fegen jubilarissen bij de Citosa te Boskoop OUD-KATWIJK: Oude Kerk N.V.V. geen gevaar voor Christendom Mandement tast onze eer aan Plannen voor een jeugdige straat-voetbal-politie in Arnhem riem, knuppel, sheriffster jjte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 28 Januari 1955 Derde Blad No. 28435 KJ ftSBfSs wmm m 'urlelijke huldiging in directiekantoor ignnorgen vond in het directiekantoor van de autobusonderneming „Cito- K Boskoop een wel zeer zeldzame plechtigheid plaats. Door de directeur dit bedrijf, de heer Jelle Kok, werden namelijk niet minder dan negen le- nn het personeel gehuldigd, vanwege het feit, dat zij allen 25 jaar of dienst waren bij de Citosa of een der door haar voortgezette bedry- rtódine tot deze massale huldiging bet feit. dat de heer Th. S. W. ifeber gisteren juist de dag her- t. dat hij een kwart eeuw geleden ttsi trad bij de Moda te Alphen c?n Rijn als chef-monteur. Daar G.osa destijds de lijnen van de heeft voortgezet en ook de dienst- van het personeel heeft laten open, was dus de heer Plantfeber ll 25 jaar in functie. De directie oe Citosa vond hierin aanleiding sc.it personeelsleden, die hun 25- jubileum door de een of andere at zonder meer voorbij hadden pan, nu ook meteen de hulde te ren die deze werkers stellig ver- len. was de directeur, de heer Jelle die zón mensen gistermorgen in directiekantoor hartelijk toesprak len ten voorbeeld stelde aan vele ren. Spr. bracht hen dank voor de plichtsbetrachting en hun stre el de directie als het publiek t tevredenheid te dienen. Allen .a als geschenk van de directie enveloppe met inhoud, waren de heren Th. S. W. Plant- flndbeeld voor Troelstra IX LEEUWARDEN VERRIJZEN k Leeuwarden Is opgericht het «ktr» Comtié, dat zich ten doel R de nagedachtenis van de Friese bl« en staatsman mr P. J. Troel- te eren door in de Friese hoofd- «en standbeeld voor hem op te ittn. 12 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden fct Troelstra stierf. In dat tijdsbe- is menig vers van Pieter Jelles uit bundel „Rispinge" gemeengoed ge- tn van het Friese volk. irnaast wenst het comité hem te ils een van Frieslands grote zonen. Is Staatsman een internationale genoot. ihoelstra Comité stelt zich voor, «te termijn de benodigde gelden het standbeeld bijeen te brengen iehulp van alle Friezen in en buiten land. bureau van het Comité is geves- r P. J. Troelstraweg 36 te Leeuw- tie-opleiding in Z.-Holland SCHOOL TE WASSENAAR is aan de opleiding van de po- definitieve vorm gegeven, door e burgemeesters van 15 gemeenten (®<entepolitie ln Zuid-Holland dat een volledige oplei- fcn één jaar van het nieuw ver- personeel van de politie voor het Jiptana mogelijk maakt in de po- wol te Wassenaar. Deze school gevestigd in een inmiddels ge lgebouw. dat thans zodanig wordt ot dat de in opleiding zijnde po- imbtenaren er intern kunnen zijn. kén van de opleiding worden over «nemende gemeenten omgeslagen, algemeen bestuur bestaat uit de heesters van de deelnemende ge len, Voorzitter Is mr J. Heusdens.' Mester van Vlaardingen. De com- "3 van politie te Wassenaar is tot leur van de school benoemd. Weer vragen over verhoging krantenpapier ^eede-Kamerlid de heer Von- heeft aan de minister van Econo- Zaken schriftelijk de volgende h gesteld «ft de minister er zich van over- de prijsverhoging van kranten- 'Per 1 Januari J.l. gelijk is aan de «jan de kostprijs van in Neder- =®aakt papier gedurende de laat- maanden? fiarop berust de mening dat de 'loonsverhoging niet ln de prijs «■«era is? COMMANDANT NAVO- mudstrijdkrachten IN ONS LAND A®mandant van de Landstrjjd- «n van de Navo in Centraal-Eu- «Pranse luitenant-generaal Mar- "Pffltler brengt thans een bezoek j®3 jand. Hij heeft gisteren het «aitier van de Generale Staf be- bezoek afgelegd bij de chef Generale Staf en zich daarna Apeldoorn begeven, waar hij ls ^;n door de Commandant van nste legercorps, generaal A. T. C, bezoekt luiteaiant-generaal enkele onderdelen van de le- wbi van de parate divisie, o a. te G We broek en Amersfoort. k aan Amersfoort, vastge- vanmiddag, geldt het regiment «n Sytzama. feber, chef-monteur uit Alphen <25 jaar). A. van Vreedendaal, dienst Weg phen <26 jaar). J. Kroon, chauffeur uit Waddinxveen <35 jaar). E. Bonefaas. controleur uit Waddinxveen <33 jaar), H. v. d. Berg, chauffeur uit Bodegraven (27 jaar), A. E. J. Sandbrink. admini strateur uit Boskoop <26 jaar), E. van Vulpen, chauffeur uit Bodegraven <30 Jaar), A. van Vredendaal, dienst Weg en werken uit Bodegraven (36 jaar). P. J. Middelkoop, parkeerchef te Rotter dam <29 jaar). Namens alle Jubilarissen dankte de heer Sandbrink de directeur voor de vriendelijke woorden en het geschenk- De voorzitter van de personeelsafde ling, de heer N. P. de Vries, noemde het een zeldzaam feit. dat negen jubilaris sen in een bedrijf geiyktydig gehuldigd De negen jubilarissen bij een der bussen van de Citosa van links naar rechts: P. J. Middelkoop. G. Be- zuyen. H. v. d. Berg. A. E. J. Sand brink. E. van Vulpen. Th. S. W. Plantfeber. A. van Vreedendaal. J. Kroon en E. Bonefaas. (Foto Lus/Alphen.) kunnen worden. Hij zag hierin een be wijs van de goede verstandhouding tus sen directie en personeelsleden en van de heersende arbeidsrust en tevreden heid. Aan de jubilarissen werd als her innering aan deze unieke dag een prach tig speciaal uitgevoerd platteel sigaret tendoos overhandigd met ln elke doos de naam van de jubilaris gebakken. Van de leden van het garagepersoneel mocht de heer Plantfeber nog een kist sigaren ontvangen welke hem werd overhandigd door de heer P. de Ruiter. In Zoetermeer werd de lunch, aange boden door de directie, gebruikt, waar eveneens een ongedwongen stemming heerste. (Foto Beelddocumentatle Katwijk.) Katwijk aan Zee is ondenkbaar zonder Oude Kerk. en nog steeds staat daar aan de Zuid-Boulevard het prachtige witte kerkje. Enerzijds hoort dit plaatje dus niet thuis in de reeks Oud-Katwijk, maar anderzijds is de situatie daar wel een beetje veranderd en ook omdat het kerkje reeds zo oud is. mag het toch wel een plaatsje krijgen in onze reeks. Het kerkje dateert uit de 14de eeuw en werd gewijd aan Andreas, een van de disci pelen van Jezus. In de loop der jaren is het gebouw enkele malen geplun derd en verwoest, maar telkens weer kon liet worden herbouwd. Nadat de nieuwe kerk in 18S7 in gebruik was genomen, omdat de oude kerk te klein was geworden, werd het Godshuis verkocht aan een rederij en gedegradeerd tot haringpakhuis. De kerkvoogdij kocht het in 1921 weer terug en na een grondige restauratie werd het in 1924 weer in gebruik genomen. Tijdens de bezettingsjaren was de kerk wederom gesloten, maar gelukkig onderging het niet hetzelfde lot als de huizen op de Boulevard. Alleen de toren moest afgebroken worden; inmiddels is ook dit hersteld, zodat de kerk thans weer in oude luister aan de Boulevard staat. Onze foto is aan het einde van de vorige eeuw genomen, toen de kerk nog bijna helemaal alleen stond. Wegen waren er nog niet. die naar de kerk voerden en wanneer het donker u-as moest men. vooral bij regenachtig weer. met een lantaarntje lopen verlichting was er ook nog niet) om niet in de plassen te lopen of uit te glijden in de modder. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam (vac. F. C .Meys- ter) W. C. v. d. Brink te 's-Gravenhage-O. De kerkeraad van de Ned. Herv. Bethlehemkerkgemeente in Amsterdam, daar ds W. Volger predikant is, heeft', waar in het formulier voor de viering van het Heilig Avondmaal sprake is van belijdenis doen met mond en hart. besloten de gemeente ook metterdaad met mond en hart te doen bidden en niet alleen de voorganger, zodat het apostolicum door de gemeente meege sproken en het Onze Vader door haar hardop zal worden meegebeden De kerkeraad legt een en ander niet aan ne gemeente op maar vraagt haar wel drin gend hem hierin te volgen. Doet de gemeente dit. dan houdt zij volgens hem in ere wat het voorgeslacht ook deed en volgt zü hierin de buiten landse christenen na. terwijl zy daardoor de „gemeenschap der heiligen" krach tiger beoefent. Voorts besloot de kerkeraad meer dan tevoren de zieken by de eredienst te be trekken, alsook degenen, die hen verple gen moeten en die door allerlei omstan digheden aan huls zy*n gebonden. Voor taan zal. als voor de zieken en de thuis zittenden wordt gebeden, de klok van de kerk gaan lulden Aan het einde van elke morgendienst zal het Onze Vader worden gebeden op hoorbare wijze en tydens dat bidden Eeuwenoude muur ontdekt IN TORENSTRAAT TE DORDRECHT In Dordrecht is men op het ogenblik aan het heien voor de bouw van een woningcomplex in de Torenstraat, een gesaneerd gedeelte van de oude binnen stad. Op een gegeven ogenblik bleef een betonnen heipaal steken. Tenslotte brak de paal. Een onderzoek maakte uit dat de paal op een circa 8 m. hoge muur was gestoten. Uit het steensoort heeft men opgemaakt, dat de muur in elk geval vóór de 14e eeuw gebouwd is. De Rijksdienst voor Oudheidkundig bodem onderzoek zal de volgende week een nader onderzoek instellen. Op het Dordtse gemeente-archief heeft men inmiddels uitgemaakt, dat de muur een deel is van een middeleeuwse stadstoren, de zg. Pellentoren. die vóór 1271. toen Floris V de stad toestemming gaf grach ten te graven, moet zyn gebouwd. Eenheid in legertenue Wijmode baret verboden Bij ministeriële beschikking is ter be vordering van de eenheid van tenue het dragen van de wijnrode baret ver boden. Het dragen van de groene ba ret door militairen die volledig zyn ge oefend ln commandodiensten uitslui tend toe testaan aan diegenen, die re gistratief bij het korps Commando troepen zijn ingedeeld. Militairen die het brevet, voor para chutist hebben behaald of die aan een of meer aotiesprongen als parachutist heb ben deelgenomen, blijven gerechtigd tot het dragen van de borstonderscheidings- tekenen. Bovendien worden deze mili tairen op grond van de door hen geno ten opleiding gerekend volledig te zyn geoefend in commandodiensten. Militairen die tot het korps Comman dotroepen hebben behoord maar niet meer daartoe gerekend kunnen worden, zün gerechtigd boven de rechterborst- zak van de veldblouse en van de jas da- geiykse tenue het borstonderscheidings- teken KCT te dragen, uitgevoerd in goudkleurig metaal op groene onder grond. De heer Oosterlwis: „Men kan pas spreken van opklaring van de sfeer tussen de Vakcentralen, wanneer in de kringen van onze vroegere partners begrip ontstaat voor de motieven, die het NVV tot beëindiging van de samenwerking hebben gebracht. Wy blijven hunkerend uitzien naar de dag. waarop het grievend onrecht, ons krachtens het mandement aangedaan, wordt opgeheven en eerherstel voor het NVV volgt. Alleen dan zullen wü weer met onze vroegere partners in de Raad ran Vakcentralen loyaal kunnen samenwerken, het Nederlandse volk tot heil." Deze woorden heeft de voorzitter van het Ned. Verbond van Vakverenigingen, de heer H- Oosterhuis. gisteravond ge sproken op een openbare vernadering, die het NW in Hengelo had belegd. De rede van de heer Oosterhuls was geti teld „Het mandement, wij en anderen". Spr. noemde het een welhaast uniek voorbeeld, dat er op 10.8 millioen inwo ners 42 kerkelijke genootschappen, gods dienstige gemeenschappen en religieuze verenigingen zyn Vervolgens schetste de heer Oosterhuis de geschiedenis van het verbod voor Rooms Katholieken lid te zun van het NW. Hy stelde hier tegenover de op vatting van het NW. in 1946 in een ver klaring tot uitdrukking gebracht, dat niet eenheid van confessie of levensbe schouwing, maar eenheid van opvatting aangaande maatschappelyke vraagstuk ken de grondslag dient te vormen voor I een sociaal-economische organisatie als de vakbeweging is. De heer Oosterhuis schetste vervolgens o.a.. hoe de partijen in de Raad van Vakcentralen op verscheidene punten nader tot elkaar waren gekomen. Hy I achtte daarom het feit. dat in het man dement het NVV z.i. met de communis- I ten over één kam wordt geschoren, bitter teleurstellend cn vroeg zich af. waarom de deur die blijkens de Vastenbrief van 1946 op een kier stond, in 1954 zo na drukkelijk moest worden gesloten „Toe nemende onkerkelijkheid, godsdienst- loosheid. verzwakking en verval van ze delijke nonnen mede verantwoordelijk zijn voor besluiten in stryd met hun ge weten." aldus wordt het NVV en worden dus zijn besturen, kader en leden be oordeeld. Men dient te beseffen, dat men de personen uit de leiding van het NVV en van de aangesloten bonden niet los kan maken van deze beoordeling. Ziet men dan werkelijk niet in, dat deze mensen, die hun leven hebben gewijd aan de stoffeiyke en geestelijke verheffing van de arbeidende mens, in hun eer zün aangetast?", aldus de heer Oosterhuis. Hij verklaarde voorts: „Het NVV is geen gevaar voor het Christendom, wel dat wantrouwen, dat zo graag het NW als een zodanig ge vaar zou zien optreden, om zodoende eigen zekerheid en eigen isolement niet in gevaar of zelfs maar in discus sie gesteld te zien." Geslaagde zangersavond LeiMiuiden Koren uit de Kaag, Nieuw Vennep, Burgerveen, Oude Wetering, Leimuiden Koorzang brengt zanger, aanvoerder, componist en auo'itorium met elkaar in ontmoeting. De componist schept voor allen uit een aandoening, verankert :en notenbeeld een in hem zelf gehoorde schoonheid. Ontbreekt over draagbare aandoening, dan ontstaat maakwerk, dat op geen programma een plaats verdient. Nu was het op de Leimuidense Zangersavond van de Ring Leiden zó, dat nog maar een drietal nummers tot het maaksel behoorden. Het overige mocht bogen op concerterende waarde. Taak van de koorleider is. zioh in de schoonheid van het oorspronkeiyk ideaal gehoorde klankbeeld iu te dro men en die droom over te brengen op de koristen. Slaagt hy. dan wordt ont roering geboren. Zulke momenten zün ons gisteren ge schonken. al waren zy uiteraard te schaars. Het zyn niet altijd de vaardigste ko ren die dit bewerkstelligen. De beste benadering troffen wü by De Kaag in een Kerstlied van Diamant en bij Nieuw Vennep (Excelsior) in „Lente" van Altink. Beide koren zün van S. P. Visser. We hadden het kleine wonder ook verwaacht van Bep Aarden. By haar Nieuw Vennepers van „Looft den Heer" de technische instelling lofwaardig. Een natuurlijk aandoend reliëf be hoedde het „Ave Verum" voor vervlak king terwijl bü haar ook de stem val van de gesproken taal gevlochten ln een welbegrepen stemvoering, een vloeiend verloop waarborgde. Aan de andere kant hadden we in Roeske's „Lente zang" de klank beweeglijker, zweven- der, onaardser gewild. De verrassing van de avond lag in gedaantewisseling bü .Dooft den Heer" uit De Kaag vroeger een zeer zwak koor. Hier bleek eens te meer de waarde van een ervaren en doelbewust opererend dirigent met gezaghebbende persoonlijkheid. Vooral de intonatie der sopranen heeft veel gewonnen. Een rustige zang stond voor ons uitgete kend. wisselend geschakeerd binnen de erenzen van één sterktegraad, weliswaar bij stemuitzetting nog aan edele kleur inboetend. Het zelfvertrouwen moet echter toenemen. De a cappella's slaag den beter dan koor I van Mendelssohns Psalm 42. doordat in het laatste de direct-concentrerende en dwingende greep ontbrak van de directeur, die hier op de piano begeleidde. S. P. Visser was ook gelukkig met „Excelsior" van Nieuw Vennep. Altink werd daar als gezegd, een hoogtepunt, vertolkt na een gewijde zang van Johan Wagenaar. Op muzikale inleving en op plastiek werd hier verblijdend acht ge slagen. al leek in Wagenaar de klank kracht naar het massieve gericht. Het derde aanwezige koor van de heer Visser, „Advendo" van Burgervcen, doet. met. name in vormvastheid en breedheid van opvatting niet zo heei veel onder voor „Excelsior". Het leent zich voor vocaal werk uit een hogere klasse, zoals .Lentezang" van Diamant of de Mendelssohn-Hvmne „Hór mein Bitten", een wisselzang tussen koor en een solo-sopraan. We moesten ontydig het gebouw ver- Laten en hoorden sleohts flarden van de Hymne, genoeg om vast te stellen, dat de sopraan <een koorlid?) haar su blieme en tegelijk subtiele partij zeer redelük vervulde Nieuw Vennep had nog een koor ge zonden: het dubbelmannenkwartet OJC.G. Een oninteressant programma was hier een fout. De zang was zeker verzorgd en bevredigend zolang de stemmen samen optrokken. Maar een tweede fout bedierf veel: in een koor. zeker als het klein is. moet ieder lid er zich van onthouden als een solist z'n individuele stemaanleg te willen be wijzen. De heer Van t Hof had hier. zoals een orkestdirigent dat doet, zulke uitspringers hevig moeten afdempen. Oude Wetering (Halleluja) onder Sil- vis vermocht nog niet de wat zwakke positie te verbeteren. Het notenbeeld is star. allerlei stemmen slepen, behouden de hun van huis uit aanklevende kelig- heid. De melodische boog is niet altijd een doorstromende klanklyn. men gaat te veel van woord naar woord. Er zyn daarentegen aanduidingen van klank boetsering en een muzikaal willen grij pen van de tekstgedachte. By Van Vliets „Excelsior", de Lei muidense gastvrouw, ten slotte hoorden we met genoegen de verende beweeg lijkheid in het Havdn-Lentekoor de goede kleuring en de goede tenoren, maar de intonatie in hoge ligging is van onzuiverheid niet vry. Het Ringbest.uur had alle koren (het mannenkoor niet) een prima-vista- oefemng voorgelegd, waarvoor .Duin lied" van Dupont gekozen was. De uit komst was over de gehele lün gunstig. De compositie bleek na één toegestane repetitie niet te moeilijk. De beide aan wezige muziekrecensenten was verzocht, als jury een in punten uitgedrukte be oordeling af te geven. De rangorde, die zy ten slotte vonden, luidde: 1. Nieuw Vennep Excelsior 2. Nieuw Vennep Looft den Heer', 3, Burgerveen4. De Kaag: 5. Leimuiden: 6. Oude-Wetering. De Geref. Kerk was tot de laatste plaats bezet. V. Djilas en Dedijer in hoger beroep Djilas en Dedüer, die in het begin van deze week ln de Joegoslavische hoofd stad Belgrado werden veroordeeld tot lichte voorwaardelyke straffen wegens „ondermijnende propaganda", zün vol gens betrouwbare mededelingen, in ho ger beroep gegaan. Djilas kreeg anderhalf jaar voorwaar- delyk met een proeftüd van drie jaar en Dedyer kreeg zes maanden met een proeftyd van twee jaar. Zy moeten zich tydens de proeftüd onthouden van ver dere crltlserende verklaringen tegenover buitenlandse journalisten. Goed ingelichte kringen deelden Uni ted Press mede. dat de advocaten van Djilas en Dedüer in de eerste plaats in beroep gaan omdat zy opheldering wen sen over het op „propaganda" betrek king hebbende artikel 118 van het Wet boek van Strafrecht. Een van de twee advocaten, Politeo, staat bekend als een uitstekend kenner van dat artikel. De advocaten gaan in beroep op juridische gronden. Zü verwachten niet dat zy ver lichting van de opgelegde voorwaarde lyke straffen zullen verkrygen. Amerika's handelspolitiek middelpunt van hevige strijd De strijd tussen de protectionisten en de voorstanders van een zekere liberali sering van de Amerikaanse handelspo litiek neemt voortdurend in hevigheid toe en biyft niet beperkt tot de „hea rings", die de financiële commissie van het Huls van Afgevaardigden over deze aangelegenheid houdt. Een belangrijke protectionistische groep, die zich de .Amerikaanse Tarief- Uga noemt, heeft haar toevlucht geno men tot het wapen der publiciteit en voert thans in de grote pers der Ver enigde Staten een campagne tegen het voorstel van president Eisenhower hem bevoegdheid te verlenen in de ko mende drie jaren de invoerrechten op behaalde goederen elk jaar met ten hoogste 5% te verlagen. Op deze cam pagne wordt door de voorstanders der voorgestelde regeringspolitiek geant woord. dat de argumenten, die de pro tectionisten gebruiken, halve waarheden en misleidende verklaringen zyn. Thans is verschenen de herziene lüst van 79 opneemplaatsen voor militairen van de Kon. Landmacht. Kon. Lucht macht en Kon. Marine, die door auto mobilisten vry willig worden medegeno men. zal de klok worden geluid, zodat leder, die aan huis is gebonden zal weten: er wordt voor my gebeden. Zondag 6 Februari a.s. zal voor het eerst met dit luiden van dc klok aan het einde van de dienst een aanvang worden gemaakt. generale synode der Ned. Herv Kerk heeft ds J. M. de Jong, predikant te Amsterdam, benoemd tot conrector van het Theologisch Seminarium van wege de Ned. Herv. Kerk. Het plan bestaat om Arnhem een tweede politiecorps te bezorgen. „Ome Joop", de man van de „Tour de Frats", is nameiyk bezig aan dc oprichting van een corps „straatvoetbal-politie". Dit corps zou zijn werkzaamheden be ginnen na de finale van de straat voetbal-competitie, medio Maart, en worden uitgerust met een witte kop pelriem, een witte gummiknuppel (die niet gebruikt mag worden) en een z.g- ..sheriff-ster". De taak van de straatvoetbal-politie, die zal worden gerecruteerd uit de straatvoetballers, zal vooral liggen op het terrein van de natuurbescherming. De leden van dat corps mogen zich niet mengen ln vechtpartijen en ook mogen zü deze niet uitlokken. Ze behoeven slechts de namen van de overtreders, die zich schuldig maken aan het ver nielen van natuurschoon, dierenmishan deling (uithalen van vogelnestjes, enz of het fietsen door het Sonsbeekpark. te noteren, waarna een rapport over dit gedrag naar de scholen van de betrok kenen wordt gestuurd. Bovendien zal de straatvoetbal-politie in het vacantlesei- zoen grote groepen schoolkinderen van buiten de stad ln het Sonsbeekpark rondleiden De sancties van het corps zullen z(jn: strafwerk (dat door de scholen zelf moet worden geregeld) en schor sing uit de straatvoetbal-competitie. Als straat voetbal-agenten hun eigen voorschriften overtreden, worden z(j uit het corps ontslagen. Het corps zal zo worden ingedeeld, dat er ln iedere wijk een aantal jongens werkzaam is. De leiding van de slraatvocthal-poli- tie hoopt men In handen te leggen van een inspecteur van de Dierenbescher ming uit Oosterbeck. Behalve een straatvoetbal-politie zou er. aldus de plannen, ook een rivier politie komen, gerecruteerd uit oud- straatvoetballers, die goed kunnen zwemmen. Die rivierpolitie zou ln da toekomst een oogje ln het zeil moeten houden bü de plaatsen, waar door de Arnhemse jeugd veel wordt gezwom- Tenslotte is ook een afdeling „recher che" opgericht onder leiding van „Ome Joop". Deze afdeling ls belast met het opsporen van vermiste en verwaarloos de huisdieren. automobielclub leiden. Gisteravond organiseerde de Automo bielclub Lelden voor de eerste keer in het nieuwe Jaar een rallye. welke on danks de vele moeiiytheden. waarin verscheidene mededingers geraakten, als uitstekend geslaagd mag worden be schouwd. Het was een echte puzzle-rlt met kneepjes, die menigeen diverse straf - punten kostten. De rit begon op de Burggra venlaan, de finish was Papen gracht. De prüsultrelking. die zeer geanimeerd verliep, vond plaats in ..De Vink" aan de Haagweg. Onder de deelnemende koppels wer den de volgende prüzen verdeeld: le prys dhr. en mevr. J. Th. Wurzer; 2e prys dshr. en mevr. H. M. de Vroom; prys mevr. 'L. HansonKardux en vr J Zitman—Schoppen. 4e prys dhr. en mevr Adr. van Ooy; 5e prUs dhr. C H J. en S. de Graaf. 6e prys dhr. I en mevr. J. P. Lakeman te Voorhout.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7