Van besneeuwd Amsterdam naar het warme Rio de Janeiro Overrompelend Zuid Amerikaans leven, vol kleur en charme Dr Adenauer zag er wel bleek, maar niet vermoeid uit ÏVÖROL Elke land een br^llant Agenda LEIDSCH DAGBLAD - VRIJDAG 25 FEBRUARI Luchtsprong van een etmaal (Van een speciale medewerker) Afstand Is een kwestie van snelheid. Nooit dringt die stelling nadrukkelijker tot het bewustzijn door dan wanneer men in een comfortabele KLM-machine in één etmaal van Amsterdam naar de Braziliaanse kust wordt gevoerd. Tus sen Schiphol en Rio valt alles weg. Daar leeft en beweegt niets, daar is water noch lucht noch aarde. De snelheid sleept Holland en Brazilië met het geweld van duizenden brullende paardekrachten naar elkander toe, en alles wat er tus sen was wordt in de knellende greep van een reuzenvuist tot een poederig niets vermorzeld: tot een enkele herinnering aan wattenwolken die men duizenden meters beneden zich heeft zien drijven boven een grauw oppervlak van zand of water. In zulk een DC 6B reist men niet werkelijk; men stijgt erin omhoog om onder zich de landen en de zeeën te laten samenknijpen, om dan weer te dalen in een andere wereld. Een wereld waarop men door fotografieën en atlassen was voorbereid en die men herkent zonder er ooit eerder geweest tezyn. Een wereld die niet de fantastische kleuren der prentbriefkaarten blijkt te dragen, doch een veelvoud van onbekende aspecten openvouwt waarin men tracht te zwem men, doch waarin men hopeloos verdrinkt. Luxueus en toch arm Wie verdrinkt, raakt het bewustzijn kwijt. Wie elf dagen wordt neergezet te midden van het kleurige lawaaierige, lu xueuze, arme, drukke, eenzame, char mante, harde, doch altijd opnieuw over weldigende en overrompelende Zuid- Amerikaanse leven, gaat onder en snelt onder de oppervlakte van zijn bewustzijn door een fantastische droom, om pas te ontwaken en zich te herinneren als hij reeds weer dagenlang terug in zijn eigen omgeving is. Deze moderne manier van reizen en de wereld zien is 'n steeds dichter tot het tijdloze naderende verdovmgskramp, een Kaartje van Zuid-Amerika. „Bangkok" volledig eensgezind Permanent Hoofdkwartier in Siam opgericht De ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van de ZOAVA (SEATO), het Zuid-Oost-Aziatische verdedigings verdrag, hebben volledige overeenstem ming bereikt. O.m. werd besloten een permanent hoofdkwartier In de Siamese hoofdstad Bangkok op te richten, waar bij alle ZOAVO-landen (.Amerika, En geland, Frankrijk, Australië, Nieuw-Zee- land, Pakistan, Siam en de Philippijnen) een ambassadeur zullen accrediteren. In dit hoofdkwartier zullen drie groepen werkzaam zijn: een militaire groep zal de plannen voorbereiden tegen mogelijke gewapende agressie. Een tweede groep zal het werk coördineren tegen Infiltra tie door Communistische agenten. Een derde orgaan voor het verlenen van eco nomische hulp zal helpen in de strijd te gen honger, teneinde te bewerkstelligen, dat het volk zich niet in wanhoop tot het Communisme wendt. Onmiddellijk begonnen de militaire experts met een uiterst geheime bespre king over de verdediging tegen moge lijke gewapende agressie. Reuter tekent -hierbij aan, dat de con ferentie van deze experts de grootste mi litaire conferentie in dit gebied is sinds de oorlog. De ministers hebben aan de militairen algemene richtlijnen gegeven Bjj him „mobiele taak" behoort niet het gebied van Laos. teneinde de over eenkomsten van Genève betreffende In- do-China niet in de war te sturen. Laos immers grenst aan Communistisch Chi na en (Communistisch) Noord-Vietnam. De bespreking over de economische hulp kreeg een bijzonder karakter door de onverwachte aankomst van Harold Stassen, administrateur voor de buiten landse hulpverlening, die een uiteen zetting gaf van de Amerikaanse politiek ten aanzien van het Zuid-Oost-Aziati sche gebied. Verschil van mening tussen Dulles en Eden Donderdagavond hebben minister Dul les en zijn Britse ambtgenoot. Eden, een bespreking gehad over de kwestie- Formosa. In kringen van de conferentie wordt verklaard, dat minister Dulles steeds de stelling heeft gehandhaafd, dat de de fensie van het gebied van Zuid-Oost- Azië verweven is met die van Zuid-Ko- rea, Japan en Formosa. Minister Dulles heeft tegenover corres pondenten en ook in zyn toespraken steeds duidelijk te verstaan gegeven, dat de mogelijkheid van Amerika om teza men met Zuid-Korea en de Chinese Na tionalisten „op drie fronten" aan een conflict het hoofd te bieden, het be langrijkste afschrikwekkende middel te gen Communistische agressie vormt. In Britse kringen heeft men te ver staan gegeven, dat minister Eden dit standpunt niet inneemt. Naar verluidt I wil Engeland zijn verplichtingen in de ZOAVO nakomen zonder echter be reid te zijn verwikkeld te geraken in een conflict in de Straat van Formosa. geweld van beweging in horizontale zin, een doorklieven van een andere dimen sie. Een schokkende verandering met bliksemsnelheid van alles om de reiziger heen, die zijn ziel niet ver genoeg kan openzetten voor alles wat zich aandient en weer onopgenomen heensnelt. Deze reis is een sprong in de eeuwig heid - en terug. Een heen- en weergaan- de beweging als het openen en sluiten van een seinlamp, waarbij de reizende lichtstraal op bijna hetzelfde ogenblik verschijnt en verdwijnt. Deze reis is eigenlijk niets - wanneer men althans in 'n min of meer filoso fisch getinte beschouwing er 'n definitie voor zoekt, en daarbij de goede zorgen, de heerlyke maaltijden en de attente verrassingen van de KLM-service een moment vergeet. Wonderlijke paradox In het vliegende hotel, wat deze DC 6B eigenlijk is. wordt aan de reiziger de eer bewezen die hem toekomt als de gast des huizes. De stewardessen en ste wards zijn toonbeelden van voorkomend heid en attentie. Zij koken daarbij uit stekend en laten niets aan het toeval over - behalve datgene, wat de piloten, de ganse bemanning en alle passagiers met goed vertrouwen aan het toeval overlaten, waarbij zij zich beroepen op hun goed gesternte, de goede reputatie van de KLM, de goede vakkennis van al len die iets aan deze machine hebben gedaan of nog doen en bovenal op de overtuiging, dat vliegen een traditionele veilige en vertrouwde wijze van reizen is geworden. Noch tijdens de tocht door de vijfdui zend meter hoge sferen, noch tijdens de tussenlandingen wordt de zorg voor het welzijn en de .restauratie" der passa giers een ogenblik vergeten, waardoor de KLM zich op het wijde internationale vliegebereik een uitstekende reputatie heeft weten te verwenen. Over dat vliegbereik gesproken - het is een merk waardigheid dat het kleine, beperkte Holland in zijn vliegerij zich een zo grootwereldse allure heeft weten aan te meten - dat het een luchtnet heeft ge weven over de ganse aardbol en de naam van Nederland in de lucht geschreven heeft in alle windstreken. Het Holland van burgerlijke vetes en kleine kuiperijen, van liftverbod en man dement, van hokjes en perkjes om hon derden kleine groepen heen, van isolatie en zelfingenomen principieel berijden van stokpaarden, van volgzame buiten- Land van de toekomst- Een onzer medewerkers heeft on langs, ter gelegenheid van het feit dat de KLM haar luchtnet naar Zuid-Amerika uitbreidde met een tussenlandlngspunt te Sao Paulo (Brazilië's moderne zaken- en in dustriecentrum), een vlucht naar Zuid-Amerika gemaakt en geeft thans in enige artikelen - waarvan het eerste hierbij is afgedrukt - zijn indrukken weer van deze reis, waar bij hij zowel Sao Paulo als Rio de Janeiro en Campinas bezocht. Bra zilië is een statenbond en de groot ste politieke eenheid van Zuid- Amerika. terwijl het de vierde grootste staat ter wereld is. Zijn op pervlakte is 8Vi millioen km2, het heeft 52 millioen inwoners en een kustlijn van ruim 4000 km. lengte. Over dit indrukwekkende en in vele opzichten belangwekkende „land der toekomst" wordt hier een en ander verteld. In Rio hebben de ijskarretjes veel klandizie landse politiek-in-zakformaat zonder initiatieven - dat peuterige Holland heeft zich een air van grootheid verwor ven in de burgerlijke luchtvaart. Een air van brede visie, van wereldwijd begrip, van wijdse blik en handeling. Paradox? Mischicn. Maar in de vliegerij heeft het mannen, die niet enkel het air. doch ook de daad der grootheid hebben. Misschien dat deze mannen juist boven die piet luttige wereld uit, hoog in de wolken, de ware Nederlandse aard hebben ontdekt en liefgekregen en in practijk gebracht. Misschien moeten wy uit Nederland weg om grote geesten en mannen van de daad te kunnen blijken? Het ligt er altijd nog Laten we dat aannemen. Doch uit Ne derland weggevlogen naar verten aan de horizon, ontmoeten wy volken die res pect blijken te hebben voor het kleine land dat wij ontvluchtten. En daarom gaan we ook weer gaarne terugOm te zien, of het er nog ligt. Of het niet in zijn kleinheid en zelfvoldaanheid en zui nigheid is weggeschrompeld. Maar dat is nóóit het geval. Het ligt er altijd nog en het is nu wit en rein van de heerlijke, koude, weldadige sneeuw, die de benau wende warmte van Rio doet vergeten en de snakkende longen nieuw leven geeft. Zo was de terugkeer uit Zuid-Amerika - maar dat was al het einde van dit kleurig avontuur. Een avontuur, waar over ik U in enkele volgende beschou wingen nog wat gedetailleerder hoop te vertellen. Hoe is hef ontstaan Dit woord: HOBBY Vroeger hadden de mensen lief hebberijen, nu hebben ze hobby's en zhj die dezelfde hobby's hebben, richten hobbyclubs op. Daar is geen woord Nederlands meer bij. Hobby is een afkorting van hobby-horse en dat woord betekent; stokpaard, maar is natuurlijk hetzelfde als ons hobbelpaard. Een hobbelpaard ken tiedereen als kinderspeelgoed. Ook figuurlijk werd het vroeger gebruikt om aan te duiden: iemands geliefde bezigheid of onderwerp van gesprek. .De verering van het romeinse". zegt Busken Huet. „was het edel hobbelpaard van de zeven tiende eeuw". In die zin is hobbel paard door stokpaard vervangen. Z'n stokpaardje berijden wil zeg gen: spreken over datgene waar over men het steeds heeft, dus: op z'n hobby-horse zitten. En wie dat doet. heeft een hobby. (Ingez. Med.-adv.) OP VERKOUDHEID? KRE9FLAV0N orkomt en geneest Geen snocp/e. maar I help, km20 tabletten ^5 Met een enkel woord BINNENLAND De algemene vergadering van het Roode Kruis zal op 18 Juni a.s. In de nieuwe schouwburg te Deventer worden gehouden. Weefsels van de Nederlandse Textiel industrie zullen gedurende de Utrechtse voorjaarsbeurs, die van 22 tot en met 31 Maart wordt gehouden, de aandacht trekken van bezoekers uit binnen- en buitenland. Dit ls de tiende maal dat de stichting Nederlandse Textleljaarbeurs als onderdeel van de voorjaarsbeurs een manifestatie organiseert. Voor de door de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen uitge schreven prijsvraag, voor werken voor ge mengd en mannenkoor zijn Ingekomen 21 composities. De Jury. bestaande -*- heren Sem Dresden, dr Anton uit de i George Stam heeft 1 s Zeist en Mlel Cambré t worden op 17 en 18 Mei te Enschede. Ach teraf ls gebleken, dat deze datum niet kan worden gehandhaafd, omdat deze zou samenvallen met de opening van de tert- toonstelltng E 55. Thans ls de datum ge steld op 2 en 3 Juni a.s. De twee Sabena-hellcopters uit Brus sel hebben gisteren van Maastricht uit niet kunnen doorvliegen naar Keulen en Bonn. De toestellen bleven op de heli- haven te Maastricht en vlogen op de vast gestelde tyd terug naar Brussel. Tenge volge van sneeuwbuien was er niet vol doende zicht. Vannacht ls de 37-Jarlge A. van den Berg van Spljkenlsso. werkzaam by de firma Volker Baggerbedrijf, op zijn werk te i Vlaardlngen van een steiger gevallen. De man was op slag dood. BUITENLAND De Perzische Kamer heeft met grote meerderheid een wetsvoorstel aangenomen, waarbij de regering gemachtigd wordt. Britse credleten tot een bedrag tot 10 mil lioen pond sterling en Amerikaanse cre dleten en leningen tot een bedrag van 150 millioen dollar te aanvaarden. Een vler-motorlg tankvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht ls bij Windsor In de Amerikaanse staat Missouri in brand gevlogen en neergestort. Negen van de elf Inzittenden kwamen om het leven. Door overstroming van de rivier de Hunter zijn ln Nleuw-Zuld-Wales (Austr.) vier personen om het leven gekomen en duizenden stuks vee verdronken; 7000 mensen moesten hun hulzen verlaten. Ge bieden met rijk grasland staan onderwater. De weduwe van een Oostenrijkse baron, die niet wenst dat de zevenhonderd Jaar oude titel van haar adellijk geslacht met haar zou uitsterven, heeft deze te koop aangeboden aan de hoogste bieder. De Amerikaanse commissie voor Chileense regering besprekingen te voeren over exploratie en exploitatie van ura- nlumlagen In Chili. Ongeveer zeven maan den geleden heeft Chili aan Amerika mededelingen gedaan over zijn uranlum- lagen. De Amerikaanse zender „Radio Vrij Europa" heeft Woensdag aan de Bclers- Tsjecho-Slowaakse grens 3000 ballonnen met ruim 2.500 000 antl-communlstlsche pamfletten opgelaten. Sedert het begin van Vervolg van Pag. 1 Deel van de regeringscoalitie inzake het Saarstatnut nog steeds weerspannig Maar het Kabinet zal wel als een eenheid optreden Op de eerste dag van het debat in de Westduitse Bondsdag over de Parijse accoorden hebben zich tal van uitmun tende sprekers doen horen, die soms wel een uur of langer aan het woord gebleven zijn om de opvattingen van hun partij nog eens uiteen te zetten. Maar de allervoornaamste figuren, Adenauer en zijn grote tegenspeler Ol- lenhauer, de aanvoerder van de Socia listische oppositie, hebben zich nog op de achtergrond gehouden. Adenauer is gedurende de gehele zit ting in de zaal aanwezig geweest. Hij was al om negen uur 's ochtends be gonnen. Men heeft een middagpauze van ongeveer twee uur gehouden en de vergadering werd pas om klokslag ne gen uur door voorzitter Gerstenmaler tot hedenochtend negen uur verdaagd. Adenauer zag er wel bleek, maar niet vermoeid uit. Naar enkele redevoerin gen luisterde hij blijkbaar met grote be langstelling. Hij vertoonde geen zweem van zenuwachtigheid. Hij zat als een veldheer in de zaal, die overtuigd is van z|jn naderende overwinning. Men ver wacht dat h|j en Ollenhauer pas Zater dag het woord zullen nemen. Nog geen woord gerept over de Saarkwestie Over de Saarkwestie werd gisteren nog met geen woord gerept. Het Saar- accoord wordt pas vandaag ter sprake gebracht. Daarover lopen de meningen, ook in de coalitie, nog altijd uiteen. Adenauers grote partij, de CDU, heeft gisteravond nog een oproep tot de nog immer weerspannige leden van de re geringscoalitie gericht, waarin zij opge wekt worden toch ook voor het Saar- statuut te stemmen. Wy hebben echter de indruk gekre gen dat de Vrye Democraten (Libera len) zich nog altyd niet willen laten overhalen en dat zy er tegen zullen blijven, precies zoals het grootste deel van de fractie der Vluchtelingen party. Wel acht men het mogelyk, dat de Bondskanselier er in zal slagen al zijn ministers er toe te brengen, dat zy vóór en niet tegen het Saarstatuut zullen stemmen, zodat het Kabinet, naar bui len tenminste, als een eenheid optreedt. Tot nog toe hebben de vier ministers, die tot de Vrye Democratische party behoren, en de minister voor gezamen- lyke Duitse vraagstukken, Jakob Kaiser, die uit Adenauers CDU is voortgekomen, nog steeds een afwyzende houding te- j gen het Saarstatuut in zijn huidige vorm aangenomen. Brief aan minister Kaiser Adenauer heeft minister Kaiser nog een brief doen toekomen, waarin hy hem op de gevolgen opmerkzaam maakt, die het neen van deze minister op de samenstelling van het kabinet zou kun nen hebben. Tal van afgevaardigden In Adenauers CDU, die zich ook niet geheel en al met de voorgestelde oplossing van hetSaar- probleem kunnen verenigen, hebben in middels al laten doorschemeren dat zy zich niet door fractiedwang gebonden kunnen voelen, wanneer een van Ade nauers eigen ministers by zijn „neen" "~»u blijven. Het zijn vermoedeiyk de ln de pers aangekondigde politiemaatregelen ge weest. waardoor men heeft weten te voorkomen, dat voor en in de onmid dellijke omgeving van het Bundeshaus geen betogingen tegen de ratificatie en tegen de herbewapening hebben plaats gevonden. Er waren overal agenten te zien en op de straten, die naar het Bundeshaus leiden, lagen lange water slangen ln de sneeuw gereed om tegen eventuele herrieschoppers als wapen te kunnen worden gebruikt. Opgeschoten jongens maakten herrie bij Beethoven Wel ls het ln de binnenstad van Bonn, ongeveer twintig minuten gaans van het Bundeshaus, in de namiddaguren tot enkele ongeregeldheden gekomen. Meer dan duizend betogers, onder wie vele opgeschoten Jongens, en ook tal van vrouwen, schopten geweldig veel herrie voor het station en op het voor naamste plein, de Munster Platz. waar een standbeeld van Beethoven staat, zy hieven spreekkoren aan: „Wij willen geen Parijse verdragen", „wy willen geen oorlog", Wij willen geen kazernes" en „Weg met Adenauer". Er werden strooibiljetten uitgedeeld, die de Communistische partij in het Bondsland Hessen had laten drukken. De politie sommeerde dc menigte et telijke malen door middel van luidspre kerwagens uiteen te gaan. Toen zij daarmede niets bereikte, liet zy de wa terkanonnen in actie treden. Verschei dene onschuldige voorbygangers werden ook kletsnat. Het scheelde maar een haar of een Nederlands journalist, die speciaal voor de behandeling van de Paryse accoorden naar Bonn was ge komen, had voor het station een nat en ijskoud pak gekregen! Hij kon zich nog juist door een sprong achter een tram wagen redden. Ook een politieagent werd het slachtoffer van de wat al t« grote voortvarendheid van zyn collega'* Hij werd kletsnat. Men kan verwachten dat er vandaag en morgen wel meer relletjes in Bonn en vermoedelyk ook wel in andere plaatsen" in West-Duitsland op touw zullen worden gezet. Men heeft reeds kunnen vaststellen, dat een aanzienlyk gedeelte van hen, die gisteren in Bonn aan het lawaai- maken zijn gegaan, uit de industrie- streek van het Roergebied naar Bonn gekomen waren. Deze mensen waren in opdracht van Communistische organi saties gekomen. (Ingez. Mcd.-Adv.) de actie ln April van vorig Jaar zyn "leze w(jze reeds byna honderd mllllucu lamfletten naar Communistische landen i Oost-Europa gezonden. - In het Zuiden van Syrië ls de toe- .id der bevolking crltlek geworden door dat gedurende enkele maanden een droogte heerst. De bevolking ls afhnnkelljk van het opgevangen regenwater. Het ls tot een demonstratie gekomen voor het verbeteren van de watervoorziening en het wegennet. Opheffing Unie in Parlement INZET DER BESPREKINGEN. Vrijdagochtend is het Indonesische Parlement begonnen met de behan deling in eerste termyn van het wetsvoorstel inzake het protocol tot opheffing van de Nederlands-Indo nesische Unie. De ministers van Bui tenlandse Zaken, Soenario, Onder- Wys, Yamin, en Financiën, Ong Eng Die, woonden de zitting bü. De eerste en enige spreker was Imam Soetardio van de Partai Boeroeh (Ar- beiderspartil). d:e de regering verweet, dat zii de drie kwesties van de ophef fing van de Unie. de besprekingen over de R.T.C.-overeenkomsten en Nieuw- Guinea niet tegelijkertijd heeft weten op te lossen, doch „een stap is achter uit gegaan" tegenover de Nederlandse regering, die enin is geslaagd deze drie kwesties gescheiden te houden. De financieel-economische overeen komsten kwalificeren als „parasieten van het Indonesische volk", verweet hij het Kabinet voorts, dat slechts die bepalingen ziin opgeheven, die toch al buiten werking waren. Hii stelde voor nu een vaste termijn te bepalen voor het houden van financieel-economische besprekingen -net Nederland byv. drie maanden en vroeg de regering naar haar bereidheid de Unit unilate raal op te heffen, indien Nederland weigert te onderhanaeien H»i vroeg de regering voorts of zii in de kwestie Nieuw-Guinea in staat is unilateraal op te treden, zoals - aluus Soetardio Nederland thans doet. Na hem voeren nog 14 leden het woord. De mijnenveger Wildervank loopt van de helling bij de N.V. De Vries Lentsch te Amsterdam. Dit is het tweede schip van een serie van 32 soortgelijke vaartuigen, die op verschillende werven in aanbouw zijn en naar Nederlandse gemeenten worden genoemd. De tewaterlating geschiedde door de echtgenote van de burgemeester van Wildervank, mevrouw J. Liese-Letteboer. Academie: Lustrumviering Frysk Stu- dlnte Selsklp. Spr. prof. Fokkema en dr Slerksma, 2 uur nam. Marekerk: Vrouwengebedsdag. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle „De particulier secretaris". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Relsver. Kleuren film ..Balkansymphonle", 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor Paedagoglek. Lezing A. Sellenraad over humor ln het kinderleven. 8 uur nam. Hotel Centraal: Ned. Handelsreizigers- vereniging. Spr. de heer Veenstra over: „Waarom georganiseerd?", 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Familiefilm- wedstrijd Leldse Smalfilm Liga. 8 uur nam. Café Anlba: Jaarverg. Leldse Bloemisten vereniging D.E.V.. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Cabaretavond „Ons Grunne- gerlaand". 8 uur nam. Stadszaal: Jubileum-uitvoering „Brun- hllde", 8 uur nam. Schouwburg: Chr. Zangspelclub „Staal- wyk en omgeving". „Prinses Marlëtte's grote avontuur". 8 uur nam. Leiderdorp (Ver. Touwfabrleken) Feestavond Stichting „de Sleutelblom". 7.45 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-cursus psycho logisch onderzoek o.l.v. W. A. Nell. 8 uur namiddag. Volkshuls: Fllmschollngscursus Leldse Jeugd-Actie, 8 uur nam. Jeruël (Groenesteeg 16): Baptisten Ge- Spr. ds Harkema. 8 uur nam. Jeruel (Groenesteeg ifi)Baptisten Ge- neente. Spr ds Harkema, 8 uur nam. Stadszaal: L.A.K. „Collegium Musicum", verhulzlngstljd", 8 uur nam. WOENSDAG Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing met lichtbeelden. Dr J. Keuning: De ge schiedenis van het eiland Enggano. Hoe een samenleving ten onder ging, 8 u. n.m. TENTOONSTELLING Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur voorm.—4 uur nam. (Tot 28 Maart). BIOSCOPEN Luxor. „Maarten Luther", 14 jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werkdagen' 23Ö.~ 7 ên'Ó. 1*5 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon. „Als het Jonge koren rijpt" (Le blé en herbe). 18 jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondag 2.15. 4 30, 7 en 9.15 uur. Rex. „De zwarte parel". 14 Jr. Werk dagen 2 30. 7 15 en 9.15 uur. Zondag 2 30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 19 Februari 13 uur tot Zaterdag 26 Febr. 8 uur waargenomen door de Apotheek van Drlesum, Mare 110, Tclef. 20406- de Zul- der-Apotheek, Lammenschanswcg 4. Tele foon 23553. Weerrapporten (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parits Bordeaux Grenoblo Nice Berllln Frankfort MUnchen ZUrloh Genève Locarno Wenen Inmsbrück licht bew. onbewolkt licht bew. mist zwaar bew. sneeuw retren half bew. eeh bew eeh bew regenbui licht bew. eeh bew. geh bew. eeh bew eeh. bew. zwaar bew. licht bew. zwaax bew. licht bew. wnw 1 -17 0.5 windstil -12 0 no 4 -10 0 windstil 1 8 -6 2 ■0. 0 9 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2