Eisenhower en Stevenson in 1956 weer candidaat-president? Republikeinen en Democraten op zoek naar lijsttrekkers CABALLERO Nederlandse koopvaardijvloot LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 3 FEBRUARI Het grote Amerikaanse raadsel EISENHOWER (Van onze correspondent in Washington) De vraag, wie in 1956 de candidaten zullen zijn voor het presi dentschap, begint Amerika ernstig bezig te houden. Er gaat bijvoor beeld geen persconferentie van Eisenhower meer voorbij, of een der journalisten tracht er door een min of meer slimme vraag achter te komen, of de president zich beschikbaar zal stellen voor een tweede ambtsperiode. Zou hij dat doen en zou hij tot 1960 aanblijven, dan zou hij de oudste regerende president worden, die Amerika ooit heeft gehad. Eisenhower ziet er nog zo veerkrachtig uit, dat men soms ver geet, dat deze man in 1956 - wanneer hij 66 wordt - er geestelijk wei eens toe kon zijn. om zich terug te willen trekken op de „boerderij", die hij in de buurt van Gettysburg laat restaureren. De president waakt er zorgvuldig voor, geen enkele aanwijzing te geven, of hij in 1956 al dan niet het bijltje er bij zal neerleggen. Hij tracht meestal de indruk te wekken, dat hijzelf nog niet weet wat hij doen zal en eerst later zijn beslissing zal nemen. Misschien is dat waar. Doch ook al zou Eisenhower thans reeds plannen hebben voor 1956, dan zou hij toch niets loslaten daarover. „Ike" bewaart stilzwijgen Eisenhower heeft goede redenen om te zwijgen. Een president beschikt in zijn partij over zulk een macht, dat hij het buna altijd wel klaar kan spelen, zich desge wenst voor een tweede termijn candidaat te laten stellen. Nu zullen de politici van zijn eigen partij in het algemeen niet in conflict met hem willen komen zolang de kans bestaat, dat de regerende pre sident nog jarenlang het Witte Huis zal blijven bewonen. Zou de president echter jaren tevoren bekend maken, dat hij van plan was zijn ambt op te geven, dan zou hij tot aan het einde van zijn bewind veel minder aanzien hebben: zijn partijgenoten in het Congres en zijn Kabinetsleden, zou den dan weten, dat zij binnen afzienba re tijd niet meer van de steun van deze president afhankelijk zouden zijn. Zij zouden daardoor alleen reeds onafhan kelijk worden in hun gedrag en boven dien zouden degenen onder hen, die zelf ambities hebben om dat fraaie. Witte Huls op no. 1600 van Pennsylvania Ave nue te gaan bewonen, er naar gaan stre ven, door een opvallend eigen en daar door wellicht wat recalcitrant politiek gedrag, de aandacht op zich te vestigen. Zou Eisenhower thans byvoorbeeld la ten doorschemeren, dat hij in 1956 naar zyn boerderij wilde verhuizen, dan kon men terstond politieke stunts verwach ten bijv. van vice-president Nixon en van Knowland, de leider der Republi keinen in de Senaat. En ik wil het zelfs niet geheel uitsluiten, dat senator Knowland thans zoveel publiciteit zoekt onder het motto: baat het niet dan schaadt het niet! Zou er onder de poli tieke waarnemers in Washington een stemming gehouden worden over de vraag ..Zal Eisenhower zich in 1956 op nieuw beschikbaar stellen?", dan zou de meerderheid daar wel een bevestigend antwoord op geven, doch Knowland is ten volle gerechtigd om de kans niet uit te sluiten, dat de minderheid gelijk krijgt. Partijen pogen elkaar vliegen af te vangen Men zal zich herinneren, dat de grote partijen hun candidaat kiezen op partij- conventies. Doorgaans worden die in Juni of Juli gehouden. Thans echter hebben de Democraten het begin van hun conventie op 27 Augustus gesteld. Zij deden dat wellicht in de hoop, dat zij op die late datum zouden weten, welke Republikeinse candidaat zij te bestrijden zouden hebben en welke de mocraat zij het beste daar tegenover konden plaatsen. Maar het zou weieens kunnen gebeuren, dat de Republikeinen hun geheim zelfs eind Augustus nog niet prijs zullen geven. Zij althans heb ben besloten om de Republikeinse con ventie eerst begin September te hou den In anderhalf Jaar kan er veel gebeu ren. Maar zoals de zaken thans staan, bezitten de Republikeinen geen candi daat, die zich in aanzien en populari teit met Elsenhower kan meten. Het Gallup-instituut heeft dezer da gen bekend gemaakt, dat de populariteit van Eisenhower even groot is als in 1953. Twee Jaar geleden kreeg de president de goedkeuring van 68 pet der onder vraagden, thans van 69 pot! Doch hier moet wel bü worden vermeld, dat het percentage „afkeuring" gestegen is van 7 tot 21 pet (in 1953 had 25 pet der ge- polsten geen mening, thans slechts 10 pet). Niet op lauweren rusten De verbeterde economische toestand heeft er stellig toe bijgedragen dat Elsenhower zich wederom na een pe riode van inzinking in zulk een grote populariteit mag verheugen. De presi dent gaat echter niet op zijn lauweren rusten en juist dezer dagen heeft hij een zeer geslaagde poging ondernomen om zijn aanzien nog te verhogen. Voor het eerst had men televisie-camera's toege laten bij de persconferentie van het staatshooid. Op die persconferentie heeft Eisenhower zich een vraag laten stellen, die hem de gelegenheid gaf vry uit voerig zijn successen te beschrijven van de afgelopen twee jaar. Hjj deed zulks met sympathieke bescheidenheid, noch voor zichzelf, noch voor zijn partij de eer opeisend maar intussen Indien Eisenhower aldus doorgaat tot 1956 dan zullen niet alleen de Republi keinse politici, doch ook grote groepen van het Amerikaanse volk een geweldige aandrang op de president gaan uit oefenen om zich opnieuw candidaat te laten stellen. STEVENSON Dit zou dermate vleiend voor de pre sident kunnen zijn en bovendien zou hij. gezien dit succes, zozeer het gevoel kunnen krijgen verplicht te zijn nog door te gaan met zijn werk. dat noch eventuele wensen van „Mamy". noch het verlokkende leven op de boerderij, hem ervan zouden weerhouden nogmaals vier jaar de zware taak van het president schap op zich te nemen. Stevenson in 1956 of 1960? Nu de conventies zo kort voor de ver kiezingen gehouden zullen worden, wordt het voor beide partijen moeilijk om in zes of acht weken aan een on bekende candidaat nog zoveel bekend heid te geven dat hij de overwinning kan behalen. Reden te meer om aan te nemen, dat Eisenhower de meest waar schijnlijke Republikeinse candidaat is. Ook de Democraten beschikken slechts over eén man met waarlijk nationale bekendheid: Adlai Stevenson. Eisenho wers tegenstander van 1952. Stevenson heeft stellig ambitie om president te worden. Maar. indien het in de Amerikaanse economie goed blijft gaan, en indien er geen andere sensatio nele dingen gebeuren, kan men Steven son niet al te veel kans geven tegen Elsenhower (wèl tegen iedere andere Republikein). Men begrijpt voor welk een dilemma Stevenson in 1956 kan ko men te staan. Hy is de beste candidaat. die de Democraten naar voren kunnen bren gen. doch wordt hij opnieuw hun man, dan wordt de kans nog groter, dat de Republikeinen met Eisenhower voor den dag komen. In dat geval zou Stevenson veel kans lopen opnieuw te worden verslagen en dat zou voor hem de mo gelijkheid om ooit nog president te worden, zeer verkleinen. Stevenson is nog betrekkelijk jong. Het zal misschien wijs zi)n, indien hij in 1956 zijn beurt voorbij laat gaan. In dien hij het klaar zou spelen in 1956 te „passen" en tooh in I960 weer aan bod te komen, dan zou hii daardoor al- ieen reeds bewijzen een politiek navi gator van de eerste orde te zijn. Hemmen wordt opgeheven Kleinste gemeente (Van onze parlementaire redacteur) De gemeente Hemmen in de Betuwe is, wat het inwonertal betreft, de klein ste gemeente van Nederland. Het kleine aantal inwoners (225) maakt het deze gemeente vrijwel onmogelijk een eigen bestuursapparaat te onderhouden. Se dert 1 October 1946 heeft de gemeente al geen eigen burgemeester en secretaris meer. Daarom heeft de Tweede Kamer gisteren besloten de gemeente op te heffen en een deel van het gebied te voegen bij Valburg en een ander deel bij Dodewaard. Renteloos voorschot Ned. Bank (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren na een korte discussie van de heren Weiter K.N.P. i en Van Leeuwen (V.VD.) met minister v. d. Kieft. het wetsontwerp aangenomen tot verhoging van het renteloze voorschot van f. 15 millioen tot f. 150 millioen. dat de Nederlandsohe Bank verplicht is aan de Staat te ver strekken ter overbrugging van tijdelijke kastekorten. Hans Brandts Buys 25 jaar studentendirigent De dirigent van scholieren- en studen tenensembles, Hans Brandts Buys maakte 25 jaar geleden ziln debuut met een uitvoering door de gymnasiasten muziekvereniging van het Barlaeus gymnasium te Amsterdam. Zijn zilveren jubileum zal in Maart in Utrecht worden gevierd. Op initiatief van het Utrechts studentenkoor en -orkest is een jubi leumcommissie gevormd bestaande uit oud-leden van muziekgezelschappen uit Amsterdam, Leiden en de Domstad. In het ere-comité hebben o.a. de Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, mr C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg en de burgemeester van de Domstad zitting genomen. Het concert op de dies natalis der Utrechtse universiteit op Dinsdagavond 22 Maart in Tivoll, o.l.v. de jubilaris, zal als jubileumconcert fungeren. Het ligt in het voornemen de dirigent een geschenk onder couvert aan de bie den bestemd voor zijn musicologisch werk. Naar men weet is Hans Brandts Buys ook in onze stad verscheidene ja ren opgetreden als dirigent van het stu dentenkoor. flngez Med.-adv.) (Ingez. Med.-Adv.) Ja, stil nu maar, ik ben niet een van de snug- gersten. Maar neem toch van mij maar aan: da's constante kwaliteit! Tracteer U zelf eens: koop morgen 'n pakje Vervolg van Pag. 1 Melkprijs tvordt niet verlaagd Voorzitter Kortenhorst (KVP) stelde bij verrassing voor (zoals nog nooit is voorgekomen en dus in strijd was met het gewoonterecht) over deze motie puntsgewijs te stemmen. De heer Vondeling (PvdA): „Ik heb geen bezwaar tegen puntsgewijze stem ming over de motie, maar het is toch de bedoeling dat daarna de motie in haar geheel in stemming komt? En de heer Biewenga (AR) zei: ,.Er is één motie ingediend en niemand heeft om puntsgewijze stemming gevraagd. Dan is het dwaas om dat te doen". De voorzitter: „Ik heb liever één stem ming dan drie stemmingen. En zal dus over de motie in haar geheel worden gestemd." De heer Gortzak (CPN) verklaarde hierna echter, dat hij voor punt 1 zou hebben gestemd indien de motie punts gewijze in stemming zou zijn gebracht, maar in haar geheel zou hij er tegen stemmen. Daarom wilde de heer Droesen (KV P) zijn motie toch liever splitsen in drie moties. Ofschoon er geen drie nieuwe moties ter tafel kwamen en er aan de vorm dus het nodige ontbrak, liet de voorzitter toch stemmen alsof er inderdaad drie moties waren ingediend. De Kamerle den moesten dus op elk punt kleur be kennen. De stemming De eerste motie tot verlaging van de melkprijs met een cent per liter werd met 30 tegen 50 stemmen ver worpen. Voor stemenden KVP, SGP en CPN. Tegen stemden PvdA, AR, VVD, CH en KNP. De tweede motie over een toeslag aan de grote gezinnen en bejaarden werd met 28 tegen 52 stemmen ver worpen. Voor stemden KVP en CPN. Tegen: PvdA, AR, CH, WD, KNP, SGP De derde motie over het openen van overleg met het Landbouwschap over het garantiesysteem, werd met 28 tegen 52 stemmen verworpen. Voor stemden stemden KVP, SGP en KNP. Tegen PvdA, CH. WD, AR en CPN. De meerderheid vond deze motie over bodig omdat minister Mansholt had toegezegd vandaag reeds overleg te zul len plegen met het Landbouwschap over de uitvoering van het gekozen garantie- Mei een enkel woord BINNENLAND correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeid. Indonesië: m.s. „Slamat" (10 Febr.). s.s. ..Automedon" (12 Febr Ned. Nw Guinea: Mts. „Slamat" (10 Febr.). s.s. „Tomlnl" (3 Mrt); Ned. An tillen: m.s. „Helicon" (10 Febr.). m.s. „Willemstad" (15 FebrJ; Suriname: m.s. .Stentor" (23 Febr.): Unie van Z.-Afrlka en Z.W.-Afrikass. „Rijndam" (9 Febr.); Canada: s.s. „American Defender" (10 Fe bruari). m.s. „Noordam" (17 Febr Ar gentinië: m.s „Alhena" (9 Febr). m.s. ..Alberto Dodero" (16 Febr); Brazilië: m.s. „Alhena" (9 Febr.), s.s. ..Highland Monarch" (14 Febr.); Australië: s.s. „Hi malaya" (14 Febr.); Nieuw Zeeland: vla Engeland (12 Febr.). Gistermiddag heeft mevrouw Nlse Welllsch, wier echtgenoot ln de rang van gc-zant aan de Braziliaanse ambassade ln ons land verbonden ls, te Slikkerveer, van een der werven Gusto", het korvet .Angostura", bestemd voor de Braziliaanse marine, te water gelaten, ln aanwezigheid van vele andere Braziliaanse autoriteiten. national" worden gehouden, dit mede ter gelegenheid van het feit, dat de Rotary een halve eeuw geleden werd opgericht. De Rooms-Kathollckc arbelderejeugd zal op 26 en 27 Maart ln gebouw „Katho liek Leven" te Eindhoven een landelijk congres houden, waarop de vraagstukken van de arbeldsschollng, de arbeidstijd en de arboldsbelonlng van de Jonge arbeiders behandeld zullen worden. In Amsterdam ls opgericht de „Ne derlandse romanisten kring" met als doel het wetenschappelijk contact dat tussen de Nederlandse romanisten bestaat, te ver stevigen en door geregelde gedachtenwls- De Vereniging tot Veredeling van het Ambacht deelt mede. dat ook dit Jaar weer onder Rljkstoezlcht examens kunnen wor den afgelegd ter verkrijging van de graden „Gezel" en „Meester" ln de onderscheidene ambachten 'en wel te Amsterdam. Utrecht. Assen. Apeldoorn. Slttard. Maastricht. 's-Hertogenbosch en Rotterdam. BUITENLAND W.-Dultsland heeft aan Denemarken een nota gezonden, waarin het voorstelt „ln de nabije toekomst" onderhandelingen te voeren over de rechten van de minder heden aan weerskanten van de Duits- Deense grens. In Sleeswyk-Holsteln wonen ongeveer 100.000 Duitsers van Deense af komst. In Denemarken woont een Duitse minderheid van ongeveer 10.000. België verleent thans aan 60 850 vluchtelingen asyl. Onder hen bevinden zich 25.500 Polen. 10.000 Russen en Arme niërs. vooralen van een Nansenpas. 8000 Joden afkomstig uit Duitsland en Oosten rijk 5300 Russen. 3300 Hongaren. 2000 Balten. 1250 Joego-Slaven. 700 Spanjaar den en' 400 Roemenen. De regering van premier Sir Winston Churchill heeft Woensdag een programma ontvouwd voor de verbetering van Enge- lands drukste wegen, het eerste stadium van de nieuwe plannen voor de moderni sering van het Britse wegennet. De uitvoe ring van dit eerste stadium zal 200 mil lioen pond vergen. Het programma voor ziet ln de aanleg van moderne autowegen voor snelverkeer dlc verboden zullen zyn voor fietsers en voetgangers, en die bij kruispunten over elkaar heen zullen lopen. De Amerikaanse organisatie „Kruis tocht voor de vrijheid" beeft, sedert vorig Jaar April meer dan 55 millioen vlug schriften naar Tsjecho-Slowaklje en onge veer 16 millioen naar Hongarije gezonden, door middel vnn luchtballonnen, die ln Beleren. West-Dultsland. werden opgelaten. Terwijl de moeder aan het winkelen was. brak brand uit ln de woning van het gezin Hughes ln het dorp GUmourton (Schotland). Vier kinderen kwamen ln do vlammen om. De 13-Jarlge James, die ln huls was gebleven om op de kleintjes te Door ongelukken zijn het vorige Ji ln de Ver. Staten 91.000 personen om t leven gekomen en meer dan negen millioen gewond. Verkeersongelukken eisten ln dat jaar 36.300 doden, vijf procent minder dan ln 1953. Volgens de minister van Openbare Gezondheid ls ln Amerikaanse laboratoria een nieuw lnsect-endodend middel ontdekt, dat effectlever en minder schadelijk zou zijn dan alle andere producten van deze aard. De bus voor nuttige suggesties, die voor het stadhuis van Jamestown, ln de Amerikaanse staat New York. was opge- gemaakt. Er werd o.m. voorgesteld: „breek de gevangenis af", „ontsla de politie", „maak kansspelen wettig" en „vorm een nieuw stadsbestuur". Een Frans militair gerechtshof heeft de gewezen Duitse generaal Albert von Praun by verstek ter dood veroordeeld. HU wordt er van beschuldigd de dood van 19 Franse verzetslieden op zijn geweten te hebben. Von Praun zou zich ln de Ameri kaanse zone van Duitsland bevinden. De Amerikaanse autoriteiten zouden gewei gerd hebben hem aan Frankrijk uit te De Amerikaanse luchtmacht heeft het drie maanden oude vliegverbod voor de F 100 Super Sabre, die wordt beschouwd als de snelste straaljager ter wereld, op geheven. De geschiktheid van een nieuwe verticale staart en van veranderingen ln het controlesysteem van het toestel zijn thans door proefnemingen bewezen. De veranderingen zullen ln alle bestaande Super Sabres worden aangebracht. De Parljse politie ls begonnen met kraanwagens een opruiming te houden onder tientallen auto's en vrachtauto's, die soms al maanden ergens geparkeerd staan. Er ls een politieverordening legen dit euvel uitgevaardigd. De bewoners van het Deense eiland Bornholm hebben Woensdag twee - het gevolg reling te stimuleren. Het bestuur bestaat possen, werkte zich door een bovenraam uit- prof dr S Dresden, voorzitter, dr M. heen en sprong van het dak op straat. De weerspiegeling v_ -- J Prcmsela secretaris (Overtoom 466. Am- slachtoffertjes waren resp. vijf, vier, twee vroeger dagen werd dit verschijnsel be- sterdam-W.) en penningmeester dr G. J. en één Jaar oud. Drie oudere kinderen schouwd alseen gelukkig voorteken voor Geera (Groningen). waren met de moeder meegegaan. grote gebeurtenis6en. systeem. Het zal misschien nodig zy'n overgangsgebieden in te stellen waarin de boeren slechts een deel zullen krij gen van de toegezegde toeslag van 1.7 cent per liter voor de boeren op de zand gronden. Met 5 tegen 75 stemmen werd de com munistische motie verworpen om een loonsverhoging verplicht te 6tellen van een gulden per week en de sociale uit keringen ook met een gulden per week te verhogen. Ook die motie was niet vrij van politieke bedoelingen. Verdoezeling De politieke concurrentie heeft aller argumenten verdoezeld. Het verlangen van de KVP naar een tijdelijke compen- satie voor de gestegen melkprijs was re delijk, maar het gevolg zou moeten fflja verhoging van de subsidie op de melk en dat zou psychologisch verkeerd zijn, omdat aan het eind van deze maand ét besprekingen met België beginnen over de economische douane-unie, waarvore onze subsidie-politiek een belemmerinj Het argument van de PvdA is ook re delijk om dat de verhoging van de melk- prijs moet worden bezien in een breder verband van de loon- en prijspolitiek, maar dat onderwerp komt binnenkon aan de orde bij de behandeling van dt wetsontwerpen inzake de belastingver laging en huurverhoging. Aan de web ontwerpen wordt nog gewerkt en de re gering kan dus nog niets definitief ea precies meedelwi. Het resultaat zal wel zijn dat beide partijen niets bereiken, maar beide een goede beurt hebben ge maakt. Vervolg van Pag. 1 Twee wereldoorlogen en twee crisispe rioden bezorgden de Nederlandse koop vaardijvloot grote tegenspoed. De oorlog 1914—1918 kostte ons een verlies van 377 opvarenden en 169 schepen, de tweede wereldoorlog ±3300 opvarenden en 439 schepen, vertegenwoordigend ruim \\'2 millioen b.r.t Tengev.olge van de crisis 1931—<1936 ging voor f. 190 millioen aan kapitaal en reserves verloren. Maar ondanks al die tegenslagen heeft het herstel zich altijd zeer spoe dig voltrokken. Hoewel Nederland slechts 3.6% van de wereldtonnage vertegenwoordigt, nemen wij toch in het internationale scheepvaartverkeer de 8ste plaats in en in het verkeer door het Suezkanaal zelfs de 7de. Willen wü die plaats handhaven of wat beter ware verbeteren, dan dient de vervanging der oudere passa giersschepen door nieuwe in een snel ler tempo te geschieden evenals de uitbreiding van onze tankervloot. Want onze scheepvaart is een kost baar nationaal bezit, dat waard is verdedigd te worden! Groot tekort aan veevoer in Rusland Volgens Radio Moskou heeft het Cen- J trale Comité van de Russische commu nistische party de ministeries van Landbouw en Staatsboerderijen een maand de tüd gegeven om plannen voor het verbeteren van hun organi satie voor te leggen aan het comité en de ministerraad. Het comité kwam Dinsdag voor het eerst sinds zeven maanden bijeen, om een verslag aan te horen van de eerste secretaris, Kroesjtsjef over de verbete ring van de veestapel en de landbouw productie. In een lange verhandeling heeft het comité de Russische landbouw op ver schillende punten gecritiseerd. Het co mité eiste een „radicale verbetering" in de organisatie van de voorziening van veevoeder en volledige gebruikmaking van bestaande reserves. De twee mi nisteries voor het boerenbedrijf en de staats-plancommissie werden ervan be schuldigd „onvoorzichtig" te zijn omge sprongen met veevoer waaraan reeds een tekort bestond. Het comité verweet de twee ministe ries „onjuiste organisatie" en noemde eveneens de leiding van het ministerie voor staatsboerderilen met betrekking tot het verbeteren van de veefokkerij „uiterst onbevredigend". De leidende functionarissen van het ministerie voor Staatsboerderijen bly- ven voortgaan de staatsboerderijen te beheren door middel van „oneindig con fereren" en „papiermassa's" in plaats van .vitaal organisatorisch werk" te ver richten. aldus het comité. 50 JAAR N.R.V, De voorzitter der Ned. Reedersvereenl- ging, de heer B. E. Ruys, zoon van <i! oprichter en directeur van de Kon. Rotterdamsche Lloyd, stond uitvoert? stil bij de opridhtingsgeschiedenis en wees erop, hoe de doelstelling ln d« afgelopen 50 jaar onveranderd dezelfde is gebleven, n.l. om de stem van de Nederlandse redersgemeenschap nut grote eenparigheid te doen doorklinken op nationaal en internationaal wetge vend gebied in de ruimste zin van het woord. Spr. noemde daarvan verschil lende voorbeelden. Hoewel de Nederlandse redersgemeen schap het vaste voornemen heeft om de nationale koopvaardyvloot haar positie in het wereldverkeer te doen behouden en zo mogeiyk uit te breiden wild» spr. de moeilijkheden geenszins verdoe zelen. Deze zyn o.a. de toenemende con currentie als gevolg van de wedergeboortf der Duitse, Italiaanse en Japanse koop- vaardyvloten met veelal nieuwe en snelk eenheden het euvel der vlagdlscrlml- natie en het probleem der z.g.n. „goed kope" vlaggen. Een land als Panami byvoorbeeld. dat vóór de oorlog een vloot van te verwaarlozen betekent! had. neemt thans op de wereldlUst dl vierde plaats ln. wat tonnage bezit be treft. Belastingvoordelen als mede lagere eisen op sociaal gebied, zyn er de oorzaak van dat tal van buitenland»] reders hun vloot onder de vlag tc dergeiyke landen brengen. Spr. gaf evenwel de verzekering, dat de Nederlandse rederijen zich do* deze feiten niet laten ontmoedigt* maar dat zy ten deze waakzaam iij« door te pogeft haar vloten in qualit*- tief opzicht op peil te brengen, oa door de aanbouw van nieuwe en sntD» eenheden. In dit verband wil spr. f op wijzen, dat onze Regering aan streven een stimulans zou kunn« geven door het scheppen van een w danig fiscaal klimaat, dat de vervsn- ging van oude door nieuwe eenhedn op een zodanige wyze kan wordrt gefinancierd als voor de scbeepnwl noodzakelyk is. Weerrapporten (Van hedenmorgen 7 nnr) mist mist nevel Helsinki Stockholm Oslo Kopenhaaer mist Aberdeen eeh. bew. Dublin Londen Amsterdam Brussel Parits Bordeaux Grenoble Nice BerHln Frankfort MUnchen Zürloh Genève Locarno Wenen Innsbrüok reeen zwaar bew lloht bew. lloht bew windstil l j' ir bew windstil 2 a

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2