LEIDSCH DAGBLAD Besprekingen te Genève in feite beëindigd? 93ste Jaargang ZATERDAG 12 JUNI 1954 No. 28241 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f6.40 per kwartaal; f2.15 per maand; f0.50 per week Witte Singel 1, Lelden Giro No. 57055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 Alle winst voor Moskou Naar alle waarschijnlijkheid ligt de conferentie van Geneve op sterven. Uit het rode kamp zijn zulke bewuste tegen kantingen opgegaan tegen hetgeen het Westen voorstaat, dat slechts een won- cer, bestaande uit een volledige volte [ace van het Oosten, nog redding zou kunnen brengen. En het is wel Ietwat ie optimistisch om daarop te durven rekenen. Zelfs het eindeloze geduld van er. Eden geeft het dan eindelijk op. De grootste barrière tussen West en Oost schijnt wel te zijn, dat het Oosten mei alle geweld in de commissie van toezicht op een wapenstilstand in Indo china een communistisch land wil met het recht van veto. al wordt dit laatste dan gecamoufleerd door voor te schrij ven. dat alleen beslissingen met alge mene stemmen geldig zullen zijn. Het is, gezien de ervaringen in Korea, niet meer dan hoogst begrijpelijk, dat het Westen daaraan eenvoudig niet denkt! Trouwens, ook in procedure, waarover men het in het begin zo eens was, zodat velen meenden, dat er kans op succes bestond, is het meningsverschil plotse ling zo toegespitst, dat overeenstem ming is uitgesloten. Het Westen wil eerst een wapenstilstand, dan pas on derzoek van de politieke aangelegen heden. het Oosten draait het precies I reikt over erkenning van het gezag de: andersom. Waardoor de Vietminh inVerenigde Naties, om ais toezichthou- staat zou worden gesteld om te velde dend lichaam op te treden, de successen uit te breiden, want hoe lar.g zou een politieke regeling niet op Volgende week einde verwacht Vier en een half uur heeft de I4de, gisteren te Genève gehouden verga dering ter bespreking van het Ko reaanse vraagstuk geduurd, doch het schijnt, dat zii er slechts toe heeft geleid de nadruk te leggen op de meningsverschillen, welke hebben ge leid tot de huidige impasse. De Franse minister van buitenlandse zaken Bidault verkaarde: „Ik meen dat alles, wat ook maar over Korea zou kunnen worden gezegd, inderdaad ter tafel is gebracht". Zijn ambtgenoot Eden zeide: „Er zijn geen wezenlijke vorderingen gemaakt by het streven de meningsverschillen over de wijze, waarop in Korea vrije al gemene verkiezingen zouden moeten worden gehouden, te overbruggen, ter wijl evenmin overeenstemming zich laten wachten, gelet op hetgeen in ruim zes weken is bereikt op onder geschikte punten Voor de zoveelste maal heeft de ouderwetse politiek van het Westen, geleid door het voorzichtige Londen, weer eens schipbreuk geleden en heeft de meer voortvarende, jongere politiek tan Washington (die onder Eisenhower overigens toch al veel heeft ingeboet aan voortvarendheid i hoezeer aange- bochten, het bij het rechte einde gehad. De hele conferentie van Genève was een onding, te meer omdat het Westen immers van den beginne af aan ver deeld stond tegenover het vraagstuk van Aziè, los van de gebeurtenissen in Indo china als de val van Dien Bien Phoe etc En het Oostelijk blok heelt dan ook niet nagelaten om de vruchten te pluk ken van die onenigheid, die zich boven dien heeft overgeplant naar het Westen ;lf in nieuwe, verscherpte vorm. De Geneefse conferentie is voor de Westelijke zaak. gelijk wy direct hebben voorspeld en grote zienersgaven wa ren daarvoor heus niet nodig! een echec geworden. Niet alleen, dat niets Is bereikt (als het daarbij bleef, was het nog zo erg nieti maar de winst Is voor Moskou en Peking. De tijd heeft im mers geheel gewerkt voor het Oosten. De succesvolle belegeraars van Dien Bien Phoe zijn opnieuw georganiseerd en uitgerust en kunnen nu de aanval op de delta van de Rode Rivier inzetten, als zij dat willen. Van Franse zijde kon daartegenover weinig worden gesteld, behalve een wisseling In bevel en meer dergelijke maatregelen, die op zich zelf geen zoden aan de dijk zetten. En Amerika is geremd in zijn voornemen om iets te doen. waartoe het vermoede- In k zonder de conferentie van Genève bereid zou zijn geweest. Gerust mag ihans worden aangenomen. dat Washington, als van Chinese zijde niet direct tot regelrechte agressie wordt oiersegaan en dat zal Peking wel niet doen! niet meer alleen iets zal *illen ondernemen. De wedloop met de 'Ud is verloren. En alsof dat nog niet genoeg is. schijnt Molotof er in te slagen om in frankrijk weer eens een crisis te ont ketenen, waardoor dit verdwaasde land een vacuum wordt gestort van niet schatten omvang. Algemeen wordt toch aangenomen, dat heden het kabi net Laniel ten val zal worden gebracht, waardoor Frankrijk voorlopig bulten alle kwesties wordt gesteld. Want een Wij zullen ons openhartig moeten be raden over de toestand, waarin de Ge neefse besprekingen zich thans bevin den". De communistisch-Chinese premier en minister van buitenlandse zaken Tsjoe en lai beschuldigde de Verenigde Staten er van te pogen een nog onevenwichtiger toestand in Korea te doen ontstaan en het sluiten van een wapenstilstand in Indo-China te verhinderen. „Doch China meent, dat de openbare mening in de wereld niet zal toestaan, dat de Ver enigde Staten, als reactie op het getier van Syngman Rhee c.s.. de conferentie te Genève zullen verlaten", verklaar de hij Tsjoe en Lal en de enige andere com munistische sprekers bleven hardnekkig weigeren de Verenigde Naties het toe zicht op algemene verkiezingen in Korea toe te vertrouwen. Ook bleven zij er op aandringen, dat de conferentie het uit vjif punten bestaande Sovjet-voorste! zal aanvaarden. „De meeste vertegenwoordigers van nirt-communistische landen zijn van mening, dat de besprekingen in Ge nève in feite geëindigd zijn. Men verwacht, dat de conferentie volgende week officieel zal worden beëindigd, nadat beide partijen In slotverklaringen hun posities zullen hebben toegelicht. Enkele Westerse delegaties hadden gehoopt, dat het mogelijk zou zijn ge weest voorstellen te doen om de ver deling van Korea voorlopig te be stendigen. teneinde het ongerief voor het Koreaanse volk zo klein mogelijk te doen zjin en de kansen op her vating van de strijd te verkleinen. Doch volgens conferentiekringen beeft de Zuid-Koreaanse delegatie zich krachtig verzet tegen elk streven, om de huidige verdeling van Korea per manent te maken. Het zag er gisteravond naar uit, dat de impasse volledig Is." Dij zijn werkbezoek in Friesland bracht Prins Bcrnhard o-m- een be zoek aan de Lagere Landbouw school te Beestenwaag, waar ZKH een der lessen bijwoonde. De Prins bekijkt de verschillende grasoorten. die de leerlingen heb ben verzameld. Herdenking van 17 Juni in Duitsland Honderden vuren zullen op de avond van 17 Juni langs de grens van Oost- Duitsland worden ontstoken. Zij zijn bedoeld als teken van verbondenheid met de bevolking van het door de Rus sen bezette gebied. De bondsrepubliek viert namelijk op 17 Juni „de dag der Duitse eenheidDe Bondsdag heeft deze dag tot nationale gedenkdag voor de opstand der bevolking van Oost- Duitsland van vorig jaar geproclameerd. Het zal de eerste maal zijn. dat de „dag der Duitse eenheid" gevierd wordt. Van alle kanten regent het in de Bondsrepu bliek reeds huldebetuigingen voor di slachtoffers van de opstand tegen het communistische bewind een nieuwe eisen voor het herstel der Duitse eenheid en voor vrye verkiezingen in het gehele land. D= grote plechtigheden op de herden kingsdag zullen in Bonn en Bcrlyn plaats vinden. Bondskanselier dr Ade nauer heeft er ook deze keer de voor keur aan gegeven zijn plechtige een- heidsverklaring af te leggen voor d« Bondsdag, die daags voor 17 Juni in bij zondere zitting bijeengeroepen zal wor den Hij heeft het aan de leider der op positie. de socialist Erich Ollenhauer, overgelaten de plechtigheden in Berlijn te openen. De Duitse liberalen willen de eer.- heidsdag door een afzonderlilke actie gaan vieren. Z(j zullen onder het „Her- mannsdenkmal" in het Teutoburgerwoud hun plechtige geloften van toewijding het herstel van de nationale een heid afleggen. Het West-Duitse vakverbond heeft vier grote demonstraties georganiseerd in steden, die aan de zonegrens liggen. Meisje kreeg wiel over het h;3?d iat te Gisteravond is in de Ruyschstr; Amsterdam een achtjarig meisje uit de Swammerdamstraat onder een vracht auto geraakt. Zij kwam te vallen toen haar kameraadje haar bij het spelen een duw gaf. Met haar achterhoofd kwam iks-Tjssi •ssrsi r sL^-jng «jrtzjr. pende houdt, bezit immers geen gezag! Si al zou de regering Laniel zich teeen verwachting in nog staande houden, haar gezag is zo gedaald, dat er toch ïeir.ig van overblijft! Winst voor Moskou En alsof dat nog niet genoeg schijnt de kans op ratificatie van de 'DG. door Frankrijk door Genève eer- er verkleind dan vergroot. De twee tommissies der Nationale Vergadering. *aarin de E D G is behandeld, stemden haar af! Zelfs vele socialisten onttrok ken zich aan de door de partij aange- teven richtlijn van voor stemmen, waar door ln deze partij grote moeilijkheden Kin te verwachten. Tot niet geringe heugde van de Franse communisten, die zichzelf in een hoek gedreven voelen, lenen de uitspraken op hun jongste tongres. De laatste, scherpe waarschuwingen Amerika dreigen in Frankrijk niet r te worden verstaan! 'anneer men dus de balans gaat op- faken van Genève. dan moet worden vastgelegd, dat de winst over de ganse is voor Moskou. En in hoofdzaak is te danken aan de grote omzichtlg- van Londen, om niet te spreken erger, waardoor de onenigheid van Westen eenvoudig werd uitge dragen WEERBERICHT Enige regen De Bilt verwacht tot morgenavond: Veel bewolking met af en toe enige ""en, maar morgen overdag ook enkele opklaringen. Overwegend matig» wind. ''-"va-ik'lijk Z -Oostelijk, latei draaiend v Zud-West Vannacht iets hogere Wnpe-aturen, morgen overdag iets koe- Oppemaakt te 10 uur). 13 JUNI. Jon op: 420 uur; onder: 2100 uur. «aan op: 18.30 uur; onder: 2 00 uur Hoogwater te Katwijk te 1.08 en 13.34 114/6 te 153 en 14.17 uur). Dit nummer bestaat uit 10 pagina's en een BijvoegseL dat een vrachtauto passeerde. Het rechterachterwiel van de wagen ging over haar heen waardoor zij op slag werd gedood. Weerrapporten Laniel heden voor zijn val? I, Stockholm onbewolkt Oslo regenbui Kopenhagen licht bew Amsterdam zwaar bew. Pauls Bordeaux Grenobie Nice Genève ZUrlch Locarno Berlitn Frankfort Mimeden Wenen Innsbruck Mal lor ca bow. windstil 22 0 wolkt nnw 4 24 0 r bew windstil 20 O windstil 24 0 onbewolkt onbewolkt onbewolkt windstil 20 0.2 Onbestendig Het KNMI deelt mede: Nadat in het midden van deze week een depressie over de Noordzee was ge trokken. Is de luchtdruk in onze omge ving geleidelijk gestegen. Dit laatste hangt samen met de ontwikkeling van een zwakke brug van hoge druk. die zich vanmorgen van de Alpen over Ne derland en de Britse eilanden naar het Noordelijk deel van de Atlantische Oceaan uitstrekt. De luchtbeweging ls nu zwak gewor den en de aanvoer van koele Oceaan- lucht is opgehouden, zodat de tempera tuur gedurende het weekeinde geleide lijk zal stijgen. Boven de Golf van Biscaye Ls een nieuwe Oceaanstoring aangekomen, die in een ongeveer Noord-Oostelijke koers beweegt. Zij wordt vergezeld door een regen zone. die vanmorgen in Zuid West Frankrijk en Zuid Engeland actief was. Deze nieuwe depressie vormt een be dreiging voor het weer van Zondag. Volgt dan Kamerontbinding? Op het moment, dat wij deze regels telefoneren, enige uren voor de stem ming over de vertrouwenskwestie, die premier Laniel Donderdagnacht heeft gesteld, worden de kansen, dat de regering het zou kunnen halen, op niet meer dan 1 a 2 op 10 gesteld. Kort voor de opening van deze zitting, die wel eens historische betekenis zou kunnen krijgen, gaat het niet zo zeer om de vraag of het kabinet het onderspit zal delven, dan wel welke afmetingen die nederlaag zal hebben. Een vraag, die niet alleen graduele, maar prin cipiële betekenis kan krijgen. Laniel minstens 314 stemmen steld. De grondwet stelt namelijk die moge lijkheid open indien in 18 maanden tijds tweemaal een kabinet met absolute stemmen ten val is gebracht, en die condities zouden dan zijn verenigd. Laniels voorganger, René Mayer, werd namelijk reeds met zo'n volstrekte meer derheid verslagen. Wanneer na consultatie van de I Kamer-president de ministers dan nieuwe verkiezingen zouden verlangen, dan kan de president van d republiek zich aan die wens niet meer onttrekken De Katholieke M.R.P., waartoe de minister van buitenlandse zaken. Bidault behoort, heeft Bisteren in een commu niqué dat de toon heeft van een ulti matum. al bekend gemaakt in dat geval voor Kamerontbinding te zullen stem men. Ook president Cotv. die gisteren de ganse dag met ministers en fractielei ders heeft geconfereerd, zou. naar ver luidt. tot dit Katholieke standpunt znn overgehaald Wat er gebeuren zal. indien Laniel wel een betrekkelijke, maar geen ab solute meerderheid tegenover zich zal vinden, is op dit ogenblik nog niet ge heel zeker bekend. Laniel heeft bi) herhaling bewezen, heel bijzonder zetelt ast te zijn en het is niet uitgesloten, dat hij zijn obstinatie zo ver door zal drijven dat hij zelfs bij zo'n betrekkelijke nederlaag niettemin aan de macht zou willen blijven. Maar in dat geval zou zijn „overwinning" toch wel van heel betrekkelijke duur zijn, en zal hi) stellig wel heel binnenkort voor goed van het tapijt moeten verdwijnen Eén ding is zeker: Laniel heeft het vertrouwen van de meerderheid ver loren. In zijn eigen party der onaf- hankciyken. oftewel conservatieven, begint men genoeg van hem te krügen. en de enige steun, waarop hij rekenen mag, komt van de Katholieken, die minister Bidault niet willen laten val len. Onder de radicalen en Gaullisten is de tegenstand Intussen zo groot geworden, dat de premier de hoop «vel kan laten varen uit deze hoek nog gered te worden. Laniel is voor Franse begrippen nu al 1. 'ij "ÏÏÏÏS; h«> I* «"«Kin» «B «n «i halve j maand, aan hei bewind geweest. Maar Ü7.S ifn hie gunst dankte htj seker minder aan lot van lyn „tering del.n.llef njn "persoonlijke stijlkundige verdien- ST 2 sten. dan wel aan de omstandigheid, dat vraag .an Kamerontbinding zyn ge- fr[,|S wery uitgesteld vanwege de internationale verhoudingen De algemene indruk te rarys ls nu evenwel, dat de conferentie van Geneve niet meer beslissend zal worden be ïnvloed door de gebeurtenissen ln het Franse parlement Verkorting van de dienstplicht? Van 20 tot 18 maanden (Van onze parlementaire redacteur) Naar wü vernemen hoopt minister Staf ln aansluiting op wat daarom trent in de Defensie-nota is gesteld. In de gelegenheid te zyn nog vóór de behandeling van deze nota in de Ka mer op 22 Juni as., aan de Kamer een mededeling te kunnen doen toekomen over de verkorting van de diensttyd van 20 tot 18 maanden. Dit betekent dat het antwoord op de schrifteiyke vragen, welke prof. Romme dienaan gaande heeft gesteld, voor 22 Juni zal afkomen. Congres A.N.V.V. Van centraal orgaan wordt afgezien Gistermorgen is - gelijk gemeld - in de Schouwburgzaal „Ons Huis' te En schede het congres begonnen van de Alg Ned Ver. voor Vreemdelingen'. =r- keer, waaraan ongeveer 300 afgevaar digden deelnemen Gisteravond werden zij ontvangen in het stadhuis te En schede. waar burgemeester M. van Veen de gasten verwelkomde. Staatsraad mr dr L. N Deckers merkte op. dat Nederland voor de buitenlanders een goedkoop land ls. Spreker wijdde woorden ter nagedach tenis aan dr Albert Plesman. lid van het bestuur der ANVV en stond vervol- gens stil bij de opschriften „Deutsche nicht, erwilnscht", die enkele maanden geleden door onbekenden zyn aange bracht. Wy doen ons best, en dat ls het streven van de ANW. om de vreemde lingen naar ons land te trekken. Wil dienen onze erenaam van gast vrij land te handhaven en moeten iedere vreemdeling welkom heten. Sprekende over het fooienstelsel, zei- de de heer Deckers, dat de ANW geen bewondering heeft voor dit stelsel. Her haaldelijk spreken buitenlanders hier over hun misnoegen uit. Ook deed de heer Deckers mededelin gen omtrent de veelbesproken plannen aangaande de bevordering van hel vreemdelingenverkeer. Het bestuur meent, dat van een centraal orgaan dient te worden afgezien, aangezien dit lichaam niet de gewenste uitwer king zal hebben, indien men daarby met de vele van de zyde der VVV's ge uite wensen rekening zou moeten houden. Niettemin is het bestuur van oordeel, dat het, wenselijk en nuttig is. een grotere verbinding tot stand te brengen tussen de ANVV en de grote bedryven in ons land. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd besloten een commissie voor buitenlands werk in het leven te roepen, die samengesteld ls uit vertegen woordigers van grote bedryven, welke by het toerisme zijn betrokken. Die commissie zal het bestuur terzyde staan I by de werkzaamheden in het buiten land. Verder acht het bestuur het nodig, dat door de top van het VW-wezen. daar, waar het wenselijk is. een steviger leiding wordt gegeven. Het streven is dus gericht op structuurveranderingen die het werk vergemakkelijken. Het be stuur stelt voor om op korte termyn uit zijn midden een commissie te benoemen, om te onderzoeken in hoeverre de sta tuten van de ANVV herziening behoe- JBES9&ÊÊ& Bovenstaande foto toont het standbeeld, vervaardigd door Wil liam Mc Millan. R.A.. van Sir John Alcock en Sir Arthur Whitlen brown, de eersten, die een non stop vlucht over de Atlantische Oceaan volbrachten. Het beeld werd Donderdag op London Air port. de grote luchthaven van de Engelse hoofdstad geplaatst en zal daar op 15 Juni- precies 34 jaar na de aankomst van de beide Engelsen in Ierland, die de tocht van New Foundland in een Vickers Vimy- toestcl in 16 uur en 12 minuten maakten, owrden onthuld. Prins Bernhard naar Zuid Afrika De Zuid-Afrikaanse premier, dr Daniel Malan, heeft bekendgemaakt, dat Prins Bernhard een officiële uitnodi ging om in September een bezoek van 14 dagen aan Zuid-Afrika te brengen, heeft aanvaard. De Prins wordt tegen het einde van September in Zuid-Afrika verwacht. De eerste week van het bezoek zal ge- wyd zyn aan officiële ontvangsten. De tweede week zal een officieus karakter dragen De Prins zal dan enkele gebie- van de Unie bezoeken. den Omzetbelasting suiker en zuidvruchten verdwijnt VOOR 3 MILLIOEN AAN CONSESSIES De nieuwe omzetbelasting, welke yermoedeiyk ingaande 1 Januari 1955 in werking zal treden, zal voor een bedrag van 3 millioen gulden aan nieuwe concessies inhouden. Suiker, bananen, sinaasappelen en citroenen zullen vry van omzetbelasting komen, evenals de diensten van vroed- ven. en voorts, om in de statuten een vrouwen, onderwijsopleiding geestelyke plaats te geven aan een dergelyke com- stand« muziekonderrichl. middenstands missie en haar taak te omschryven. j cu^ussen en examengelden. Voorts heeft het bestuur besloten, dat reSerm? acht geen steekhoudende de ccmmisie. die uit het bestuur zal wor- *0m rldJvei/en.nes ,n den gevormd, zal worden bygestaan ^fkblfden, tydschrlften en door enige directeuren van de plaatee- driemaal per jaar lyke en provinciale VW's. De vergade-1 lersoh1n«)de uitgaven vry te stellen, ring verklaarde zich accoord met deze voorstellen. Z h. st. werd besloten het Congres ln 1955 te houden in Zeeland. Het werk-i programma voor 1955 werd goedgekeurd Het overleg inzake Zuid-Oost-Azië Het bestuur is dankbaar voor de verho- tussen militaire leiders van de Verenigde ging van de subsidie van een half mil- Staten. Groot-Brittannie, Frankrijk Nieuw-Zeeland te Washing-' Militair overleg inzake Zuid-Oost-Azië beëindigd hoen. doch aangezien het zyn werkzaam heden nog verder wenst uit te breiden, wil het vragen om een verhoging van de overheidssubsidie. Meer dan 2y/i ton AAN „HEITJES VOOR KARWEITJES" De jongens en meisjes van de Neder landse verkenners- en padvindsters-or- ganisatles hebben in April met hun karwe tjes meer dan 2'.. ton aan heitjes verdiend. Het juiste bedrag is iets meer dan f 267.000. De Nederlandse padvin ders verdienden f 85 000, de verkenners de Katholieke Jeugdbeweging even eens f 85 000 de meisjes van het Neder lands Padvinders Gilde f.40 000 en de meisjes van de Nederlandse Gidsenbe- weging f 57 000 De totaal-opbrengst is aanmerkelijk groter dan die van het vorige jaar. Gisterochtend arriveerde per KLM-toestel uit Engeland op Schip hol de Engelse Minister van Defensie, Veldmaarschalk Graaf Alexander van Tunis, die op uit no- diging van de Nederlandse Minister 1 van Oorlog, Ir C Staf. een twee daags bezoek aan Nederland brengt Graaf Alexander werd op Schiphol door Minister Staf verwelkomd en inspecteerde daarna een erewacht. Australië e ton is gisteravond beëindigd. In een kort communiqué werd gezegd, dat de vertegenwoordigers hun conclusies ter kennis van hun regeringen zullen bren gen. Tot welke conclusies de militaire leiders, die sinds 3 Juni geheime be sprekingen hebben gevoerd, zijn geko men. werd niet medegedeeld. Naar ver luidt is de militaire basis geleed voor toekomstige politieke maatregelen ter verwezenlyking van het door de V S voorgestelde bondgenootschap om aan de communisten in Zuid-Oost-Azië een halt toe te roepen. Hierby zou gesproken zyn over militaire maatregelen om Frankrnk in zyn strijd tegen de Vietminh ln Indo- China te helpen ingeval te Genève g-en regeling van het conflict tot stand wedt gebracht, of over plannen om de veilig, heid in dit gebied te handhaven, als een bestand wordt gesloten. Aanklacht tegen Mc Carthy De republikeinse senator Ralph Flan ders heelt gisteren geëist, dat de Ame rikaanse senaat McCarthy ontheft van zijn functie van voorzitter van de sub commissie van onderzoek tenzy hU Mc Carthy. antwoordt op in 1952 tegen 'hem ingebrachte beschuldigingen I In 1952 was een subcommissie be- jnoemd. die een onderzoek zou instellen naar beschuldigingen van de vroegere democratische senator Benson aan het adres van Mc Carthy en tegenbescnul- digingen van laatstgenoemde. McCar'hy had een uitnodiging van de commissie voor haar getuigenis af te leggen, aige- wezen. In het verslag van de subcommissie werd gezegd, dat de vraag of McCarrhv een deel van de gelden, die hem waren verstrekt voor de stryd tegen het com munisme, ten eigen bate had gebruikt niet is opgelost. Ook werd de kwestie ol hij om laakbare redenen 10 000 dollar had aangenomen van een bouwbedrijf voor een boekje, dat hy had geschreven, niet tot oplossing gebracht, aldus het rapport.

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 1