Felle aanval van de lieer Schmal Thuiskomst 93ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 18 Juni 1954 Derde Blad No. 28246 Critiek op- en waardering voor V.N. Eenmaal in 100 jaar bloeiende cactus (Van onze parlementaire redacteur) I)e Tweede Kamer debatteert over de Ver. Naties, zulks naar aanleiding; van het achtste verslag, dat het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft uitgege ven over de verrichtingen van deze organisatie. Tot nog toe werd het verslag voor kennisgeving aangenomen, maar uit de Tweede Kamer kwam de wens naar voren, om naar aanleiding van het verslag in het openbaar van ge dachten te wisselen over de positie van de V.N. en over de politiek van Neder land in de organisatie. Dat daaraan behoefte bestaat Is niet verwonderlijk. Hel werk en daarmede ook de betekenis van dit werk onttrekt zich goeddeels aan de waarneming van het Nederlandse publiek en naarmate deze afstand bewaard blijft taant ook de belangstelling. Dat geldt voor de V.N. en in niet mindere mate voor de we reldorganisatie, die onder auspiciën van de volkerenorganisatie optreden. Nu hoorde men de Nederlandse dele gatieleden zelf jonkvTouwe Wttewaal van Stoetwegen en mej. De Vink en de heren Ruygers en De Kadt en daar naast kreeg de Kamer, voorzover zij dit werk ook maar op een afstand kan vol gen de gelegenheid er het hare over te zeggen. Het meest critiseh lieten zich u:t ae heren Schmal (CH). Weiter 'KN P> en Gortzak (CPN). In het construc tieve vlak kwam de heer Schmal wel het felst uit de hoek. Hij vond het ver slag alleen maar vervelend en wond zich nogal op over het feit, dat blijkens dit verslag Rusland van alles de schuld kriigt en ook hier als de grote zondebok ten tonele wordt gevoerd. Hy achtte dit onwaarachtig omdat wat thans in Rus land in bloedige ernst wordt beleden in het Westen is uitgebroed. Het ware nut tig. wanneer het Westen de hand eens in eigen boezem zou steken en tot de erkenning van het „mea culpa" kwam. Over deze uitval heeft dr Bruins Slot (AR) zijn CH.-collega later duchtig de les gelezen, betogende, dat er geen twij fel over behoeft te bestaan, dat de spraakverwarring welke in de V.N. aan de dag is getreden, te wijten is aan de Russen en hun satellieten en niet aan het Westen. Dr Bruins Slot verwierp met kracht de gedachte aan een solida- IIII II Hoe is het ontstaan? Dit woord: GEMELIJK Gemelijk is een allermerkwaar digst woord, dat tegenwoordig al léén gebruikt wordt in een beteke nis, die tegenovergesteld is aan die. welke het oorspronkelijk bezat. De oudste betekenis is namelijk: lustig, vrolijk, dartel. Daaruit ont wikkelt zich die van grappig, boer tig. kluchtig en deze geelt weer aanleiding tot die van wonderlijk, zonderling, ingewikkeld, verward. Uit deze betekenis vloeit die van: onvergenoegd, verdrietig voort. En dan zijn wij waar wij wezen moe ten: gemelijk is nu: knorrig, mis noegd. Er is wel aanleiding aan verwantschap te denken met gam mel: versleten, maar ook aan En gels game: spel. Gemelijk is een duidelijk voorbeeld van de zonder linge betekenis-veranderingen, wel ke een woord kan ondergaan liteit in de schuld Haar te aanvaarden zou leiden lot een vertroebeling van verantwoordelijkheden van de histori sch? groei Wie het „mea culpa" uit spreekt. moet ook in concieto aangeven, waar de fouten liggen en dat heeft de heer Schmal niet gedaan. Van de zijde van de heer Gortzak (CPN) ondervond deze ciit ek van de C H.-afgevaardigde uiteraard de nodige waardering, maar zijn overwegingen vloeiden bepaald voort uit gans andere inzichten. De heer Schmal heeft zich verzet tegen een Nederlands initiatief om te geraken tot een herziening van het Handvest De Nederlandse regering heeft ter voorbereiding daarvan een Commis sie ingesteld, wier taak het is een vol ledige documentatie op te stellen. De C H -afgevaardigde had er geen behoef te aan mee te werken aan het verlenen van hand- en spandiensten aan de grote mogendheden en ook in dit opzicht vond h|j de heer Gortzak aan zyn zode. die in navolging van de communisten in de VJf. deze herziening alleen maar zag als een nieuwe aanval op de volksdemo- cratiën in het kader van de koude oor log. „Daarover heb ik my in New York het meest verbaasd", zo zeide freule Wttewaal later, toen zij de Kamer Tan haar ervaringen in New York vertel de, dat deze veronderstelling door de Russen werd geopperd. ,,fk hen van die verbazing nog niet bekomen". Het was een duidelijke correctie op het standpunt van haar partijgenoot, wiens opvatting in schier alles afweek van wat zij uit eigen aanschouwen en ervaring wist mee te delen. Want de heer Schmal vond het maar wegge smeten geld, dat wij ons met de V.N. inlaten. Hij achtte het beter zich te concen treren op Europa en de Benelux en een deel van de millioenen te besteden om Nederlandse Kamerleden af te vaardi gen naar Caux. om daar kennis te ma ken met de actie voor morele herbewa pening. Wat die concentratie op Europa oetreft, dr Bruins Slot heeft daarom trent later opgemerkt, dat de vereniging van het Westen zinloos zou zijn, wan neer deze zou uitlopen op isolement. HU betoogde, dat er ondanks het gevaar van sterilisatie in het werk van de V.N. alle reden is om in deze organisatie mede te werken aan het bevorderen van de groei naar een internationale rechtsgemeen schap. Ook de heer Weiter (KNP) had veel critiek, maar hU bepleitte ln tegenstel ling tot de heer Schmal een afwachten de houding. Keurde deze een uitbreiden de samenstelling van de Nederlandse delegatie af, de heer Weiter voelde er meer voor, in New York de wacht te be trekken. Hij vergeleek de V.N. met een cactus, in ongezonde grond geplant, een plant met vele gevaarlijke stekels, maar waarvan men zegt, dat zij eens in de 100 jaar de schoonste bloemen krijgt. Het is goed. daarop te wachten maar daarvoor hebben wij geen 25 man sterke delegatie nodig. De insiders tapten uit een geheel an der vaatje. Freule Wttewaal en de heer De Kadt achtten de omvang van de delegatie niet te groot en aan de hand van de feiten toonden zy aan. dat. wil Nederland in de V.N. zijn rol blyven spelen, het nodig is. de delegatie ln zijn huidige omvang te handhaven. In dit verband kwam ook de positie van de Kamerleden, die deel uitmaken van de delegatie ter sprake. „Er worden geen onmogelijke dingen van ons ge elst". zei freule Wttewaal. Zy achtte de winst van het lidmaatschap van een delegatie groter dan de nadelen. Ook de heer De Kadt was van dat gevoelen „De vergadering van de V N is geen diplomaten conferentie", zo zei hij „Men wil en moet ook veelal een appel doen op het wereldgeweten en parle mentariërs zyn veelal de mensen die daarbij een taal kunnen spreken die duidelijker en indrukwekkender is. dan de taal der diplomaten." Dr Bruins Slot zag in de V.N. vooral ook een waardevol gespreks-cenlrum, waar het Westen zijn tegenstanders ontmoet Want de V.N. zUn helaas geen vredesorganisatie, zy vormen een strijd toneel waarop Nederland verbonden niet gelijkgezinden zyn partU moet mee- blazen. Het debat is voor een belangrijk deel beheerst door de tegenstelling Oost-West en stond uiteraard sterk onder de Indruk van het falen der Geneefsc coufercnlie. Men uitte wel bezorgdheid over het verschijnsel, dat de g-role problemen niet meer in V.N., maar in conferen ties op hoog niveau worden behan deld, waardoor de kleine mogendhe den niet meer aan het bod komen. „Wij hebben met deze conferenties op hoog niveau trieste ervaringen opge daan", zei de heer De Kadt, die niet temin van mening was dat iedere po ging om op deze wijze tot overeen- Rechtzitting in open luclit te Hillegom Op 14 December van het vorige jaar reed ln de avonduren een Haarlemse motorrijder op de Pastoorslaan te Hil legom tegen een gedeeltelijk op de weg staande vrachtauto. De botsing kwam zo hevig aan. dat de motorrijder, de heer Zwitser, ernstig gewond werd en vermoedelyk levenslang gedeeltelijk in valide zal blyven. Als nasleep van deze botsing vond gisteren een ongebruikelyke rechtzitting ln de open lucht plaats op de plaats van het ongeval. De Haarlemse recht bank was onder leiding van de presi dent mr Ferwerda met het slachtoffer, de bestuurder van de auto en getuigen naar Hillegom getogen. Op de plaats van het ongeval werd de vrachtauto weer ln de positie geplaatst waarin deze zich tijdens de botsing bevond: gedeel- telyk staande op een uitrit, gedeeltelijk op de weg. Verklaringen onder ede wer den afgelegd over de omstandigheden, waaronder de botsing plaats vond etc. Bovenstaande foto toont de leden van de rechtbank imr Ferwerda met hoed ln lichtste colbert met hand in de zak', luisterend naar een Jongen, die getuige was van het ongeval en vertelt hoe de auto stond. Geheel rechts het slacht offer. Na de plaatselijke omstandigheden nauwkeurig te hebben opgenomen en de verklaringen van getuigen en betrokke nen te hebben aangehoord, bepaalde de president van de rechtbank de uit spraak op Dinsdag 29 Juni Het was niet voor het eerst dat in Hillegom een dergelijke byzondere zit ting plaats vond Énige tijd geleden kwam ae Haarlemse Rechtbank voor een zitting naar een Hillegomse garage. Foto LD/Van Vliec stemming te geraken met voldoening moet worden begroet, al ware het al leen maar, omdat deze pogingen er toe kunnen leiden, de kracht en de eenheid van het Westen te versterken. Tegenover de totalitaire geweldspoli- tlek past slechts kracht, ook militaire kracht om de agressie te stuiten en zo nodig te vernietigen. Maar daarnaast. en daarop kwam het betoog van zijn partijgenoot Ruygers neer wanneer (Ingez. Med.-Adv.) ONS FEUILLETON OORSPRONKELIJK VERHAAL Door Mevrouw L M. C. BIJLEVELDGELINCK 66) ..De sjentlemen-inbreker", zei Kootje Jager. „De wét?" ..De sjentlemen-inbreker van de film. Ik ging er laatst heen met Jan. Hy heette Verbroken Ketenen. Daar trekt de sjentlemen-inbreker ook handschoe nen aan as ie het parelsnoer gaat stele Er zyn ogenblikken dat het een zware zonde Is om te lachen, zelfs om te glimlachen. Op dit moment, zo ge wichtig voor de toekomst van Kootje Jager, beheerste zich inspecteur Renke- voort. Hij bleef ernstig zien naar het kleine mannetje voor zich en zei: „Maar Kootje! Weet Moe dat, van die film?" „Nee, meestal niet. Ik vertel het wel eens as ik er geweest ben." „Maar je mag daar toch niet naar toe! Het is toch verboden onder de achttien Jaar? Hoe kom je er dan in?" „Ik sniek er tussedoor. Ze zien me nooit, omdat ik zo klein ben. Ze denke nooit dat ik het gedaan heb Precies, kleine man. Jy slaat de spij ker op zijn kop! dacht de politieman. Ook ik dacht dat je elf jaar was en plaatste Je als vanzelfsprekend op de lijst van de kinderen, die het niet ge daan konden hebben. Dat was een grote fout! Hü antwoordde: „Zo zie je Kootje, dat van de ene slechtigheid de andere komt. Als jij nou niet stilletjes naar de bioscoop geweest was, en dat gezien had van die Inbreker, dan had jü nu ook niet de handscnoe- nen van Moe weggenomen om ln dlc koffers te gaan kijken. Dan was het lang niet zo erg geweest. Hoe heb Je de deur opengemaakt?" „Met de sleutel. Hü ligt onder de mat." „Ja. dat weet ik. En wanneer heb Je het gedaan?" „Toen Sarinah en Jetje met de hond uitginge Maar ze kwame gauw weer terug." „En toen had jij geen tijd meer om de boel weer in de koffers te bergen, is het niet?' „Ja meneer." „Het is erg. Kootje. Verschrikkelijk erg. Het lükt net op een inbreker. En weet je dat een inbreker helemaal geen mooie meneer is. zoals op de film. maar een heel ongelukkig mens die andere mensen ook ongelukkig maakt? Zul Je Je dat eens goed bedenken, Kootje?" „Ze Moe", zei het mannetje. „Ja. zyn Moe ln de eerste plaats En Jouw Moe Is zo goed. Een best en Hef mens waar ik alle eerbied voor heb Als je zon moeder verdriet hebt gedaan, moet Je verder heel goed oppassen. Zo iets als dit moet niet meer gebeuren. Jong!" „Nee meneer." „Geef Je me Je hand erop?" „Ja meneer." Een groezelig klein knuistje werd in zijn hand gelegd; hü stond op van de blauwe soldatenkist. Het was een büna plechtig ogenblik daar tussen de lek kende lakens. En dan fluisterde het Jog met heel grote ogen: „Ik zal het nooit vergete. meneer!" Toen glimlachte Inspecteur Renke- voort. Charles van Milsbeek was, na een heel slechte nachtrust, ontwaakt met een barstende hoofdpijn. Of dat nu kwam van de whisky's, of van het emo tionele verhoor in het holst van de nacht, een feit is het dat hü ontwaakte met de sensatie of hü een op volle toeren werkende fabriek in het hoofd had, zo écn met. stampende machines, cirkelende vliegwielen en snorrende ra deren. Het leven zag er hoogst onple zierig uit op deze grauwe morgen en zyn linkeroog voelde niet meer één als een oog maar als een doelloze, glazen i er anders uit! Hij moest even luisteren, bol. gebet in een prop watten. Juffrouw Luisteren wat die beroerde De Vere op Jager had hem tenslotte definitief ge- zyn kerfstok had. Hü legde zijn oor wekt met haar ontbyt. dat hü lusteloos tegen de deur. opzij had geschoven, en nu lag hij „Uw positie is zeer précairde traag te luisteren naar de stemmen, die handlanger van een chantagepleger.. uit zijn eigen kantoor tot hier door- Toe maar. het kon niet mooier! „Een drongen. Hy herkende de stem van de internationale chantage-affaire. Gerard inspecteur en herinnerde zich dat hij die stem de gehele nacht dóór gehoord had ln de vele tus senpozen. dat hü wakker had ge legen. Wat een dienstklopper, hoe hield die kerel het in vredesnaam uitl Zou hy nu nóg de inbreker niet gevon den hebben; het was een rare geschie- gestreefd wordt naar eenheid en kracht in vooruitstrevende zin op economisch en sociaal terrein, dan zullen wij ons moeten afvragen of wij door daaduer- kelyke steun aan het werk van de V.N. ten behoeve van de minder ontwikkelde gebieden en daarvoor door Fondsvor ming 1 dollar van het bedrag dat thans per hoofd van de bevolking aan de defensie wordt uitgegeven de middelen verschaffen, niet een meer wezenlijke bijdrage leveren, om deze kracht te versterken. Deze hulp aan minder ontwikkelde gebieden, de hulp aan vluchtelingen, zij hadden de be langstelling van de Kamer volop. Men juichte het initiatief van de Nederl. regering inzake de vluchtelingenhulp warm toe. Critiseh was de heer Korthals ge stemd over het uitblüven van de rati ficatie omtrent de conventie over de status der vluchtelingen. Hij achtte dit een bedroevende gang van zaken en in strijd met de Nederlandse traditie. Ook Freule Wttewaal vroeg naar de stand der zaken. Zij gewaagde verder met instemming van de actie voor Triëst van de VPRO en van die der Ne derlandse vrouwen, maar zy waar schuwde voor een postvatten van de ge dachte. dat men er nu bijna is met de oplossing van het vluchtelingenpro bleem. Vlootoefening „Rhumba Three" IN NOORSE WATEREN. Aan de vlootoefening Rhumba Three, die van 18 tot 29 Juni zal worden ge houden in de wateren rond Zuid-Noor- wegen, zal van Nederlandse zijde wor den deelgenomen met Hr. Ms vlieg kampschip Karei Doorman, met aan boord Squadron 860 Seafuries en Squa dron 2 Fireflies benevens 2 helicopters, Hr. Ms. torpedobootjagers Evertsen en Kortenaer, Hr. Ms. fregatten de Zeeuw en van Amstel en Hr. Ms onderzeebo ten Zeeleeuw en Zwaardvis. Het bevel over deze schepen berust bij Comman deur S. den Boeft. commandant van het oefensmaldeel V. De havens van Kns- t'ansand. Horten en Oslo zullen door de schepen worden bezocht. Maandag a.s. zal het stoffelyk over schot van de zo plotseling overleden gezant van Israël, dr M. Amir, met staatseer vanuit de Israëlische legatie aan de Alexander Gogelweg naar de grens van de gemeente Den Haag wor den overgebracht. Een militair escorte zal de stoet, tot aan de grens der gemeente begeleiden. Vandaar wordt het stoffelyk over schot naar Schiphol overgebracht tn vervolgens per vliegtuig naar Israël i vervoerd. I Op Schiphol zal een chapelle ardente worden ingericht. Daar zal gelegenheid I zyn de laatste eer aan de overledene I te bewyzen. Holstein." „Ook al een fraai nummer! „U weet dat Gerard Holstein„Een smerige affaire!" De handlanger Van een chantage pleger. Marianne's broer, zyn aanstaan de zwager. Verdraaid nog aan toe! Had hy dat goed overdachteen zwager die chantagepleger was? Vervloekt! Hij denis en beroerd dat hijzelf er ook bü i zag zichzelf al binnen komen bij betrokken was! Zoiets deed je geen om zyn engagement mede te delen, goed als pasbeginnend advocaat en hü Mama. die zo op stand was en op goede had toch al byna niets te doen. Alle- J familie. Ze zou daar zitten in haar j machtig, wat had hü een koppyn! zwarte Japon, rechtop in haar stoel met Schele koppyn. het ergste dat je je vóór I een haakwerkje, en ze zou zeggen: „Wat kon stellen. Hy zou zyn kop eens ond?raardig. Charles! Vertel me eens wat van de kraan houden. Lekker was dat (tit'de 1 haar familie." „Ja. zie u mama. haar water. En hy had een dorst! t broer zit in de kast als chantagepleger!" By de wastafel bemerkte hü Cat hij Het huls zou Instorten na die mede kon verstaan wat ze zeiden ir, het kan-.deling! toor Daar had Je weer de inspecteur.... Maar zijn ouders waren nog tot daar- en de andere was De Vere. Zouden zij j aan toe. Hü was een enig kind en ze die nu bij de kladden hebben? Ja hoor. hadden hem altijd verwend: ze zouden de inspecteur zei: „meneer De Vere" En hem zeker niet willen verliezen. Maar i dan was er nog een stem, een rar? bin- er was ook zijn carrière. Hy was na een I nensmondse. Een Engelsman Waarach- langdurige studie meester in de rechten tig. nou spraken ze alle drie Engels. Wat geworden en wilde nu ook wel eens dat nu moest betekenen? Dat c-ne cogi voor uit komen. Hy had nog steeds geen van hem viel er dadelyk uit; je snacle praktyk. niet als je in de spiegel keek dat. het, nog gewoon op zyn plaats zat! Hü zag' (Wordt vervolgd IS) Het lek in kamer dertien was gauw gerapareerd. „Ziezo, ik ga maar weer." zei Panda, zijn gereed schappen in het wagentje ladend, „Dag Joris, nog wel bedankt voor je ...eh... recommandatieI" „Och. dit werkje nas nauwelijks de moeite waard." antwoordde Joris, „het diende slechts om U hier ter plaatse te doen zijn op het ogenblik, dat zich het werkelijk omvangrijke werk aandient." „Welk omvangrijke werk?" vroeg Panda verbaasd. „Dal weet ik nog niet." antwoordde Joris, „doch mijn zaken-instinct zegt mij. dat hier weldra heel wat loodgieterswerk moet worden verricht. En in de zakenwereld geldt: Wie het eerst komt. die het eerst maalt." „Ik hoop maar, dat je zakeninstmet goed is." zei Panda .„want ik kan best wat opdraclities gebrui ken." Onbewust van het feit. dat Joris onder het spreken enkele gereedschappen van het karretje had wegge- gritst, verliet hij de kamer. En weldra kreeg hij opnieuw een bewijs, dat Joris' zakeninstinct onfeilbaar werkte. Want nauwelijks had hij beneden zijn geld in ontvangst genomen, of reeds diende zich het grote werk aan. waarover Joris gesproken had. „Een loodgieter! Haal een loodgie ter". schreeuwde een druipnatte kok. die opgewon den kwam aanrennen, „haal een loodgieter, of ik word dol!" Radi o-Programma OOR ZATERDAG 1» JINI. Hilversum I, <4o* m.) KRO. 7 00 N»s. 7 10 Gram 7 15 Gewilde rau;; 7.45 Morgengebed en Ut kal 8.00 Nws en weerber.: 8.15 Gram. 9 00 V. d vrouw: 9 35 Waterft 9 40 Gram. 10 00 V d. kleuters- 10.15 Gram 11 00 V d zieken. 11.45 Gram. 12 00 Angelus. 12 03 Gram. 12 30 Land- en tulnb meoed.: 12.36 Gram. 12.35 Zonnewiizer; 13.00 Nws en Kath t.ws 13 20 Amus.muz. 13 45 Gram. 14 00 Bockbespr 14 10 Gram 14 40 Accor- deonork 15 00 Kron v. letteren en kun sten. 15.35 Dames/angver 15.55 Platen- premières; 16.30 ,Dc schoonheid van het Gregoriaans". 17 00 V d kind; 18 00 V d Jeugd. 18.15 Journalistiek weekoverz 18 25 Llch'e muz 18 45 Bultenl. corres pondenties; 19 00 Nws; 19.10 Gram; 19.20 Pari overz 19.30 Gram 20.25 De gewone man: 2030 „Lichtbaken", caos 20 50 Gram.; 20 55 .Carmen", opera; 21.50 Act 22.00 Maastricht* Sted ork 22 30 „Wil lulden de Zondag in". Avond gebed en Ut. kal.. 23.00 Nws: 23 15 Nws ln Esperanto. 23.22—24 00 Radio Phll- harm. ork. Hilversum II, (298 m.) VARA 7.00 Nws; 7 10 Gram 7.15 Gym 7.30 Gram.; 8.IX) Nws: 8 18 Gram.. 8.55 V d vtouw; 9 00 Gym. d vrouw; 9.10 Gram VPRO 10.00 „Tudeluk uitgeschakeld' caus.; 10 05 Morgenwlldlng. VARA 10.20 V d. arbeiders in de contlnubedrllven: 11.30 Claveclmbelrecltal; 12.00 Gram 12 30 Land- en tulnb.meded 12.33 Dansmuz 13.00 Nws. 13 15 VARA-Varla. 13.20 Gram.. 13.45 Sportpraatje: 14 00 Gram.; 14 25 Sallands progr 11.50 Dansmuz: 15.15 Gevar. muz, 16 15 Holland Festival 1954: Concertgebouw ork en solist; 17.00 Rndlowcckjo'irnnai- 17 30 Metropole ork; 18 00 Nws en comm 18.20 Hammondorgel spel met rhythm begeleiding. 18 40 Rc- gcrlngsultz. Atlantisch allerlei VARA. 10.00 Artistieke staalkaart. VPRO. 19.30 .Passepartout" caus., 1940 „Het Bock Handelingen" caus 19.55 „Deze week", caus. VARA. 20.00 Nws. 20 05 Amus.muz; 20.30 Lichte muz; 21.00 Cabaret; 2145 Socialistisch comm. 22.00 Lichte muz.; 22.30 „Een Rubens oo drift", hoorsp.; 23 00 Nws 23 15—24 00 Gram Telev Isle-program ma. Engeland. BBC llnme Service, (330 m.) 1130 Gram 12.30 The Edinburgh 1 o'clock Gun 12 55 Weerber 13 00 Nws; 13 10 Gevar muz. 14 10 Sport. 14 15 Milnwerkersork.. 14 45 Sport 16.30 Hoor spel. 17 00 V d kind 17.55 Weerber 18.00 Nws; 18 15 Sport 18 25 Gevar. muz 19 15 Pari overz; 19 30 Interv 20 00 Gevar. proci 21.00 Nws 21 15 Hoorspel. 22 45 Avondgebeden 23 00—23 08 Nws Engeland BBC llglit Programme <l".on en 217 in.) 12 00 Dansmuz. 12 45 Sport; 13 35 Gram 13.45 V d kleuters. 14 00 Varlété-ork 14 30 Soort. 15 10 Lichte muz 15 45 Snort. 16 30 Mil ork 16.50 Sport 17.00 Jazzmuz 17,30 Sport. 17.45 Orgelspel; 18 00 Sport. 18 35 Gram; 18.45 caus. 19 00 Nws; 19.25 Sport. 19 30 Hoorspel; 2030 Lichte Muz. Festival; 21.10 Voordr 21.25 Lichte Muz. Festival; 22 00 Nws 22.15 Sport. 22.20 Dansmuz.; 23 50—24 00 Nws. Nnrdvvest-Deulscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Amusmuz. 13 00 Nws; 13 10 Gevar muz i4 00 Gram 15 00 Mannen koor; 16 00 Lichte muz 16 30 Dansmuz 18 00 Lichte muz 19 00 Nws 19 35 Koor- muz.. 2145 Nws 2110 Svmon ork enso- Ust. 22 40 Lichte muz 23.30 Hoorsp met muz 24 00 Nws. 0.15 Dansmuz 1 00 Gram.. 2.15 Gevar muziek Frankrllk. Nation. Progr., <317 m.) 12 30 Orkronc 13 00 Nws; 14.05 Idem; 14 17 Ork conc 16 40 Festival v Prades; 18.15 Gram.; 18.30 Amerikaanse ultz,- 119 21 Gram: 20 02 Lichte muz: 20 30 Festival v S'-aatsburg. 23.25 Gram.; 23 4524 00 Nws. Bru-sel <324 en 481 m.) 324 m.: 11 45 Gram. 12 30 Weerber 12.34 Gram 13 00 Nws. 13 15 Radio-Almanak 14 00 Gram.. 14 30 Knapenkoor. 14 45 Gram 15 00 Knapenkoor. 15 15 Gram; 15 45 Accordeonmuz 16.00 Gram 16 15 Ac cordeon muz 16.00 Gram: 16 15 Accor deonmuz: 16 30 Gram 16 45 Eng les; 17 00 Nws: 17.10 Gram 17 20 Liturgi sche gezangen: 17 30 Oreeleone 18 30 V d sold 19 00 Nws 19 40 Gram 19 45 Omroep Omtneganek: 21.15 Verz progr 22 00 Nws: 22 15 Verz progr 23 00 Nws. 23 05 Dansmuz 23 40—24 00 Zlgeuner- muzlek 484 ni.: 12 00 Gram 13 00 Nws; 13 15 Verz progr 14.i5 Gram. 14 30 Der Ro- senkav aller" operette 15 45 Verz procr 16 30 Gevar. muz 17 00 Nws 17.15 Ge var muz. 17 30 Jazzmuz: '8 30 Gram; 18 45 Accord muz.; 19 15 Grom 19 25 Idem: 19 30 Nws. 20.00 Gram 20 15 Ohansons; 20.45 Hoorsp 22 00 Nws; 22 15 Lichte muz 22 55 Nws. 23 00 Gra- mof pl.- 23.55 Nieuws. BBC Eui I II derland 17 0017 15 Engelse li ginnelineen (Op 224 en 42 m i —22.30 Nws Spiegel v d. week journaal. (Op 224 en 75 cm Agenda VRIJDAG. Het Gulden Vlies; Ledenvergadering Leldse Kunstklng „Voor Allen". 8 uur namiddag. Rapenburg 61; Stichting Psycho Syn these Spr. B. v. d. Meer 8 uur nam, Stadszaal; Feestavond Leldse Slagerspa- WOENSDAG. Stadszaal; Biertapwedstrijd. 2t4 uur lam BIOSCOPEN ■uvor „De woestynratten" (14 laar). Dageiyks 2.30 7 en 9 15 uur. Zondag 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur. 2 30. 4 45. 7.15 e De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 12 Juni 13 uur tot Zaterdag 19 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Ryn 18. Tel 20523. Doeza- Apotbeek. Doezastraat 81. tel. 20313.

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 5