F I Ij M VAN DEZE WEEK: W mannelijke kracht eidato-prijsvraag „LD." SECRETARESSE DEMONSTRATIE LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 11 SEPTEMBER Dahliatentoonstelling te Hillegom indrukwekkende demonstratie Burgemeester Van Nispen: Geen omzetbelasting meer op bloemententoonstellingen Vrijdagmiddag; is in het gebouw van de Hillegomse Bloembollenbeurs de Dahliatentoonstelling. in het bijzijn van vele genodigden door burgemeester Van Nispen tot Pannerden van Hillegom officieel geopend met een rede. naarin hij er op aandrong, dat voortaan de bloemententoonstellingen vrijgesteld jouden zijn van omzetbelasting. Het gemeentebestuur van Hillegom had zelf reeds dit standpunt te dier zake In genomen door de tentoonstelling vrij Is stellen van vermakelijkheidsbelasting, aldus burgemeester Van Nispen tot pannerden, aangezien deze tentoonstel lingen niet als vermakelijkheid kunnen worden gekwalificeerd. Spr. noemde deze tentoonstelling een Indrukwekkende demonstratie van wat ie Ned. Dahliavereniging door selectie en strenge keuring heeft bereikt, en hoopte dat men hierdoor zou bewerk stelligen dat de met zo veel moeite opengebroken grenzen ook open zouden b'itven. Tevoren hadden de heren J. Bijl van Duivenbode als voorzitter van de Ten- in stellingscommissie en J. F. Ch Dix voorzitter van de Ned. Dahliaverenl- cing het woord gevoerd en o.a. bijzonder welkom geheten de ere-voorzitter van Bloembollencultuur" dr E. H. Krelage, prof. dr E. van Slogteren, directeur van het Lab. v. Bloembollenonderzoek, Lr F. Viae. Rijkstuinbouwconsulent, de heer T M. H. van Waveren, voorzitter van cKamer van Koophandel te Lelden, en ook de 82-iarige veteraan „Opa" Horns- veld uit Baarn, de man die de stoot heeft gegeven tot de opkomst van de cactus-dahlia's. Uit chaos-paradijs Donderdagnacht stonden wij, vanuit de holle duisternis die zich legerde rondom Hillegom's moderne Bloembol- ler.beurs, plotseling in een wereld van Een stradivarius voor een tientje Een Amerikaan, dr Phillip Wein- traub, heeft van een Parljse markt koopman voor een tientje een viool gekocht, waarin hij later het eti ket „Antonio Stradivarius, 1721" ontdekte. Hij verklaarde, dat de achterzijde van het instrument uit eén stuk hout was gemaakt, wat het nog kostbaarder maakte. ATTLEE ONVRIENDELIJK ONTVANGEN IN MELBOURNE Clement Attlee, de leider van de fitse socialistische party, is Vrijdag ij aankomst aan het stadhuis te Mei- me, waar hem een ontvangst was ïid. begroet met kreten als „Ga terug r Moskou" en „Ga terug naar _na". De Jongelieden, die dit riepen, werden or de politie verwijderd, doch aan de aodlgden, die het stadhuis binnen ben. werden vlugschriften overhan- id waarin stond, dat „de nieuwe issias Attlee" gelooft „marxistische aeisten te kunnen bekeren tot de arename democratische manieren van Engelsen". Dit is de vierde keer. dat Attlee sinds aankomst in Australië, na een be- t aan Rusland en China, in het inbaar is aangevallen. De bijna 4.000 genodigden op de atie in het stadhuis van Melbourne en Attlee horen pleiten voor een ïigde vrije wereld om een derde Idoorlog te voorkomen. GRIEKSE GIJZELAARS REPATRIËREN UIT TSJECHO-SLOWAKIJE Tsjechoslowaakse regering heeft er toeeestemd, 520 Griekse gijzelaars, die fens de communistische guerilla in ikenland werden gevaneen genomen. 2 het Griekse Roode Kruis over te ben. aldus is van gezaghebbende zijde tthene vernomen. Februari werden 1.231 Grieken uit larlje gerepatrie_vd; de vorige id mochten 922 Grieken uit Roe- naar hun land terugkeren. ZONNEKRACHT VOOR RADIO uitgevoerd door particulieren Groot. Brlttannië hebben aangetoond het. mogelijk is om de kracht, van de te gebruiken en een radiozender te werken. Er werd uitgezonden op golflengte van 164 meter, waarbij 'cergle werd geleverd door een bat- mn 16 foto-electrische cellen, die het daglicht werden blootgesteld, lignalen, die werden uitgezonden, tot op een afstand van 30 mijl ngen. Hiermede werd aangetoond het daglicht als krachtbron kan wor- Sebrulkt. pompon White Aster. Opvallend was ook de bizar gevormde en gefleurde Gi raffe, de dieprode Klelnbloemlge Vuur baak en de relnwitte Semicactus Purity. Dit zijn slechts enkele van de talloze variëteiten, die het dahlia-sortiment hier vertegenwoordigen. Collorettes troef! Opmerkelijk is de „vertegenwoordigen de ploeg" van de Colorettes, de z.g. Halskraag-dahlia's, eens populair, die nu nog een come-back beleven. Deze hyper- elegante. zeer decoratieve en kleurige bloem met gouden hart is vooral voor de hulskamer buitengewoon geschikt en trekt sterk de aandacht, was dan ook zeer sterk op deze tentoonstelling ver licht en kleur, waarin tientallen nijvere mensen zonder veel lawaai hard aan het werk waren, om van een kale beurszaal (waarin diezelfde dag nog beurs gehou den was) een sprookjestuin te maken met behulp van kilometers lange banen graszoden, manden, vazen, palmen, lap pen stof, boomstronken, en bovenal: bloemen. Want dit ls de grote verdienste van het arrangement van de heer A. P. Szlsik uit Aalsmeer, dat hij de voor naamste versierende werking heeft toe bedeeld aan de bloem de Dahlia, en deze ook overal en altijd de hoofdrol speelt. De uitnemende decora tleve werking van de dahlia kwam hierbij krachtig tot uit drukking. Toen de chaos was afgelopen en de keuringscommissie met haar werk kon beginnen, was de beurszaal her schapen in een paradijs. In deze grote zaal, maar ook in de keuringszaal met haar ideale belichting en in de ruime foyer stonden tuinduizenden bloemen opgesteld, in een verrukkelijk arrange ment. en in de Demonstratletuin Tres long vóór het Beursgebouw staan er nog eens twintigduizend in de vrije natuur. Een van de Collorettes. >ele inzendingen Langs de stands Een wandeling langs de stands bewijst alleen maar de onmacht om zwart op wit een beeld te geven van deze rijkdom van kleuren en vormen. We zagen daar een inzending van een „amateur" de heer De Bruyn. die chef van de gemeen tekwekerij in Oss is. en in een eigen kwekerij in zijn vrije tijd zulk een in drukwekkend dahlia-sortiment teelt, dat zijn inzending een groot deel van de foyer besloeg. Een fraai arrangement van een feestelijk gedekte tafel met lila en gele pompons versierd, een inzending van de kleine Tonmlxers die door alle dames als „snoezig" werd gekeurd, en in de grote zaal een overweldigende bloemenpracht. We zaeen daar met be wondering de gigantische Lavender Per fection die haar naam met ere draagt, naast de indrukwekkende Salmon Glory, en de rijke kleurschakering van een gemenede inzending van de enkelbloe- mlge Simplex-dahlia's Daar was de roomgele semicactus Arsenel en de don kerrode. als met zwart poeder overstoven „Arabian Nieht" en de blina-zwarte Pomnon-zaailing Z 220, een nieuw: aan winst. De Decoratieve ..Piquant" rood met witte punten stond er naast de iets donkerder getinte maar niet minder pikante Pantomlne en de sneeuwwitte (Voor bijzonderheden zie ons Blad van Donderdag j.l.) KNIPT DIT UIT! (adres in blokletters) (Naam in blokletters) de afstand tussen de onderkant van de letter L (met rode bal gemerkt) vloer van de Stadsgehoorzaal, loodrecht gemeten en in millimeters 'ukt, op millimet'. (handtekening) 'duller moet uiterlijk Vrijdag 17 September des cvonds te 11 uur zijn 'eerd in een der bussen, staande voor het podium van de grote Stads- tegenwoordlgd. We hebben er nog geen voldoende stock van vertelde ons een der kwekers wanneer we konden leveren, zouden ze bij tienduizenden de deur uitgaan. De Halskraag-dahlia's zijn sterk favo riet! En wanneer men dan ook bew nae- rend staat voor zo'n prachtig arrange ment van de sneeuwwitte Northpole, of de uitdagende, vorstelijke pracht ba- wondert van de vlammende Kaiserwal- zer, of de teer-getinte lavendel- en witte Siemen Doorenbos, dan wel de purper en witte La Clerva, dan begrijpt men dat deze dahlia-variëteit een grote toekomst kan tegengaan! De Jury had het verre van makkelijk en lang werk om de bekroningen vast te stellen, maar hier volgen ze dan; DE PRIJSWINNAARS: Wissel bekers: Decoratieve groep: A. B. de Bruyn te Oss (Amateur». Beste Dahlia Ned. Oorsprong; Juliana Regina van K. Maarse Dz. Jr. te Aalsmeer. Id. buitenl. oorsprong: Lavender Perfection van Fa. G. Ballego en Zn., te Leiden. Id, middelgroot Sylvia van K. Maarse Dzn! Jr. te Aalsmeer. Pompon Dahlia Little Willem van Fa. D. Bruidegom te Baarn. Bronzen Plaquette beste Dahlia Ned. Oorsprong Halskr Dahlia Kaiserwalzer van C. Geerlings 'te Heemstede. Gouden medailles: Decoratieve groe pen: 1. K. Maarse Dzn. Jr.. Aalsmeer; 2. Fa. D. Bruidegom, Baarn; 3. N.V. Ludwig en Co.. Hillegom: 4. A. P. de Bruyn te Oss: 5. Fa. J. G. Baliego en Zn. te Leiden: 6. C. Geerlings, Heem stede; 7. Fa. W. Topsvoort, Aalsmeer; 8. N. J v. Oosten. Den Haag: 9 Fa. Gebrs. de Ruyter, Oegstgeest: 10. L. A. Hoek, Den Haag. Kleine gouden medaille: 1. Groep Dahlia's Kapt. W. A. Swart, Bussum; 2. J. Bakker, Wognum; 3. J. v. d. Boom, Tilburg; 4. (Groep Bindwerk) N. C. Veldhuis. Hillegom. Verguld zilveren medaille: Dahliaver eniging Enschede en Omstreken. J. H. Smit te Leiden. W. A. van Hout en P A. Verkerk. Amsterdam, A. v. Luyk Aalsmeer, W. Kehl Naarden, Fa. C. S. STADSNIEUWS E. Meester stelt vragen over Uiterstegracht Het gemeenteraadslid, de heer E. Meester (P. v. d. A.» heeft zich met on derstaande vragen tot de Raad gericht: 1. Heeft het College van B. en W. kennis genomen van de noodkreet in de pers. van de bewoners van de Uiterste- gracht. omtrent de situatie, waarin deze bewoners zich bevinden, door de onwelriekende geuren van het gracht water, alsmede de deplorabele toestand waarin de kademuren zich bevinden? 2. Acht het College het niet dringend noodzakelijk, dat met bekwame spoed uitvoering wordt gegeven aan de voor liggende plannen tot demping van ge noemde gracht? 3. Indien er bepaalde belemmeringen mochten zijn om een en ander snel tot uitvoering te brengen, ls het College dan bereid hierover mededeling te doen aan de Raad, alsmede zodanige maatregelen te treffen, dat de bewoners van de Uiterstegracht spoedig uit de noodtoe stand worden verlost? 24 SEPTEMBER NATIONALE FILMDAG SMALFILMLIGA De Leidse Smalfilmliga zal Vrijdag 24 September de premiere hebben van de films, welke in het afgelopen jaar ln Nederland bekroond werden, vervaar digd door amateurcineasten van de ver schillende verenigingen. AVONDMUZIEK MAREKERK. Het programma, dat de heer Adriaan Blankenstein in het kader van de avondmuztek Maandagavond op het or gel van de Marekerk. met medewerking van de heer Henrl Welbooren (zang', ten gehore zal brengen, is als volgt samengesteld: la: Fantasia in g 'J. S. Bach»; t. Concerto in Ei (J. S Bach». delen - Allegro en Glqce. 2a: Liebster Herr Jesu. wo bleibet du so lange (Bach»b. Auf. auf mein Herz mit Freuden (Bach' (zangi; 3a: Wlr glauben all'an einen Gott, Vater (Bach», orgel; b. Es 1st das Heil uns kommen her (J. L. Krebs', orgel; 4; Where 'er you walk (G. Handel» zang 5. Choral in E No. (Cesar Franck» orgel. 6: Vijf Geilert liederen (L. v. Beethoven» zang. a: Bit ten: b. Die liebe das Nachsten; c. Vom Tode; d: Die Ehre Gottes aus der Na- tur; e. Gottes Macht und Vorsehung, en 7. Toccata en Fuga in d (Max Reger orgel. OEGSTGEEST De Kerkdienst van de Gereformeerde Kerk aan de Mauritslaan zal Zondag morgen om 10 uur door de NCRV wor den uitgezonden. Voorganger ls de evangelisatie-predi kant ds Joh. C. Brussaard, alhier, orga nist de heer A. Postma Medewerking wordt verleend door het kerkkoor oJ.v. de heer B. H. Tobé MEDISCHE DIENST De Zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter Walchren. LEIDERDORP MEDISCHE DIENST De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Bakema, tele foon 24828. WASSENAAR MEDISCHE DIENST De Zondagsdienst der hulsartsen wordt v. aargenomen door dokter Doelman en dokter Ten Cate. Profclubs raken spelers kwijt De profclub Venlo '54. welke morgen de eerste competitiewedstrijd tegen De Graafschap (Doetinchem) speelt, heeft onverwacht moeilijkheden gekregen, omdat een aantal spelers niet voor deze vereniging meer wenst uit te komen. De doelverdediger Swinkels wil weer naar Sportclub Irene terug. Snoek, de oud-speler van Eindhoven, heeft be dankt. Siibers van VW heeft zich terug getrokken en de oud-Blerickspelers Van der Heuvel en Koopal ziin eveneens van plan om hun medewerking aan de prof club Venlo 54 op te zeggen. Op grond van het amnestlebesluit is het mogelijk, dat deze spelers weer on middellijk in K.N.V-B.-verband kunnen spelen en zo staat het reeds vast, dat Snoek morgen weer voor Eindhoven uitkomt in de uit-wedstriJd tegen Noad. Uit Rotterdam wordt gemeld, dat Schouten bedankt heeft als speler voor de profclub Rotterdam en vandaag niet zal meespelen ln de competitiewedstrijd van de NB.V.B. tussen Amsterdam en Rotterdam. IIOE SPEELT MIJN CLUB? L.F.C.: A. Missaar. J. Neuteboom Jr., G. Gauger, J. Neuteboom Sr.. G. van Eijgen. J. v. d. Blom. J. Sira. W. van Kampen, H. Heymans, G. Nachtegeller, W. Nachtegeller. „De wereld veroordeelde haar" Maar. „Triton" in drie stukken Het WTak van de „Triton" blijkt door het ruwe weer in drie stukken te zijn gebroken. Het staartgedeelte steekt thans weer boven water uit. Men heeft echter goede hoop, de drie stukken alle te bergen. (Ingez. Med.-adT.) MARKTBERICHTEN rode kool 3035; bospeen 2539: sla 2.606 10; anditvle 1821: pronkbonen 4867; stokprlnsesscbonen 84116; stampr bonen 4890; stoksn IJ bon; I 78 93. idem II 2931: stamsnllbonen 44 67: selderie 57 20: peterselie 6.108: krul peterselie 67; komkommers A 10— 19. Idem B 20—31; prei 21—23; uien 13— 17; tomaten A 2536. Idem B 20—31. Idem C 2023: kroten 2425; kervel 14.30—14.80; radijs 490—6.10: postelein 13—16. LEIDEN. 11 September. Coöd. Groente- velline. Per 100 kg: rode kool 2228. gele kool 1214. groene kool 1416. prei 15 22 kroten 18. Idem gek. 30 uien 6—15, peen 24—46 andijvie 916. stoofsla 13. aooelen 1938. peren 612. druiven 92 106. pruimen 2061. snllbonen 56128. stokbonen 56131. pronkbonen 5074. st-ambonen 52118 postelein 622. spi nazie 1732 .tomaten 2032. augurken 15128. Per 100 stuks; komkommers 8 30. bloemkool 1257. meloenen 3782, sla 3.809.90 perziken 532 knolselderle 6—10 Per 100 bos: Peterselie 3.70—5.70. selderie 4—7.30. bleekselderie 33—39. peen 19—31. RIJNSBURG 11 September. Groente veiling. Elecnhelmers 912, herenboncn 60—90. prei 23—25 kroten 1518. was- peen 33—35 uien 1416. rode kool 17— 26. cele kool 20—21 groene kool 1315 per kilo. Selderie 6—8. peterselie 8—10. kervel 1012. bospeen 1730. bosprel 67 per bos. bloemkool A 4566. B 2510. C 9—22 per stuk. RIJNSBURG. 11 September. Bloemen- TClllne. Asters enkel 100200 asters dubb 100—200 Montebretla's 100—150. Scablosa 150250. Lelies wit 20002500. Chrysan then groot 13002300 Gladiolen 200800. Hellanten 300400 Dahlia's Pompon 200 —350. Dahlia's groot 350150 Alles Der 100 stuks. Chrvsanthen wit 7585. geel 6070 bruin 6575 rose 7080 Asters rose 3045. Goudsbloemen 10—15 ct per boe. Brei niet lange voor de vraat zuchtige motten, nu U volop geMITI Niseerde, motvrije wol kunt kopen Weyers cn Zn. Hillegom, V. N. v. d. Laar Naarden. Zilveren medaille: Gr BI. Cactus Dahlia's W. Maarsen v. d. Brink. Hen gelo; Gr. BI Semicactus Dahlia's J. P. C. Grobbe. Haarlem; Pompon Dahlia's C. K. Bacus, Venlo; Kunstvoorwerp: A. B. de Bruyn, Oss. Ereprijzen: Decoratieve groepen dah- la's van: K. Maarse Dzn. Jr.. Aalsmeer; Fa. D. Bruidegom, Baarn: N. V. Ludwig en Co.. Hillegom; C. S. Weyers en Zn., Hillegom. TRIANON De wereld - mensen, ook wij zelf - iemand te veroordeh... is hard. Een knap Italiaans meisje. Re- nata, herft in Parijs „van het leven ge noten". Zedelijk en waarschijnlijk ook crimineel is ze niet brandschoon. Wan neer ze dan uit Frankrijk wordt uitge wezen en in de trein naar Italië wordt gezet, schaamt zij zich over haar vroe gere leven en wil zelfmoord plegen, aan gezien zit ha3r ouders niet meer onder ogen durft komen. Op het laatste mo ment wordt haar zelfmoordpoging ver ijdeld. Ze komt thuis en gaat werk zoe ken, dat ze na veel moeite vindt. Haar ouders hebben haar niet de deur gewe zen. maar „de wereld' wijst haar na: kijk. Renata is teruggekomen: heeft geen best leven geleid daar in Parijs. Nee, haar kunnen wij niet helpen, met haar kun nen wij niet omgaan! Zo spreken de mensen over haar. Wat ls het gevolg? Renata wil terug naaar het leven van genot en plezier. Is het haar kwalijk te nemen en is zij voor de volle honderd procent schuldig? Wanneer de wereld haar had geholpen en haar niet had verstoken, zou alles wel anders gelopen zijn. De wereld veroordeelt haar, maar is zelf schuldig. Het veroordelen van iemand is zo ge makkelijk. Maar of het verantwoord is? Ten slotte neemt haar leven een vol komen keer. Hoe dat precies gegaan is moet' u zelf maar gaan zien. Zij trekt zich terug in een klooster, ver van liefde en genot. Zo wil zij trachten wat zij dreigde te breken, nog heel te houden. Zo wil zij zich ook onttrekken aan het oordeel van de wereld. „De wereld veroordeelde haar" zal ongetwijfeld heel wat kiikers trekken. Bij het lezen van de titel begrijpt men al wel welke richting het verhaal uit gaat, en dat „trekt" nu eenmaal. Laat echtei ieder, die deze week Tria non binnengaat, zich even bedenken of hij misschien ook tot de wereld behoort. Zo is deze film mogelijk een lesje voor ons. „Lucky Me" Musical met Doris Day LIDO Doris Day. het charmante blonde fllmsterretje dartelt weer vrolijk als altijd over het witte doek in de musical „Lucky Me". Dat witte doek is ditmaal extra eroot, want de film werd opgenomen volgens het nieuwe cinema- scope-systeem, waarvan Leiden deze week de stedelijke primeur beleeft. Het verhaaltje, dat de vele aardige songs van Doris Day aan elkaar voegt, is niet van humor gespeend, hoewel het chapiter van in moeilijkheden ceraakte revue- artisten eerder door Hollywood werd betokkeld. Doris wordt uiteraard ver liefd en wel op een jongeman, die met veel succes teksten voor revues schrijft. Hij heeft een nieuwe show op stapel staan, maar het geld voor de opvoering daarvan moet uit de beurs komen van een bijzonder rijke oliemngnaat. En de bankrekening van die millionnair ls al leen bereikbaar via diens dochter en deze. lang niet onaaantrekkeliike jonge dame. die eveneens haar zinnen op de tekstschrijver heeft gezet, begint erg lelijk te doen als zü achter de romance Doris-revueman komt. Complicaties dus genoeg om een on derhoudende film te scheppen ,,Een avontuurlijk vrouwtje"! Frans! ormen, omdat wellicht geen ander volk kan weergeven wat de Fransen we ten weer te geven en zoals deze dat we ten te brengen. Het amoureuse, lichte genre zonder de zwaartillende grens zwart-wit die wy al tijd bewust of onbewust invoeren, vindt hier weer eens een vrije, ondeugende en toch verfrissende uiting. Maar men hzeft alles (mèt Technicolor) bovendien nog in een avontuurlijk kader geplaatst, en Caroline, het jonge vrouwtje van een jong en succesvol Frans generaal onder Napoleon moet hog heel wat meemaken voor zij weer ln de armen van haar echtgenoot rust, geheel genezen van haar laatste „caprice". Een film in een bijzondere sfeer, die ons in een ander tijdjaerk verplaatst, en niet minder doch in tegendeel meer aanvaardbaar wordt, omdat de Fransen er in eigenlijk net zo zijn als de Fransen van nu. Want wat ook verandert: nimmer die karaktereigenschappen van een volk. dat onder een luchtig air vaak zo'n groot hart verbergt. Uitstekend gespeeld en voor een ieder, die behoefte heeft aan Franse ontspanning (en spanning) aan te raden. „Een circus vluchtte" Dwars door het IJzeren Gordijn Luxor In 1950 wist een geheel circus vanuit Tsjecho-Slowakije naar de vrije wereld uit te wijken. Deze moedige per foratie van het ijzeren gordijn werd door de wereldpers indertijd uitvoerig bespro ken en heeft de Amerikaanse film industrie geïnspireerd tot het vervaardi gen van een film. die dit thema tot onderwerp heeft. De regisseur. Elia Ka zan. is hierin wonderwel geslaagd. De film boeit van het begin tot het eind. De rol van Karei Cernik, de circusdirec teur, die wars is van alles wat naar poli tiek zweemt en toch gedwongen wordt in de piste meer propaganda voor het Communisme te maken en die tevens nog moeilijkheden in zijn huwelijksleven ondervindt, wordt voortreffelijk uitge beeld door Frederic March, één van de groten uit de Amerikaanse filmwereld. Wanneer hij zijn voornemen om spoedig over de grens te komen en met het gehele circus de Amerikaanse zone van Duits land te bereiken aan zijn naaste mede werkers bekend maakt en één van hen hem dan zegt. dat dit hun dood kan worden, antwoordt deze sympathieke figuur: „Ook dan zijn we bevrijd". Dit typeert de gehele aard van de film. Het circus slaagt er uiteindelijk inderdaad in de rode terreur te ontvluchten en zich in het vrije Westen te vestigen, al hoewel de directeur Cernik deze onder neming met de dood moest bekopen. De scene, waarin hij sterft in de armen van zijn wanhopige tweede vrouw, die nu pas ontdekt, wat ze in haar man verliest is in één woord meesterlijk. Wy zullen verder niet in détails tre den en volstaan met nog op te merken, dat de geheel in Europa opgenomen film ons. naast schitterende natuuropnamen, ook een beeld geeft van de tragiek van een circusbestaan, dat altijd schuil moet gaan achter uiterlijke vrolijkheid en zot ternij. Een film die niet aileen het zien, doch ook het overdenken zeer zeker waard is. GEMENGD TOONKUNSTKOOR Dir.: Iskar Aribo REPETITIES HERVAT. AANMELDING NIEUWE LEDEN iedere Woensdag 19.30 uur in de Muziekschool, Rapenburg 22. In studie: „LE ROI DAVID" van Honegger en „L'Enfant Prodique" van Debussy. WIJ VRAGEN: Flinke Juli rouw minimum leeftijd 25 jaar, in staat om leiding te geven aan jeugdig magazijn personeel bij het controleren, uitprijzen en verzorgen van goederen. Actieve dames die gewend zyn zelfstandig en nauwkeurig te werken worden verzocht persoon lijk of schriftelijk te solliciteren Afd. Personeels zaken van Vroom Dreesmann leiden N.V. Gevraagd: voor spoedige indiensttreding een flinke wam ter assistentie van de Chef van de Afd. Mechanische Administratie. Vereist: minstens diploma Mulo, practijk diploma boekhouden, ervaring op boek- houdafdeling. Bekendheid met ponskaarten-admini stratie strekt tot aanbeveling. Leeftijd plm. 24 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan do Afd. Personeelszaken van 5IKKEN5 LAKFABRIEKEN N.V. TE SASSENHEIM LEERT DANSEN "»i volgens het nieuwe Eenheids-programma. DANSINSTITUUT W. F. VAN WIJK HOGEWOERD 10G TELEFOON 24414 Ook voor PRIVfi-LESSEN. •elke ook administratieve werkzaamheden moet kunnen verrichten. Vereist wordt enige zelfstandigheid in Nederlandse, Engelse en Fra■•ie correspondentie. Leeftijd 20—35 jaar. Schrift, sollicitaties te richten aan bovengenoemd instituut^ LEIDATO bij podium. VERSTELBARE STRIJKPLANK eenvoudig en practisch. DE NEE - Kort Rapenburg 10

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 7