Russisch zevental sloeg Nederland In Oranje-poloploeg wilde de combinatie niet kloppen Wereldrecord voor Mary Kok op 100 yards vlinderslag LETDSCH DAGBLAD - MAANDAG 4 APRTL Teleurstelling in Sportfondsenbad Oost Op de vraag „Wat denkt u van de komende wedstrijd NederlandRusland" had de coach van de Russische waterpolo-ploeg, de breedgeschouderde Vitaly Oshakov Donderdag bij zijn aankomst op Schiphol geantwoord: „Ik weet hoegenaamd niet hoe de krachtverhoudingen momenteel liggen". En Frai Kuyper, de trainer van het Nederlands zevental zeide toen, dat een en ander ook voor hem nog een groot vraagteken was. Na Zaterdagavond zijn beiden, evenals de ruim 1700 liefhebbars die in het afgestampte Sportfondsenbad- Oost in de hoofdstad het duel gadesloegen, een stuk wijzer geworden. Oshakov zal echter in een betere stemming het strijdtoneel hebben verlaten dan Kuyper. De Russen wonnen namelijk met 64. Het Russische zevental gaf op een uitstekende techniek gebaseerd water polo ten beste. De gasten bijna zonder uitzondering breedgeschouderde, zeer stevig gebouwde spelers waren niet alleen psyslek in het voordeel ook wat conditie, zwem- en startsnelheid en balbehandeling betreft bleken zij meer ln hun mars te hebben dan Bijlsma, c.s. Bovendien, en dat was misschien nog wel het belangrijkste, de Russen vorm den een ploeg, veel meer zelfs dan het Nederlands zevental. In de voor de eerste keer sinds Turijn in een geheel nieuwe formatie opererende Oranje- aegreep men elkaar te dikwijls niet goed of helemaal niet. konden de routine van Korevaar. Smol en BiJlsma de achter stand m internationale ervaring van Muller en Waalewijn niet nivelleren, terwijl er voorts, en dat was erger, uit gesproken slecht werd geplaatst. Daar kwam voorts bi) dat onze land genoten met de minder sterkende gedachten te water moesten gaan, dat aanvoerder Bülsma, geplaagd door een bronchitis-aanval, zich lang niet voor de volle honderd procent fit voelde de dokter had hem voorgeschreven het bed te houden! en dat er Iemand In het doel lag, die drie dagen eerder In de halve finale van de beker- competitie tussen zUn club de Meeu wen en HZ en PC als een „zeef" (de Meeuwen verloren met 80) was ge weest. Terlouw mikpunt van Antwerpen Ruim 13.000 toeschouwers hebben Zaterdagmiddag op het Sparta-terrcln het Rotterdams elftal een 30 overwin ning zien behalen in de jaarlijkse wed strijd tegen Antwerpen. Van werkelijk goed voetbal is in deze wedstrijd zelden sprake geweest. De Ant werpse voorhoede bestond voornamelijk uit individualisten, die er steeds op uit waren aanvoerder Terlouw tegen de grond te werken, hetgeen zij als een per soonlijke eer schenen te beschouwen. By Rotterdam vlotte het na de rust wat beter en de zege van de Maasstedelingen was dan ook verdiend. Benningshof, Van Pelt en Van der Waal scoorden de doel punten. Protesten tegen voetbal op 5 Mei In verband met het feit, dat de KNVB op de Nationale Feestdag 5 Mei voet balwedstrijden heeft uitgeschreven welke feestdag daarmee wordt door kruist waardoor in onderscheidene gemeenteen, o.a. Amsterdam, binnen het raam der feestprogramma's geen wedstrijden kunnen worden georgani seerd. waarvan de opbrengst ten bate van de laatste inzameling der Stich ting 1940/45 komt. heeft het hoofd bestuur dezer Stichting zich met een protesttelegram tot de KNVB gewend. Ook het nationaal comité ter viering van de Bevrijdingsdag 5-5-55. waarvan de heer M. A. Reinalda voorzitter is, heeft in een expresse schrijven aan de KNVB verzocht om de competitiewedstrijden op die dag af te gelasten. Beide organen zijn van mening, dat ook de KNVB zich niet mag onttrekken aan de wens van het Nederlandse volk om, o.m. door het organiseren van voetbalwedstrijden, gelden bij een te brengen voor de laatste inzameling der Stichting 1940/45 waarmee van dank baarheid en offervaardigheid wordt getuigd Jegens de velen, die uit de kringen van het verzet gedurende de bezettingsperiode zijn gevallen. Oranje-jeugd verloor De Jeugdwedstrijd Nederland—België, welke Zaterdag te Bergen op Zoom is gespeeld, is in een alleszins verdiende Belgische zege geëindigd. Reeds na drie minuten namen de Belgen door links binnen Van der Borre de leiding terwijl in de 25e minuut rechtsbinnen Gybels de stand op 02 bracht. De Belgen die het beste deel van het spel hadden, ble ven ook daarna in de meerderheid en keeper Feyt kreeg heel wat schoten te verwerken, hetgeen hem echter best was toevertrouwd. In de tweede helft speel den de Nederlanders iets doortastender, maar over het algemeen schoten zij bü onze Zuiderburen te kort. Voetbal in Engeland Chelsea leidt in eerste divisie Chelsea heeft haar kansen om voor de eerste maal het kampioenschap van de eerste divisie te winnen vergroot door een 4-2 overwinning in de Lon- densc derby tegen Tottenham Hot spur. Chelsea leidt nu met vier punten voorsprong op de kampioen van het vorige seizoen, Wolverhampton Wan derers, dat in de thuiswedstrijd tegen Preston North End een punt verspeel de. De Wolves hebben echter twee wedstrijden minder gespeeld dan Chelsea, dat zij a.s. Zaterdag als te genstander krijgen. De uitslagen in de eerste divisie lul den: Aston VillaBurnley 3-1, Black pool—Everton 4-0, Bolton Wanderers— West Bromwlch Albion 2-4. Charlton AthleticNewcastle United 1-1, Man chester UnitedSheffield United 5-0, Portsmouth—Manchester City 1-0. Shef field Wednesday—Cardiff City 1-1, Sun derland—Leicester City 1-1, Tottenham JlotspurChelsea 2-4, Wolverhampton Wanderers—Preston North End 1-1. Dat was Wagenaar, die overigens aan de nederlaag tegen Rusland weinig schuld heeft Men kan nu wel zeggen, dat Indien Max van Gelder onder de lat gelegen had. deze ten minste twee doel punten gehouden zou hebben, die de Meeuwen-keeper thans doorliet, doch dan vergeet men by deze redenering dat Wagenaar nu eenmaal niet die klasse heeft als zijn Haagse collega en dat hij. te meten naar zijn capaciteiten, al het mogelijke gedaan heeft d klein mogelijk te houden. De Russen verstonden de kunst utt een attaque op eigen doel onmiddellijk de aanval over te nemen en dan met razendsnelle rushes het Nederlandse verdedigingsblok uit elkaar te trekken. In de Oranje-achterhoede wist men op zulke ogenblikken niet goed hoe de Russische aanval te onderscheppen, er werd getalmd met „overnemen" en zo doende vielen er gaten. Zo ook drie minuten na het aanvangssignaal van de correct leidende Belg Julien Bauwens, toen Nico Luchs Valentin Prokopow liet gaan, deze zo vrij als een vogeltje na snel opzwemmen de bal op midvoor Pjotr Msienieradze kon plaatsen, die er met een hard schot in de rechter bovenhoek 1—0 voor Rusland van maakte. Even later hetzelfde beeld: op nieuw een vrij opzwemmende Rus, Nodar Gvakhari. Doch nu greep Luchs kordaat in. bemachtigde het leer en trok toen naar voren. Maar zelf bracht hij de kans door slecht afgeven weer om zeep. Een minuut daarna werd het echter toch 1—I. Een schot van Smol sloeg van de lat terug in het veld, de bal viel voor Korevaar op het water, die zich geen moment bedacht en Boris Golkman met zijn 35 jaren het oudste lid van de Russische ploeg voor de eerste maal het nakyken gaf: 1—1, een stand waaruit Nederland de kracht putte om enkele veelbelovende acties op touw te zetten. Maar ook de Russen wilden meer. En nadat onze landgenoten ten koste van vrije worpen drie keer een Russische aanval hadden weten te onderbreken, ging bü de vierde maal Waalewijn iets te ver. Hij kon toen de kant opzoeken. Gvakharia had met de strafworp niet de minste moeite (1—2). Weer sloeg Nederland terug, nu door Waalewijn en Smol, toen laatstgenoemde een schot van zijn clubgenoot iets van richting veranderde, hetgeen Goikman volkomen mis deed tasten (2—2). Gvakharia topscorer, en met Mscle- nleradze en Goikman tot de beste spe lers bij de Russen behorend bracht zijn team voor de rust evenwel op 42. Eén minuut na de hervatting dreunde het Sportfondsenbad voor de derde maal op zijn grondvesten en ontstond er op nieuw hoop in de Nederlandse harten toen. nadat Sliapin naar de kant was verwezen waar Bijlsma en Msienie radze intussen reeds vertoefden een Muller—Waalewijn—Luchs combinatie tot 34 leidde. Het Nederlands zevental. resultaat. Na een rush van Bijlsm3 leek van de hand van Korevaar de gelijk maker te komen. Smol en opnieuw Korevaar schoten beiden een keer rake lings naast. De koel handelende Russen lieten zich echter niet van de wijs bren gen en gingen onverdroten op de oude voet voort. Wagenaar ondervond dat aan den lijve. Uit een door Prokopow genomen vrije worp belandde de bal bij Mscienieradze. De besnorde Russische kanonnier deed het dit keer met een boogbal, wat hem echter net zo goed afgaat als het vuren van gloeiende kogels: 3—5. Vasthouden van Luchs of liet deze zich zakken? kwam Prokopow op uitsluiting te staan. Muller bultte de numerieke Nederlandse meer derheid uit (451 en velen baseerden hierop de veronderstelling, dat nog van alles mogelijk was Maar de Nederlandse ploeg kwam op dat moment ruim anderhalve minuut voor het einde adem te kort om te bewerkstelligen, wat de supporters zo graag hadden gezien. In tegenstelling tot de Russen, die nog even onvervaard van leer trokken Pro kopow. met een voor Waeenaar volmaakt ongrijpbare kogel in de hoek. onder streepte dat 30 seconden voor het laatste fluitsignaal (46). Voetbal in de eerste klasse Opvallend resultaat: Veendam liield NAC in bedwang Van het in verband met NederlandBelgië voor Zaterdag J.l. vastgestelde programma In de eerste klasse, eindigden niet minder dan zes wedstrijden in een gelfjk spel. Wellicht het meest opvallende resultaat was het 11 spel van Veendam op eigen veld tegen het Bredase NAC, dat hierdoor de kans verspeelde de leiding ln 1 A over te nemen van Holland-Sport. Trouwens, er was nog een Noordelijke club, die een goede beurt maakte, te weten Leeuwarden, dat ln Tilburg tegen Longa met een 11 uitslag dik tevreden was, te meer ook daar de Friezen nu van plaats verwisselen met Go Ahead en daardoor boven de scheidingslijn van toekomstige hoofdklassers komen. De Devcntcnaren zagen geen kans, op eigen veld spelend, zich het Maastrichtse MVV van het lijf te houden, dat met 13 zege naar het Zuiden trok. In 1B deelden Rigtersbleek en Hera- komen, daar ook de Dordtenaren drie cles met 1—1, waardoor de Almeloërs de voorlaatste plaats overdeden aan Bra- bantla. En daar Wageningen zich op de Berg uitstekend weerde tegen Elinkwijk, door met 3—0 te winnen, is SW weer een plaatsje gezakt, zodat de mannen van de aanvoerder van het Nederlands elftal wel heel dicht in de buurt van de rode lantaarn zijn gekomen. NEC liep uit op de staart van 1 C door :n puntloos gelijk spel bij NOAD. Lim- burgia kon ondanks drie doelpunten in Dordrecht bij EB OH niet tot een zege derden kelen, een gunstig - Voetbal in topkl as le KLASSE A LONGALeeuwarden 2—2 VeendamNAC 1—1 Go Ahead—MVV 1—3 le KLASSE B RigtersbleekHeracles I—1 WageningenElinkwijk 3—0 le KLASSE C NOAD—NEC 0—0 EBOHLimhurgia 3—3 le KLASSE D HVC—AGOVV 0—0 Be Quick—VolewUckers 3—0 Ook A tie Voorbij slaagde Het was Zondag weer een gloriedag voor de Hilversumse Robben, want opnieuw komen de namen van twee jonge leden van deze club op de lijst van wereldrecords te staan. Twee pupillen van Jan Stender ondernamen ieder afzonderlijk een poging om het wereldrecord op de 100 yards vlinderslag, waarvoor de FINA een limiettijd van I min. 9 sec. had vastgesteld, te vestigen. Twee Hilversumse troeven waren het ditmaal, want niet alleen Mary Kok kon die tijd aan, ook haar clubgenootje Atie Voorbij had bij de training rond de I min. 7 sec. gezwommen en mocht dus een kans wagen. treffers wisten te plaatsen. HVC zag kans voor de achtste maal in dit seizoen gelijk te spelen, opnieuw puntloos. Een prestatie overigens die niet bepaald vererend te noemen is voor Nederhand c.s. en met onfeilbare zeker heid de zwakke plek in dit Amersfoortse elftal aan de dag legt. Voor AGOVV was de behaalde 00 niet slecht. Het Gro ningse Be Quick klopte de Volewfjckers met 3—0, maar blijft desondanks op de laatste plaats. Standen le klasse le kla .sse A Holland Sp. 13—22 Roda Sport 12—10 NAC 14—22 Leeuwarden 13—10 MW 15—18 Go Ahead 12—9 Amsterdam 14—16 Zwolse B 13—9 Longa Excelsior 13—15 DOS 13—9 14—15 Veendam 13—9 Emma 10—12 Stormvog. 13—6 le klasse B Willem 2 12—19 Heerenv. 10—11 Sperta EDO 14—16 Elinkwijk 13—10 13—15 SVV 12—10 Fortuna '54 11—14 Wagening. 12—10 DWS 12—14 Heracles 118 ADO 13—14 Rlgtersbl. 12—8 6ittardia 11—12 Brabantia 13—8 le klasse C PSV 13—22 EBOH 13—12 Rapid J.C. 13—19 Haarlem 12—11 Limburg la 13—18 Blauw Wit 11—10 OVAV 12-16 Feyenoord 12—10 NOAD 14—15 NEC 13—7 Alkmaar 12—12 Vitesse 12—6 Ens oh. B. 13—12 Herm. DVS 13—6 le klasse D Ajax 14—19 Volewijck. 13—12 VW 11—18 BW 11—11 Enschede 14—18 Graafschap 13—10 Eindhoven 10—14 VSV 11—8 HVC 13—14 AGOW 11—7 RBC 14—13 Xerxes 12—7 DFC 11—12 Be Quick 12—7 UVS oefende tegen Blauw Zwart (Van een onzer verslaggevers) UVS en Blauw Zwart speelden Zater dagmiddag op het UVS-terrein een nuttige oefenpartij. welke door onze stadgenoten met niet minder dan 5-1 werd gewonnen. Ondanks het grote, aanhoudende Leidse overwicht werd deze hoge score eerst In het laatste kwartier van de strijd bijeen geschoten, want een kwartier voor het einde was de stand nog altijd maar 2-1 en deze twee Leid se treffers waren het gevolg van even- zovele blunders van de Wassenaarse defensie. De eerste drie kwartier gaven bij voortduring een strijd te zien tussen een aanvallend UVS en een verdedigend BI. Zwart. En toch waren het de blauw zwarten die bij de rust met een 0-1 voor sprong gingen theedrinken, door een Aanval op het Belgische doel Timmermans heeft een corner ge nomen. die door Dillen (links) zal worden overgekopt. bekeken doelpunt van Dekleermaeker. De fraaie combinaties die de blauwwit- ten ten beste gaven waren vaak zó schoon, dat zfj in hun eigen schoonheid roemloos ten onder gingen en de Was senaarse achterhoede met spil Leo Ruig- rok en rechtsback G. Vogels aan het hoofd hadden het dan ook niet zo héél moeilijk. Na de thee was het al spoedig 1-2 voor UVS door blunders van Noord oven en geplngel van spil Rulgrok. Jan de Wolf nam beide goals voor zUn reke ning. Eerst ln de laatste fase van de 3-1, C. v. d. Zeeuw 4-1 en Jan de Wolf verrichtte de hattrick en scoorde 5-1. Resumerend: een dik verdiende Leidse zege. Efj UVS ontbrak Kantebeen voor wie De Haas inviel en waardoor J. de Wolf als rechtsbinnen opereerde. Ook Blauw Zwart had één Invaller! België B - Nederland B3 - 3 Hollands kwartiertjeleverde drie treffers van Schouten op De voetbalwedstrijd tussen België B plaatste deze (in de derde minuut) lange en Nederland B. gespeeld ln het sta- dion van La Gantolse te Gent, Is ln een gelijk spel geëindigd (33). B»j de rust hadden de Nederlanders een 03 voorsprong. Gedurende het eerste kwartier had den de Belgen een licht veldoverwicht, dat zij echter niet in een doelpunt wisten uit te drukken. Het Nederlandse team geraakte langzamerhand beter in gespeeld en toog goed combinerend ten aanval. In de 31ste minuut strafte rechtsbinnen Schouten een fout van stopper Dekoster af en knalde de bal onhoudbaar voor doelman Delhasse in de touwen '01). Daarmee begon een specifiek ..Hollands kwartiertje", waarin de aanvallen ln onafgebroken golven op het Belgische doel werden gericht en waarin Schouten een magnifieke „hat trick" verrichtte, door aan ziin eerste doelpunt er twee toe te voegen, nJ. ln de 38ste ear in de 39ste minuut. Kort voor de pauze kwamen de hoof den van onze rechtshalf Steenbergen en de Belgische rechtsbuiten Jacquemyns op pilnlitke wilze tegen elkaar. Steen bergen moest worden vervangen door Claus. Direct na de hervatting hernamen de Nederlanders het initiatief, maar zil be hielden dat niet en het duurde niet lang of het doel van Van de Land werd hevig bestookt door linksbinnen Bee- rems Een van zijn schoten stuitte af op het been van een verdediger, maar rechtsbinnen Bollen ving de bal op en Matthews ziel van Engels team in strijd tegen Schotten7 -2 Het Engelse elftal heeft Zaterdag voor 100.000 toeschouwers een uitstekende en onverwacht hoge overwinning behaald op Schotland, waarmede Engeland het Britse kampioenschap voor het seizoen 19541955 heeft veroverd. Met een 72 nederlaag kon het Schotse team Wembley verlaten, de zwaarste nederlaag welke ooit door Schotland in de wedstrijdenreeks tegen Engeland, sinds 1872, werd gele den. Maar die hoge cijfers waren voornamelijk te wijten aan de 40-jarlge, nog altijd jeugdige Stanley Matthews, die de Schotse verdediging volkomen uit elkaar rafelde en in vijf van de zeven doelpunten de hand heeft gehad. Matthews was de ziel van het Engelse elftal. Hij dribbelde door de Schotse verdediging heen of deze niet bestond, zijn passes naar de andere voorwaartsen waren voortreffelijk, zijn schijnbewegingen gelukten vrijwel voortdurend, waardoor openingen in de Schotse defensie ontstonden. Dennis Wilshaw, linksbinnen van de Wolves, scoorde vier van de zeven goals, waarvan de hattrick na de rust. Nat Lofthouse, midvoor van Bolton, wist twee maal het Schotse doel te vinden en rechtsbinnen Don Rcvie van Manchester City bracht nummer zeven op zijn Van de Land (1—3). Hoewel de Nederlanders nog enige titd beter voetbal bleven demonstreren, kwamen de gevaarlijkste aanvallen van de Belgen. Een kopbal van middenvoor Willems raakte echter de lat. Tot een kwartier voor het einde zag het er naar uit. dat de Nederlandse zege vast stond. Toen begonnen de Belgen een verwoed slotoffensief. dat in de 38ste minuut resulteerde in een verrassende kopbal van linksbuiten Platteau. die Van de Land kansloos liet (23). Dit succes In spireerde de gastheren tot een laatste LFC—ASC: 4—1 Een overvol zwembad cr werden ook internationale wedstrilden gehou den in verband met het verblilf van een groep Spaanse zwemmers in Hil versum was onder grote spanning getuige van de recordpogingen. Als eer ste was de beurt aan Atie Voorbij, die over de 25 meter 15.1 sec. en over de 50 meter 33.4 sec. liet afdrukken. Toen stond vrijwel reeds vast. dat haar po ging gelukken zou en even later kon officieel worden bevestigd, dat zil erin geslaagd was het wereldrecord op haar naam te brengen met een tlld van 1 min. 7.6 sec. Lang is Atie evenwel geen recordhoudster geweest. Om precies te zijn 8 minuten, want direct na haar Atie Voorbij en Alary Kok (links) na haar geslaagde recordpoging. gine Mary Kok van start en haar pres tatie was nog beter. De 25 meter werd eveneens ln 15.1 sec. afgelegd, de 50 meter ln 33.2 sec., waarna Mary een prachtige eindspurt inzette. De klokken wezen 1 min. 6.1 sec1.5 sec. sneller dus dan haar club- cenootle had gezwommen. De talrijke toeschouwers lulchten de belde meisles en Jan Stender enthou siast toe. Er waren bloemen voor de recordhoudsters en omdat er een ge luidsinstallatie aanwezig was. kon zelfs het Wilhelmus klinken. Planj er erelid van KNZB dering van de zwembond van weinig lang. Wel kreeg nu het bondsbestuur zjjn volledige formatie. Het ziet er als volgt uit: Voorzitter J. de Vries, vlce-voorzlt- ter: F Lagerwey. secretaresse: mevr. F. L. A. Suttorpv. d. Berg. penningmees ter; P. Lut. lid sportcommissie: B. Planjer, commissarissen: P. Mooymsn, M. J. P. Straatman. J. J. Hille, F. Smol. F. M. H. Benninga. P. Steenhuls en G. Benders De vertegenwoordiger ln het bondsbestuur van het district Rotterdam —Zeeland—West-Brabant ontbreekt nog. In deze vacature zal later worden voor zien. De heren A. W. Sabel en J. C. J. Ha- geraats namen als bestuursleden af scheid. met 4-1 overtuigend werd gewonnen. Gedurende de hele wedstrijd waren de geelzwarten sterker en vóór de thee scoorde Van Kampen tweemaal (2-0). Van Nlerop wist voor de rood-zwarten tegen te scoren: 2-1. In de tweede helft domineerden de geelzwarten voortdurend en door doel punten van Hermans en De Kreek werd de score tot 4-1 opgevoerd. „Betaald voetbal" KNVB onderzoekt Onder leiding van Ir H. F. Hopster la dezer dagen een aantal KNVB-func- tionarissen tezamen gekomen om het onderzoek naar de gegevens, ingeleverd door de clubs, die zich voor „betaald voetbal" hebben gemeld, voort te zetten. Dit onderzoek geschiedt zeer serieus en indien wij goed zijn ingelicht wenst de KNVB onder geen voorwaarde af te stappen van de minimum eisen, welke van tevoren waren gesteld voor de ver enigingen, welke in het seizoen 1955- 1956 ln de afdeling „betaald voetbal" aan de comjwtltle wensen deel te nemen. Het onderzoek wordt met voortvarend heid voortgezet, maar niettemin mag men aannemen, dat de gehele maand April met deze arbeid gemoeid zal zijn. Het onderzoek is ook daarom van groot belang, omdat hiervan niet alleen voor een deel de indeling van de competitie „betaald voetbal" afhankelijk is. maar ook die voor het amateurvoetbal. Of clubs, die zich voor „betaald voet bal" hebben gemeld, ln eigen belang zul len moeten worden afgevoerd, omdat zy niet aan de minimum eisen voldoen, kan ln dit stadium van het onderzoek nog niet worden bekendgemaakt. ZWEMMEN Records sneuvelden in New Haven De Amerikaanse zwemmer Albert Wiggins verbeterde tijdens wedstrijden te New Haven het wereldrecord 100 me ter vlinderslag door deze afstand af te leggen ln de tijd van 1 min. 15 sec Het record stond op naam van Gyorgy Tum- pek (Hongarije), die op 20 November De 1954 te Boedajaest een tijd van 1 min. Intussen het dagmiddag de eerste I Kanaries cn ASC een vriendschappelijke 2.1 sec. had laten afdrukken, wedstrijd, welke door de geelzwarten had Tumpek op 22 December van De voetbalwedstrijd tussen Frank rijk en Zweden, welke in Parijs is ge speeld. Is met 2—0 door Frankrijk ge wonnen. commissie. Het Van der Mas'-schild ging weer eens naar Geertje Wielema. de Europese kampioene op de 100 meter rugslag. De heer B. Planjer, 2e secretaris van de sportcommissie werd tot ere-lld be noemd. vorig jaar het record reeds op 1 min. 2 sec. gesteld, maar dit record is nog niet gehomologeerd. De Britse zwemmer Jack Wardrop ver beterde zijn wereldrecord op de 4 x 100 yards wisselslag persoonlijk, dat hij op de dag af een Jaar geleden ln hetzelfde bad met een tijd van 4 min. 41,7 sec. op zijn naam had gebracht. Nu legde hij dit nummer af ln 4 min. 36.9 sec. Bob Gawboy. een 22 Jarige Amerikaan se Jongen, noteerde op de 220 yards schoolslag een tijd van 2 min. 38 sec. HU verbeterde hiermede het wereldre cord van de Deen Knud Glcle van 2 min. 38.8 sec., dat de laatste gemaakt had op 24 Februari 1953 te Oden se. De Continental Club (Amsterdam) heeft weer beslag gelegd op de hoogste titel ln de viertallencompetitie van de NBB (meesterklasse), door de Bridge kring 1 (Rotterdam) met 6 matchpun- ben te verslaan.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7