en dank zij de haarscherpe passes van V. d Ven was de stand binnen zeven minuten a een 1—3 voorsprong voor de Rijnsbur gers gewyzigd. Eerst was het linksbuiten Nic. van Duin die na prima voorberei dend werk van V. d. Ven en v. Vliet, ge- lijk kon maken 11. Daarna zette mid- voor Kees van Egmond stevig door op een dieptepass van V. d. Ven, waarbij men de Rijnsburger ten val bracht. De hiervoor toegestane penalty werd doe V. d. Nagel in een doelpunt omgezet V d. Horst was het die drie minuten later de stand op 1—3 bracht met een steen hard schot, waarbij de Monster grenr- rechter zo sportief was desgevraagd au de scheidsrechter te bevestigen, dat de bal het doelvlak gepasseerd was. Toea negen minuten voor het einde door non chalant wegwerken van De Mooij, de Monstermidvoor een kans kreeg, maait» deze geen fout en zag Van Duin het leer pas terug toen dit terug rolde van net net: 23. De Boys hebben daarna dank zy hun verdedigende tactiek de voor sprong weten te behouden tot het eind signaal. Benauwde zege van Alphen op GDA (Van onze correspondent) Met nog vijf uitwedstrijden voor de boeg speelde Alphen gisteren de laai- ste thuiswedstrijd tegen GDA, dal, hoewel over het algemeen iets sterker, door slecht schieten van de voorhoede en twee fouten in de eigen verdedi ging niet tot winst kon komen. In de eerste helft waren de gasten het meest in de aanval, afgewisseld me: snelle pogingen van de Alphense voor hoede om tot een doelpunt te komta Bij een dezer pogingen kopte Edervwn uit een voorzet van Lankhaar juist over de lat. Aan de andere kant had Brit- senuner niet over geluk te klagen, toen zyn doel op wonderbaarlyke wijze aan doorboring ontsnapte. Na een half uu: speelde de Haagse linksachter de bal :e zacht op zyn doelman terug, welke foot door rechtsbuiten Van Oort werd afge straft, 10. Met deze stand brak tevens de rust aan. De tweede helft opende met een serie vrye trappen, meestal genomen door de Haagse midvoor, die met harde, lage schoten probeerde doelman Britsemmer het nakyken te geven Succes kwam evenwel aan de andere kant, toen op nieuw de linksachter te zacht terug speelde. Nu was het Tumenburg, cie deze handeling dóór had en keihard bet leer tegen een der staanders schoot, waarna de bal via de andere paal b het net rolde, 20. De Alphen-defensie werd hierna onder druk geplaatst en Van Heyningen cs. kresen gelegenheid te over te tonen waartoe zij in staat zfin. Eindeiyk had de Haagse aanvals leider succes, toen hy een hard schot inzond, dat door Britsemmer niet ge stopt kon worden, 21. Gelukkig voor de Alphenaren bracht Ykema tot twee maal toe redding op de doellyn, teen Britsemmer reeds gepasseerd was, en klonk het eindsignaal als een verlossing in tal van Alphense oren. Om de Davis Cup Nederland verloor in Bazel Nederland heeft de te Bazel gespeeld» Daviscup-wedstrüd tegen Zwitserland met 32 verloren. Zaterdag namen onze landgenoten door een £-3. 8-*. 3—6, 61, 62 zege van Van Swol en Dehnert in het dubbelspel tegen de Zwitserse René BuserBernard Do- pont een 12 voorsprong, maar d' belde gisteren gespeelde enkelspelen werden overwinningen voor de Helve ten. Froesch versloeg Dehnert In drie games (6—3. 6—3. 6—0) en Van S*ol verloor in een overigens prachtige str:;d van Blondel: 06, 6—2 9—7, 3-8. 12—10... Overige uitslagen van wedstrijden voor de eerste ronde van het Davlscup- tournooi: Zuid Slavië—Chili 0—3: Oos tenrijk—Finland 3—0: Arger.ttóié- Monaco 3—2; Portugal—Tsj "Slowakije 0—3; Duitsland—Ierland 4—1. DUIVENSPORT Leidse Postduiven Club Wedvlucli! Neufvilles. Afstand 182 KM Los 810 uur. 1. A. Bey2 H v. Alphen; 3,8. B. Geen jaar; 4, 10. H. Fasel.'5. F Com- met pier: 7. w. Dissevelt; 8. Gebr. de Groot; 9. H. Filippo.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 14