SKETCH Het Gemenebest spant zich in voor regeling-F ormosa Neliroe voorstander van overleg met Rood-Cliina zoals in Genève IVees toch veeleisend! ZWITSARUB I Nederlandsche Bank per einde Januari Schoolstrijd in België ontbrand LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 2 FEBRUARI De bijeenkomst in Londen van de premiers van het Britse Gemenebest kan Inzake het vraagstuk-Formosa groot gewicht in de schaal leggen, als zij erin slaagt om met één stem te spreken. Bovendieri zoekt Churchill de morele steun van het Gemenebest voor zijn plan tot een gesprek met Malenkof, al lijkt dit op het ogenblik minder kans van slagen te hebben dan ooit. Alle deelnemers zijn het er intussen over eens, dat Formosa geen aanleiding mag vormen tot een wereldoorlog. Er blijven echter verschillen, vooral met premier Nehroe. De premiers achten het echter van vitaal belang, dat het Gemenebest en de Yer. Staten een gezamenlijk standpunt innemen. Achter de schermen zou thans de mogelijkheid worden overwogen van een Internationale conferentie in de geest van die van Genève van vorig jaar. Deze Geneefse conferentie maakte een einde aan de oorlog in Indo-China. De gedachte aan een dergelijke conferentie wordt toegeschreven aan India. Premier Nehroe zou van oordeel zijn, dat het eerst nodig is tot een politieke oplossing te komen, voordat Communistisch China met beëindiging van de vijandelijkheden zal instemmen. Deze regeling zou zowel Formosa en de Pesca dores als de eilandjes vlak bij de kust moeten betreffen. Vooraanstaande staatslieden van het Britse Gemenebest ziet men hier bijeen in de ambtswoning van de Britse premier Sir Winston Churchill Downingstreet 10 te Londen, voor de opening van de conferentie der Ministers van het Gemenebest, welke jaarlijks wordt gehouden. Op de eerste rij v.l.n.r. ziet men: Sidney Holland (N. Zld.); Louis St. Lau rent (Can.); Sir Winston Churchill; Robert Menzies Australiëen Pandit Nehroe (India). Staande vJji.r.: Charles Swart, de Zuld- Afrikaanse minister van Justitie, die zijn premier verving; Mohammed Ali (Pakistan); Sir John Kotelawala (Ceylon) en Sir Godfrey Huggins (Centr. Afrika). Russisch generaal uit dreigemeuten „Europese bevolking bij oorlog in nadelige positie" Een derde wereldoorlog, die met atoomwapens zou worden uitgevochten, zou in de eerste plaats aan de landen van West-Europa lijden brengen, of schoon ook de Ver. Staten niet zouden ontsnappen aan een vergeldingsaanval met atoomwapens van de zijde der Sov jet-Unie," aldus schrijft generaal-ma- joor Nikolai Talenski. vooraanstaand Sovjet-Russisch schrijver over militaire zaken in een artikel van zes kolommen in de „Litteraire Gazette." „De Sovjet- Unie is wat de kunde in het gebruik var het atoomwapen betreft, niet de mindere van de agTessors", beweert de gencraaL „Een atoomoorlog, vooral in tactisch opzicht, zal in de eerste plaats in Europa worden gevoerd. De West-Europese lan den, waar de dichtheid van de bevolking het grootst is en de industrie en het eco- nomsiche leven het meest in dp grote steden zijn geconcentreerd, zullen zich in een zeer onvoordelige positie bevin den." aldus het artikel. Evenals andere Sovjet-Russische mili taire schrijvers hebben verklaard, zegt ook generaal-majoor Talenski. dat het atoomwapen weinig effect heeft tegen troepen, die door speciale loopgraven en schuilplaatsen worden beschermd, maar veel effectiever is bij een „barbaars" ge bruik tegen de vreedzame burgerbevol king. Koning van Zweden bezuinigt Koning Gustaaf Adolf van Zweden zal gaan bezuinigen op zyn uitgaven, nadat de minister van Financiën een beroep op het land had gedaan dit jaar minder geld uit te geven. Het hof zal geen diners meer aanrichten voor 500 gasten of meer, dit in tegenstelling tot de laatste jaren. Slechts twee officiële diners staan op het programma en zullen ieder 160 genodig- den omvatten. (Ingez. Med.-Adv.) APART VAN SMAAK 10 (tukt 40 ct. 20 »*uks SO ct. 50 (tukt f 2.-. 20 *tuk* corktlpped >0 4. Geheim overleg mogelijk Een conferentie, zoals bedoeld door Nehroe. zal geheime besprekingen moge lijk maken, aldus meldt Reuter. En bo vendien behoeven de besprekingen niet beperkt te blijven tot Formosa. De Ca nadese minister van Buitenlandse Za ken. Pearson, heeft de mogelijkheid ter sprake gebracht, dat ook andere proble men in het Verre Oosten behandeld worden en dit denkbeeld heeft in Lon den veel steun gevonden. Gisteren heb ben de acht premiers en de plaatsver vangende minister-president van Zuid- Afrika, Swart (die de vertegenwoordiger is van premier Strijdom) hun tweede vergadering gehouden. Vandaag zouden de premiers de kwestie-Formosa nader bespreken; wellicht zou Nehroe dan me dedelingen doen over een onderhoud, dat hij Dinsdag heeft gehad met de zaak gelastigde van Rood-China in Londen. Men verwacht d&érom wel iets van de bemoeiingen van de premiers van het Gemenebest, omdat zij in de eerste plaats zeer belangrijke staten vertegen woordigen. maar ook omdat het Geme nebest sinds de vrijmaking van de Azia tische koloniën de grootste op rassen- samenwerking gebaseerde gemeenschap op aarde is. Strijd bij Tatsjen Bij Keeloeng op Formosa is Dinsdag een landingsvaartuig voor tanks aange komen met duizend nationalistische stu denten. die zijn geëvacueerd van de be dreigde Tatsjen-eilanden. Vandaag. Woensdag, wordt een schip met Commu nistische krijgsgevangenen en gezins leden van Nationalistische militairen in Keeloeng verwacht. Amerikaanse functionarissen zyn be gonnen plannen uit te werken om Na tionalistisch China te helpen de te ver wachten vluchtelingen van de Tatsjen- eilanöen te voeden, te kleden en te huis vesten. Naar verluidt gaat het om circa 20.000 burgers, grotendeels vissers en hun gezinnen, en ongeveer 12.000 mili tairen. Een Nationalistisch oorlogsschip (ver moedelijk een landingsvaartuig voor tanks) heeft ten Noordoosten van een der Tatsjen-eilanden een vuurgevecht van vijf kwartier geleverd met een Com munistisch oorlogsschip, dat op het laatst de strijd opgaf en verdween. Vier Incidenten aan de grenzen van Israël Een Israëlische soldaat Is gewond, doordat Egyptische militairen bij Gaza het vuur openden op een Israëlische pa trouille. die zich naar een Egyptische herder had begeven, die zijn kudden op Israëlisch gebied aan het hoeden was. Op Israëlisch gebied is en Syriër om gekomen bij een vuurgevecht tussen Is raëliërs en Syriërs. De Syrlërs waren met schieten begonnen, aldus een mede deling in Tel Aviv. In een Syrisch com muniqué wordt gezegd, dat Israëliërs een groep Syrische herders op Syrisch gebied aangevallen hebben. Ondanks vuur van de zijde van te hulp gesnelde Syrlërs waren de Israëliërs er in ge slaagd een herder mee over de grens te nemen levend. Enkele uren later was zijn ontzielde lichaam aan waarnemers van de Verenigde Naties overgedragen. De herder zou gemarteld zijn. Syrië zal het lichaam doen onderzoeken door le den van de Wereldgezondheidsorgani satie. Erfgenamen van Rubinstein melden zich Een arbeidersfamilie, woonachtig in een buitenwyk van Rio de Janeiro (Bra- zilië) heeft zich Dinsdag aangemeld als erfgenamen van de Amerikaanse mil- Uonnalr Serge Rubinstein, die op 27 Ja nuari vermoord in zijn flat in New York werd aangetroffen. De eisers. Gedario Rubinstein en zijn zuster Elva, verklaren dat de vermoorde millionnalr hun oom was. Gedario zegt. dat zijn in Rusland geboren vader Adolph in 1902 uit Odessa naar Brazilië is geëmigreerd. Volgens Gedario hadden de broers vele Jaren nog met elkander ge correspondeerd maar ongeveer tien «Jaar geleden contact verloren. Gedario cn zijn zuster zelden al contact te hebben opge nomen met de Amerikaanse ambassade en hun eis tot toewijzing van de erfenis al in voorbereiding te hebben. Communistische kanonneerboten hebben Dinsdag de Joesjan-eilanden ten Noor den van de Tatsjen-eilanden beschoten. Nationalistische bommenwerpers heb ben verscheidene treffers geplaatst op een groot Communistisch schip ten Noorden van Tatsjen. Een twëede golf Nationalistische vliegtuigen had nog een Communistisch schip getroffen. De Na tionalistische luchtmacht voerde Dins dag voorts aanvallen uit op het onlangs door de Communisten veroverde Jiks- jangsjan. „Er is veel gebeurd Een lid van de Britse Labour-party heeft premier Sir Winston Churchill Dinsdag in het Lagerhuis gevraagd in hoeverre zijn verklaring, dat Formosa moet worden teruggegeven aan de Chi nese regering, welke verklaring hy in 1943 in Cairo had ondertekend samen met wylen president Roosevelt en gene ralissimus Tsjang Kaï-sjek, nog Britse politiek was. De Britse premier antwoordde hierop: ..Dat was in de verklaring van Cairo van 1 December 1943, die alleen maar een verklaring van gezamenlyk streven was. Sindsdien is er veel gebeurd". De premier vervolgde: „Het probleem van Formosa is een internationale kwes tie geworden waarbij een aantal andere landen nauw zijn betrokken. De kwestie van de toekomstige souvereiniteit over Formosa Werd in het Japanse vredes verdrag onopgelost gelaten". „Humanité" heeft geld nodig Het blad van de Franse Communisti sche partij „Humanité". heeft Dinsdag een beroep gedaan op alle leden van de party om geld te geven teneinde het bestaan van het blad te verzekeren, dat gevaar loopt door „alle soorten onkos ten". De oplagen van de „Humanité" is ge daald van 520.000 in 1945 tot 160.000 thans. „Kapitalisten, uitbuiters, oorlogsophit sers en verraders" besteden milliarden francs aan bladen, waaronder „vergifti ge vrouwentljdschriften", om de arbei ders te misleiden, aldus „Humanité". (Ingez. Med.-Adv.) Verkouden kinderen? Genezende warmte door wrijven met: Argentijnse ex-minister schiet gouyerneur neer De gouverneur van de Argentijnse provincie Eva Peron, Anania, is Maan dag zwaar gewond door twee revolver schoten op het ogenblik dat hij een krans legde bij het hoofdkwartier van de Argentijnse vakvereniging in Santa Rosa, de hoofdstad van de provincie. De aanslag werd gepleegd door de voormalige minister van Openbare Wer ken van de provincie. Tierno. die drie maanden geled.n na een meningsver schil met de gouverneur moest aftre den. Tiemo is door de politie aangehou den. Honderden mensen, die naar de kranslegging waren komen kyken. waren getuige van de aanslag. De gouverneur werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht, waar hem bloedtransfusies zyn toegediend. Deviezenreserve versterkt Volgens de verkorte balans van onze netto deviezenreserve opnieuw versterkt met bijna f 7 millioen tot f. 1707 millioen. De goudvoorraad bleef onveranderd. Regeringsplan (voor reorganisatie) voor R. Katholieken totaal onaanvaardbaar Moeilijke periode voor de regering Van Acker (Van onze Brusselse correspondent) In België blijft niets geheim. Nog vóór de minister van Onderwys. de heer Collard, zijn ontwerpen van wet op de reorganisatie van het onderwys bij de Tweede Kamer aanhangig heeft ge maakt, hebben de R.K. kranten van de oppositie er reeds het essentiële van gepubliceerd. Het Nationaal comité van de C.V.P. kwam in het bezit van do volledige tekst van de ontwerpen en een grote delegatie van vertegenwoordigers der R.K. organisaties van België heeft aan premier Van Acker medegedeeld dat die ontwerpen voor de katholieke opinie totaal onaanvaardbaar zijn en niet eens het onderwerp kunnen vormen van dis cussie of van amendementen. Zo is de schoolstrijd losgebrand en de R.K. delegatie, die onder leiding stond van de president der C.VP., de heer Lefevre. heeft aan de premier gezegd dat die strijd onverbiddellijk zal zijn! Gelijk reeds vorige week door ons gezegd, is hiermede voor de regering- Van Acker een moeilijke periode aan gebroken. De schoolstrijd ls namelijk in Belgie in het verleden steeds met grote passie gevoerd, doch thans is de kern van de zaak, de grootste bron van conflict, door de premier vermeden. Im mers, de leraren van het vrij Katholiek nijverheidsonderwijs zullen op grond van een evenwaardig diploma hetzelfde honorarium ontvangen als de leraren van het Rijks Nijverheidsonderwijs. Welke zijn dan de nieuwe oorzaken van het conflict? Zij vloeien in de eerste plaats voort uit de zorg van de Socialistische minis ter van Openbaar Onderwys om het officieel onderwys in België met alle. door de wet toegestane, middelen te verdedigen en uit te breiden. De leuze van de Socialistische en Liberale voor standers van het officieel onderwys ls: „Wy zijn niet tegen het katholiek onder wijs. wy zyn vóór het officieel onderwys. dat het onderwijs is voor alle burgers, en voor alle Belgische kinderen". In de nieuwe ontwerpen van wet, die Met een enkel woord BINNENLAND De Maastrichtse politie heeft een 31-jarige Inwoner van Hoensbroek ge arresteerd wegens verduistering van een bedrag van f6000 ten nadele van een garagehouder F. uit Maastricht. Als ver tegenwoordiger van deze garage zou hy het geld hebben geïncasseerd, doch niet hebben afgedragen. Het geld zou de man grotendeels hebben vergokt op een speel- ink In Chaudfontalne. Het carillon, dat de heer J. M. C. Mljnllcff van Haesebroeck te De Bilt aan de Franse stad Hazebrouck heeft ge- n. zal op 9 April a s door de deken lebrouck mgr J. Vermeersch wor den Ingewijd. Gistermiddag heeft een klasse van het Baarns Lyceum de Zadklne tentoon stelling ln het Gemeentemuseum te Arn hem bezocht. Dit was de klasse van prinses Irene. De Jeugdige bezoekers werden op de expositie rondgeleid door de conservatrice mejuffrouw Cochlus. Commodore J J. Moll, die per 1 Jan. j.l. zijn actieve loopbaan bij de KLM heeft be ëindigd als vlieger en gezagvoerdor G. van Messel. die met ingang van dezelfde datum ls gepenslonneerd. zullen by de KLM werkzaam biyven. De heer Moll zal worden belast met het uitvoeren van Incidentele. peclale opdrachten, zowel op operationeel ils representatief gebied, de heer Van Messel ls benoemd tot chef van de afde ling vluohtrapporterlng en -analyse op Schiphol. B. en W. van Amsterdam hebben nan de gemeenteraad voorgesteld een credlet van 3 millioen gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van 40 auto bussen ten behoeve van het gemeente vervoerbedrijf. Met het m s. „Mataram van de Kon. Rott. Lloyd. dat gistermiddag uit Rotter dam naar Indoneslé vertrok, heeft dr Raden Soedlbjo Mallkoelkoesno, gevol machtigd minister en plaatsvervangend Hoge Commissaris van Indonesië ln Den Haag. met zyn gezin ons land verlaten, daar hy na een verbiyf van enkele Jaren ln Nederland werd teruggeroepen naar Dja karta. By de Tweede Kamer ls Ingediend BUITENLAND President Peron van Argentinië zal tusschen 7 en 9 April op uitnodiging van zyn Boliviaanse ambtgenoot. Estensoro, een officieel bezoek aan Bolivia brengen. De Amerikaan Noel Field en zyn vrouw. Herta. hebben het Amerikaanse ge zantschap ln Boedapest doen weten, da' zij besloten hebben zich definitief In Hon' garlje te vestigen De Fields, die ln Hon garije tot gevangenisstraffen wegens splon- nage waren veroordeeld, werden op 16 No vember 1954 vrygelaten en vroegen op 24 December asyl ln Hongarye. De Deense minister van Buitenlandse Zaken H. C. Hansen (Sociaal-Democraat) heeft uit handen van de koning zyn be noeming tot premier ontvangen. Hij blijft tevens minister van Buitenlandse Zaken. Hij volgt als premier de kortelings over leden Hans Hedtoft op. Er zullen verder geen veranderingen ln de regering aange bracht worden. Het hooggerechtshof ln Prang heeft drie personen tor dood veroordeeld, een tot levenslang en 13 tot gevangenisstraf fen van 4 tot 22 Jaar, zo meldt Radio- Praag. De mannen zyn veroordeeld wegens moord, roof. diefstal van gemeenschaps- bezit en sabotage. De Ver. Staten. Frankryk en Zuld- Vletnam zyn overeengekomen het Z -Viet namese leger dit Jaar te verminderen van 217.000 tot 160 000 goed geoefende mensen. De Amerikaanse generaal Collins had aan vankelijk 90 000 man voorgesteld, maar hy gaat nu accoord met de argumenten voor een grotere strydmacht. Een van die argu menten ls. dat een grotere inkrimping ernstige werkloosheid zou kunnen veroor zaken. elf tot achttien Jaar tot ,,gezon< krachtige, gedisciplineerde Jongemensen, die bereid zyn de verworven staatkundige en sociale rechten van de (Oost-Duitse) arbeiders- en boerenstaat te verdedigen"', aldus een bepaling van het Oost-Dültse ministerie van Onderwys. Het Britse blad ..Dally Mirror" ls ver oordeeld tot betaling van 13 000 pond (130.000 gulden) schadeloosstelling aan de Boliviaanse millionnalr Patlno wegen6 laster. Een ongehuwde oude dame. die Maandag op 85-Jarlgo leeftijd in Palermo (Italië) overleed, heeft goederen ter waar de van 14 millioen gulden vermaakt aan een aantal liefdadige Instellingen en aan elk van haar elf bloedverwanten een be drag van ongeveer 4000 gulden nagelaten. In Januari hebben 6600 Oost-Duitsers ln West-Beriyn politiek asyl gevraagd. 1500 meer dan ln December. In Orlenns ls een havenarbeider vry- gesproken. die reeds enige Jaren gevangen heeft gezeten wegens een moord, die hij niet had begaan. Na zijn veroordeling was gebleken, dat hij lndertyd uit angst voor de politie had bekend. De werkelijke moor- Een door Rouget de Llsle, de dichter van de ..Marseillaise", geschreven exem plaar van het Franse volkslied ls uit het Britse museum ln Londen ontvreemd. Het handschrift, dat wnarschyniyk Zaterdag uit zyn vitrine ls vorwyderd, was ln 1946 met andere boeken cn handschriften voor 1.200.000 gulden door het Britse museum Ïekocht. De dief, naar men aanneemt een anatlek kunstverzamelaar, legde een goedkoop exemplaar ln de plaats van het gestolene. Het bestuur van de Britse Labour- party heeft by de Tsjechische ambassa deur en de Roemeense gezant ln Londen geprotesteerd tegen de straffen, waartoe Tsjechische en Roemeense Socialisten „on langs zyn veroordeeld ln geheime proces sen". De Labourparty noemt dit onver enigbaar met de bepalingen van het Roe meense vredesverdrag en met de beginselen van het Handvest van de VN. De Amerikaanse Senaat heeft met 82 stemmen tegen één, het defensieverdrag ter verhindering van communistische agressie en ondermynlng ln Zuld-Oost- Azlë goedgekeurd. De enige tegenstemmer was de Republikein Langer, een Isolatio nist. Aan de stemming ging een debat van nauweiyks anderhalf uur vooraf. Het Russische „parlement" heeft een delegatie van het Zweedse parlement tot oen goodwlll-bezoek aan de Sovjet-Unie uitgenodigd. BIJ Pegoe. 80 km ten Noorden van Rangoon (Birma) ls het afgelopen week einde een vrachtauto van het leger op een landmijn gelopen Zeventien personen waarschijnlijk deze week zullen worden bekend gemaakt, komen echter regelin gen voor, welke de R.K. opinie, voor namelijk ln Vlaanderen, zullen ontstem men. aldus melden waarnemers. In alle gemeenten van België, ook in die gemeenten waar de meerderheid der bevolking R.K. is. zoals op het Vlaamse platteland, zal de directeur van de gemeenteschool een officieel diploma moeten hebben, d.w.z.: hü zal zijn stu dies moeten hebben gedaan in een rijkskweekschool voor onderwijzers. 'lot nu toe was het de gemeenteraad, die de schoolbestuurders benoemde. Had de gemeenteraad een R.K. meerderheid dan werd in de meeste gevallen een R.K. onderwijzer met een diploma van een R.K. kweekschool tot directeur benoemd. Dit zal voortaan onmogelijk zijn. De verworven rechten worden gerespecteerd, zodat de directeuren, die thans in functie zijn, niet zullen worden ontslagen, maar hun opvolgers zullen uit een officiële kweekschool moeten komen. Het laat zich aanzien, dat de Vlaamse gemeenten hiertegen sterk in verzet zul len komen. Men spreekt van betogingen, weigeringen om gemeentelijke belastin gen en zelfs rijksbelastingen te betalen, stakingen van ouders en leerlingen, enz. Tweede reden Een tweede ernstige reden van ont stemming is het feit dat de onderwijzers, die uit R.K. kweekscholen komen, en hun carrière wensen te maken by het officieel onderwys, voor een jury. die in meerderheid bestaat uit vertegenwoor digers van het officieel onderwys, een examen zullen moeten afleggen. De cur sus inzake R.K. godsdienst zal op voet van geiykheld worden geplaatst met die inzake moraal, terwyi tot nu toe by het lager onderwys de voorrang werd ge geven aan de R.K. godsdienstlessen, be halve voor die kinderen waarvan de ouders niet wensen dat zy die lessen volgen. Bovendien verklaart de minis ter van Onderwys dat hy het recht heeft om overal waar zulks nodig blijkt dit wil zeggen: ln alle gemeenten een officiële school op te richten, ter- wyl thans in vele R.K. gemeenten de vrye katholieke lagere school door de j staat als officiële school wordt erkend. I Het is een complete hervorming van de wet op het lager onderwijs, zoals zy dertig jaren geleden in België tot stand I kwam. Zondag heeft de minister van I openbaar onderwijs by de herdenking van het 90-jarig bestaan van de Vere niging voor de verdediging van de offi ciële school verklaard, dat zijn voorgan ger (de R.K.) Harrael. het officieel on derwijs heeft tegengewerkt. Hy richtte slechts vijf nieuwe officiële scholen op. Zyn Liberale en Socialistische voor gangers richtten tussen 1944 en 1950 niet j minder dan 65 nieuwe officiële scholen I op en deze tellen momenteel 50.000 leer. lingen. Daardoor is bewezen, dat de Staat niet alleen de plicht heeft offi ciële scholen te stichten, maar ook dat zy voorziet in een behoefte. R. Katholieke onderwijzers, die uit RH. scholen komen, als strijders voor een R.K. ideaal, zyn niet geschikt om les te geven in het milieu van het offi ciële onderwys. dat ieders mening moet respecteren. Het Belgische volk heeft de C.V.P. afgekeurd en in de oppositie ge drongen. aldus minister Collard. De re gering moet er voor waken, dat de ouders een werkelijk vrije keuze hebben tussen officieel en vrij onderwijs. An. derzijds verleent de regering subsidies aan het vrij katholiek onderwys tot een bedrag van 3.1 milliard franc, wat nog altyd 1 milliard franc méér is dan voor de geheel-katholieke regering van 1950, toen de R.K. prof. Eyskens de coalitie regering van R. Katholieken en Libera len presideerde. Nauwere eenheid van Socialisten en Liberalen Het wordt dus een felle stryd, waarin de Socialisten en Liberalen, die de rege. ring vormen, en die belde voorstanden zijn van het officieel onderwijs, hun eenheid zullen verstevigen. In Gent heeft de Liberale minister van Financiën, de heer Liebaert, die vice- president van de regering is. verklaard, dat er geen school-oorlog zal losbreken. De voorstellen van de regering zyn ge matigd en de herrie, waarm de C.VP. de R.K. bisschoppen tracht mee te sleuren, zal zich tegen de C.VP. keren. De minister van Financiën zei. dat het belachelijk is wat een RK. krant schreef, nameiyk dat de regering-Van Acker de weg op gaat van de totalitaire regimes van Hitler. Stalin en Mao Tm- toengü! De ontwerpen van wet van de rege ring zullen waarschijnlijk deze week be- kend worden gemaakt. „Wy zuilen it' aldus de minister ..voor ons demo- cratisch parlement verdedigen. De secta- riërs en fanatici zitten niet in óm kamp", aldus besloot minister Liebaert Sovjet-Unie gaat meer vee fokken Het centrale comité van de Commu nistische party in de Sovjet-Unie heeft een decreet uitgevaardigd dat beoogt de veestapel van de Sovjet-Unie uit te breiden. Het comité constateert, dat de vee fokkerij in haar huidige omvang „niet voldoet aan de groeiende behoefte van de bevolking". In dit verband wordt de veeteelt aangeduid als de „meest ach terlijke tak" van de Russische agrarische cultuur. Dit wordt verklaard uit het feit dat ,.hct ministerie van Landbouw en het ministerie voor de Staatsboerde rijen, de partü cn de plaatselykc lichamen verzuimd hebben de leiding van deze belangrijke tak der agrarische cultuur te reorganiseren". Aan het decreet van het comité gaat een rapport vooraf van secretaris generaal Nikita Kroesjtsjef over de stand van zaken in de veeteelt. Eenvoudig en toch bijzonder aar dig. en... geheel volgens de nieuw ste mode normen... is deze gele overgooier met een zwart patroon, welke hier wordt gedragen over een witte blouse door de R.K.O.-film- actrice Lori Nelson. Voor een vrolijk detail zorgt de grote strik aan de lials Aanhoudend zacht Het KN.M.I. deelt mede: Op de Oceaan ten Noorden van de Azoren voert een brede westelijke luchtstroming zachte lucht naar Spanje. Frankrijk en het Middellandse Zeegebied. Vandaar transporteren Zuidelijke win den deze zachte lucht naar onze omge ving. In deze toestand komt maar weinig verandering. Noordelijker op de Oceaan komt een koude luchtstroming voor. Op de grens van de warmere en de koude lucht ont wikkelen zlöh regelmatig depressies die in de richting van de Britse eilanden bewegen. De regengebieden van de depressies nemen boven West-Europa in betekenis af. Een van de Oceaan stro mingen nadert thans Ierland. Onder invloed van deze storing, zal er morgen opnieuw wat regen ln ons land vallen.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2