ZWITSARUB Herenweg wordt verbeterd HET HUIS EN DE SPOKEN-MEESTER De spannende avonturen van Tobias de Kater CLOWNTJE RICK LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 16 FEBRUARI Raacl van Warmond De voltallige raad der gemeente Warmond kwam gisteravond in vergadering b|jcen. Bij de ingekomen stukken kwam ter sprake de brief van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting houdende afwijzende beschikking op het beroep van de Raad tegen het besluit van Gedeputeerde Staten betreffende het verzoek schrift van C. N. van Winsen te Warmond om vergunning voor de bouw van 2 woningen op zijn terrein aan de Herenweg. Door enkele raadsleden werd verzocht het jaarverslag van de schoolartsen- dienst te laten circuleren onder de leden. Aan het R.K. Par. schoolbestuur en het Bestuur der school met de Bijbel werd door de Raad een voorschot-sub sidie toegekend ingevolge art. 101 en 101 bis der l.o. wet 1920 De bedragen bestonden uit f. 12.892. voor Bestuur R K. Par. scholen en f 3531 voor het Bestuur School m/d Bijbel. Tevens werd een voorschot verleend aan belde schoolbesturen voor de belo ning van de vakonderwijzer in lichame lijke oefening en vakonderwijzeres in nuttige handwerken. GRONDVERKOOP Naar aanleiding van verzoekschriften tot verkoop van percelen grond aan de Sweilandstraat en grond in de complex ..Klein Leerust" vroeg de voorzitter hier over de mening van de Raad. De meerderheid der Raad is van me ning. dat er niet teveel grond moet ver kocht worden aan personen buiten de gemeente Warmond. Voor de Warmon- ders zou er dan straks geen bouwgrond meer beschikbaar zijn. terwijl het toch steeds op moeilijkheden stuit om nieuw bouwterrein aan te kopen. De voorzitter kan zich met deze me ning geheel verenigen, vooral ook omdat de grond in de gemeente Warmond vry goedkoop is in vergelijking met de prij zen in omliggende gemeenten. De suggestie werd dan ook gedaan om een gedeelte grond niet te vei kopen en te reserveren voor kopers in de gemeen te Warmond. Besloten werd om over te gaan tot uitbreiding van de straatver lichting in de gemeente Warmond. Thans zal van straatverlichting wor den voorzien de Wasbeeklaan, hiervoor werd een bedrag gevoteerd van f. 1650. er zullen 5 electrische lichtmasten wor den geplaatst. Ook in de straat ter Leede zal een uit breiding plaats vinden van de straatver lichting. TBC-ONDERZOEK Binnenkort zal er in Warmond weder om een algemeen onderzoek plaats vin den op tuberculose evenals in het jaar 1952. De Raad besloot om aan het plaat selijk Comité voor tuberculose-onder- zoek een bydrage te verlenen in het te kort, dat geraamd werd op f. 1600. Aan dr H. Varekamp te Oegstgeest werd een perceel bouwterrein van het complex ..Klein Leerust" vöor een be drag van f. 8500 en onder de gebruike lijke voor de gemeente Warmond gelden de voorwaarden, verkocht. Naar aanleiding van deze verkoop vroeg de heer Willemsen of er nu nog reden bestond tot handhaving van de erf dienstbaarheid rustende op „Groot Lee rust". De heer Van Vliet vroeg naar aanlei ding van deze verkoop of thans de door trekking van de Van Beverninckstraat zou plaats vinden. De voorzitter antwoordde hierop dat deze doortrekking zou plaats vinden, zo dra er op het betreffende perceel een woning zou zijn gebouwd. RONDVRAAG Slechts een l!d van de Raad maakte gebruik van de rondvraag. De heer Van Vliet vroeg n.l of er een gegronde aan dacht zou worden geschonken aan de slechte toestand van de Herenweg. De voorzitter cgi éavrij vbgkcmfwz Het ls de voorziter ook bekend, dat deze weg in slechte toestand verkeert en wel zeer hard uitgegaan is deze winter. De architect zal daarom een plan ont werpen tot verbetering van deze weg en ook by het College van B. en W. heeft deze verbetering de volle aandacht. Niets aan de órde zijnde sloot de voor zitter de vergadering. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN: Bevallen: Hondius-Hoogenstraten, z. Den Haag; Beaujon-Phaf. d. Utrecht; Kalff-van Voss. d.. Istanbul. Gehuwd: E. Fokke Dijkstra en V. M. van Katwjjck, Heemstede. Overleden: A. E. Zandvoort, m., 71 jr Den Haag; P. C. Koremans. m.. 82 jr Den Haag; K. Korthals Altes-Wijn stroom, v., 79 jr Den Haag. A. Kuyper. m 66 jr Den Haag; K. Keizer-Nagel- kerke, v., 64 jr R'dam. Twee van tie vier willen opgeven Politie in Bern stelde ultimatum De Zwitserse politie heeft de vier Roemenen, die de legatie van hun land in Bern zijn binnengedrongen en zich daar verschanst hebben, een ultimatum gesteld: als zij zich voor heden-. Woens dagmiddag niet zouden hebben overge geven. zullen zij de gevolgen moeten dragen. Aanvankelijk was het einde van het ultimatum bepaald op 11 uur he denochtend. doch later werd het ver lengd tot hedenmiddag vier uur. Twee ran de vier indringers zouden bereid zijn zonder verzet naar buiten te komen. De andere twee verklaarden echter, dat zij plechtig gezworen had den in het gebouw te blijven, totdat zij gedood zullen worden, of hun vrienden in Roemenië vrij gelaten zullen zyn. De twee. die zich bereid verklaarden hun verzet op te geven, verzochten om een geestelijke om hen te ontslaan van hun eed. voordat zij het gebouw zouden ver laten. De politie liet toen onmiddellijk een priester halen. Alle vier zullen beschuldigd worden van doodslag op een chauffeur van het gezantschap, die, zoals bekend, in een ziekenhuis ls overleden aan verwondin gen. die hij hadopgelopen in het ge vecht tussen de Indringers en dc ver dedigers in het gebouw. Britse reservevloot wordt sterk ingekrompen De vlootdeskundige van de Londense „Daily Telegraph" meent te weten, dat de Britse reservevloot. die ongeveer 350 schepen omvat, aanzienlijk zal worden Ingekrompen. Vooral kleine schepen, met een snelheid van minder dan 30 knopen, zouden naar de sloper worden gezonden, aangezien zij bij de moderne oorlog voering niet meer passen. Het zou hier gaan om een zestigtal freratten van 1.500 ton, 24 fregatten van ongeveer duizend ton en 30 torpedoboot- jagers van duizend ton. De meeste van deze schepen dateren uit de oorlog, al dus dit bericht. Het LEIDSCH DAGBLAD kan niemand missen. Geen dag. Niet alleen om het nieuws, maar ook om de ADVERTENTIES Arrogante ex>nazi Strasser morgen naar Europa DE UITERST-RECHTSE EX-NAZI Otto Strasser heeft op een perscon ferentie in de Canadese stad Montreal medegedeeld, dat hij Donderdag per vliegtuig naar Europa hoopt te vertrek ken. Hy is kort geleden in zyn Duitse staatsburgerschap hersteld. In 1933 is hy uit Duitsland gevlucht, nadat hy met genoeg ging! Strasser ls van mening, dat niet één Europese regering, die van Spanje en Turkye uitgezonderd, op de been zou blijven zonder financiële hulp van AniPrika en zonder de NAVO De meeste Europese landen zouden de NA VO niet steunen, als Amerika geen fi nanciële steun verleende, aldus de 57- Jarige gewezen nazi. Hij voorspelde een volledige verande ring in Duitsland binnen vyf jaar Kan selier Adenauer zag hem niet gaarne terugkeren omdat hy uitdrukking zou geven aan de gevoelens van het Duitse volk Strasser heeft het plan een politieke party In Duitsland op te richten. Hy wil ook een politieke school stichten. Teruggaaf van loonbelasting Volgens een beslissing van de Staats secretaris van Financiën kunnen werk nemers, op wier loon in de loop van een Jaar loonbelasting is ingehouden, na afloop van dat jaar die loonbelasting terugvragen, indien hun gehele jaarin komen zo gering was dat zij volgens de tabel van de inkomstenbelasting niets aan belasting verschuldigd zouden zyn geweest. Nu het jaar 1954 is verstreken, zullen met name zij. die slechts een ge deelte van het Jaar in dienstbetrekking zijn geweest <b.v. werkstudenten en sei zoenarbeiders) er verstandig aan doen om na te gaan of hun inkomen in het jaar 1954 soms beneden de z.g. belastbare grens ls gebleven. Als dat het geval ls, wordt de loonbelasting teruggegeven, mits ze meer dan f. 15 bedraagt. Om de teruggaaf te verkrygen moeten belang hebbenden aan de Inspecteur der Be lastingen om toezending van een aan giftebiljet voor de inkomstenbelasting vragen. Deze aangiftebiljetten zullen ver- moedeliik omstreeks Maart a.s. worden toegezonden. Nadat de inspecteur een en ander aan de hand van het inge vulde aangiftebiljet heeft nagegaan, volgt teruggaaf van de ingehouden loon belasting. DIEFSTAL VAN BRONS. Een maand gevangenisstraf eiste de officier van Justitie bil de Haagse Po litierechter tegen een administrateur uit Leiden, die van September tot No vember vorig laar herhaalde malen brons had gestolen ten nadele van zijn patroon. Verdachte gaf de feiten toe. Hij zat in ernstige financiële moeilijk heden. zo vertelde hij. Hil had eens een voorschot gehad en moest dit van zitn salaris terugbetalen. Hierdoor hield hli niet genoeg over om kleren te kopen. De opbrengst van het gestolene was f 152.—. Reeds eerder had verdachte ernstige straffen gehad voor verduis tering en diefstal. Hij zat midden in een proeftijd. De politierechter ver oordeelde verdachte tot 3 weken ge vangenisstraf. Deze pagina ls gedeeltelyk gecorrigeerd. van haar Dromen door DOROTHY QUENTIN ,,'n Aardige vent, die baas van Je, merkte Victor op. „Ik vind zyn boeken uitstekend." Hy lachte opeens vroiyk. „Weet je, wat hy zei? Dat ik Je in Exeter moest brengen, voordat de win kels dicht waren, aangezien Je nog een Jurk moet kopen. Het spyt me. dat ik niet voor een baljurk gezorgd heb. myn lieve Assepoester." Elsie bloosde en voelde zich ontstemd. „Ik heb nu eenmaal geen avondjurk," zei ze stug. „Ik ben nog nooit naar een dansfeest geweest." „Allemensen!" Victor keek haar stom verbaasd aan. Natuurlyk had zyn vader hem verteld, dat'ze erg kinderiyk en on bedorven was. maar stel je voornog nooit naar een dansfeest geweest te zyn! Nog nooit een avondjurk bezeten te hebben en waarschyniyk ook nog nooit gekust te zyn1 Vertaald uit het Engelt „Papa heeft je dus al die jaren maar aardig opgesloten gehouden, dat merk ik wel." zei hy na enig zwygen. „Het weeshuis is nu eenmaal een heel aparte wereld." antwoordde Elsle. „waar niet aan uitgaan gedaan wordt. Sir Leo is altyd een engel voor me geweest en heeft me allerlei bijzondere dingen laten leren. Ik kan hem nooit dankbaar ge noeg daarvoor zijn." „O. jawel, je kunt beginnen met je dankbaarheid aan my te tonen," merkte Victor met een plagend lachje op „Ik neem het hem zeer kwalijk, dat hy je nooit eerder mee naar huls heeft gebracht." „Ik weet helemaal niet, of lk ln zo korte tyd een geschikte Jurk zal kunnen vinden." zei Elsie enigszins bezorgd. Ze dacht aan haar koffer achter in de ba gageruimte waarin alleen maar doodeen voudige kleren waren ingepakt. Ook de pastelkleurige wollen Jurk haar beste die ze thans aan had was niet ge schikt voor een avondfeest. „Laat het allemaal maar aan my over", antwoordde Victor zelfverzekerd. „Ik heb veel gevoel voor kleren. Boven dien heeft mama een rekening by Leroy". Elsie moest lachen om zyn houding van man van de wereld. Het ontbrak Victor stellig niet aan zelfbewustzijn Door het gesprek over kleren moest ze echter opeens aan Yvonne denken, en enigszins bezorgd vroeg ze zich af, wan neer deze weer één van haar vluchtige bezoeken aan Mark zou brengen. Meest al was Mark na zo'n bezoek van zyn aanstaande vrouw prikkelbaar en uit zijn humeur. Misschien zou Yvonne wel voor Oudjaar komen, nu ze met Kerstmis niét aanwezig geweest was De lichten van Exeter kwamen naderby en Elsie zuchtte even. Diep in haar hart wenste ze dat ze niet meegegaan was. Annie had beloofd goed voor Dan te zor gen en Mark had gezegd, dat hy iedere dag een lange wandeling met de jonge hond zou maken, maar ondanks al hun hartelijkheid had ze op dit moment het onaangename gevoel, dat ze wegreed van het enige eigen thuis, dat ze tot dusver ooit gehad had In April zou het nog veel en veel erger zijn, hield ze zichzelf voor; het was on zin om nu al heimwee te hebben en bo vendien ondankbaar tegenover Sir Leo, die haar zo gTaag een plezier wilde be zorgen 64) ..Dus het slot Usher was niets anders dan een namaak-kasteel voor de film?!" riep Panda uit. ..Dat ik dat niet eerder heb gemerkt!" ..Dan ben je waarschijnlijk steeds alleen maar in de benedenverdieping en in de kelder geweest", ant woordde de décorbouwer. „Die waren niet van bord- papier, want ze behoorden bij de ruïnes van het echte kasteel, waarop de hele boel gebouwd is." ..Het was ook een échte kelder, waarin die schurk Gocdbloed ons had opgesloten", zei zijn metgezel. ..Hij maakte ons wijs. dat daar een schat verborgen was en toen we gingen kijken, klapte hij het luik dicht. Niemand bevrijdde ons. hoewel we ons schor hebben gebruld." ..Dat kwam. omdat Joris de bezoekers wijs maakte, dat jullie geesten in een kistje waren, die het kasteel voor hem hadden gebouwd", zei Panda. ..De schurk!" gromde de dikke knarsetandend. ..nu begrijp ik. waarom niemand ons hielp, hoe hard we ook schreeuwden en waarom ons zo vaak door de lui daar buiten werd gevraagd, of wij dat kasteel in één nacht hadden gebouwd! Hij maakte van ons dus een soort attractie hè? Bah! Als ik hem ooit in handen k'ijgI" En van pure machteloze woede verwerkte hij een oud harnas, dat er nog lag. tot een hoekschop. „We zyn er," zei Victor, terwyi hy de auto stil deed staan voor een duur uit ziende modezaak. „Vertel me maar, wat je voor die Jurk wilt uitgeven, dan praat lk wel even met de directie van dit be- dryf." Met veel tact onderdrukte hy zyn ver bazing, toen zy hem het bedrag noemde dat ze besteden wilde. Hy had er geen idee van, of ze hiervoor een goede avondjurk zou kunnen krygen, maar wèl had hy zich een voorstelling gemaakt van het soort jurk. waarin hij haar zou willen zienEen heel wijde rok van witte tule en een klein strak ïyfje. dat zou de geschikte jurk zyn voor deze kleine Assepoester, die voor het eerst van haar leven naar een echt groot, dansfeest zou gaan. Victor wist altijd zyn zin door te zetten en Elsie verliet tenslotte de winkel met een droom van een jurk. die volledig de goedkeuring van haar jonge begeleider wegdroeg. Ze wist niét dat deze jurk veel meer kostte dan de 8 Pond. de ze zélf kon beste den, en dat Victor de rest op de reke ning van zyn moeder had laten boeken. HOOFDSTUK 26 „Laat hem hier maar binnenkomen, Annie." riep Mark. horend hoe Dan pro testerend blafte, toen hy naar de keuken verbannen werd. 't Was Oudjaar en Elsie was nu reeds vier dagen weg. Het was vreemd stil en leeg in huis. Mark trachtte zich tevergeefs tot enige vro- ïykheid op te werken ten behoeve van Annie, maar ook de oude huishoudster scheen dit jaar niet voor een werkelyke Oudejaarsviering te voelen. Samen met Annie luisterde hy naar de radio, maar de programma's waren te lawaaiig, te gewild vroiyk, en hy draaide de knop weer om. ..'t Is stilletjes, hè?" merkte Mark na I enige tyd op. terwyi hy de lange zyde- I achtige oren van de jonge hond streelde.1 Annie knikte. „Ja", zei ze met een zucht „Het is vreema stil zonder Elsie, hoewel die toch heus nooit veel lawaai maakt." Ze pakte een geïllustreerd weekblad op en begon Mark voor te lezen. Mark liet Dan op zyn schoot kruipen en even later was het jonge dier in slaap ge vallen. Annie las niet erg goed voor. haar stem had een monotoon dreu nende klank en werkte als een slaap middelVanavond zou Elsie dus haar eerste dansfeest meemaken in haar nieuwe witte avondjurkZe had hem vanmorgen opgebeld om hem en Annie een gelukkig Nieuw jaar toe te wensen, en enthousiast verteld over haar jurk en de vrien delijkheid. die zy by Sir Leo en zyn fa milie op het oude kasteel ondervond. Haar stem had neel jong en biy geklon ken en toen Mark de hoorn op de haak legde, had hy het gevoel gehad, dat hy stokoud was. Hy had Annie de verhalen van Elsle verteld en de oude vrouw scheen zich te verheugen, dat het jonge meisje het zo naar haar zin had. Ter loops had Mark gevraagd: „Hoe ziet die jongen Geddes er eigeniyk uit? Knap?" „O ja. lang en blond, met aardige ogen. had Annle geantwoord. „Een beet je het verwende soort en wat eigenge reid. zou lk zeggen, maar in ieder geval zèèr behoor lijk!" (Wordt vervolgd! Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Molenaarsgraaf J. v. 't Ende. cand. te Kampen. Aangenomen naar Emmen (Evang.) H. C. Kranendonk te Woudsend. Bedankt voor Arnemulden R. W. Steur te Ouddorp (Z.H.). GEREF. KERKEN Beroepen te Amersfoort en te Dordrecht W. v. d. Linden te Krallngen. Te Nleuwe- Pekela M. D. Geleynse te Wlnsum (Fr.). Te Onstwedde Joh. Beule te Edam. Te Am stelveen O. Jager te Vrouwenpolder. Te Hyken I. Meijer, cand. te O. en N. Wete ring. Te Deventer (vac. G. Leene) C. H. Appelo te NUkcrk. Te Oostvoorne J. B. Pereboom, cand. te Ede. Te Zevenhulzen (Z.H.) J. Bos te Asperen. Aangenomen naar Franeker A. Kniys- wyk te Oosterzee (Fr.). Naar Acton (On tario. Canada) R. Groenboer te Weeap. Bedankt voor Hengelo (O.) J. Wolven te Grootegast. GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.) Tweetal te Ommen K. Deddens te Hoek (Z en R. te Velde te Zuidlaren. Beroepen te Zuidwolde (Dr.) L. Douw. cand te Zoutelande. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bllkes te Mussel. Bedankt voor Devi Vllsslngen. Beroepen te Slledrecht J. Keunlng te Barendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Wagenlngen H. v. Gllst te Dlrksland. Bedankt voor Mellskerke J. B. Bel te Krabbendltke. Voor Nleuw-Beyerland J. B. Bel te Kraobendijke. OUD-GEREF. GEMEENTEN Amsterdam-Z.. O. ter J. de Vuyst te GEREF. GEM. IN NEDERLAND eroepen te Nleuwaal F. Mallan te Brül- VER. VAN KERKVOOGDEN IN NED. HERV. KERK De algemene vergadering van de Ver. van Kerkvoordyen in de Ned. Herv. Kerk zal Vrydag 13 en Zaterdag 14 Mei te Utrecht worden gehouden. SLINGEREND OP BROMFIETS. Na een biljartwedstrijd in een café te Oegsteeest was een schoenhersteller uit Rnnsbure zo onder de invloed van alcoholhoudende drank geweest dat twee Rnkspolitiemannen hem hadden verboden om rndend op de bromfiets naar huis te gaan. De schoenmaker wilde toch opstappen, maar een rijks politieman hield hem tegen. Toen was hit gaan lopen, maar later waren de politiemannen hem op de Riinzichtweg toch op ztin bromfiets tegen gekomen. Thans stond de schoenhersteller te recht voor de Haagse Politierechter. Hier betoogde hii nog best in staat te ziln geweest behoorlijk te rilden. Ais getuigen vertelden de verbalisanten echter dat verdachte slechts met steun van zijn bromfiets overeind had kun nen blijven. De officier van Justitie eiste f.40.boete of 20 dagen: net werd f.35.boete of 10 cagon. (Ingez. Med.-Adv.) Verkouden kinderen? Genezende warmte door wrijven met Radio-Programma VOOR DONDERDAG 17 FEBRUARI Hilversum I (402 in). AVRO in Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym., 7.30 Gru, VPRO; 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 NaT 8.15 Gram.; 9 30 V. d. vrouw; 9.35 Water.'-' 9 40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 V de kleuters; 11.00 De Antwoordman; U's Amus.muz.; 11.45 „Een vreemdeling New York", caus.; 12.00 Orgelspel; 12.25h 't spionnetje; 12 30 Land- en tulnb.mede 12.33 Surinaamse volksmuz i2.50 „Dit f bedryfsleven". caus; 13 00 Nws; ijk Meded. of gram.; 13 20 Dansmuzij« Koersen; 14.00 „De Verdwenen Konlnr hoorspel; 14.50 Gevar. muz.; 15.20 Voor(. zieken: 16.00 Gram 16.15 Voordr; r» Amus.muz.; 16.55 Gram 17.00 V. d Jeu» 17 45 Regerlngsuttz Ryksdelen Over» Dr R. Luiken; „Voedingsproblemen in Vj Guinea"; 18.00 Nws; 18.15 Voor de jeje 18 30 Amusmuz.: 19 00 V. d. kind; ij*. Gesproken brief uit Londen; 19.10 Piu- gltaar en bas; 19 30 Amus.muz 19 45 Bc- tenlands overz. 20.00 Nws; 20 05 Joors 20.15 Omr.ork.: 21.15 „Een vrouw en tu- geheim", hoorsp.; 22 25 Gevar muz., at- Sportproblemen22.50 Sportactaa Nws23.1524.00 Gram. Hilversum H (298 m). KRO: 7a Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en kal.; 8.00 Nws. weerber. én Kath stt 8.20 Gram.; 9 00 V d hulsvr 9.40 Sciv. radio: NCRV: 10.00 Gram.: 10.30 Mom-, dienst; KRO: 11 00 Voor de zieken- ijg: Klein koor: 12.00 Angelus; 12.03 Lunti- conc.-. (12.3012.33 Land- en tuinbon*, meded. 12.331240 V. d. boeren); 135 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; ïsjj Pianorecital; 13.45 Instr. trio; NCRV: HM Gram.; 14.45 V. d. vrouw; 15.15 Koorzin- 15.35 Gram.; 16 00 Bybeloverdenklng; Kamermuz.; 17.05 Voor de jeugd; 17', Gram.; 17.40 Beursber.; 17 45 Metropï, Ork.; 18.10 Pianospel; 18.25 Celloreciut 18.45 Gram 19.00 Nws en weerber.; 19.1 Gram 19.20 Sociaal gesprek; 19.35 Gtai 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar. prop" 22.00 Periodieken Parade; 22.10 Grat! 22 20 Orgelconc.; 22.45 Avondoverdenlü;? 23.00 Nws; 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA VARA: 1700—17.30 V. d. kind; 30JS Act. en weerber.; 20 30 Sd" sten; 21.00 Pauze; 21 05 Fill Getekende Improvisaties Engeland. BBC Home Service (330 m).- 12.00 V. d. scholen; 13.00 Orgelspel; Ui V d. arb.; 13.55 Weerber 14 00 Nws; IC; Meded 14 20 Gevar. muz.; 15.00 Voor» scholen: 15.00 Operamuz.; 16.30 Hoon: 18.00 V. d. kind.; 18.55 Weerber.; 19» Caus.; 19.25 Sport; 19.30 Gram.; 20.00 Tfc. tenschappelljk overz 20.15 Donderde;, avondconc.-, 21.15 Amerikaanse nwstó 2130 Gevar. progr.-. 22.00 Nws; 22.15 t» cussle- 22.45 Gevar. muz 23.15 Hoorsp-:. 23.45 Pari. overz.; 24.000.08 Nws. Engeland. BBC Light Programme (1» en 247 m). 12 00 Mrs. Dales Dagboet 12.15 Voordr.; 12.30 Orkestconc.; 13.00 Fti overz.; 13.15 Gram.; 13.45 Orkesteoi: 14.45 v. d. kleuters; 15.00 V. d. tout 16 00 Amusmuz 16.45 Lichte muz.; Mrs Dale's Dagb.; 17.30 Caus.; 17.45 conc.; 18 30 Fanfare-ork.; 19 15 Voo; e Jeugd; 19.45 Hoorsp.; 20.00 Nieuws; 20i- Sport; 20.30 Gevar. progr.; 21.00 Nws. 21 Amus.muz.; 21 45 Onbekend; 22.00 Hoon; m. muziek: 22.30 Gevar. progr.; 23.00 nu 23.15 Act 23.20 Amus. muz.; 0.05 Voort 0.20 Amus.muz.; 0.501.00 Nws. Nordwest-Deutscher Rundfunk (309 al 12.00 Ork. conc.; 13.00 Nws; 13.15 0e: ork - 16.00 Fllmmuz.; 16.25 PlanorsdUI 17.00 Nws; 17.50 Gram.; 19.00 Nws; 19. Gevar. muz.; 20.30 Hoorsp.; 21.45 kn 22.10 Gevar. muz 23.15 Amus.muz.; Jif Nws; 0.251.00 Dansmuz. Frankryk, Nationaal Programma (3(1 a 12.30 Gram.; 13.00 Nws: 13.20 Grac, 14.00 Nws; 14.05 Planorecital: 16.45 Kane- muz 17.10 Orgelconc.; 18.00 Ork. cr 18 30 Am. ultz.; 19.00 Klasa. muz.; Ork. conc.; 22.25 Gram.; 23.45—24.00 Sn Brussel (324 en 484 m). 324 m: 118 Gram.; 12.00 Ork. conc 12.30 Weerbertt' 12.34 Gram. (Om 12.50 Koersen); 118 Nws: 13.15 Kamerork.; 13 50 Gram.; M< Engelse les; 14 15 Gram.: 14.30 Franse la 14.45 Gram.; 15.00 Ork. conc 15.45 Grit. 16 00 Koersen: 16.02 Orkest conc.; IK Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Vo: de kind.; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de s-i 19 00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Pol. cte 20.00 Gram.; 20.10 Klankb.; 20.40 Va progr.; 22DO Nws; 22.15 Pianorecital; 228 Gram.; 22.5523 00 Nws. 484 m: 12.00 Gram.; 13.00 Nws; ISIS 14.15 en 14.30 Gram.; 15 00 Ork. cc-j. 15.50 Gram.; 16.05 Lichte muz 17.00 Sn 17.15 Gram.; 19.15 Idem; 19.30 Nws: 208 Hoorsp.; 22.00 Nws; 22.15 Muztekdw 22.55 Nws. Engeland, BBC European Service, fltt voor Nederland. 22.00—22.30 Nws; feite: van de dag, en: Engelse llteratuurgesciï- denls. NIEUWE UITGAVEN By J. B. Wolters' UltgeversmaatscbipS te Groningen ls verschenen De socio:"' en cultuurkunde van Zuldoost-Azte en Zuidzeegebied ln haar betrekkingen tot algemene cultuurwetenschap". Het li c* rede. welke door dr G. W. Locher uitgesproken by de aanvaarding van ambt van buitengewoon hoogleraar in e sociologie en cultuurkunde van Zulto£- Azië en het Zuidzeegebied aan de RCt" universiteit te Lelden. BIJ J. B. Wolters' 1 te Groningen ls voorts komst en evolutie van het Lr— Amerlka". een openbare les. gegeven tor dr H. L. A. van Wyk by de aanvasrtzi van het ambt van lector ln het Spatsse Portugees aan de Rijksuniversiteit 1 Lelden. rs' UltgeversmaatachijS voorts verschenen 3c- - Kom. Konijntje, ga je met mij spelen? Ik heb een reuze leuk idee. Als je meedoet, laat ik m'n lappen-konijn hier achter. Ik zet het daar achter die struik. - Daar zit warempel Peter, het konijn. Die heeft zeker ook te veel van Krieltje's zandkoeken gegeten!

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4