Thuiskomst LE1DSCH DAGBLAD - WOENSDAG 30 JUNI Voorbereidingen voor de Tour de France Jacques Goddet zetelt iu de bijkeuken van liet 01. Stadion Directeur Jacques Goddet zal voor het fynste menu, dat de wielersport kent, de Ronde van Frankrijk, op 6, 7 en 8 Juli a.s. de scepter zwaaien van uit de bijkeuken van het restaurant Noord in het Olympisch Stadion. Nu moet men niet denken, dat het publiek de grote leider van de „Tour"op die dagen met voorschoot, hoge koksmuts en pollepel in deze contreien zal kunnen In de bijkeuken van dit restaurant wordt namelijk de directeurskamer gevestigd en als de heer Goddet op 5 Juli zijn intrede doet, zal niets meer herinneren aan de oorspronkelijke bestemming van deze ruimte, maar vindt hij een kamer, die geheel aan zijn eisen zal voldoen. Dit is een onderdeel van de chirurgische ingreep, die de laatste twee maanden in bet stadion is geschied. Met kundige hand is het personeel van opzichter Ohris Berger aan het bre ken. verbouwen en sch'lderen geweest en morgen, als de heer Elie Wermelin- ger, de eerste afgezant van het Tour- leger in Amsterdam aankomt, zal di recteur D, J Bessem, met trots de man, die maanden geleden met vaardige hand In korte trekken zijn wensen op papier zette, kunnen rondleiden. Onder de arcade van de Noordelijke tribunes zijn twaalf enorme tenten ver rezen, waarin de technische voorberei- d.ng van de équipes zal geschieden. El ke tent is zo groot, dat er gemakkelijk drie kleine auto's in kunnen staan en zullen staan. Het publiek zal op de dagen voor de start gratis de bedrijvigheid in en om dit tentenkamp kunnen gadeslaan. Daarvoor wordt het binnenplein van het stadion afgezet vanaf de tribune A-B naast de Marathontribune tot de ere tribune. Het publiek zal zich in deze ruimte vrijelijk kunnen bewegen. Op Donderdag 8 Juli a s. des morgens om negen uur begint in het stadion de ceremonie van de symbolische start, Eerst zullen de circa 80 wagens van de publiciteitskaravaan een ronde door het stadion maken. Zodra deze karavaan door de poort onder de Marathontri bune is verdwenen, wordt de eerste ploeg renners aan de start geroepen. WIELRENNEN Regionale ploegen in tie Tour De Franse regionale ploegen voor de Ronde van Frankrijk zijn thans samen gesteld. Ze zien er als volgt uit West Frankrijk: Barbotin, Bouvet, Gilles, Guerinel, Mahe. Mallejac. Mor- van, Robic, Ruffet en Varnajo. He de France: Blusson. Bober. Carlé. Forlini, Hoorelbeke. Le Guily, Quentin, Redolfi, Surbatis en Tonello. Zuid Oost Frankrijk: Blanchi, Dot to, Elena, Kebaili. Apo en Licien Lazarides, Mirando, Polo, Siguenza en Vitetta. Noord Oost-Centrum: Bauvin, Bellay, Cieleska, Dacquay, Hassenforder, Mari- nelli, Meunier, Scodeller, Stablinskl en Telotte. Zuid-West-Frankrijk: Agut, Bergaud, Caput, Cigano, Dussault. Guitard. Huot, Privat, Remangeon en Vivier. MOTORSPORT. Duke naar Asser TT Voor de T.T.-races. welke 10 Juli op het circuit van Drenthe bij Assen worden gehouden is de inschrijving binnengekomen van het officiële Gi- lera-team, dat in de 500 cc klasse zal uitkomen. De ploeg zal bestaan uit Geoff Duke, Alfredo Milani en Regi nald Armstrong. Stuk voor stuk worden de renners voor gesteld aan het publiek. Als elke ploeg compleet is, wordt aan een der dertien vlaggemasten, die voor de Zuidelijke tribune opgericht wordan, de vlag van het betreffende land ge hesen en wordt het volkslied gespeeld. Als de twaalf ploegen opgesteld staan, wordt aan de dertiende vlaggemast de wimpel van de Tour de France gehesen en daarna kan de karavaan zich in be weging zetten voor de ereronde over de sintelbaan. Onder de Marathon tribune door vertrekt de karavaan dan via de Amstelveense weg, Zeilstraat, Aalsmeer weg naar de Sloterweg, waar om circa 1115 uur het echte startschot zal wor den gelost. Wimbledon-tournooi De kwartfinales van het dames en kelspel brachten twee verrassingen. Dat Maureen Conolly de halve finale zou bereiken, mocht worden verwacht, doch niet dat zij de vroegere kam pioene van Wimbledon, Margaret Du Pont, geen enkele kans zou geven en zou slaan met 61, 61. Maureen Conolly kreeg het slechts in één game hard te verduren, en dat was in de zesde van de tweede set, toen Marga ret Du Pont weer met haar oude élan weerstand bood en drie matchpuntcn te niet deed alvorens deze game te Doch daarna was de jonge Ameri kaanse weer onweerstaanbaar en zon der moeite bereikte zij de halve finale. Voor de tweede verrassing zorgde Betty Pratt i Jamaicai, die een overwinning behaalde op de als no: 3 geplaatste ghlrley Fry. In een match, die twee uur duurde, versloeg zy mej. Fry met 61, 9—11. 6—3. Doris Hart en Louise Brough hadden weinig moeite met het elimineren van de twee overgebleven niet-Amerikaanse speelsters. Doris Hart was te doortas tend voor de aarzelende Helen Flet cher, die te vaak fouten maakte en met 61, 63 verloor. Met dezelfde cijfers sloeg Louise Brough de Engelse Angela Mortimer. In de halve finales zal Doris Hart uitkomen tegen Louise Brough, terwijl Betty Pratt de strijd aan moet binden met Maureen Conolly. De halve finale van het heren dubbelspel wordt een AmerikaansAustralische aangelegen heid. Seixas en Trabert (VS) spelen te gen Hoad en Rosewall (Austr.i terwijl Mulloy en Patty (VS) tegen Hart wig en Rose (Austr.) uitkomen. Wandelen voor Roode Kruis De tweede Roode Kruls-wandeltocht ten bate van de bloedtransfusiedienst zal worden gehouden op 14 en 15 Augus tus. Gestart wordt bii Oud Hortuszicht en de afstanden ziln: 10 km (911 jaar), 15 km dl16 jaar) en 25 km (ouder dan 16 jaar). Bondselftal voor de West De KNVB heeft de volgende spelers aangewezen voor de tournee, welke het Bondselftal eind Juli, begin Augustus zal maken naar Curacao en Suriname Doelverdedigeis: Ste:ger (PSV) en Van der Windt (VSV(, backs: Odenthal IHaarlem), Tebak (Eindhoven), Kuys (Haarlem) en Wiersma <Donar>; half- spelers: Klaassens (VW, Terlouw (Sparta), Van der Hoek (Feijenoord), Biesbrouck iRCH) en Brooymans (RAC) voorspelers: Wim van der Gijp (Emma), Dillen (PSV), Van Melis (Eindhoven), Bleyenbeis (Rigtersbleek). Bennaa <Dosko>, Van Beurden (BW) en Van der Kuil (VSV). Louer (Noad), die eveneens was genodigd, zal de reis wegens studiere denen niet kunnen meemaken. Een ne gentiende speler zal nog worden aan gewezen. De ploeg zal worden vergezeld door de voorzitten van de KNVB. ir H Hopster. de secretans-penningmee; L. Brunt, het bestuurs- en technische commiss:elld G. Kruyver en een lid van de keuzecommissie van de KNVB. Als coach en verzorger zal oefenmees- r K. Kaufman meegaan. Van het ge zelschap zullen verder deel uitmaken scheidsrechter Karei van der Meer en de heer J R. Lloni, consul van de Cu- ragaose voetbalbond in Nederland. Scheidsrechters gaan voetballen De viering van het zilveren jubileum van de Leidse Scheidsrechtersvereni- ging wordt Zondag a.s. afgesloten met een voetbaltournool voor arbiters op het UVS-terrein. Aan dit tournooi. dat om halfelf aan vangt, nemen scheidsrechterliike ploegen deel uit Delft, Dordrecht, Den Haag, Gouda. Rotterdam. Schiedam. Vlaar- dlngen en Leiden. Voor de dames van de heren fluitisten is er ook een attractie. Om halftwee tegen die tjd zullen zij het gevoetbal wel beu zijn vertrekken zij met een extra tram naar Noordwijk, waar de tournoolcommissle haar een thee aan biedt. Twentse profs in Stadion Veldwijk Het bestuur van de Hengelose ge meentelijke Sportstichting heeft als beheerder van het Hengelose stadion Veldwijk in principe besloten dit stadion te verhuren aan de Twentse beroeps voetbalclub voor het spelen van wed strijden op Zaterdagmiddagen. Voetbalverenigingen, die thans ge bruik maken van dit stadion, zullen door deze beslissing niet worden ge dupeerd, daar eventueel andere ter reinen door de stichting beschikbaar zullen worden gesteld. (Ingez. Med.-adv.) Help moeder natuur! Kamerplanten hebben voedsel V-5* nodig f*. Dul POKON-KUNSTMEST. Dit bevat de )uiste verhouding v /dr aan voedingsstoffen on staat al Sfc Let op het merk PQKON Hel CHRYSAl geen U« snijbloemen 2 s Avond-Vierdaagse NBVLO Organiseerde vorige week de Neder landse Wandelsport Bond zijn Avond- Vierdaagse. deze week is het de beurt aan die van de NBVLO. Deze wordt te Leiden georganiseerd door WIK en de Wandel- en Ontspanningsvereniging van de afdeling Lelden van het Roode Kruis. De belangstelling voor deze NBVLO- Vierdangse is ver beneden de verwach ting van de organisatoren gebleven. Oud-kampioenen speelden voorlaatste ronde In de voorlaatste ronde van de wed strijd van de Leidse oud-kampioenen is fel gevochten. J. Kleer moest het op nemen tegen de topspeler in deze groep, Wim Huisman. De Leidse damcrack won met een typezetje een schijf en Kleer moest, hoewel h(j zich moedig verdedigde, de vlag strijken. Vermeulen speelde tegen A. ter Haar een vlakke partij, welke in het eindspel meer moge lijkheden bood. maar tenslotte in re mise eindigde. I. Laterveer moest in de geroutineerde Slechtenhorst zijn meer dere erkennen, terwijl W. Heemskerk en P Olivier na een zwaar gevecht de winst deelden. De stand is nu: 1. Huisman 11 pnt. uit 6 part.; 2. Slechtenhorst 8 uit 6; 3 Heemskerk 6 uit 5; 4. Laterveer 5 uit 4; 5. Olivier 5 uit 5; 6. Kleer 4 uit 6; 7. Ter Haar 2 uit 5, 8. Vermeulen 1 uit 5. In de wedstrijd van de clubafgevaar digden wnren W. v. d. Reyden en J. de Vink snel aan het eindspel toe. De strud eindigde in remise. W. Olivier erraste J. Rijsdam met een damslag, elke aan de eerstgenoemde de winst bracht. Belt moest in een ingewikkelde partij tegen E. Klinkenberg een schijf offeren en kon daarna verlies niet meer oorkomen. S. v. d. Reek en J. Klin kenberg, de leiders in deze wedstrijd, speelden een goede partij waarin v. d - Reek het eindspel prima behandelde en fraai won. De stand in deze groep is: S. v. d. Reek 10 pnt.; W. Olivier en De Vink 8 pnt.; J. Klinkenberg 7 pnt.; E. Klin kenberg 6 pnt.; B. w. Belt en W. v. d. Reyden 4 pnt.; J. Rijsdam 1 pnt. De clubstand is als volgt: Sleutels 16 pnt.; DCL 14 pnt.; LDV 13 pnt. en Tempo 5 punten. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht vanaf P. St. Maxsense 344 km. De duiven werden om 6 uur 15 min. met ZW wind gelost. De eerste vogel werd geklokt om 10.39.9 uur en maakte een snelheid van 1304,49 meter per min. De laatste prijswinnaar arriveerde om 10.57.29 uur met een snelheid van ,80 m. p. m. De uitslag luidt; 1—4 D. v. Mosselveld; 2—6 D. V. d. Nieuwenduk; 3. W. Kapaan; 5—7 W. Kok; 8 W. V. d. Hoogt; 9. J. v. Wezel; 10 A. v. a. Hulst. HENGELSPORT Visvereniging „WWV" hield haar openingswedstrijd in de Zijl en op de Kaag. Uitslag; 1. P. Eradus; 2. M. Sierat en Gr. Bleij 3. H. Colpa. 4. C. v. Velzen; 5. C. v. d. Voort; 6. C. Colpa en gr. Voorn; 7. B, Sierat; 8. A Montagne; 9. E. Vogelen zang; 10. J. v. d. Laan. (Ingez. Med.-Adv.) Afscheid van dr M. J. Prinsen „COACH VAN VIJF MINISTERS". Het personeel van het Departement van Binnenlandse Zaken en vertegen- oordigers van de onder het Departe ment ressorterende diensten, zijn gister morgen in de versierde hal van het hoofdgebouw bijeengekomen om afscheid emen van de secretaris-generaal, dr M. J. Prinsen, die. zoals bekend, per 1 Juli 1954 is benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland. Prof. dr L. J. M. Beel. minister van binnenlandse zaken, sprak in hartelijke woorden over de jarenlange, hechte samenwerking tussen hem en de schei dende functionaris, alsmede over de grote vriendschap, die tussen hen was gegroeid. Spr. deed zijn woorden verge zeld gaan van een persoonlijk geschenk. De nieuwe secretaris-generaal, mr J. M. Kan, releveerde de meesterlijke wijze waarop dr Prinsen immer tussen de klippen, die zich op de weg van een secretaris-generaal bevinden, wist heen te zeilen en wees er op. dat dr Prinsen als het ware de coach van vlif ministers (Ingez. Sled.-AUv.) Iedereen neemt Rennies. Want iedereen neet dat ze feilloos helpen (van de ene minuut op de andere) tegen het branden van overtollig maagzuur. Waarom gij dan niet? Iedere apotheker en iedere drogist heeft Rennies voor U. Er zijn drie verpakkingen: klein - groter - grootst, om tegemoet te komen aan ieders persoonlijke behoefte en voorkeur. Bovendien is iedere Rennie apart verpakt, practisch en hygiënisch - zo maar voor 't bij U steken. En dat U Rennies gebruikt hoeft niemand te weten, want U neemt ze onopvallend in. zonder water of wat ook, en laat ze smelten op de tong. Ze zijn nog sma kelijk bovendien. is geweest. Namens het personeel bood spreker een fraaie bureaulamp aan. nis mede een album, waarin de namen van de schenkers zijn opgenomen. Nadat nog verschillende andere spre kers het woord gevoerd hadden, dankte dr Prinsen uitvoerig. Onderscheidingen aan militairen Luitenant-generaal D. C. Buurman van Vreeden, Nederlands territoriaal bevelhebber, heeft gisterochtend aan de Paviljoenslaan te Haarlem voor het front van de troep 9 onderscheidingen uitgereikt. De Bronzen Leeuw ontvin gen: Luitenant-kolonel J. Rottier en de reserve kapitein der infanterie D. Wil- deboer. Het Bronzen Kruis ontvingen: kolonel ir J. C. Kok; kapitein H. J. La- mers; reserve kapitein voor algemene dienst D. Dral en kapitein J. W. Diele- man. Het Kruis van Verdienste ontvingen: kapitein J. Zeldenrük; luitenant W. Doorn en onderofficier-administrateur H. H. A. Wekking. De plechtigheid werd besloten meteen défilé. Zware brand te Assen Omstreeks zes uur gisteravond is een zware uitslaande brand uitgebroken in de binnenstad van Assen. De bovenver dieping van het pand van de firma P. Gerritsma. Kruisstraat (manufacturen en confectiemagazijn) stond in een mi nimum van tijd tn lichter laaie, en er bestond groot gevaar voor uitbreiding. De brandweer uit Assen rukte met groot materiaal uit en wist de vlammen te localiseren in de bovenverdieping, die bovendien als magazijn wordt gebruikt. Het magazijn en al de daarin aanwezige goederen werden een prooi der vlam men. terwijl de goederen in dc beide benedenverdiepingen grote waterschade kregen. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. ONS FEUILLETON OORSPRONKELIJK VERHAAL Door Mevrouw L RL C. BIJLEVELD—GELINCK Daar, In de deuropening tussen haar slaapkamertje en de zitkamer, stond Marianne. Heel klein en kinderlijk in haar rode jumper met het korte, grijze rokje. Ze stond daar. met belde handen geklemd aan de deurpost, alsof ze die steun gebruikt had om op de been te blijven. Maar haar gezicht, doodsbleek en betraand, was naar de belde mannen toegewend. Het was niet meer star en versteend, zoals daareven, maar er lag een onbeschrijfelijke uitdrukking op van hoop en vrezen, van vragen en belofte, van diep en innig leed maar ook van een aarzelend geluk. Ze snikte weer, een enkele snik zoals ze zich daareven ver raden had. En Richard Althing wist, dat zij daar al die tyd gestaan had, dat z1J alles gehoord had en dat de politieman dat natuurlijk geweten moest hebben. Een rode gloed vloog over zijn gezicht en een vlammende toorn lichtte op ln zijn ogen. „Nu hebt U mi) alles uit han den geslagen!" zei hij heftig, „nu is alles voor niets geweest. Alles, waarop ik hoopte, alles, waarvoor ik gevochten heb En niet alleen mij hebt U dat aan gedaan, maar héér ookhéérIk dacht, dat U een faire tegenstander was, dat U discreet was, dat U alles be greep. Nu zie Ik, dat U net als de an deren bent., net als ik., een ploert.." „Richard 1" riep Marianne. Maar inspecteur Renkevoort vertrok geen spier van zijn gezicht. Hij scheen er niet over te denken om de toornige jonge man te arresteren, die hem als ambtenaar in functie zó beledigd had. Hij haalde uit zijn zak een papier dat hij plotseling noodzakelijk scheen te moeten bestuderen, dan vouwde hij het weer zorgvuldig op. En dan zei hij, zo kalm en vriendelijk alsof hij niets ge hoord had: „De rechercheur v. d. Berg heeft mijn hulp dringend nodig. Ik ga nu naar boven. Als U mi) straks nog nader spreken wilt, zal ik U over een half uur graag te woord staan. Tot straks, meneer AlthingEn hij verliet met een onbewogen gezicht het vertrek. „Nu is alles uit", zei Richard Althing. Hij was in een paar passen bij het raam waar hij roerloos bleef staan, zijn hand over zijn ogen. Worstelend om zijn zelfbeheersing terug te krijgen. En dan waren er lichte stappen achter hem en was er een hand op zijn schouder „Richard", zei Marianne. Hij wendde zich naar haar om, toorn en droefheid wisselend in zijn gegroefd gezicht. „Nu is alles uit", herhaalde Hij „het is alles voor niets geweest. „Waarom vervloekte polltlekerel?" „Omdat je dit niet had mogen horen!" barstte hü uit. „Begrijp Je dat niet, Marianne? Je had dit nooit mogen horen. Nooit. Hij heeft niets gezegd en hij heeft je al die tijd zien staan! Het isIk kan nu niets meer voor je doen ik ga nu dadelijk weg. Je hoeft mij nooit meer te zien." „Dan zul je altijd naar me verlangen!" Er was nog altijd die onbeschrijfelijke uitdrukking op haar gezicht. Maar er kwam nu ook iets ln haar houding iets.. of zij óók ergens om ging vech ten Ze strekte haar kleine figuurtje recht. Ze stond vlak bi) hem, het hoofd naar hem opgeheven. En ze zag hem vol en flink en onbevreesd aan. Zijn gezicht vertrok. „Ja", zei hü toen, „je weet nu toch alles. Ik zal altüd naar Je verlangen. Maar wat geeft dat? Het is mün verdiende loon, ik heb het er zelf naar gemaakt. Ik mag niet rnders verwachten." „Maar ik zal ook naar jou verlangen. Altüd!" „Naar mü! Een bedrieger!" Haar ogen waren nog altijd onbe vreesd. „Ja", zei ze helder. „Naar jou. De bedrieger. Naar de schurk die zich voor mijn broer Jean heeft uitgegeven, naar de kerel die hoe was het ook alweer mij bedrogen heeft in het ders, En nu, in een plotselinge schroom, boog zij haar hoofd onder zün dwingen de blik. Boog zü zó diep haar hoofd, dat hü zich moest bukken om haar ant woord te horen. Een gefluisterd ant woord. maar dat hij toch heel duidelüs kon verstaan: „Ik hou immers ook van jou En dan stonden ze samen, onbeweeg lijk. Zijn armen om haar heen en haar gezicht verborgen ergens tegen de ruige revers van zyn jas. Maar de man, over het donkere kopje heen, zag door het venster in de lichte dag. De belofte liefste dat ik in de wereld had Naar werd ingelost. Door de ü'ler-wordende jou, Richard Anhing! Naar de man, 1ie nevels was de zon doorgebroken, een mün broer heeft verpleegd en verzorgd tot zün dooddie zün bloed r °geven heeft om hem te redden. Naar de man, die vannacht voor mij gevochten heeft, om te maken dat ik in Jean kon lijven geloven, dat er geen haar werd gekrenkt op mijn hoofd Naar de man. die alles voor me gewaagd heeft, en geofferd, zijn goede naam en zün toekomst en lelfs.. zelfs. de hoop dat ik hem nog eens zou liefhebbenJijhaar stem haperde, maar dan kwam er toch nog, heel zacht: „Ik kan Jou niet missen „Marianne! Méén je dat?" Hü legde zün handen om haar schou- die speelde om de oude toren en de keizerskroon deed glanz.en als zuiver goud. Een zon, die met duizend reflexen in het grachtwater sprankelde en de knoppen der iepebomen deed zwellen '.n de zoele lucht. Lente, licht en leven. Een nieuwe lente over Amsterdam. En Richard Althing wist, dat hü nu was thuisgekomen. EN DE MEESTER-ZAKEWMAN 2S) Toen Panda in het Ritz-hotel aankwam, wachtte hem daar een boze directeur op. „Zo", zei deze. „ben je daar eindelijk? Ik heb jullie vooruit betaald - en het was een schandalig hoge prijs - maar jullie hebben nog geen vinger uitge stoken. Het is een schandaal! Als je nu niet direct aan het werk gaat. eis ik mijn geld terug en zal ik het karwei aan een ander loodgietersbedrijf opdra- gen!" „Ik ga direct beginnen, mijnheer." zei Panda schuld bewust. „nu meteen." Voor niets. nu* heb ^Vdat óók""nogVlug verzamelde hij zijn gereedschappen en spoedde niet eens kunnen besparen Maar dit is -;-fnaar £/e gelder van het hotel, waar zich de poiitiekerel!"hUldhet iS verv te I hoofdleidingen van gas en water bevonden. „Nu hebben we zoveel loodgieters in dienst en NOG moet ik dit werk alleen opknappen." mopperde hij. ..Bah. Die rare bedrijfsvoering van Joris ook Maar Joris bleef volharden in zijn wonderlijke me thode. Hij had een praatje met de twee gemeente werkers aangeknoopt en vroeg thans langs zijn neus weg: Zouden jullie er wat voor voelen, om bij Loodgietersbedrijf Goedbloed Co. in dienst te treden? Dubbel loon en biljarten van 's morgens negen tot 's avonds vijf." Tiongedas geen gekke baan!" zeiden de werkers watertandend, „daar voelen we zeker wat voorl" Radio-Programma VOOR DONDERDAG 1 .111.1 Hilversum I (40' m) AVRO: 7 00 Nwi. 7.10 Gram VPRO 7 50 Dagopening AVRO' 8 00 Nvvs8.15 Gram; 9 00 Mor genwijding; 9 15 Orgelconc.; 9 30 Voor d( vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram. 10 50 Voor tie kleuters; 11.00 Gevar muz. 1 45 Gram.; 12.00 Hammondorgelspel .2 25 In 't spionnetje; 12 30 Land en tuin- bouwmeded.; 12 33 Gram.; 12.50 Uit het Bedrijfsleven; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram 13.20 Promennde-ork 14 00 Caba ret; 14.30 Viool en plano; 15.00 Voor de zieken: 15 46 Gram 16.00 Cultureel pro- gr.: 17 00 Voor de jeugd. 17 45 Regerlngs- uItzRijksdelen Overzee „Een zakenman uit Merauke vertelt over Zuid Nieuw Guinea', door C C. Verhel) van Wijk; 18.00 Nws: 18 15 Sport; 18.25 Voor de jeugd; 18.40 Dansmuz.; 19.05 Gesproken brief uit Londen; 19.10 Tennlskamp Wimbledon; 19.20 Klankb. van het leven aan boord van 'n mailschip; 20.00 Nws: 20.05 Meded. en gram: 20.15 Holland Festival: Con- certgcb.-ork. en soliste. In de pnuze: „De viooltjes', hoorsp 22.25 Gram 22.45 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Lichte muz.; 23.45—24.00 Gram. Hilversum Tl (2'IS m) KRO- 7 00 Nws; 7 10 Gram; 7 15 Gym; 7.30 Gram.: 7 45 Morgengebed en liturg, kalender, 8.00 Nws en weerber 8.15 Gram 9 00 Voor de vrouw. NCRV: 10 00 Gewijde muz.; 10.30 Morgendienst KRO- 11 00 Voor de zieken; 1145 Pianorecital; 12.00 Angelus; 12.03 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Lunchconc. (12 30 Land- en tulnb.meded.; 12.33—12 40 Voor het platteland); 12.55 Pianorecital: 13 45 Gram. NCRV; 14 00 Gram 14 45 Voor de vrouw: 15.15 Suri naamse volksmuz 15 45 Gram.; 18 00 BIJ bellezing. 16 30 Solistenkwartet; 16 55 V. d leugd, 17 25 Gram: 17 30 Voordr.; 17.50 Bariton en plano: 18.05 Strllkkwartet; 18 45 Gram 19.00 Nws en weerber.: 19.10 Vocaal pps; 19 30 Muziek uit Canada; 20 00 Radlokranl; 20.20 Gevar. muz 21 00 „Wondcrlllke Wetenswaardigheden"; 21.15 Gram: 22 00 Radlo-feullletoiv, 22.15 Or gelconc 22 45 Avondoverdenking; 23.00 Nws en SOS-ber 23.1624.00 Gram. Televlsle-prograininn N.T.S. 19.2820 15 „Rendez-vous lil Kopenhagen". Engeland. BBC llnnie Service (330 ni) 12 00 Orgelspel; 12.25 Voor de arb 12.55 Weerber 13.00 Nws; 13.10 Meded 13.20 Lichte muz; 13 55 Sport: 14 00 Voor de scholen: 15.00 Sport, 15.30 Hoorsp 16 00 Sport; 17.00 Voor de kinderen 17 55 Weer ber: 18 00 Nws; 18.15 Sport 18 30 Gram.: 19 00 Donderdagavondconc 19.45 Klankb.; 20 30 Twintig vragen; 21.00 Nws: 21.15 Dis cussie; 91 48 Ork.eonc 22.30 Weten schappelijk overz 22 45 Pari. overz.; 23.00 —23 08 Nieuws en weerber. Engeland. BBC Eight Programme (1500 en 247 ui) 12.00 Ork conc 12.45 Sport; 13 35 Gram 13 45 Voor de kinderen; 14 00 Voor de vrouw: 15 00 Sport; 15 45 Lichte muz 16 15 Mrs. Dale's Dagboek: 16 30 Cans 16 45 Canada's Nationale Dag; 17.30 Sport, 18 45 Hoorsp.; 19 00 Nws; 19 25 22.00 Nws: 22 15 Act '22.20 Sport: 22.25 Oude Dansmuz.; 23 05 Voordr,; 23.20 Lich te muz.: 23.5024.00 Weerber. en nws. Nnrdwest Deutschpr Rundfunk (30!) m) 12.00 Orkconc.; 13.00 Nws; 13.10 Sym- ph ork 16.00 Fllmmuz.; 16 25 Kamermu ziek; 17.00 Nws, 17.05 Hoorspel. 17 45 Gram 19 00 Nws; 19 15 Gram 20.05 Hoorsp.; 21,10 Strijkkwintet: 21 45 Nws; 22.10 Dansmuz.; 23.15 Symph.ork. en so liste; 24 00 Nws; 0 25 Amus.muz. nkrUk. spel: 16.49 Recital; 17.15 Orgelconc.; 18 30 Amerlk. ultz 19 00 Balletmuz 19 58 Gra- mofoonpl 20 02 Nationaal ork., koren en sol 23 00 Gram -, 23 4524.00 Nws. Brussel (324 en 4K4 m) 324 m: 12.00 Omr.ork.; 12.30 Weerber 12 34 Gram,; 13.00 Nws; 13.15 Orgelspel; 14.00 Eng. les; 14 15 Fllmmuz; 14 30 Franse les; 1» 45 Gram 15 30 Nationale Feestdag ln Cana da: 16.00 Operamuz 17.00 Nws; 17 15 V. d. kinderen! 18 15 Gram.; 18 30 Voor de soldaten 19 00 Nws 19 40 Kamerork. en sol.; 20 00 Verz. progr 2130 Balletmuz -, 22 00 Nws; 22 15 Planorecital; 22.5523.00 Nieuws. 484 m: 12 00 Gram; 13.00 Nws; 13 15 Gram; 15 00 „Le Joueur do flüte", bal let; 15 45 Gram 16 05 Lichte muz.; 17.00 Nws; 17 15 Gram.; 19 30 Nws; 20 00 Hoor spel; 22 00 Nws: 22 15 Gram 22.55 Nws. Encelnnd. BBC European Service, nltz. Vnnr Nederland 22 00—22 3(1 Nws- Beste illemaal; Eng. literatuurgeschiedenis (op Nadat president Soekarno Maandag bloed had afgestaan ten behoeve van de bloedtransfusiedienst van het In donesische Roode Kruis, hebben zich 2000 militairen en ruim 200 burgers als donors aangemeld. Er bestond in Indo nesië een groot gebrek aan donors. De enige groep die meer bloed heeft afgestaan dan voor de patiënten van de eigen groep nodig was, was de Euro pese groep. De Chinese en Indonesische bevolkingsgroepen hebben tot nu toe weinig donors voortgebracht. Agenda WOENSDAG Fr. van Eedenlaan: Openlucht-evangeli satie te 8 uur nam. DONDERDAG „Het Schuttershof": Receptie A. van RIJnswou. 35 uur nam. Schuttersveld: Circus Jos Mullens. 8 u. namiddag. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Opvoering BLO-revue. 7.30 uur nam. Den Burcht: Openingstentoonstelling hedendaagse beeldhouwkunst. 4.30 u. nm. Rapenburg 23: Openbare les Melsjescen- trum ,J3e Sleutelbloem". 23 uur nam. Schuttersvold: Circus Jos Mullens. 8 u. namiddag. ZATERDAG Kamerllngh Onnes-laboratorlumEx cursie Ver. van Chr. Onderwijzers. 2.30 u. namiddag. Oud-Poelgeest: „Jokebot": uitvoering openluchtspel. 2 cn 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond 50-Jarlg be staan Coöp. Schoenmakersver „Ons Be lang". 8 uur nam; receptie 3—4.30 uur namiddag. Anlellerstraat: Kermis Speeltuinver. „Zuiderkwartier". 312 uur. nam. Begin Haarlemmerweg: Excursie NCRV naar de Kaag. 2.15 uur nam. Schuttersveld: Circus Jos Mullens. 3 en Oegstgeest. Oud-Poelgeest: Zomer feest Ned. Herv. Jeugdraad. 2 uur nam. Rotterdam (Ahoy-hal): K en O- bezoek aan Concert Rotterdams Phllharm. Orkest. 4 uur nam. ZONDAG Schuttersveld: Circus Jos Mullens. 3 en 8 uur nam. MAANDAG DAGELIJKS Rijksmuseum Geschiedenis Natuurwe- enschappen (Steenstraat la): Tentoon- telllng 2li eeuw microscopie. Werkdagen .behalve 's Maandags): 10-4 uur; '6 Zond- dags 1—4 uur. (Tot 19 September). BIOSCOPEN Rex „Het rwarte commando" (14 Jr) Werkdagen 2.30, 7.15 en 9 15 uur; Zon dag 2.30, 4.45, 7 15 en 9.15 uur. Donderdag: „Bittere Rijst". Euxor „Wy Zondaren" Werkdagen 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. l.ldo „Bittere ervaring" (18 jr). Werk dagen 2.30. 7 en 9 15 uur: Zondag 2 30. 4.45 7 en 9 15 uur. en 0 15 u i avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zater dag 26 Juni 13 uur tot Zaterdag 3 Juli 8 uur waargenomen door: Apotheek Boek wijt. Breestraat 74. Tel 20552; Haven- Apotheek Haven 18. Tel 2008,6 224 e 75 r

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 4