Subsidie restauratie Groene Kerk Oosterom tijdelijk wethouder Bomen in Wilhelminapark worden gerooid Belgisch-Nederlandse handel bereikte record-cijfers AKKERTJES W Eerste dakspant op Herv. school te Leiderdorp Is te Jaargang «EIDSCH DAGBLAD Donderdag 24 Maart 1955 Vierde Blad No. 28482 Onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff kwam de Raad van egstgeest In voltallige vergadering bijeen om een belangrijke agenda In be- indeling te nemen. Mr J. H. Valentgoed werd na een langdurige afwezigheid het bijzonder door de voorzitter verwelkomd. Allereerst werd medegedeeld dat naar aanleiding van een door de Blansjaar gestelde vraag in de van het jaar de voetpaden van de Jgende straten en lanen zullen laten mieuwen: Duinzichtstraat, Dorps raat, van Griethuysenplein, Rhijn- esterstraatweg, vanaf van Cuycklaan 25 meter voorbij de Kamphuizenlaan de Oranjelaan. Aan mevr. T. A. de Koek van Leeuwen een perceel bouwgrond groot 642 m2 in de Laan van Alkemade verkocht ?en de prijs van f. 17.p. m. Voor het tijdvak van 20 April4 Juli ;ial wegens afwezigheid van wethou der J. den Ouden de heer fOosterom als tijdelijk wethouder optreden. Er werden op hem 14 stemmen uitge bracht. Eén stem verkreeg de heer Van Nieuwkoop. Met terugwerkende kracht vanaf 1 Oc- tier '54 krijgen een zestal oud-gemeen- arbeiders een toeslag op hun pensioen Door mevr. P. H. Smits—Wit- aren tal van vragen gesteld met trekking tot de nieuwe overeenkomst at de Stedelijke Lichtfabrieken tc kien voor de levering van gas en elec- citelt aan onze gemeente. Ze werden uitvoerige wijze door wethouder Si- n Thomas beantwoord, waarna de ad besloot zonder artikelsgewijze be ndeling de nieuwe overeenkomst goed keuren. De voorgestelde wijziging van de bouw- woningverordening gaf mr Berge- ;yer aanleiding tot een bespreking van nieuwe bepaling volgens welke het ■gelijk wordt op sommige terreinen uten gebouwen op te richten. Deze paling werd zij het na uitvoerige ussie goedgekeurd. SUBSIDIE RESTAURATIE GROENE KERKJE Volgens de berekeningen van de (oorgenomen restauratie van bet Groene Kerkje zal daarmee gemoeid itjn een bedrag van f. 202.761.65. Door de Kerkvoogdij was een gemeentelijke mbsldie gevraagd tot een zo hoog mo- felyk bedrag. B. en W. willen gaan tot !5'c, waarmede de Raad instemde om dat het gaat om behoud van een cul tuurmonument. De heer Oosterom wilde, om duidelijk laten uitkomen, dat V* deel van dat irag het maximum was zonder dat 3 bij tegenvallers tijdens de werk- unheden tot subsidieverhoging wordt ^rgegnan, het bedrag afronden, b.v. f. 50.000. De voorzitter stelde voor f. 51.000 af te ronden, hetgeen ge- liedde al had de heer Van Kerkhoff arne gezien, dat ook in eventuele ho- kosten werd bijgedragen. Het sub- de-bedrag zal in 40 jaar worden af schreven. Tevens werd goedgekeurd n het College van Kerkvoogden een awcredlet te verstrekken van f. 90.000 31 Dec. 1959. STRAATVERLICHTING en W. hadden voorgesteld electri se verlichting aan te brengen op de arlemmertrekvaart vanaf de grens a Leiden tot de Kwaaklaan. De Com- sie voor Openbare werken wilde te- de Kwaaklaan van verlichting voor- o, hetgeen in het bijzonder nader werd pleit door de heren Van Nieuwkoop Van Weizen, terwijl ook de heer Veen p voor iedere verbetering aldaar ver arde. Er waren evenwel ernstige be- iren ingediend door de Commissie ff de Financiën die hoewel niet deze voorstellen gekant het on- ste achtte dit voorstel tussentijds te andelen, daar het h.i. bij de begro- Bbehandellng thuis hoort. opvatting werd door 10 raadsleden leeld, zodat het voorstel werd afge- len en dus t.z.t. in behandeling komt i crediet van f400 werd toegestaan T het plaatsen van een lantaarn voor huizen aan de Haarlemmertrekvaart ht bij de Postbrug. DE BOMEN IN HET WILHELMINAPARK Hierover werd door vrijwel alle le- 'en het woord gevoerd omdat het gaat 'tn het behoud van natuurschoon. Er s»s groot verzet tegen dit voorstel 'ooral om aan B. en W. machtiging te trienen alle grote bomen in het park te doen rooien. Hier kon niet anders dan een compromis worden bereikt, hetgeen ook bleek uit het voorstel van mr Slingenberg. alleen die bomen te verwijderen in de laan waarvan de bewoners het verzoekschrift hadden ingediend. Hoewel ook dit voorstel be streden werd o.m. door de heren Van Nieuwkoop, Van Weizen en Van der Hulst, werd het met 87 stemmen aangenomen. De voorgestelde maatregelen om de toenemende verkeersonveiligheid op de Geversstraat tegen te gaan werden aan genomen, ook al was men het niet al gemeen eens met het instellen van een inhaalverbod. BEJAARDENCENTRUM Nadat de uitbreiding van de wettelijke aansprakelijkheidsverzekering was aan genomen, kwam hel belangrijkste agen dapunt aan de beurt, n.l. de verkoop van gronden en de gemeentelijke ga rantie voor het te stichten bejaarden centrum. De Raad ging evenwel in be sloten zitting, omdat zoals later bleek, er verschil van inzicht was tussen het gemeentebestuur en het bestuur der Stichting. Het voorstel werd aangehou den en komt na verdere voorbereiding in een volgende vergadering ter tafel. Mr Valentgoed hield een uitvoerig, Juridisch betoog over de destijds door de Raad Ingestelde commissie ad hoe, welke commissie rapport had uitgebracht en een crediet nodig heeft voor verdere werkzaamheden van f. 1000. Het gaat In het Wilhelminapark zullen enige oude bomen worden gerooid. Gelukkig kon het ergste worden voorkomen (Foto L.D./Van Vliet). hierbij over de overbruggingsuitkerin gen aan pachters van gemeente-eigen dommen. Hij zag o.m. niet in waarom hier uitsluitend deze pachters worden betrokken en b.v. niet de inwoners der gemeente die een pachtovereenkomst hebben met een particulier. Hij achtte deze commissie geheel uit den boze. want zij treedt op het terrein van de wetgever en bemoeit zich met zaken die de Overheid aangaan. Mr. Bergemeyer merkte op dat er ergens sprake is van een verbod van zo'n commissie. Het gaat om het treffen van regelingen op morele gronden. Het voorstel tot het In stellen der commissie en de credietver- lening werd aangenomen met 96 stem men. Tot leden werden benoemd de he ren C. Oosterom, mr Slingenberg en Van der Hulst. Het laatste punt van de agenda vroeg niet zoveel tijd als wellicht werd verwacht, want zonder uitvoerige dis cussie werd besloten aan de Stichting Oud-Poelgeest een perceel grond in erfpacht te geven met recht van op stal van een slaappaviljoen. Het nieu we huurcontract met deze Stichting werd eveneens goedgekeurd. RONDVRAAG Mevr. Kramers vroeg betere straat aanduiding bij de nieuwe aanleg van de Hofdijck, hetgeen haar werd toegezegd. Op haar vraag hoe de stand van zaken was t.a.v. het nieuwe plan Buitenlust, antwoordde de wethouder dat na de grondboringen de uitvoering der plan- "en niet lang meer op zich zal laten ■achten. De heer Van der Hulst bracht de verbreding van de Hoge Morsweg ter sprake en de heer Oosterom interesseer de zich voor het rijwielpad langs de N.V.V.S. over rapport specialistenhonoraria „ONREDELIJK VERWIJT" Naar aanleiding van de publicatie van het rapport van de „Commissie spe cialistenhonoraria" deelt de NVVS (Ver. van specialisten) o.a. mede, dat het on redelijk is haar een voortdurend afwij zende houding te verwijten en de mi nister te adviseren hiertegen maatrege len te treffen. De Commissie heeft de grootheid van visie gemist om con structieve maatregelen voor te stellen en is daardoor in haar taak te kort ge schoten. Het is te hopen, dat de minis ter over een juister inzicht in deze ma terie zal blijken te beschikken. Wel vraagt men zich af. waarom de minis ter besloot op het moment, dat er ge gronde hoop bestaat, dat er door het plaats hebbende overleg tussen Zieken fondsen en Specialistenorganisaties een oplossing van het conflict tot stand zal komen, een rapport te publiceren, dat reeds van 21 Septembr 1954 stamt en dat door de latere ontwikkeling volko men achterhaald is". Ook het dagelijks bestuur van de Kon. Ned, Mij tot bevordering der genees kunst deelt mede het te betreuren, dat het rapport van de Commissie van on derzoek over de specialistenhonoraria, dat op 21 September 1954 is uitgebracht, zes maanden nadat het was uitgebracht, is gepubliceerd. Het dagelijks bestuur vreest, dat de situatie, die sindsdien nog al is gewijzigd, hierdoor ongunstig wordt beinvloed. Tevens vreest het, dat de be reidheid tot het verlenen van medewer king aan bemiddelingscommissies sterk wordt verminderd, indien de mogelijk heid bestaat, zoals is gebleken, dat maanden later in een Inmiddels gewij zigde situatie uitspraken worden gepu bliceerd, die dan een verkeerde indruk kunnen wekken. A.R.K.A. is ontevreden IN MOTIE ONGERUSTHEID UITGESPROKEN In een te Amsterdam gehouden ver- gndering van de ARK A Is bij acclama tie een motie aangenomen, die aan de regering, de KVP en de RK Centrale wordt gezonden. In deze motie wordt geconstateerd, dat „bij de regering geen geneigdheid bestaat om afdoen de verbetering der salarissen tot stand te brengen, waardoor de nood in veel ambtenarengezinnen tot ongekende hoogte is gestegen, grote ongerustheid wordt verwekt en grote ontevreden heid groeit bij alle overheidsdienaren, zeer tot schade van het landsbelang". De vergadering spreekt tenslotte minister haar ontevredenheid uit de wijze, waarop de regering als werk geefster de belangen behartigt van haar personeel en voorts haar volle vertrou wen in het beleid van het hoofdbestuur der ARKA. Gunstige resultaten Vrije kapitaalsrerheer komt echter niet op dreef (Van onze Brusselse correspondent). Met een bedrag van 24 milliard frs (1,8 milliard gulden) Belgische export naar Nederland, of 4 milliard frs méér dan over 1953, en een gestegen Neder landse export naar België, heeft de inter-Benelux-handel nooit bereikte cij fers geboekt! Het totaal van 24 milliard frs export van de Belgisch-Luxem burgse Economische Unie naar Nederland is zelfs groter dan de export uit het jaar van de Koreaboom, namelijk 1951, toen de Belgische export naar Ne derland een waarde had van 23,7 milliard frs. De Nederlandse export naar België en Luxemburg is eveneens sterk toegenomen, n.l. 435 millioen gulden in 1948 naar 1.263 milliard gulden in 1953. (Ingez. Med.-adv.) lusteloos, 9 Neem U toch in acht bij de eerste verschijnselenBestrijdt dadelijk die opkomende griep! Neem éen oltweex^^» AKKERTJES'en ga vroeg naar bed!/7/JvA m^__Jiel£en_c/jrecti_ Orlt oude Rijksweg. Er moet betreffende de verlichting naar een goedkopere oplos sing worden uitgezien, aldu6 wethouder Den Ouden. Gevraagd werd tenslotte nog door de heer Van Weizen of de vol gende raadsvergadering op 30 Maart a.s. openbaar zal zijn. Alsdan zal het uit gebrachte ETI-rapport worden bespro ken. Het bleek dat het in de bedoeling ligt niet in het openbaar te vergaderen. Normale ontwikkeling Men constateert Intussen dat de Ne derlandse export naar West-Duitsland sterker is toegenomen dan naar Belcie. West-Duitsland is opnieuw Nederland's eerste cliënt. Het neemt 15,8% ran de Nederlandse export af, de Belgische— Luxemburgse Economistdie Unie 15,7% en West-Duitsland 14,1%. Deze ontwikkeling is echter normaal, wanneer men rekening houdt met de feiten. In Nederland en West-Duits land hebben immers verschillemde loon- ronden Dlaats gevonden, zonder dat de detailprijzen in dezelfde mate stegen, met als gevolg dat de lonen een grotere koopkracht kregen. In 1954 hebben Ne derland en West-Duitsland deze ver hoogde koopkracht gedekt door een gro tere import van verbruiksgoederen en luxe goederen. Bovendien importeerde Duitsland wederom grote hoeveelheden Nederlandse agrarische producten. De sterke stilging van de Belgische export naar Nederland bewijst dat de Belgische industrie zich thans volko men bewust is van de grote waarde van Benelux, als poging om tussen de beide landen een eenheidsmarkt tot stand te brengen. Nog grote mogelijkheden Zijn er inmiddels nog grote moge lijkheden voor de Nederlandse indus trie in België en Luxemburg, die wat België betreft, op het ogenblik onge veer 11 a 12 maal belangrijker Is dan voor de oorlog? Commerciële waarnemers menen van wel. De Nederlandse handelshul zen zouden b.v. een belangrijke bij drage kunnen leveren tot een verdere expansie van de Nederlandse indus trie in België, door o.m. kantoren te vestigen te Antwerpen of Brussel, waardoor een dubbele taak kan wor den vervuld. Met name zou dan de Belgische markt beter kunnen wor den bewerkt en het Nederlandse pro duct beter geadverteerd, terwijl an derzijds het Nederlandse export-pak ket zou kunnen worden aangevuld met zorgvuldig gekozen Belgische specialiteiten. De macht van een op export gericht handelshuis ligt mede in een zo gevarieerd mogelijk assor timent. Renteverschil te groot Geeft het inter-Benelux handelsver keer dus aanleiding tot waarderine we- derziids. anders is het gesteld met het in Juni 1954 van wal gestoken vrij ver keer van kapitalen en financiële trans fers. Tot nu toe is het over en weer gaan van kapitaal beperkt, en in ieder geval eenzijdig. Het renteverschil is nog Het is gebruikelyk aan het slaan van de eerste paal of het leggen van de eerste steen by een bouwwerk een offi cieel tintje te geven. Met de Her vormde school in aanbouw in het Zljl- kwartler te Leiderdorp is dat echter iets anders gelopen: het feestelijk moment bi) de bouw was hier de eerste dakspant. De nationale driekleur, die bij het be reiken van het hoogste punt altijd in top gaat. werd nu officieel gehesen door mevrouw P. de Bruyn—Hoeman. Allereerst voerde de voorzitter van het schoolbestuur, de heer De Graaf, het woord en wees op de moeilijkheden bij de bouw. Gelukkig zyn deze alle over wonnen en verwacht mag worden, dat de sohool op 1 September- gereed is. Wij hebben mevrouw De Bruyn uitgenodigd de vlag te hijsen om hiermede haar overleden echtgenoot te eren. die zovele jaren als secretaris-penningmeester de belangen van de vereniging heeft be hartigd, aldus de heer De Graaf. Vervolgens hees mevrouw De Bruyn de vlag in top, waarna de heer De Graaf de aanwezigen, waaronder burgemeester Van Diepeningen, de belde wethouders, raadsleden, de plaatselijke predikanten, de heer Schippers, inspecteur van het lager onderwijs en de adjudant van de Rijkspolitie de heer Kronenburg, uit nodigde zich naar het Jeugdhuis te be geven. In het Jeugdhuis voerde aller eerst burgemeester Van Diepeningen het woord, die er op wees. dat deze nieuwe school niet alleen belangrijk is voor Hervormd Leiderdorp, doch evenzeer voor de burgerlijke gemeente. Hij kon mededelen dat de weg, waaraan de nieuwe school staat, doorgetrokken zal worden naar de Van der Valk Bouman- weg, opdat een betere verbinding met het dorp zal ontstaan De heer Schipper wees er op, dat er in Leiderdorp al heel wat gepresteerd is op onderwijsgebied Ds Honnef, Herv. predikant, was dankbaar voor deze school want op deze manier krijgen wij vaste voet aan de grond in het Zyl- kwartler. dat zich meer en meer zelf standig gaat ontwikkelen en zich mis schien meer op Leiden dan op Leider dorp gaat oriënteren. De heer Otto tenslotte dankte het be stuur van de schoolvereniging namens De nieuwe school in aanbouw, met de zo juist gehesen vlag. (Foto L.D./Van Vliet). zijn schoonmoeder, mevrouw De Bruyn. De uitnodiging, de vlag te hijsen, werd door haar en de verdere familie bijzon der op prijs gesteld. HOOFD DER SCHOOL. Tot hoofd van de nieuwe sohool is be noemd de heer W. A. Pleijsier, die ook gistermiddag aanwezig was. De heer Pieysier werd in 1910 op Sumatra ge boren, doch kwam reeds spoedig naar Nederland. Hi) volgde de Mulo en de H.B.S. te Den Haag en behaalde aldaar ln 1924 zijn onderwijzersdiploma. Na tot 1952 werkzaam te zyn geweest op scho len in de Hofstad, werd hij t>enoemd tot hoofd van de Herv. School te Hekeren (Gld.). De heer Pleilsier is ouderllng- scrlba van de Herv. Gemeente in zijn woonplaats: ook ln de Ohr. sportbewe- ging neemt hij een vooraanstaande plaats in. Kerkelijk Leven Ds J. A. de Klerk 25 jaar predikant THANS PREDIKANT-DIRECTEUR VAN „MEER EN BOSCH" Woensdag 30 Maart viert ds J. A. de Klerk, predikant-directeur van „Meer en Bosch" te Heemstede zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds De Klerk werd in 1905 geboren en in 1929 door het Prov. Kerkbestuur van Friesland toegelaten tot de Evangeliebe diening ln de Ned. Herv. Kerk. Op 30 Maart van het daaropvolgend Jaar deed cand. de Klerk zijn intrede in zijn eerste gemeente Lellens (classis Appingedam). In 1935 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Sellingen (classis Winschoten)waai- hem in verband met zijn benoeming tot predikant bij de Pro testantse Kerken in Indië met ingang van 1 Juli 1938 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd ver leend. Ds De Klerk was ongeveer vier jaar werkzaam te Buitenzorg. In 1942 werd hy door de Jappen met zijn gezin geïnterneerd. Na zijn Internering ging de jubilaris eerst enige tyd met ziekte verlof en werd daarna predikant te Bandoeng. Na zyn repatriëring werd ds De Klerk verbonden als predikant directeur aan de Chr. Vereniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte „Meer en Bosch" te Heemstede en Haarlem. NED. IIERV. KERK Beroepen te Woudsend (toez,) A. Meije- rlngh, vlc. te Sohoonebeek. Te Aiblasaer- dam J. C. Koolschijn te Ommen. Tot leger- Aangenomen naar Landsmeer (N.H.) dr R. Boon, prop, te Amsterdam. Naar Schoonhoven J. J. Moll, legerpred. woon achtig te De Bilt, die bedankte voor Rid derkerk en voor Oudshoorn Naar St. Phlllpsland F. v. Dieren te Hoornaar, die bedankte voor Loenen a d Vecht. Naar Ommelanderwyk-Zuldwendlng D. Noord mans, vlc. te IJsselmonde, die bedankte voor Westmaas (toez.). Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJseel J. T. Doornenbal te Oene (Geld.). GEREF KERKEN Beroepen te Oostvoorne J. J. Lamme, cand. te Haarlem. Aangenomen naar Dwlngelo J. v. Nlerop. cand. te Andljk-O., die bedankte voor Raamsdonk-Drlmmelen. Oudehorne. Mo lenaarsgraaf-Brandwijken Glessen-Oud en Nieuwkerk. Aangenomen naar Amsterdam (als godsdienstleraar bij het Chr M O.) F. R. M. Elders, cand. te Amsterdam-Zuid. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.) Bedankt voor Den Helder G. Vlseé te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Delft H. C. v. d. Ent te Wer kendam. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen te Rotterdam-Zuid M. v. d. Ketterij te Alblasserdam Bedankt voor Ede F. Mallan te Brulnlsse. te groot en zo zyn momenteel een be hoorlijk aantel Belgische overheidsle- ningen in Nederland geplaatst en heb ben vele Nederlandse beleggers ter beurze van Brussel Belgisch overheids- papier gekocht. In het eerste geval pro fiteert de Belgische overheid van de lagere Nederlandse rente, in het tweede geval profiteert de Nederlandse beleg ger van de hogere Belgische rente. Maar in t>eide gevallen komt Neder lands kapitaal naar België. Hiertegen over is er geen stroom van Belgisch kapitaal naar Nederland. Daar het een bilaterale markt ls. zal ze dus wel gauw droog worden gelegd. De guldenslening Het vorenstaande verklaart ook waar om de autoriteiten van de Nationale Bank van België er niets voor voelen om de jongste Belgische 100 millioen guldens-lening, welke rond 15 Am-il op de Nederlandse kapitaalmarkt zal wor den geëmitteerd, via de E.B.U. te ont vangen. Op de vrije Benelux-kapitaal- markt is er van de ziide van Belgische particulieren te weinig vraag naar vrije guldens. Zou men deze vrije markt plotseling overladen met 100 millioen gulden, dan zou de koers van de vrije gulden derhalve dalen en die van de vriie frank te sterk sttlgen. Als de 100 millioen gulden over de officaële markt naar België worden gegireerd, d.wz. via de E.B.U., dan moet België de helft van de Nederlandse lening aan de E.B.U. retourneren in de vorm van cre diet. Immers, crediteuren in de E.B.U. krijgen voor hun maandeliikse over schotten de helft in goud. moeten ech ter de andere helft van hun overschot zelf financieren. Maar de Belgische Staatskas heeft het volledige guldens-bedrag nodig om dat in België investeringen, zoals voor de aanleg van wegen en de modernise ring van de havens, gefinancierd wor den uit leningen. Al met al zijn Intussen, zowel in het inter-Benelnx handelsverkeer als in het kapitaalverkeer gunstige re sultaten bereikt. Dat kan niet meer worden geloochend. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Maart. Coöp. Groenteveiling. Per 100 kg; boerenkool 40, rapen 47. kroten gek. 4572, Uien 48, peen 2840, spruiten 20108, aardapp. 510, andijvie 7176, stoofsla 4870. appelen 1537, spinazie 7083. winterpeen 1527. Per 100 stuks: Sla 717.50, knolselderle 518. Per 100 bos: Selderie 1216.70. BOSKOOP, 23 Maart. De Boskoopse vel ling Diversen per bos: Forsythlatakken 1202.10 Rhododendronbloemen 75—1.20, Prunus trllobatakken 85—1.60, Azalea- bloemen, gemengd, 2.40, Palrozen 1.10 1.40, Mahonlablad, le srt 901.10, Idem 2e srt 5060, Wilgenkatjes 28, Andromeda- blad 51—79, Sterkere 2.00—2.70. Diversen per tak: Magnoliaknoppen, rose bloem 36. Forsythia, le srt 4852. idem 2e srt 34 39. idem 3e srt 30, Rhododendronknoppen, le srt 3640, idem 2e srt 21—30, Idem Pink Pearl, >e srt 4253, Idem 2e srt 32, Prunus triloba, le srt 37, Idem 2e srt 24 33, Azaleatakken, gemengd, le 6rt 1.00, Idem 2e srt 58, Cerasus Hlzakura. Sler- kers, le srt 851.25, Idem 2« srt 4161. Diversen per stuk: Hangplantjes 24, Be gonia's 15—17. GOUDA. 24 Maart. Kaasmarkt. Aange- KATWIJK AAN DEN RIJN, 23 Maart Groenteveiling. Waspeen A 3319, waspeen B 3550. groene kool 3031, rode kool 6162, spruiten geschoond 105107. spruiten ongesch 4951. witlof A 6466. witlof B 4850. uien 610, kroten 3536. LISSE, 23 Maart. GladlolenvelUng. De aanvoer was niet groot. Alles werd vlot \erkocht. maar de prijzen zijn aan de lage kant vergeleken met een paar maanden terug. Gladiolen: Acca Laurentla 12 10 2.15, 8 Benjamin Britten 3.00. Gen. Eisenhower 2.30, Hopman's Glory 2.70, 1.90. Junlklokken 2,70, Mansoer 4.65, 3.15, 2.10; Memorial Day 2.80, 1.80; Morning Kiss 3.10, Nieuw Europa 2.20, 130; Pactolus 3.60, 1.80, Palet 2.60. 1.60, Plcardy 1.70, Pucclnl 1.45; Rosa van Lima 1.75; Sneeuwprlnses 2.20, Silhouet 1.20; vanquard 1.20. ROELOFARENDSVEEN, 22 Maart. Bloe menveiling: BI. druifjes 1627, Anemonen 4966, Golden Harvest 871.13, Sonja 7288. White Sail 81102, Crown Im perial 7190, Rose Copland 741.10. v. d. Eerden 891.15, Zenober 7193, Bartlgon 811.02, W. Pitt 87—99, Oostenryker 70 75. Piccadilly 89—1.03, E. Eddy 76—97, Red Pltt 961.11, Bandoeng 851.05, Sultane 70—74, Athleet 1.001.24. Carara 901.07, Pink Perfection 9097, Olym- Slade 941.06, Snowden 8998, Campflre 0—1.01, Pink Gem 80—90. Krelage 70—77, Dubbele tulpen 5281. Narcissen: Early Glory 55—67, Carlton 54—58, Actea 40— 56, Kosters 43—46, Whrestler 60—67, Helios 5055 per bos. ROELOFARENDSVEEN, 23 Maart. Bloe menveiling. BI. druifjes 1628, Anemonen 5071. Freesla'6 901.00, Lathyrus 4865, Albino 871.19, Bartlgon 891.10, Rosa Copland 811.27, Weber 821.03, Zenober 67—03, Prunus 90—1.12, White Sail 81 1.16, W. Pltt 87—1.02, E. Eddy 77—05, Crown Imperial 6991, Campflre 881.05, Pink Perfection 90—94. Moederdag 85— 1.21, Bandoeng 911.25, Truman 1.10 1 16. Sc. Admiraal 690.81, Son Ja 8088, Telescoplum 1.011.05, Snowden 951 10, Aristocrate 1 001 06, Pink Gem 911.08, Olympiade 1.001.18, Parkiettulpen 1.10 190, Dubbele tulpen 5183, Narcissen: Whrestler 5767. Early Glorie 5669, Acte a 60—57, King Alfred 62—70, Godelfln 64—70, Frtlhllng 72—78. l'Innocense 50— 67 per bos. Am. Anjers 1731 per stuk. TER AAR. 23 Maart. Groenteveiling: Witlof 1 0.57—0.65, Idem 2 0.36—0 54, ld. stek 0.060.30, spinazie 0.500.64, sprui ten 0 380 45, waspeen 0 270 30 uien 0.15, Idem nep 0 02, alles per kg. sla 0.10 0.14, Idem B 0.080.09 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7