Veendam en Vitesse roerden zicli Enschede sloeg Be Quick twee maal en rukt op Holland Sport dreigt uiteen te vallen Nederlandse militairen kansloos tegen Turks elftal Zwak spel van onze defensie L.F.C. I-Holland Sport Comb. Vele velden goed bespeelbaar Reorganisatierapport KNVB gunstig ontvangen LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 21 MAART Voetbal in de eerste klasse In de eertle klasse is er gelukkig gisteren weer gespeeld kunnen worden, af moest opnieuw een aantal velden worden afgekeurd wegens onbespeel- baarheld. Verrassingen zijn op deie veertiende competitiedag niet uitgebleven. Opvallend waren de prestaties van de staartclubs. Wie xou bijvoorbeeld ver wacht hebben, dat Veendam bij Leeuwarden een 13 zege in de wacht zou slepen? Opvallend was ook de verrichting van Vitesse, dat kans zag bij Haar lem de punten binnen te halen. In 1 D wilde Xerxes blijkbaar niet bij beide genoemde hekkesluiiers achterblijven. De Rotterdamse Zebra's zagen kans RBC met 1—0 er onder te houden, waardoor de Xerxanen enkele plaatsen op de ranglijst stegen en nu stellig nog een kans hebben om de hoofdklasse bin nen te komen. Enschede verrichtte wel een zeer bijzondere prestatie, door binnen 24 uur vier punten aan haar totaal toe te voegen door twee overwin ningen op het onderaan staande Be Quick (13 en 21). De Sportclub heeft zich thans als een ernstige gegadigde voor de titel aangediend en beslag gelegd op de tweede plaats. Ajax verdedigde de eerste plaats op eigen veld met succes tegen Volewijckers. FeUenoord heeft 20.000 toeschouwers in Rotterdam een prettige middag be zorgd. zowel door haar vertoonde spel als met de op Rapid J. C. behaalde 31 zege. Voor de Limburgers was dit een lelijke streep door de rekening. By Feüenoord was vooral de oud-Spartaan Bosselaar, die voor het eerst mocht meespelen, uitstekend. Reeds bij de rust stonden de Rotterdammers met 30 voor en werd Van Melis c.s het scoren met beslistheid verhinderd. Pas drie minuten voor het einde slaagde Hanne- man er in uit een voorzet van Jansen de stand op 31 te brengen, waarmede tenslotte de Rotterdammers revanche namen voor de destijds in Limburg ge leden nederlaag. Hermes DVS werd er in Groningen by GVAV met 61 inge drukt, waardoor de situatie er voor de Schiedammers, mede doordat Vitesse by Haarlem met 1—2 won, niet prettig op gaat worden. Llmburgla wist zich op de de derde plaats te handhaven hoewel het 11 spel thuis tegen NOAD nu Amsterdam, dat de laatste weken om hoog was geklommen in IA. werd ln Breda door NAC een krachtig halt toe geroepen. Mesman en Boskamp wisten de Bredase voorhoede behoorlyk in be dwang te houden, maar toen doelman Van Raalte bij een indirecte vrije schop, die toch ineens werd ingeschoten, ver zuimde zijn handen van de bal af te houden, werd het 1—0, want vla zijn handen snorde het leer in het net. Even later wist Gallis c.s. de NAC-achter- hoede zó in het nauw te brengen, dat zij in eigen doel plaatste: 11. In de tweede helft wrong de bal zich uit een kogel van Overbeek vla de benen van v. Raalte in het net (2—1), waarbij het bleef. In Utrecht bij DOS—Emma vlogen de spanen er vooral na de rust af. Er ont stond door het optreden van Janus v. d. Gijp een onvriendelijke stemming, Scheidsrechter Schipper zag zich zelfs genoodzaakt Van Basten van DOS naar de kleedkamer te sturen. DOS stelde T: itTbv j—i spti vmuib icgcii nom 2° .,1U jVlgT,J w' boterde niet bepaald daverend genoemd kan beslist niet bij de Utrechtenaren In de worden. Enschedese Boys wist EBOHop 25ste" minuut namen de Dordtenaren de elgcn veld een ]eiyke kool te stoven, leiding toen Westbroek een bal liet lo- door met een j3 overwinning de re's pej} en c„ v.d- 9jJP hem 'e P3|^en Ko" weer naar het uiterste Oosten te aan krijgen: 0—1. Het werd zelfs O—-, vaarden. In het Goffert stadion in NU- waarna Lammers de achterstand wist megen begon Alkmaar nogal met over- te verkleinen. Krommert miste de kans tuiging tegen de NECers. Toch duurde het nog geruime tijd voor T. Smit de man aan het scorebord aan het werk kon zetten O—l. Nadat de Alkmaarders een buitenspel doelpunt gemaakt had den wist v. d. Sluis de voorsprong te vergroten 02. Wel viel NEC daarna energiek aan, maar de Westfriezen stonden geen doelpunt toe. Ie KLASSE C PSV Rapid JC Llmburgla GVAV Haarlem Alkmaar NOAD Blauw Wit EBOH Ensched. B. Feyenoord NEC Herm. DVS Vitesse 12 10 2 - 12 11 3 2 4 7 3 7 23 39—15 17 31—14 15 23—13 14 27—23 11 18—14 11 20—20 11 13—15 10 13—11 10 19—21 10 18—27 8 18—25 6 14—25 6 16—30 5 13—29 In 1 D heeft onbetwist de sportclub Enschede voor de beste prestaties ge zorgd, door tweemaal het Groningse Be Quick tot capitulatie te dwingen. In Groningen wonnen de mannen van v. d. Leek Zaterdag met 1—3, terwijl nau welijks 20 uur later Enschede met 2—1 het eigen veld verliet. In deze tweede wedstrijd scoorde De Vroedt tweemaal, maar de Be Quick trainer deed dit een maal in eigen doel, zodat de Ensche- deers met 21 de baas bleven. De derby Ajax—Volewijckers werd door de AJacieden met 3—0 gewonnen, maar hieraan zijn de Noord-Amsterdammers zelf schuldig. ZO waren het immers die in de eerste helft de beste kansen op winst hadden, maar verzuimden deze te grijpen. Toen in de tweede helft Michels c.s. even ruimte werd gelaten, keken de Mosveld-bewoners tegen een 30 ach terstand aan die niet meer weg te wer ken was. Tenslotte wist Xerxes thuis te gen RBC met 1—0 te winnen, waardoor er weer hoop gevaren is in de harten van de Rotterdamse aanhang. Ie KLASSE D op de gelijkmaker. MW en Excelsior kwamen niet tot scoren. De Rotterdammers hadden hun verdediging voor deze wedstrijd ver sterkt. door het in teruggetrokken po sitie laten spelen van hun midvoor Van Kilsdonk. De strijd speelde zich hier door vrijwel voortdurend op de Rotter damse helft af. Tot een doelpunt wis ten de Maastrichtenaren het ondanks hun overwicht, evenwel niet te bren gen. In Leeuwarden werd er lang ge praat over het al of niet doorgaan van de wedstrijd tegen Veendam, waardoor een half uur te laat begonnen werd. Veendam zal hiervan wel de minste spilt hebben, daar zij, dank zij goede doel punten van De Vries, een 11 stand in een 1—3 voorsprong wist om te zetten en te behouden. Ie KLASSE A Holland Sp. NAC Excelsior MW Amsterdam Longa Emma Roda Sport Leeuwarden Zwolse Boys DOS Go Ahead Veendam Stormvogels 12 4 7 20 34—13 19 28—14 15 18—14 14 29—20 14 27—20 12 27—23 10 11—10 10 18—18 9 19—24 9 19—30 9 19—30 7 10—13 6 17—38 6 19—29 Sparta stelde in het Zuidersportpark tegen ADO bitter teleur, door van de Hagenaars met 21 te verliezen. ADO nam in de 18de minuut de leiding door Timmersmans, maar in de 33ste minuut maakte Benningshof met een keihard schot weer gelijk. In de tweede helft wist Joop Eversteijn voor ADO het verdiende, winnende doelpunt te scoren. Heerenveen wist zich bij SVV aanvankelijk van een 3—0 voorsprong te verzekeren. Lenstra nam het eerste doelpunt voor zijn rekening en stelde daarna Molema in staat de score op 0—2 te brengen. Van grote afstand knalde in de tweede helft rechtsback Veenstra nummer drie in te touwen 03. Hierna wist Geel en Pelt de ach terstand te verkleinen tot 2—3, maar verder lieten de Friezen het niet komen, zodat de punten mee gingen naar het Noorden EDO kwam er bij Sittardia niet aan te pas, hoewel Roodselaar nog wel gelijk wist te maken nadat Ehlen de score geopend had. Daarna was het met de Haarlemmers gedaan en werd de score opgevoerd tot 5—1. Ie KLASSE B Fort una '54 DWS EDO Sltatrdla ADO Heerenveen ElInkwUk SW Wagenlngen Brabantia Rlgtersbleek Heracles 1 18 38—16 3 14 31—25 3 13 15—9 3 13 16—13 4 13 13—18 3 12 21—13 4 12 14—19 3 10 29—22 4 10 21—19 5 10 24—28 I Ajax Enschede VVV HVC Eindhoven BW RBC DFC Volewijckers Graafschap Xerxes AGOVV VSV Be Quick 19 29—10 18 28—17 16 21—6 13 15—10 12 16—7 11 14—14 11 20—28 10 16—13 10 14—20 10 18—23 7 6—13 6 11—21 6 11—18 3 7—26 Onderlinge na-ijver Vanavond komt de heer Brunt naar Rotterdam om te voorkomen, dat Hol land-Sport uit elkaar valt endaardoor een chaos ontstaat in afdeling A. Sinds de vorige week staan de Hagenaars en Rotterdammers in Holland-Sport onverzoenlijk tegenover elkaar en gisteren hebben de Rotterdammers al gewei gerd om naar IJmuiden te reizen. Gelukkig werd het veld van Stormvogels „afgekeurd" Holland-Sport is wel het symptoom Damen uit Rotterdam tot nu toe voor van de fusie. De profclub Rotterdam werd tot een fusie gedwongen met Den Haag enwordt sinds enige dagen bestuurd door Amsterdammers. Ondanks de nationale titel lijkt dit ons iets te veel van het nationale. De Rotterdammers en de Hagenaars, die door de fusie tot een samengaan werden gedwongen, verdroegen elkaar al van begin af aan als honden en kat ten. De Hagenaars meenden aan het feit, dat er in Den Haag werd gespeeld, het voorrecht te mogen ontlenen dat zij een streepje voor hadden en dat leidde tot allerlei strubbelingen en onderlinge na-ijver. Dit richtte zich niet alleen te gen de Rotterdamse spelers (12) maar ook tot het bestuur, waarvan de heer Teleurstelling in Florence Het Nederlands militair elftal is het eindtoumooi om het intergeal- lieerd voetbalkampioenschap slecht begonnen. In het fraai gebouwde en prachtig tussen de bergen gelegen gemeentelijk stadion van Flo rence heeft 't ten aanschouwe van 20.000 Italiaanse toeschouwers met 30 van Turkije verloren. Het peil van deze wedstrijd stond een klasse lager dan dat van de ontmoeting tussen Egypte en Italië (11), welke aan NederlandTurkije was voorafgegaan, uitstekend geleid door onze landgenoot Bronkhorst. Op een enkele uitzondering na bleven onze landgenoten beneden hun normale vorm, onze internationale linksachter Kuys inbegrepen. Zij speelden nerveus, plaatsten slordig en het was of zij lood in de schoenen droegen. Daarbij kwam, dat het team sterk aan homogeniteit verloor, toen - na bijna een half uur spelen - de PSV-er Brusselers zich in verband met een knieblessure moest laten vervangen door La Croix (GVAV). als w\j in de ontmoetingen tegen Por tugal en België hadden gezien, bleven Het Oranjeteam was overigens over alle limes zwakker dan dat van de Tur ken, dat zich niettemin nog lang niet de favoriet mag noemen van dit door de Italiaanse organisatoren zorgvuldig voorbereide tourjiooi. Men kan voor de teleurstellende prestatie van ons militair elftal verschillende verontschuldigingen aanvoeren: dat het nog niet voldoende was geacclimatiseerd, dat diverse spelers de Italiaanse kost niet konden waarde ren noch verdragen en dat zy niet meer gewend zijn op een zo mooi veld als dat van het Florentynse stadion te spelen. Daar kwam nog bij, dat de Spartaan Boot op de midvoorplaats, die last kreeg van een onwillige dijbeenspier zich niet mocht laten vervangen, aangezien Brusselers reeds was uitgevallen. Opmerkelijk was, dat het moreel van de ploeg niet sterk genoeg was om te genslag te verdragen en dat verschei dene spelers, na de zeer onverwachte openingstreffer van de Turken, volko men liet hoofd verloren. Tol aan de rust bleef de balans in evenwicht. Het verloop van het duel was toen al, zacht gezegd, pover te noemen. Het werd spoedig duidelijk, dat aanvalslei der Boot niet zo snel uit de voeten kon als hij wilde. Succesvolle combinaties en vooral goed gerichte schoten, zo- uit. Bovendien toonde onze verdediging zich deze middag, op aanvoerder Ker- kum na, al bijzonder wankel. Kuys en stopper Froelich misten soms de een voudigste» ballen, zodat onze hallspelers Verhoeven en Van Woerden zich ge noodzaakt zagen het middenveld prys te geven ten einde de defensie te on dersteunen. Zo kreeg de Turkse, ploeg, waarin zeven internationals waren opge steld, alle gelegenheid om het Neder landse doel onder zware druk te stellen. De vermaarde rechtshalf Mustafa stuw de als aanvoerder zijn snelle voorwaart- sen onophoudelijk op. De voorhoede van de Turken bereikte in de eerste helft daar evenwel niet meer mee dan een vijftal corners, welke keeper Feyt en Kuys, vaak ln moeilijke situaties ge dwongen waren toe te staan. Nederland se schoten kwamen in die periode alleen van de onvermoeibare, maar weinig ge lukkige Rynvis en Van der Wel. die te fel belaagd werd door de Turken om nauwkeurig te kunnen richten. SNELLE BESLISSING Na de rust beslisten de Turken de stryd snel in hun voordcel. Voetbal in topklas le KLASSE A LeeuwardenVeendam NACAmsterdam DOSEmma MW Excelsior 1—3 2—1 1—2 0—0 le KLASSE B SVV—Heerenveen Sittardia—EDO ADOSparta 6—3 5—1 2—1 Ie KLASSE C HaarlemVitesse FevenoordRapid JC GVAV—Hermes DVS EBOHEnsch. Boys LimburgiaNOAD NEC—Alkmaar 1—2 3—1 6—1 1—3 1—1 le KLASSE D XerxesRBC Ajax—Volewijckers Be Quick—Enschede EnschedeBe Quick 1—0 3—0 1—3 2—1 Juichend ziet Koogemans (Amster dam) de bal in het doel van NAC verdwijnen. Storrimans ligt wat be duusd or de grond en Lussenburg (links) vindt het kennelijk evenmin leuk. Maar NAC zou tenslotte toch gaan w innen.....A zy forceerden in de tweede minuut al weer een hoekschop en linksbuiten Kadi scoorde - van de rechter corner- vlag af - direct met een „inswinger", waarnaar Feyt tevergeefs met de vuist sloeg: 1-0. Dit doelpunt was voor ons elftal feiteiyk reeds de genadeslag. Iedereen was er door van de kook. Daarvan maakte rechtsbinnen Saba- hattin in de zesde minuut gebruik door Kuys kansloos voorbij te sprinten. De Turk speelde de bal tamelijk ver voor zich uit. Stopper Froelich had het leder kunnen opvangen, maar hij trapte er volkomen over heen. Toen was het voor Sabahattin niet moeilijk meer onhoudbaar voor doelman Feyt in te schieten: 2-0. Kort daarna bracht rechtshalf Ver hoeven een ogenblik hoop in de weinige Nederlandse harten. Maar zijn halve omhaal, na een hoekschop van Van der Wel. flitste een meter naast de paal. In de 12e minuut rukten de Turken weder om in gesloten gelederen op. vrijwel on stuitbaar Onze halfspeler Van Woerden vergat zich daarbij een seconde en hield Sabahattin met beide handen vast. Strafschop, besliste de Italiaanse scheidsrechter Marchettn Sabahattin nam ook deze kans, haast niet te missen, waar en de stand was 3-0 in het voor deel van de Turken. Nederland was hier mee een geslagen ploeg. De Turken kon den nu voor de gretig reagerende Ita liaanse tribune gaan spelen en legden zich vervolgens op de verdediging toe. zitter was. Halverwege de afgelopen week kregen de heer Damen en de andere bestuursleden van de Amster damse geldschieters een briefje, dat hun diensten niet langer nodig waren. In ..Us Abe" scoort in de wedstrijd tussen SVV en Heerenveen. Het schot van Lenstra rechtsis doel man Kouwen te machtig. hun plaats kwam een zekere heer Röpcke. Dit was voor de Rotterdamse spelers de druppel, die de emmer deed overlopen. Zy weigerden om in Den Haag te komen trainen, zij weigerden om gis teren tegen Stormvogels te gaan spelen, zij weigeren om Dinsdag naar Londen te vliegen, waar 's avonds een wedstrijd gespeeld moet worden tegen West Ham United. Zaterdag a.s. staat de wedstrijd tegen Excelsior op he. programma te spelen in het FeUenoordstadlon maarde heer Van Krimpen heeft nog geen kaartje in de voorverkoop ge geven. Aller ogen zijn nu gericht op de heer Brunt, die vanavond een laatste be roep zal doen op het gezond verstand. En als dat faalt (Ingez. Med.-Adv.) ZILVEREN MOLEN TOURNOOI. Woensdagavond a.s. 8 uur VOORVERKOOP: v. d. Bom, Haven; v. Leeuwen, Janvossensteeg; Brokaar, Breestraat; Kanbier, koffietent Korevaarstraat; J. Segaar, Morsweg. Tal van vriendschappelijke wedstrijden Het biykt dat de competitieleiding van de KNVB wel wat voorbarig is geweest met het Zaterdag resoluut een streep balen door het programma van het lager voetbal. Tal van terreinen waren goed bespeelbaar en vele verenigingen hebben dan ook de gelegenheid aangegrepen om nog snel een vrlendschappeiyke wed strijd te arrangeren. Zelfs in de Afdeling Leiden werd een competitiewedstryd gespeeld terwijl Lens met een mooi doelpunt de Leidse ploeg twee minuten voor de rust een 1-2 voorsprong verschafte. Na de hervatting maakte N. van j Leeuwen met een magnifiek doelpunt 1 gelyk voor de Wassenaarders, maar drie minuten voor het einde rondde de zeer goed spelende invaller Guldemond een through-pass van Ouwerwerk met een treffer af, zodat Roodenburg deze I aantrekkelyke wedstrijd met 2-3 won. uvs—OVERMAAS Op een zeer goed bespeelbaar terrein heeft UVS gistermiddag een oefenwed- stryd gespeeld tegen de Rotterdamse derde klasser Overmaas. De Maasstedelingen, die in de eerste helft nog wel tegenstand boden en de score in die speelperiode beperkten tot 2-1 voor UVS, werden na de hervatting door Kantebeen c.s. overspeeld. De Lei- denaars namen het middenveld volko men in hun bezit en door vier treffers van Lieshout, één van Jan v. d. Blom, twee van Cor. v. d. Zeeuw, die een kwartier voor tijd uitviel en één van Kantebeen werd het 8-2 voor de blauw-witten. BL. ZWART—ROODENBURG Roodenburg speelde gistermiddag in Wassenaar een vriendschappelijke wed strijd tegen Blauw Zwart, een der can- d'.daten voor het kampioenschap van de 3e klasse A. De Leidse Houtbewoners kwamen binnen de lijnen met Gulde mond als invaller voor Henny Ohouffour, die men niet tijdig had kunnen berich ten dat deze ontmoeting was ingelast. Blauw Zwart opende de score na een half uur spelen maar vrij spoedig bracht Ouwerkerk de balans weer in evenwicht, Bondsvergadering Het reorganisatierapport van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond Is door de afdelingen en door de districts- besturen van de Federatie van tweede, derde en vierde klassers over het alge meen gunstig ontvangen. Onder leiding van lr H. F. Hopster, voorzitter van de reorganisatiecommis sie, zijn dezer dagen te Utrecht bespre kingen gehouden met afgevaardigden van alle afdelingen. Zaterdag J.l. kwa men onder leiding van de heer P. van Houten, lid van de organisatiecommis sie, de dlstrlctsbesturen van de federa tie van tweede, derde en vierde klassers bijeen. Op belde bijeenkomsten is uit voerig van gedachten gewisseld over de hoofdiynen van de reorganisatie, zoals deze in het rapport zUn neergelegd. Hoe wel op ondergeschikte punten kritiek werd geleverd ls het rapport èn door de afdelingen èn door de federatie ln al gemene zin gunstig ontvangen. Zaterdag a.s. komen onder leiding van de heer J. H. Martens de eerste klasse clubs bijeen, alsmede die verenigingen uit de lagere klassen, die zich voor het komend seizoen hebben uitgesproken voor betaald voetbal. De heer Martens zal als lid van de reorganlsatie-oommis- sie de besprekingen leiden. Amsterdam en SW spelen bij LFC Naar wU van de zyde van het LFC- bestuur vernemen Is de wedstryd VCS Gouda, welke op Woensdag 30 Maart voor het Zilveren Molentournool zou worden gespeeld, uitgesteld. In de plaats van deie ontmoeting Is er een van groot kaliber op het program ma gezet. Op 30 Maart komen namelijk de volledige competitie-elftallen van Amsterdam en SVV een wedstrijd op het LFC-terrcin spelen en dat het die avond niet aan belangstelling van de zyde van w irinvf), het publiek zal ontbreken, staat wel als een paal boven water. vervroegd De buitengewone bondsvergadering waarop het rapport van de reorgani satie-commissie van de KNVB zou worden besproken, was, naar men weet, oorspronkeiyk vastgesteld op 4 Juni. Thans is besloten om deze bü- cenkomst te vervroegen. Als nieuwe datum Is Zaterdag 14 Mei gekozen. Plaats van handeling Is Artis, Amster dam. Aanvang 11.00 uur. Oefenwedstrijd van Zaterdagelftal Met de Interlandwedstrijden tegen België en Frankrijk in de naaste toe komst, gaat het Zaterdagelftal enige oefenwedstrijden spelen, voordat het definitieve elftal zal worden samenge steld. Als .eerste in deze reeks wordt op Zaterdag 26 Maart as. de strijd aange- flinke voorsprong op zijn naaste concur renten op de eerste plaats staat. Het Zat^rdagelftal ls voor deze wed strijd als volgt samengesteld: Woudsma (DES) doel: Kroesbergen (DOVO) en Schaap (Quick Boys) ach ter; v. Nleuwstraten (Zwart-Wlt '28» Grobben (O.N.) en Zandbergen (Quick Boys) midden; Bout (Huizen), v. Dalf- sen (Sportcl. Genemuiden), v. d. Berg (TSB), Kerkdijk (Sparta E) en Schip per (SHO) voor. Als reéerves zUn aangewezen: Ten Donkelaar (Sparta Ei. Schuitemaker Enter Vooruit), Absen (O.N.) en van De wedstrijd begint om 4 u>tr. LFC—LUGDUNUM Ondanks de gedwongen rustperiode hebben beide teams het publiek een sportieve en goed gespeelde wedstrijd voorgezet. Met wind en zon tegen trapte Lugdu- num af en eiste de eerste penode de vol le aandacht van de LFC-defensie. De Kananes konden echter niet verhinde ren. dat W. Mizee een keunge aanval op de juiste manier afrondde: 0-1. Langzaam aan kreeg de LFC-voorhoe- de meer vertrouwen in eigen kunnen, getuige haar veelvuldiger voorkomende aanvallen. Bij één daarvan dreef Her mans de groenwitte verdediging zó in het nauw. dat Hoekstra zelf de gelijkma ker scoorde. 1-1. Daarna kwam v. Kam pen aan bod om. na solowerk, via bin nenkant paal de voorsprong voor de thuisclub te vergroten: 2-1. Een kleine weifeling van J. Teeuwen en Heijmans schoot raak: 3-1. De tweede helft bracht een veldover- wicht van Lugdunum, doch de pittige noot om door te „drukken" ontbrak. Even voor het einde nivelleerde Ver hoeven eindelijk de achterstand tot 3-2, doch daarby bleef het. Resumerend een nuttige oefenwed strijd, die het talrijke publiek weer even in de gezellige voetbalsfeer bracht. Nog te vermelden, dat scheidsrechter Devilee prima leidde. ALPHIA—ALPH. BOTS Op het wel zeer goed bespeelbare ter rein van Alphia speelden de eerste elf tallen van Alphia en de Alph. Boys een zeer nuttige wedstryd. Beide elftallen telden enkele Invallers, terwijl bU de Oranjehemden de nieuwe aanwinst Dweelaard (ex-EDO) voor het eerst bin nen de Hjnen verscheen. Ongetwijfeld zal deze speler een aan winst gaan betekenen voor de Alphianen Reeds nu liet hl) verschillende goede staaltjes voetbal zien. De Boys namen in de eerste helft de leiding en wisten de rust zelfs met een 2-0 voorsprong te doen ln gaan. Daarna kwam Alphia steeds meer in dé aanval en met enkele felle schoten bracht Dweelaard de stand op gelijke voet. S. Bouthoorn scoorde 3-2 en Slagter 4-2. Uit een fraaie pass van Dweelaara wist S. Bouthoorn kort voor tijd de stand op 5-2 te brengen, waarmede bet einde kwam van deze uitstekend door M. Tuinenburg geleide wedstrijd. Voetbal in Engeland De uitslagen in de eerste divisie van de Engelse league lulden: Aaton Villa—West Bromwich Albion 3-0, Blackpool—Leicester City 2-0, Bol ton WanderersCardiff City 0-0. Char-- ton AthleticChelsea 0-2, Manchester United—Everton 1-2, Portsmouth- Burnley 0-2, Sheffield Wednesday-Pre: ton North End 2-0, Sunderland—Arsenai 0-1, Tottenham Hotspur—Sheffield Uni ted 5-0, Wolverhampton Wanderers- Newcastle Un. 2-2, Huddersfleld Town —Manchester Olty 0-0.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4